EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32016R2105

2016 m. gruodžio 1 d. Komisijos reglamentas (ES) 2016/2105, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamento (EB) Nr. 794/2004 I priedas dėl pranešimo apie valstybės pagalbą žvejybos ir akvakultūros sektoriui formos

C/2016/7660

OL L 327, 2016 12 2, p. 19–43 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2016/2105/oj

2.12.2016   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 327/19


KOMISIJOS REGLAMENTAS (ES) 2016/2105

2016 m. gruodžio 1 d.

kuriuo iš dalies keičiamas Reglamento (EB) Nr. 794/2004 I priedas dėl pranešimo apie valstybės pagalbą žvejybos ir akvakultūros sektoriui formos

EUROPOS KOMISIJA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 2015 m. liepos 13 d. Tarybos reglamentą (ES) 2015/1589, nustatantį išsamias Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 108 straipsnio taikymo taisykles (1), ypač į jo 33 straipsnį,

pasikonsultavusi su Valstybės pagalbos patariamuoju komitetu,

kadangi:

(1)

Komisijos reglamente (EB) Nr. 794/2004 (2) pateiktos išsamios nuostatos, susijusios su pranešimo apie valstybės pagalbą forma, turiniu ir kita išsamia informacija. Jame numatyta, kad papildoma informacija, kurios reikia pagalbos priemonėms įvertinti pagal reglamentus, gaires, programas ir kitus valstybės pagalbai taikytinus tekstus, turi būti pateikiama naudojant to reglamento I priedo III dalyje nustatytus papildomos informacijos lapus;

(2)

Reglamente (EB) Nr. 794/2004 taip pat numatyta, kad iš dalies pakeitus atitinkamas gaires ar sistemas arba jas pakeitus naujomis, Komisija su jomis turi suderinti atitinkamas formas ir informacijos lapus;

(3)

Komisijai priėmus Valstybės pagalbos žvejybos ir akvakultūros sektoriui tikrinimo gaires (3), pasikeitė taisyklės, kurias Komisija taiko vertindama, ar valstybės pagalbos priemonės suderinamos su vidaus rinka. Atitinkamai būtina pakeisti Reglamento (EB) Nr. 794/2004 I priedo III dalyje pateiktą papildomos informacijos lapą, kuriuo naudojantis pranešama apie valstybės pagalbą žvejybos ir akvakultūros sektoriui;

(4)

todėl Reglamentas (EB) Nr. 794/2004 turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistas,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Reglamento (EB) Nr. 794/2004 I priedas iš dalies keičiamas pagal šio reglamento priedą.

2 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje 2016 m. gruodžio 1 d.

Komisijos vardu

Pirmininkas

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OL L 248, 2015 9 24, p. 9.

(2)  2004 m. balandžio 21 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 794/2004, įgyvendinantis Tarybos reglamentą (ES) 2015/1589, nustatantį išsamias Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 108 straipsnio taikymo taisykles (OL L 140, 2004 4 30, p. 1).

(3)  Komisijos komunikatas „Valstybės pagalbos žvejybos ir akvakultūros sektoriui tikrinimo gairės“ (OL C 217, 2015 7 2, p. 1).


PRIEDAS

Reglamento (EB) Nr. 794/2004 I priedo III.14 dalis pakeičiama taip:

„III.14 DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS APIE VALSTYBĖS PAGALBĄ ŽVEJYBOS IR AKVAKULTŪROS SEKTORIUI LAPAS

Šis papildomos informacijos lapas turi būti pildomas pranešant apie pagalbos priemonę, kuriai taikomos Valstybės pagalbos žvejybos ir akvakultūros sektoriui tikrinimo gairės  (1) (toliau – Gairės).

1.   Bendrieji vertinimo principai

1.1.   Ar pagalbos priemonė atitinka toliau išvardytus bendruosius vertinimo principus? Jei į klausimą atsakėte teigiamai arba jei priemonė neprivalo atitikti Gairių 3.6 skirsnyje nustatyto skatinamojo poveikio principo, pažymėkite atitinkamą langelį:

pagalbos priemone siekiama tiksliai apibrėžto bendros svarbos tikslo;

valstybės intervencijos būtinybė: valstybės pagalba skiriama tais atvejais, kai ja galima iš esmės pagerinti padėtį taip, kaip to negali padaryti pati rinka, pavyzdžiui, panaikinti rinkos nepakankamumą;

pagalbos priemonės tinkamumas: pagalbos priemonė turi būti tinkama politikos priemonė siekiant bendros svarbos tikslo;

skatinamasis poveikis: pagalba keičiamas atitinkamos (-ų) įmonės (-ių) elgesys – ji (jos) turi pradėti vykdyti papildomą veiklą, kurios, negavusi (-ios) pagalbos, ji (jos) nevykdytų arba ją vykdytų ribotai, kitaip ar kitoje vietoje; arba pagalba neprivalo turėti skatinamojo poveikio, kaip nurodyta Gairių 52 punkte;

pagalbos proporcingumas (iki būtino minimumo apribota pagalba): pagalba yra apribota iki minimumo, būtino papildomoms investicijoms arba veiklai atitinkamoje srityje paskatinti;

netinkamo neigiamo poveikio konkurencijai ir valstybių narių tarpusavio prekybai vengimas: pagalbos neigiamas poveikis yra pakankamai ribotas, kad bendras priemonės poveikis būtų teigiamas;

pagalbos skaidrumas: valstybės narės, Komisija, ekonominės veiklos vykdytojai ir visuomenė turi galimybę lengvai susipažinti su visais atitinkamais aktais ir susijusia informacija apie tokiu būdu skirtą pagalbą.

1.2.   Ar pagalbos priemone arba kokia nors su ja susijusia sąlyga (įskaitant jos finansavimo metodą, jei tas metodas yra neatskiriama tos priemonės dalis) pažeidžiama Sąjungos teisė?

