Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007E0246

    Nõukogu ühine seisukoht 2007/246/ÜVJP, 23. aprill 2007 , millega muudetakse ühist seisukohta 2007/140/ÜVJP, mis käsitleb Iraani vastu suunatud piiravaid meetmeid

    ELT L 106, 24.4.2007, p. 67–75 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
    ELT L 4M, 8.1.2008, p. 397–405 (MT)

    Dokument on avaldatud eriväljaandes (HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 25/07/2010; mõjud tunnistatud kehtetuks 32010D0413

    ELI: http://data.europa.eu/eli/compos/2007/246/oj

    24.4.2007   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 106/67


    NÕUKOGU ÜHINE SEISUKOHT 2007/246/ÜVJP,

    23. aprill 2007,

    millega muudetakse ühist seisukohta 2007/140/ÜVJP, mis käsitleb Iraani vastu suunatud piiravaid meetmeid

    EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Liidu lepingut, eriti selle artiklit 15,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Euroopa Liidu Nõukogu võttis 27. veebruaril 2007 vastu ühise seisukoha 2007/140/ÜVJP, (1) mis käsitleb Iraani vastu suunatud piiravaid meetmeid ja millega rakendatakse ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1737 (2006).

    (2)

    ÜRO Julgeolekunõukogu võttis 24. märtsil 2007 vastu resolutsiooni 1747 (2007), millega laiendatakse ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006) kehtestatud piiravate meetmete kohaldamisala.

    (3)

    ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1747 (2007) keelatakse relvade ja nendega seotud materjalide tarnimine Iraanist.

    (4)

    ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1747 (2007) kutsutakse lisaks kõiki riike hoolikalt jälgima ja piirama Iraani otseselt või kaudselt ÜRO tavarelvastuse registris määratletud tavarelvastuse tarnimist, müümist või Iraanile üleandmist, tehnilise abi ja koolituse, rahalise abi, investeeringute, vahendus- või muude teenuste pakkumist ning selliste artiklite tarnimise, müügi, üleandmise, tootmise või kasutamisega seotud rahaliste vahendite ülekandmist või teenuste osutamist, et vältida relvade destabiliseerivat hankimist. Kooskõlas nende ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1747 (2007) eesmärkidega ning samuti ELi poliitikaga Iraani mitte relvi müüa, peab nõukogu asjakohaseks keelata Iraani tarnida, müüa või Iraanile üle anda mis tahes relvi ja nendega seotud materjale, samuti keelatakse nendega seonduva abi, investeeringute ja teenuste pakkumine.

    (5)

    ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1747 (2007) laiendatakse ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006) kehtestatud finantsalaseid ja reisimist käsitlevaid piiravaid meetmeid täiendavalt isikutele ja üksustele, kes on kaasatud või otseselt seotud tuumarelva leviku tõkestamise seisukohast tundlike tuumaenergiaalaste tegevustega Iraanis või tuumarelva kandevahendite väljatöötamisega Iraanis või kes neid tegevusi toetavad.

    (6)

    ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonis 1747 (2007) kutsutakse kõiki riike üles mitte võtma endale uusi kohustusi Iraani valitsuse suhtes toetuste, finantsabi ja sooduslaenude osas, välja arvatud humanitaar- ja arengueesmärkidel.

    (7)

    Nõukogu on samuti määranud kindlaks ühise seisukoha 2007/140/ÜVJP artikli 4 lõike 1 punktis b ja artikli 5 lõike 1 punktis b esitatud kriteeriumitele vastavad isikud ja üksused. Kõnealused isikud ja üksused tuleks seetõttu kanda nimetatud ühise seisukoha II lisas esitatud loendisse.

    (8)

    Ühist seisukohta 2007/140/ÜVJP tuleks vastavalt muuta.

    (9)

    Teatavate meetmete rakendamiseks on vaja ühenduse meetmeid,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA ÜHISE SEISUKOHA:

    Artikkel 1

    Ühist seisukohta 2007/140/ÜVJP muudetakse järgmiselt.

    1.

    Artikli 1 lõikesse 1 lisatakse järgmine punkt c:

    “c)

    relvad ja igasugused nendega seotud materjalid, sealhulgas tulirelvad ja laskemoon, sõjaväeveokid- ja seadmed, poolsõjaline varustus ja eespool nimetatuile ettenähtud varuosad. See keeld ei kehti sõidukite osas, mis ei ole lahingusõidukid ja mis on kaetud vastava materjaliga kaitseks ballistilise lennutrajektooriga füüsiliste kehade eest ning on ette nähtud üksnes ELi ja tema liikmesriikide personali kaitseks Iraanis.”

