Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32016R2285

    Nõukogu määrus (EL) 2016/2285, 12. detsember 2016, millega kehtestatakse 2017. ja 2018. aastaks liidu kalalaevadele püügivõimalused teatavate süvamere kalavarude osas ja muudetakse määrust (EL) 2016/72

    ELT L 344, 17.12.2016, p. 32–45 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2016/2285/oj

    17.12.2016   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 344/32


    NÕUKOGU MÄÄRUS (EL) 2016/2285,

    12. detsember 2016,

    millega kehtestatakse 2017. ja 2018. aastaks liidu kalalaevadele püügivõimalused teatavate süvamere kalavarude osas ja muudetakse määrust (EL) 2016/72

    EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artikli 43 lõiget 3,

    võttes arvesse Euroopa Komisjoni ettepanekut

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Aluslepingu artikli 43 lõike 3 kohaselt võtab nõukogu komisjoni ettepaneku põhjal vastu meetmed kalapüügivõimaluste kehtestamise ja eraldamise kohta.

    (2)

    Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1380/2013 (1) kohaselt tuleb kaitsemeetmete vastuvõtmisel võtta arvesse kättesaadavaid teaduslikke, tehnilisi ja majandusnõuandeid, sealhulgas asjakohasel juhul kalanduse teadus-, tehnika- ja majanduskomitee (STECF) aruandeid.

    (3)

    Nõukogul on kohustus võtta vastu kalapüügivõimaluste kehtestamise ja eraldamise meetmed, sealhulgas määrata asjakohasel juhul kindlaks teatavad nendega funktsionaalselt seotud tingimused. Kalapüügivõimalused tuleks jaotada liikmesriikide vahel nii, et kõikidele liikmesriikidele oleks tagatud kõikide kalavarude ja kalastustegevuse suhteline stabiilsus, ning võttes asjakohaselt arvesse määruses (EL) nr 1380/2013 kehtestatud ühise kalanduspoliitika eesmärke.

    (4)

    Nõukogu määruse (EÜ) nr 2347/2002 (2) artikli 2 punktis a määratletud süvamereliikide püügi võimaluste üle otsustatakse iga kahe aasta järel.

    (5)

    Lubatud kogupüük tuleks kehtestada kättesaadavate teaduslike nõuannete põhjal, arvestades bioloogilisi ja sotsiaalmajanduslikke aspekte ning tagades samal ajal eri kalandussektorite õiglase kohtlemise, pidades silmas ka arvamusi, mis on esitatud sidusrühmadega, eelkõige asjaomaste nõuandekomisjonidega toimunud konsultatsioonide käigus.

    (6)

    Kalapüügivõimalused peaksid olema kooskõlas rahvusvaheliste kokkulepete ja põhimõtetega, nagu 1995. aasta Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni kokkulepe, milles käsitletakse piirialade kalavarude ja siirdekalade kaitset ja majandamist, (3) ning üksikasjalikud majandamispõhimõtted, mis on esitatud ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) avamerel süvamerekalapüügi korraldamise 2008. aasta rahvusvaheliste suunistes, mille kohaselt peaks reguleeriv asutus olema eriti ettevaatlik eelkõige siis, kui teave on ebaselge, ebausaldusväärne või ebapiisav. Piisava teadusliku teabe puudumist ei tohiks kasutada põhjusena kaitse- või majandamismeetmete edasilükkamiseks või võtmata jätmiseks.

    (7)

    Rahvusvahelise Mereuurimise Nõukogu (edaspidi „ICES“) ja STECFi viimastest teaduslikest nõuannetest ilmneb, et enamikku süvamereliike ei püüta ikka veel säästvalt ning kõnealuste kalavarude jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleks nende püüki vähendada senikaua, kuni kalavarud hakkavad jälle suurenema.

    (8)

    ICESi ja nõuandeid silmas pidades on asjakohane kehtestada besuugo kogupüük loodepiirkonna vetes ainult kaaspüügi suhtes.

    (9)

    Oluline besuugo püük toimub Kesk-Atlandi idaosa kalastuskomitee (CECAF) ja Vahemere üldise kalanduskomisjoni (GFCM) asjaomastes püügipiirkondades, mis piirnevad ICESi IX alapiirkonnaga. Arvestades, et ICESi andmed nende lähialade kohta ei ole täielikud, peab kogupüügi kohaldamisala piirduma ICESi IX alapiirkonnaga. Siiski peaks tulevasi majandamisotsuseid ette valmistades kehtestama sätted kõnealuste lähialade aruandluse kohta.