☐ Taip

☐ Ne

1.3.   Ar pagalba yra skiriama veiklai, susijusiai su eksportu į trečiąsias šalis arba valstybes nares, t. y. yra tiesiogiai susijusi su eksportuojamais kiekiais, platinimo tinklo kūrimu ir veikimu arba kitomis su eksporto veikla susijusiomis išlaidomis, arba teikiama, kai naudojama daugiau vietinių, o ne importuotų prekių?

☐ Taip

☐ Ne

Atkreipkite dėmesį, kad, jei į 1.2 ir 1.3 punktuose pateiktus klausimus atsakėte teigiamai, pagalba yra nesuderinama su vidaus rinka, kaip nurodyta gairių 26 ir 27 punktuose.

1.4.   Ar pagalba yra teikiama įmonei, kuriai išduotas vykdomasis raštas sumoms išieškoti pagal ankstesnį Komisijos sprendimą, kuriuo pagalba skelbiama neteisėta ir nesuderinama su vidaus rinka?

Atkreipkite dėmesį, kad tai netaikoma pagalbai, kuria pagal Sutarties 107 straipsnio 2 dalies b punktą kompensuojama gaivalinių nelaimių padaryta žala.

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite atitinkamą Komisijos sprendimą:

 

2.   Žvejybos ir akvakultūros sektoriui taikomi konkretūs principai

2.1.   Ar pagalbos schemos atveju paraiškos laikomos nepriimtinomis, jeigu jas pateikė veiklos vykdytojai, kurie per deleguotuosiuose aktuose, priimtuose remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 508/2014 (2) 10 straipsnio 4 dalimi, nustatytą laikotarpį padarė vieną arba daugiau iš to reglamento 10 straipsnio 1 dalyje nurodytų pažeidimų ar nusikalstamų veikų arba sukčiavo, kaip nurodyta jo 10 straipsnio 3 dalyje?

Atkreipkite dėmesį, kad šis principas netaikomas pagalbai, kuri atitinka Gairių 4, 5.3 ir 5.4 skirsniuose nustatytas specialiąsias sąlygas.

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite specialiąsias nuostatas dėl nepriimtinumo:

 

 

2.2.   Individualios pagalbos atveju patvirtinkite, kad atitinkamas veiklos vykdytojas per deleguotuosiuose aktuose, priimtuose remiantis Reglamento (ES) Nr. 508/2014 10 straipsnio 4 dalimi, nustatytą laikotarpį nepadarė nė vieno iš to reglamento 10 straipsnio 1 dalyje nurodytų pažeidimų ar nusikalstamų veikų ir nesukčiavo, kaip nurodyta jo 10 straipsnio 3 dalyje.

Atkreipkite dėmesį, kad šis principas netaikomas pagalbai, kuri atitinka Gairių 4, 5.3 ir 5.4 skirsniuose nustatytas specialiąsias sąlygas.

☐ Taip

☐ Ne

2.3.   Ar pagalbos priemonėje aiškiai numatyta, kad kiekviena įmonė turi laikytis bendros žuvininkystės politikos (BŽP) taisyklių visą projekto įgyvendinimo laikotarpį ir penkerius metus po galutinio mokėjimo pagalbos gavėjui?

☐ Taip

☐ Ne

2.4.   Patvirtinkite, kad, jei pagalbos gavėjas per projekto įgyvendinimo laikotarpį ar per penkerius metus po galutinio mokėjimo padarė vieną ar daugiau iš Reglamento (ES) Nr. 508/2014 10 straipsnio 1 dalyje nurodytų pažeidimų, jis turi grąžinti pagalbos sumą.

☐ Taip

☐ Ne

2.5.   Patvirtinkite, kad pagalba neteikiama veiklai, kuri yra lygiavertė Reglamento (ES) Nr. 508/2014 11 straipsnyje nurodytiems netinkamiems finansuoti veiksmams.

☐ Taip

☐ Ne

2.6.   Jei į į šio papildomos informacijos lapo 2.3, 2.4 ir 2.5 punktų klausimus atsakėte teigiamai, nurodykite atitinkamo (-ų) nacionalinio (-ių) teisės akto (-ų) specialiąsias nuostatas, kuriomis nustatomos tuose klausimuose nurodytos sąlygos:

 

 

 

2.7.   Jei pagalbos priemonė yra tos pačios rūšies kaip ir veiksmas, tinkamas finansuoti pagal Reglamentą (ES) Nr. 508/2014, ar ji atitinka atitinkamas to reglamento nuostatas, taikomas tos rūšies veiksmui, visų pirma nuostatas dėl viešosios pagalbos intensyvumo?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte neigiamai, įrodykite pagalbos pagrįstumą ir būtinybę:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.   Prisidėjimas prie bendro tikslo

3.1.   Ar pagalbos priemonei taikomas Gairių 4, 5.1, 5.3 arba 5.4 skirsnis ir ar ji atitinka tame skirsnyje nustatytas specialiąsias sąlygas?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad Komisija mano, jog pagalbos priemonė padeda siekti bendros svarbos tikslo, ir nepaisykite 3.2 ir 3.3 skirsnių.

3.2.   Nurodykite, kokio (-ių) Sutarties 107 straipsnio 3 dalyje nurodyto (-ų) bendros svarbos tikslo (-ų) padeda siekti pagalbos priemonė:

 

 

3.3.   Nurodykite, kokio (-ių) BŽP tikslo (-ų) padeda siekti pagalbos priemonė, ir aiškiai parodykite, kaip ji padės siekti to (tų) tikslo (-ų) nedarydama neigiamo poveikio kitiems BŽP tikslams (3):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.   Valstybės intervencijos būtinybė

4.1.   Ar pagalbos priemonei taikomas Gairių 4, 5.1, 5.3 arba 5.4 skirsnis ir ar ji atitinka tame skirsnyje nustatytas specialiąsias sąlygas?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad Komisija mano, jog reikalinga valstybės intervencija, ir nepaisykite 4.2, 4.3 ir 4.4 skirsnių.

