Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32017R0062

    Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2017/62 z dnia 14 grudnia 2016 r. dotyczące zezwolenia na stosowanie aldehydu 3-(metylotio)propionowego, 3-(metylotio)propionianu metylu, allilotiolu, siarczku dimetylu, siarczku dibutylu, disiarczku diallilu, trisiarczku diallilu, trisiarczku dimetylu, disiarczku dipropylu, izotiocyjanianu allilu, disiarczku dimetylu, 2-metylobenzeno-1-tiolu, butanotianu S-metylu, disiarczku allilu metylu, 3-(metylotio)propan-1-olu, 3-(metylotio)heksan-1-olu, 1-propano-1-tiolu, siarczku diallilu, 2,4-ditiapentanu, 2-metylo-2-(metyloditio)propanalu, 2-metylopropano-1-tiolu, metylosulfinylometanu, propano-2-tiolu, 3,5-dimetylo-1,2,4-tritiolanu i 2-metylo-4-propylo-1,3-oksatianu jako dodatków paszowych dla wszystkich gatunków zwierząt (Tekst mający znaczenie dla EOG. )

    C/2016/8236

    Dz.U. L 13 z 17.1.2017, p. 186–213 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2017/62/oj

    17.1.2017   

    PL

    Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

    L 13/186


    ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2017/62

    z dnia 14 grudnia 2016 r.

    dotyczące zezwolenia na stosowanie aldehydu 3-(metylotio)propionowego, 3-(metylotio)propionianu metylu, allilotiolu, siarczku dimetylu, siarczku dibutylu, disiarczku diallilu, trisiarczku diallilu, trisiarczku dimetylu, disiarczku dipropylu, izotiocyjanianu allilu, disiarczku dimetylu, 2-metylobenzeno-1-tiolu, butanotianu S-metylu, disiarczku allilu metylu, 3-(metylotio)propan-1-olu, 3-(metylotio)heksan-1-olu, 1-propano-1-tiolu, siarczku diallilu, 2,4-ditiapentanu, 2-metylo-2-(metyloditio)propanalu, 2-metylopropano-1-tiolu, metylosulfinylometanu, propano-2-tiolu, 3,5-dimetylo-1,2,4-tritiolanu i 2-metylo-4-propylo-1,3-oksatianu jako dodatków paszowych dla wszystkich gatunków zwierząt

    (Tekst mający znaczenie dla EOG)

    KOMISJA EUROPEJSKA,

    uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

    uwzględniając rozporządzenie (WE) nr 1831/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 września 2003 r. w sprawie dodatków stosowanych w żywieniu zwierząt (1), w szczególności jego art. 9 ust. 2,

    a także mając na uwadze, co następuje:

    (1)

    W rozporządzeniu (WE) nr 1831/2003 przewidziano udzielanie zezwoleń na stosowanie dodatków w żywieniu zwierząt oraz określono sposób uzasadniania i procedury przyznawania takich zezwoleń. W art. 10 tego rozporządzenia przewidziano ponowną ocenę dodatków dopuszczonych na mocy dyrektywy Rady 70/524/EWG (2).

    (2)

    Aldehyd 3-(metylotio)propionowy, 3-(metylotio)propionian metylu, allilotiol, siarczek dimetylu, siarczek dibutylu, disiarczek diallilu, trisiarczek diallilu, trisiarczek dimetylu, disiarczek dipropylu, izotiocyjanian allilu, disiarczek dimetylu, 2-metylobenzeno-1-tiol, butanotian S-metylu, disiarczek allilu metylu, 3-(metylotio)propan-1-ol, 3-(metylotio)heksan-1-ol, 1-propano-1-tiol, siarczek diallilu, 2,4-ditiapentan, 2-metylo-2-(metyloditio)propanal, 2-metylopropano-1-tiol, metylosulfinylometan, propano-2-tiol, 3,5-dimetylo-1,2,4-tritiolan i 2-metylo-4-propylo-1,3-oksatian („przedmiotowe substancje”) zostały dopuszczone bez ograniczenia czasowego zgodnie z dyrektywą 70/524/EWG jako dodatki paszowe dla wszystkich gatunków zwierząt. Produkty te zostały następnie wpisane do rejestru dodatków paszowych jako istniejące produkty zgodnie z art. 10 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 1831/2003.

