Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32014D0287

    2014/287/EL: Komisjoni rakendusotsus, 10. märts 2014 , millega sätestatakse kriteeriumid Euroopa tugivõrgustike rajamiseks, kõnealuste tugivõrgustike ja nende liikmete hindamiseks ning selliste võrgustike rajamise ja hindamisega seotud teabe ja eksperditeadmiste vahetuse hõlbustamiseks EMPs kohaldatav tekst

    ELT L 147, 17.5.2014, p. 79–87 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 18/08/2019

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2014/287/oj

    17.5.2014   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 147/79


    KOMISJONI RAKENDUSOTSUS,

    10. märts 2014,

    millega sätestatakse kriteeriumid Euroopa tugivõrgustike rajamiseks, kõnealuste tugivõrgustike ja nende liikmete hindamiseks ning selliste võrgustike rajamise ja hindamisega seotud teabe ja eksperditeadmiste vahetuse hõlbustamiseks

    (EMPs kohaldatav tekst)

    (2014/287/EL)

    EUROOPA KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

    võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 9. märtsi 2011. aasta direktiivi 2011/24/EL patsiendiõiguste kohaldamise kohta piiriüleses tervishoius, (1) eriti selle artikli 12 lõike 4 punkte b ja c,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Komisjoni delegeeritud otsuses 2014/286/EL (2) on sätestatud kriteeriumid ja tingimused, millele Euroopa tugivõrgustikud (edaspidi „võrgustikud”) ja nendega ühineda soovivad tervishoiuteenuste osutajad peavad vastama.

    (2)

    Vastavalt direktiivi 2011/24/EL artikli 12 lõike 4 punktidele b ja c peab komisjon välja töötama võrgustike rajamise ja hindamise kriteeriumid ning meetmed kõnealuste võrgustike rajamise ja hindamisega seotud teabe ja eksperditeadmiste vahetuse hõlbustamiseks.

    (3)

    Võrgustike rajamine ja nendega liituda soovivate tervishoiuteenuste osutajate heakskiitmine peaks toimuma avatud ja läbipaistva menetluse kohaselt. Kõnealune menetlus peaks hõlmama järgmist: 1) osalemiskutse esitamine; 2) tervishoiuteenuste osutajate esitatud taotluste kinnitamine asjaomaste liikmesriikide poolt; 3) taotluste esitamine komisjonile; 4) taotluste täielikkuse kontrollimine; 5) võrgustike rajamiseks esitatud taotluste ning võrgustikuga ühineda soovivate tervishoiuteenuste osutajate esitatud taotluste tehniline hindamine sõltumatu organi poolt, et teha kindlaks taotlejate vastavus kriteeriumidele; 6) hindamistulemuste teatamine; 7) võrgustike ja nende liikmete heakskiitmine liikmesriikide poolt ning 8) rajatud võrgustike ja nende liikmete loetelu avaldamine.

    (4)

    Selleks et võrgustike katvus oleks võimalikult suur, peaks võrgustikuga liituda soovivatel tervishoiuteenuste osutajatel olema võimalus igal ajal võrgustikuga liituda. Taotluste hindamiseks tuleks kasutada sama menetlust, mida kasutati esialgse võrgustiku loomiseks esitatud taotluste hindamisel, kaasa arvatud taotluste kinnitamine asjaomase liikmesriigi poolt.

    (5)

    Selleks et võrgustikul oleks selge lisaväärtus Euroopa Liidu tasandil ning et võrgustik oleks piisavalt suur, et võimaldada eksperditeadmiste vahetust ja parandada patsientide juurdepääsu tervishoiuteenustele kogu liidus, tuleks heaks kiita vaid need taotlused, mille on osalemiskutse kohaselt esitanud kindlaksmääratud miinimumarv tervishoiuteenuste osutajaid. Kui taotluse esitanud tervishoiuteenuste osutajate arv ei ole piisav või kui taotlused ei hõlma piisavalt liikmesriike, peaks komisjon liikmesriikidelt nõudma, et nad julgustaksid oma tervishoiuteenuste osutajad kavandatava võrgustikuga ühinema.

