Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2010/278/12

    Aicinājums iesniegt priekšlikumus – EACEA/32/10 – Tempus IV – Augstākās izglītības reforma, izmantojot universitāšu starptautisko sadarbību

    OV C 278, 15.10.2010, p. 18–21 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    15.10.2010   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 278/18


    AICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS – EACEA/32/10

    Tempus IV – Augstākās izglītības reforma, izmantojot universitāšu starptautisko sadarbību

    2010/C 278/12

    1.   Mērķi un apraksts

    Programmas “Tempus” ceturtais posms aptver laikposmu no 2007. līdz 2013. gadam.

    Programmas vispārējais mērķis ir sekmēt sadarbību augstākās izglītības jomā Eiropas Savienības dalībvalstīs un apkārtējās partnervalstīs. Programma īpaši veicinās brīvprātīgu konverģenci ar tiem sasniegumiem augstākās izglītības jomā ES, kas izriet no stratēģijas Eiropa 2020, Stratēģiskās ietvarprogrammas Eiropas sadarbībai izglītībā (ET 2020) un Boloņas procesa.

    Šā aicinājuma iesniegt priekšlikumus mērķis ir sekmēt daudzpusīgu sadarbību starp ES dalībvalstu un partnervalstu augstākās izglītības iestādēm, valsts iestādēm un organizācijām, pievēršoties augstākās izglītības reformēšanai un modernizācijai.

    Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra (turpmāk tekstā – “Aģentūra”), kas darbojas saskaņā ar Eiropas Komisijas deleģētajām pilnvarām (turpmāk tekstā – “Komisija”), ir atbildīga par šā aicinājuma iesniegt priekšlikumus pārvaldību.

    2.   Pretendenti, kam ir tiesības piedalīties programmā

    Lai pieteikumu iesniedzējiem būtu tiesības saņemt subsīdiju, tiem ir jābūt juridiskām personām (turpmāk tekstā – “juridiskas personas”), kas pirms vairāk nekā pieciem gadiem likumīgi reģistrētas Eiropas Savienībā vai programmas “Tempus” partnervalstīs.

    Pieteikumu iesniedzējiem kopīgo projektu sadaļā ir jābūt valsts atzītām valsts vai privātām augstākās izglītības iestādēm vai augstākās izglītības iestāžu asociācijām, organizācijām vai tīkliem, kuru mērķis ir veicināt, uzlabot vai reformēt augstāko izglītību.

    Pieteikumu iesniedzējiem strukturālo pasākumu sadaļā ir jābūt juridiskām personām, kā minēts iepriekš attiecībā uz kopīgajiem projektiem, vai valsts vai starptautiskām rektoru, pasniedzēju vai studentu organizācijām.

    Iestādes un organizācijas, kas var piedalīties “Tempus” programmā kā partneri vai līdzsaņēmēji, var būt gan augstākās izglītības iestādes un organizācijas, gan neakadēmiskas iestādes un organizācijas, piemēram, nevalstiskās organizācijas, uzņēmējsabiedrības, nozares uzņēmumi un valsts un pašvaldību iestādes.

    Šīm iestādēm un organizācijām ir jābūt reģistrētām kādā no šīm četrām tiesīgo valstu grupām:

    Eiropas Savienības 27 dalībvalstis,

    Rietumbalkānu reģiona četras valstis: Albānija, Bosnija un Hercegovina, Melnkalne, Serbija, kā arī Kosova (1),

    17 Eiropas Savienības kaimiņvalstis dienvidu un austrumu reģionā: Alžīrija, Ēģipte, Izraēla, Jordānija, Libāna, Lībija, Maroka, okupētā Palestīnas teritorija, Sīrija, Tunisija, Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova, Krievijas Federācija un Ukraina,

    Vidusāzijas piecas republikas: Kazahstāna, Kirgizstāna, Tadžikistāna, Turkmenistāna un Uzbekistāna.

    3.   Prasībām atbilstīgie pasākumi un ilgums

    Divi galvenie sadarbības instrumenti, kas attiecas uz šo “Tempus” aicinājumu iesniegt priekšlikumus, ir šādi:

    —   kopīgie projekti: projekti ar augšupvērstu pieeju, kuru mērķis ir modernizācija un reformu ieviešana institucionālā (universitāšu) līmenī. Kopīgo projektu mērķis ir zināšanu nodošana starp ES un partnervalstu universitātēm, organizācijām un iestādēm, kā arī vajadzības gadījumā starp partnervalstu iestādēm;

    —   strukturālie pasākumi: projekti, kuru mērķis ir sekmēt augstākās izglītības sistēmu attīstību un reformu ieviešanu partnervalstīs, kā arī veicināt to kvalitāti un atbilstīgumu un palielināt brīvprātīgu konverģenci ar attīstības tendencēm Eiropas Savienībā. Strukturālie pasākumi attieksies uz darbībām, kas paredzētas augstākās izglītības sistēmu strukturālo reformu atbalstam un stratēģiskā pamata izstrādei valsts līmenī.