    2.

    Lisatakse järgmine artikkel:

    “Artikkel 3a

    Liikmesriigid ei võta Iraani valitsuse suhtes uusi kohustusi toetuste, rahalise abi ja sooduslaenude näol, sealhulgas rahvusvahelistes finantsinstitutsioonides osalemise kaudu, välja arvatud humanitaar- ja arengueesmärkidel.”

    3.

    I ja II lisa asendatakse käesoleva ühise seisukoha I ja II lisa tekstiga.

    Artikkel 2

    Käesolev ühine seisukoht jõustub selle vastuvõtmise päeval.

    Artikkel 3

    Käesolev ühine seisukoht avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas.

    Luxembourg, 23. aprill 2007

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    F.-W. STEINMEIER


    (1)  ELT L 61, 28.2.2007, lk 49.


    I LISA

    “Artikli 4 lõike 1 punktis a osutatud isikute ja artikli 5 lõike 1 punktis a osutatud isikute ja üksuste loend

    A.   ÜKSUSED

    1)

    Laskemoona ja metallurgiatööstuse kontsern (AMIG) (teise nimega Laskemoona tööstuse kontsern). Muu teave: AMIG kontrolli all on 7. Tir, mis on hõlmatud resolutsiooniga 1737 (2006) osalemise tõttu Iraani tsentrifuugiprogrammis. AMIG kuulub omakorda Defence Industries Organisation'ile, mis on hõlmatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006).

    2)

    Iraani aatomienergiaorganisatsioon (AEOI). Muu teave: osaleb Iraani tuumaprogrammis.

    3)

    Bank Sepah ja Bank Sepah International. Muu teave: Bank Sepah toetab AIOd ja allüksusi, sealhulgas SHIG ja SBIG, mõlemaid hõlmatakse resolutsiooniga 1737 (2006).

    4)

    Tiibrakettide tööstuskontsern (teise nimega merekaitserakettide tööstuskontsern). Muu teave: tiibrakettide tootmine ja arendamine. Vastutab mereväe rakettide, sealhulgas tiibrakettide eest.

    5)

    Defence Industries Organisation (DIO). Muu teave: a) MODAFLi kontrolli all olev katusorganisatsioon, mille mõned allorganisatsioonid on osalenud tsentrifuugiprogrammis, valmistades komponente, ja raketiprogrammis, b) osaleb Iraani tuumaprogrammis.

    6)

    Esfahani tuumkütuse teadus- ja tootmiskeskus (NFRPC) ja Esfahani tuumatehnoloogia keskus (ENTC). Muu teave: moodustavad osa AEOI tuumkütuse tootmise ja tarnimise ettevõttest, mis osaleb rikastamisega seotud tegevustes. AEOI on hõlmatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006)

    7)

    Fajr Industrial Group. Muu teave: a) endine Instrumentation Factory Plant, b) AIO allüksus, c) osaleb Iraani ballistiliste rakettide programmis.

    8)

    Farayand Technique. Muu teave: a) osaleb Iraani tuumaprogrammis (tsentrifuugiprogramm), b) märgitakse ära IAEA aruannetes.

    9)

    Kala-Electric (teise nimega ka Kalaye Electric). Muu teave: a) Tuumkütuse rikastamise katsetehase tarnija – Natanz, b) osaleb Iraani tuumaprogrammis.

    10)

    Karaj'i tuumauuringute keskus. Muu teave: osa AEOI teadusüksusest.

    11)

    Kavoshyar Company. Muu teave: AEOI alluvuses olev ettevõte, mis on otsinud klaaskiude, vaakumkambri ahjusid ja laboritarbeid Iraani tuumaprogrammile.

    12)

    Mesbahi energiakompanii. Muu teave: a) A40 teadusreaktori tootja – Arak, b) osaleb Iraani tuumaprogrammis.

    13)

    Novin Energy Company (teise nimega Pars Novin). Muu teave: tegutseb AEOI raames ja on kandnud üle rahalisi vahendeid AEOI nimel Iraani tuumaprogrammiga seotud üksustele.

    14)

    Parchin Chemical Industries. Muu teave: DIO haru, mis toodab laskemoona, plahvatusaineid, aga ka tahket raketikütust reaktiivmürskudele ja rakettidele.

