Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2012/093/09

    Kvietimas teikti paraiškas – Dažniausiai naudojamų periodinių pasaulinės ir regioninės prekybos rodiklių teikimas

    OL C 93, 2012 3 30, p. 21–29 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    30.3.2012   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 93/21


    Kvietimas teikti paraiškas – Dažniausiai naudojamų periodinių pasaulinės ir regioninės prekybos rodiklių teikimas

    2012/C 93/09

    1.   APLINKYBĖS

    Europos Komisija skelbia kvietimą teikti paraiškas (nuorodos Nr. ECFIN/D/12/004) kurti ir kiekvieną mėnesį rengti periodinius pasaulinės ir regioninės prekybos pokyčių rodiklius. Pasauliniai rodikliai kuriami remiantis regioniniais rodikliais. Regioninis lygmuo apima visas ES valstybes nares ir šalis kandidates.

    Pasaulinės prekybos rodikliai bus pagrindiniai duomenys, naudojami periodiškai nustatant pasaulinį ciklą. Šio projekto rezultatai pravers Komisijai sudarant nuodugnias preliminarias prognozes, nes bus galima tiksliau įvertinti ir prognozuoti ES nepriklausančių šalių ir regionų prekybą ir BVP.

    Naudodama regioninius rodiklius, Komisija galės laiku apskaičiuoti ES, euro zonos ir kiekvienos valstybės narės kiekvieno mėnesio eksporto veiklos rezultatus. Tokios priemonės bus labai naudingos vykdant EPS ekonominę priežiūrą tiek dabartinėse, tiek būsimose euro zonos valstybėse narėse.

    Komisija ir viena institucija pasirašys partnerystės pagrindų susitarimą ketverių metų laikotarpiui.

    2.   VEIKLOS TIKSLAS IR SPECIFIKACIJOS

    2.1.   Tikslai

    Tikslas – sudaryti pakankamai vienodą ir išsamų viso pasaulio regioninės prekybos kintamųjų rodiklių rinkinį. Šis rinkinys turi būti pateikiamas nedelsiant, kad Europos politikos formuotojai laiku sužinotų apie galimus išorinės aplinkos jėgų pusiausvyros pokyčius arba galimas konkrečių valstybių narių konkurencingumo problemas. Kintamųjų rodiklių rinkinys turi būti ne tik statistiniai duomenys, nes reikės apskaičiuoti daugelį trūkstamų duomenų.

    2.2.   Techninės specifikacijos

    2.2.1.   Duomenų pateikimas ir pateikimo laikas

    Duomenys Komisijai turi būti siunčiami elektroniniu paštu kiekvieną mėnesį, ne vėliau kaip 25-tą mėnesio dieną. Siunčiami duomenys – atnaujintas mėnesinės informacijos laiko eilučių rinkinys. Pageidautina, kad duomenų rengimo laikotarpis prasidėtų 1991 m. sausio mėn. Paskutinis laiko eilučių laikotarpio, kurio duomenys turi būti pateikti t mėnesio 25-tą dieną, mėnuo turi būti t–2. Pavyzdžiui, laikotarpio, kurio paskutinis mėnuo yra rugsėjis, duomenys turi pasiekti Komisiją ne vėliau kaip lapkričio 25 d.

    2.2.2.   Duomenų turinys

    Toliau nurodytų šalių ir regionų duomenys turėtų apimti šiuos kintamuosius rodiklius:

    eksporto ir importo vertes (eurais, galiojusiomis kainomis),

    eksporto ir importo kainas (eurais),

    eksporto ir importo mastą (eurais, palyginamosiomis kainomis),

    pramonės gamybos indeksą,

    (pasirinktinai) BVP pagal mastą.

