Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32011R0574

    Komisijas Regula (ES) Nr. 574/2011 ( 2011. gada 16. jūnijs ), ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2002/32/EK I pielikumu attiecībā uz nitrīta, melamīna, Ambrosia spp. un konkrētu kokcidiostatu un histomonostatu, kurus pārnes uz barību, maksimāli pieļaujamajiem daudzumiem un konsolidē I un II pielikumu Dokuments attiecas uz EEZ

    OV L 159, 17.6.2011, p. 7–24 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (HR)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2011/574/oj

    17.6.2011   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 159/7


    KOMISIJAS REGULA (ES) Nr. 574/2011

    (2011. gada 16. jūnijs),

    ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2002/32/EK I pielikumu attiecībā uz nitrīta, melamīna, Ambrosia spp. un konkrētu kokcidiostatu un histomonostatu, kurus pārnes uz barību, maksimāli pieļaujamajiem daudzumiem un konsolidē I un II pielikumu

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 7. maija Direktīvu 2002/32/EK par nevēlamām vielām dzīvnieku barībā (1) un jo īpaši tās 8. panta 1. punktu un 8. panta 2. punkta pirmo ievilkumu,

    tā kā:

    (1)

    Direktīvā 2002/32/EK ir noteikts, ka ir jāaizliedz tādu dzīvnieku barībai paredzētu produktu izmantošana, kuros nevēlamo vielu daudzums pārsniedz minētās direktīvas I pielikumā noteiktos maksimāli pieļaujamos daudzumus. Dalībvalstīm ir jāveic izpēte, lai noteiktu konkrētu nevēlamo vielu avotus, ja tajās ir pārsniegti maksimāli pieļaujamie daudzumi, kas noteikti minētās direktīvas II pielikumā.

    (2)

    Attiecībā uz nitrītu ir konstatēts, ka cukurbiešu un cukurniedru produkti un blakusprodukti noteiktos apstākļos satur nitrītu daudzumu, kas pārsniedz maksimālo daudzumu, kurš nesen noteikts Direktīvas 2002/32/EK I pielikumā. Turklāt ir radies iespaids, ka analīzes metode nitrīta noteikšanai pārtikā ne vienmēr sniedz ticamus analītiskus rezultātus saistībā ar cukurbiešu un cukurniedru, kā arī cietes ražošanā iegūtajiem produktiem un blakusproduktiem. Ņemot vērā, ka Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) savā 2009. gada 25. marta atzinumā (2) secināja, ka nitrīta klātbūtne dzīvnieku izcelsmes produktos neapdraud cilvēka veselību, attiecīgie produkti patlaban ir jāatbrīvo no prasības ievērot nitrīta maksimālo daudzumu dzīvnieku barības sastāvdaļās, kamēr tiek turpināta izpēte par nitrīta daudzumu šajos produktos, kā arī atbilstošu analīzes metožu izpēte.

    (3)

    Attiecībā uz melamīnu EFSA2010. gada 18. martā pieņēma zinātnisku atzinumu par melamīnu pārtikā un dzīvnieku barībā (3). EFSA konstatējumi liecina, ka melamīns var izraisīt kristālu veidošanos urīnceļos. Šie kristāli izraisa proksimālo kanāliņu bojājumus un ir novēroti dzīvniekiem un bērniem, kuri uzņēmuši barību vai zīdaiņu pārtiku ar melamīna piemaisījumu, un atsevišķos gadījumos ir bijušas letālas sekas. Pārtikas kodeksa komisija ir noteikusi maksimāli pieļaujamos melamīna daudzumus pārtikā un dzīvnieku barībā (4). Ir lietderīgi iekļaut šos maksimāli pieļaujamos daudzumus Direktīvas 2002/32/EK I pielikumā, lai aizsargātu dzīvnieku un cilvēku veselību, jo šie daudzumi atbilst tiem, kas minēti EFSA atzinuma secinājumos. Ir lietderīgi noteikt atkāpes no maksimāli pieļaujamā daudzuma atsevišķām barības piedevām, jo standarta ražošanas procesa rezultātā tās nenovēršami satur melamīna daudzumu, kas pārsniedz noteikto maksimālo daudzumu.

    (4)

    Attiecībā uz Ambrosia spp. EFSA savā 2010. gada 4. jūnija atzinumā (5) secināja, ka putnu barība var būt nozīmīgs Ambrosia spp. izplatītājs, it īpaši agrāk neinficētās zonās, jo bieži vien tā satur ievērojamu daudzumu neapstrādātu Ambrosia spp. sēklu. Tādēļ, novēršot putnu barības, kuras saturā ir neapstrādātas Ambrosia spp. sēklas, izmantošanu, varētu samazināt turpmāku Ambrosia spp. izplatību Savienībā. Ambrosia spp. rada apdraudējumu cilvēku veselībai, jo to ziedputekšņiem piemīt alergēniskas īpašības. Šī auga ziedputekšņu ieelpošana cita starpā var izraisīt rinokonjuktivītu un astmu. Pastāv arī atsevišķi pierādījumi, ka Ambrosia spp. ziedputekšņi izraisa alerģiskas reakcijas dzīvniekiem. Tādēļ ir lietderīgi samazināt Ambrosia spp. sēklu daudzumu dzīvnieku barības sastāvdaļās un kombinētajā barībā, kas satur nemaltus graudus un sēklas, līdz zemākajam iespējamam līmenim (ALARA), ievērojot labu lauksaimniecības praksi un attīrīšanas metodes.

    (5)