    (3)

    Zgodnie z art. 10 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1831/2003 w związku z jego art. 7 złożono wniosek o ponowną ocenę przedmiotowych substancji jako dodatków paszowych dla wszystkich gatunków zwierząt. Wnioskodawca wystąpił o zaklasyfikowanie tych dodatków w kategorii „dodatki sensoryczne”. Do wniosku dołączone zostały dane szczegółowe oraz dokumenty wymagane na mocy art. 7 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 1831/2003.

    (4)

    Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności („Urząd”) w opinii z dnia 17 kwietnia 2013 r. (3) stwierdził, że w proponowanych warunkach stosowania w paszy przedmiotowe substancje nie mają niekorzystnego wpływu na zdrowie zwierząt i ludzi ani na środowisko. W odniesieniu do izotiocyjanianu allilu Urząd stwierdził, że mimo iż dodatkowe narażenie na tę substancję poprzez stosowanie w niewielkich ilościach w paszy nie zwiększyłoby znacznie narażenia konsumentów, szacuje się, że narażenie konsumentów jest już wyższe niż dopuszczalne dzienne spożycie. W przypadku izotiocyjanianu allilu i 2-metylopropano-1-tiolu należy określić maksymalną zawartość, aby zapewnić, odpowiednio, bezpieczeństwo konsumentów i ochronę środowiska. Urząd stwierdził ponadto, że działanie przedmiotowych substancji w paszy jest podobne do ich działania w żywności. Urząd stwierdził już wcześniej, że przedmiotowe substancje są skuteczne w odniesieniu do żywności, ponieważ zwiększają jej właściwości zapachowe lub smakowe. Wniosek ten można zatem ekstrapolować na paszę. Urząd nie był w stanie wypowiedzieć się w kwestii bezpieczeństwa przedmiotowych substancji stosowanych w wodzie do pojenia. Substancje te mogą być jednak stosowane w mieszankach paszowych podawanych następnie z wodą.

    (5)

    Aby umożliwić ściślejszą kontrolę, należy wprowadzić pewne ograniczenia i warunki. W odniesieniu do wszystkich substancji z wyjątkiem zotiocyjanianu allilu i 2-metylopropano-1-tiolu, biorąc pod uwagę fakt, że względy bezpieczeństwa nie wymagają ustanowienia maksymalnej zawartości, oraz uwzględniając ponowną ocenę dokonaną przez Urząd, zalecaną zawartość należy podać na etykiecie dodatku. W przypadku przekroczenia takiej zawartości – na etykiecie premiksów, mieszanek paszowych i materiałów paszowych podać należy pewne informacje.

    (6)

    Urząd stwierdził, że przedmiotowe substancje należy uznać za substancje działające drażniąco na skórę, oczy i układ oddechowy oraz działające uczulająco na skórę. W związku z tym należy stosować odpowiednie środki ochronne. Zdaniem Urzędu nie ma potrzeby wprowadzania szczegółowych wymogów dotyczących monitorowania po wprowadzeniu do obrotu. Urząd poddał również weryfikacji sprawozdanie dotyczące metody analizy dodatków paszowych w paszy, przedłożone przez laboratorium referencyjne ustanowione rozporządzeniem (WE) nr 1831/2003.

    (7)

    Z oceny przedmiotowych substancji wynika, że warunki udzielenia zezwolenia przewidziane w art. 5 rozporządzenia (WE) nr 1831/2003 są spełnione. W związku z tym należy zezwolić na stosowanie tych substancji, jak określono w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

    (8)

    Ponieważ względy bezpieczeństwa nie wymagają natychmiastowego zastosowania zmian w warunkach zezwolenia dla przedmiotowych substancji, należy przewidzieć okres przejściowy, aby umożliwić zainteresowanym stronom przygotowanie się do spełnienia nowych wymogów wynikających z zezwolenia.

    (9)

    Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz,

    PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

    Artykuł 1

    Zezwolenie

    Substancje wyszczególnione w załączniku, należące do kategorii „dodatki sensoryczne” i do grupy funkcjonalnej „substancje aromatyzujące”, zostają dopuszczone jako dodatki paszowe stosowane w żywieniu zwierząt zgodnie z warunkami określonymi w tym załączniku.

    Artykuł 2

    Środki przejściowe

    1.   Substancje wyszczególnione w załączniku oraz premiksy zawierające te substancje, wyprodukowane i opatrzone etykietami przed dniem 6 sierpnia 2017 r. zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 6 lutego 2017 r., mogą być nadal wprowadzane do obrotu i stosowane aż do wyczerpania zapasów.