    Trūkstamos prekybos vertės ir kainos turi būti apskaičiuojamos apytiksliai. Prekybos mastas turi būti apskaičiuojamas remiantis prekybos vertėmis ir kainomis. Kai naudojami kainų kintamieji rodikliai, pirmenybė turėtų būti teikiama tikriesiems kainų indeksams (jeigu yra duomenų), o ne vieneto vertės indeksams, kurie nėra tokie tikslūs dėl sudarymo paklaidos. Turi būti atliktas visų eilučių sezoninis išlyginimas ir, kai tik įmanoma, išlyginimas pagal dirbtas dienas.

    Įtrauktinos šalys ir regionai:

    visos ES valstybės narės ir visos šalys kandidatės (turi būti taikoma lanksti apibrėžtis – kai šaliai suteikiamas kandidatės statusas, ji turi būti įtraukiama į imtį),

    lankstūs euro zonos ir ES suvestiniai rodikliai,

    pasaulis,

    visos trečiosios šalys arba regionai, išvardyti Komisijos prognozių dokumento statistinių duomenų priedo 56 lentelėje

    http://ec.europa.eu/economy_finance/publications/european_economy/2011/pdf/ee-2011-6_en.pdf

    Į šį sąrašą reikėtų įtraukti:

    „Kitas Azijos šalis“, t. y. Aziją, išskyrus Japoniją, Artimuosius Rytus, Kiniją, Honkongą ir Korėją,

    „Kitas Lotynų Amerikos šalis“, t. y. Lotynų Ameriką, išskyrus Braziliją ir Meksiką.

    3.   ADMINISTRACINĖS NUOSTATOS IR TRUKMĖ

    3.1.   Administracinės nuostatos

    Institucija atrenkama ne ilgesniam kaip 4 metų laikotarpiui. Komisija pageidauja, kad bendradarbiavimas su konkurso nugalėtoju būtų ilgalaikis. Todėl šalys sudarys ketverių metų partnerystės pagrindų susitarimą. Remdamosi šiuo partnerystės pagrindų susitarimu, kuriame bus nurodyti bendrieji tikslai ir planuojamos veiklos pobūdis, šalys galės sudaryti keturis atskirus metinius dotacijų susitarimus. Pirmasis dotacijos susitarimas bus sudarytas dėl laikotarpio nuo 2012 m. birželio mėn. iki 2013 m. gegužės mėn. (todėl pirmieji duomenys turėtų būti pateikti 2012 m. birželio 25 d., o paskutiniai – 2013 m. gegužės 25 d.).

    3.2.   Trukmė

    Kiekvienas dotacijos susitarimas bus sudaromas dėl 12 mėnesinės informacijos rodiklių rinkinių parengimo.

    4.   FINANSINĖ PROGRAMA

    4.1.   Sąjungos finansavimo šaltiniai

    Atrinkti projektai bus finansuojami iš 01 02 02 biudžeto eilutės „Ekonominės ir pinigų sąjungos koordinavimas ir priežiūra“.

    4.2.   Šiam konkursui numatytas bendras Sąjungos biudžetas

    Bendras numatomas keturių šio veiksmo įgyvendinimo laikotarpių biudžetas – 200 000 EUR, t. y. 50 000 EUR per metus. Vėlesniems metams, atsižvelgiant į turimas biudžeto lėšas, suma gali būti didinama apytikriai 2 % per metus.

    4.3.   Procentinė Sąjungos finansavimo dalis

    Komisijos įnašas į bendrą finansavimą negali būti didesnis kaip 50 % reikalavimus atitinkančių išlaidų, kurias gavėjas patiria rengdamas duomenų rinkinį. Komisija nustato bendro finansavimo procentinę dalį.

    4.4.   Gavėjo finansuojama veiklos dalis ir reikalavimus atitinkančios išlaidos

    Gavėjas turės pateikti išsamią pirmųjų metų sąmatą, nurodydamas apskaičiuotas veiklos išlaidas ir finansavimą eurais be PVM. Atitinkamas išsamias antrųjų, trečiųjų ir ketvirtųjų metų biudžeto sąmatas pagal partnerystės pagrindų susitarimą partneris pateiks Komisijos prašymu.