    (10)

    ICESi nõuande kohaselt ei tohiks oranži karekala püüda kuni 2020. aastani. Varem oli oranži karekala suhtes lubatud kogupüük kehtestatud (alates 2010. aastast oli lubatud kogupüük nulltasemel). On asjakohane keelustada seda liiki püüda, pardal hoida, ümber laadida või lossida, sest selle liigi varu on märgatavalt vähenenud ega taastu. ICES märgib, et alates 2010. aastast ei ole liit tegelenud oranži karekala sihtpüügiga Atlandi ookeani kirdeosas.

    (11)

    ICESi edastatud nõuannete kohaselt näitab piiratud pardajälgimine, et põhja-pikksaba osakaal registreeritud kalju-tömppeakala saagi hulgas on alla 1 %. Pardajälgimist arvesse võttes soovitab ICES, et põhja-pikksaba sihtpüüki ei peaks toimuma ning kaaspüük tuleks kalju-tömppeakala TACist maha arvestada, et minimeerida liikide valesti registreerimise võimalusi. ICES märkis, et ametlikult lossitud kalju-tömppeakala ja põhja-pikksaba suhtelise proportsiooni ning põhja-pikksaba praeguse esinemiskoha piirkondades vaadeldud püügi ja teaduslike ülevaadete vahel on märkimisväärne, rohkem kui suurusjärgu võrra (st üle kümne korra) suurem erinevus. Selle liigi kohta on teavet väga piiratult ning mõningaid registreeritud lossimisandmeid käsitab ICES kui liikide kohta valeandmete esitamist. Seetõttu ei ole võimalik saada täpseid ajaloolisi andmeid põhja-pikksaba saagi kohta. Seetõttu peaks põhja pikksaba kaaspüük vastavalt teaduslikele nõuannetele piirduma 1 %ga iga liikmesriigi põhja pikksaba kvoodist ning see tuleks kvoodist maha arvestada.

    (12)

    ICES soovitab, et süvamerehaide sihtpüük peaks olema nulltasemel. ICES märgib samuti, et hetkel kehtiv püügipiirang viib süvamerehaide kaaspüügi kohta valeandmete esitamiseni. Eelkõige kaasneb süsisaba harrastusliku süvameresihtpüügiga õngejada abil vältimatult süvamerehaide kaaspüük, mille korral püütud isendid heidetakse surnult merre tagasi. Nende asjaolude valguses ning selleks et koguda süvamerehaide kohta teaduslikke andmeid, tuleks 2017.–2018. aastaks katseliselt kehtestada piiratud kaaspüügikvoot, lubades süsisaba harrastusliku süvameresihtpüügi vältimatu kaaspüügina püütud süvamerehaide saaki piiratud koguses lossida. Õngejada tunnustatakse sellise kalapüügi puhul selektiivse kalapüügivahendina. Asjaomased liikmesriigid peaksid välja töötama süsisaba püügi piirkondlikud majandamismeetmed ja kehtestama konkreetsed meetmed süvamerehaide kohta andmete kogumiseks, et tagada varude põhjalik järelevalve. Süvamerehaidele liidu kaaspüügikvoodi kehtestamine ICESi V, VI, VII, VIII ja IX alapiirkonna liidu ja rahvusvahelistes vetes; ICESi X alapiirkonna liidu ja rahvusvahelistes vetes; CECAFi 34.1.1, 34.1.2 ja 34.2 piirkonna liidu vetes ei piira suhtelise stabiilsuse põhimõtte kohaldamist kõnealuste piirkondade süvamerehaide püügitegevuse suhtes.

    (13)

    Kooskõlas nõukogu määrusega (EÜ) nr 847/96 (4) tuleks kindlaks määrata varud, mille suhtes kohaldatakse kõnealuses määruses osutatud eri meetmeid. Ennetuslikku lubatud kogupüüki tuleks kohaldada kalavarude suhtes, mille püügi võimaluste kohta ei ole teaduslikult põhjendatud hinnangut eelkõige selle aasta puhul, mille jaoks tuleb lubatud kogupüük kehtestada; muudel juhtudel tuleks kohaldada analüütilist lubatud kogupüüki. ICESi ja STECFi nõuandeid silmas pidades tuleks nende süvamere kalavarude suhtes, mille kohta puudub teaduslik hinnang püügi võimaluste kohta, kohaldada ennetuslikku lubatud kogupüüki.