    Attiecībā uz kokcidiostatiem un histomonostatiem, izmantojot šīs vielas kā atļautas barības piedevas, var notikt to pārnešana no vienas ražošanas partijas citā. Šādā veidā piesārņojums var nonākt nākamajā ražotajā barībā, jo tā dēvētajā barībā, kas nav atļaujā paredzētā barība, t. i., barībā, kurā kokcidiostatu un histomonostatu lietošana nav atļauta, nonāk tehniski nenovēršamas šo vielu atliekas jeb pārnestais vai savstarpējais piesārņojums. Ņemot vērā, ka tiek ievērota laba ražošanas prakse, maksimāli pieļaujamie kokcidiostatu un histomonostatu daudzumi, ko nenovēršami pārnes uz barību, kas nav atļaujā paredzētā barība, ir jānosaka atbilstīgi ALARA (As Low As Reasonably Achievable – līdz zemākajam iespējamam līmenim) principam. Lai barības ražotājs varētu turpināt strādāt, ņemot vērā aprakstīto nenovēršamo pārnešanu, attiecībā uz barību mazāk jutīgām dzīvnieku sugām, kas nav atļaujā noteiktās sugas, būtu jāapsver pieļaujamais pārnestais daudzums aptuveni 3 % apmērā no atļaujā noteiktā maksimālā satura, savukārt attiecībā uz jutīgām dzīvnieku sugām, kas nav atļaujā minētās sugas, un attiecībā uz barību, kuru lieto laikposmā pirms nokaušanas, būtu jāapsver pieļaujamais pārnestais daudzums 1 % apmērā no atļautā maksimālā satura. Pieļaujamais pārnestais daudzums 1 % apmērā būtu jāapsver arī saistībā ar tādas citas barības savstarpējo piesārņojumu, kura paredzēta mērķa sugām un kurai nepievieno kokcidiostatus un histomonostatus, un attiecībā uz barību, kas nav atļaujā paredzētā barība un ir paredzēta produktīviem dzīvniekiem, no kuriem pēc tam iegūst pārtiku, piemēram, piena govīm vai dējējvistām, ja ir pierādījumi par pārnešanu no barības uz dzīvnieku izcelsmes pārtiku. Ja barības sastāvdaļas tiek tieši izbarotas dzīvniekiem vai tiek izmantota papildbarība, tās nedrīkst izraisīt lielāka kokcidiostatu un histomonostatu daudzuma nonākšanu dzīvnieka organismā nekā atbilstošie maksimāli pieļaujamie daudzumi gadījumos, ja dienas devā iekļauj tikai komplekso barību.

    (6)

    Attiecībā uz kokcidiostatiem narazīnu, nikarbazīnu un lazalocīdnātriju ir jāizdara grozījumi Direktīvas 2002/32/EK I pielikumā, ņemot vērā nesenās izmaiņas šādu vielu apstiprināšanā, un jāizdara pakāpeniski grozījumi Komisijas 2009. gada 10. februāra Regulā (EK) Nr. 124/2009, ar ko nosaka maksimāli pieļaujamos kokcidiostatu un histomonostatu daudzumus pārtikā šo vielu nenovēršamas pārnešanas rezultātā uz barību, kas nav atļaujā paredzētā barība (6).

    (7)

    Direktīvas 2002/32/EK I un II pielikumi iepriekš jau vairākkārt ir būtiski grozīti. Tādēļ ir lietderīgi šos pielikumus konsolidēt. Lai uzlabotu šo pielikumu skaidrību un lasāmību, ir lietderīgi tos pārstrukturēt un saskaņot terminoloģiju. Ņemot vērā to, ka pielikumos noteiktās prasības ir tieši piemērojamas un uzliek saistības kopumā, ir lietderīgi šos pielikumus pieņemt ar regulu.

    (8)

    Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Pārtikas aprites un dzīvnieku veselības pastāvīgās komitejas atzinumu, un Eiropas Parlaments un Padome pret tiem nav iebilduši,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Direktīvas 2002/32/EK I un II pielikumu aizstāj ar šīs direktīvas pielikuma tekstu.

    2. pants

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    To piemēro no 2011. gada 1. jūlija.

    Noteikumus attiecībā uz Ambrosia spp. piemēro no 2012. gada 1. janvāra.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē, 2011. gada 16. jūnijā

    Komisijas vārdā

    priekšsēdētājs

    José Manuel BARROSO


    (1)  OV L 140, 30.5.2002., 10. lpp.

    (2)  EFSA Zinātnes ekspertu grupa jautājumos, kas saistīti ar piesārņotājiem barības ķēdē; Zinātniskais atzinums par nitrītu kā par nevēlamu vielu dzīvnieku barībā, The EFSA Journal (2009) 1017, 1.–47. Pieejams tīmekļa vietnē: http://www.efsa.europa.eu/en/scdocs/doc/1017.pdf.

    (3)  EFSA Zinātnes ekspertu grupa jautājumos, kas saistīti ar piesārņotājiem barības ķēdē (CONTAM), un EFSA Zinātnes ekspertu grupa jautājumos, kas saistīti ar fermentiem, aromatizētājiem, pārstrādes līdzekļiem un materiāliem, kas ir saskarē ar pārtiku (CEF); Zinātniskais atzinums par melamīnu pārtikā un dzīvnieku barībā. EFSA Journal 2010; 8(4):1573. (145 lpp.)]. doi:10.2903/j.efsa.2010.1573. Pieejams tīmekļa vietnē: http://www.efsa.europa.eu/en/scdocs/doc/1573.pdf.

    (4)  Ziņojums par Apvienotās FAO/WHO pārtikas standartu programmas trīsdesmit trešo sēdi, Pārtikas kodeksa komisija, Ženēva, Šveice, 2010. gada 5.–9. jūlijs (ALINORM 10/33/REP).

    (5)  EFSA Zinātnes ekspertu grupa jautājumos, kas saistīti ar piesārņotājiem barības ķēdē (CONTAM), EFSA Diētisko produktu, uztura un alerģiju zinātnes ekspertu grupa (NDA) un EFSA Zinātnes ekspertu grupa augu veselības jautājumos (PLH); Zinātniskais atzinums par Ambrosia spp. sēklu klātbūtnes dzīvnieku barībā ietekmi uz cilvēku vai dzīvnieku veselību vai vidi. EFSA Journal 2010; 8(6):1566 (37 lpp.). doi:10.2903/j.efsa.2010.1566. Pieejams tīmekļa vietnē: http://www.efsa.europa.eu/en/scdocs/doc/1566.pdf.

    (6)  OV L 140, 11.2.2009., 7. lpp.


    PIELIKUMS

    Direktīvas 2002/32/EK I un II pielikumu aizstāj ar šādiem pielikumiem:

    I PIELIKUMS

    MAKSIMĀLI PIEĻAUJAMIE NEVĒLAMO VIELU DAUDZUMI SASKAŅĀ AR 3. PANTA 2. PUNKTU

    I IEDAĻA.   NEORGANISKI PIESĀRŅOTĀJI UN SLĀPEKĻA SAVIENOJUMI

    Nevēlama viela

    Dzīvnieku barībai paredzēti produkti

    Maksimālais saturs mg/kg (ppm) attiecībā uz barību ar mitruma saturu 12 %

    1.

    Arsēns (1)

    Barības sastāvdaļas,

    2

    izņemot:

     

    miltus, kas iegūti no zāles, kaltētas lucernas un kaltēta āboliņa, kaltēta cukurbiešu mīkstuma un kaltēta melases cukurbiešu mīkstuma,

    4

    palmu kodolu raušus,

    4 (2)

    fosfātus un kaļķainas jūras aļģes,

    10

    kalcija karbonātu,

    15

    magnija oksīdu un magnija karbonātu,

    20

    zivis, citus ūdens dzīvniekus un no tiem iegūtus produktus,

    25 (2)

    jūras aļģu miltus un no jūras aļģēm iegūtas barības sastāvdaļas.

