Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32015R2012

    Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2015/2012 (2015. gada 11. novembris), ar ko nosaka īstenošanas tehniskos standartus attiecībā uz lēmumu procedūrām, lai noteiktu, aprēķinātu un atceltu kapitāla palielinājumus saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2009/138/EK (Dokuments attiecas uz EEZ)

    OV L 295, 12.11.2015, p. 5–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2015/2012/oj

    12.11.2015   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 295/5


    KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2015/2012

    (2015. gada 11. novembris),

    ar ko nosaka īstenošanas tehniskos standartus attiecībā uz lēmumu procedūrām, lai noteiktu, aprēķinātu un atceltu kapitāla palielinājumus saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2009/138/EK

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 25. novembra Direktīvu 2009/138/EK par uzņēmējdarbības uzsākšanu un veikšanu apdrošināšanas un pārapdrošināšanas jomā (Maksātspēja II) (1) un jo īpaši tās 37. panta 8. punkta trešo daļu,

    tā kā:

    (1)

    Direktīvā 2009/138/EK ir paredzēta iespēja uzraudzības iestādēm noteikt kapitāla palielinājumu apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai. Ir jāparedz procedūras attiecībā uz lēmumiem, lai noteiktu, aprēķinātu un atceltu kapitāla palielinājumus.

    (2)

    Lai apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrība varētu sniegt informāciju un pamatojumu, kas varētu mazināt vai radīt šaubas par vajadzību pēc kapitāla palielinājuma, pirms tiek pieņemts lēmums par kapitāla palielinājuma noteikšanu, uzraudzības iestādei būtu jāsniedz apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai iespēja norādīt iemeslus pret kapitāla palielinājuma noteikšanu.

    (3)

    Apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrības sadarbība ar uzraudzības iestādi ir būtiska, lai nodrošinātu kapitāla palielinājuma kā uzraudzības pasākuma efektivitāti. Lai uzraudzības iestāde varētu balstīt kapitāla palielinājumu uz precīzu un atjauninātu informāciju, apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai pēc uzraudzības iestādes pieprasījuma būtu jāaprēķina kapitāla palielinājums.

    (4)

    Lai apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrība varētu novērst nepilnības, kā rezultātā bija jānosaka kapitāla palielinājums, ir jāprecizē lēmuma par kapitāla palielinājuma noteikšanu saturs.

    (5)

    Uzraudzības iestādei un apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai nevajadzētu paļauties tikai uz gada pārskatu par kapitāla palielinājumu, bet tām būtu aktīvi jāuzrauga apstākļi, kas izraisīja kapitāla palielinājuma noteikšanu, lai pieņemtu attiecīgos pasākumus. Šajā nolūkā apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai būtu jāsniedz uzraudzības iestādei progresa ziņojumi par nepilnību novēršanu, kuru rezultātā tika noteikts kapitāla palielinājums. Ir arī nepieciešams nodrošināt procedūru, lai pārskatītu lēmumus par kapitāla palielinājumu, ja ir būtiskas izmaiņas apstākļos, kas izraisīja kapitāla palielinājuma noteikšanu.

    (6)

    Šī regula ir balstīta uz īstenošanas tehnisko standartu projektu, ko Komisijai iesniegusi Eiropas Apdrošināšanas un aroda pensiju iestāde.

    (7)

    Eiropas Apdrošināšanas un aroda pensiju iestāde ir veikusi atklātas sabiedriskās apspriešanas par īstenošanas tehnisko standartu projektu, kas ir šīs regulas pamatā, izvērtējusi potenciālās saistītās izmaksas un ieguvumus un pieprasījusi saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 1094/2010 (2) 37. pantu izveidotās Apdrošināšanas nozares ieinteresēto personu grupas atzinumu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Paziņojums pirms kapitāla palielinājuma noteikšanas

    1.   Uzraudzības iestāde paziņo attiecīgajai apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai par savu nodomu noteikt kapitāla palielinājumu un par šāda kapitāla palielinājuma noteikšanas iemesliem.

    2.   Uzraudzības iestāde nosaka termiņu, kurā apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai ir jāatbild uz 1. punktā minēto paziņojumu. Pirms uzraudzības iestāde pieņem lēmumu, tā ņem vērā visu informāciju, ko iesniegusi apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrība.

    2. pants

    Kapitāla palielinājuma aprēķināšana

    Ja to pieprasa uzraudzības iestāde, apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrība veic kapitāla palielinājuma aprēķinu saskaņā ar uzraudzības iestādes sniegtajām specifikācijām.