4.2.   Aprašykite problemą, kurią ketinama spręsti naudojant pagalbos priemonę ir paaiškinkite, kaip pagalba skiriama tais atvejais, kai ja galima iš esmės pagerinti padėtį taip, kaip to rinka negali padaryti pati:

 

 

 

 

 

4.3.   Paaiškinkite, ar pagalbos priemone galima išspręsti rinkos nepakankamumo problemas ir taip padėti užtikrinti efektyvų rinkų veikimą bei padidinti konkurencingumą ir kaip tai galima padaryti, arba, kai rinkos rezultatai teisingumo ar sanglaudos požiūriu yra nepakankami, ar pagalba gali būti naudojama labiau pageidaujamiems, teisingumo požiūriu geresniems rinkos rezultatams pasiekti ir kaip tai galima padaryti:

 

 

 

 

 

 

 

 

4.4.   Paaiškinkite, ar pagalba galima skatinti žvejybos ir akvakultūros sektoriaus racionalizavimą ir veiksmingumą ir siekti nuolatinės sektoriaus pažangos, kad jis veiktų pagal rinkos dėsnius, ir kaip tai galima padaryti:

 

 

 

 

 

5.   Pagalbos tinkamumas

5.1.   Ar pagalbai taikomas Gairių 4, 5.1, 5.3 arba 5.4 skirsnis ir ar ji atitinka jame nustatytas specialiąsias sąlygas?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad Komisija mano, jog pagalbos priemonė yra tinkama politikos priemonė, ir nepaisykite 5.2 ir 5.5 skirsnių.

5.2.   Pagrįskite, kodėl nėra kitos mažesnį iškraipomąjį poveikį turinčios politikos priemonės, kuri padėtų užtikrinti tokį patį teigiamą indėlį siekiant BŽP tikslų, ir kodėl buvo atmestos kitos politikos galimybės:

 

 

 

 

 

5.3.   Ar atliktas pagalbos priemonės, apie kurią pranešama, poveikio vertinimas?

☐ Taip

☐ Ne

Jeigu atsakėte teigiamai, apibendrintai išdėstykite pagrindines jo išvadas:

 

 

 

 

 

5.4.   Nurodykite, kokia forma teikiama pagalba ir kodėl dėl šios formos konkurencijos ir prekybos iškraipymo tikimybė yra mažiausia?

 

 

 

5.5.   Jei pagalbos forma yra tokia, kad pagalba suteikiamas tiesioginis piniginis pranašumas (pvz., skiriamos tiesioginės dotacijos, atleidžiama nuo mokesčių, socialinio draudimo ar kitų privalomųjų įmokų arba jie sumažinami), pagrįskite, kodėl yra mažiau tikslinga teikti pagalbą kitomis, galbūt mažesnį iškraipomąjį poveikį turinčiomis formomis, tokiomis kaip grąžintini avansai arba skolos ar nuosavo kapitalo priemonėmis pagrįsta pagalba (pvz., lengvatinės paskolos ar palūkanų subsidijos, valstybės garantijos ar kiti kapitalo suteikimo palankiomis sąlygomis būdai):

 

 

 

 

 

 

 

6.   Skatinamasis poveikis

6.1.   Ar pagalba yra kompensacinio pobūdžio, kaip pagalba, kuriai taikomas 4, 5.3 arba 5.4 skirsnis, ir atitinka atitinkamame skirsnyje nustatytas specialiąsias sąlygas, arba jai taikomas Gairių 5.6 skirsnis ir ji atitinka tame skirsnyje nustatytas sąlygas?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad pagalba neprivalo turėti skatinamojo poveikio, ir nepaisykite 6.2–6.6 skirsnių.

6.2.   Paaiškinkite, kaip dėl pagalbos pasikeičia įmonės elgesys – kaip ji pradeda vykdyti papildomą veiklą, kurios, negavusi pagalbos, ji nevykdytų arba vykdytų ją ribotai arba kitaip:

 

 

 

 

 

6.3.   Ar pagalba subsidijuojamos veiklos išlaidos, kurias pagalbos gavėjas būtų patyręs bet kuriuo atveju, arba ja kompensuojama įprasta ekonominės veiklos verslo rizika?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad pagalba negali būti laikoma turinčia skatinamąjį poveikį (Gairių 49 punktas).

6.4.   Ar pagalba skiriama veiksmui, kurį pagalbos gavėjas jau buvo pradėjęs vykdyti prieš pateikdamas pagalbos paraišką nacionalinėms valdžios institucijoms?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 51 punktą pagalba negali būti laikoma turinčia skatinamąjį poveikį.

6.5.   Ar pagalba yra veiklos pagalba (4) arba pagalba, kuria numatyta sudaryti palankesnes sąlygas laikytis privalomųjų standartų?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 50 punktą tokia pagalba iš esmės yra nesuderinama su vidaus rinka, išskyrus atvejus, kai Sąjungos teisės aktuose ar Gairėse yra aiškiai numatytos išimtys, arba kitus tinkamai pagrįstus atvejus.

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite nuostatas, kuriomis aiškiai leidžiama tokią pagalbą teikti, arba pateikite išsamų jos pagrindimą:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.6.   Jei pagalba teikiama mokesčių lengvatų pavidalu, ar teisė gauti pagalbą nustatoma remiantis objektyviais kriterijais, nepaliekant valstybei narei teisės spręsti savo nuožiūra?

Atkreipkite dėmesį, kad pastarasis reikalavimas netaikomas fiskalinių teisių perėmimo schemoms, jeigu priemonė jau buvo numatyta ankstesnėse mokesčių lengvatų pavidalo schemose.

☐ Taip

☐ Ne

7.   Pagalbos proporcingumas

7.1.   Ar pagalba yra kompensacinio pobūdžio, kaip pagalba, kuriai taikomas 4, 5.3 arba 5.4 skirsnis, ir atitinka atitinkamame skirsnyje nustatytas specialiąsias sąlygas, arba jai taikomas Gairių 5.6 skirsnis ir ji atitinka tame skirsnyje nustatytas sąlygas?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad pagalba laikoma proporcinga, ir nepaisykite 7.2–7.4 skirsnių.

