Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32009R1217

    A Tanács 1217/2009/EK rendelete ( 2009. november 30. ) az Európai Közösségben működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról (kodifikált változat)

    HL L 328., 2009.12.15, p. 27–38 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    A dokumentum különkiadás(ok)ban jelent meg. (HR)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 01/01/2024

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2009/1217/oj

    15.12.2009   

    HU

    Az Európai Unió Hivatalos Lapja

    L 328/27


    A TANÁCS 1217/2009/EK RENDELETE

    (2009. november 30.)

    az Európai Közösségben működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról

    (kodifikált változat)

    AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

    tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre, és különösen annak 37. cikke (2) bekezdésének harmadik albekezdésére,

    tekintettel a Bizottság javaslatára,

    tekintettel az Európai Parlament véleményére (1),

    mivel:

    (1)

    Az Európai Gazdasági Közösségben működő mezőgazdasági üzemek jövedelmére és üzleti tevékenységére vonatkozó számviteli adatok gyűjtésére szolgáló hálózat létrehozásáról szóló, 1965. június 15-i 79/65/EGK tanácsi rendeletet (2) több alkalommal jelentős mértékben módosították (3). Az átláthatóság és az ésszerűség érdekében az említett rendeletet kodifikálni kell.

    (2)

    A közös agrárpolitika fejlődése megköveteli, hogy tárgyilagos és lényegi információk álljanak rendelkezésre a különböző kategóriákba tartozó mezőgazdasági üzemek jövedelméről, valamint az azokba a kategóriákba tartozó üzemek üzleti tevékenységéről, amelyek a Közösség szintjén megkülönböztetett figyelmet igényelnek.

    (3)

    A mezőgazdasági üzemek könyvelése jelenti az alapvető információforrást a mezőgazdasági üzemek jövedelmének bármilyen értékeléséhez vagy üzleti tevékenységük tanulmányozásához.

    (4)

    Az összegyűjtött adatokat a közös előírásoknak megfelelően, kifejezetten erre a célra kiválasztott mezőgazdasági üzemektől kell beszerezni, és azoknak ellenőrizhető tényeken kell alapulniuk. Ezeknek az adatoknak tükrözniük kell az érintett üzemek műszaki, gazdasági és szociális helyzetét, egyedi üzemektől kell származniuk, a lehető legrövidebb időn belül rendelkezésre kell állniuk, egységes fogalmi meghatározásokon kell alapulniuk, egységes formában kell bejelenteni őket, valamint a Bizottság által minden esetben és teljes részletességgel felhasználhatónak kell lenniük.

    (5)

    E célkitűzéseket csak a mezőgazdasági számviteli adatok összegyűjtésére szolgáló közösségi hálózaton (a továbbiakban: információs hálózat) keresztül lehet elérni, amely a tagállamokban található, az érintett felek bizalmát élvező és önkéntes részvételükön alapuló, mezőgazdasági könyvelőirodákon alapszik.

    (6)

    Közösségi szinten kellően homogén számviteli eredmények elérése érdekében, az adatszolgáltató üzemeket különféle, a mezőgazdasági üzemeknek a mezőgazdasági gazdaságok közösségi tipológiájának létrehozásáról szóló, 2008. december 8-i 1242/2008/EK bizottsági rendelettel (4) megállapított, a közösségi tipológián alapuló adatfelvételi terület rétegzése alapján kialakított körzetekbe és üzemosztályokba kell besorolni.

    (7)

    Az információs hálózati körzeteknek, amennyire csak lehetséges, azonosaknak kell lenniük az egyéb, olyan regionális adatok benyújtásához alkalmazott körzetekkel, amely adatok alapvetők a közös agrárpolitika irányvonalainak kijelölésében.

    (8)

    Igazgatási okokból a Bizottságot fel kell hatalmazni arra, hogy valamely tagállam kérésére módosítsa a tagállami körzetek jegyzékét.

    (9)

    Az információs hálózat adatfelvételi területének ki kell terjednie minden, egy bizonyos gazdasági méretet meghaladó mezőgazdasági üzemre, függetlenül attól, hogy annak üzemeltetője esetleg milyen egyéb tevékenységet végez. Ezt a területet szükséges időszakonként felülvizsgálni az újabb mezőgazdasági üzemszerkezeti felmérésből származó adatok fényében.

    (10)

    Az adatszolgáltató üzemeket az adatfelvételi terület reprezentatív számviteli mintájának megszerzésére irányuló kiválasztási tervben megállapított szabályokkal összhangban kell kiválasztani.