    15)

    Pars Aviation Services Company. Muu teave: sellel ettevõttel on erinevaid õhusõidukeid, sealhulgas MI-171, mida kasutavad Iraani revolutsioonilise kaardiväekorpuse (IRGC) õhujõud.

    16)

    Pars Trash Company. Muu teave: a) osaleb Iraani tuumaprogrammis (tsentrifuugiprogramm), b) märgitakse ära IAEA aruannetes.

    17)

    Qods Aeronautics Industries. Muu teave: toodab mehitamata õhusõidukeid (UAV), langevarje, paraglaidereid, mootoriga deltaplaane jne. IRGC on uhkusega teatanud nende toodete kasutamisest oma asümmeetrilise sõja doktriini osana.

    18)

    Sanam Industrial Group. Muu teave: AIO allüksus, on ostnud AIO nimel raketiprogrammile varustust.

    19)

    7. Tir. Muu teave: a) DIO allüksus, mida peetakse üldiselt otseselt seotuks Iraani tuumaprogrammiga, b) osaleb Iraani tuumaprogrammis.

    20)

    Shahid Bagheri tööstuskontsern (SBIG). Muu teave: a) AIO allüksus, b) osaleb Iraani ballistiliste rakettide programmis.

    21)

    Shahid Hemmati tööstuskontsern (SHIG). Muu teave: a) AIO allüksus, b) osaleb Iraani ballistiliste rakettide programmis.

    22)

    Sho’a’ Aviation. Muu teave: toodab kerglennukeid, mille kohta IRGC on teatanud, et ta kasutab neid oma asümmeetrilise sõja doktriini osana.

    23)

    Ya Mahdi Industries Group. Muu teave: AIO allüksus, osaleb rahvusvahelistes raketiseadmete ostudes.

    B.   FÜÜSILISED ISIKUD

    1)

    Fereidoun Abbasi-Davani. Muu teave: kaitse- ja relvajõudude logistilise toe ministeeriumi (MODAFL) vanemteadlane, seotud Rakendusfüüsika Instituudiga, töötab tihedalt koos Mohsen Fakhrizadeh-Mahabadiga.

    2)

    Dawood Agha-Jani. Ametikoht: Tuumkütuse rikastamise katsetehase juht (Natanz). Muu teave: Iraani tuumaprogrammis osalev isik.

    3)

    Ali Akbar Ahmadian. Auaste: viitseadmiral. Ametikoht: Iraani revolutsioonilise kaardiväekorpuse (IRGC) juht.

    4)

    Behman Asgarpour. Ametikoht: tegevjuht (Arak). Muu teave: Iraani tuumaprogrammis osalev isik.

    5)

    Bahmanyar Morteza Bahmanyar. Ametikoht: Aerospace Industries' Organization' (AIO) rahandus- ja eelarveosakonna juhataja. Muu teave: Iraani ballistiliste rakettide programmis osalev isik.

    6)

    Ahmad Vahid Dastjerdi. Ametikoht: AIO juht. Muu teave: Iraani ballistiliste rakettide programmis osalev isik.

    7)

    Ahmad Derakhshandeh. Ametikoht: juhataja ja tegevdirektor, Bank Sepah. Muu teave: Bank Sepah toetab AIOd ja allüksusi, sealhulgas Shahid Hemmati tööstuskontserni (SHIG) ja Shahid Bagheri tööstuskontserni (SBIG); mõlemaid hõlmatakse ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006).

    8)

    Reza-Gholi Esmaeli. Ametikoht: AIO kaubandus- ja välissuhete osakonna juhataja. Muu teave: Iraani ballistiliste rakettide programmis osalev isik.

    9)

    Mohsen Fakhrizadeh-Mahabadi. Muu teave: MODAFLi vanemteadlane ja endine Füüsika Uurimiskeskuse (PHRC) juhataja. Rahvusvaheline Aatomienergia Agentuur (IAEA) palus teda küsitleda seoses PHRC tegevusega ajal, mil ta töötas keskuse juhatajana, kuid Iraan keeldus.

    10)

    Mohammad Hejazi. Auaste: brigaadikindral. Ametikoht: Bassij vastupanujõu komandör.

    11)

    Mohsen Hojati. Ametikoht: Fajri tööstuskontserni juhataja. Muu teave: Fajri tööstuskontserni hõlmatakse ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006) osalemise tõttu ballistiliste rakettide programmis.