7.2.   Paaiškinkite, ar pagalbos suma atitinka grynąsias papildomas išlaidas, patiriamas atliekant investiciją atitinkamoje srityje, palyginti su priešingos padėties scenarijumi, jei pagalba nebūtų skirta, ir kaip ji jas atitinka:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.3.   Jei pagalbos priemonė yra tos pačios rūšies kaip ir veiksmas, tinkamas finansuoti pagal Reglamentą (ES) Nr. 508/2014, ar pagalbos suma viršija didžiausią taikytiną viešosios pagalbos intensyvumą, nustatytą to reglamento 95 straipsnyje ir I priede?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, įrodykite pagalbos pagrįstumą ir būtinybę:

 

 

 

 

 

7.4.   Ar pagalba bus skiriama pagal kelias schemas tuo pačiu metu arba bus sumuojama su ad hoc pagalba?

☐ Taip

☐ Ne

Jeigu į klausimą atsakėte teigiamai, ar veiklai skirto viešojo finansavimo bendra suma viršija Gairėse nurodytą atitinkamą didžiausią pagalbos intensyvumą?

☐ Taip

☐ Ne

8.   Poveikis konkurencijai ir prekybai

8.1.   Ar pagalbai taikomas Gairių 4, 5.1, 5.3 arba 5.4 skirsnis ir ar ji atitinka tame skirsnyje nustatytas sąlygas?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, atkreipkite dėmesį, kad Komisija mano, jog neigiamas poveikis konkurencijai ir prekybai yra apribotas iki minimumo, ir nepaisykite 8.2 ir 8.3 skirsnių.

8.2.   Paaiškinkite, kaip neigiamas pagalbos priemonės poveikis (konkurencijos iškraipymas ir poveikis valstybių narių tarpusavio prekybai) yra apribotas iki minimumo ir mažesnis už teigiamą poveikį siekiant bendros svarbos tikslo. Pagalbos schemos atveju atsižvelkite į bendrą iškraipomąjį poveikį, o ne vien į atskirus iškraipymus, ir į atitinkamų projektų dydį, atskiras ir bendras pagalbos sumas, numatomus pagalbos gavėjus ir tikslinio sektoriaus ypatybes. Individualios pagalbos atveju atsižvelkite į neigiamą poveikį, susijusį su pasitraukimo iš rinkos kliūtimis ir didele įtaka rinkoje, ir pateikite įrodymų, pagal kuriuos būtų galima nustatyti atitinkamą produkto rinką, geografinę rinką, konkurentus ir atitinkamus klientus bei vartotojus:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.3.   Ar atliktas pagalbos priemonės, apie kurią pranešama, poveikio vertinimas?

☐ Taip

☐ Ne

Jeigu atsakėte teigiamai, apibendrintai išdėstykite pagrindines jo išvadas:

 

 

 

 

 

9.   Skaidrumas

9.1.   Ar valstybė narė išsamioje valstybės pagalbos interneto svetainėje nacionaliniu arba regioniniu lygmeniu paskelbs bent šią informaciją:

a)

visą pagalbos schemos ir jos įgyvendinimo nuostatų tekstą arba individualios pagalbos teisinį pagrindą ar nuorodą į jį;

b)

pagalbą teikiančios (-ių) institucijos (-ų) pavadinimą (-us);

c)

atskirų pagalbos gavėjų tapatybės duomenis, kiekvienam gavėjui suteiktos pagalbos formą ir sumą, pagalbos suteikimo datą, įmonės rūšį (MVĮ ar didelė bendrovė), regioną, kuriame įsisteigęs pagalbos gavėjas (NUTS II lygmeniu), ir pagrindinį ekonomikos sektorių, kuriame pagalbos gavėjas vykdo veiklą (NACE grupės lygmeniu)? (Šis skelbimo reikalavimas gali būti netaikomas individualiai pagalbai, kuri neviršija 30 000 EUR. Mokesčių lengvatų pavidalo pagalbos schemų atveju informacija gali būti teikiama tokiais intervalais (mln. EUR): 0,03–0,5; daugiau kaip 0,5–1; daugiau negu 1–2; daugiau kaip 2.

☐ Taip

☐ Ne

9.2.   Patvirtinkite, kad tokia informacija bus:

a)

skelbiama priėmus sprendimą suteikti pagalbą;

b)

saugoma bent 10 metų;

c)

neribotai prieinama plačiajai visuomenei (5).

☐ Taip

☐ Ne

Atkreipkite dėmesį, kad iki 2017 m. liepos 1 d. valstybės narės šios informacijos skelbti neprivalo  (6).

10.   Pagalbos kategorijos

10.1.   Pažymėkite Gairių skirsnį, pagal kurį turėtų būti vertinama pagalba ir pateikite išsamią informaciją apie variantą, pasirinktą iš šio papildomos informacijos lapo 11–18 skirsnių:

Gairių 4.1 skirsnis. Pagalba gaivalinių nelaimių ir ypatingų įvykių padarytai žalai atitaisyti

Gairių 5.1 skirsnis. Pagalba kategorijų, kurioms taikomas bendrosios išimties reglamentas, priemonėms

Gairių 5.2 skirsnis. Pagalba, kuriai taikomos tam tikros horizontalaus poveikio gairės

Gairių 5.3 skirsnis. Pagalba pavojingų meteorologinių reiškinių padarytai žalai atitaisyti

Gairių 5.4 skirsnis. Pagalba akvakultūros gyvūnų ligų prevencijos, kontrolės ir likvidavimo išlaidoms finansuoti

Gairių 5.5 skirsnis. Parafiskaliniais mokesčiais finansuojama pagalba

Gairių 5.6 skirsnis. Veiklos pagalba atokiausiems regionams

Gairių 5.7 skirsnis. Pagalba kitoms priemonėms

11.   Pagalba gaivalinių nelaimių ir ypatingų įvykių padarytai žalai atitaisyti

Šis skirsnis turi būti pildomas pranešant apie pagalbos priemonę, skirtą gaivalinių nelaimių ar kitų ypatingų įvykių padarytai žalai atitaisyti, kaip nurodyta Gairių 4.1 skirsnyje.