    Numatyta dotacijos suma, kurios prašoma iš Komisijos, turėtų būti suapvalinta iki dešimčių. Biudžeto sąmata pateikiama atskiro dotacijos susitarimo priede.

    Reikalavimus atitinkančiomis išlaidomis laikomos tik tos išlaidos, kurios patiriamos po to, kai visos šalys būna pasirašiusios atskirą dotacijos susitarimą, išskyrus išimtinius atvejus, ir jokiu būdu ne prieš pateikiant dotacijos paraišką. Įnašai natūra nelaikomi reikalavimus atitinkančiomis išlaidomis.

    4.5.   Mokėjimo tvarka

    Per 45 dienas nuo dienos, kurią antroji iš dviejų šalių pasirašo atskirą susitarimą, partneriui išmokamas avansas, kuris sudaro 40 % didžiausios dotacijos sumos, nurodytos atskiro dotacijos susitarimo 3 straipsnyje.

    Prašymas sumokėti likusią sumos dalį kartu su galutine finansine pažyma apie faktines išlaidas ir išsamiu viso veiklos laikotarpio išlaidų sąrašu pateikiamas per du mėnesius nuo veiklos pabaigos dienos.

    Prieš pateikiant prašymą sumokėti likusią sumos dalį reikia laiku pateikti prašomą duomenų rinkinį.

    Galutinio mokėjimo suma nustatoma pagal reikalavimus atitinkančias faktines išlaidas, kurias įmanoma atsekti ir atpažinti gavėjo išlaidų apskaitos sistemoje.

    Komisija gali atlikti skirtos dotacijos lėšų panaudojimo auditą.

    4.6.   Subranga

    Subranga neleidžiama.

    4.7.   Bendros paraiškos

    Visais atvejais, kai pateikiamos bendros paraiškos, reikia aiškiai nurodyti visų paraiškos dalyvių užduotis ir finansinį įnašą. Visi dalyviai turi pateikti visus dokumentus, reikalingus visai paraiškai įvertinti, atsižvelgiant į su jų užduotimis susijusius paraiškos atmetimo, atrankos ir sutarties sudarymo kriterijus (žr. toliau pateikiamus 5, 6 ir 7 punktus).

    Vienas iš dalyvių bus koordinatorius ir:

    prisiims bendrą atsakomybę už partnerystę su Komisija,

    stebės kito (-ų) dalyvio (-ių) veiklą,

    užtikrins bendrą duomenų rinkinio darną ir pateikimą laiku,

    bus atsakingas už susitarimo pasirašymą ir Komisijai pateiks visų dalyvių tinkamai pasirašytą susitarimą (gali būti ir įgaliotinis),

    gaus iš Komisijos visas lėšas ir išmokės jas dalyviams,

    surinks dokumentus, patvirtinančius kiekvieno dalyvio patirtas išlaidas, ir pateiks juos vienu rinkiniu.

    5.   TINKAMUMO KRITERIJAI

    5.1.   Paraiškų teikėjų teisinis statusas

    Kvietimas teikti paraiškas skirtas įstaigoms ir institucijoms (juridiniams asmenims), turintiems teisinį statusą vienoje iš ES valstybių narių. Paraiškų teikėjai privalo įrodyti, kad jie turi juridinio asmens statusą, ir pateikti reikalaujamus standartinius juridinio asmens statusą patvirtinančius dokumentus.

    5.2.   Paraiškos atmetimo pagrindas

    Dotacijos paraiškos nebus svarstomos, jeigu paraiškų teikėjai (pagal Europos Sąjungos bendrajam biudžetui taikomo Finansinio reglamento 93 ir 94 straipsnius):

    a)

    yra bankrutavę arba likviduojami, jų reikalus administruoja teismas, yra sudaręs susitarimą su kreditoriais, yra sustabdę savo ekonominę veiklą, jiems iškelta byla dėl šių reikalų arba jie yra analogiškoje padėtyje, susidariusioje dėl panašių nacionalinės teisės aktuose arba reglamentuose numatytų procedūrų;

    b)

