EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32011R0176

2011 m. vasario 24 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 176/2011 dėl informacijos, pateiktinos prieš nustatant ir keičiant funkcinį oro erdvės bloką Tekstas svarbus EEE

OL L 51, 2011 2 25, p. 2–7 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2011/176/oj

25.2.2011   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 51/2


KOMISIJOS REGLAMENTAS (ES) Nr. 176/2011

2011 m. vasario 24 d.

dėl informacijos, pateiktinos prieš nustatant ir keičiant funkcinį oro erdvės bloką

(Tekstas svarbus EEE)

EUROPOS KOMISIJA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 2004 m. kovo 10 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 550/2004 dėl oro navigacijos paslaugų teikimo bendrame Europos danguje (paslaugų teikimo reglamentas) (1), ypač į jo 9a straipsnio 9 dalį,

kadangi:

(1)

Funkciniai oro erdvės blokai – tai valstybių narių bendradarbiavimo stiprinimo priemonės veiklos rezultatams pagerinti ir sąveikai užtikrinti. Tuo tikslu, taip pat siekiant optimizuoti funkcinių oro erdvės blokų sąsajas Bendro Europos dangaus sistemoje, atitinkamos valstybės narės turėtų bendradarbiauti tarpusavyje, o prireikus gali bendradarbiauti ir su trečiosiomis šalimis.

(2)

Nustatydamos funkcinį oro erdvės bloką, valstybės narės turi laikytis Reglamento (EB) Nr. 550/2004 9a straipsnio reikalavimų.

(3)

Funkcinį oro erdvės bloką nustatančios valstybės narės privalo pateikti informaciją Komisijai, Europos aviacijos saugos agentūrai, kitoms valstybėms narėms bei kitoms suinteresuotosioms šalims ir joms suteikti galimybę teikti pastabas, kad būtų lengviau keistis nuomonėmis. Tačiau valstybės narės neturėtų teikti slaptos informacijos, verslo paslapčių ir kitos konfidencialios informacijos.

(4)

Pagal šį reglamentą teiktinoje informacijoje turėtų atsispindėti, kaip laikomasi funkcinių oro erdvės blokų nustatymo tikslų; be to, ji turėtų padėti valstybėms narėms užtikrinti derėjimą su kitomis Bendro Europos dangaus priemonėmis.

(5)

Siekiant palengvinti keitimąsi informacija ir pastabų teikimą, reikėtų aiškiai nustatyti informaciją, kuri būtų tinkama pateikti valstybėms narėms, Komisijai, Europos aviacijos saugos agentūrai (EASA) ir kitoms suinteresuotosioms šalims, ir šio keitimosi informacija tvarką.

(6)

Atitinkamos valstybės narės turėtų drauge teikti informaciją ir pateikti po vieną kiekvieno funkcinio oro erdvės bloko informacijos ir dokumentų rinkinį.

(7)

Funkcinio oro erdvės bloko nustatymas turėtų būti vertinamas kaip teisinis procesas, kurį taikydamos valstybės narės privalo stiprinti savo atitinkamų oro erdvės blokų bendradarbiavimą. Siekdamos laikytis šio reikalavimo, valstybės narės pagal Reglamentą (EB) Nr. 550/2004 turėtų imtis reikiamų priemonių ne vėliau kaip iki 2012 m. gruodžio 4 d.

(8)

Tai, ar funkcinis oro erdvės blokas pakeistas, turėtų būti nustatoma atsižvelgiant į visoms valstybėms narėms vienodus kriterijus ir vertinant tik tuos pokyčius, kurie turi didelę įtaką funkciniam oro erdvės blokui ir (arba) gretimiems funkciniams oro erdvės blokams ar valstybėms narėms.

(9)

Pagal Reglamento (EB) Nr. 549/2004 13a straipsnį (2) valstybės narės ir Komisija savo veiksmus turėtų koordinuoti su EASA, kad įgyvendinant Bendro Europos dangaus sistemą būtų tinkamai atsižvelgiama į visus saugos aspektus.