    12)

    Mehrdada Akhlaghi Ketabachi. Ametikoht: SBIGi juhataja. Muu teave: SBIGi hõlmatakse ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006) osalemise tõttu ballistiliste rakettide programmis.

    13)

    Ali Hajinia Leilabadi. Ametikoht: Mesbahi energiakompanii peadirektor. Muu teave: Iraani tuumaprogrammis osalev isik.

    14)

    Naser Maleki. Ametikoht: SHIGi juhataja. Muu teave: SHIGi hõlmatakse ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006) osalemise tõttu Iraani ballistiliste rakettide programmis. Naser Maleki on samuti MODAFLi ametnik, kelle ülesandeks on jälgida tööd ballistilise raketi Shahab-3 programmiga. Shahab-3 on praegu kasutusel olev Iraani ballistiline kaugmaarakett.

    15)

    Jafar Mohammadi. Ametikoht: Iraani aatomienergiaorganisatsiooni tehniline nõustaja (vastutab tsentrifuugide ventiilide tootmise eest). Muu teave: Iraani tuumaprogrammis osalev isik.

    16)

    Ehsan Monajemi. Ametikoht: ehitusprojektide juht, Natanz. Muu teave: Iraani tuumaprogrammis osalev isik.

    17)

    Mohammad Mehdi Nejad Nouri. Auaste: kindralleitnant. Ametikoht: Malek Ashtari Kaitsetehnoloogia Ülikooli rektor. Muu teave: Ashtari Kaitsetehnoloogia Ülikooli keemiateaduskond on MODALFi alluvuses ning on teostanud katseid berülliumiga. Iraani tuumaprogrammis osalev isik.

    18)

    Mohammad Qannadi. Ametikoht: AEOI teadus- ja arendustegevuse eest vastutav asepresident. Muu teave: Iraani tuumaprogrammis osalev isik.

    19)

    Amir Rahimi. Ametikoht: Esfahani tuumkütuse teadus- ja tootmiskeskuse juhataja. Muu teave: Esfahani tuumkütuse teadus- ja tootmiskeskus on AEOI tuumkütuse tootmise ja tarnimise ettevõtte osa, mis osaleb rikastamisega seotud tegevustes.

    20)

    Morteza Rezaie. Auaste: brigaadikindral. Ametikoht: IRGC asekomandör.

    21)

    Morteza Safari. Auaste: kontradmiral. Ametikoht: IRGC mereväe komandör.

    22)

    Yahya Rahim Safavi. Auaste: kindralmajor. Ametikoht: komandör, IRGC (Pasdaran). Muu teave: nii Iraani tuuma- kui ka ballistiliste rakettide programmis osalev isik.

    23)

    Seyed Jaber Safdari. Muu teave: Natanzi rikastamisrajatise juhataja.

    24)

    Hosein Salimi. Auaste: kindral. Ametikoht: õhujõudude juhataja, IRGC (Pasdaran). Muu teave: Iraani ballistiliste rakettide programmis osalev isik.

    25)

    Qasem Soleimani. Auaste: brigaadikindral. Ametikoht: Qods'i relvajõudude komandör.

    26)

    Mohammad Reza Zahedi. Auaste: brigaadikindral. Ametikoht: IRGC maavägede komandör.

    27)

    Kindral Zolqadr. Ametikoht: julgeolekuküsimuste asesiseminister, IRGC ametnik.”


    II LISA

    “A.   Füüsilised isikud

     

    Nimi

    Identifitseerimisandmed

    Põhjendus

    1.

    Reza AGHAZADEH

    Sünniaeg: 15.3.1949, passinumber: S4409483, kehtiv 26.4.2000 – 27.4.2010, välja antud: Teheran, sünnikoht: Khoy

    Iraani aatomienergiaorganisatsiooni (AEOI) juht. AEOI juhib Iraani tuumaprogrammi ja on hõlmatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006).

    2.

    Amir Moayyed ALAI

     

    Seotud tsentrifuugide monteerimise ja konstrueerimise juhtimisega. IAEA direktorite nõukogu ja ÜRO Julgeolekunõukogu nõuavad Iraanilt kõikide rikastamisega seotud tegevuste peatamist. Nende tegevuste hulka kuuluvad kõik tsentrifuugidega seotud tegevused. President Ahmadinejad andis Alaile 27. augustil 2006 eriaukirja teenete eest tsentrifuugide monteerimise ja konstrueerimise juhtimisel.

    3.