    Saskaņā ar šo aicinājumu ir iespējams finansēt valstu un daudzvalstu projektus.

    Valstu projektiem ir jāatbilst valsts prioritātēm, kas noteiktas ciešā dialogā starp Eiropas Savienības delegācijām un attiecīgām partnervalstu iestādēm.

    Valstu projektu priekšlikumi ir jāiesniedz iestāžu grupām, kuras veido:

    vismaz trīs partnervalsts augstākās izglītības iestādes (Melnkalnes un Kosovas gadījumā pietiks ar vienu universitāti augstākās izglītības jomas nelielā apmēra dēļ),

    vismaz trīs Eiropas Savienības augstākās izglītības iestādes, katra no citas ES dalībvalsts.

    Daudzvalstu projektiem ir jāatbilst reģionu prioritātēm, kas balstītas uz ES sadarbības politiku ar partnervalstu reģioniem, kā noteikts ES stratēģiskajos dokumentos par kaimiņvalstīm (2) – gan tajos, kas attiecas uz pirmsiestāšanos ES (3), gan tajos, kas attiecas uz Vidusāziju (4), un ir kopīgi visām partnervalstīm konkrētajā reģionā vai attiecas uz valsts prioritāti, kas ir kopīga visām partnervalstīm, kuras piedalās programmā.

    Daudzvalstu projektu priekšlikumi ir jāiesniedz iestāžu grupām, kuras veido:

    vismaz divas augstākās izglītības iestādes no katras priekšlikumā iesaistītās partnervalsts (vismaz divas partnervalstis), bet izņēmums ir Kosova un Melnkalne, kurās prasības paredz vienu augstākās izglītības iestādi no katras šīs valsts),

    vismaz trīs augstākās izglītības iestādes, katra no citas ES dalībvalsts.

    Attiecībā uz strukturālajiem pasākumiem ir jāizpilda papildu nosacījums: strukturālo pasākumu projektā kā partnerim ir jāiesaistās partnervalsts(-u) augstākās izglītības ministrijai(-ām).

    Maksimālais projektu ilgums ir 24 mēneši vai 36 mēneši. Paredzams, ka izmaksu atbilstības laikposms sāksies 2011. gada 15. oktobrī.

    4.   Piešķiršanas kritēriji

    Kopīgo projektu un strukturālo pasākumu prasībām atbilstošos pieteikumus novērtēs ārēji neatkarīgi eksperti saskaņā ar šādiem piešķiršanas kritērijiem:

    projekta mērķu skaidrība un saskaņotība; to atbilstība augstākās izglītības reformu gaitai (stratēģijai Eiropa 2020, Stratēģiskās ietvarprogrammas Eiropas sadarbībai izglītībā (ET 2020) un Boloņas procesam) partnervalsts iestādē vai sistēmā un projekta ietekmes uz šīm reformām pamatotība (25 % no kopējā punktu skaita),

    partnerības kvalitāte: prasmes, atzīta kompetence un zināšanas, kas nepieciešamas visu darba programmas aspektu īstenošanai, atbilstoša uzdevumu sadale, efektīva komunikācija un sadarbība (20 % no kopējā punktu skaita),

    projekta satura kvalitāte un izmantotā metodoloģija, cita starpā projekta rezultātu un saistīto darbību atbilstība saskaņā ar projekta mērķi un konkrētajiem uzdevumiem, pamatota loģiskās un saprātīgās plānošanas spēja (loģiskās struktūras matrice un darba plāns), paredzētā kvalitātes kontrole, projekta uzraudzība un vadība (rādītāji un standarti) (25 % no kopējā punktu skaita),

    projekta ilgtspēja vai ilgstoša ietekme uz iestādēm, mērķa grupām un/vai augstākās izglītības sistēmu, tostarp pasākumu un projekta rezultātu izplatīšana un izmantošana (15 % no kopējā punktu skaita),

    budžets un rentabilitāte, tostarp arī personāla plānošanā, proti, dienas atalgojuma likmes, nepieciešamā inventāra iegāde, mobilitātes laikposmu efektīva izmantošana, taisnīga budžeta sadalīšana, darbību atbilstība noteiktajam budžetam (15 % no kopējā punktu skaita).

