Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32022D0983

    Padomes Lēmums (ES) 2022/983 (2022. gada 17. jūnijs) par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā jāieņem Pasaules Muitas organizācijas padomē saistībā ar Harmonizētās sistēmas komitejas reglamenta grozījumu projekta apstiprināšanu

    ST/9106/2022/INIT

    OV L 167, 24.6.2022, p. 100–102 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2022/983/oj

    24.6.2022   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 167/100


    PADOMES LĒMUMS (ES) 2022/983

    (2022. gada 17. jūnijs)

    par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā jāieņem Pasaules Muitas organizācijas padomē saistībā ar Harmonizētās sistēmas komitejas reglamenta grozījumu projekta apstiprināšanu

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 31. pantu, 43. panta 2. punktu un 207. panta 4. punkta pirmo daļu saistībā ar 218. panta 9. punktu,

    ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

    tā kā:

    (1)

    Starptautisko konvenciju par preču aprakstīšanas un kodēšanas harmonizēto sistēmu (“konvencija”) Savienība noslēdza ar Padomes Lēmumu 87/369 (1), un minētā konvencija stājās spēkā 1988. gada 1. janvārī.

    (2)

    Ievērojot konvencijas 6. panta 6. punktu, Harmonizētās sistēmas komitejai (“HS komiteja”) ir jānosaka savs reglaments, pieņemot lēmumu ar ne mazāk kā divām trešdaļām tās locekļu balsu. Šādi noteikts reglaments ir jāapstiprina Pasaules Muitas organizācijas (PMO) padomei.

    (3)

    Gaidāms, ka PMO padome jūnija sesijās (139. un 140. sesijā 2022. gada 23.–25. jūnijā) apstiprinās HS komitejas reglamenta grozījumu projektu. Šāds grozījumu projekts jāapstiprina, pamatojoties uz HS komitejas izstrādāto priekšlikumu, kas tika pabeigts tās 64. sesijā (2019. gada 18.–27. septembrī) un 68. sesijā (2021. gada 6.–28. septembrī). Minētiem grozījumiem jāstājas spēkā pēc to pieņemšanas.

    (4)

    Ir ārkārtīgi svarīgi, lai HS komiteja lēmumus pieņemtu pārredzami un efektīvi un lai šādi lēmumi saņemtu maksimālu atbalstu no HS komitejas locekļiem.

    (5)

    Tā kā minētais HS komitejas reglamenta grozījumu projekts jāapstiprina PMO padomei, ir lietderīgi noteikt nostāju, kas Savienības vārdā jāieņem PMO padomē, jo pēc grozītā reglamenta apstiprināšanas tam būs juridiskas sekas Savienībā un tas varēs ietekmēt Savienības tiesību aktu saturu, jo īpaši Padomes Regulas (EEK) Nr. 2658/87 (2) I pielikumu.

    (6)

    Savienības nostājai vajadzētu būt – atbalstīt HS komitejas reglamenta grozījumu projektu, kā arī nelielus redakcionālus vai lingvistiskus pielāgojumus, ko uzskata par nepieciešamiem,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    1.   Nostāja, kas Savienības vārdā jāieņem Pasaules Muitas organizācijas (PMO) padomē tās 2022. gada jūnija sesijās, ir – atbalstīt Harmonizētās sistēmas komitejas reglamenta grozījumu projektu, kā izklāstīts šā lēmuma pielikumā.

    2.   Savienības pārstāvji PMO padomē var piekrist nelieliem redakcionāliem vai lingvistiskiem pielāgojumiem 1. punktā minētajā grozījumu projektā, ņemot vērā norises gaidāmajās PMO padomes sesijās, apspriežoties ar dalībvalstīm vai koordinācijas sanāksmēs uz vietas bez Padomes papildu lēmuma.

    2. pants

    Šis lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā.

    Luksemburgā, 2022. gada 17. jūnijā

    Padomes vārdā –

    priekšsēdētājs

    B. LE MAIRE


    (1)  Padomes Lēmums 87/369/EEK (1987. gada 7. aprīlis) par noslēgto Starptautisko konvenciju par preču aprakstīšanas un kodēšanas harmonizēto sistēmu un tās grozījumu protokolu (OV L 198, 20.7.1987., 1. lpp.).

    (2)  Padomes Regula (EEK) Nr. 2658/87 (1987. gada 23. jūlijs) par tarifu un statistikas nomenklatūru un kopējo muitas tarifu (OV L 256, 7.9.1987., 1. lpp.).