    40 (2)

    Dzelzs daļiņas izmanto par marķieri.

    50

    Piedevas, kas ietilpst saliktu mikroelementu funkcionālajā grupā,

    30

    izņemot:

     

    vara sulfāta pentahidrātu un vara karbonātu,

    50

    cinka oksīdu, mangāna oksīdu un vara oksīdu.

    100

    Papildbarība,

    4

    izņemot:

     

    minerālbarību.

    12

    Kompleksā barība,

    2

    izņemot:

     

    komplekso barību zivīm un kažokzvēriem.

    10 (2)

    2.

    Kadmijs

    Augu izcelsmes barības sastāvdaļas.

    1

    Dzīvnieku izcelsmes barības sastāvdaļas.

    2

    Neorganiskas izcelsmes barības sastāvdaļas,

    2

    izņemot:

     

    fosfātus.

    10

    Piedevas, kas ietilpst saliktu mikroelementu funkcionālajā grupā,

    10

    izņemot:

     

    vara oksīdu, mangāna oksīdu, cinka oksīdu un mangāna sulfāta monohidrātu.

    30

    Piedevas, kas ietilpst saistvielu un pretsalipes vielu funkcionālajā grupā.

    2

    Premiksi (6)

    15

    Papildbarība,

    0,5

    izņemot:

     

    minerālbarību

     

    – –

    kurā fosfora daudzums < 7 % (8);

    5

    – –

    kurā fosfora daudzums ≥ 7 % (8);

    0,75 uz 1 % fosfora (8), ar maksimāli 7,5

    papildbarību lolojumdzīvniekiem.

    2

    Kompleksā barība,

    0,5

    izņemot:

     

    komplekso barību liellopiem (izņemot teļus), aitām (izņemot jērus), kazām (izņemot kazlēnus) un zivīm,

    1

    komplekso barību lolojumdzīvniekiem.

    2

    3.

    Fluors (7)

    Barības sastāvdaļas,

    150

    izņemot:

     

    dzīvnieku izcelsmes barības sastāvdaļas, izņemot jūras vēžveidīgos, piemēram, jūras krilu,

    500

    tādus jūras vēžveidīgos kā jūras krils,

    3 000

    fosfātus,

    2 000

    kalcija karbonātu,

    350

    magnija oksīdu,

    600

    kaļķainas jūras aļģes.

    1 000

    Vermikulīts (E 561).

    3 000

    Papildbarība:

     

    kurā fosfora daudzums ≤ 4 % (8),

    500

    kurā fosfora daudzums > 4 % (8).

    125 uz 1 % fosfora (8)

    Kompleksā barība,

    150

    izņemot:

     

    komplekso barību cūkām,

    100

    komplekso barību mājputniem (izņemot cāļus) un zivīm,

    350

    komplekso barību cāļiem,

    250

    komplekso barību liellopiem, aitām un kazām

     

    laktācijas periodā,

    30

    citu.

    50

    4.

    Svins

    Barības sastāvdaļas,

    10

    izņemot:

     

    lopbarību (3),

    30

    fosfātus un kaļķainas jūras aļģes,

    15

    kalcija karbonātu,

    20

    raugus.

    5

    Piedevas, kas ietilpst saliktu mikroelementu funkcionālajā grupā,

    100

    izņemot:

     

    cinka oksīdu,

    400

    mangāna oksīdu, dzelzs karbonātu, vara karbonātu.

    200

    Piedevas, kas ietilpst saistvielu un pretsalipes vielu funkcionālajā grupā,

    30

    izņemot:

     

    vulkāniskas izcelsmes klinoptilolītu.

    60

    Premiksi (6).

    200

    Papildbarība,

    10

    izņemot:

     

    minerālbarību.

    15

    Kompleksā barība.

    5

    5.

    Dzīvsudrabs (4)

    Barības sastāvdaļas,

    0,1

    izņemot:

     

    zivis, citus ūdens dzīvniekus un no tiem iegūtus produktus,

    0,5

    kalcija karbonātu.

    0,3

    Kombinētā barība,

    0,1

    izņemot:

     

    minerālbarību,

    0,2

    kombinēto barību zivīm,

    0,2

    kombinēto barību suņiem, kaķiem un kažokzvēriem.

    0,3

    6.

    Nitrīts (5)

    Barības sastāvdaļas,

    15

    izņemot:

     

    zivju miltus,

    30

    skābbarību,

    cukurbiešu un cukurniedru, kā arī cietes ražošanā iegūtus produktus un blakusproduktus.

    Kompleksā barība,

    15

    izņemot:

     

    suņu un kaķu komplekso barību ar mitruma saturu virs 20 %.

    7.

    Melamīns (9)

    Barība,

    2,5

    izņemot barības piedevas:

     

    guanidīna etiķskābi (GAA),

    karbamīdu,

    biuretu.


    II IEDAĻA.   MIKOTOKSĪNI

    Nevēlama viela

    Dzīvnieku barībai paredzēti produkti

    Maksimālais saturs mg/kg (ppm) attiecībā uz barību ar mitruma saturu 12 %

    1.

    Aflatoksīns B1

    Barības sastāvdaļas.

    0,02

    Papildbarība un kompleksā barība,

    0,01

    izņemot:

     

    kombinēto barību piena lopiem un teļiem, piena aitām un jēriem, piena kazām un kazlēniem, sivēniem un jauniem mājputniem,

    0,005

    kombinēto barību liellopiem (izņemot piena lopus un teļus), aitām (izņemot piena aitas un jērus), kazām (izņemot piena kazas un kazlēnus), cūkām (izņemot sivēnus) un mājputniem (izņemot jaunus mājputnus).

    0,02

    2.

    Melnie graudi (Claviceps purpurea)

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība, kas satur nemaltus graudaugus.

    1 000


    III IEDAĻA.   RAKSTURĪGI AUGU TOKSĪNI

    Nevēlama viela

    Dzīvnieku barībai paredzēti produkti

    Maksimālais saturs mg/kg (ppm) attiecībā uz barību ar mitruma saturu 12 %

    1.

    Brīvais gosipols

    Barības sastāvdaļas,

    20

    izņemot:

     

    kokvilnas sēklas,

    5 000

    kokvilnas sēklu raušus un kokvilnas sēklu miltus.

    1 200

    Kompleksā barība,

    20

    izņemot:

     

    komplekso barību liellopiem (izņemot teļus),

    500

    komplekso barību aitām (izņemot jērus) un kazām (izņemot kazlēnus),

    300

    komplekso barību mājputniem (izņemot dējējvistas) un teļiem,

    100

    komplekso barību trušiem, jēriem, kazlēniem un cūkām (izņemot sivēnus).