    5.   Budžeta un subsīdiju apmērs

    Indikatīvais budžets, kas paredzēts projektu līdzfinansēšanai saskaņā ar šo aicinājumu iesniegt priekšlikumus, ir EUR 48,7 miljoni.

    Eiropas Savienības finansiālais atbalsts nevar pārsniegt 90 % kopējo attaisnoto izmaksu. Ir nepieciešams līdzfinansējums vismaz 10 % apmērā no kopējām attaisnotajām izmaksām.

    Minimālā subsīdija gan kopīgajiem projektiem, gan strukturālajiem pasākumiem būs EUR 500 000. Maksimālā subsīdija būs EUR 1 500 000. Valstu projektiem Kosovas un Melnkalnes gadījumā minimālā subsīdija abiem projektu veidiem ir noteikta EUR 300 000 apmērā.

    6.   Priekšlikumu iesniegšana un termiņš

    Subsīdiju pieteikumi ir jāsagatavo angļu, franču vai vācu valodā, izmantojot e-veidlapu, kas īpaši izstrādāta šim nolūkam un kas būs pieejama Aģentūras tīmekļa vietnē: http://eacea.ec.europa.eu/tempus

    Atbilstoši aizpildītas elektroniskās pieteikumu veidlapas attiecībā uz kopīgajiem projektiem un strukturālajiem pasākumiem ir jānosūta līdz 2011. gada 15. februārim, plkst. 12.00 pēc Briseles laika (Centrālā Eiropas laika).

    Šis pieteikums tiešsaistē ir uzskatāms par galveno eksemplāru. Tomēr, lai nodrošinātu aizsardzību gan pieteikumu iesniedzējiem, gan Aģentūrai un lai sniegtu nepieciešamo papildu informāciju, pilns iesniegtās e-veidlapas eksemplārs “papīra” formātā kopā ar papildu dokumentiem (skat. “Pieteikšanās vadlīnijas”) ir jānosūta Aģentūrai pa pastu līdz 2011. gada 15. februārim (pasta zīmoga datums) uz šādu adresi:

    Education, Audiovisual and Culture Executive Agency

    Tempus & Bilateral Cooperation with Industrialised Countries

    Call for Proposal EACEA/32/10

    Office: BOUR 2/17

    Avenue du Bourget 1

    1140 Bruxelles/Brussel

    BELGIQUE/BELGIË

    Pieteikumi, kas nosūtīti pa faksu vai e-pastu, netiks pieņemti.

    7.   Papildu informācija

    Pieteikumos jāievēro Pieteikšanās vadlīnijās (Aicinājumā iesniegt priekšlikumus EACEA/32/10) noteiktās prasības; tie ir jāiesniedz, izmantojot šim nolūkam izstrādātās pieteikumu veidlapas, un tiem jāpievieno atbilstoši pielikumi. Minētos dokumentus var atrast šādā tīmekļa adresē:

    http://eacea.ec.europa.eu/tempus


    (1)  ANO aizbildnībā saskaņā ar ANO Drošības padomes 1999. gada 10. jūnija rezolūciju Nr. 1244.

    (2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1638/2006 (2006. gada 24. oktobris), ar ko paredz vispārējos noteikumus Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta izveidošanai; http://ec.europa.eu/world/enp/pdf/oj_l310_en.pdf Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instruments, ENPI Starpreģionu programma, Stratēģijas dokuments 2007.–2013. gadam un Indikatīvā programma 2007.–2010. gadam; http://ec.europa.eu/world/enp/pdf/country/enpi_interregional_en.pdf

    (3)  Padomes Regula (EK) Nr. 1085/2006 (2006. gada 17. jūlijs), ar ko izveido Pirmspievienošanās palīdzības instrumentu (IPA); http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/site/en/oj/2006/l_210/l_21020060731en00820093.pdf; Pirmspievienošanās palīdzības instruments (IPA), Daudzgadu indikatīvais plānošanas dokuments (MIPD) 2008.-2010. gadam, Vairāku atbalsta saņēmēju programma; MIPD (2008-2010), 2008. gada 17. jūlija atsauce Nr. C(2008) 3585: http://www.cc.cec/sg_vista/cgi-bin/repository/getdoc/COMM_NATIVE_C_2008_3585_1_EN_ANNEXE.doc

    (4)  ES un Vidusāzija: jaunu partnerattiecību stratēģija. Eiropas Savienības Padome, 2007. gada 31. maijs, 10113/07; http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/librairie/PDF/EU_CtrlAsia_EN-RU.pdf


    Top