    (11)

    Szem előtt tartva az így nyert tapasztalatot, kívánatos, hogy az adatszolgáltató üzemek kiválasztásával és különösen a kiválasztási terv kidolgozásával kapcsolatos fő döntéseket nemzeti szinten fogadják el. Ebből következően ezen a szinten kell egy, az említett feladatért felelős szervet megbízni. A több körzettel rendelkező tagállamoknak azonban lehetővé kell tenni, hogy regionális bizottságokat tartsanak fenn.

    (12)

    A nemzeti kapcsolattartó irodának kulcsfontosságú szerepet kell játszania az információs hálózat kezelésében.

    (13)

    A mezőgazdasági üzemek kiválasztásában, valamint az összegyűjtött adatok elemzésében és értékelésében más forrásokból származó adatokra szükséges hivatkozni.

    (14)

    A gazdálkodók számára biztosítékot kell adni arra vonatkozóan, hogy könyvelési adataikat, illetve az e rendelet alapján beszerzett egyéb egyedi vonatkozású adataikat nem használják fel adóztatási célokra vagy az e rendeletben előírtaktól eltérő célokra, valamint hogy a közösségi mezőgazdasági számviteli információs hálózatban foglalkoztatott, vagy korábban ott foglalkoztatott személyek azokat nem hozzák nyilvánosságra.

    (15)

    Annak érdekében, hogy a Bizottság meggyőződhessen az összegyűjtött adatok tárgyilagosságáról és lényegességéről, a Bizottságnak olyan helyzetben kell lennie, hogy beszerezhessen minden szükséges adatot arról, hogy a mezőgazdasági üzemek kiválasztásával megbízott testületek, valamint a közösségi mezőgazdasági számviteli információs hálózat munkájában részt vevő könyvelőirodák milyen módon teljesítik feladataikat, és ha szükséges, az illetékes nemzeti hatóságok támogatásával szakértőket küldhessen ki a helyszínre.

    (16)

    Az információs hálózat hasznos eszköz, amely lehetővé teszi, hogy a Közösség fejlessze a közös mezőgazdasági politikát, és ebből következően mind a tagállamok, mind a Közösség javát szolgálja. A hálózat alapját képező számítógépes rendszerek költségeinek, illetve a hálózat egyéb szempontjait érintő fejlesztési költségeknek ezért a Közösség által finanszírozhatónak kell lenniük.

    (17)

    Az e rendelet végrehajtásához szükséges intézkedéseket a Bizottságra ruházott végrehajtási hatáskörök gyakorlására vonatkozó eljárások megállapításáról szóló, 1999. június 28-i 1999/468/EK tanácsi határozattal (5) összhangban kell elfogadni,

    ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

    I.   FEJEZET

    A KÖZÖSSÉGI MEZŐGAZDASÁGI SZÁMVITELI INFORMÁCIÓS HÁLÓZAT LÉTREHOZÁSA

    1. cikk

    (1)   A közös agrárpolitika szükségleteinek kielégítése céljából közösségi mezőgazdasági számviteli információs hálózat (a továbbiakban: információs hálózat) kerül kialakításra.

    (2)   Az információs hálózat létrehozásának célja olyan számviteli adatok összegyűjtése, amelyek célja:

    a)

    az 5. cikk szerinti adatfelvételi területhez tartozó mezőgazdasági üzemek jövedelmének évente történő meghatározása; és

    b)

    a mezőgazdasági üzemek üzleti tevékenységeinek elemzése.

    (3)   Az e rendelet rendelkezései szerint gyűjtött adatok elsődlegesen a Bizottság által készített, a közösségi mezőgazdaság és az agrárpiacok helyzetéről, valamint a gazdaságok jövedelméről szóló jelentések alapjául szolgálnak. A jelentéseket évente kell benyújtani az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak, elsősorban a mezőgazdasági termékek árainak éves rögzítése céljából.