    res judicata galią turinčiu teismo sprendimu buvo pripažinti kaltais padarę teisės pažeidimą, susijusį su profesine veikla;

    c)

    yra kalti padarę sunkius profesinius nusižengimus, įrodomus priemonėmis, kurias susitariančioji institucija gali pagrįsti;

    d)

    neįvykdė įsipareigojimų, susijusių su socialinio draudimo įmokomis ar mokesčių mokėjimu pagal šalies, kurioje yra įsisteigę, susitariančiosios institucijos šalies arba šalies, kurioje turi būti vykdomas susitarimas, teisines nuostatas;

    e)

    jų atžvilgiu buvo priimtas res judicata galią turintis teismo sprendimas dėl sukčiavimo, korupcijos, dalyvavimo nusikalstamos organizacijos arba kokioje nors kitoje neteisėtoje veikloje, kuri kelia grėsmę Sąjungos finansiniams interesams;

    f)

    kitoje viešųjų pirkimų procedūroje arba dotacijų, finansuojamų iš Sąjungos biudžeto, skyrimo procedūroje buvo pripažinta, kad jie iš esmės pažeidė sutarties sąlygas nesilaikydami sutartinių įsipareigojimų;

    g)

    yra patekę į interesų konfliktą;

    h)

    yra kalti dėl to, kad pateikė neteisingą reikalaujamą informaciją, arba tokios informacijos visai nepateikė.

    Pildydami standartinę garbės deklaraciją dėl paraiškos atmetimo kriterijų paraiškų teikėjai turi patvirtinti, kad jų padėtis nėra viena iš tų, kurios nurodytos 5.2 punkte.

    5.3.   Administracinės nuobaudos ir piniginės baudos

    5.3.1.   Nekeičiant sutartyje nustatytų nuobaudų taikymo, su kandidatais arba konkurso dalyviais ir rangovais, pateikusiais neteisingas deklaracijas, padariusiais esminių klaidų arba pažeidimų ir sukčiavusiais, arba pripažintais kaltais dėl sunkaus savo sutartinių įsipareigojimų pažeidimo, gali būti neleidžiama sudaryti jokių sutarčių ir skirti jiems dotacijų, finansuojamų iš Sąjungos biudžeto, ne ilgiau kaip penkerius metus nuo dienos, kurią buvo nustatytas pažeidimas, patvirtintas rungimosi principu pagrįstoje procedūroje, kurioje dalyvavo rangovas.

    Šis laikotarpis gali būti pratęstas iki dešimties metų, jeigu per penkerius metus nuo pirmoje pastraipoje nurodytos dienos padaromas pakartotinis pažeidimas.

    5.3.2.   Konkurso dalyviams arba kandidatams, pateikusiems neteisingas deklaracijas, padariusiems esminių klaidų, pažeidimų arba sukčiavusiems, taip pat gali būti skiriamos piniginės baudos, sudarančios 2–10 % bendros sudarytoje sutartyje numatytos sąmatos vertės.

    Rangovams, kurie pripažįstami padarę sunkų savo sutartinių įsipareigojimų pažeidimą, gali būti skiriamos piniginės baudos, kurių dydis gali būti 2–10 % visos atitinkamos sutarties vertės.

    Ši norma gali būti padidinta iki 4–20 %, jeigu per penkerius metus nuo dienos, nurodytos 1 dalies pirmoje pastraipoje, padaromas pakartotinis pažeidimas.

    1.

    5.2 punkto c papunktyje nurodytais atvejais su kandidatais arba konkurso dalyviais nebus pasirašomos jokios sutartys ir jiems nebus skiriamos jokios dotacijos ne ilgiau kaip penkerius metus nuo tos dienos, kurią buvo padarytas pažeidimas, o tęstinio ar pakartotinio pažeidimo atveju – nuo tos dienos, kai pažeidimas baigiasi.

    2.

    5.2 punkto b ir e papunkčiuose nurodytais atvejais su kandidatais arba konkurso dalyviais nebus pasirašomos jokios sutartys ir jiems nebus skiriamos jokios dotacijos ne ilgiau kaip penkerius metus nuo sprendimo, turinčio res judicata galią, paskelbimo.