    60

    2.

    Ciānūdeņražskābe

    Barības sastāvdaļas,

    50

    izņemot:

     

    linsēklas,

    250

    linsēklu raušus,

    350

    manioka produktus un mandeļu raušus.

    100

    Kompleksā barība,

    50

    izņemot:

     

    komplekso barību jauniem cālēniem (< 6 nedēļas).

    10

    3.

    Teobromīns

    Kompleksā barība,

    300

    izņemot:

     

    komplekso barību cūkām,

    200

    komplekso barību suņiem, trušiem, zirgiem un kažokzvēriem.

    50

    4.

    Viniltiooksazolidons (5-viniloksazolidīn-2-tions)

    Kompleksā barība mājputniem,

    1 000

    izņemot:

     

    komplekso barību dējējvistām.

    500

    5.

    Gaistošā sinepju eļļa (10)

    Barības sastāvdaļas,

    100

    izņemot:

     

    rapšu sēklu raušus.

    4 000

    Kompleksā barība,

    150

    izņemot:

     

    komplekso barību liellopiem (izņemot teļus), aitām (izņemot jērus) un kazām (izņemot kazlēnus),

    1 000

    komplekso barību cūkām (izņemot sivēnus) un mājputniem.

    500


    IV IEDAĻA.   HLORORGANISKI SAVIENOJUMI (IZŅEMOT DIOKSĪNUS UN PCB)

    Nevēlama viela

    Dzīvnieku barībai paredzēti produkti

    Maksimālais saturs mg/kg (ppm) attiecībā uz barību ar mitruma saturu 12 %

    1.

    Aldrīns (11)

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība,

    0,01 (12)

    2.

    Dieldrīns (11)

    izņemot:

     

    taukus un eļļas,

    0,1 (12)

    kombinēto barību zivīm.

    0,02 (12)

    3.

    Kamfehlors (toksafēns) – radniecīgo indikatorvielu CHB 26, 50 un 62 (13) kopējais saturs

    Zivis, citi ūdens dzīvnieki un no tiem iegūti produkti,

    0,02

    izņemot

     

    zivju eļļu.

    0,2

    Kompleksā barība zivīm.

    0,05

    4.

    Hlordāns (cis- un transizomēru un oksihlordāna kopējais saturs, izteikts ar hlordānu)

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība,

    0,02

    izņemot:

     

    taukus un eļļas.

    0,05

    5.

    DDT (DDT-, DDD- (vai TDE-) un DDE-izomēru kopējais saturs, izteikts ar DDT)

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība,

    0,05

    izņemot:

     

    taukus un eļļas.

    0,5

    6.

    Endosulfāns (alfa- un beta-izomēru un endosulfāna sulfāta kopējais saturs, izteikts ar endosulfānu)

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība,

    0,1

    izņemot:

     

    kukurūzu un tās pārstrādē iegūtus kukurūzas produktus,

    0,2

    eļļas augu sēklas un to pārstrādē iegūtos produktus, izņemot neapstrādātu augu eļļu,

    0,5

    neapstrādātu augu eļļu,

    1,0

    komplekso barību zivīm.

    0,005

    7.

    Endrīns (endrīna un delta-keto-i-endrīna kopējais saturs, izteikts ar endrīnu)

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība,

    0,01

    izņemot:

     

    taukus un eļļas.

    0,05

    8.

    Heptahlors (heptahlora un heptahlorepoksīda kopējais saturs, izteikts ar heptahloru)

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība,

    0,01

    izņemot:

     

    taukus un eļļas.

    0,2

    9.

    Heksahlorbenzols (HCB)

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība,

    0,01

    izņemot:

     

    taukus un eļļas.

    0,2

    10.   

    Heksahlor-cikloheksāns (HCH)

    alfa-izomēri

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība,

    0,02

    izņemot:

     

    taukus un eļļas.

    0,2

    beta-izomēri

    Barības sastāvdaļas,

    0,01

    izņemot:

     

    taukus un eļļas.

    0,1

    Kombinētā barība,

    0,01

    izņemot:

     

    kombinēto barību piena liellopiem.

    0,005

    gamma-izomēri

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība,

    0,2

    izņemot:

     

    taukus un eļļas.

    2,0


    V IEDAĻA.   DIOKSĪNI UN PCB

    Nevēlama viela

    Dzīvnieku barībai paredzēti produkti

    Maksimālais saturs ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg (ppt) ( (14), (15)) attiecībā uz barību ar mitruma saturu 12 %

    1.

    Dioksīni (polihlordibenzo-para-dioksīnu (PCDD) un polihlordibenzo-furānu (PCDF) kopējais saturs Pasaules Veselības organizācijas (WHO) toksiskuma ekvivalentos, izmantojot Pasaules Veselības organizācijas toksiskuma ekvivalences koeficientus WHO –TEF (toksiskuma ekvivalences koeficienti, 1997)) (17)

    Augu izcelsmes barības sastāvdaļas,

    0,75

    izņemot:

     

    augu eļļas un to blakusproduktus.

    0,75

    Neorganiskas izcelsmes barības sastāvdaļas.

    1,0

    Dzīvnieku izcelsmes barības sastāvdaļas:

     

    dzīvnieku tauki, tostarp piena tauki un olu tauki,

    2,0

    citi sauszemes dzīvnieku produkti, tostarp piens un piena produkti un olas un olu produkti,

    0,75

    zivju eļļa,

    6,0

    zivis, citi ūdens dzīvnieki un no tiem iegūti produkti, izņemot zivju eļļu un zivju olbaltumvielu hidrolizātus, kas satur vairāk nekā 20 % tauku (16),

    1,25

    zivju olbaltumvielu hidrolizāti, kas satur vairāk nekā 20 % tauku.

    2,25

    Saistvielu un pretsalipes vielu funkcionālajām grupām piederīgās barības piedevas: kaolinīta māli, kalcija sulfāta dihidrāts, vermikulīts, natrolīts-fonolīts, sintētiskie kalcija alumināti un nogulumiežu izcelsmes klinoptilolīts.

    0,75

    Barības piedevas, kas ietilpst saliktu mikroelementu funkcionālajā grupā.

    1,0

    Premiksi

    1,0

    Kombinētā barība,

    0,75

    izņemot:

     

    kombinēto barību lolojumdzīvniekiem un zivīm,

    2,25

    kombinēto barību kažokzvēriem.

    2.

