Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32023R0711

    Komisjoni rakendusmäärus (EL) 2023/711, 30. märts 2023, millega kiidetakse heaks uue eksportiva tootja režiimi taotlus seoses Hiina Rahvavabariigist pärit keraamiliste laua- ja kööginõude impordi suhtes kehtestatud lõplike dumpinguvastaste meetmetega ning muudetakse rakendusmäärust (EL) 2019/1198

    C/2023/1919

    ELT L 93, 31.3.2023, p. 84–87 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 16/07/2024: This act has been changed. Current consolidated version: 04/05/2024

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/711/oj

    31.3.2023   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 93/84


    KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2023/711,

    30. märts 2023,

    millega kiidetakse heaks uue eksportiva tootja režiimi taotlus seoses Hiina Rahvavabariigist pärit keraamiliste laua- ja kööginõude impordi suhtes kehtestatud lõplike dumpinguvastaste meetmetega ning muudetakse rakendusmäärust (EL) 2019/1198

    EUROOPA KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

    võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 8. juuni 2016. aasta määrust (EL) 2016/1036 kaitse kohta dumpinguhinnaga impordi eest riikidest, mis ei ole Euroopa Liidu liikmed (1),

    võttes arvesse komisjoni 12. juuli 2019. aasta rakendusmäärust (EL) 2019/1198, millega kehtestatakse Hiina Rahvavabariigist pärit keraamiliste laua- ja kööginõude impordi suhtes lõplik dumpinguvastane tollimaks, (2) eriti selle artiklit 2,

    ning arvestades järgmist:

    A.   KEHTIVAD MEETMED

    (1)

    13. mail 2013 kehtestas nõukogu oma rakendusmäärusega (EL) nr 412/2013 (3) (edaspidi „algne määrus“) lõpliku dumpinguvastase tollimaksu liitu imporditavate Hiina Rahvavabariigist pärit keraamiliste laua- ja kööginõude (edaspidi „vaatlusalune toode“) suhtes.

    (2)

    Määruse (EL) 2016/1036 (edaspidi „alusmäärus“) artikli 11 lõike 2 kohase aegumise läbivaatamise järel pikendas komisjon 12. juulil 2019 rakendusmäärusega (EL) 2019/1198 algse määruse meetmete kehtivust viie aasta võrra.

    (3)

    Pärast alusmääruse artikli 13 lõike 3 kohase meetmetest kõrvalehoidmise uurimist muutis komisjon 28. novembril 2019 rakendusmäärust (EL) 2019/1198 oma rakendusmäärusega (EL) 2019/2131 (4).

    (4)

    Algses uurimises oli Hiina Rahvavabariigi (edaspidi „Hiina RV“) eksportivate tootjate uurimiseks kasutatud väljavõttelist uuringut vastavalt määruse (EL) 2016/1036 artiklile 17.

    (5)

    Komisjon kehtestas valimisse kaasatud Hiina RV eksportivatele tootjatele keraamiliste laua- ja kööginõude impordi suhtes individuaalsed dumpinguvastase tollimaksu määrad vahemikus 13,1–18,3 %. Valimisse kaasamata koostööd tegevatele eksportivatele tootjatele kehtestati 17,9 % tollimaksumäär. Valimisse kaasamata koostööd tegevad eksportivad tootjad on loetletud rakendusmäärusega (EL) 2019/2131 muudetud rakendusmääruse (EL) 2019/1198 I lisas. Lisaks kehtestati Hiina RVst pärit keraamilistele laua- ja kööginõudele üleriigiline tollimaksumäär 36,1 %, mis kehtib selliste äriühingute suhtes, kes ei andnud endast teada või ei teinud uurimise käigus koostööd.

    (6)

    Komisjon võib vastavalt rakendusmääruse (EL) 2019/1198 artiklile 2 sama määruse I lisa muuta ja määrata uuele eksportivale tootjale kaalutud keskmise tollimaksumäära 17,9 %, mida kohaldatakse äriühingutele, keda ei kaasata valimisse, kuid kes teevad koostööd, ja äriühingutele, kellele ei võimaldata individuaalset kohtlemist. Selleks on vaja, et asjaomane uus Hiina RV eksportiv tootja esitaks komisjonile piisavad tõendid selle kohta, et:

    a)

    ta ei eksportinud vaatlusalust toodet liitu uurimisperioodil, mille alusel meetmed on kehtestatud, st 1. jaanuarist kuni 31. detsembrini 2011 (edaspidi „algne uurimisperiood“),

    b)

    ta ei ole seotud ühegi Hiina RVs tegutseva eksportija või tootjaga, kelle suhtes kohaldatakse algse määrusega kehtestatud meetmeid, ning

    c)

    ta on vaatlusalust toodet pärast algse uurimisperioodi lõppu liitu tegelikult eksportinud või võtnud tühistamatu lepingulise kohustuse seda liitu eksportida märkimisväärses koguses.