    Šie paraiškos atmetimo laikotarpiai gali būti pratęsti iki dešimties metų, jeigu per penkerius metus nuo 1 ir 2 punktuose nurodytų dienų padaromas pakartotinis pažeidimas.

    5.3.4.   5.2 dalies e punkte minimi šie atvejai:

    a)

    sukčiavimo atvejai, nurodyti 1995 m. liepos 26 d. Tarybos aktu sudarytos Konvencijos dėl Europos Sąjungos finansinių interesų apsaugos 1 straipsnyje;

    b)

    korupcijos atvejai, nurodyti 1997 m. gegužės 26 d. Tarybos aktu sudarytos Konvencijos dėl kovos su korupcija, susijusia su Europos Sąjungos pareigūnais arba Europos Sąjungos valstybių narių pareigūnais, 3 straipsnyje;

    c)

    dalyvavimo nusikalstamos organizacijos veikloje atvejai, apibrėžti Tarybos bendrųjų veiksmų 98/733/TVR 2 straipsnio 1 dalyje (OL L 351, 1998 12 29, p. 1);

    d)

    pinigų plovimo atvejai, apibrėžti Tarybos direktyvos 91/308/EEB 1 straipsnyje (OL L 166, 1991 6 28, p. 77).

    6.   ATRANKOS KRITERIJAI

    Paraiškų teikėjai privalo turėti stabilius ir pakankamus finansavimo šaltinius, kad galėtų vykdyti veiklą visu veiklos vykdymo laikotarpiu. Jie privalo turėti reikiamą profesinę kompetenciją ir kvalifikaciją, būtiną siūlomai veiklai atlikti arba darbo programai įvykdyti.

    6.1.   Finansinės paraiškų teikėjų galimybės

    Paraiškų teikėjai privalo turėti finansinių galimybių, leidžiančių atlikti siūlomą veiklą, ir turi pateikti paskutinių dvejų finansinių metų, kurių sąskaitos yra uždarytos, buhalterinius balansus bei pelno ir nuostolio ataskaitas.

    Ši nuostata netaikoma viešosioms įstaigoms ir tarptautinėms organizacijoms.

    6.2.   Paraiškų teikėjų gebėjimai vykdyti veiklą

    Paraiškų teikėjai privalo gebėti įvykdyti siūlomą veiklą ir turi pateikti atitinkamus patvirtinamuosius dokumentus.

    Vertinant paraiškų teikėjų gebėjimus bus taikomi šie reikalavimai:

    ne trumpesnė kaip trejų metų dokumentais patvirtinta patirtis, įgyta rengiant panašius rodiklių rinkinius,

    dokumentais patvirtinta tarptautinės prekybos rodiklių sudarymo ir metodikos taikymo (sezoninio išlyginimo, išlyginimo pagal dirbtas dienas, suvestinių rodiklių sudarymo, trūkstamų verčių ir defliatorių apskaičiavimo metodikos ir kt.) patirtis.

    7.   SUTARTIES SUDARYMO KRITERIJAI

    Vertinant paraiškas ir suteikiant balus (žr. paskesnius punktus), siekiant nustatyti pasiūlymų eiliškumą ir sudaryti dotacijos susitarimą su vienu konkursą laimėjusiu kandidatu, atsižvelgiant į pasiūlymų ekonominį ir turimą konkurso biudžetą, taikomi šie kriterijai:

    pakankami tarptautinės prekybos rodiklių sudarymo ištekliai, įsikaitant kvalifikuotus darbuotojus, stebėsenos sistemą, priežiūrą ir rizikos valdymą (daugiausia 20 balų),

    siūlomos metodikos kokybė, įskaitant sezoninį išlyginimą, išlyginimą pagal dirbtas dienas, defliaciją, suvestinių rodiklių sudarymą ir trūkstamų verčių ir defliatorių apskaičiavimo metodiką (daugiausia 60 balų),

    kandidato darbo organizavimo veiksmingumas, t. y. lankstumas, infrastruktūra ir darbų atlikimo priemonės, informavimas apie rezultatus ir ryšių su Komisija palaikymas.

