Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018D1714

    2018 m. lapkričio 6 d. Tarybos sprendimas (ES) 2018/1714 dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Jungtiniame komitete, įsteigtame Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Australijos bendruoju susitarimu, dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių priėmimo ir jo pakomitečių bei darbo grupių įgaliojimų priėmimo

    ST/12606/2018/INIT

    OL L 286, 2018 11 14, p. 22–29 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2018/1714/oj

    14.11.2018   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 286/22


    TARYBOS SPRENDIMAS (ES) 2018/1714

    2018 m. lapkričio 6 d.

    dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Jungtiniame komitete, įsteigtame Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Australijos bendruoju susitarimu, dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių priėmimo ir jo pakomitečių bei darbo grupių įgaliojimų priėmimo

    EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 212 straipsnio 1 dalį kartu su 218 straipsnio 9 dalimi,

    atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

    kadangi:

    (1)

    Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Australijos bendrasis susitarimas (1) (toliau – Susitarimas) pasirašytas 2017 m. rugpjūčio 7 d. Maniloje ir jis iš dalies laikinai taikomas nuo 2018 m. spalio 4 d.;

    (2)

    Susitarimo įgyvendinimui palengvinti jo 56 straipsnio 1 dalimi įsteigtas Jungtinis komitetas kuris, be kita ko, skatina veiksmingą Susitarimo įgyvendinimą;

    (3)

    Susitarimo 56 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad Jungtinis komitetas turi priimti savo darbo tvarkos taisykles ir gali steigti pakomitečius ir sudaryti darbo grupes konkretiems klausimams spręsti;

    (4)

    siekiant užtikrinti veiksmingą Susitarimo įgyvendinimą, Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklės ir jo pakomitečių bei darbo grupių įgaliojimai turėtų būti priimti kuo greičiau;

    (5)

    todėl Sąjungos pozicija Jungtiniame komitete dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių priėmimo ir jo pakomitečių bei darbo grupių įgaliojimų priėmimo turėtų būti grindžiama prie šio sprendimo pridėtais Jungtinio komiteto sprendimų projektais,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    Pozicija, kurios Sąjungos vardu turi būti laikomasi pirmajame Jungtinio komiteto, įsteigto pagal Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Australijos bendruoju susitarimo, dėl sprendimų dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių priėmimo ir jo pakomitečių bei darbo grupių įgaliojimų priėmimo 56 straipsnį, posėdyje, grindžiama prie šio sprendimo pridedamais Jungtinio komiteto sprendimų projektais.

    2 straipsnis

    Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

    Priimta Briuselyje 2018 m. lapkričio 6 d.

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    H. LÖGER


    (1)  OL L 237, 2017 9 15, p. 7.


    PROJEKTAS

    ES IR AUSTRALIJOS JUNGTINIS KOMITETO SPRENDIMAS Nr. …/2018

    … m. … … d.

    dėl Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių priėmimo

    ES IR AUSTRALIJOS JUNGTINIS KOMITETAS,

    atsižvelgdamas į Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Australijos bendrąjį susitarimą (1) (toliau – Susitarimas), ypač į jo 56 straipsnį,

    kadangi:

    (1)

    tam tikros Susitarimo dalys laikinai taikomos nuo 2018 m. spalio 4 d.;

    (2)

    pagal Susitarimo 56 straipsnio 1 dalį įsteigiamas Jungtinis komitetas, kurį sudaro Šalių atstovai;

    (3)

    pagal Susitarimo 56 straipsnio 4 dalį Jungtinis komitetas priima savo darbo tvarkos taisykles,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    Priimamos šio sprendimo priede pateiktos Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklės.

    2 straipsnis

    Šis sprendimas įsigalios jo priėmimo dieną.

    Pasirašyta …

    ES ir Australijos jungtinio komiteto vardu

    Bendrapirmininkiai


    (1)  OL L 237, 2017 9 15, p. 7.


    PRIEDAS

    JUNGTINIO KOMITETO DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

    1 straipsnis

    Užduotys ir sudėtis

    1.   Jungtinis komitetas atliks Susitarimo 56 straipsnyje nustatytas užduotis.

    2.   Jungtinį komitetą sudarys Šalių tinkamo lygmens atstovai.

    2 straipsnis

    Pirmininkas

    Jungtiniam komitetui bendrai pirmininkaus Šalys.

    3 straipsnis

    Posėdžiai

    1.   Jungtinis komitetas posėdžiaus kartą per metus, jeigu Šalys nenusprendė kitaip. Jungtinio komiteto posėdžius sušauks bendrapirmininkiai; jie rengiami pakaitomis Briuselyje ir Kanberoje bendru sutarimu nustatytu laiku. Šalims bendrai sutarus, vienos iš Šalių prašymu gali būti rengiami neeiliniai Jungtinio komiteto posėdžiai.

    2.   Jungtinis komitetas posėdžius rengs vyresniųjų pareigūnų lygmeniu, tačiau posėdžiai gali būti rengiami ir ministerijų atstovų lygmeniu.

    4 straipsnis

    Viešumas

    Jeigu Šalys nenusprendžia kitaip, Jungtinio komiteto posėdžiai bus uždari.