(10)

Šis reglamentas neturi įtakos valstybių narių saugumo ar gynybos politikai ir susijusiems konfidencialumo poreikiams pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 549/2004 13 straipsnį.

(11)

Remiantis Čikagos konvencijos 83 straipsniu, funkcinį oro erdvės bloką nustatančios valstybės narės funkcinių oro erdvės blokų nustatymo sutartis ar susitarimus ir jų pakeitimus turės registruoti Tarptautinėje civilinės aviacijos organizacijoje (ICAO).

(12)

Funkcinių oro erdvės blokų nustatymui, dėl kurio pakistų ICAO skrydžių informacijos regiono ribos arba toje erdvėje suteikiama infrastruktūra ar teikiamos paslaugos, turėtų būti ir toliau taikomas ICAO oro navigacijos planavimo procesas ir ICAO oro navigacijos planų keitimo tvarka.

(13)

Nustatydamos funkcinį oro erdvės bloką, valstybės narės turėtų veiksmingai vykdyti saugos užtikrinimo funkcijas. Jos turėtų pateikti įrodymus ir reikiamas garantijas, kad funkcinis oro erdvės blokas bus sukurtas ir tvarkomas saugiai, taip pat atsižvelgti į valstybių narių ir oro navigacijos paslaugų teikėjų saugos valdymo aspektus, susijusius su funkcinio oro erdvės bloko nustatymu, dėmesį sutelkiant į jų vaidmenis ir funkcijas saugos srityje.

(14)

Šiame reglamente nustatytos priemonės atitinka Bendro dangaus komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Dalykas ir taikymo sritis

Šiuo reglamentu nustatomi reikalavimai, taikytini:

1)

informacijai, kurią prieš nustatydamos ir keisdamos funkcinį oro erdvės bloką atitinkamos valstybės narės turi teikti Komisijai, Europos aviacijos saugos agentūrai (EASA), kitoms valstybėms narėms ir suinteresuotosioms šalims;

2)

tvarkai, pagal kurią informacija teikiama 1 punkte nurodytoms šalims ir teikiamos tų šalių pastabos prieš tai, kai pranešimas apie funkcinį oro erdvės bloką pateikiamas Komisijai.

2 straipsnis

Sąvokų apibrėžtys

Šiame reglamente vartojami Reglamento (EB) Nr. 549/2004 2 straipsnyje apibrėžti terminai.

Be to, taikomos ir šios apibrėžtys:

1)   Atitinkamos valstybės narės– valstybės narės, tarpusavyje susitarusios nustatyti funkcinį oro erdvės bloką pagal Reglamentą (EB) Nr. 550/2004;

2)   Suinteresuotosios šalys– funkcinio oro erdvės bloko kaimyninės trečiosios valstybės, atitinkami oro erdvės naudotojai ar jų grupės ir atstovaujamųjų institucijų personalas, taip pat oro navigacijos paslaugų teikėjai, veikiantys greta funkcinio oro erdvės bloko oro navigacijos paslaugų teikėjų.

3 straipsnis

Atitikties patvirtinimas

Atitinkamos valstybės narys, siekdamos patvirtinti Reglamento (EB) Nr. 550/2004 9a straipsnio reikalavimų vykdymą, drauge pateikia priede išdėstytą informaciją.

4 straipsnis

Keitimosi informacija, susijusia su naujais funkciniais oro erdvės blokais, tvarka

1.   Priede nustatytą informaciją atitinkamos valstybės narės Komisijai pateikia ne vėliau kaip iki 2012 m. birželio 24 d. Ne vėliau kaip per savaitę nuo informacijos gavimo Komisija ją perduoda EASA, kitoms valstybėms narėms ir suinteresuotosioms šalims, kad šios pateiktų pastabų.