    Dioksīnu un dioksīniem līdzīgo PCB kopējais saturs (polihlordibenzo-para-dioksīnu (PCDD), polihlordibenzofurānu (PCDF)) un polihlorbifenilu (PCB) kopējais saturs Pasaules Veselības organizācijas (WHO) toksiskuma ekvivalentos, izmantojot WHO-TEF (toksiskuma ekvivalences koeficienti, 1997) (17)

    Augu izcelsmes barības sastāvdaļas,

    1,25

    izņemot:

     

    augu eļļas un to blakusproduktus.

    1,5

    Neorganiskas izcelsmes barības sastāvdaļas.

    1,5

    Dzīvnieku izcelsmes barības sastāvdaļas:

     

    dzīvnieku tauki, tostarp arī piena tauki un olu tauki,

    3,0

    citi sauszemes dzīvnieku produkti, tostarp piens un piena produkti, olas un olu produkti,

    1,25

    zivju eļļa,

    24,0

    zivis, citi ūdens dzīvnieki un no tiem iegūti produkti, izņemot zivju eļļu un zivju olbaltumvielu hidrolizātus, kas satur vairāk nekā 20 % tauku (16),

    4,5

    zivju olbaltumvielu hidrolizāti, kas satur vairāk nekā 20 % tauku.

    11,0

    Saistvielu un pretsalipes vielu funkcionālajām grupām piederīgās barības piedevas: kaolinīta māli, kalcija sulfāta dihidrāts, vermikulīts, natrolīts-fonolīts, sintētiskie kalcija alumināti un nogulumiežu izcelsmes klinoptilolīts.

    1,5

    Barības piedevas, kas ietilpst saliktu mikroelementu funkcionālajā grupā.

    1,5

    Premiksi

    1,5

    Kombinētā barība,

    1,5

    izņemot:

     

    kombinēto barību lolojumdzīvniekiem un zivīm,

    7,0

    kombinēto barību kažokzvēriem.


    VI IEDAĻA.   KAITĪGI BOTĀNISKI PIEMAISĪJUMI

    Nevēlama viela

    Dzīvnieku barībai paredzēti produkti

    Maksimālais saturs mg/kg (ppm) attiecībā uz barību ar mitruma saturu 12 %

    1.

    Nezāļu sēklas un nemalti un nesasmalcināti augļi, kas satur alkaloīdus, glikozīdus vai citas toksiskas vielas, atsevišķi vai kopā, tostarp

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība

    3 000

    Datura sp.

     

    1 000

    2.

    Crotalaria spp.

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība

    100

    3.

    Sēklas un miziņas no Ricinus communis L., Croton tiglium L. un Abrus precatorius L., kā arī to pārstrādātie atvasinājumi (18), atsevišķi vai kopā

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība

    10 (19)

    4.

    Nelobīti meža dižskābarža augļi – Fagus silvatica L.

    5.

    Tapioka – Jatropha curcas L.

    6.

    Indijas sinepes – Brassica juncea (L.) Czern. un Coss. ssp. integrifolia (West.) Thell.

    7.

    Sareptas sinepes – Brassica juncea (L.) Czern. un Coss. ssp. juncea

    8.

    Ķīniešu sinepes – Brassica juncea (L.) Czern. un Coss. ssp. juncea var. lutea Batalin

    9.

    Melnās sinepes – Brassica nigra (L.) Koch

    10.

    Etiopijas sinepes – Brassica carinata A. Braun

    Barības sastāvdaļas un kombinētā barība

    Uzskaitīto augu sugu sēklas un augļi, kā arī to atvasinājumi barībā drīkst būt tikai ļoti mazā daudzumā, kas nav kvantitatīvi nosakāms

    11.

    Ambrosia spp. sēklas

    Barības sastāvdaļas,

    50

    izņemot

     

    prosu (Panicum miliaceum L. graudus) un sorgo (Sorghum bicolor (L) Moench s.l. graudus), kas netiek tieši izbaroti dzīvniekiem

    200

    Kombinētā barība, kas satur nemaltus graudus un sēklas

    50


    VII IEDAĻA.   ATĻAUTĀS PIEDEVAS ATĻAUJĀ NEPAREDZĒTĀ BARĪBĀ PĒC NENOVĒRŠAMAS PĀRNEŠANAS

    Kokcidiostati

    Dzīvnieku barībai paredzēti produkti (20)

    Maksimālais saturs mg/kg (ppm) attiecībā uz barību ar mitruma saturu 12 %

    1.

    Dekokvināts

    Barības sastāvdaļas.

    0,4

    Kombinētā barība

     

    dējējputniem un dējējvistām (> 16 nedēļām),

    0,4

    gaļas vistām laikposmā pirms nokaušanas, kad dekokvināta lietošana ir aizliegta (kaujamu dzīvnieku barība),

    0,4

    citām dzīvnieku sugām.

    1,2

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot dekokvinātu.

     (21)

    2.

    Diklazurils

    Barības sastāvdaļas.

    0,01

    Kombinētā barība

     

    dējējputniem, dējējvistām (> 16 nedēļām) un gaļas tītariem (> 12 nedēļām),

    0,01

    gaļas un vaislas trušiem laikposmā pirms nokaušanas, kad diklazurila lietošana ir aizliegta (kaujamu dzīvnieku barība),

    0,01

    citām dzīvnieku sugām, izņemot dējējvistas (< 16 nedēļām), gaļas vistas, pērļu vistiņas un gaļas tītarus (< 12 nedēļām).

    0,03

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot diklazurilu.

     (21)

    3.

    Halofuginona hidrobromīds

    Barības sastāvdaļas.

    0,03

    Kombinētā barība

     

    dējējputniem, dējējvistām un tītariem (> 12 nedēļām),

    0,03

    gaļas vistām un tītariem (< 12 nedēļām) laikposmā pirms nokaušanas, kad halofuginona hidrobromīda lietošana ir aizliegta (kaujamu dzīvnieku barība),

    0,03

    citām dzīvnieku sugām.

    0,09

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot halofuginona hidrobromīdu.

     (21)

    4.

    Lazalocīdnātrijs

    Barības sastāvdaļas.

    1,25

    Kombinētā barība

     

    suņiem, teļiem, trušiem, zirgu dzimtas dzīvniekiem, piena lopiem, dējējputniem, tītariem (> 16 nedēļām) un dējējvistām (> 16 nedēļām),

    1,25

    gaļas vistām, dējējvistām (< 16 nedēļām) un tītariem (< 16 nedēļām) laikposmā pirms nokaušanas, kad lazalocīdnātrija lietošana ir aizliegta (kaujamu dzīvnieku barība),

    1,25

    citām dzīvnieku sugām.

    3,75

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot lazalocīdnātriju.

     (21)

    5.