    2. cikk

    E rendelet alkalmazásában a következő fogalommeghatározásokat kell alkalmazni:

    a)

    üzemvezető: a mezőgazdasági üzem mindennapos működtetéséért felelős természetes személy;

    b)

    mezőgazdasági üzemosztály: olyan mezőgazdasági üzemek egy csoportja, amelyek az 1242/2008/EK rendelettel a mezőgazdasági üzemeknek a gazdálkodási jelleg és gazdasági méret alapján megállapított közösségi tipológiája szerint azonos kategóriákba tartoznak;

    c)

    adatszolgáltató üzem: minden olyan mezőgazdasági üzem, amely az információs hálózat céljaira adatot szolgáltat;

    d)

    körzet: egy tagállam területe, vagy annak egy része, amelyet a kiválasztott adatszolgáltató üzemekre tekintettel lehatároltak; a körzetek felsorolását az I. melléklet tartalmazza;

    e)

    számviteli adatok: valamely mezőgazdasági üzemre vonatkozó műszaki, pénzügyi vagy gazdasági adatok, amelyek a számviteli év folyamán a könyvelésben szisztematikusan és rendszeresen lekönyvelt tételekből származnak.

    3. cikk

    Bármely tagállam kérésére a körzetek jegyzékét a 18. cikk (2) bekezdésében említett eljárásnak megfelelően módosítani kell, feltéve, ha a kérés az adott tagállam körzeteire vonatkozik.

    II.   FEJEZET

    A MEZŐGAZDASÁGI ÜZEMEK JÖVEDELMÉNEK MEGHATÁROZÁSA

    4. cikk

    E fejezetet kell alkalmazni a mezőgazdasági üzemek jövedelmének évente történő meghatározásához szükséges számviteli adatok összegyűjtésére.

    5. cikk

    (1)   Az 1. cikk (2) bekezdésének a) pontjában említett adatfelvételi terület azokat a mezőgazdasági üzemeket érinti, amelyek gazdasági mérete a közösségi tipológia szerint meghatározott gazdasági méretosztály alsó határértékének euróban kifejezett küszöbértékével egyenlő, vagy annál nagyobb.

    (2)   Egy mezőgazdasági üzem adatszolgáltató üzemnek minősül, ha:

    a)

    gazdasági mérete az (1) bekezdéssel összhangban megállapítandó küszöbértékkel egyenlő vagy annál nagyobb;

    b)

    üzemeltetője olyan gazdálkodó, aki folyamatosan könyvel vagy hajlandó és képes a gazdaság könyvelését vezetni, és hajlandó megengedni, hogy üzemének számviteli adatai a Bizottság számára hozzáférhetőek legyenek;

    c)

    a többi üzemmel együtt és az egyes körzetek szintjén reprezentálja az adatfelvételi területet.

    (3)   A Közösségben az adatszolgáltató üzemek maximális száma 105 000.

    (4)   E cikk alkalmazásához a részletes szabályokat, különösen a gazdasági méret küszöbértékét és az adatszolgáltató üzemek körzetenkénti számát a 18. cikk (2) bekezdésében említett eljárással összhangban kell elfogadni.

    6. cikk

    (1)   Minden tagállam nemzeti információs hálózati bizottságot (a továbbiakban: nemzeti bizottság) állít fel.

    (2)   A nemzeti bizottság felelős az adatszolgáltató üzemek kiválasztásáért. E célból feladatkörébe tartozik különösen az alábbiak jóváhagyása:

    a)

    az adatszolgáltató üzemek kiválasztására szolgáló terv, amely megadja különösen az adatszolgáltató üzemek üzemosztályok szerinti eloszlását és kiválasztásuk részletes szabályait;

    b)

    az adatszolgáltató üzemek kiválasztását célzó terv megvalósításáról szóló jelentés.

    (3)   A nemzeti bizottság elnökét a tagállam jelöli ki a bizottság tagjai közül.

    A nemzeti bizottság egyhangúlag hozza meg a döntéseit. Amennyiben tagjai nem jutnak egyhangú döntésre, a döntéseket a tagállam által kijelölt hatóság hozza meg.

    (4)   A több körzettel rendelkező tagállamok a joghatóságuk alá tartozó valamennyi körzetben regionális információs hálózati bizottságokat (a továbbiakban: regionális bizottság) hozhatnak létre.

    A regionális bizottság kötelessége különösen a 7. cikk szerinti kapcsolattartó irodával való együttműködés az adatszolgáltató üzemek kiválasztásában.

    (5)   Az e cikk alkalmazására vonatkozó részletes szabályokat a 18. cikk (2) bekezdése szerinti eljárással összhangban kell elfogadni.