11.1.   Ar pagalbos priemonė yra ex ante pagrindinė pagalbos schema, kuria siekiama kompensuoti žemės drebėjimų, griūčių, nuošliaužų, potvynių, tornadų, uraganų, ugnikalnių išsiveržimų ir natūralių laukinės augmenijos gaisrų padarytą žalą?

☐ Taip

☐ Ne

(Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nepaisykite 11.3, 11.4, 11.5, 11.7 ir 11.8 skirsnių.)

11.2.   Kokios rūšies gaivalinė nelaimė ar ypatingas įvykis padarė (arba ex ante pagrindinės pagalbos schemos atveju galėtų padaryti) žalą, kurią numatyta kompensuoti?

 

11.3.   Kada įvyko 11.1 punkto klausime nurodytas įvykis?

 

11.4.   Nurodykite galutinę datą, iki kurios gali būti išmokėta pagalba.

 

11.5.   Ar valstybės narės kompetentinga institucija oficialiai pripažino, kad įvykis yra gaivalinės nelaimės arba ypatingo įvykio pobūdžio?

☐ Taip

☐ Ne

11.6.   Ar pagalba mokama tiesiogiai atitinkamai įmonei?

☐ Taip

☐ Ne

11.7.   Parodykite gaivalinę nelaimę arba ypatingą įvykį ir įmonės patirtą žalą siejantį tiesioginį priežastinį ryšį:

 

 

 

11.8.   Pateikite kuo tikslesnį įmonės patirtų nuostolių vertinimą:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.9.   Nurodykite, kokios rūšies žala kompensuojama (pvz., materialinė žala turtui, prarastos pajamos):

 

 

 

 

 

11.10.   Ar tinkamomis finansuoti išlaidomis laikomos tik tos su žala susijusios išlaidos, kurios susidarė kaip tiesioginė gaivalinės nelaimės ar ypatingo įvykio pasekmė?

☐ Taip

☐ Ne

11.11.   Ar su žala susijusias išlaidas įvertino valdžios institucija, pagalbą teikiančios institucijos pripažintas nepriklausomas ekspertas arba draudimo įmonė?

☐ Taip

☐ Ne

Jeigu į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite, kokia įstaiga vertina išlaidas:

 

11.12.   Aprašykite, kaip apskaičiuojama žala:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.13.   Ar materialinės žalos turtui atveju jos apskaičiavimas grindžiamas remonto išlaidomis arba turto, kuriam padaryta žala, ekonomine verte prieš gaivalinę nelaimę ar ypatingą įvykį?

☐ Taip

☐ Ne

11.14.   Ar materialinė žalos turtui atveju žala viršija remonto išlaidas arba gaivalinės nelaimės ar ypatingo įvykio nulemtą tikrosios rinkos vertės sumažėjimą?

☐ Taip

☐ Ne

11.15.   Jei prarastos pajamos, ar jos apskaičiuojamos:

a)

sumą, gautą žvejybos ir akvakultūros produktų, pagamintų tais metais, kuriais įvyko gaivalinė nelaimė ar ypatingas įvykis, arba kiekvienais vėlesniais metais, kuriais patiriamas visų gamybos priemonių ar jų dalies sunaikinimo poveikis, kiekį padauginus iš tų metų vidutinės pardavimo kainos, atimant iš

b)

sumos, gautos vidutinį metinį žvejybos ir akvakultūros produktų, pagamintų per trejų metų laikotarpį prieš įvykstant gaivalinei nelaimei ar ypatingam įvykiui, kiekį arba trejų metų vidurkį, apskaičiuotą remiantis penkerių metų laikotarpio prieš įvykstant gaivalinei nelaimei ar ypatingam įvykiui duomenimis (išskyrus didžiausią ir mažiausią užregistruotas vertes), padauginus iš vidutinės pardavimo kainos?

☐ Taip

☐ Ne

11.16.   Ar žala apskaičiuojama atskiro pagalbos gavėjo lygmeniu?

☐ Taip

☐ Ne

11.17.   Ar pagalba drauge su bet kokiomis kitomis žalai kompensuoti gautomis išmokomis, įskaitant draudimo išmokas, neviršija 100 % tinkamų finansuoti išlaidų?

☐ Taip

☐ Ne

11.18.   Ex ante pagrindinių schemų atveju patvirtinkite, kad valstybė narė laikysis Gairių 130 punkte nustatytos pareigos teikti ataskaitas.

☐ Taip

☐ Ne

11.19.   Pateikite kitos informacijos, kuri laikoma svarbia vertinant pagalbos priemonę pagal šį skirsnį:

 

 

 

 

 

12.   Pagalba kategorijų, kurioms taikomas bendrosios išimties reglamentas, priemonėms

Šis skirsnis turi būti pildomas pranešant apie pagalbos priemonę, kuri yra tokio paties pobūdžio kaip ir tam tikros kategorijos pagalba, kurią galima laikyti suderinama su vidaus rinka pagal vieną iš Gairių 19 punkto a papunktyje nurodytų bendrosios išimties reglamentų, kaip nustatyta Gairių 5.1 skirsnyje. Jei pagalbos priemonė yra tokio paties pobūdžio kaip ir Komisijos reglamento (ES) Nr. 1388/2014  (7) 44 straipsnyje nurodytos kategorijos pagalba gaivalinių nelaimių padarytai žalai atitaisyti, užpildykite 11 skirsnį.

12.1.   Ar pagalba yra tokio paties pobūdžio kaip ir tam tikros kategorijos pagalba, kurią galima laikyti suderinama su vidaus rinka pagal vieną iš Gairių 19 punkto a papunktyje nurodytų bendrosios išimties reglamentų?