    (14)

    Kooskõlas määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 3 lõikega 1 esitas Portugal 15. septembril 2016 komisjonile taotluse suurendada anšoovise 2016. aasta kogupüüki ICESi IX ja X alapiirkondades ning CECAF 34.1.1 liidu vetes 15 000 tonnini. ICES kinnitas oma 21. oktoobri 2016. aasta soovituses kõnealuse anšoovisevaru head seisundit ning asjaolu, et 15 000 tonni suurust püüki 2016. aastal võib pidada jätkusuutlikuks. Seepärast tuleks nõukogu määrust (EL) 2016/72 (5) vastavalt muuta.

    (15)

    Määruses (EL) 2016/72 sätestatud anšoovise püügivõimalusi IX ja X alapiirkondades ning CECAF 34.1.1 liidu vetes kohaldatakse alates 1. jaanuarist 2016. Käesolevas määruses sätestatud muutmissätteid tuleks seega samuti kohaldada alates samast kuupäevast. Selline tagasiulatuv kohaldamine ei mõjuta õiguskindluse ja õiguspärase ootuse kaitse põhimõtteid, kuna asjaomaseid kalapüügivõimalusi suurendati võrreldes määruses (EL) 2016/72 kehtestatud võimalustega.

    (16)

    Selleks et vältida püügitegevuse katkemist ja tagada liidu kaluritele elatusvahendid, tuleks käesolevat määrust kohaldada alates 1. jaanuarist 2017. Olukorra kiireloomulisuse tõttu peaks käesolev määrus jõustuma kohe pärast selle avaldamist,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Reguleerimisese

    Käesoleva määrusega kehtestatakse 2017. ja 2018. aastaks liidu kalalaevadele võimalused teatavate süvamereliikide kalavarude püügiks liidu vetes ja teatavates väljaspool liitu asuvates vetes, kus on vaja püüki piirata.

    Artikkel 2

    Mõisted

    1.   Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi mõisteid:

    a)   „liidu kalalaev“– liikmesriigi lipu all sõitev ja liidus registreeritud kalalaev;

    b)   „liidu veed“– liikmesriikide suveräänsete õiguste või jurisdiktsiooni alla kuuluvad veed, v.a aluslepingu II lisas loetletud territooriumidega külgnevad veed;

    c)   „lubatud kogupüük (TAC)“– igast kalavarust aastas püüda ja lossida lubatud kogus;

    d)   „kvoot“– liidule või liikmesriigile eraldatud osa lubatud kogupüügist;

    e)   „rahvusvahelised veed“– veed, mis ei kuulu ühegi riigi suveräänse õiguse või jurisdiktsiooni alla.

    2.   Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi püügipiirkondade määratlusi:

    a)   ICESi (Rahvusvaheline Mereuurimise Nõukogu) püügipiirkonnad– Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 218/2009 (6) III lisas kindlaks määratud geograafilised alad;

    b)   CECAFi (Kesk-Atlandi idaosa kalastuskomitee) püügipiirkonnad– Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 216/2009 (7) II lisas kindlaks määratud geograafilised alad.

    Artikkel 3

    Lubatud kogupüük ja selle jaotamine

    Liidu vetes või teatavates väljaspool liitu asuvates vetes liidu kalalaevade püütavate süvamereliikide lubatud kogupüük ja sellise lubatud kogupüügi jaotus liikmesriikide vahel ning asjakohasel juhul sellega funktsionaalselt seotud tingimused on esitatud lisas.

    Artikkel 4

    Kalapüügivõimaluste jaotamise erisätted

    1.   Käesolevas määruses sätestatud kalapüügivõimalused jaotatakse liikmesriikide vahel nii, et need ei piira:

    a)

    määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 16 lõike 8 kohaseid kalapüügivõimaluste vahetamisi;

    b)

    määruse (EÜ) nr 1224/2009 (8) artikli 37 kohast mahaarvamist ega ümberjaotamist;

    c)

    määruse (EÜ) nr 1006/2008 (9) artikli 10 lõike 4 kohaseid kalapüügivõimaluste ümberjaotamisi;

    d)

    määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 3 kohast lubatud lisakoguste lossimist;

    e)

    määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 4 kohast koguste peatamist;

    f)

    määruse (EÜ) nr 1224/2009 artiklite 105 ja 107 kohast mahaarvamist.