    8.   PRAKTINĖS PROCEDŪROS

    8.1.   Paraiškų rengimas ir teikimas

    Kartu su paraiškomis turi būti pateikta užpildyta ir pasirašyta standartinė dotacijos paraiškos forma su visais 8.2 punkte nurodytais pagrindžiamaisiais dokumentais.

    Paraišką turi sudaryti trys dalys:

    administracinis pasiūlymas,

    techninis pasiūlymas,

    finansinis pasiūlymas.

    Komisijoje galima gauti šias standartines formas:

    standartinę dotacijos paraiškos formą,

    standartinę sąmatos formą,

    standartinę finansinio identifikavimo formą,

    standartinę juridinio asmens statuso patvirtinimo formą,

    standartinę garbės deklaracijos dėl paraiškos atmetimo kriterijų formą,

    taip pat dokumentus, susijusius su finansiniais dotacijos aspektais:

    partnerystės pagrindų susitarimo pavyzdį,

    atskiro metinio dotacijos susitarimo pavyzdį,

    a)

    juos galima parsisiųsti iš interneto svetainės:

    http://ec.europa.eu/economy_finance/procurement_grants/grants/proposals/index_en.htm

    b)

    jei parsisiųsti neįmanoma, galima kreiptis į Komisiją (tik el. paštu) šiuo adresu:

    El. paštas: ECFIN-CALL-2012-TRADE-INDICATORS@ec.europa.eu

    El. pašto žinutės temos eilutėje prašome nurodyti „Call for proposals — ECFIN/D/12/004“.

    Paraiškos turi būti teikiamos viena iš Europos Sąjungos oficialiųjų kalbų, tačiau pageidautina viena iš Sąjungos darbo kalbų: anglų, prancūzų arba vokiečių.

    Paraiškos teikėjas privalo pateikti vieną pasirašytą paraiškos originalą ir tris jos kopijas (nesusegtas). Tai palengvins administracinį darbą darant visas reikiamas dokumentų kopijas ir (arba) rengiant dokumentus vertinimo komitetui.

    Paraiškos turi būti siunčiamos antspauduotame voke, įdėtame į kitą antspauduotą voką.

    Ant išorinio voko turi būti 8.3 punkte nurodytas adresas.

    Ant antspauduoto vidinio voko su paraiška turi būti užrašyta „Call for Proposals — ECFIN/D/12/004, not to be opened by the internal mail department“ (liet. „Kvietimas teikti paraiškas – ECFIN/D/12/004, neatplėšti vidaus korespondencijos skyriuje“).

    Komisija išsiųs patvirtinimą kandidatams, kad jų paraiška gauta.

    8.2.   Paraiškų turinys

    8.2.1.   Administracinis pasiūlymas

    Administraciniame pasiūlyme turi būti pateikiama:

    tinkamai užpildyta ir pasirašyta standartinė dotacijos paraiškos forma,

    tinkamai užpildyta ir pasirašyta standartinė juridinio asmens statuso patvirtinimo forma ir reikiami dokumentai, patvirtinantys institucijos teisinį statusą,

    tinkamai užpildyta ir pasirašyta standartinė finansinio identifikavimo forma,

    tinkamai pasirašyta standartinė garbės deklaracijos dėl paraiškos atmetimo kriterijų forma,

    institucijos organizacinė struktūra, nurodant vadovų ir padalinio, kuris bus atsakingas už prašomų duomenų sudarymą ir pateikimą, darbuotojų vardus, pavardes ir pareigas,

    patikimos finansinės padėties įrodymas – buhalteriniai balansai bei pelno ir nuostolio ataskaitos už paskutinius dvejus finansinius metus, kurių visos sąskaitos yra uždarytos.