☐ Taip

☐ Ne

Nurodykite taikomą reglamentą ir atitinkamus jo straipsnius:

 

 

 

12.2.   Ar pagalba atitinka taikomo reglamento atitinkamuose straipsniuose nustatytus kriterijus?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte neigiamai, įrodykite pagalbos pagrįstumą ir būtinybę:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.3.   Pateikite kitos informacijos, kuri laikoma svarbia vertinant pagalbos priemonę pagal šį skirsnį:

 

 

 

 

 

13.   Pagalba, kuriai taikomos tam tikros horizontalaus poveikio gairės

Šis skirsnis turi būti pildomas pranešant apie pagalbos priemonę, kuri patenka į Komisijos priimtų tam tikrų horizontaliųjų gairių ar kitų dokumentų taikymo sritį, kaip nurodyta Gairių 5.2 skirsnyje.

13.1.   Ar pagalba patenka į Komisijos priimtų tam tikrų horizontaliųjų gairių ar kitų dokumentų taikymo sritį (8)?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite atitinkamas horizontaliąsias gaires ar dokumentus ir atitinkamas tų aktų nuostatas, taip pat įrodykite, kad pagalba atitinka visus tų aktų atitinkamose nuostatose nustatytus kriterijus:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.2.   Pateikite kitos informacijos, kuri laikoma svarbia vertinant pagalbos priemonę pagal šį skirsnį:

 

 

 

 

 

14.   Pagalba pavojingų meteorologinių reiškinių padarytai žalai atitaisyti

Šis skirsnis turi būti pildomas pranešant apie pagalbos priemonę, skirtą pavojingų meteorologinių reiškinių padarytai žalai atitaisyti, kaip nurodyta Gairių 5.3 skirsnyje. Jei pagalba yra tokio paties pobūdžio kaip ir Reglamento (ES) Nr. 1388/2014 20 straipsnyje nurodytos kategorijos pagalba pavojingų meteorologinių reiškinių atvejams skirtiems savitarpio pagalbos fondams, užpildykite 12 skirsnį.

14.1.   Ar pagalbos priemonė yra ex ante pagrindinė pagalbos schema, kuria siekiama kompensuoti pavojingų meteorologinių reiškinių padarytą žalą?

☐ Taip

☐ Ne

(Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nepaisykite 14.3–14.6 ir 14.9 skirsnių.)

14.2.   Kokios rūšies pavojingas meteorologinis reiškinys padarė (arba ex ante pagrindinės pagalbos schemos atveju galėtų padaryti) žalą, kurią numatyta kompensuoti?

 

14.3.   Kada įvyko 14.1 punkto klausime nurodytas įvykis?

 

14.4.   Nurodykite galutinę datą, iki kurios gali būti išmokėta pagalba.

 

14.5.   Ar pavojingo meteorologinio reiškinio padaryta žala sudaro daugiau kaip 30 % vidutinės metinės apyvartos, apskaičiuotos remiantis ankstesnių trejų kalendorinių metų duomenimis arba trejų metų vidurkiu, apskaičiuotu remiantis penkerių metų laikotarpio prieš pavojingą meteorologinį reiškinį duomenimis (išskyrus didžiausią ir mažiausią užregistruotas vertes)?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją, rodančią, kad 14.5 punkte nurodyta sąlyga įvykdyta:

 

 

 

 

14.6.   Parodykite pavojingą meteorologinį reiškinį ir įmonės patirtą žalą siejantį tiesioginį priežastinį ryšį:

 

 

 

14.7.   Jei patirta nuostolių dėl Reglamento (ES) Nr. 508/2014 35 straipsnio 1 dalyje nurodytų pavojingų meteorologinių reiškinių, pagrįskite, kodėl valstybė narė ketina skirti pagalbą, o ne finansinę kompensaciją, mokamą iš pavojingų meteorologinių reiškinių atvejams skirtų savitarpio pagalbos fondų pagal to reglamento 35 straipsnį:

 

 

 

 

 

14.8.   Ar pagalba mokama tiesiogiai atitinkamai įmonei?

☐ Taip

☐ Ne

14.9.   Pateikite kuo tikslesnį galimų pagalbos gavėjų patirtos žalos vertinimą:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.10.   Nurodykite, kokios rūšies žala kompensuojama (pvz., materialinė žala turtui, prarastos pajamos):

 

 

 

 

 

14.11.   Ar tinkamomis finansuoti išlaidomis laikomos tik tos su žala susijusios išlaidos, kurios susidarė kaip tiesioginė pavojingo meteorologinio reiškinio pasekmė?

☐ Taip

☐ Ne

14.12.   Ar žalą įvertino valdžios institucija, pagalbą teikiančios institucijos pripažintas nepriklausomas ekspertas arba draudimo įmonė?

☐ Taip

☐ Ne

Jeigu į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite, kokia įstaiga vertina išlaidas:

 

14.13.   Aprašykite, kaip apskaičiuojama žala:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.14.   Ar materialinės žalos turtui atveju jos apskaičiavimas grindžiamas remonto išlaidomis arba turto, kuriam padaryta žala, ekonomine verte prieš pavojingą meteorologinį reiškinį?

☐ Taip

☐ Ne

14.15.   Ar materialinės žalos turtui atveju žala viršija remonto išlaidas arba pavojingo meteorologinio reiškinio nulemtą tikrosios rinkos vertės sumažėjimą?