2.   EASA, kitų valstybių narių ir suinteresuotųjų šalių pastabos Komisijai pateikiamos ne vėliau kaip per du mėnesius nuo informacijos gavimo. Komisija gautas pastabas ir savo pastabas nedelsdama perduoda atitinkamoms valstybėms narėms.

3.   Atitinkamos valstybės narės tinkamai įvertina pastabas, gautas prieš jų funkcinio oro erdvės bloko nustatymą.

5 straipsnis

Nustatyto funkcinio oro erdvės bloko keitimas

1.   Šiame reglamente laikoma, kad nustatytas funkcinis oro erdvės blokas pakeistas, kai dėl siūlomo pakeitimo pakinta nustatytas funkcinio oro erdvės bloko dydis.

2.   Bent šešis mėnesius prieš keitimą atitinkamos valstybės narės drauge praneša Komisijai apie siūlomus pokyčius, pateikia pokyčius pagrindžiančią informaciją ir taip atnaujina informaciją, pateiktą nustatant funkcinį oro erdvės bloką. Ne vėliau kaip per savaitę nuo informacijos gavimo Komisija ją perduoda EASA, kitoms valstybėms narėms ir suinteresuotosioms šalims, kad šios pateiktų pastabų.

3.   EASA, kitų valstybių narių ir suinteresuotųjų šalių pastabos Komisijai pateikiamos ne vėliau kaip per du mėnesius nuo informacijos gavimo. Komisija gautas pastabas ir savo pastabas nedelsdama perduoda atitinkamoms valstybėms narėms.

4.   Atitinkamos valstybės narės tinkamai įvertina pastabas, gautas prieš funkcinio oro erdvės bloko keitimą.

6 straipsnis

Jau nustatyti funkciniai oro erdvės blokai

Atitinkamos valstybės narės, jau prieš reglamento įsigaliojimą nustačiusios funkcinius oro erdvės blokus, užtikrina, kad priede išdėstyta, tačiau su jų pranešimu dar nepateikta reikiama informacija Komisijai būtų perduota ne vėliau kaip iki 2012 m. birželio 24 d.

7 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje 2011 m. vasario 24 d.

Komisijos vardu

Pirmininkas

José Manuel BARROSO


(1)  OL L 96, 2004 3 31, p. 10.

(2)  OL L 96, 2004 3 31, p. 1.


PRIEDAS

TEIKTINA INFORMACIJA

I   DALIS

Bendroji informacija

1.

Atitinkamos valstybės narės nurodo:

a)

funkcinio oro erdvės bloko kontaktinį punktą;

b)

nustatytą funkcinio oro erdvės bloko dydį;

c)

bendrai paskirtus oro eismo paslaugų teikėjus ir meteorologinių paslaugų teikėjus, jei taikoma, ir jų atsakomybės sritis;

d)

oro eismo paslaugų teikėjus, paslaugas teikiančius be sertifikavimo, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 550/2004 7 straipsnio 5 dalyje, ir jų atsakomybės sritis.

2.

Atitinkamos valstybės narės pateikia tokią informaciją apie sudarytus susitarimus dėl funkcinio oro erdvės bloko nustatymo ar keitimo:

a)

kopiją dokumentų, kuriuose atsispindi atitinkamų valstybių narių bendras sutarimas nustatyti funkcinį oro erdvės bloką;

b)

informaciją apie funkcinio oro erdvės bloko nacionalinių priežiūros institucijų susitarimus;

c)

informaciją apie funkcinio oro erdvės bloko oro eismo paslaugų teikėjų susitarimus;

d)

informaciją apie kompetentingų civilinių ir karinių institucijų susitarimus dėl jų dalyvavimo funkcinio oro erdvės bloko valdymo struktūrose.

3.

Atitinkamos valstybės narės gali nurodyti informaciją, Komisijai jau pateiktą įgyvendinant Bendro Europos dangaus sistemą.

II   DALIS

Reglamento (EB) Nr. 550/2004 9a straipsnio 2 dalies reikalavimai

Suinteresuotosios valstybės narės pateikia informaciją, įskaitant patvirtinamuosius dokumentus, susijusius su Reglamento (EB) Nr. 550/2004 9a straipsnio 2 dalies reikalavimais.