    5 straipsnis

    Posėdžių dalyviai

    1.   Prieš kiekvieną posėdį per sekretorius bendrapirmininkiams praneš apie planuojamą kiekvienos Šalies delegacijos sudėtį.

    2.   Prireikus Šalių pritarimu dalyvauti Jungtinio komiteto posėdžiuose stebėtojų teisėmis arba tam, kad pateiktų informacijos konkrečiu klausimu, gali būti kviečiami ekspertai arba kitų įstaigų atstovai.

    6 straipsnis

    Sekretoriai

    Europos išorės veiksmų tarnybos atstovas ir Australijos užsienio reikalų ir prekybos departamento atstovas kartu eis Jungtinio komiteto sekretorių pareigas. Visi bendrapirmininkių gaunami ir teikiami pranešimai bus perduodami sekretoriams.

    7 straipsnis

    Posėdžių darbotvarkės

    1.   Bendrapirmininkiai parengs preliminarią kiekvieno posėdžio darbotvarkę. Ji ne vėliau kaip prieš 15 dienų iki posėdžio kartu su susijusiais dokumentais bus perduodama kitai Šaliai.

    2.   Į preliminarią darbotvarkę įtraukiami klausimai, bendrapirmininkiams bus pateikti ne vėliau kaip prieš 21 dieną iki posėdžio.

    3.   Jungtinis komitetas tvirtins galutinę darbotvarkę kiekvieno posėdžio pradžioje. Šalių bendru sutarimu į darbotvarkę gali būti įtraukta ir kitų klausimų, kurie nebuvo įtraukti į preliminarią darbotvarkę.

    4.   Jei Šalys pritaria, bendrapirmininkiai prireikus gali sutrumpinti 7 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytus terminus.

    8 straipsnis

    Posėdžių protokolai

    1.   Kiekvieno posėdžio protokolo projektą kartu parengs sekretoriai, per 30 kalendorinių dienų nuo posėdžio pabaigos. Protokolo projektas bus grindžiamas Jungtinio komiteto padarytomis išvadomis, kurias apibendrina bendrapirmininkiai.

    2.   Protokolo projektą per 45 kalendorines dienas nuo posėdžio pabaigos arba iki bet kurios kitos Šalių sutartos datos bendrai patvirtins Šalys. Kai bendrai sutariama dėl protokolo projekto, bendrapirmininkiai ir sekretoriai pasirašys du originalius egzempliorius. Kiekviena Šalis gaus po vieną originalų egzempliorių.

    9 straipsnis

    Sprendimai ir rekomendacijos

    1.   Jungtinis komitetas gali priimti sprendimus arba rekomendacijas pagal Susitarimo 56 straipsnio 4 dalį bendru Šalių sutarimu.

    2.   Jungtinis komitetas gali nuspręsti priimti sprendimus ar rekomendacijas taikydamas rašytinę procedūrą. Tokiais atvejais Šalys bendrai sutars dėl procedūros termino. Jei pasibaigus šiam terminui nė viena Šalis neišreiškė prieštaravimo siūlomam sprendimui ar rekomendacijai, Jungtinio komiteto bendrapirmininkiai paskelbs, kad sprendimas ar rekomendacija yra priimti bendru sutarimu.

    3.   Jungtinio komiteto sprendimai ir rekomendacijos bus vadinami „sprendimu“ arba „rekomendacija“, juose nurodomas serijos numeris, priėmimo data ir apibūdinama tema. Kiekviename sprendime bus nurodoma jo įsigaliojimo data.

    4.   Jungtinio komiteto priimti sprendimai ir rekomendacijos bus rengiami dviem egzemplioriais, pasirašytais Jungtinio komiteto bendrapirmininkių.

    5.   Kiekviena Šalis gali nuspręsti paskelbti Jungtinio komiteto sprendimus ir rekomendacijas savo atitinkamame oficialiajame leidinyje.

    10 straipsnis

    Korespondencija

    1.   Jungtiniam komitetui skirta korespondencija bus adresuojama vienos iš Šalių, kuriai priklauso autorius, sekretoriui, o jis apie tai informuos kitą sekretorių.

    2.   Sekretoriai užtikrins, kad Jungtiniam komitetui skirta korespondencija būtų persiųsta bendrapirmininkiams ir prireikus išplatinta pagal 11 straipsnį.

    3.   Bendrapirmininkių korespondenciją sekretoriai siųs Šalims ir prireikus išplatins pagal 11 straipsnį.

    4.   Bendrapirmininkių gaunama ir siunčiama korespondencija gali būti parašyta bet kokiomis priemonėmis, įskaitant elektroninį paštą.

    11 straipsnis

    Dokumentai

    Kai Jungtinio komiteto svarstymai grindžiami dokumentais, sekretoriai tuos dokumentus sunumeruos ir išplatins posėdžių dalyviams.

    12 straipsnis

    Išlaidos

    1.   Kiekviena Šalis apmokės visas dėl dalyvavimo Jungtinio komiteto posėdžiuose patiriamas išlaidas, susijusias su darbuotojų, kelionės bei pragyvenimo išlaidomis ir pašto bei telekomunikacijų išlaidomis.