    (6)

    Nõutava miinimumarvu tervishoiuteenuste osutajate või liikmesriikide leidmine võib mõne haruldase haiguse või seisundi puhul eksperditeadmiste vähesuse tõttu keeruliseks osutuda. Seega oleks hea mõte koondada üksteisega seotud haruldaste haiguste või seisunditega tegelevad tervishoiuteenuste osutajad temaatilisse võrgustikku. Võrgustikud võiksid hõlmata ka kõrgtehnoloogiateenuste osutajaid, kuna sellised teenused nõuavad tavaliselt väga suuri kapitalimahutusi, näiteks laboratooriumide, radioloogiateenuste ja tuumameditsiiniteenuste puhul.

    (7)

    Sellised liikmesriigid, kus ükski tervishoiuteenuste osutaja võrgustikku ei kuulu, peaksid rajama koostööpõhised ja omavahel seotud riiklikud keskused, kes julgustaksid tervishoiuteenuste osutajaid asjakohase võrgustikuga koostööd tegema.

    (8)

    Kõikidele võrgustike ja tervishoiuteenuste osutajate esitatud taotlustele tuleks pärast nende nõuetelevastavuse kontrollimist anda delegeeritud otsuses 2014/286/EL sätestatud kriteeriumide kohane tehniline hinnang. Hindamine peaks ühisest hindamisjuhendist lähtudes hõlmama dokumentide põhjalikku läbivaatamist ja kohapealsete auditite tegemist valitud taotlejate juures. Hindamise peaks tegema komisjoni määratud sõltumatu hindamisasutus.

    (9)

    Liikmesriike kutsutakse üles looma liikmesriikide nõukogu, kes peaks vastu võtma otsused kavandatavate võrgustike ja nende liikmete heakskiitmise kohta. Liikmesriikide osalemine peaks olema vabatahtlik. Üldiselt peaks hindamisasutuse positiivne hinnang olema liikmesriikide jaoks märk sellest, et võrgustiku rajamine või selle liikmeks vastuvõtmine tuleks heaks kiita.

    (10)

    Võrgustike liikmetele tuleks anda õigus kasutada Euroopa tugikeskuste võrgustiku logo. Euroopa Liidule kuuluv Euroopa tugikeskuste võrgustiku logo peaks visuaalselt väljendama võrgustiku ja selle liikmete identiteeti.

    (11)

    Komisjoni poolt määratud sõltumatu hindamisasutus peaks ühise hindamisjuhendi põhjal korrapäraselt hindama nii võrgustikke kui ka nende liikmeid. Pärast hindamist tuleks koostada tehniline hindamisaruanne, milles antakse üksikasjalik ülevaade sellest, mil määral on täidetud direktiivi 2011/24/EL artikli 12 lõikes 2 sätestatud eesmärgid ning delegeeritud otsuses 2014/286/EL sätestatud kriteeriumid ja tingimused. Hindamisaruandes tuleks kirjeldada ka võrgustiku töö tulemusi ja tõhusust ning võrgustikuliikmete panust. Üldiselt peaks negatiivne hindamisaruanne olema liikmesriikidele märk sellest, et võrgustiku tegevuse lõpetamine tuleks heaks kiita. Tervishoiuteenuste osutajate ja liikmesriikide miinimumarvu käsitleva nõude täitmist tuleks kontrollida pärast hindamist, et säilitada võrgustiku lisaväärtus Euroopa Liidu tasandil.

    (12)

    Hindamisjuhendid peaksid põhinema rahvusvaheliselt tunnustatud tavadel ning sisaldama hindamisega seotud peamisi põhimõtteid ja meetodeid.

    (13)

    Komisjon peaks hõlbustama võrgustike rajamist ja hindamist käsitleva teabe ja eksperditeadmiste vahetamist. Komisjon peaks tegema üldsusele kättesaadavaks üldise teabe võrgustike ja nende liikmete ning võrgustike rajamise ja hindamisega seotud tehniliste dokumentide ja juhendite kohta. Peale selle võib komisjon anda võrgustike ja nende liikmete käsutusse konkreetseid sidevahendeid ja -võimalusi. Konverentsid ja ekspertide kohtumised peaksid pakkuma võimalusi tehniliste ja teaduslike arutelude pidamiseks võrgustike vahel.

    (14)

    Võrgustike rajamise ja hindamisega seotud isikuandmeid tuleks vastavalt vajadusele töödelda kooskõlas Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 45/2001 (3).