    PIELIKUMS

    Harmonizētās sistēmas komitejas reglamenta grozījumu PROJEKTS

    1.   Reglamenta 19. noteikuma grozījumu projekts:

    Trešā daļa

    Lēmumus par Konvencijas grozījumiem pieņem ar Komitejas locekļu balsu vairākumu, kas nav mazāks par divām trešdaļām nodoto balsu. Tomēr, ja ir divi vai vairāki grozījuma varianti, Komiteja vispirms veic daļā par vienkārša vairākuma balsojuma procedūrām aprakstīto pakāpeniskas balsošanas procedūru, lai samazinātu variantu skaitu līdz vienam. Kad ir atlicis viens grozījuma variants, galīgais balsojums par grozījuma pieņemšanu vai noraidīšanu notiek, ievērojot noteikumu par divu trešdaļu nodoto balsu vairākumu.

    Ceturtā daļa

    Citus lēmumus pieņem ar Komitejas locekļu nodoto balsu vienkāršu vairākumu (vairāk nekā 50 procenti). Ja ir vairāk nekā divi varianti un neviens no tiem nav saņēmis vairāk nekā 50 % no Komitejas locekļu nodotajām balsīm, vienkārša vairākuma balsojumā piemēro pakāpeniskas balsošanas praksi, kurā variantu skaits tiek samazināts, atmetot vismazāk balsu saņēmušo variantu, līdz visvairāk balsu saņēmušais variants sasniedz vairāk nekā 50 procentus no Komitejas locekļu nodotajām balsīm.

    2.   Reglamenta 20. noteikumu grozījumu projekts:

    Paziņojumus ģenerālsekretāram par jautājuma nodošanu izskatīšanai Padomē vai atkārtotai izskatīšanai Komitejā saskaņā ar Konvencijas 8. panta 2. punktu un Padomes Lēmumu Nr. 298 nedrīkst sniegt pirms dienas, kas seko dienai, kurā ir beigusies Komitejas sesija, bet tie ir jāsniedz līdz otrā mēneša beigām pēc mēneša, kurā attiecīgā sesija ir beigusies. Paziņojumu uzskata par sniegtu attiecīgajā termiņā, ja ģenerālsekretārs to ir saņēmis līdz attiecīgā termiņa pēdējās dienas plkst. 24.00 (pēc Briseles laika).

    Saskaņā ar Padomes Lēmumu Nr. 298 ģenerālsekretārs pēc līgumslēdzējas puses pieprasījuma var no Konvencijas 8. panta 2. punkta izrietošus jautājumus tieši nodot atpakaļ izskatīšanai Komitejā ar noteikumu, ka pieprasījums ir iesniegts iepriekšējā daļā noteiktajā termiņā. Pēc tam ģenerālsekretārs šo jautājumu iekļauj Komitejas nākamās sesijas darba kārtībā atkārtotai izskatīšanai.

    Ja par vienu un to pašu jautājumu tiek saņemti pieprasījumi no dažādām līgumslēdzējām pusēm par tā nodošanu izskatīšanai Padomē un Komitejā vai ja kāda līgumslēdzēja puse neprecizē, vai jautājums būtu jānodod izskatīšanai Padomē vai tieši Komitejā, jautājumu nodod izskatīšanai Padomē. Ģenerālsekretārs informē visas līgumslēdzējas puses par to, ka ir saņemts pieprasījums nodot jautājumu izskatīšanai Padomē vai Komitejā.

    Līgumslēdzēja puse, kas iesniedz pieprasījumu nodot jautājumu izskatīšanai Padomē vai Komitejā, var atsaukt savu lūgumu jebkurā laikā, pirms jautājuma izskatīšanas Padomē vai pirms tā atkārtotas izskatīšanas Komitejā. Tomēr Komiteja izskatīs jautājumu, ja to izskatīšanai ir nodevusi Padome. Gadījumā, kad līgumslēdzēja puse atsauc pieprasījumu, Komitejas sākotnējo lēmumu uzskata par apstiprinātu ar noteikumu, ka netiek izskatīts citas līgumslēdzējas puses pieprasījums par to pašu jautājumu. Ģenerālsekretārs paziņo līgumslēdzējām pusēm par pieprasījuma atsaukšanu.

    Ja saskaņā ar Konvencijas 8. panta 3. punktu un Padomes Lēmumu Nr. 298 kāds jautājums ir pilnībā vai daļēji nodots izskatīšanai Komitejā, līgumslēdzēja puse, kas pieprasījusi jautājuma atkārtotu izskatīšanu, ne vēlāk kā 60 dienas pirms Komitejas nākamās sesijas atklāšanas dienas iesniedz ģenerālsekretāram piezīmi, kurā tā izklāsta atkārtotas izskatīšanas pieprasījuma iemeslus, kā arī savus priekšlikumus jautājuma atrisināšanai. Ģenerālsekretārs nosūta šo piezīmi pārējām līgumslēdzējām pusēm.


    Top