    2.   Mieszanki paszowe i materiały paszowe zawierające substancje wyszczególnione w załączniku, wyprodukowane i opatrzone etykietami przed dniem 6 lutego 2018 r. zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 6 lutego 2017 r., mogą być nadal wprowadzane do obrotu i stosowane aż do wyczerpania zapasów, jeżeli są przeznaczone dla zwierząt, od których lub z których pozyskuje się żywność.

    3.   Mieszanki paszowe i materiały paszowe zawierające substancje wyszczególnione w załączniku, wyprodukowane i opatrzone etykietami przed dniem 6 lutego 2019 r. zgodnie z przepisami obowiązującymi przed dniem 6 lutego 2017 r., mogą być nadal wprowadzane do obrotu i stosowane aż do wyczerpania zapasów, jeżeli są przeznaczone dla zwierząt, od których ani z których nie pozyskuje się żywności.

    Artykuł 3

    Wejście w życie

    Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

    Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

    Sporządzono w Brukseli dnia 14 grudnia 2016 r.

    W imieniu Komisji

    Jean-Claude JUNCKER

    Przewodniczący


    (1)  Dz.U. L 268 z 18.10.2003, s. 29.

    (2)  Dyrektywa Rady 70/524/EWG z dnia 23 listopada 1970 r. dotycząca dodatków paszowych (Dz.U. L 270 z 14.12.1970, s. 1).

    (3)  Dziennik EFSA 2013; 11(5):3208.


    ZAŁĄCZNIK

    Numer identyfikacyjny dodatku

    Nazwa posiadacza zezwolenia

    Dodatek

    Skład, wzór chemiczny, opis, metoda analityczna

    Gatunek lub kategoria zwierzęcia

    Maksymalny wiek

    Minimalna zawartość

    Maksymalna zawartość

    Inne przepisy

    Data ważności zezwolenia

    mg substancji czynnej/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %

    (1)

    (2)

    (3)

    (4)

    (5)

    (6)

    (7)

    (8)

    (9)

    Kategoria: Dodatki sensoryczne Grupa funkcjonalna: Substancje aromatyzujące

    2b12001

    Aldehyd 3-(metylotio)propionowy

    Skład dodatku

    Aldehyd 3-(metylotio)propionowy

    Charakterystyka substancji czynnej

    Aldehyd 3-(metylotio)propionowy

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 98 %

    Wzór chemiczny: C4H8OS

    Numer CAS: 3268-49-3

    Nr FLAVIS: 12.001

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania aldehydu 3-(metylotio)propionowego w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12002

    3-(Metylotio)propionian metylu

    Skład dodatku

    3-(Metylotio)propionian metylu

    Charakterystyka substancji czynnej

    3-(Metylotio)propionian metylu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 97 %

    Wzór chemiczny: C5H10O2S

    Numer CAS: 13532-18-8

    Nr FLAVIS: 12.002

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 3-(metylotio)propionianu metylu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12004

    Allilotiol

    Skład dodatku

    Allilotiol

    Charakterystyka substancji czynnej

    Allilotiol

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 75 % (minimum 98 % allilotiolu + siarczku allilu + merkaptanu allilu)

    Wzór chemiczny: C3H6S

    Numer CAS: 870-23-5

    Nr FLAVIS: 12.004

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania allilotiolu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12006

    Siarczek dimetylu

    Skład dodatku

    Siarczek dimetylu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Siarczek dimetylu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 95 %

    Wzór chemiczny: C2H6S

    Numer CAS: 75-18-3

    Nr FLAVIS: 12.006

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania siarczku dimetylu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12007

    Siarczek dibutylu

    Skład dodatku

    Siarczek dibutylu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Siarczek dibutylu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 95 %

    Wzór chemiczny: C8H18S

    Numer CAS: 544-40-1

    Nr FLAVIS: 12.007

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania siarczku dibutylu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12008

    Disiarczek diallilu

    Skład dodatku

    Disiarczek diallilu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Disiarczek diallilu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 80 % (minimum 98 % disiarczku diallilu+ siarczku allilu + merkaptanu allilu)

    Wzór chemiczny: C6H10S2

    Numer CAS: 2179-57-9

    Nr FLAVIS: 12.008

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania disiarczku diallilu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12009

    Trisiarczek diallilu

    Skład dodatku

    Trisiarczek diallilu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Trisiarczek diallilu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 65 % (minimum 95 % di-, tri- i tetrasiarczków allilu)