    (15)

    Käesoleva otsusega ettenähtud meetmed on kooskõlas direktiivi 2011/24/EL artikli 16 kohaselt asutatud komitee arvamusega,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

    I PEATÜKK

    ÜLDSÄTTED

    Artikkel 1

    Sisu

    Käesoleva otsusega nähakse ette

    a)

    direktiivi 2011/24/EL artiklis 12 osutatud võrgustike rajamise ja hindamise kriteeriumid ning

    b)

    meetmed, mis hõlbustavad direktiivi 2011/24/EL artiklis 12 osutatud võrgustike rajamise ja hindamisega seotud teabe ja eksperditeadmiste vahetust.

    II PEATÜKK

    EUROOPA TUGIVÕRGUSTIKE RAJAMINE

    Artikkel 2

    Osalemiskutse Euroopa tugivõrgustike rajamiseks

    1.   Komisjon avaldab võrgustike rajamist käsitleva osalemiskutse kahe aasta jooksul pärast käesoleva otsuse jõustumist.

    2.   Osalemiskutsele võib kutses märgitud tähtajaks kollektiivselt vastata vähemalt kaheksast eri liikmesriigist ja vähemalt kümnest tervishoiuteenuste osutajast koosnev rühm, esitades taotluse, mis sisaldab ettepanekut luua võrgustik konkreetses pädevusvaldkonnas.

    3.   Taotluse sisu peab vastama I lisa sätetele.

    4.   Taotluse saamisel kontrollib komisjon, kas tervishoiuteenuste osutajate ja liikmesriikide miinimumarv vastab lõikes 2 sätestatud tingimustele.

    5.   Kui üks eespool nimetatud tingimustest ei ole täidetud, siis taotlust ei hinnata ja komisjon teeb liikmesriikidele ettepaneku julgustada tervishoiuteenuste osutajaid nõutava liikmete arvu saavutamiseks võrgustikuga ühinema.

    6.   Pärast liikmesriikidega konsulteerimist võtab komisjon vastu otsuse järgmiste osalemiskutsete avaldamiseks sobiva ajakava kohta.

    Artikkel 3

    Liikmeks astumise taotlused

    1.   Kõik asjaomased tervishoiuteenuste osutajad lisavad võrgustiku rajamise ettepanekut sisaldavale taotlusele oma liikmeks astumise taotluse.

    2.   Liikmeks astumise taotluse sisu peab vastama II lisa sätetele.

    3.   Liikmeks astumise taotlusele lisatakse tervishoiuteenuste osutaja asutamisliikmesriigi kirjalik kinnitus selle kohta, et tervishoiuteenuste osutaja osalemine võrgustiku rajamise ettepanekus on kooskõlas asjaomase liikmesriigi siseriiklike õigusaktidega.

    Artikkel 4

    Taotluste tehniline hindamine

    1.   Kui komisjon leiab, et käesoleva otsuse artikli 2 lõikes 2 ja artikli 3 lõigetes 2 ja 3 sätestatud nõuded on täidetud, määrab ta taotluste hindamiseks hindamisasutuse.

    2.   Hindamisasutus kontrollib järgmist:

    a)

    kas võrgustiku rajamise ettepanekut käsitleva taotluse sisu vastab käesoleva otsuse I lisas sätestatud nõuetele;

    b)

    kas liikmeks astumise taotluse sisu vastab käesoleva otsuse II lisas sätestatud nõuetele;

    c)

    kas kavandatav võrgustik järgib nõuet osutada delegeeritud otsuse 2014/286/EL I lisa punkti 1 alapunktis a sätestatud kitsalt spetsialiseeritud teenuseid;

    d)

    kas kavandatav võrgustik vastab delegeeritud otsuse 2014/286/EL I lisas sätestatud muudele kriteeriumidele ja tingimustele;

    e)

    kas taotluse esitanud tervishoiuteenuste osutaja vastab delegeeritud otsuse 2014/286/EL II lisas sätestatud muudele kriteeriumidele ja nõuetele.

    3.   Lõike 2 punktide d ja e kohane hindamine tehakse ainult siis, kui hindamisasutus leiab, et asjaomane ettepanek vastab lõike 2 punktides a, b ja c osutatud nõuetele.