    7. cikk

    (1)   Valamennyi tagállam kapcsolattartó irodát jelöl ki, amelynek feladata:

    a)

    a nemzeti bizottság, a regionális bizottságok és a könyvelőirodák tájékoztatása a rájuk vonatkozó részletes alkalmazási szabályokról, és e szabályok megfelelő végrehajtásának biztosítása;

    b)

    az alábbiak kidolgozása és a nemzeti bizottsághoz jóváhagyás céljából történő benyújtása, majd ezt követően a Bizottságnak történő továbbítása:

    i.

    az adatszolgáltató üzemek kiválasztására vonatkozó, a mezőgazdasági üzemek közösségi tipológiájának megfelelően részletezett, a legfrissebb statisztikai adatok alapján összeállított terv;

    ii.

    az adatszolgáltató üzemek kiválasztását célzó terv megvalósításáról szóló jelentés;

    c)

    az alábbiak összeállítása:

    i.

    az adatszolgáltató üzemek jegyzéke;

    ii.

    azoknak a könyvelőirodáknak a jegyzéke, amelyek – a 10. és 15. cikk rendelkezései szerinti szerződési feltételekkel összhangban – hajlandóak és képesek a gazdaságok adatszolgáltatási űrlapjait kitölteni;

    d)

    a könyvelőirodák által beküldött gazdaságok adatszolgáltatási űrlapjainak összegyűjtése, és általános ellenőrzési program alapján annak megvizsgálása, hogy azokat megfelelően töltötték-e ki;

    e)

    az ellenőrzést követően, a gazdaságok által megfelelően kitöltött adatszolgáltatási űrlapoknak haladéktalan továbbítása a Bizottságnak;

    f)

    a nemzeti bizottság, a regionális bizottságok és a könyvelőirodák részére a 17. cikkben meghatározott információk iránti kérelem továbbítása, valamint a Bizottság részére az ezekre adott válaszok továbbítása.

    (2)   Az e cikk alkalmazásával kapcsolatos részletes szabályokat a 18. cikk (2) bekezdésében említett eljárással összhangban kell elfogadni.

    8. cikk

    (1)   Minden adatszolgáltató mezőgazdasági üzemnek egy egyedi és névtelen adatszolgáltatási űrlapot kell kitöltenie.

    (2)   Az egyes adatszolgáltatási űrlapokon szereplő számviteli adatoknak olyannak kell lenniük, hogy lehetséges legyen:

    az adatszolgáltató üzem jellemzése a termelési tényezőinek fő elemei alapján;

    a mezőgazdasági üzem különböző jövedelemfajtáinak felbecslése;

    szúrópróbaszerű ellenőrzésekkel az adott információk valódiságának ellenőrzése.

    (3)   A mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlapokon feltüntetendő számviteli adatok típusát, valamint az adatok sorrendiségét, illetve a vonatkozó meghatározásokat és útmutatásokat a 18. cikk (2) bekezdésében említett eljárás szerint kell meghatározni.

    9. cikk

    Annak a gazdálkodónak, akinek a gazdaságát beválasztják az adatszolgáltatást végző mezőgazdasági üzemek közé, a kapcsolattartó iroda által e célra összeállított listából ki kell választania egy könyvelőirodát, amely hajlandó kitölteni gazdaságának adatszolgáltatási űrlapját a 10. cikkben meghatározott szerződés feltételeivel összhangban.

    10. cikk

    (1)   A tagállam felügyelete alatt a tagállam által kijelölt illetékes hatóság évente szerződést köt a 9. cikk szerint kiválasztott valamennyi könyvelőirodával. E szerződés keretében a könyvelőiroda vállalja, hogy átalánydíj ellenében kitölti a mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlapokat a 8. cikk rendelkezéseinek megfelelően.

    (2)   Az (1) bekezdésben említett szerződéses rendelkezéseket, amelyeknek minden tagállamban azonosaknak kell lenniük, a 18. cikk (2) bekezdésében említett eljárással összhangban kell meghatározni.

    (3)   Ahol a könyvelőiroda feladatait egy közigazgatási hivatal látja el, azt a közigazgatásban szokásos módon értesítik a feladatairól.

    III.   FEJEZET

    SZAMVITELI ADATOK GYŰJTÉSE A MEZŐGAZDASÁGI ÜZEMEK ÜZLETI TEVÉKENYSÉGÉNEK ELEMZÉSÉHEZ

    11. cikk

    E fejezetet kell alkalmazni a mezőgazdasági üzemek üzleti tevékenységének elemzése céljából folytatott adatgyűjtésre.

    12. cikk

    A 18. cikk (2) bekezdésében említett eljárással összhangban meg kell határozni:

    az 1. cikk (2) bekezdésének b) pontjában említett elemzés tárgyát,

    az adatszolgáltató üzemek kiválasztására és számuk meghatározására vonatkozó részletes szabályokat, amelyeket az egyes elemzések célkitűzéseinek megfelelően állapítanak meg.