    2.   Posėdžių organizavimo ir dokumentų dauginimo išlaidas apmokės posėdį rengianti Šalis.

    13 straipsnis

    Darbo tvarkos taisyklių pakeitimai

    Šalys gali bendrai sutarti pagal 9 straipsnį iš dalies pakeisti darbo tvarkos taisykles.

    14 straipsnis

    Pakomitečiai ir darbo grupės

    1.   Jungtinis komitetas gali nuspręsti įsteigti pakomitečius ir darbo grupes, kurie padėtų jam atlikti užduotis.

    2.   Jungtinis komitetas gali nuspręsti pakeisti pakomitečio ar darbo grupės atsakomybės sritį arba panaikinti bet kurį savo įsteigtą pakomitetį ar darbo grupę.


    PROJEKTAS

    ES IR AUSTRALIJOS JUNGTINIO KOMITETO SPRENDIMAS Nr. …/2018

    … m. … … d.

    dėl pakomitečių ir darbo grupių įgaliojimų priėmimo

    ES IR AUSTRALIJOS JUNGTINIS KOMITETAS,

    atsižvelgdamas į Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Australijos bendrąjį susitarimą (1) (toliau – Susitarimas), ypač į jo 56 straipsnį ir Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių 14 straipsnį,

    kadangi Jungtinio komiteto darbo tvarkos taisyklių 14 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad Jungtinis komitetas gali įsteigti pakomitečius ir darbo grupes, kurie padėtų jam atlikti jo užduotis,

    PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

    1 straipsnis

    Priimami šio sprendimo priede pateikti Jungtinio komiteto pakomitečių ir darbo grupių įgaliojimai.

    2 straipsnis

    Šis sprendimas įsigalios jo priėmimo dieną.

    Pasirašyta …

    ES ir Australijos jungtinio komiteto vardu

    Bendrapirmininkiai


    (1)  OL L 237, 2017 9 15, p. 7.


    PRIEDAS

    JUNGTINIO KOMITETO PAKOMITEČIŲ IR DARBO GRUPIŲ ĮGALIOJIMAI

    1 straipsnis

    Pakomitečiai ir darbo grupės gali aptarti Susitarimo įgyvendinimą savo atsakomybės srityse. Jie taip pat gali aptarti klausimus arba specialius projektus, susijusius su atitinkama dvišalio bendradarbiavimo sritimi.

    2 straipsnis

    1.   Pakomitečiai ir darbo grupės bus pavaldūs Jungtiniam komitetui. Jie per 30 kalendorinių dienų po kiekvieno posėdžio pateiks bendrapirmininkiams posėdžio protokolą ir išvadas.

    2.   Pakomitečiai ir darbo grupės neturės sprendimų priėmimo galios, tačiau gali teikti rekomendacijas Jungtiniam komitetui.

    3 straipsnis

    1.   Pakomitečius ir darbo grupes sudarys Šalių atstovai.

    2.   Pakomitečiai ir darbo grupės gali kviesti į savo posėdžius ekspertus, kad jie išdėstytų savo požiūrį tam tikrais konkrečiais darbotvarkės klausimais.

    4 straipsnis

    Pakomitečiams ir darbo grupėms bendrai pirmininkaus Šalys.

    5 straipsnis

    Kiekvienos Šalies atstovas kartu eis kiekvieno iš pakomitečių ir darbo grupių sekretorių pareigas.

    6 straipsnis

    1.   Pakomitečių ir darbo grupių posėdžiai esant reikalui bus rengiami kurios nors iš Šalių rašytiniu prašymu. Dėl kiekvieno posėdžio vietos ir datos Šalys susitars bendrai.

    2.   Jei viena Šalis prašo sušaukti pakomitečių ir darbo grupių posėdį, kitos Šalies sekretorius atsakymą pateiks per 15 darbo dienų nuo to prašymo gavimo. Ypatingos skubos atvejais pakomitečių ir darbo grupių posėdžiai gali būti sušaukiami per trumpesnį laiką, jei Šalys tam bendrai pritaria.

    3.   Pakomitečių ir darbo grupių posėdžius kartu šauks abu sekretoriai.

    7 straipsnis

    1.   Bet kuri Šalis gali prašyti bendrapirmininkių įtraukti klausimą į posėdžio darbotvarkę. Tokie prašymai bus pateikiami sekretoriams ne vėliau kaip prieš 15 darbo dienų, o visi patvirtinamieji dokumentai – ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki posėdžio.

    2.   Darbotvarkės projektą sekretoriai Šalims pateiks ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas iki posėdžio. Išimtinėmis aplinkybėmis Šalys gali bendrai sutarti į darbotvarkę įtraukti klausimus iki posėdžio likus nedaug laiko.

    8 straipsnis

    Sekretoriai kartu parengs kiekvieno posėdžio protokolo projektą.

    9 straipsnis

    Pakomitečių ir darbo grupių posėdžiai bus uždari, nebent Šalys nusprendžia kitaip.


    Top