    4.   Hindamisasutus koostab hindamisaruande võrgustiku rajamise ettepanekut hõlmava taotluse ja liikmeks astumise taotluste kohta ning edastab kõik aruanded komisjonile.

    5.   Hindamisasutus saadab kõikidele taotluse esitanud tervishoiuteenuste osutajatele hindamisaruande kavandatava võrgustiku ja asjaomase tervishoiuteenuste osutaja liikmeks astumise taotluse kohta. Tervishoiuteenuste osutaja võib edastada oma märkused hindamisasutusele kahe kuu jooksul pärast aruannete kättesaamist. Pärast märkuste kättesaamist viib hindamisasutus hindamisaruandesse sisse muudatused ja selgitab, kas märkused annavad alust hinnangu muutmiseks.

    Artikkel 5

    Võrgustike ja nende liikmete heakskiitmine

    1.   Pärast seda, kui liikmesriigid on kätte saanud artikli 4 kohase aruande võrgustiku rajamise ettepaneku ja selle liikmete loetelu kohta ning kontrollinud, kas tervishoiuteenuste osutajate ja liikmesriikide miinimumarv vastab artikli 2 lõikes 2 sätestatud nõuetele, võtavad liikmesriigid artiklis 6 sätestatud liikmesriikide nõukogu raames vastu otsuse kavandatavate võrgustike ja nende liikmete heakskiitmise kohta.

    2.   Pärast lõike 1 kohast heakskiitmist saavad kavandatud võrgustikest Euroopa tugivõrgustikud.

    3.   Kui tervishoiuteenuste osutajate või liikmesriikide miinimumarv on artikli 2 lõikes 2 sätestatust väiksem, siis võrgustikku ei rajata ja komisjon palub liikmesriike, et nad julgustaksid oma tervishoiuteenuste osutajaid kavandatavate võrgustikega ühinema.

    4.   Kui tervishoiuteenuste osutaja saab negatiivse hinnangu, võib asjaomane tervishoiuteenuste osutaja ise otsustada, kas ta soovib esitada oma liikmeks astumise taotluse koos taotlust käsitleva hindamisaruandega liikmesriikide nõukogule läbivaatamiseks või mitte.

    Artikkel 6

    Liikmesriikide nõukogu

    1.   Liikmesriike kutsutakse üles looma liikmesriikide nõukogu, kes otsustab, kas ettepanekud võrgustike rajamise, nende liikmelisuse ja nende tegevuse lõpetamise kohta tuleks heaks kiita või mitte. Kui nende otsus erineb hindamisasutuse hinnangust, peavad liikmesriigid oma eriarvamust põhjendama.

    2.   Liikmesriikide nõukoguga ühineda soovivad liikmesriigid teatavad komisjonile siseriikliku ametiasutuse, kes hakkab neid esindama.

    3.   Liikmesriikide nõukogu võtab lihthäälteenamuse alusel vastu komisjoni talituste ettepanekul põhineva kodukorra.

    4.   Töökorras määratakse kindlaks liikmesriikide nõukogu toimimise ja otsuste tegemise menetlused ning täpsustatakse, missugustel liikmetel on õigus osaleda konkreetse võrgustiku heakskiitmist käsitleval hääletamisel, kui suurt häälteenamust on vaja otsuse vastuvõtmiseks ning missugust menetlust tuleb jälgida juhul, kui nõukogu otsus erineb võrgustiku rajamise ettepanekule või liikmeks astumise taotlusele antud hindamisaruandest.

    5.   Komisjon tagab liikmesriikide nõukogule sekretariaaditeenuse.

    6.   Liikmesriikide nõukogusse kuuluvate liikmesriikide esindajate isikuandmeid kogutakse, töödeldakse ja need avaldatakse vastavalt määrusele (EÜ) nr 45/2001.

    Artikkel 7

    Logo

    Pärast võrgustiku heakskiitmist annab komisjon võrgustikule õiguse kasutada kordumatut graafilist identifitseerimistunnust (logo), mida asjaomane võrgustik ja selle liikmed võrgustiku organiseeritud ürituste puhul kasutavad.

    Artikkel 8

    Olemasoleva võrgustiku liikmeks astumise taotlused

    1.   Tervishoiuteenuste osutaja, kes soovib liituda olemasoleva võrgustikuga, esitab komisjonile taotluse võrgustiku liikmeks astumise kohta.