    13. cikk

    (1)   Minden adatszolgáltató mezőgazdasági üzemnek, amelyet a 12. cikk második francia bekezdése alapján elfogadott szabályok szerint választottak ki, egy, az adott üzem vonatkozásában egyedi és névtelen egyedi adatszolgáltatási űrlapot kell kitöltenie. Ez az adatszolgáltatási űrlap tartalmazza a 8. cikk (2) bekezdésében előírt számviteli adatokat, és minden olyan további könyvelési tételt és adatot, amelyre az egyes elemzések elvégzéséhez szükség lehet.

    (2)   Az egyedi mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlapokon feltüntetendő adatok típusát, valamint az adatok sorrendjét, illetve a vonatkozó meghatározásokat és útmutatásokat a 18. cikk (2) bekezdésében említett eljárással összhangban kell meghatározni.

    (3)   Az egyedi adatszolgáltatási űrlapokat a 14. cikkel összhangban kiválasztott különböző könyvelőirodáknak kell kitölteniük.

    14. cikk

    Annak a gazdálkodónak, akinek a gazdaságát a 12. cikk második francia bekezdése alapján elfogadott szabályoknak megfelelően kiválasztották, a kapcsolattartó iroda által e célra összeállított listából ki kell választania egy könyvelőirodát, amely hajlandó a gazdaságára vonatkozó egyedi adatszolgáltatási űrlapot kitölteni a 15. cikkben meghatározott szerződés feltételeivel összhangban.

    15. cikk

    (1)   A tagállam felügyelete alatt a tagállam által kijelölt illetékes hatóság évente szerződést köt a 14. cikk szerint kiválasztott valamennyi könyvelőirodával. E szerződés keretében a könyvelőiroda vállalja, hogy átalánydíj ellenében kitölti az egyedi mezőgazdasági adatszolgáltatási űrlapokat a 13. cikk rendelkezéseinek megfelelően.

    (2)   Az (1) bekezdésben említett szerződés feltételeit, amelyeknek minden tagállamban egységesnek kell lenniük, a 18. cikk (2) bekezdésében említett eljárásnak megfelelően kell meghatározni.

    Azokat a kiegészítő feltételeket, amelyeket a tagállamok e szerződésbe belefoglalhatnak, szintén ezen eljárással összhangban kell meghatározni.

    (3)   Ahol a könyvelőiroda feladatait egy közigazgatási hivatal látja el, azt a közigazgatásban szokásos módon értesítik a feladatairól.

    IV.   FEJEZET

    ÁLTÁLANOS RENDELKEZÉSEK

    16. cikk

    (1)   Tilos bármely egyedi számviteli adat, vagy egyéb, e rendelet végrehajtása során megszerzett egyedi vonatkozású információ adóztatási célra történő felhasználása, vagy nyilvánosságra hozatala, vagy az információknak az 1. cikkben meghatározott céltól eltérő célra történő felhasználása.

    (2)   Az információs hálózatban foglalkoztatott vagy korábban foglalkoztatott személy nem hozhat nyilvánosságra olyan egyedi számviteli adatokat, vagy egyéb egyedi információt, amely feladatainak végzése során vagy azzal kapcsolatosan jutott a tudomására.

    (3)   A tagállamok megtesznek valamennyi szükséges intézkedést annak érdekében, hogy a (2) bekezdés rendelkezéseinek megsértését szankcionálják.

    17. cikk

    (1)   A nemzeti bizottság, a regionális bizottságok, a kapcsolattartó iroda és a könyvelőirodák kötelesek a Bizottságot a saját feladatkörükbe tartozó minden olyan információval ellátni, amelyet a Bizottság az e rendelet szerinti feladataik teljesítésével kapcsolatban tőlük kérhet.

    A nemzeti bizottsághoz, a regionális bizottságokhoz és a könyvelőirodákhoz intézett ilyen, információkra vonatkozó kéréseket és az azok alapján szolgáltatott információkat a kapcsolattartó irodán keresztül, írásban kell továbbítani.

    (2)   Ha a szolgáltatott információ nem megfelelő, vagy az információ nem érkezik meg kellő időben, a Bizottság, a kapcsolattartó irodával együttműködve, szakértőket küldhet ki a helyszínre.

    18. cikk

    (1)   A Bizottságot a mezőgazdasági számviteli információs hálózat közösségi bizottsága (a továbbiakban: közösségi bizottság) segíti.