    Alfa-amonija maduramicīns

    Barības sastāvdaļas.

    0,05

    Kombinētā barība

     

    zirgu dzimtas dzīvniekiem, trušiem, tītariem (> 16 nedēļām), dējējputniem un dējējvistām (> 16 nedēļām),

    0,05

    gaļas vistām un tītariem (< 16 nedēļām) laikposmā pirms nokaušanas, kad alfa-amonija maduramicīna lietošana ir aizliegta (kaujamu dzīvnieku barība),

    0,05

    citām dzīvnieku sugām.

    0,15

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot alfa-amonija maduramicīnu

     (21)

    6.

    Monenzīnnātrijs

    Barības sastāvdaļas.

    1,25

    Kombinētā barība

     

    zirgu dzimtas dzīvniekiem, suņiem, mazajiem atgremotājiem (aitām un kazām), pīlēm, liellopiem, piena lopiem, dējējputniem, dējējvistām (> 16 nedēļām) un tītariem (> 16 nedēļām),

    1,25

    gaļas vistām, dējējvistām (< 16 nedēļām) un tītariem (< 16 nedēļām) laikposmā pirms nokaušanas, kad monenzīnnātrija lietošana ir aizliegta (kaujamu dzīvnieku barība),

    1,25

    citām dzīvnieku sugām.

    3,75

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot monenzīnnātriju.

     (21)

    7.

    Narazīns

    Barības sastāvdaļas.

    0,7

    Kombinētā barība

     

    tītariem, trušiem, zirgu dzimtas dzīvniekiem, dējējputniem un dējējvistām (> 16 nedēļām),

    0,7

    citām dzīvnieku sugām.

    2,1

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot narazīnu.

     (21)

    8.

    Nikarbazīns

    Barības sastāvdaļas

    1,25

    Kombinētā barība

     

    zirgu dzimtas dzīvniekiem, dējējputniem un dējējvistām (> 16 nedēļām),

    1,25

    citām dzīvnieku sugām.

    3,75

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot nikarbazīnu (atsevišķi vai kopā ar narazīnu).

     (21)

    9.

    Robenidīna hidrohlorīds

    Barības sastāvdaļas.

    0,7

    Kombinētā barība

     

    dējējputniem un dējējvistām (> 16 nedēļām),

    0,7

    gaļas vistām, gaļas un vaislas trušiem un tītariem laikposmā pirms nokaušanas, kad robenidīna hidrohlorīda lietošana ir aizliegta,

    0,7

    citām dzīvnieku sugām.

    2,1

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot robenidīna hidrohlorīdu.

     (21)

    10.

    Salinomicīnnātrijs

    Barības sastāvdaļas.

    0,7

    Kombinētā barība

     

    zirgu dzimtas dzīvniekiem, tītariem, dējējputniem un dējējvistām (12 nedēļām),

    0,7

    gaļas vistām, dējējvistām (< 12 nedēļām) un gaļas trušiem laikposmā pirms nokaušanas, kad salinomicīnnātrija lietošana ir aizliegta (kaujamu dzīvnieku barība),

    0,7

    citām dzīvnieku sugām.

    2,1

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot salinomicīnnātriju

     (21)

    11.

    Semduramicīnnātrijs

    Barības sastāvdaļas.

    0,25

    Kombinētā barība

     

    dējējputniem un dējējvistām (> 16 nedēļām),

    0,25

    gaļas vistām laikposmā pirms nokaušanas, kad semduramicīnnātrija lietošana ir aizliegta (kaujamu dzīvnieku barība),

    0,25

    citām dzīvnieku sugām.

    0,75

    Premiksi lietošanai barībā, kurā nav atļauts lietot semduramicīnnātriju.

     (21)

    II PIELIKUMS

    IEDARBĪBAS ROBEŽLIELUMI, KAS PAMATO DALĪBVALSTU IZPĒTI ATBILSTOŠI 4. PANTA 2. PUNKTAM

    DIOKSĪNI UN PCB

    Nevēlamas vielas

    Dzīvnieku barībai paredzēti produkti

    Iedarbības robežlielums ng WHO-PCDD/F- TEQ/kg (ppt) (23), (24) attiecībā uz barību ar mitruma saturu 12 %

    Piezīmes un papildu informācija (piemēram, veicamās izpētes veids)

    1.

    Dioksīni (polihlordibenzo-para-dioksīnu (PCDD) un polihlordibenzofurānu (PCDF) kopējais saturs Pasaules Veselības organizācijas (WHO) toksiskuma ekvivalentos, izmantojot WHO-TEF (toksiskuma ekvivalences koeficienti, 1997)) (22)

    Augu izcelsmes barības sastāvdaļas,

    0,5

     (25)

    izņemot:

     

     

    augu eļļas un to blakusproduktus.

    0,5

     (25)

    Neorganiskas izcelsmes barības sastāvdaļas.

    0,5

     (25)

    Dzīvnieku izcelsmes barības sastāvdaļas:

     

     

    dzīvnieku tauki, tostarp arī piena tauki un olu tauki,

    1,0

     (25)

    citu sauszemes dzīvnieku produkti, tostarp piens un piena produkti, olas un olu produkti,

    0,5

     (25)

    zivju eļļa,

    5,0

     (26)

    zivis, citi ūdens dzīvnieki, to produkti un blakusprodukti, izņemot zivju eļļu un zivju olbaltumvielu hidrolizātus, kas satur vairāk nekā 20 % tauku (24),

    1,0

     (26)

    zivju olbaltumvielu hidrolizāti, kas satur vairāk nekā 20 % tauku.

    1,75

     (26)

    Piedevas, kas ietilpst saistvielu un pretsalipes vielu funkcionālajā grupā.

    0,5

     (26)

    Piedevas, kas ietilpst saliktu mikroelementu funkcionālajā grupā.

    0,5

     (25)

    Premiksi

    0,5

     (25)

    Kombinētā barība,

    0,5

     (25)

    izņemot:

     

     

    kombinēto barību lolojumdzīvniekiem un zivīm,

    1,75

     (26)

    kombinēto barību kažokzvēriem.

     

    2.

    Dioksīniem līdzīgie PCB (polihlorbifenilu (PCB) kopējais saturs Pasaules Veselības organizācijas (WHO) toksiskuma ekvivalentos, izmantojot WHO-TEF (toksiskuma ekvivalences koeficienti, 1997)) (22)

    Augu izcelsmes barības sastāvdaļas,

    0,35

     (25)

    izņemot:

     

     

    augu eļļas un to blakusproduktus.

    0,5

     (25)

    Neorganiskas izcelsmes barības sastāvdaļas.