    2.   Liikmeks astumise taotluse sisu peab vastama II lisa sätetele.

    3.   Liikmeks astumise taotlusele lisatakse tervishoiuteenuste osutaja asutamisliikmesriigi kirjalik kinnitus selle kohta, et asjaomase tervishoiuteenuste osutaja osalemine võrgustikus on kooskõlas asjaomase liikmesriigi siseriiklike õigusaktidega.

    Artikkel 9

    Olemasoleva võrgustiku liikmeks astumise taotluste tehniline hindamine

    1.   Kui komisjon leiab, et käesoleva otsuse artikli 8 lõigetes 2 ja 3 sätestatud nõuded on täidetud, määrab ta liikmeks astumise taotluse hindamiseks hindamisasutuse.

    2.   Hindamisasutus kontrollib järgmist:

    a)

    kas liikmeks astumise taotluse sisu vastab käesoleva otsuse II lisas sätestatud nõuetele ning

    b)

    kas asjaomane tervishoiuteenuste osutaja vastab delegeeritud otsuse 2014/286/EL II lisas sätestatud kriteeriumidele ja tingimustele.

    3.   Lõike 2 punkti b kohane hindamine tehakse ainult siis, kui hindamisasutus leiab, et ettepanek vastab lõike 2 punktis a osutatud nõuetele.

    4.   Hindamisasutus koostab hindamisaruande ning saadab selle komisjonile ja taotluse esitanud tervishoiuteenuste osutajale. Tervishoiuteenuste osutaja võib edastada oma märkused hindamisasutusele kahe kuu jooksul alates aruande kättesaamisest. Pärast märkuste kättesaamist viib hindamisasutus aruandesse sisse muudatused ja selgitab, kas märkused annavad alust hinnangu muutmiseks.

    Artikkel 10

    Uute liikmete heakskiitmine

    1.   Pärast artikli 9 kohaselt koostatud positiivse hindamisaruande kättesaamist võtab liikmesriikide nõukogu vastu otsuse selle kohta, kas uus liige heaks kiita või mitte.

    2.   Kui tervishoiuteenuste osutaja saab negatiivse hinnangu, võib asjaomane tervishoiuteenuste osutaja ise otsustada, kas ta soovib esitada oma liikmeks astumise taotluse koos taotlust käsitleva hindamisaruandega liikmesriikide nõukogule läbivaatamiseks või mitte.

    Artikkel 11

    Võrgustiku tegevuse lõpetamine

    1.   Võrgustiku tegevus lõpetatakse järgmistel juhtudel:

    a)

    liikmesriikide või tervishoiuteenuste osutajate arv on langenud alla artikli 2 lõikes 2 sätestatud alampiiri;

    b)

    võrgustiku kohta on artikli 14 kohaselt koostatud negatiivne hindamisaruanne;

    c)

    liikmesriikide nõukogu on vastu võtnud kodukorra kohase lõpetamisotsuse;

    d)

    võrgustiku koordinaator ei esita taotlust võrgustiku hindamiseks viie aasta jooksul pärast selle rajamist või viimast hindamist.

    2.   Võrgustiku tegevuse lõpetamine lõike 1 punktides a ja b loetletud põhjenduste kohaselt tuleb artiklis 6 osutatud liikmesriikide nõukogu poolt heaks kiita.

    Artikkel 12

    Liikmesusest ilmajäämine

    1.   Võrgustiku liige võib liikmesusest ilma jääda järgmistel põhjustel:

    a)

    ta lahkub vabatahtlikult, kooskõlas liikmesriikide nõukogu kokkulepitud kodukorraga;

    b)

    liikmesriikide nõukogu on kooskõlas kodukorraga vastu võtnud võrgustiku tegevuse lõpetamise otsuse;

    c)

    tervishoiuteenuste osutaja asutamisliikmesriik teatab võrgustikuliikmele, et tema osalemine võrgustikus ei vasta enam siseriiklikele õigusaktidele;

    d)

    liikmesriik keeldub artikli 14 kohasest hindamisest;

    e)

    liikmesriigi kohta on artikli 14 kohaselt koostatud negatiivne hindamisaruanne;

    f)

    võrgustik, kuhu asjaomane liige kuulub, lõpetab tegevuse.

