EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32004D0006

Komisjoni otsus, 5. november 2003, millega luuakse Euroopa kindlustus- ja ametipensioniinspektorite komiteeEMPs kohaldatav tekst.

ELT L 3, 7.1.2004, p. 30–31 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Dokument on avaldatud eriväljaandes (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 29/01/2009; kehtetuks tunnistatud 32009D0079

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2004/6(1)/oj

32004D0006



Euroopa Liidu Teataja L 003 , 07/01/2004 Lk 0030 - 0031


Komisjoni otsus,

5. november 2003,

millega luuakse Euroopa kindlustus- ja ametipensioniinspektorite komitee

(EMPs kohaldatav tekst)

(2004/6/EÜ)

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut

ning arvestades järgmist:

(1) 2001. aasta juunis võttis komisjon vastu otsused 2001/527/EÜ [1] ja 2001/528/EÜ, [2] millega luuakse vastavalt Euroopa väärtpaberituru reguleerijate komitee ja Euroopa väärtpaberikomitee.

(2) Oma 5. veebruari ja 21. novembri 2002. aasta resolutsioonides kiitis Euroopa Parlament heaks neljatasandilise reguleeriva raamistiku, mida toetati tarkade komitee lõpparuandes, ning kutsus üles laiendama selle lähenemisviisi mõningaid aspekte pangandussektorile ja kindlustussektorile, tingimusel et nõukogu võtab reformimiskohustuse, et tagada nõuetekohane institutsionaalne tasakaal.

(3) 3. detsembril 2002 kutsus nõukogu komisjoni rakendama nimetatud korda panganduse, kindlustuse ja ametipensionide valdkondades ning nende valdkondade osas võimalikult kiiresti uusi nõuandvaid komiteesid looma.

(4) Tuleks luua Euroopa kindlustus- ja ametipensioniinspektorite komitee (edaspidi "komitee"), mis sõltumatu organina tegeleks analüüsi, arutelu ning komisjoni nõustamisega kindlustuse, edasikindlustuse ja ametipensionide vallas. Ametipensionide vallas ei tohiks komitee siiski käsitleda töö- ja sotsiaalõiguse aspekte, näiteks töö- ja puhkeaja korraldust ning eriti kollektiivlepingute kohustusliku liikmelisuse (ühinemise) või tagajärgedega seotud küsimusi, ehkki ta peaks nimetatud korraldustega seotud seadusandlikke ja järelevalvealaseid küsimusi arvesse võtma.

(5) Komitee peaks lisaks kaasa aitama ühenduse õigusaktide järjekindlale ja õigeaegsele rakendamisele, tagades siseriiklike järelevalveasutuste tõhusama koostöö, tehes eksperdihinnanguid ja edendades parimaid tavasid.

(6) Komitee peaks paika panema oma töökorralduse, võttes eelkõige arvesse asjaomaste pädevate asutuste iseärasusi, ning säilitama tegevuses tihedad sidemed komisjoniga ja komiteega, mis loodi komisjoni 5. novembri 2003. aasta otsusega 2004/9/EÜ Euroopa kindlustus- ja ametipensionikomitee loomise kohta. [3] Komitee peaks valima esimehe oma liikmete hulgast.

(7) Komitee peaks aegsasti, ulatuslikult ning avatud ja läbipaistval viisil konsulteerima turul osalejate, tarbijate ja lõppkasutajatega.

(8) Komitee peaks koostama oma kodukorra ning täielikult järgima institutsioonide õigusi ja asutamislepinguga kehtestatud institutsioonide tasakaalu,

ON VASTU VÕTNUD JÄRGMISE OTSUSE:

Artikkel 1

Luuakse ühenduse kindlustuse ja ametipensionidega tegelev sõltumatu nõuanderühm, Euroopa kindlustus- ja ametipensioniinspektorite komitee (edaspidi "komitee").

Artikkel 2

Komitee ülesanne on komisjoni nõustamine eelkõige kindlustuse, edasikindlustuse ja ametipensionide valdkonna rakendusmeetmete eelnõude ettevalmistamisel kas komisjoni taotlusel komisjoni poolt vastavalt asja kiireloomulisusele ettenähtud tähtaja jooksul või komitee omal algatusel.

Komitee aitab kaasa ühenduse direktiivide järjekindlale rakendamisele ning liikmesriikide järelevalvetavade ühtlustamisele kogu ühenduses.

Komitee on ka järelevalvealase koostöö, sealhulgas järelevalve all olevaid institutsioone käsitleva teabe vahetamise foorumiks.

Artikkel 3

Komitee koosneb kindlustuse, edasikindlustuse ja ametipensionide järelevalve valdkonnas pädevate siseriiklike asutuste kõrgetasemelistest esindajatest. Iga liikmesriik nimetab oma pädevate asutuste kõrgetasemelised esindajad, kes osalevad komitee koosolekutel.

Komisjon osaleb komitee koosolekutel ja nimetab komitee aruteludel osalemiseks kõrgetasemelise esindaja.

Kui päevakorras oleva küsimuse arutelu hõlmab konfidentsiaalse teabe vahetamist järelevalve all oleva institutsiooni kohta, võib selles arutelus osalemist vajadusel lubada üksnes otseselt seotud järelevalveasutustele.

Komitee valib oma liikmete hulgast eesistuja.

Komitee võib kutsuda eksperte ja vaatlejaid oma koosolekutel osalema.

Komitee ei käsitle töö- ja sotsiaalõiguse küsimusi, näiteks töö- ja puhkeaja korraldust ning eriti kollektiivlepingute kohustusliku liikmelisuse (ühinemise) või tagajärgedega seotud küsimusi.

Artikkel 4

Komitee hoiab oma tegevuses tihedaid sidemeid komisjoniga ning otsusega 2004/9/EÜ loodud komiteega.

Komitee võib luua töörühmi. Komisjon kutsutakse töörühmades vaatlejana osalema.

Artikkel 5

Enne oma arvamuse edastamist komisjonile konsulteerib komitee aegsasti, ulatuslikult ning avatud ja läbipaistval viisil turul osalejate, tarbijate ja lõppkasutajatega.

Artikkel 6

Komitee esitab komisjonile aastaaruande.

Artikkel 7

Komitee võtab vastu oma töökorra ja paneb paika oma töökorralduse.

Artikkel 8

Komitee alustab tegevust 24. novembril 2003.

Brüssel, 5. november 2003

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Frederik Bolkestein

[1] EÜT L 191, 13.7.2001, lk 43.

[2] EÜT L 191, 13.7.2001, lk 45.

[3] ELT L 3, 7.1.2004, lk 34.

--------------------------------------------------

Top