    0,35

     (25)

    Dzīvnieku izcelsmes barības sastāvdaļas:

     

     

    dzīvnieku tauki, tostarp arī piena tauki un olu tauki,

    0,75

     (25)

    citu sauszemes dzīvnieku produkti, tostarp piens un piena produkti, olas un olu produkti,

    0,35

     (25)

    zivju eļļa,

    14,0

     (26)

    zivis, citi ūdens dzīvnieki un no tiem iegūti produkti, izņemot zivju eļļu un zivju olbaltumvielu hidrolizātus, kas satur vairāk nekā 20 % tauku (24),

    2,5

     (26)

    zivju olbaltumvielu hidrolizāti, kas satur vairāk nekā 20 % tauku.

    7,0

     (26)

    Piedevas, kas ietilpst saistvielu un pretsalipes vielu funkcionālajā grupā.

    0,5

     (25)

    Piedevas, kas ietilpst saliktu mikroelementu funkcionālajā grupā.

    0,35

     (25)

    Premiksi

    0,35

     (25)

    Kombinētā barība,

    0,5

     (25)

    izņemot:

     

     

    kombinēto barību lolojumdzīvniekiem un zivīm,

    3,5

     (26)

    kombinēto barību kažokzvēriem.

     


    (1)  Maksimāli pieļaujamie daudzumi attiecas uz kopējo arsēna daudzumu.

    (2)  Atbildīgajam uzņēmējam pēc kompetento iestāžu pieprasījuma jāveic analīze, lai pierādītu, ka neorganiskā arsēna saturs ir zemāks par 2 ppm. Šī analīze ir īpaši svarīga attiecībā uz jūras aļģu sugu Hizikia fusiforme.

    (3)  Rupjajā lopbarībā zaļmasā iekļauti tādi dzīvnieku barībai paredzēti produkti kā siens, skābbarība, svaiga zāle u. c.

    (4)  Maksimāli pieļaujamie daudzumi attiecas uz kopējo dzīvsudraba daudzumu.

    (5)  Maksimāli pieļaujamie daudzumi izteikti kā nātrija nitrīts.

    (6)  Nosakot maksimāli pieļaujamo daudzumu premiksiem, ņemtas vērā piedevas ar visaugstāko svina un kadmija koncentrāciju, nevis atsevišķu dzīvnieku sugu jutīgums pret kadmiju. Atbilstoši 16. pantam Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 22. septembra Regulā (EK) Nr. 1831/2003 par dzīvnieku ēdināšanā lietotām piedevām dzīvnieku un sabiedrības veselības aizsardzības nolūkā (OV L 268, 18.10.2003., 29. lpp.) premiksu ražotāja pienākums ir gādāt ne tikai par atbilstību prasībām par maksimāli pieļaujamajiem daudzumiem premiksos, bet arī par to, lai šo premiksu lietošanas pamācībā būtu ņemti vērā maksimāli pieļaujamie daudzumi papildbarībā un kompleksajā lopbarībā.

    (7)  Maksimāli pieļaujamie daudzumi attiecas uz analītiski nosakāmu fluora daudzumu, kad to 20 minūtes ekstrahē 1 N sālsskābē apkārtējā temperatūrā. Var piemērot līdzvērtīgas ekstrahēšanas procedūras, ja var pierādīt, ka izmantotā ekstrahēšanas procedūra ir vienlīdz efektīva.

    (8)  Fosfora procentuālais daudzums attiecas uz barību ar mitruma saturu 12 %.

    (9)  Maksimāli pieļaujamais daudzums attiecas tikai uz melamīnu. Strukturāli saistītu cianūrskābes, amelīna un amelīda savienojumu iekļaušanu maksimāli pieļaujamajā līmenī ņems vērā vēlākā posmā.

    (10)  Maksimāli pieļaujamie daudzumi ir izteikti kā alilizotiocianāts.

    (11)  Atsevišķi vai kopā, izsakot ar dieldrīnu.

    (12)  Maksimāli pieļaujamais daudzums aldrīnam un dieldrīnam, atsevišķi vai kopā, izsakot ar dieldrīnu.

    (13)  Numerācijas sistēma atbilstoši Parlar, liekot priekšā vai nu “CHB”, vai “Parlar”:

     

    CHB 26: 2-endo,3-ekso,5-endo, 6-ekso, 8,8,10,10-oktohlorbornāns,

     

    CHB 50: 2-endo,3-ekso,5-endo, 6-ekso, 8,8,10,10-nonahlorbornāns,

     

    CHB 62: 2,2,5,5,8,9,9,10,10-nonahlorbornāns.

    (14)  Augstākā pieļaujamā koncentrācija; augstāko pieļaujamo koncentrāciju aprēķina, pieņemot, ka visas tās radniecīgo vielu koncentrācijas, kas ir zemākas par kvantitatīvās noteikšanas robežu, ir vienādas ar kvantitatīvās noteikšanas robežu.

    (15)  Atsevišķi dioksīniem noteiktais maksimāli pieļaujamais daudzums (PCDD/F) jāpiemēro pagaidu periodā. Dzīvnieku barībai paredzētajos produktos, kas minēti 1. punktā, šā perioda laikā jāievēro gan maksimāli pieļaujamie dioksīnu daudzumi, gan maksimāli pieļaujamo dioksīnu un dioksīniem līdzīgo PCB daudzumu kopējais saturs.

    (16)  Svaigām zivīm un citiem ūdens dzīvniekiem, ko tieši piegādā un neapstrādātus izmanto kažokzvēru barības ražošanai maksimāli pieļaujamo daudzumu nenosaka, bet svaigām zivīm un svaigām zivju aknām, ko izmanto tiešai lolojumdzīvnieku, zooloģiskā dārza un cirka dzīvnieku barošanai vai ko izmanto kā barības sastāvdaļas lolojumdzīvnieku barības ražošanai, piemērojamais maksimāli pieļaujamais daudzums ir 4,0 ng WHO-PCDD/F-TEQ/kg un 8,0 ng WHO-PCDD/F-PCB-TEQ/kg produkta (zivīm) un 25,0 ng WHO-PCDD/F-PCB-TEQ/kg produkta (zivju aknām). No šiem dzīvniekiem (kažokzvēriem, lolojumdzīvniekiem, zooloģiskā dārza un cirka dzīvniekiem) iegūtus produktus un pārstrādātas dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas nedrīkst izmantot barības ķēdē un nedrīkst izbarot saimniecībā audzētiem dzīvniekiem, kurus tur, nobaro vai audzē pārtikas ražošanai.