1.   Funkcinio oro erdvės bloko sauga

Pateikiama tokia su funkcinio oro erdvės bloko sauga susijusi informacija:

a)

bendra saugos politika arba planai nustatyti bendrą saugos politiką;

b)

susitarimų dėl avarijų ir incidentų tyrimo aprašymas ir planai, kaip spręsti saugos duomenų rinkimo, tyrimo ir keitimosi jais klausimus;

c)

aprašymas, kaip sauga užtikrinama siekiant išvengti funkcinio oro erdvės bloko saugos rodiklių suprastėjimo;

d)

aprašymas susitarimų, kuriuose aiškiai nustatomos ir paskirstomos funkcijos ir sąsajos tokiose srityse kaip saugos tikslų nustatymas, saugos priežiūra ir vykdymo užtikrinimo priemonės teikiant funkcinio oro erdvės bloko oro navigacijos paslaugas;

e)

dokumentai ir (arba) pareiškimai, kad saugos vertinimas, įskaitant pavojų nustatymą, rizikos vertinimą ir švelninimą, buvo atliktas prieš įdiegiant veiklos pakeitimus, susijusius su funkcinio oro erdvės bloko nustatymu ar keitimu.

2.   Optimalus oro erdvės naudojimas atsižvelgiant į oro eismo srautus

Atitinkamos valstybės narės pateikia:

a)

aprašymą ryšių su atitinkamomis oro erdvės valdymo ir oro eismo srauto valdymo tinklo funkcijomis pagal Reglamento (EB) Nr. 551/2004 (1) 6 straipsnį, įskaitant koordinavimą, susitarimus ir procedūras, kad būtų kuo geriau išnaudota oro erdvė;

b)

funkcinio oro erdvės bloko oro erdvės valdymo, kuriam netaikomos tinklo funkcijos pagal Reglamento (EB) Nr. 551/2004 6 straipsnį, srities informaciją apie:

susitarimus dėl integruoto oro erdvės valdymo;

keitimosi oro erdvės valdymo duomenimis nuostatas;

susitarimus dėl veiksmingo bendradarbiavimo priimant sprendimus;

c)

funkcinio oro erdvės bloko veiklos koordinavimo realiuoju laiku srityje:

aprašymą, kaip tvarkoma tarpvalstybinė veikla, jei nustačius ar pakeitus funkcinį oro erdvės bloką sukuriamos naujos sritys.

3.   Suderinamumas su Europos maršrutų tinklu

Atitinkamos valstybės narės pateikia informaciją, kuria patvirtina, kad funkcinio oro erdvės bloko maršrutai nustatomi ir taikomi pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 551/2004 6 straipsnyje nurodyto Europos maršrutų tinklo bendro koordinavimo, plėtros ir įgyvendinimo procesą.

Atitinkamos valstybės narės gali nurodyti informaciją, jau pateiktą įgyvendinant Bendro Europos dangaus sistemą.

4.   Bendra pridėtinė vertė, pagrįsta ekonominės naudos analize

Atitinkamos valstybės narės komisijai pateikia pareiškimus, kuriais patvirtina, kad:

a)

ekonominės naudos analizė atlikta pagal standartinę sektoriaus praktiką, be kita ko, taikant diskontuoto pinigų srauto analizę;

b)

ekonominės naudos analizė leidžia susidaryti apibendrintą nuomonę apie funkcinio oro erdvės bloko nustatymo ar keitimo poveikį civiliniams ir kariniams oro erdvės naudotojams;

c)

ekonominės naudos analizės duomenimis, funkcinio oro erdvės bloko nustatymo ar keitimo bendras finansinis poveikis yra teigiamas (grynoji dabartinė vertė ir (arba) vidinė grąžos norma);

d)

funkcinis oro erdvės blokas padeda sumažinti aviacijos poveikį aplinkai;

e)

sąnaudų ir naudos vertė, šaltiniai ir prielaidos, kuriomis pagrįsta ekonominės naudos analizė, yra patvirtinti dokumentais;

f)

su pagrindinėmis suinteresuotosiomis šalimis pasikonsultuota apie jų veiklai taikytinas sąnaudų ir naudos sąmatas ir kad jos apie tai pateikė atsiliepimus.