    2.   Asjaomane liikmesriik teavitab komisjoni lõike 1 punktis c osutatud teate esitamise põhjustest.

    3.   Võrgustiku juhatus teatab komisjonile lõike 1 punktides a, b ja d osutatud juhtudest.

    4.   Liikmesusest ilmajäämine lõike 1 punktis e loetletud põhjustel tuleb artiklis 6 osutatud liikmesriikide nõukogu poolt heaks kiita.

    5.   Komisjon kontrollib mis tahes võrgustikuliikme liikmelisusest ilmajäämise korral, kas artikli 2 lõikes 2 sätestatud nõuded tervishoiuteenuste osutajate ja liikmesriikide miinimumarvu kohta on täidetud Kõnealuste nõuete mittetäitmise korral nõuab komisjon võrgustikult, et see leiaks järgmise kahe aasta jooksul uued liikmed või lõpetaks võrgustiku tegevuse, teavitab liikmesriikide nõukogu tekkinud olukorrast ja palub liikmesriikidel julgustada oma tervishoiuteenuste osutajaid võrgustikuga ühinema.

    6.   Liikmesusest ilmajäämine tähendab automaatselt kõikide võrgustikus osalemisega seotud õiguste, sealhulgas logo kasutamise õiguse kaotust.

    Artikkel 13

    Taotluste hindamise juhend

    1.   Komisjon koostab koostöös liikmesriikide ja huvitatud isikutega üksikasjaliku juhendi artiklites 4 ja 9 osutatud hindamiste sisu, asjakohaste dokumentide ja menetluse kohta.

    2.   Hindamismenetlus hõlmab taotlejate esitatud dokumentide kontrollimist ja kohapealseid auditeid.

    3.   Komisjoni poolt artikli 4 lõike 1 ja artikli 9 lõike 1 kohaselt määratud asutus kasutab hindamisjuhendit võrgustiku rajamise ettepanekuid ja võrgustiku liikmeks astumist käsitlevate taotluste hindamiseks.

    III PEATÜKK

    EUROOPA TUGIVÕRGUSTIKE HINDAMINE

    Artikkel 14

    Hindamine

    1.   Kõiki võrgustikke ja nende liikmeid hinnatakse korrapäraselt vähemalt iga viie aasta järel pärast nende heakskiitmist või viimast hindamist.

    2.   Pärast võrgustiku koordinaatori esitatud hindamistaotluse saamist määrab komisjon võrgustiku ja selle liikmete hindamisasutuse.

    3.   Hindamisasutus kontrollib ja hindab järgmist:

    a)

    võrgustiku vastavust delegeeritud otsuses 2014/286/EL sätestatud kriteeriumidele ja tingimustele;

    b)

    direktiivi 2011/24/EL artikli 12 lõikes 2 sätestatud eesmärkide täitmist ja

    c)

    võrgustiku töö tulemusi ja tulemuslikkust ning iga võrgustikuliikme panust.

    4.   Hindamisasutus koostab võrgustiku kohta hindamisaruande ning saadab selle komisjonile, võrgustiku juhatusele ja võrgustikuliikmetele.

    5.   Hindamisasutus koostab iga võrgustikuliikme kohta hindamisaruande ja saadab selle komisjonile ja asjaomasele võrgustikuliikmele.

    6.   Koordinaator ja võrgustikuliikmed võivad edastada oma märkused hindamisasutusele kahe kuu jooksul alates aruande kättesaamistest. Pärast märkuste kättesaamist viib hindamisasutus aruandesse sisse muudatused ja selgitab, kas märkused annavad alust hinnangu muutmiseks.

    7.   Võrgustiku tegevuse lõpetamine või liikmesusest ilmajäämine negatiivse hindamisaruande tõttu tuleb artiklis 6 osutatud liikmesriikide nõukogus heaks kiita. Liikmesriikide nõukogu võib asjaomasele võrgustikule või selle liikmele anda võimaluse kindlakstehtud puuduste kõrvaldamiseks ühe aasta jooksul enne uut hindamist. Kõnealust ajapikendust pakutakse üksnes konkreetsele võrgustikule või selle liikmele, tingimusel et võrgustiku juhatus esitab parandusmeetmete kava.