    Wzór chemiczny: C6H10S3

    Numer CAS: 2050-87-5

    Nr FLAVIS: 12.009

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania trisiarczku diallilu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12013

    Trisiarczek dimetylu

    Skład dodatku

    Trisiarczek dimetylu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Trisiarczek dimetylu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 97 %

    Wzór chemiczny: C2H6S3

    Numer CAS: 3658-80-8

    Nr FLAVIS: 12.013

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania trisiarczku dimetylu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12014

    Disiarczek dipropylu

    Skład dodatku

    Disiarczek dipropylu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Disiarczek dipropylu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 98 %

    Wzór chemiczny: C6H14S2

    Numer CAS: 629-19-6

    Nr FLAVIS: 12.014

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania disiarczku dipropylu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12025

    Izotiocyjanian allilu

    Skład dodatku

    Izotiocyjanian allilu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Izotiocyjanian allilu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 98 %

    Wzór chemiczny: C4H5NS

    Numer CAS: 57-06-7

    Nr FLAVIS: 12.025

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania izotiocyjanianu allilu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    0,05

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12026

    Disiarczek dimetylu

    Skład dodatku

    Disiarczek dimetylu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Disiarczek dimetylu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 97 %

    Wzór chemiczny: C2H6S2

    Numer CAS: 624-92-0

    Nr FLAVIS: 12.026

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania disiarczku dimetylu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12027

    2-Metylobenzeno-1-tiol

    Skład dodatku

    2-Metylobenzeno-1-tiol

    Charakterystyka substancji czynnej

    2-Metylobenzeno-1-tiol

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 95 %

    Wzór chemiczny: C7H8S

    Numer CAS: 137-06-4

    Nr FLAVIS: 12.027

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 2-metylobenzeno-1-tiolu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12032

    Butanotian S-metylu

    Skład dodatku

    Butanotian S-metylu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Butanotian S-metylu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 98 %

    Wzór chemiczny: C5H10OS

    Numer CAS: 2432-51-1

    Nr FLAVIS: 12.032

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania butanotianu S-metylu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12037

    Disiarczek allilu metylu

    Skład dodatku

    Disiarczek allilu metylu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Disiarczek allilu metylu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 90 %

    Wzór chemiczny: C4H8S2

    Numer CAS: 2179-58-0

    Nr FLAVIS: 12.037

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania disiarczku allilu metylu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12062

    3-(Metylotio)propan-1-ol

    Skład dodatku

    3-(Metylotio)propan-1-ol

    Charakterystyka substancji czynnej

    3-(Metylotio)propan-1-ol

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 98 %

    Wzór chemiczny: C4H10OS

    Numer CAS: 505-10-2

    Nr FLAVIS: 12.062

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 3-(metylotio)propan-1-olu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12063

    3-(Metylotio)heksan-1-ol

    Skład dodatku

    3-(Metylotio)heksan-1-ol

    Charakterystyka substancji czynnej

    3-(Metylotio)heksan-1-ol

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 97 %

    Wzór chemiczny: C7H16OS

    Numer CAS: 51755-66-9

    Nr FLAVIS: 12.063

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 3-(metylotio)heksan-1-olu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12071

    1-Propano-1-tiol

    Skład dodatku

    1-Propano-1-tiol

    Charakterystyka substancji czynnej

    1-Propano-1-tiol

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 97 %

    Wzór chemiczny: C3H8S

    Numer CAS: 107-03-9

    Nr FLAVIS: 12.071

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 1-propano-1-tiolu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12088

    Siarczek diallilu

    Skład dodatku

    Siarczek diallilu

    Charakterystyka substancji czynnej

    Siarczek diallilu

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 97 %

    Wzór chemiczny: C6H10S

    Numer CAS: 592-88-1

    Nr FLAVIS: 12.088

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania siarczku diallilu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12118

    2,4-Ditiapentan

    Skład dodatku

    2,4-Ditiapentan

    Charakterystyka substancji czynnej

    2,4-Ditiapentan

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 99 %

    Wzór chemiczny: C3H8S2

    Numer CAS: 1618-26-4

    Nr FLAVIS: 12.118

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 2,4-ditiapentanu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12168