5.   Sklandaus ir lankstaus oro eismo kontrolės funkcijų perdavimas tarp oro eismo tarnybos padalinių

Atitinkamos valstybės narės pateikia informaciją, siekdamos patvirtinti, kad oro eismo kontrolės funkcijos funkcinio oro erdvės bloke perduodamos sklandžiai ir lanksčiai. Į ją įtraukiama tokia informacija, susijusi su pokyčiais, įdiegtais nustačius ar pakeitus funkcinį oro erdvės bloką:

a)

susitarimų dėl tarpvalstybinio oro eismo paslaugų teikimo aprašymas;

b)

susitarimai, sudaryti siekiant stiprinti atitinkamų funkcinio oro erdvės bloko oro eismo paslaugų teikėjų veiklos koordinavimo procedūras, ir kitos planuojamos bendradarbiavimo stiprinimo iniciatyvos;

c)

susitarimų, sudarytų siekiant stiprinti atitinkamų civilinių ir karinių oro eismo paslaugų teikėjų veiklos koordinavimo procedūras, ir kitų planuojamų bendradarbiavimo stiprinimo iniciatyvų, suderinamų su lankstaus oro erdvės naudojimo koncepcija, aprašymas;

d)

susitarimų, sudarytų siekiant stiprinti bendradarbiavimo su gretimais oro eismo paslaugų teikėjais procedūras, ir kitų planuojamų koordinavimo stiprinimo iniciatyvų aprašymas.

6.   Užtikrinamas įvairių oro erdvės konfigūracijų suderinamumas, tobulinant, inter alia, esamus skrydžių informacijos regionus

Atitinkamos valstybės narės pateikia informaciją apie turimus planus, kaip užtikrinti darnų skirtingų funkcinio oro erdvės bloko oro erdvės konfigūracijų organizavimą ir klasifikavimą. Planuose pateikiama:

a)

funkcinio oro erdvės bloko oro erdvės klasifikavimo ir oro erdvės organizavimo principai;

b)

oro erdvės konfigūracijos pokyčiai, susiję su funkcinio oro erdvės bloko derinimo veikla.

7.   ICAO sudaryti regioniniai susitarimai

Atitinkamos valstybės narės pateikia sąrašą galiojančių regioninių susitarimų, sudarytų laikantis Tarptautinės civilinės aviacijos konvencijos 11 priede nustatytos sistemos ir svarbių nustatant funkcinį oro erdvės bloką ir jame vykdant veiklą.

8.   Galiojantys regioniniai susitarimai

Atitinkamos valstybės narės pateikia sąrašą galiojančių vienos ar daugiau atitinkamų valstybių narių sudarytų susitarimų (įskaitant susitarimus su trečiosiomis šalimis), kurie svarbūs nustatant funkcinį oro erdvės bloką ir jame vykdant veiklą.

9.   Siektini Europos Sąjungos masto veiklos rezultatai

9.1.

Atitinkamos valstybės narės pateikia informaciją apie susitarimus, sudarytus siekiant užtikrinti palankesnes sąlygas laikytis Reglamento (EB) Nr. 549/2004 11 straipsnyje nurodytų Europos Sąjungos masto veiklos rodiklių.

9.2.

Atitinkamos valstybės narės gali pateikti nuorodą į informaciją, Komisijai jau pateiktą pagal Komisijos reglamento (EB) Nr. 691/2010 (2) 5 straipsnio nuostatas.


(1)  OL L 96, 2004 3 31, p. 20.

(2)  OL L 201, 2010 8 3, p. 1.


Top