☐ Taip

☐ Ne

14.16.   Ar materialinės žalos turtui atveju produkcijos nuostoliai sudaro daugiau kaip 30 % vidutinės apyvartos, apskaičiuotos remiantis ankstesnių trejų kalendorinių metų duomenimis arba trejų metų vidurkiu, apskaičiuotu remiantis penkerių metų laikotarpio prieš pavojingą meteorologinį reiškinį duomenimis (išskyrus didžiausią ir mažiausią užregistruotas vertes)?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją, rodančią, kad 14.15 punkte nustatyta sąlyga įvykdyta:

 

 

 

 

14.17.   Jei prarastos pajamos, jos apskaičiuojamos:

a)

sumą, gautą žvejybos ir akvakultūros produktų, pagamintų tais metais, kuriais įvyko pavojingas meteorologinis reiškinys, arba kiekvienais vėlesniais metais, kuriais patiriamas visų gamybos priemonių ar jų dalies sunaikinimo poveikis, kiekį padauginus iš tų metų vidutinės pardavimo kainos, atimant iš

b)

sumos, gautos vidutinį metinį žvejybos ir akvakultūros produktų, pagamintų per trejų metų laikotarpį prieš įvykstant pavojingam meteorologiniam reiškiniui, kiekį arba trejų metų vidurkį, apskaičiuotą remiantis penkerių metų laikotarpio prieš įvykstant pavojingam meteorologiniam reiškiniui duomenimis (išskyrus didžiausią ir mažiausią užregistruotas vertes), padauginus iš vidutinės pardavimo kainos?

☐ Taip

☐ Ne

14.18.   Ar žala apskaičiuojama atskiro pagalbos gavėjo lygmeniu?

☐ Taip

☐ Ne

14.19.   Ar pagalba drauge su bet kokiomis kitomis žalai kompensuoti gautomis išmokomis, įskaitant draudimo išmokas, neviršija 100 % tinkamų finansuoti išlaidų?

☐ Taip

☐ Ne

14.20.   Ex ante pagrindinių schemų atveju patvirtinkite, kad valstybė narė laikysis Gairių 130 punkte nustatytos pareigos teikti ataskaitas.

☐ Taip

☐ Ne

14.21.   Pateikite kitos informacijos, kuri laikoma svarbia vertinant pagalbos priemonę pagal šį skirsnį:

 

 

 

 

 

15.   Pagalba akvakultūros gyvūnų ligų prevencijos, kontrolės ir likvidavimo išlaidoms finansuoti

Šis skirsnis turi būti pildomas pranešant apie pagalbos priemonę, kuria siekiama finansuoti su akvakultūros gyvūnų ligų prevencija, kontrole ir likvidavimu susijusias išlaidas, kaip nurodyta Gairių 5.4 skirsnyje. Jei pagalba yra tokio paties pobūdžio kaip ir Reglamento (ES) Nr. 1388/2014 39 straipsnyje nurodytos kategorijos pagalba gyvūnų sveikatos ir gerovės priemonėms, užpildykite 12 skirsnį.

15.1.   Ar pagalbos priemonė yra ex ante pagrindinė pagalbos schema, kuria siekiama finansuoti su akvakultūros gyvūnų ligų prevencija, kontrole ir likvidavimu susijusias išlaidas?

☐ Taip

☐ Ne

(Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nepaisykite 15.5, 15.6 ir 15.9 skirsnių.)

15.2.   Nurodykite, dėl kurios (-ių) ligos (-ų), nurodytos (-ų) Pasaulinės gyvūnų sveikatos organizacijos sudarytame gyvūnų ligų sąraše, Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 652/2014 (9) II priede arba Tarybos direktyvos 2006/88/EB (10) IV priedo II dalyje, teikiama pagalba:

Atkreipkite dėmesį, kad ligos (-ų), nurodytos (-ų) Pasaulinės gyvūnų sveikatos organizacijos sudarytame gyvūnų ligų sąraše, atveju taikoma ta sąrašo versija, kuri galioja pranešimo apie pagalbos priemonę metu. Jei pagalba jau suteikta arba išmokėta, individualios pagalbos atveju taikoma ta sąrašo versija, kuri galiojo pagalbos suteikimo arba išmokėjimo metu, o pagalbos schemos atveju – sąrašas, kuris yra paskelbtas tuo metu, kai pradedama taikyti schema.

 

 

 

15.3.   Ar pagalba teikiama kaip Sąjungos, nacionaliniu arba regioniniu mastu taikomos gyvūnų ligų prevencijos, kontrolės arba likvidavimo programos dalis?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite atitinkamą programą ir konkrečias nuostatas:

 

 

15.4.   Ar pagalba skiriama kaip kompetentingos nacionalinės institucijos taikomų neatidėliotinų priemonių dalis?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite atitinkamą priemonę ir konkrečias nuostatas:

 

 

15.5.   Kada patirtos akvakultūros gyvūnų ligų prevencijos, kontrolės ir likvidavimo išlaidos?

 

15.6.   Nurodykite galutinę datą, iki kurios gali būti išmokėta pagalba.

 

15.7.   Ar pagalba mokama tiesiogiai atitinkamai įmonei?

☐ Taip

☐ Ne

15.8.   Patvirtinkite, kad pagalba neturėtų būti teikiama, jei nustatoma, kad ligą sukėlė tyčiniai arba aplaidūs pagalbos gavėjo veiksmai.

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite nuostatas, kuriomis nustatyta 15.8 skirsnyje nurodyta sąlyga:

 

15.9.   Pateikite kuo tikslesnį galimų pagalbos gavėjų patirtos žalos vertinimą:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.10.   Nurodykite, kurios iš toliau nurodytų išlaidų yra tinkamos kompensuoti. Išlaidos, susijusios su:

☐ a)

sveikatos patikrinimais, analizėmis, tyrimais ir kitomis patikrinimo priemonėmis;

☐ b)

skiepų, vaistų ir gyvūnų sveikatos priežiūros medžiagų įsigijimu, laikymu, naudojimu ar platinimu;

☐ c)

gyvūnų skerdimu, žudymu ir sunaikinimu;

☐ d)

gyvūninių produktų ir su gyvūnais susijusių produktų sunaikinimu;

☐ e)

valdos patalpų ir įrangos valymu bei dezinfekavimu;

☐ f)

žala, patirta dėl gyvūnų skerdimo, žudymo ar sunaikinimo ir dėl gyvūninių produktų bei su gyvūnais susijusių produktų sunaikinimo; šios išlaidos turi neviršyti tokių gyvūnų ir produktų rinkos vertės tuo atveju, jei jie nebūtų buvę paveikti ligos;

☐ g)

pajamomis, prarastomis dėl sunkumų atkuriant išteklius;

☐ h)

kitomis išlaidomis, patirtomis dėl akvakultūros gyvūnų ligų.