    8.2.2.   Techninis pasiūlymas

    Techniniame pasiūlyme turi būti pateikiama:

    institucijos veiklos aprašymas, leidžiantis įvertinti jos kvalifikaciją, patirties atitinkamose 6.2 punkte nurodytose srityse mastą ir trukmę; tai – susijusios studijos, paslaugų teikimo sutartys, konsultacinis darbas, nuomonių tyrimai, publikacijos arba kiti anksčiau atlikti darbai, aprašomi nurodant užsakovo pavadinimą ir tai, kurie iš tų darbų, jeigu tokių buvo, atlikti Europos Komisijos užsakymu. Reikėtų pridėti svarbiausias studijas ir (arba) jų rezultatus,

    išsamus duomenų rinkinio rengimo veiklos organizavimo aprašymas; reikėtų pridėti tinkamus dokumentus, susijusius su paraiškos teikėjo turima infrastruktūra, priemonėmis, ištekliais ir kvalifikuotu personalu (trumpi darbuotojų, labiausiai prisidėjusių prie duomenų rinkinio rengimo, gyvenimo aprašymai),

    išsamus metodikos aprašymas: duomenų šaltiniai, sezoninis išlyginimas, išlyginimas pagal dirbtas dienas, defliacija, suvestinių rodiklių sudarymas, trūkstamų verčių ir defliatorių apskaičiavimo metodika.

    8.2.3.   Finansinis pasiūlymas

    Finansiniame pasiūlyme turi būti pateikiama:

    tinkamai užpildyta išsami standartinė sąmata (eurais be PVM), apimanti 12 mėnesių laikotarpį, su veiklos finansavimo planu ir išsamia bendrų reikalavimus atitinkančių duomenų rengimo išlaidų ir vieneto išlaidų paskirstymo schema. Neviešosios įstaigos šioje biudžeto sąmatoje gali išskirtinai nurodyti PVM, su sąlyga, kad atitinkamos mokesčių įstaigos išduotame pažymėjime patvirtinama, kad gavėjas negali susigrąžinti PVM. Viešosioms įstaigoms PVM nekompensuojamas,

    dokumentas, patvirtinantis kitų organizacijų finansinį įnašą (bendrą finansavimą), jei taikoma.

    8.3.   Adresas ir galutinis paraiškų pateikimo terminas

    Paraiškų teikėjai, norintys gauti šias dotacijas, kviečiami teikti paraiškas Europos Komisijai.

    Paraiškos turi būti:

    a)

    siunčiamos registruotu laišku arba per siuntų tarnybą; pašto antspaudo data turi būti ne vėlesnė kaip 2012 m. balandžio 30 d. Išsiuntimo datos įrodymas – pašto antspaudas arba įmokos už siuntimo paslaugas kvitas. Paraiškos turi būti siunčiamos šiais adresais:

    European Commission

    Directorate-General for Economic and Financial Affairs

    Call for Proposals Ref. ECFIN/D/12/004

    Unit ECFIN/R2 — Financial Management

    Office BU24 — 4/13

    Avenue du Bourget/Bourgetlaan 1-3

    1140 Bruxelles/Brussel (Evere)

    BELGIQUE/BELGIË

    b)

    arba pristatomos į centrinį Europos Komisijos korespondencijos skyrių (asmeniškai arba bet kokio įgalioto paraiškos teikėjo atstovo, įskaitant pristatymo tarnybas) šiuo adresu:

    European Commission

    Directorate-General for Economic and Financial Affairs

    Call for Proposals Ref. ECFIN/D/12/004

    Unit ECFIN/R2 — Financial Management

    Office BU24 — 4/13

    Avenue du Bourget/Bourgetlaan 1-3

    1140 Bruxelles/Brussel (Evere)

    BELGIQUE/BELGIË

    ne vėliau kaip iki 2012 m. balandžio 30 d. 16 val. (Briuselio laiku). Tokiu atveju paraiškos pateikimo įrodymas bus minėto departamento priimančiojo pareigūno pasirašytas kvitas su nurodyta data. Departamento darbo laikas pirmadieniais–ketvirtadieniais – nuo 8.00 iki 17.00, o penktadienį – nuo 8.00 iki 16.00. Šeštadieniais, sekmadieniais ir Komisijos švenčių dienomis departamentas nedirba.