    Mohammed Fedai ASHIANI

     

    Seotud ammooniumuranüül-karbonaadi (AUC) tootmisega ning Natanzi rikastamiskompleksi juhtimisega. Iraanilt nõutakse kõikide rikastamisega seotud tegevuste peatamist. President Ahmadinejad andis Ashianile 27. augustil 2006 eriaukirja teenete eest AUC tootmisprotsessis ning teenete eest Natanzi (Kashan) rikastamiskompleksi juhtimisel ja tehnilisel projekteerimisel.

    4.

    Haleh BAKHTIAR

     

    Seotud 99,9 % kontsentratsiooniga magneesiumi tootmisega. President Ahmadinejad andis Bakhtiarile 27. augustil 2006 eriaukirja teenete eest 99,9 % kontsentratsiooniga magneesiumi tootmisel. Sellise puhtusastmega magneesiumi kasutatakse tuumarelvades kasutatavate uraanisulamite tootmisel. Iraan on keeldunud andmast IAEA-le juurdepääsu uraanisulamite poolkerade tootmist käsitlevale dokumendile; selliseid poolkerasid kasutatakse ainult tuumarelvades.

    5.

    Morteza BEHZAD

     

    Seotud tsentrifuugide komponentide tootmisega. Iraanilt nõutakse kõikide rikastamisega seotud tegevuste peatamist. Nende tegevuste hulka kuuluvad kõik tsentrifuugidega seotud tegevused. President Ahmadinejad andis Behzadile 27. augustil 2006 eriaukirja teenete eest komplekssete ja tundlike tsentrifuugikomponentide tootmisel.

    6.

    Dr Hoseyn (Hossein) FAQIHIAN

    NFPC aadress: AEOI-NFPD, P.O.Box: 11365-8486, Teheran/Iraan

    Nuclear Fuel Production and Procurement Company (NFCP) asedirektor ja peadirektor; nimetatud ettevõte moodustab osa AEOIst. AEOI juhib Iraani tuumaprogrammi ja on hõlmatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006). NFPC on osalenud rikastamisega seotud tegevustes, mille peatamist on Iraanilt nõudnud IAEA direktorite nõukogu ja ÜRO Julgeolekunõukogu.

    7.

    Seyyed Hussein (Hossein) HUSSEINI (HOSSEINI)

     

    AEOI ametnik, kes on seotud raske vee reaktori (IR40) uuringute projektiga Arakis. ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006) nõuti Iraanilt kõikide raske veega seotud projektide peatamist.

    8.

    M. Javad KARIMI SABET

     

    Novin Energy Company juht. President Ahmadinejad andis Karimi Sabetile augustis 2006 eriaukirja teenete eest tuumaseadmete konstrueerimisel, tootmisel, monteerimisel ja kasutuselevõtmisel Natanzis.

    9.

    Said Esmail KHALILIPOUR

     

    AEOI asejuht. AEOI juhib Iraani tuumaprogrammi ja on hõlmatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006).

    10.

    Ali Reza KHANCHI

    NRC aadress: AEOI-NRC P.O.Box: 11365-8486 Teheran/Iraan; Faks: (+9821) 8021412

    AEOI Teherani Tuumauuringute Keskuse juht. IAEA ootab jätkuvalt Iraani selgitusi TNRC-s läbiviidud plutooniumi eraldamise katsete kohta, sealhulgas selle kohta, kas on leitud kõrgrikastatud uraani osakesi keskkonnaproovides, mis võeti Karaj'i jäätmeladustusrajatises, kus hoiti mahuteid vaesestatud uraaniga pärast katsetes kasutamist. AEOI juhib Iraani tuumaprogrammi ja on hõlmatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006).

    11.

    Hamid-Reza MOHAJERANI

     

    Seotud tootmise juhtimisega uraani muundamisrajatises (UCF) Esfahanis. President Ahmadinejad andis Mohajeranile 27. augustil 2006 eriaukirja teenete eest tootmise juhtimisel UCF-s ning UF6-üksuse (UF6 on rikastamisel kasutatav söödamaterjal) planeerimisel, ehitamisel ja installeerimisel.

    12.

    Houshang NOBARI

     

    Seotud Natanzi rikastamiskompleksi juhtimisega. IAEA direktorite nõukogu ja ÜRO Julgeolekunõukogu nõuavad Iraanilt kõikide rikastamisega seotud tegevuste peatamist. Nende tegevuste hulka kuuluvad Natanzi (Kashan) kompleksis läbiviidavad tegevused. President Ahmadinejad andis Nobarile 27. augustil 2006 eriaukirja teenete eest Natanzi (Kashan) kompleksi edukal juhtimisel ja käitamisel.