H punkte nurodytu atveju nurodykite išlaidas ir pagrįskite, kodėl jos turėtų būti laikomos tinkamomis finansuoti.

Atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 110 punkto h papunktį išlaidos, kurios nėra nurodytos a–g papunkčiuose, laikomos tinkamomis finansuoti tik išimtiniais ir tinkamai pagrįstais atvejais.

 

 

 

 

 

15.11.   Ar pagalba drauge su bet kokiomis kitomis žalai kompensuoti gautomis išmokomis, įskaitant draudimo išmokas, neviršija 100 % tinkamų finansuoti išlaidų?

☐ Taip

☐ Ne

15.12.   Ex ante pagrindinių schemų atveju patvirtinkite, kad valstybė narė laikysis Gairių 130 punkte nustatytos pareigos teikti ataskaitas.

☐ Taip

☐ Ne

15.13.   Pateikite kitos informacijos, kuri laikoma svarbia vertinant pagalbos priemonę pagal šį skirsnį:

 

 

 

 

 

16.   Parafiskaliniais mokesčiais finansuojama pagalba

Šis skirsnis turi būti pildomas pranešant apie pagalbos priemonę, kuri yra finansuojama specialiais mokesčiais, taikomais tam tikriems žvejybos ar akvakultūros produktams, nepriklausomai nuo jų kilmės, visų pirma parafiskaliniais mokesčiais, kaip nurodyta Gairių 5.5 skirsnyje.

16.1.   Ar pagalbos schema yra finansuojama specialiais mokesčiais, taikomais tam tikriems žvejybos ar akvakultūros produktams, nepriklausomai nuo jų kilmės, visų pirma parafiskaliniais mokesčiais?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, pateikite išsamią informaciją, kaip pagalbos schema finansuojama:

 

 

 

 

 

16.2.   Ar pagalba vienodai naudinga tiek vietiniams, tiek importuojamiems produktams?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, nurodykite schemos naudą tiek vietiniams, tiek importuojamiems produktams:

 

 

 

 

16.3.   Nurodykite, kaip naudojamos lėšos, gautos iš parafiskalinių mokesčių:

 

 

 

 

 

16.4.   Pateikite kitos informacijos, kuri laikoma svarbia vertinant pagalbos priemonę pagal šį skirsnį:

 

 

 

 

 

17.   Veiklos pagalba atokiausiems regionams

Šis skirsnis turi būti pildomas pranešant apie pagalbos priemonę, kuri yra veiklos pagalba, skiriama atokiausiems regionams siekiant sumažinti tokiems regionams būdingas kliūtis, atsirandančias dėl jų izoliuotumo, nuošalumo ir labai didelio atokumo, kaip nurodyta Gairių 5.6 skirsnyje.

17.1.   Ar pagalba yra veiklos pagalba, skiriama atokiausiems regionams siekiant sumažinti tokiems regionams būdingas kliūtis, atsirandančias dėl jų izoliuotumo, nuošalumo ir labai didelio atokumo?

☐ Taip

☐ Ne

Jei į klausimą atsakėte teigiamai, aprašykite, kokios rūšies pagalba teikiama ir nurodykite tikslinį (-ius) regioną (-us):

 

 

 

17.2.   Nurodykite regionui (-ams) būdingas kliūtis, kurias siekiama sumažinti pagalba, ir aprašykite, kaip ketinama panaudoti pagalbą šiam tikslui pasiekti.

Atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 113 punktą galima atsižvelgti tik į tas kliūtis, kurios atsiranda dėl atokiausių regionų izoliuotumo, nuošalumo ir labai didelio atokumo.

 

 

 

 

 

 

17.3.   Nurodykite dėl regionui būdingų kliūčių susidarančias papildomas išlaidas ir jų skaičiavimo metodą ir parodykite, kad pagalba neviršija to, kas būtina siekiant sumažinti būdingas kliūtis atokiausiuose regionuose.

 

 

 

 

 

 

17.4.   Ar, kad būtų išvengta kompensacijos permokų, valstybė narė atsižvelgia į kitas viešosios intervencijos rūšis, įskaitant (jei taikoma) su žvejybos ir akvakultūros produktais susijusių papildomų išlaidų atokiausiuose regionuose kompensavimą pagal Reglamento (ES) Nr. 508/2014 70, 71 ir 72 straipsnius ir pagalbą kompensavimo planams įgyvendinti pagal to reglamento 73 straipsnį?

☐ Taip

☐ Ne

Jeigu į klausimą atsakėte teigiamai, paaiškinkite išsamiau, kaip vengiama kompensacijos permokų:

 

 

 

 

 

 

17.5.   Pateikite kitos informacijos, kuri laikoma svarbia vertinant pagalbos priemonę pagal šį skirsnį:

 

 

 

 

 

 

 

 

18.   Pagalba kitoms priemonėms

Šis skirsnis turi būti pildomas pranešant apie pagalbos priemonę, kuri neatitinka nė vienos iš Gairių 4 arba 5.1–5.6 skirsniuose nurodytų rūšių pagalbos, bet kurią valstybė narė vis dėlto ketina teikti arba teikia, kaip nurodyta Gairių 5.7 skirsnyje.

18.1.   Ar valstybė narė ketina teikti arba teikia pagalbą, kuri neatitinka nė vienos iš Gairių 4 arba 5.1–5.6 skirsniuose nurodytų rūšių pagalbos?

☐ Taip

☐ Ne

18.2.   Išsamiai aprašykite pagalbos priemonę ir jos tikslus:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.3.   Be 1–9 skirsniuose numatytos informacijos, pateikite visą kitą informaciją, aiškiai įrodančią, kad pagalba atitinka šių Gairių 3 skirsnyje nustatytus principus:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Top