Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62011CN0579

    Kohtuasi C-579/11: Eelotsusetaotlus, mille on esitanud Tribunal Administrativo e Fiscal do Porto (Portugal) 22. novembril 2011 — Grande Área Metropolitana do Porto (GAMP) versus Ministério da Agricultura, do Mar, do Ambiente e do Ordenamento do Território jt

    ELT C 32, 4.2.2012, p. 14–15 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    4.2.2012   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 32/14


    Eelotsusetaotlus, mille on esitanud Tribunal Administrativo e Fiscal do Porto (Portugal) 22. novembril 2011 — Grande Área Metropolitana do Porto (GAMP) versus Ministério da Agricultura, do Mar, do Ambiente e do Ordenamento do Território jt

    (Kohtuasi C-579/11)

    2012/C 32/26

    Kohtumenetluse keel: portugali

    Eelotsusetaotluse esitanud kohus

    Tribunal Administrativo e Fiscal do Porto

    Põhikohtuasja pooled

    Kaebuse esitaja: Grande Área Metropolitana do Porto (GAMP)

    Vastustajad: Ministério da Agricultura, do Mar, do Ambiente e do Ordenamento do Território, Comissão Directiva do Programa Operacional Potencial Humano, Ministério do Trabalho e da Solidariedade Social

    Kaasatud isikud: Sindicato dos Quadros Técnicos do Estado, Ministério da Saúde, Instituto do Desporto de Portugal (IP)

    Eelotsuse küsimused

    1.

    Kas ühenduse õigust ja eelkõige nõukogu 11. juuli 2006. aasta määruse (EÜ) nr 1083/2006 (1) artiklites 5–8, 22, 32, 34, 35 ja 56 ning Euroopa Liidu toimimise lepingu artiklites 174, 175 ja 176 sätestatut tuleb tõlgendada nii, et need ei luba teha erandeid kulutuste territoriaalse abikõlblikkuse põhimõttest, st nii, et kulutused, mis on seotud struktuurifondidest ja Ühtekuuluvusfondist kaasrahastatud toimingutega, on rakenduskavade raames abikõlblikud vaid siis, kui neid tehakse NUTS 2. taseme piirkondades, mis on kaetud iga sellise rakenduskavaga?

    2.

    Täpsemalt, kas eespool viidatud sätteid tuleb tõlgendada nii, et need ei luba siseriiklikel ametivõimudel kehtestada õigusnorme, mis teevad kulutuste territoriaalsuse põhimõttest erandi ja võimaldavad käsitleda investeeringuid konkreetselt lähenemiseesmärgi saavutamiseks mõeldud rakenduskavade raames abikõlblikena, kui nende investeeringute või toetusesaaja asukoht ei ole NUTS 2. tasandi piirkondades, mida sellised rakenduskavad hõlmavad?

    3.

    Või tuleb ühenduse õigust ja eelkõige nõukogu 11. juuli 2006. aasta määruse (EÜ) nr 1083/2006 artiklites 5–8, 22, 32, 34, 35 ja 56 ning Euroopa Liidu toimimise lepingu artiklites 174, 175 ja 176 sätestatut tõlgendada hoopis nii, et nendega ei ole vastuolus sellised erandid kulutuste territoriaalse abikõlblikkuse põhimõttest, mis lubavad siseriiklikel ametivõimudel kehtestada õigusnorme, mille kohaselt võib kulutusi, mis on seotud struktuurifondidest ja Ühtekuuluvusfondist kaasrahastatud toimingutega, pidada rakenduskavade raames abikõlblikeks isegi juhul, kui neid ei tehta NUTS 2. taseme piirkondades, mis on kaetud iga sellise rakenduskavaga, eelkõige siis, kui need puudutavad kulutusi/toiminguid, millel on asjakohane spill-over mõju, st siis, kui neid õigustab toimingute laad ja võimendav mõju, mis tekib muudes piirkondades kui need, kus see investeering on tehtud?

    4.

    Täpsemalt, kas nende sätetega ei ole vastuolus, kui siseriiklikud ametivõimud kehtestavad õigusnorme, mis võimaldavad käsitleda investeeringuid lähenemiseesmärgi saavutamiseks mõeldud rakenduskavade raames abikõlblikena, kui nende investeeringute või toetusesaaja asukoht ei ole NUTS 2. tasandi piirkondades, mida see lähenemiseesmärk hõlmab, eelkõige siis, kui need puudutavad investeeringuid/toiminguid, millel on asjakohane spill-over mõju, st siis, kui neid õigustab toimingute laad ja võimendav mõju, mis tekib muudes piirkondades kui need, kus see investeering on tehtud?


    (1)  Nõukogu 11. juuli 2006. aasta määrus (EÜ) nr 1083/2006, millega nähakse ette üldsätted Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi ja Ühtekuuluvusfondi kohta ning tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 1260/1999 (ELT L 210, lk 25).


    Top