    2.   Määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 3 kohaldatakse selliste kalavarude suhtes, mille suhtes kohaldatakse ennetuslikku lubatud kogupüüki, ning kõnealuse määruse artikli 3 lõikeid 2 ja 3 ning artiklit 4 kohaldatakse selliste kalavarude suhtes, mille suhtes kohaldatakse analüütilist lubatud kogupüüki, kui käesoleva määruse lisaga ei ole ette nähtud teisiti.

    Artikkel 5

    Püügi ja kaaspüügi lossimise tingimused

    Kalavarusid, mille suhtes on kehtestatud lubatud kogupüük, võib pardal hoida või lossida ainult juhul, kui saagi on püüdnud sellise liikmesriigi lipu all sõitvad kalalaevad, millel on kvoot, ning kõnealune kvoot ei ole ammendatud.

    Artikkel 6

    Keelustamine

    Liidu kalalaevadel keelatakse püüda, pardal hoida, ümber laadida ja lossida oranži karekala (Hoplostethus atlanticus) ICESi I, II, III, IV, V, VI; VII; VIII, IX, X, XII ja XIV alapiirkonna liidu ja rahvusvahelistes vetes, ning pardal hoida, ümber laadida või lossida oranži karekala, mis on püütud kõnealuses piirkonnas.

    Artikkel 7

    Andmete edastamine

    Kui liikmesriigid edastavad komisjonile määruse (EÜ) nr 1224/2009 artiklite 33 ja 34 kohaselt andmed püütud koguste lossimise kohta, tuleb selleks kasutada käesoleva määruse lisas esitatud kalavarukoode.

    Artikkel 8

    Määruse (EL) 2016/72 muutmine

    Määruse (EL) 2016/72 IA lisas asendatakse ICESi IX ja X alapiirkondades ning CECAF 34.1.1 (ANE/9/3411) liidu vetes püügivõimaluste tabeli anšoovist käsitlev kanne järgmisega:

    Liik:

    anšoovis

    Engraulis encrasicolus

    Püügipiirkond:

    IX ja X; CECAFi 34.1.1 liidu veed

    (ANE/9/3411)

    Hispaania

    7 174

     

     

    Portugal

    7 826

     

     

    Liit

    15 000

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    15 000

     

    Ennetuslik TAC

    Artikkel 9

    Jõustumine

    Käesolev määrus jõustub järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Seda kohaldatakse alates 1. jaanuarist 2017. Artiklit 8 kohaldatakse siiski alates 1. jaanuarist 2016.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Brüssel, 12. detsember 2016

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    G. MATEČNÁ


    (1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1380/2013 ühise kalanduspoliitika kohta, millega muudetakse nõukogu määruseid (EÜ) nr 1954/2003 ja (EÜ) nr 1224/2009 ning tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrused (EÜ) nr 2371/2002 ja (EÜ) nr 639/2004 ning nõukogu otsus 2004/585/EÜ (ELT L 354, 28.12.2013, lk 22).

    (2)  Nõukogu 16. detsembri 2002. aasta määrus (EÜ) nr 2347/2002, millega kehtestatakse süvamere kalavarude püügi suhtes kohaldatavad konkreetsed juurdepääsunõuded ja nendega seotud tingimused (EÜT L 351, 28.12.2002, lk 6).

    (3)  Kokkulepe 10. detsembri 1982. aasta Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni mereõiguse konventsiooni nende sätete rakendamise kohta, mis käsitlevad piirialade kalavarude ja siirdekalade kaitset ja majandamist (EÜT L 189, 3.7.1998, lk 16).

    (4)  Nõukogu 6. mai 1996. aasta määrus (EÜ) nr 847/96, millega kehtestatakse lubatud kogupüükide (TAC) ja kvootide haldamise täiendavad tingimused ühest aastast teise ülekandmisel (EÜT L 115, 9.5.1996, lk 3).