    2-Metylo-2-(metyloditio)propanal

    Skład dodatku

    2-Metylo-2-(metyloditio)propanal

    Charakterystyka substancji czynnej

    2-Metylo-2-(metyloditio)propanal

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 95 %

    Wzór chemiczny: C5H10OS2

    Numer CAS: 67952-60-7

    Nr FLAVIS: 12.168

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 2-metylo-2-(metyloditio)propanalu w dodatkach paszowych i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12173

    2-Metylopropano-1-tiol

    Skład dodatku

    2-Metylopropano-1-tiol

    Charakterystyka substancji czynnej

    2-Metylopropano-1-tiol

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 97 %

    Wzór chemiczny: C4H10S

    Numer CAS: 513-44-0

    Nr FLAVIS: 12.173

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 2-metylopropano-1-tiolu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    0,04

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12175

    Metylosulfinylometan

    Skład dodatku

    Metylosulfinylometan

    Charakterystyka substancji czynnej

    Metylosulfinylometan

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 99 %

    Wzór chemiczny: C2H6OS

    Numer CAS: 67-68-5

    Nr FLAVIS: 12.175

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania metylosulfinylometanu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b12197

    Propano-2-tiol

    Skład dodatku

    Propano-2-tiol

    Charakterystyka substancji czynnej

    Propano-2-tiol

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 98 %

    Wzór chemiczny: C3H8S

    Numer CAS: 75-33-2

    Nr FLAVIS: 12.197

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania propano-2-tiolu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b15025

    3,5-Dimetylo-1,2,4-tritiolan

    Skład dodatku

    3,5-Dimetylo-1,2,4-tritiolan

    Charakterystyka substancji czynnej

    3,5-Dimetylo-1,2,4-tritiolan

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 90 %

    składniki drugorzędne: trisiarczek dietylu, dimetylobenzylometanol, N,N-dimetylo-ethanotioamid, 4,6-dimetylo-1,2,3,5-tetracykloheksan, 3-metylo-1,2,4-tritiolan, 2-metylo-4-propylo-1,3-oksatian

    Wzór chemiczny: C4H8S3

    Numer CAS: 23654-92-4

    Nr FLAVIS: 15.025

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 3,5-dimetylo-1,2,4-tritiolanu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.

    2b16030

    2-Metylo-4-propylo-1,3-oksatian

    Skład dodatku

    2-Metylo-4-propylo-1,3-oksatian

    Charakterystyka substancji czynnej

    2-Metylo-4-propylo-1,3-oksatian

    Wytwarzany w procesie syntezy chemicznej

    Czystość: minimum 98 %

    Wzór chemiczny: C8H16OS

    Numer CAS: 67715-80-4

    Nr FLAVIS: 16.030

    Metoda analizy  (1)

    Do oznaczania 2-metylo-4-propylo-1,3-oksatianu w dodatku paszowym i w premiksach aromatyzujących:

    chromatografia gazowa ze spektrometrią mas z blokowaniem czasu retencji GC-MS-RTL.

    Wszystkie gatunki zwierząt

    1.

    Dodatek jest włączany do pasz w postaci premiksu.

    2.

    W informacjach na temat stosowania dodatku i premiksów należy podać warunki przechowywania i stabilności.

    3.

    Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej wynosi: 0,05 mg/kg mieszanki paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %.

    4.

    Na etykiecie dodatku podaje się następujące informacje:

    „Zalecana maksymalna zawartość substancji czynnej w mieszance paszowej pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg”.

    5.

    Na etykietach premiksów, materiałów paszowych i mieszanek paszowych należy wskazać grupę funkcjonalną, numer identyfikacyjny, nazwę i dodaną ilość substancji czynnej, jeżeli przekroczono następującą ilość substancji czynnej w paszy pełnoporcjowej o wilgotności 12 %: 0,05 mg/kg.

    6.

    Podmioty działające na rynku pasz ustanawiają procedury postępowania i środki organizacyjne dla użytkowników dodatku i premiksów, tak aby ograniczyć ewentualne zagrożenia związane z kontaktem ze skórą lub z oczami. Jeżeli takich zagrożeń nie można wyeliminować lub ograniczyć do minimum za pomocą tych procedur i środków, dodatek i premiksy należy stosować przy użyciu środków ochrony indywidualnej, w tym okularów i rękawic ochronnych.

    6 lutego 2027 r.


    (1)  Szczegóły dotyczące metod analitycznych można uzyskać pod następującym adresem laboratorium referencyjnego: https://ec.europa.eu/jrc/en/eurl/feed-additives/evaluation-reports.


    Top