Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62014TN0093

T-93/14. sz. ügy: 2014. február 10-én benyújtott kereset – St’art és társai kontra Bizottság

HL C 135., 2014.5.5, p. 51–51 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

5.5.2014   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 135/51


2014. február 10-én benyújtott kereset – St’art és társai kontra Bizottság

(T-93/14. sz. ügy)

2014/C 135/65

Az eljárás nyelve: francia

Felek

Felperesek: St’art – Fonds d’investissement dans les entreprises culturelles (Mons, Belgium), Stichting Cultuur – Ondernemen (Amszterdam, Hollandia) és Angel Capital Innovations Ltd (London, Egyesült Királyság) (képviselők: L. Delhin és C. Brüls ügyvédek)

Alperes: Európai Bizottság

Kérelmek

A felperesek azt kérik, hogy a Törvényszék:

nyilvánítsa a keresetet elfogadhatónak és megalapozottnak, következésképpen semmisítse meg a megtámadott aktusokat:

azaz az Európai Bizottág ismeretlen dátumú, 2013. november 29-én hivatalossá tett határozatát, amelyben 140 500,01 euró összeget követelt az EDC társaságtól a „Factor SI.2.609157-2/G/ENT/CIP/11/C/N03C011” szerződés keretében, e célból terhelési értesítést bocsátott ki és e célból kérte a konzorcium más tagjainak egyetemleges felelősségvállalását.

Jogalapok és fontosabb érvek

Keresetük alátámasztása érdekében a felperesek két jogalapra hivatkoznak.

1.

Az első, a megfelelő ügyintézéshez való jognak, és különösen az indokolási kötelezettség megsértésére, valamint a jogszerűség elvének megsértésére alapított jogalap, mivel az ECD társaságnak a „C-I Factor” projekt keretében kifizetett előlegek visszakövetelésére és a konzorcium tagjai, a felperesek egyetemleges felelősségének érvényesítésére irányuló bizottsági határozat e tekintetben a támogatási szerződés megszüntetéséről szóló jogellenes határozaton alapul.

2.

A második, a hatáskörtúllépésre és a hatáskörrel való visszaélésre, valamint a megfelelő ügyintézéshez való jognak, a kontradiktórius eljárás elvének és a „patere legem quam ipse fecist” általános elvnek a megsértésére alapított jogalap, mivel a Bizottság nem nyújtott olyan tájékoztatást, amely lehetővé tette volna egyrészt annak megállapítását, hogy megvizsgálta a konzorcium, amelynek a felperesek is tagjai, által tett észrevételeket, másrészt pedig az ezen észrevételek Bizottság általi elutasítása indokainak megismerését. A felperesek felróják továbbá a Bizottságnak, hogy nem tette lehetővé, hogy önmaguk teljesítsék a szerződésből eredő kötelezettségeket az EDC társaság esetleges hiányosságainak orvoslása érdekében.


Top