    9.   PARAIŠKŲ SVARSTYMAS

    Visos paraiškos bus tikrinamos pagal formalius paraiškos tinkamumo kriterijus.

    Reikalavimus atitinkančios paraiškos bus vertinamos pagal atrankos kriterijus ir vėliau suteiktus balus, atsižvelgiant į pirma nurodytus sutarties sudarymo kriterijus, kad būtų galima nustatyti kandidatą, kuris gali gauti ES finansavimą veiklai vykdyti, atsižvelgiant į pasiūlymo ekonominį veiksmingumą ir šio konkurso biudžetą.

    Paraiškų vertinimo procedūra vyks 2012 m. balandžio–gegužės mėn. Tam bus sudarytas Ekonominių ir finansinių reikalų generalinio direktorato vadovaujamas vertinimo komitetas. Atrinktieji ir neatrinktieji kandidatai bus informuojami individualiai. Su laimėjusiu kandidatu pirma pasirašomas partnerystės pagrindų susitarimas, vėliau – pirmųjų metų atskiras dotacijos susitarimas.

    10.   SVARBU

    Komisija gali informuoti suinteresuotąsias šalis apie kvietimo teikti paraiškas tekste esančias klaidas, netikslumus, praleidimus ar kitokias kanceliarines klaidas, taip pat pateikti bet kokią kitą informaciją šioje interneto svetainėje:

    http://ec.europa.eu/economy_finance/procurement_grants/grants/proposals/index_en.htm

    Paraiškų teikėjai prašomi šioje svetainėje lankytis reguliariai.

    Paraiškų teikėjų prašymu Komisija gali pateikti papildomos informacijos tik siekdama išaiškinti kvietimo teikti paraiškas aspektus. Papildomos informacijos prašymai teikiami tik raštu ECFIN-CALL-2012-TRADE-INDICATORS@ec.europa.eu, el. pašto žinutės temos eilutėje aiškiai įrašant šią nuorodą „Call for proposals — ECFIN/D/12/004“. Papildomos informacijos prašymai, gauti likus mažiau kaip penkioms darbo dienoms iki galutinės paraiškų pateikimo dienos, nepatenkinami.

    Šis kvietimas teikti paraiškas nėra Komisijos sutartinis įsipareigojimas paraišką teikiančiai institucijai. Bet koks bendravimas dėl šio kvietimo teikti paraiškas turi vykti raštu.

    Paraiškų teikėjai turi atkreipti dėmesį į sutartines nuostatas, kurių privalės laikytis, jeigu bus pakviesti sudaryti sutartį.

    Siekiant apsaugoti Sąjungos finansinius interesus jūsų asmeniniai duomenys gali būti pateikti vidaus audito tarnyboms, Europos Audito Rūmams, finansinių pažeidimų komisijai ir (arba) Europos kovos su sukčiavimu tarnybai (OLAF).

    Į vieną iš Finansinio reglamento 93 ir 94 straipsniuose, 96 straipsnio 1 dalies b punkte ir 96 straipsnio 2 dalies a punkte nurodytų situacijų patekusių ūkinės veiklos vykdytojų duomenys gali būti įtraukti į centrinę duomenų bazę ir pateikti Komisijos paskirtiems asmenims, kitoms Finansinio reglamento 95 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytoms institucijoms, agentūroms, valdžios institucijoms ir įstaigoms. Tai gali būti ir asmenys, turintys atstovavimo, sprendimų priėmimo arba minėtų ūkinės veiklos vykdytojų kontroliavimo įgaliojimus. Kiekvienas į duomenų bazę įtrauktas subjektas, pateikęs prašymą Komisijos apskaitos pareigūnui, turi teisę gauti su juo susijusią informaciją.


    Top