    (2)   Az e bekezdésre történő hivatkozás esetén az 1999/468/EK határozat 4. és 7. cikkét kell alkalmazni.

    Az 1999/468/EK határozat 4. cikkének (3) bekezdésében megállapított időtartam egy hónap.

    (3)   A közösségi bizottsággal konzultálni kell:

    a)

    annak ellenőrzése céljából, hogy az adatszolgáltató üzemek kiválasztására vonatkozó tervek összhangban vannak-e az 5. cikk rendelkezéseivel;

    b)

    az információs hálózat által szolgáltatott súlyozott éves eredmények elemzése és értékelése céljából, tekintettel különösen az egyéb forrásból, többek között a gazdaságok nyilvántartásaiból és általában a statisztikákból és a nemzeti számlákból származó adatokra.

    (4)   A közösségi bizottság megvizsgálhat bármely más ügyet, amelyet az elnök akár saját kezdeményezésére, akár valamely tagállam képviselőjének kérésére terjeszt elő.

    A közösségi bizottság minden év októberében megvizsgálja a közösségbeli gazdaságok jövedelmének alakulását, utalva különösen az információs hálózat aktualizált eredményeire.

    A közösségi bizottságot rendszeresen tájékoztatni kell az információs hálózat működéséről.

    (5)   A közösségi bizottság üléseit az elnök hívja össze.

    A közösségi bizottság titkársági teendőit a Bizottság látja el.

    19. cikk

    (1)   Az Európai Unió általános költségvetésének elkülönített előirányzatok a bizottsági szakaszon belül az alábbiak fedezésére szolgálnak:

    a)

    az információs hálózat azon költségei, amely a könyvelőirodáknak a 10. és a 15. cikkben említett feladataik teljesítésének ellenszolgáltatásaként nyújtandó;

    b)

    a tagállamok által szolgáltatott számviteli adatok fogadása, ellenőrzése, feldolgozása és elemzése céljából a Bizottság által működtetett számítógépes rendszerek valamennyi költsége.

    A b) pontban említett költségek adott esetben tartalmazzák az említett műveletek eredményének terjesztésével, valamint az információs hálózat egyéb szempontjainak kutatásával és fejlesztésével kapcsolatos költségeket is.

    (2)   A Közösség költségvetése nem tartalmazza a nemzeti bizottság, a regionális bizottságok és a kapcsolattartó irodák létrehozásával és működésével kapcsolatos költségeket.

    20. cikk

    A 79/65/EGK rendelet hatályát veszti.

    A hatályon kívül helyezett rendeletre való hivatkozásokat erre a rendeletre való hivatkozásként kell értelmezni, a III. mellékletben szereplő megfelelési táblázattal összhangban.

    21. cikk

    Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.

    Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

    Kelt Brüsszelben, 2009. november 30-án.

    a Tanács részéről

    az elnök

    S. O. LITTORIN


    (1)  2009. október 20-i vélemény (a Hivatalos Lapban még nem tették közzé.)

    (2)  HL 109., 1965.6.23., 1859/65. o.

    (3)  Lásd a II. mellékletet.

    (4)  HL L 335., 2008.12.13., 3. o.

    (5)  HL L 184., 1999.7.17., 23. o.


    I. MELLÉKLET

    A 2. cikk d) pontjában említett körzetek jegyzéke

    Belgium

    1.

    Vlaanderen

    2.

    Bruxelles — Brussel

    3.

    Wallonie

    Bulgária

    1.

    Северозападен (Severozapaden)

    2.

    Северен централен (Severen tsentralen)

    3.

    Североизточен (Severoiztochen)

    4.

    Югозападен (Yugozapaden)

    5.

    Южен централен (Yuzhen tsentralen)

    6.

    Югоизточен (Yugoiztochen)

    Mindazonáltal Bulgária egyetlen körzetet alkothat 2009. december 31-ig

    Cseh Köztársaság

    Egyetlen körzetet alkot

    Dánia

    Egyetlen körzetet alkot

    Németország

    1.

    Schleswig-Holstein

    2.

    Hamburg

    3.

    Niedersachsen

    4.

    Bremen

    5.

    Nordrhein-Westfalen

    6.

    Hessen

    7.

    Rheinland-Pfalz

    8.

    Baden-Württemberg

    9.

    Bayern

    10.

    Saarland

    11.

    Berlin

    12.

    Brandenburg

    13.

    Mecklenburg-Vorpommern

    14.

    Sachsen

    15.

    Sachsen-Anhalt

    16.

