Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62022TN0735

    Kohtuasi T-735/22: 25. novembril 2022 esitatud hagi – Falqui versus parlament

    ELT C 24, 23.1.2023, p. 68–69 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    23.1.2023   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 24/68


    25. novembril 2022 esitatud hagi – Falqui versus parlament

    (Kohtuasi T-735/22)

    (2023/C 24/94)

    Kohtumenetluse keel: itaalia

    Pooled

    Hageja: Enrico Falqui (Firenze, Itaalia) (esindajad: advokaadid F. Sorrentino ja A. Sandulli)

    Kostja: Euroopa Parlament

    Nõuded

    Hageja palub Üldkohtul:

    tühistada finantsküsimuste peadirektoraadi parlamendiliikmete rahaliste ja sotsiaalsete õiguste direktsiooni parlamendiliikmete palkade ja sotsiaalsete õiguste üksuse teise osakonna juhataja 26. septembri 2022. aasta teatis D310275;

    tühistada Euroopa Parlamendi finantsküsimuste peadirektoraadi parlamendiliikmete rahaliste ja sotsiaalsete õiguste direktsiooni parlamendiliikmete palkade ja sotsiaalsete õiguste üksuse 4. juuli 2022. aasta teatis nr D307559;

    võtta kõik hageja õiguste kaitseks vajalikud meetmed;

    mõista Euroopa parlamendilt välja kohtumenetluse ajal alusetult maksmata jäetud summad.

    Väited ja peamised argumendid

    Hagi põhjenduseks esitab hageja kaks väidet.

    1.

    Esimene väide, et on rikutud Euroopa Parlamendi juhatuse 2008. aasta 19. mai ja 9. juuli otsuseid „Euroopa Parlamendi liikmete põhimääruse rakendusmeetmed“.

    Sellega seoses väidab hageja, et kuna 2008. aasta 19. mai ja 9. juuli otsuste „Euroopa Parlamendi liikmete põhimääruse rakendusmeetmed“ artikli 75 lõike 2 kohaselt enne põhimääruse jõustumise kuupäeva omandatud vanaduspensioni õigused „säilivad“, siis tuleb Euroopa Parlamendi liikmete kulude hüvitamise ja toetuste maksmise eeskirjas tehtud varasemat viidet riigisisesele õigusele pidada eriviiteks (sel ajal kehtinud korrale), kuna Euroopa Parlamendi endiste liikmete enne põhimääruse jõustumist omandatud pensioniõigusi ei ole võimalik hilisemate aktidega muuta.

    2.

    Teine väide, et Euroopa Parlament on õigusvastaselt kohaldanud riigisiseseid õigusnorme, mis on vastuolus liidu õiguskorra aluspõhimõtetega ja eelkõige õiguspärase ootuse kaitse põhimõttega. Liidu õigusse esimuse põhimõtte rikkumine.

    Sellega seoses väidab hageja, et kuna Euroopa Parlament kohaldas enne põhimääruse jõustumise kuupäeva Itaaliast valitud endiste parlamendiliikmete suhtes automaatselt nende eluaegsete toetuste ümberarvutamist, mille Itaalia saadikutekoda tagantjärele heaks kiitis, siis on nad pensionimaksete osas asetatud püsivalt ebakindlasse olukorda, mis on vastuolus liidu õiguse aluspõhimõtetega ning eelkõige proportsionaalsuse ja õiguspärase ootuse kaitse põhimõtetega.


    Top