    (17)  Pasaules Veselības organizācijas toksiskuma ekvivalences koeficienti WHO-TEF kaitīgās iedarbības bīstamības riska novērtēšanai uz cilvēka organismu, pamatojoties uz PVO sanāksmē, kas notika 1997. gada 15.–18. jūnijā Stokholmā (Zviedrija), izteiktajiem atzinumiem (Van den Berg et al., (1998) Toxic Equivalency Factors (TEFs) for PCBs, PCDDs, PCDFs for Humans and for Wildlife. Environmental Health Perspectives, 106(12), 775).

    Radniecīgā viela

    TEF vērtība

    Dibenzo-p-dioksīni (“PCDD”) un dibendofurāni (“PCDF”)

    2,3,7,8-TCDD

    1

    1,2,3,7,8-PeCDD

    1

    1,2,3,4,7,8-HxCDD

    0,1

    1,2,3,6,7,8-HxCDD

    0,1

    1,2,3,7,8,9-HxCDD

    0,1

    1,2,3,4,6,7,8-HpCDD

    0,01

    OCDD

    0,0001

    2,3,7,8-TCDF

    0,1

    1,2,3,7,8-PeCDF

    0,05

    2,3,4,7,8-PeCDF

    0,5

    1,2,3,4,7,8-HxCDF

    0,1

    1,2,3,6,7,8-HxCDF

    0,1

    1,2,3,7,8,9-HxCDF

    0,1

    2,3,4,6,7,8-HxCDF

    0,1

    1,2,3,4,6,7,8-HpCDF

    0,01

    1,2,3,4,7,8,9-HpCDF

    0,01

    OCDF

    0,0001

    “Dioksīniem līdzīgie” PCB: neorto PCB + mono-orto PCB

     

     

    Neorto PCB

    PCB 77

    0,0001

    PCB 81

    0,0001

    PCB 126

    0,1

    PCB 169

    0,01

    Mono-orto PCB

    PCB 105

    0,0001

    PCB 114

    0,0005

    PCB 118

    0,0001

    PCB 123

    0,0001

    PCB 156

    0,0005

    PCB 157

    0,0005

    PCB 167

    0,00001

    PCB 189

    0,0001

     

     

     

     

    Saīsinājumi: “T” = tetra; “Pe” = penta; “Hx” = heksa; “Hp” = hepta; “O” = okta; “CDD” = hlordibenzodioksīns; “CDF” = hlordibenzofurāns; “CB” = hlorbifenils.

    (18)  Ciktāl iespējams noteikt, izmantojot analītisko mikroskopu.

    (19)  Ietver arī sēklu sēnalu fragmentus.

    (20)  Neskarot atļautos daudzumus, kas noteikti Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 1831/2003 (OV L 268, 18.10.2003., 29. lpp.).

    (21)  Maksimāli pieļaujamais daudzums premiksā ir tāda koncentrācija, kad vielas daudzums barībā nepārsniedz 50 % no noteiktā maksimāli pieļaujamā daudzuma, ievērojot premiksa lietošanas instrukcijas.

    (22)  Pasaules Veselības organizācijas toksiskuma ekvivalences koeficienti WHO-TEF kaitīgās iedarbības bīstamības riska novērtēšanai uz cilvēka organismu, pamatojoties uz PVO sanāksmē, kas notika 1997. gada 15.–18. jūnijā Stokholmā (Zviedrija), izteiktajiem atzinumiem (Van den Berg et al., (1998) Toxic Equivalency Factors (TEFs) for PCBs, PCDDs, PCDFs for Humans and for Wildlife. Environmental Health Perspectives, 106(12), 775).

    (23)  Augstākā pieļaujamā koncentrācija; augstāko pieļaujamo koncentrāciju aprēķina, pieņemot, ka visas radniecīgo vielu koncentrācijas, kas ir zemākas par kvantitatīvās noteikšanas robežu, ir vienādas ar kvantitatīvās noteikšanas robežu.

    (24)  Komisija šos iedarbības robežlielumus pārskatīs vienlaikus ar dioksīnu un dioksīniem līdzīgo PCB maksimāli pieļaujamo daudzumu kopējā satura pārskatīšanu.

    (25)  Piesārņojuma avota konstatēšana. Kad avots ir konstatēts, ja iespējams, jāveic atbilstoši pasākumi, lai samazinātu vai likvidētu piesārņojuma avotu.

    (26)  Daudzos gadījumos var nebūt nepieciešams meklēt piesārņojuma avotu, jo piesārņojuma fona līmenis dažās teritorijās atbilst iedarbības robežlielumam vai ir par to lielāks. Tomēr tajos gadījumos, kad iedarbības robežlielums tiek pārsniegts, jāreģistrē visa informācija, piemēram, paraugu ņemšanas laiks, to ģeogrāfiskā izcelsme, zivju sugas u. c., lai turpmāk veiktu pasākumus dioksīnu un dioksīniem līdzīgo savienojumu satura ierobežošanai šajās barības sastāvdaļās.

    Radniecīgā viela

    TEF vērtība

    Dibenzo-p-dioksīni (“PCDD”) un dibenzofurāni (“PCDF”)

    2,3,7,8-TCDD

    1

    1,2,3,7,8-PeCDD

    1

    1,2,3,4,7,8-HxCDD

    0,1

    1,2,3,6,7,8-HxCDD

    0,1

    1,2,3,7,8,9-HxCDD

    0,1

    1,2,3,4,6,7,8-HpCDD

    0,01

    OCDD

    0,0001

    2,3,7,8-TCDF

    0,1

    1,2,3,7,8-PeCDF

    0,05

    2,3,4,7,8-PeCDF

    0,5

    1,2,3,4,7,8-HxCDF

    0,1

    1,2,3,6,7,8-HxCDF

    0,1

    1,2,3,7,8,9-HxCDF

    0,1

    2,3,4,6,7,8-HxCDF

    0,1

    1,2,3,4,6,7,8-HpCDF

    0,01

    1,2,3,4,7,8,9-HpCDF

    0,01

    OCDF

    0,0001

    “Dioksīniem līdzīgie” PCB: neorto PCB + mono-orto PCB

     

     

    Neorto PCB

    PCB 77

    0,0001

    PCB 81

    0,0001

    PCB 126

    0,1

    PCB 169

    0,01

    Mono-orto PCB

    PCB 105

    0,0001

    PCB 114

    0,0005

    PCB 118

    0,0001

    PCB 123

    0,0001

    PCB 156

    0,0005

    PCB 157

    0,0005

    PCB 167

    0,00001

    PCB 189

    0,0001

     

     

     

     

    Saīsinājumi: “T” = tetra; “Pe” = penta; “Hx” = heksa; “Hp” = hepta; “O” = okta; “CDD” = hlordibenzodioksīns; “CDF” = hlordibenzofurāns; “CB” = hlorbifenils.


    Top