    (5)  Nõukogu 22. jaanuari 2016. aasta määrus (EL) 2016/72, millega määratakse 2016. aastaks kindlaks teatavate kalavarude ja kalavarurühmade püügi võimalused, mida kohaldatakse liidu vetes ja liidu kalalaevade suhtes teatavates vetes väljaspool liitu, ning millega muudetakse määrust (EL) 2015/104 (ELT L 22, 28.1.2016, lk 1).

    (6)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. märtsi 2009. aasta määrus (EÜ) nr 218/2009 Atlandi ookeani kirdeosas kalastavate liikmesriikide nominaalsaagi statistiliste andmete esitamise kohta (ELT L 87, 31.3.2009, lk 70).

    (7)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. märtsi 2009. aasta määrus (EÜ) nr 216/2009 nominaalsaagi statistiliste andmete esitamise kohta liikmesriikide poolt, kes kalastavad teatavates väljaspool Atlandi ookeani põhjaosa asuvates piirkondades (ELT L 87, 31.3.2009, lk 1).

    (8)  Nõukogu 20. novembri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 1224/2009, millega luuakse liidu kontrollisüsteem ühise kalanduspoliitika eeskirjade järgimise tagamiseks, muudetakse määrusi (EÜ) nr 847/96, (EÜ) nr 2371/2002, (EÜ) nr 811/2004, (EÜ) nr 768/2005, (EÜ) nr 2115/2005, (EÜ) nr 2166/2005, (EÜ) nr 388/2006, (EÜ) nr 509/2007, (EÜ) nr 676/2007, (EÜ) nr 1098/2007, (EÜ) nr 1300/2008, (EÜ) nr 1342/2008 ning tunnistatakse kehtetuks määrused (EMÜ) nr 2847/93, (EÜ) nr 1627/94 ja (EÜ) nr 1966/2006 (ELT L 343, 22.12.2009, lk 1).

    (9)  Nõukogu 29. septembri 2008. aasta määrus (EÜ) nr 1006/2008, mis käsitleb ühenduse kalalaevadele loa andmist püügitegevuseks ühenduse vetest väljaspool ning kolmandate riikide laevade juurdepääsu ühenduse vetele ja millega muudetakse määruseid (EMÜ) nr 2847/93 ja (EÜ) nr 1627/94 ning tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 3317/94 (ELT L 286, 29.10.2008, lk 33).


    LISA

    Viited püügipiirkondadele on viited ICESi püügipiirkondadele, kui ei ole ette nähtud teisiti.

    1. OSA

    Liikide ja liigirühmade määratlus

    1.

    Käesoleva lisa 2. osas esitatud loetelus on kalavarud esitatud liikide ladinakeelsete nimetuste tähestikulises järjekorras. Süvamerehaid esitatakse kõnealuse loetelu alguses. Käesoleva määruse kohaldamisel kasutatakse järgmises vastavustabelis esitatud tavanimetusi ja ladinakeelseid nimetusi:

    Tavanimetus

    Kolmetäheline kood

    Teaduslik nimetus

    Süsisaba

    BSF

    Alphanopus carbo

    Limapead

    ALF

    Beryx spp.

    Kalju-tömppeakala

    RNG

    Coryphaenoides rupestris

    Põhja-pikksaba

    RHG

    Macrourus berglax

    Besuugo

    SBR

    Pagellus bogaraveo

    Lima-niituimluts

    GFB

    Phycis blennoides

    2.

    Käesolevas määruses tähendab „süvamerehaid“ järgmisi liike:

    Tavanimetus

    Kolmetäheline kood

    Teaduslik nimetus

    Musthaid

    API

    Apristurus spp.

    Mantelhai

    HXC

    Chlamydoselachus anguineus

    Kare ogahai

    CWO

    Centrophorus spp.