    Thüringen

    Észtország

    Egyetlen körzetet alkot

    Írország

    Egyetlen körzetet alkot

    Görögország

    1.

    Μακεδονία — Θράκη

    2.

    Ήπειρος — Πελοπόννησος — Νήσοι Ιονίου

    3.

    Θεσσαλία

    4.

    Στερεά Ελλάς — Νήσοι Αιγαίου — Κρήτη

    Spanyolország

    1.

    Galicia

    2.

    Asturias

    3.

    Cantabria

    4.

    País Vasco

    5.

    Navarra

    6.

    La Rioja

    7.

    Aragón

    8.

    Cataluña

    9.

    Baleares

    10.

    Castilla-León

    11.

    Madrid

    12.

    Castilla-La Mancha

    13.

    Comunidad Valenciana

    14.

    Murcia

    15.

    Extremadura

    16.

    Andalucía

    17.

    Canarias

    Franciaország

    1.

    Île de France

    2.

    Champagne-Ardenne

    3.

    Picardie

    4.

    Haute-Normandie

    5.

    Centre

    6.

    Basse-Normandie

    7.

    Bourgogne

    8.

    Nord-Pas de Calais

    9.

    Lorraine

    10.

    Alsace

    11.

    Franche-Comté

    12.

    Pays de la Loire

    13.

    Bretagne

    14.

    Poitou-Charentes

    15.

    Aquitaine

    16.

    Midi-Pyrénées

    17.

    Limousin

    18.

    Rhône-Alpes

    19.

    Auvergne

    20.

    Languedoc-Roussillon

    21.

    Provence-Alpes-Côte d'Azur

    22.

    Corse

    Olaszország

    1.

    Piemonte

    2.

    Valle d'Aosta

    3.

    Lombardia

    4.

    Alto Adige

    5.

    Trentino

    6.

    Veneto

    7.

    Friuli-Venezia Giulia

    8.

    Liguria

    9.

    Emilia-Romagna

    10.

    Toscana

    11.

    Umbria

    12.

    Marche

    13.

    Lazio

    14.

    Abruzzi

    15.

    Molise

    16.

    Campania

    17.

    Puglia

    18.

    Basilicata

    19.

    Calabria

    20.

    Sicilia

    21.

    Sardegna

    Ciprus

    Egyetlen körzetet alkot

    Lettország

    Egyetlen körzetet alkot

    Litvánia

    Egyetlen körzetet alkot

    Luxemburg

    Egyetlen körzetet alkot

    Magyarország

    1.

    Közép-Magyarország

    2.

    Közép-Dunántúl

    3.

    Nyugat-Dunántúl

    4.

    Dél-Dunántúl

    5.

    Észak-Magyarország

    6.

    Észak-Alföld

    7.

    Dél-Alföld

    Málta

    Egyetlen körzetet alkot

    Hollandia

    Egyetlen körzetet alkot

    Ausztria

    Egyetlen körzetet alkot

    Lengyelország

    1.

    Pomorze et Mazury

    2.

    Wielkopolska et Śląsk

    3.

    Mazowsze et Podlasie

    4.

    Małopolska et Pogórze

    Portugália

    1.

    Norte e Centro

    2.

    Ribatejo-Oeste

    3.

    Alentejo e Algarve

    4.

    Açores e Madeira

    Románia

    1.

    Nord-Est

    2.

    Sud-Est

    3.

    Sud-Muntenia

    4.

    Sud-Vest-Oltenia

    5.

    Vest

    6.

    Nord-Vest

    7.

    Centru

    8.

    București-Ilfov

    Szlovénia

    Egyetlen körzetet alkot

    Szlovákia

    Egyetlen körzetet alkot

    Finnország

    1.

    Etelä-Suomi

    2.

    Sisä-Suomi

    3.

    Pohjanmaa

    4.

    Pohjois-Suomi

    Svédország

    1.

    Dél- és Közép-Svédország alföldjei

    2.

    Dél- és Közép-Svédország erdőterületei és vegyes mezőgazdasági és erdőterületei

    3.

    Észak-Svédország területei

    Egyesült Királyság

    1.

    England — north region

    2.

    England — east region

    3.

    England — west region

    4.

    Wales

    5.

    Scotland

    6.

    Northern Ireland


    II. MELLÉKLET

    A hatályon kívül helyezett rendelet és egymást követő módosításainak jegyzéke

    A Tanács 79/65/EGK rendelete

    (HL 109., 1965.6.23., 1859. o.)