    B.   UUE EKSPORTIVA TOOTJA REŽIIMI TAOTLUSED

    (7)

    Äriühing Linyi Hongshun Porcelain Co., Ltd. (edaspidi „Linyi Hongshun“ või „taotluse esitaja“) esitas komisjonile 12. augustil 2020 taotluse, et tema suhtes kehtestataks uue eksportiva tootja režiim ning seega ka valimisse kaasamata koostööd tegevate Hiina RV äriühingute suhtes kohaldatav tollimaksumäär 17,9 %. Taotluse esitaja väitis, et vastab kõigile kolmele rakendusmääruse (EL) 2019/1198 artiklis 2 sätestatud tingimusele.

    (8)

    Selleks et teha kindlaks, kas taotluse esitaja vastab rakendusmääruse (EL) 2019/1198 artiklis 2 sätestatud uue eksportiva tootja režiimi kasutamise tingimustele, saatis komisjon taotluse esitajale kõigepealt küsimustiku ja palus esitada tõendeid selle kohta, et taotluse esitaja vastab uue eksportiva tootja režiimi kasutamise tingimustele.

    (9)

    Pärast küsimustiku vastuste analüüsimist nõudis komisjon lisateavet ja tõendusmaterjali, mille taotluse esitaja ka esitas.

    (10)

    Komisjon soovis kontrollida kogu teavet, mida ta pidas vajalikuks, et teha kindlaks, kas taotluse esitaja vastab uue eksportiva tootja režiimi kasutamise tingimustele. Selleks analüüsis ta tõendeid, mille taotluse esitaja esitas oma vastustes küsimustikule, kasutas mitmesuguseid veebipõhiseid andmebaase, sealhulgas taotluse esitaja veebisaiti ja andmebaasi Qichacha, (5) ning võrdles äriühingut käsitlevat teavet varasemates juhtumites esitatud teabega. Komisjon teavitas taotluse esitaja taotlusest ka liidu tootmisharu ja kutsus seda üles vajaduse korral märkusi esitama. Liidu tootmisharu esitaski taotluse kohta märkusi.

    (11)

    28. septembril 2022 tehti taotluse esitajale teatavaks peamised faktid ja kaalutlused, mille põhjal komisjon otsustas uue eksportiva tootja režiimi taotluse tagasi lükata, ning taotluse esitajale anti võimalus esitada nende kohta märkusi.

    (12)

    Taotluse esitaja esitas 17. oktoobril 2022 artikli 2 punktis b sätestatud tingimuse täitmise hindamiseks vajalikku lisateavet. See võimaldas põhjalikumalt analüüsida, kas taotluse esitaja vastab sellele tingimusele või mitte, nagu on kirjeldatud põhjendustes 14–17.

    C.   TAOTLUSE ANALÜÜS

    (13)

    Seoses rakendusmääruse (EL) 2019/1198 artikli 2 punktis a sätestatud tingimusega, et taotluse esitaja ei tohi olla eksportinud vaatlusalust toodet liitu algse uurimisperioodi jooksul, selgitas komisjon välja, et taotluse esitaja vastab sellele tingimusele. Taotluse esitaja on asutatud 2004. aastal. Algsel uurimisperioodil tootis taotluse esitaja vaatlusalust toodet ja müüs seda siseturul ja ELi mittekuuluvatesse riikidesse. Ta esitas algse uurimisperioodi kohta müüginimistu, millest selgub, et sel perioodil müüdi vaatlusalust toodet tõepoolest ainult siseturule ja ELi mittekuuluvatesse riikidesse.

    (14)

    Seoses rakendusmääruse (EL) 2019/1198 artikli 2 punktis b sätestatud tingimusega, et taotluse esitaja ei tohi olla seotud ühegi eksportija ega tootjaga, kelle suhtes kohaldatakse algse määrusega kehtestatud dumpinguvastaseid meetmeid, tegi komisjon uurimise käigus kindlaks, et taotluse esitaja on seotud Hiina eksportijaga Linyi Goldfuture. Selgus, et Linyi Goldfuture eksportis vaatlusalust toodet ELi pärast algse uurimisperioodi lõppu.

    (15)

    Järelduste avalikustamise järel esitatud märkuste põhjal tehti uurimise käigus kindlaks, et äriühing Linyi Goldfuture on kaubandusettevõtja, kes peale taotluse esitaja ei ole seotud ühegi teise tootja ega eksportiva tootjaga, ning et vaatlusalust toodet, mida Linyi Goldfuture ELi eksportis, tootis Hiina tootja, kes ei olnud temaga seotud. Selgus ka, et Linyi Goldfuture asutati 2012. aasta augustis, pärast algse uurimisperioodi lõppu. Sellest järeldas komisjon, et taotluse esitaja ei ole seotud ühegi tollimaksukohustusliku eksportija ega tootjaga, kes oleks saanud algses uurimises koostööd teha. Seega vastab taotluse esitaja sellele tingimusele.

