Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62013CN0125

    Byla C-125/13: 2013 m. kovo 14 d. pareikštas ieškinys byloje Europos Komisija prieš Europos Sąjungos Tarybą

    OL C 156, 2013 6 1, p. 21–22 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    1.6.2013   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 156/21


    2013 m. kovo 14 d. pareikštas ieškinys byloje Europos Komisija prieš Europos Sąjungos Tarybą

    (Byla C-125/13)

    2013/C 156/33

    Proceso kalba: anglų

    Šalys

    Ieškovė: Europos Komisija, atstovaujama K. Banks, A. Bouquet, A. Szmytkowska

    Atsakovė: Europos Sąjungos Taryba

    Ieškovės reikalavimai

    Pripažinti negaliojančiu 2012 m. gruodžio 19 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1243/2012, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1342/2008, nustatantį menkių išteklių ir šių išteklių žvejybos būdų daugiametį planą (1);

    palikti galioti pripažinto negaliojančiu Tarybos reglamento padarinius protingą laikotarpį nuo Teisingumo Teismo sprendimo priėmimo, t. y., ilgiausiai vienerius kalendorinius metus, skaičiuojant nuo kitų po Teisingumo Teismo sprendimo priėmimo einančių metų sausio 1 d., ir

    priteisti iš Europos Sąjungos Tarybos bylinėjimosi išlaidas.

    Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

    Šiuo ieškiniu Komisija prašo Teisingumo Teismo pripažinti negaliojančiu 2012 m. gruodžio 19 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1243/2012, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1342/2008, nustatantis menkių išteklių ir šių išteklių žvejybos būdų daugiametį planą, bet palikti galioti šio reglamento padarinius protingą laikotarpį nuo Teisingumo Teismo sprendimo šioje byloje priėmimo, t. y., ilgiausiai vienerius kalendorinius metus, skaičiuojant nuo kitų po Teisingumo Teismo sprendimo priėmimo einančių metų sausio 1 d.

    Komisija savo ieškinį grindžia šiais trim pagrindais:

    a)

    Nurodydama pirmąjį pagrindą, susijusį su padaryta teisės klaida pasirenkant ginčijamo reglamento teisinį pagrindą (SESV 43 straipsnio 2 dalies pažeidimas), Komisija teigia, kad Taryba padarė klaidą išskaidžiusi Komisijos pasiūlymą ir vieną jo dalį priėmusi remiantis SESV 43 straipsnio 3 dalimi, nors šis visas pasiūlymas, kaip siūlė Komisija, turėjo būti priimtas remiantis SESV 43 straipsnio 2 dalimi. Ginčijamame reglamente yra nuostatų, kurios nepatenka į SESV 43 straipsnio 3 dalies, kuri gali būti pagrindas tik priimant priemones, susijusias su žvejybos galimybių nustatymu ir skyrimu, taikymo sritį.

    b)

    Nurodydama antrąjį ieškinio pagrindą, susijusį su atitinkamai padaryta teisės klaida kalbant apie sprendimų priėmimo procedūrą ir Europos Parlamento prerogatyvą dalyvauti įprastoje teisėkūros procedūroje ir Europos Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto prerogatyvą, kad su juo būtų tinkamai konsultuojamasi (SESV 294 straipsnio ir SESV 43 straipsnio 2 dalies pažeidimas), Komisija teigia, kad atitinkamo pasiūlymo dalį Taryba priėmė pati viena ir Europos Parlamentas nedalyvavo jo priėmime, kaip būtų turėjęs tai daryti taikant įprastą teisėkūros procedūrą, o su Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu nebuvo tinkamai konsultuotasi.

    c)

    Galiausiai nurodydama trečiąjį ieškinio pagrindą, susijusį su tuo, kad ginčijamas reglamentas priimtas be Komisijos pasiūlymo arba iš esmės pakeitus Komisijos pasiūlymą (pranc. dénaturation) (SESV 17 straipsnio ir SESV 43 straipsnio 3 dalies pažeidimas), Komisija teigia, kad Tarybai išskaidžius pasiūlymą ir dėl to pakeitus tam tikros pasiūlymo dalies teisinį pagrindą, iš esmės buvo pakeistas Komisijos pasiūlymas, pažeidžiant išimtinę Komisijos iniciatyvos teisę.


    (1)  OL L 352, p. 10.


    Top