    Portugali süvahai

    CYO

    Centroscymnus coelolepis

    Pikk-koon-süvahai

    CYP

    Centroscymnus crepidater

    Must koletishai

    CFB

    Centroscyllium fabricii

    Luits-nokkhai

    DCA

    Deania calcea

    Šokolaadhai

    SCK

    Dalatias licha

    Suur tumehai

    ETR

    Etmopterus princeps

    Harilik tumehai

    ETX

    Etmopterus spinax

    Hiir-saaghai

    GAM

    Galeus murinus

    Kammhai

    SBL

    Hexanchus griseus

    Puriuim-sigahai

    OXN

    Oxynotus paradoxus

    Lühikoon-hammashai

    SYR

    Scymnodon ringens

    Atlandi polaarhai

    GSK

    Somniosus microcephalus

    2. OSA

    Iga-aastased kalapüügivõimalused (eluskaalu tonnides)

    Liik:

    süvamerehaid

    Püügipiirkond:

    V, VI, VII, VIII ja IX püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (DWS/56789-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Liit

    10 (1)

    10 (1)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    10 (1)

    10 (1)

     

    Ennetuslik TAC

    Ei kohaldata määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 3


    Liik:

    süvamerehaid

    Püügipiirkond:

    X püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (DWS/10-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Portugal

    10 (2)

    10 (2)

     

     

    Liit

    10 (2)

    10 (2)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    10 (2)

    10 (2)

     

    Ennetuslik TAC

    Ei kohaldata määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 3


    Liik:

    süvamerehaid, Deania histricosa ja Deania profondorum

    Püügipiirkond:

    XII püügipiirkonna rahvusvahelised veed

    (DWS/12INT-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Iirimaa

    0

    0

     

     

    Hispaania

    0

    0

     

     

    Prantsusmaa

    0

    0

     

     

    Ühendkuningriik

    0

    0

     

     

    Liit

    0

    0

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    0

    0

     

    Ennetuslik TAC

    Ei kohaldata määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 3


    Liik:

    süvamerehaid

    Püügipiirkond:

    CECAFi 34.1.1, 34.1.2 ja 34.2 piirkonna liidu veed

    (DWS/F3412C)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Liit

    10 (3)

    10 (3)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    10 (3)

    10 (3)

     

    Ennetuslik TAC

    Ei kohaldata määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 3


    Liik:

    süsisaba

    Alphanopus carbo

    Püügipiirkond:

    I, II, III ja IV püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (BSF/1234-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Saksamaa

    3

    3

     

     

    Prantsusmaa

    3

    3

     

     

    Ühendkuningriik

    3

    3

     

     

    Liit

    9

    9

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    9

    9

     

    Ennetuslik TAC


    Liik:

    süsisaba

    Alphanopus carbo

    Püügipiirkond:

    V, VI, VII ja XII püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (BSF/56712-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Saksamaa

    34

    30

     

     

    Eesti

    17

    15

     

     

    Iirimaa

    84

    74

     

     

    Hispaania

    168

    148

     

     

    Prantsusmaa

    2 362

    2 078

     

     

    Läti

    110

    97

     

     

    Leedu

    1

    1

     

     

    Poola

    1

    1

     

     

    Ühendkuningriik

    168

    148

     

     

    Muud

    9 (4)

    8 (4)

     

     

    Liit

    2 954

    2 600

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    2 954

    2 600

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    süsisaba

    Alphanopus carbo

    Püügipiirkond:

    VIII, IX ja X püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (BSF/8910-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Hispaania

    10

    9

     

     

    Prantsusmaa

    26

    23

     

     

    Portugal

    3 294

    2 965

     

     

    Liit

    3 330

    2 997

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    3 330

    2 997

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    süsisaba

    Alphanopus carbo

    Püügipiirkond:

    CECAFi 34.1.2 piirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (BSF/C3412-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Portugal

    2 488

    2 189

     

     

    Liit

    2 488

    2 189

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    2 488

    2 189

     

    Ennetuslik TAC


    Liik:

    limapead

    Beryx spp.

    Püügipiirkond:

    III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII ja XIV püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (ALF/3X14-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Iirimaa

    9

    9

     

     

    Hispaania

    63

    63

     

     

    Prantsusmaa

    17

    17

     

     

    Portugal

    182

    182

     

     

    Ühendkuningriik

    9

    9

     

     

    Liit

    280

    280

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    280

    280

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    Kalju-tömppeakala

    Coryphaenoides rupestris

    Püügipiirkond:

    I, II ja IV püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (RNG/124-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Taani

    1 (5)

    1 (5)

     

     

    Saksamaa

    1 (5)

    1 (5)

     

     

    Prantsusmaa

    7 (5)

    7 (5)

     

     

    Ühendkuningriik

    1 (5)

    1 (5)

     

     

    Liit

    10 (5)

    10 (5)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    10 (5)