    Artikkel 15

    Võrgustike ja nende liikmete hindamise juhend

    1.   Komisjon koostab koostöös liikmesriikide ja huvitatud isikutega juhendi võrgustike ja nende liikmete artiklis 14 osutatud hindamise sisu, asjakohaste dokumentide ja menetluse kohta.

    2.   Hindamismenetlus hõlmab esitatud dokumentide, sealhulgas enesehinnanguaruannete hindamist ja kohalpealseid auditeid.

    3.   Hindamisjuhendit kasutab asutus, mille komisjon on määranud võrgustike ja selle liikmete hindamiseks vastavalt artikli 14 lõikele 2.

    IV PEATÜKK

    TEABE JA EKSPERDITEADMISTE VAHETAMINE

    Artikkel 16

    Võrgustike rajamist ja hindamist käsitleva teabe vahetamine

    1.   Komisjon hõlbustab võrgustike rajamist ja hindamist käsitleva teabe ja eksperditeadmiste vahetamist järgmiselt:

    a)

    tehes üldsusele kättesaadavaks üldise teabe võrgustike rajamist ja hindamist, sealhulgas artiklites 13 ja 15 osutatud hindamisjuhendeid käsitleva teabe kohta;

    b)

    avaldades korrapäraselt võrgustike ja võrgustikuliikmete ajakohastatud loetelu koos võrgustikke käsitlevate positiivsete hinnangute ja hindamisaruannetega ning liikmesriikide nõukogu poolt kodukorra kohaselt tehtud otsustega;

    c)

    organiseerides vajaduse korral konverentse ja ekspertide kohtumisi, et pakkuda võimalusi tehniliste ja teaduslike arutelude pidamiseks võrgustikuliikmete vahel;

    d)

    tagades vajaduse korral võrgustikele elektrooniliste meedia- ja sidevahendite olemasolu.

    2.   Lõike 1 punktis b osutatud loetelu avaldamiseks peab liikmesriikide nõukogu teatama komisjonile kõik muudatused võrgustiku koordinaatorina tegutsevate võrgustikuliikmete või võrgustiku koordinaatoriks määratud isikute hulgas.

    V PEATÜKK

    LÕPPSÄTTED

    Artikkel 17

    Läbivaatamine

    Komisjon hindab käesoleva rakendusotsuse toimimist viis aastat pärast selle jõustumist.

    Artikkel 18

    Jõustumine

    Käesolev otsus jõustub kümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Brüssel, 10. märts 2014

    Komisjoni nimel

    president

    José Manuel BARROSO


    (1)  ELT L 88, 4.4.2011, lk 45.

    (2)  Vt käesoleva Euroopa Liidu Teataja lk 71.

    (3)  EÜT L 8, 12.1.2001, lk 1.


    I LISA

    VÕRGUSTIKU RAJAMISE TAOTLUSE SISU

    Komisjoni avaldatud osalemiskutse kohaselt esitatud võrgustiku rajamise taotlus peab sisaldama järgmist:

    a)

    kavandatava võrgustiku nimi;

    b)

    täidetud taotlusvorm koos enesehindamisküsimustiku ja hindamisjuhendi kohaselt nõutavate täiendavate dokumentidega;

    c)

    tõendid selle kohta, et kõik taotluse esitanud tervishoiuteenuste osutajad tegutsevad ühes ja samas pädevusvaldkonnas ning on keskendunud üh(ted)ele ja sama(de)le terviseseisundi(te)le;

    d)

    võrgustiku koordinaatorina tegutseva tervishoiuteenuste osutaja nimi ning selle isiku nimi ja kontaktandmed, kes koordinaatorit tulevikus esindama hakkab;

    e)

    kõikide taotluse esitanud tervishoiuteenuste osutajate nimed.


    II LISA

    LIIKMEKS ASTUMISE TAOTLUSE SISU

    Tervishoiuteenuste osutaja esitatav liikmeks astumise taotlus peab sisaldama järgmist:

    a)

    asjaomase kavandatava või olemasoleva võrgustiku nimi;

    b)

    täidetud taotlusvorm koos enesehindamisküsimustiku ja hindamisjuhendi kohaselt nõutavate täiendavate dokumentidega;

    c)

    tervishoiuteenuste osutaja esindaja nimi ja kontaktandmed.


    Top