     

    1972. évi csatlakozási okmány I. mellékletének II.A.4. pontja és II. mellékletének II.D.1. pontja

    (HL L 73., 1972.3.27., 59. és 125. o.)

     

    A Tanács 2835/72/EGK rendelete

    (HL L 298., 1972.12.31., 47. o.)

     

    A Tanács 2910/73/EGK rendelete

    (HL L 299., 1973.10.27., 1. o.)

     

    1979. évi csatlakozási okmány I. mellékletének II.A. és II. G pontja

    (HL L 291., 1979.11.19., 64. és 87. o.)

     

    A Tanács 2143/81/EGK rendelete

    (HL L 210., 1981.7.30., 1. o.)

     

    A Tanács 3644/85/EGK rendelete

    (HL L 348., 1985.12.24., 4. o.)

     

    1985. évi csatlakozási okmány I. mellékletének XIV.(i) pontja

    (HL L 302., 1985.11.15., 235.o.)

     

    A Tanács 3768/85/EGK rendelete

    (HL L 362., 1985.12.31., 8. o.)

    kizárólag a melléklet 2. pontja

    A Tanács 3577/90/EGK rendelete

    (HL L 353., 1990.12.17., 23. o.)

    kizárólag a XVI. melléklet

    Az 1994. évi csatlakozási okmány I. mellékletének V.A.1. pontja

    (HL C 241, 1994.8.29., 117.o.)

     

    A Tanács 2801/95/EK rendelete

    (HL L 291., 1995.12.6., 3. o.)

     

    A Tanács 1256/97/EK rendelete

    (HL L 174., 1997.7.2., 7. o.)

     

    A Tanács 806/2003/EK rendelete

    (HL L 122., 2003.5.16., 1. o.)

    kizárólag a II. melléklet 1. pontja

    A 2003. évi csatlakozási okmány II. mellékletének 6.A.1. pontja

    (HL L 236. 2003.9.23., 346.o.)

     

    A Tanács 2059/2003/EK rendelete

    (HL L 308., 2003.11.25., 1. o.)

     

    A Bizottság 660/2004/EK rendelete

    (HL L 104., 2004.4.8., 97. o.)

     

    A Bizottság 1791/2006/EK rendelete

    (HL L 363., 2006.12.20., 1. o.)

     

    A Bizottság 1469/2007/EK rendelete

    (HL L 329., 2007.12.14., 5. o.)

     


    III. MELLÉKLET

    MEGFELELÉSI TÁBLÁZAT

    79/65/EGK rendelet

    Ez a rendelet

    1. és 2. cikk

    1. és 2. cikk

    2a. cikk

    3. cikk

    3. cikk

    4. cikk

    4. cikk

    5. cikk

    5. cikk

    6. cikk

    6. cikk, (1) bekezdés, (a) pont

    7. cikk, (1) bekezdés, (a) pont

    6. cikk, (1) bekezdés, (b) pont, első francia bekezdés

    7. cikk, (1) bekezdés, (b) pont, (i) alpont

    6. cikk, (1) bekezdés, (b) pont, második francia bekezdés

    7. cikk, (1) bekezdés, (b) pont, (ii) alpont

    6. cikk, (1) bekezdés, (c) pont

    7. cikk, (1) bekezdés, (c) pont, (i) alpont

    6. cikk, (1) bekezdés, (c) pont, második bekezdés

    7. cikk, (1) bekezdés, (c) pont, (ii) alpont

    6. cikk, (1) bekezdés, (e), (f) és (g) pont

    7. cikk, (1) bekezdés, (e), (f) és (g) pont

    6. cikk, (2) bekezdés

    7. cikk, (2) bekezdés

    7. cikk

    8. cikk

    8. cikk

    9. cikk

    9. cikk

    10 cikk

    10 cikk

    11. cikk

    11. cikk

    12. cikk

    12. cikk

    13. cikk

    13. cikk

    14. cikk

    14. cikk

    15. cikk

    15. cikk

    16. cikk

    16. cikk

    17. cikk

    17. cikk

    18. cikk

    19. cikk

    18. cikk, (1), (2) és (3) bekezdés

    20. cikk, (1) és (2) bekezdés

    18. cikk, (4) és (5) bekezdés

    21. cikk, (1) és (2) bekezdés

    18. cikk, (6) bekezdés

    21. cikk, (3) bekezdés

    22. cikk

    19. cikk

    23. cikk

    20. cikk

    21. cikk

    Melléklet

    I. melléklet

    II. melléklet

    III. melléklet


    Top