EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2007/042/64

T-404/06. P. sz. ügy: A Közszolgálati Törvényszéknek az F-1/05. sz., Landgren kontra Európai Képzési Alapítvány ügyben 2006. október 26-án hozott ítélete ellen az Európai Képzési Alapítvány által 2006. december 22-én benyújtott fellebbezés

HL C 42., 2007.2.24, p. 37–37 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

24.2.2007   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 42/37


A Közszolgálati Törvényszéknek az F-1/05. sz., Landgren kontra Európai Képzési Alapítvány ügyben 2006. október 26-án hozott ítélete ellen az Európai Képzési Alapítvány által 2006. december 22-én benyújtott fellebbezés

(T-404/06. P. sz. ügy)

(2007/C 42/64)

Az eljárás nyelve: francia

Felek

Fellebbező: Európai Képzési Alapítvány (Torino, Olaszország) (képviselő: G. Vandersanden ügyvéd)

A másik fél az eljárásban: Pia Landgren

A fellebbező kérelmei

Az Elsőfokú Bíróság állapítsa meg, hogy a jelen fellebbezés elfogadható és alapos;

következésképpen az Elsőfokú Bíróság helyezze hatályon kívül a Közszolgálati Törvényszéknek az F-1/05. sz. Landgren kontra Európai Képzési Alapítvány ügyben 2006. október 26-án hozott és a jelen fellebbezés tárgyát képező ítéletét, és ismerje el ezáltal az alperes elbocsátásáról szóló 2004. június 25-i határozat jogszerűségét, amelyből az következik, hogy nincs jogalapja bármiféle kártérítésnek;

az Elsőfokú Bíróság kötelezze a fellebbezési eljárásban ellenérdekű felet az eljárás költségeinek (beleértve a Közszolgálati Törvényszék előtt felmerült saját költségeit) viselésére.

Jogalapok és fontosabb érvek

A Közszolgálati Törvényszék a jelen fellebbezési eljárásban megsemmisíteni kért 2006. október 26-i ítéletével megsemmisítette az Európai Képzési Alapítványnak a Pia Landgren határozatlan idejű ideiglenes alkalmazotti szerződésének megszüntetéséről szóló, 2004. június 25-i határozatát, és felhívta a feleket arra, hogy egyezzenek meg a határozat jogellenességével összefüggő pénzbeli ellentételezés összegében.

Az említett ítélet hatályon kívül helyezése iránti kérelmének alátámasztására az Alapítvány két jogalapot hoz fel; közülük az elsőt az indokolási kötelezettség terjedelme figyelembevételének elmulasztására alapozza. A fellebbező azt állítja, hogy nincs olyan jogszabályi előírás, amely kötelezné az ideiglenes alkalmazott elbocsátásának indokolására, és az ítélet azzal, hogy ennek az ellenkezőjét állapította meg, megsértette az egyéb alkalmazottakra vonatkozó alkalmazási feltételek (1) 47. cikkét és az ezen cikk alkalmazásával kapcsolatban kialakult ítélkezési gyakorlatot. Ezenkívül a fellebbező előadja, hogy a megtámadott ítéletet a Közszolgálati Törvényszék tévesen olyan megállapodásokra és egyezményekre alapította, amelyeket szerinte nem kell alkalmazni az intézmények és személyi állományuk közötti jogviszonyokban. Arra is hivatkozik, hogy a megtámadott ítélet ellentmondást tartalmaz az indokolás alakszerű követelménye és annak megengedettsége között, hogy az érintett tudomást szerezzen a szerződése megszüntetésének indokairól.

A második jogalap keretében a fellebbező előadja, hogy a megtámadott ítélet téves jogalkalmazást tartalmaz, amely egyrészt a tényállás elferdítésében, másrészt pedig az általános érdek figyelembevételének elmulasztásában áll, minthogy az ítéletben a Közszolgálati Törvényszék tévesen értékelte azokat a tárgyi körülményeket, amelyekről Pia Landgrent tájékoztatták, és amelyek az elbocsátási határozat indokolását alkotják.


(1)  A Közösségek egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételeket az Európai Közösségek tisztviselőinek személyzeti szabályzata és az Európai Közösségek egyéb alkalmazottainak alkalmazási feltételei megállapításáról szóló, 1968. február 29-i 259/68/EGK, Euratom, ESZAK rendelet (HL L 56., 1. o.; magyar nyelvű különkiadás 1. fejezet, 1. kötet, 5. o.) határozta meg.


Top