    13.

    Dr Javad RAHIQI

     

    AEOI Esfahani Tuumauuringute Keskuse juht. Keskus juhib uraani muundamisrajatist Esfahanis. IAEA direktorite nõukogu ja ÜRO Julgeolekunõukogu nõuavad Iraanilt kõikide rikastamisega seotud tegevuste peatamist. Nende tegevuste hulka kuuluvad kõik uraani muundamisega seotud tegevused. AEOI juhib Iraani tuumaprogrammi ja on hõlmatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006).

    14.

    Abbas RASHIDI

     

    Seotud rikastamistegevustega Natanzis. IAEA direktorite nõukogu ja ÜRO Julgeolekunõukogu nõuavad Iraanilt kõikide rikastamisega seotud tegevuste peatamist. President Ahmadinejad andis Rashidile 27. augustil 2006 eriaukirja märkimisväärsete teenete eest 164 tsentrifuugist koosneva rikastamiskaskaadi juhtimisel ja edukal käitamisel.

    15.

    Abdollah SOLAT SANA

     

    Esfahani uraani muundamisrajatise (UCF) tegevdirektor. Rajatises toodetakse söödamaterjali (UF6) Natanzi rikastusrajatiste jaoks. President Ahmadinejad andis Solat Sanale 27. augustil 2006 eriaukirja tema teenete eest.


    B.   Üksused

     

    Nimi

    Identifitseerimisandmed

    Põhjendus

    1.

    Aerospace Industries Organisation, AIO

    AIO, 28 Shian 5, Lavizan, Teheran

    AIO juhib Iraani raketitootmist, sealhulgas Shahid Hemmati tööstuskontserni, Shahid Bagheri tööstuskontserni ja Fajri tööstuskontserni; kõik nimetatud kontsernid on hõlmatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006). AIO juht ja kaks vanemametnikku on samuti hõlmatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1737 (2006).

    2.

    Armament Industries

    Pasdaran Av., PO Box 19585/777, Teheran

    DIO (Defence Industries Organization) filiaal.

    3.

    Defence Technology and Science Research Centre (DTSRC) – teise nimega Educational Research Institute/Moassese

    Pasdaran Av., PO Box 19585/777, Teheran

    Vastutab teadusuuringute ja arendustegevuse eest. DIO filiaal DTSRC annab suure osa DIO kasumist.

    4.

    Jaber Ibn Hayan

    AEOI-JIHRD P.O.Box: 11365-8486; Teheran; 84, 20th Av. Entehaye Karegar Shomali Street; Teheran

    Jaber Ibn Hayan on AOEI labor, mis osaleb kütusetsükliga seotud tegevustes. Labor tegutseb Teherani Tuumauuringute Keskuse (TNRC) juures ning Iraan ei ole selle kohta andnud teavet oma tagatislepingu alusel enne 2003. aastat, kuigi selles on teostatud muundamistoiminguid.

    5.

    Marine Industries

    Pasdaran Av., PO Box 19585/777, Teheran

    DIO filiaal.

    6.

    Nuclear Fuel Production and Procurement Company (NFPC)

    AEOI-NFPD, P.O.Box: 11365-8486, Teheran/Iraan

    AEOI tuumkütuse tootmise osakond (NFPD) tegeleb teadusuuringute ja arendustegevusega tuumkütusetsükli valdkonnas, sealhulgas uraaniuuringute, kaevandamise, töötlemise, muundamise ja tuumajäätmete käitlemisega. NFPC on NFPD järeltulija, AEOI alluvusse kuuluv ettevõte, kes tegeleb teadusuuringute ja arendustegevusega tuumkütusetsükli, sealhulgas muundamise ja rikastamise valdkonnas.

    7.

    Special Industries Group

    Pasdaran Av., PO Box 19585/777, Teheran

    DIO filiaal.

    8.

    TAMAS Company

     

    TAMAS osaleb rikastamisega seotud tegevustes, mille peatamist on Iraanilt nõudnud IAEA direktorite nõukogu ja ÜRO Julgeolekunõukogu. TAMAS on katusorganisatsioon, mille alluvuses on asutatud neli ettevõtet, millest üks tegeleb uraani kaevandamise ja kontsentreerimisega ja teine vastutab uraani töötlemise, rikastamise ja jäätmekäitluse eest. ”


    Top