    3. pants

    Informācijas iesniegšana

    1.   Uzraudzības iestāde var pieprasīt apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai sniegt informāciju, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai par kapitāla palielinājuma noteikšanu, līdz uzraudzības iestādes noteiktajam termiņam.

    2.   Nosakot 1. punktā minēto termiņu, uzraudzības iestāde pievērš īpašu uzmanību tam, cik iespējama un smaga varētu būt negatīva ietekme uz apdrošinājuma ņēmējiem un saņēmējiem.

    3.   Apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrība nekavējoties paziņo uzraudzības iestādei, ja tā nespēj ievērot 1. punktā minēto termiņu.

    4. pants

    Lēmums noteikt kapitāla palielinājumu

    1.   Uzraudzības iestāde rakstiski paziņo apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai par savu lēmumu noteikt kapitāla palielinājumu.

    2.   Uzraudzības iestādes lēmums ir pietiekami detalizēts, lai apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrība saprastu, kādi pasākumi tai ir jāveic vai kādas nepilnības tai ir jānovērš, lai kapitāla palielinājums tiktu atcelts.

    3.   Šā panta 2. punktā minētais lēmums ietver:

    a)

    kapitāla palielinājuma noteikšanas iemeslus:

    b)

    metodi kapitāla palielinājuma aprēķināšanai un kapitāla palielinājuma summu;

    c)

    datumu, no kura kapitāla palielinājums ir piemērojams;

    d)

    attiecīgā gadījumā termiņu, kurā apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai ir jānovērš nepilnības, kas izraisīja kapitāla palielinājumu;

    e)

    attiecīgā gadījumā saskaņā ar 5. pantu iesniedzamā jebkura progresa ziņojuma saturu un biežumu.

    5. pants

    Progresa ziņojums

    Direktīvas 2009/138/EK 37. panta 1. punkta b) un c) apakšpunktos izklāstītajos gadījumos un ja to pieprasījusi uzraudzības iestāde, apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrība informē uzraudzības iestādi par tās panākto progresu attiecībā uz nepilnību novēršanu, kuru rezultātā tika noteikts kapitāla palielinājums, un par attiecīgajiem pasākumiem, ko tā ir veikusi.

    6. pants

    Kapitāla palielinājuma pārskatīšana

    1.   Uzraudzības iestāde pārskata uzlikto kapitāla palielinājumu, ja ir būtiskas izmaiņas apstākļos, kas izraisīja kapitāla palielinājuma noteikšanu.

    2.   Pēc uzliktā kapitāla palielinājuma pārskatīšanas uzraudzības iestāde patur, maina vai atceļ attiecīgo kapitāla palielinājumu.

    7. pants

    Kapitāla palielinājuma paturēšana, mainīšana vai atcelšana

    Apsverot, vai paturēt, mainīt vai atcelt kapitāla palielinājumu uzraudzības iestāde ņem vērā visu turpmāk minēto:

    a)

    informāciju, ko iesniegusi apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrība kapitāla palielinājuma noteikšanas un aprēķināšanas laikā;

    b)

    informāciju, ko uzraudzības iestāde ieguvusi, veicot uzraudzības pārskatīšanas procesu un turpmāku uzraudzības darbību;

    c)

    informāciju, kas sniegta progresa ziņojumā, ja to pieprasījusi uzraudzības iestāde saskaņā ar 5. pantu;

    d)

    visu citu attiecīgo informāciju, kas norāda būtiskas izmaiņas apstākļos, kuri izraisīja kapitāla palielinājuma noteikšanu.

    8. pants

    Lēmums mainīt vai atcelt kapitāla palielinājumu

    1.   Uzraudzības iestāde nekavējoties rakstiski paziņo apdrošināšanas vai pārapdrošināšanas sabiedrībai par savu lēmumu mainīt vai atcelt kapitāla palielinājumu un šāda lēmuma spēkā stāšanās datumu.

    2.   Ja uzraudzības iestāde nolemj mainīt kapitāla palielinājumu, tā pieņem jaunu lēmumu saskaņā ar 4. panta 2. un 3. punktu.

    9. pants

    Stāšanās spēkā

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē, 2015. gada 11. novembrī

    Komisijas vārdā –

    priekšsēdētājs

    Jean-Claude JUNCKER


    (1)  OV L 335, 17.12.2009., 1. lpp.

    (2)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2010. gada 24. novembra Regula (ES) Nr. 1094/2010, ar ko izveido Eiropas Uzraudzības iestādi (Eiropas Apdrošināšanas un aroda pensiju iestādi), groza Lēmumu Nr. 716/2009/EK un atceļ Komisijas Lēmumu 2009/79/EK (OV L 331, 15.12.2010., 48. lpp.).


    Top