    10 (5)

     

    Ennetuslik TAC


    Liik:

    Kalju-tömppeakala

    Coryphaenoides rupestris

    Püügipiirkond:

    III püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (RNG/03-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Taani

    263 (6)  (7)

    211 (6)  (7)

     

     

    Saksamaa

    1 (6)  (7)

    1 (6)  (7)

     

     

    Rootsi

    14 (6)  (7)

    11 (6)  (7)

     

     

    Liit

    278 (6)  (7)

    223 (6)  (7)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    278 (6)  (7)

    223 (6)  (7)

     

    Ennetuslik TAC


    Liik:

    Kalju-tömppeakala

    Coryphaenoides rupestris

    Püügipiirkond:

    Vb, VI ja VII püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (RNG/5B67-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Saksamaa

    6 (8)  (9)

    6 (8)  (9)

     

     

    Eesti

    45 (8)  (9)

    46 (8)  (9)

     

     

    Iirimaa

    198 (8)  (9)

    203 (8)  (9)

     

     

    Hispaania

    49 (8)  (9)

    50 (8)  (9)

     

     

    Prantsusmaa

    2 513  (8)  (9)

    2 569  (8)  (9)

     

     

    Leedu

    58 (8)  (9)

    59 (8)  (9)

     

     

    Poola

    29 (8)  (9)

    30 (8)  (9)

     

     

    Ühendkuningriik

    148 (8)  (9)

    151 (8)  (9)

     

     

    Muud

    6 (8)  (9)  (10)

    6 (8)  (9)  (10)

     

     

    Liit

    3 052  (8)  (9)

    3 120  (8)  (9)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    3 052  (8)  (9)

    3 120  (8)  (9)

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    Kalju-tömppeakala

    Coryphaenoides rupestris

    Püügipiirkond:

    VIII, IX, X, XII ja XIV püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (RNG/8X14-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Saksamaa

    17 (11)  (12)

    14 (11)  (12)

     

     

    Iirimaa

    4 (11)  (12)

    3 (11)  (12)

     

     

    Hispaania

    1 883  (11)  (12)

    1 508  (11)  (12)

     

     

    Prantsusmaa

    87 (11)  (12)

    69 (11)  (12)

     

     

    Läti

    30 (11)  (12)

    24 (11)  (12)

     

     

    Leedu

    4 (11)  (12)

    3 (11)  (12)

     

     

    Poola

    590 (11)  (12)

    472 (11)  (12)

     

     

    Ühendkuningriik

    8 (11)  (12)

    6 (11)  (12)

     

     

    Liit

    2 623  (11)  (12)

    2 099  (11)  (12)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    2 623  (11)  (12)

    2 099  (11)  (12)

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    besuugo

    Pagellus bogaraveo

    Püügipiirkond:

    VI, VII ja VIII püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (SBR/678-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Iirimaa

    4 (13)

    4 (13)

     

     

    Hispaania

    116 (13)

    104 (13)

     

     

    Prantsusmaa

    6 (13)

    5 (13)

     

     

    Ühendkuningriik

    14 (13)

    13 (13)

     

     

    Muud

    4 (13)

    4 (13)

     

     

    Liit

    144 (13)

    130 (13)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    144 (13)

    130 (13)

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    besuugo

    Pagellus bogaraveo

    Püügipiirkond:

    IX (14) püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelistes vetes;

    (SBR/09-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Hispaania

    137 (15)

    130 (15)

     

     

    Portugal

    37 (15)

    35 (15)

     

     

    Liit

    174 (15)

    165 (15)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    174 (15)

    165 (15)

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    besuugo

    Pagellus bogaraveo

    Püügipiirkond:

    X püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (SBR/10-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Hispaania

    5

    5

     

     

    Portugal

    507

    507

     

     

    Ühendkuningriik

    5

    5

     

     

    Liit

    517

    517

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    517

    517

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    lima-niituimluts

    Phycis blennoides

    Püügipiirkond:

    I, II, III ja IV püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (GFB/1234-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Saksamaa

    9

    8

     

     

    Prantsusmaa

    9

    8

     

     

    Ühendkuningriik

    15

    13

     

     

    Liit

    33

    29

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    33

    29

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    lima-niituimluts

    Phycis blennoides

    Püügipiirkond:

    V, VI ja VII püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (GFB/567-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Saksamaa

    11 (16)

    10 (16)

     

     

    Iirimaa

    278 (16)

    247 (16)

     

     

    Hispaania

    628 (16)

    559 (16)

     

     

    Prantsusmaa

    380 (16)

    338 (16)

     

     

    Ühendkuningriik

    869 (16)

    774 (16)

     

     

    Liit

    2 166  (16)

    1 928  (16)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    2 166  (16)

    1 928  (16)

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    lima-niituimluts

    Phycis blennoides

    Püügipiirkond:

    VIII ja IX püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (GFB/89-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Hispaania

    258 (17)

    230 (17)

     

     

    Prantsusmaa

    16 (17)

    14 (17)

     

     

    Portugal

    11 (17)

    10 (17)

     

     

    Liit

    285 (17)

    254 (17)

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    285 (17)

    254 (17)

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)


    Liik:

    lima-niituimluts

    Phycis blennoides

    Püügipiirkond:

    X ja XII püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelised veed

    (GFB/1012-)

    Aasta

    2017

    2018

     

     

    Prantsusmaa

    9

    8

     

     

    Portugal

    40

    36

     

     

    Ühendkuningriik

    9

    8

     

     

    Liit

    58

    52

     

     

    Lubatud kogupüük (TAC)

    58

    52

     

    Analüütiline lubatud kogupüük (TAC)

    (1)  Ainult süsisaba õngejadaga sihtpüügi kaaspüügi puhul. Sihtpüük ei ole lubatud.

    (2)  Ainult süsisaba õngejadaga sihtpüügi kaaspüügi puhul. Sihtpüük ei ole lubatud.

    (3)  Ainult süsisaba õngejadaga sihtpüügi kaaspüügi puhul. Sihtpüük ei ole lubatud.

    (4)  Üksnes kaaspüük. Sihtpüük selle kvoodi all ei ole lubatud.

    (5)  Põhja-pikksaba sihtpüük ei ole lubatud. Põhja-pikksaba (RHG/124-) kaaspüük arvestatakse kvoodist maha. See ei tohi ületada 1 % kvoodist.

    (6)  Kalju-tömppeakala sihtpüüki ei toimu ICESi IIIa püügipiirkonnas.

    (7)  Põhja-pikksaba sihtpüük ei ole lubatud. Põhja-pikksaba (RHG/03-) kaaspüük arvestatakse kvoodist maha. See ei tohi ületada 1 % kvoodist.

    (8)  Kuni 10 % igast kvoodist võib püüda VIII, IX, X, XII ja XIV püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelistes vetes. (RNG/*8X14-) – kalju-tömppeakala; (RHG/8X14-) – põhja-pikksaba kaaspüük).

    (9)  Põhja-pikksaba sihtpüük ei ole lubatud. Põhja-pikksaba (RHG/5B67-) kaaspüük arvestatakse kvoodist maha. See ei tohi ületada 1 % kvoodist.

    (10)  Üksnes kaaspüük. Üksnes kaaspüük. Sihtpüük ei ole lubatud.

    (11)  Kuni 10 % igast kvoodist võib püüda Vb, VI ja VII püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelistes vetes. (RNG/*5B67-) – kalju-tömppeakala; (RHG/5B67 – põhja-pikksaba kaaspüük).

    (12)  Põhja-pikksaba sihtpüük ei ole lubatud. Põhja-pikksaba (RHG/8X14-) kaaspüük arvestatakse kvoodist maha. See ei tohi ületada 1 % kvoodist.

    (13)  Üksnes kaaspüük. Sihtpüük selle kvoodi all ei ole lubatud.

    (14)  Püügist GFCMi püügipiirkonnas 37.1.1 tuleb siiski teatada (SBR/F3711). Püügist GFCMi püügipiirkonnas 34.1.11 tuleb siiski teatada (SBR/F34111).

    (15)  Kuni 8 % kvoodist võib püüda VI, VII ja VIII püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelistes vetes (SBR/*678-).

    (16)  Kuni 8 % kvoodist võib püüda VIII ja IX püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelistes vetes (GFB/*89-).

    (17)  Kuni 8 % kvoodist võib püüda V, VI ja VII püügipiirkonna liidu ja rahvusvahelistes vetes (GFB/*567-).


    Top