    (16)

    Seoses rakendusmääruse (EL) 2019/1198 artikli 2 punktis c sätestatud tingimusega, st sellega, kas taotluse esitaja on vaatlusalust toodet pärast algse uurimisperioodi lõppu liitu tegelikult eksportinud või võtnud tühistamatu lepingulise kohustuse eksportida liitu märkimisväärse koguse, tegi komisjon uurimise käigus kindlaks, et taotluse esitaja on tõepoolest pärast algse uurimisperioodi lõppu oma kaupa liitu eksportinud. Taotluse esitaja esitas e-kirjavahetuse ühe kliendiga ELis, pro forma- ja faktuurarved, pakkenimekirjad, veokirjad, vormikohase tollideklaratsiooni ja maksekviitungid mitme tellimuse kohta, mille esitasid aastatel 2017–2020 ELis asuvad äriühingud. Seega vastab taotluse esitaja sellele tingimusele.

    (17)

    Taotluse esitaja vastab kokkuvõttes kõigile kolmele rakendusmääruse (EL) 2019/1198 artiklis 2 sätestatud uue eksportiva tootja režiimi kasutamise tingimusele ning seetõttu tuleks tema taotlus heaks kiita. Järelikult tuleks taotluse esitaja suhtes kehtestada algses uurimises koostööd teinud, kuid valimisse kaasamata äriühingute suhtes kohaldatav tollimaksumäär 17,9 %.

    D.   AVALIKUSTAMINE

    (18)

    Taotluse esitajat ja liidu tootmisharu teavitati olulistest asjaoludest ja kaalutlustest, mille alusel peeti asjakohaseks kehtestada taotluse esitaja suhtes dumpinguvastane tollimaksumäär, mida kohaldatakse algses uurimises koostööd teinud, kuid valimisse kaasamata äriühingute suhtes.

    (19)

    28. septembril 2022 anti huvitatud isikutele võimalus esitada märkusi. Taotluse esitaja esitas märkusi, nagu on osutatud põhjenduses 12. Ta väitis, et kuna Linyi Goldfuture on eksportija, mitte tootja, ja ta on asutatud pärast algset uurimisperioodi, siis ei mõjuta Linyi Goldfuture seotus taotlejaga uue eksportiva tootja režiimi kasutamise teise tingimuse kohta tehtud järeldusi. Kuna järeldused muutusid, andis komisjon huvitatud isikutele võimaluse esitada märkusi ka läbivaadatud üldjärelduste kohta. Märkusi ei esitatud.

    (20)

    Määrus on kooskõlas määruse (EL) 2016/1036 artikli 15 lõike 1 alusel moodustatud komitee arvamusega,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Rakendusmääruse (EL) 2019/2131 1. lisas esitatud valimisse kaasamata koostööd tegevate Hiina eksportivate tootjate loetellu lisatakse järgmine äriühing:

    Äriühing

    TARICi lisakood

    „Linyi Hongshun Porcelain Co., Ltd.

    899C“

    Artikkel 2

    Käesolev määrus jõustub järgmisel päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Brüssel, 30. märts 2023

    Komisjoni nimel

    president

    Ursula VON DER LEYEN


    (1)  ELT L 176, 30.6.2016, lk 21.

    (2)  ELT L 189, 15.7.2019, lk 8.

    (3)  Nõukogu 13. mai 2013. aasta rakendusmäärus (EL) nr 412/2013, millega kehtestatakse lõplik dumpinguvastane tollimaks ja nõutakse lõplikult sisse ajutine tollimaks, mis on kehtestatud Hiina Rahvavabariigist pärit keraamiliste laua- ja kööginõude impordi suhtes (ELT L 131, 15.5.2013, lk 1).

    (4)  Komisjoni 28. novembri 2019. aasta rakendusmäärus (EL) 2019/2131, millega muudetakse rakendusmäärust (EL) 2019/1198, millega kehtestatakse pärast Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2016/1036 artikli 11 lõike 2 kohast aegumise läbivaatamist Hiina Rahvavabariigist pärit keraamiliste laua- ja kööginõude impordi suhtes lõplik dumpinguvastane tollimaks (ELT L 321, 12.12.2019, lk 139).

    (5)  Qichacha on Hiina eraõiguslikele isikutele kuuluv tulunduslik andmebaas, kust tarbijad ja kutselised kasutajad saavad äri- ja krediidiinfot ning analüüse Hiinas asuvate era- ja riigiettevõtete kohta.


    Top