Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32010R0257

    2010 m. kovo 25 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 257/2010, kuriuo nustatoma patvirtintų maisto priedų pakartotinio vertinimo programa pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1333/2008 dėl maisto priedų (Tekstas svarbus EEE)

    OL L 80, 2010 3 26, p. 19–27 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 27/03/2021

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2010/257/oj

    26.3.2010   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 80/19


    KOMISIJOS REGLAMENTAS (ES) Nr. 257/2010

    2010 m. kovo 25 d.

    kuriuo nustatoma patvirtintų maisto priedų pakartotinio vertinimo programa pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1333/2008 dėl maisto priedų

    (Tekstas svarbus EEE)

    EUROPOS KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

    atsižvelgdama į 2008 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1333/2008 dėl maisto priedų (1), ypač į jo 32 straipsnį,

    pasikonsultavusi su Europos maisto saugos tarnyba,

    kadangi:

    (1)

    Reglamentu (EB) Nr. 1333/2008 reikalaujama, kad Komisija nustatytų maisto priedų, kuriuos iki 2009 m. sausio 20 d. leista naudoti Sąjungoje, pakartotinio vertinimo, kurį turi atlikti Europos maisto saugos tarnyba (toliau – EMST), programą.

    (2)

    2007 m. Komisija pateikė Europos Parlamentui ir Tarybai maisto priedų pakartotinio vertinimo pažangos ataskaitą (2). Šioje ataskaitoje pateikta naujausių pakartotinių priedų vertinimų, kuriuos atliko Maisto produktų mokslinis komitetas (toliau – MPMK) ir EMST, santrauka ir aprašyti susiję veiksmai, kurių Europos Komisija ėmėsi atsižvelgdama į mokslines nuomones.

    (3)

    Pakartotinio dažiklių vertinimo imtasi pirmumo tvarka, nes MPMK atlikti šių maisto priedų vertinimai yra seniausi. Tam tikrų dažiklių (E 102 tartrazino, E 104 chinolino geltonojo, E 110 saulėlydžio geltonojo FCF, E 124 ponso 4R, E 129 alura raudonojo AC ir E 122 karmosino, E 160d likopeno) pakartotinis vertinimas jau baigtas. Be to, kai kurie maisto priedai, kaip E 234 nizinas ir E 214–219 parahidroksibenzoatai, buvo pakartotinai įvertinti per pastaruosius metus, nes prireikė naujų mokslinių duomenų arba jų gauta iš kitų šaltinių. Todėl šių priedų pakartotinai vertinti nebereikia.

    (4)

    Atsižvelgiant į tai, kad saldikliai buvo įvertinti visai neseniai, juos reikėtų pakartotinai vertinti paskutinius.

    (5)

    Patvirtintų maisto priedų pakartotinio vertinimo pirmumo tvarką reikėtų nustatyti remiantis toliau nurodytais kriterijais: laikas nuo paskutinio MPMK arba EMST atlikto maisto priedo įvertinimo, nauji moksliniai įrodymai, maisto priedo naudojimo maisto produktuose mastas ir maisto priedo poveikis žmonėms, atsižvelgiant į 2001 m. Komisijos maisto priedų suvartojimo ES (3) ataskaitą. Šiaurės Ministrų Tarybos pateiktoje ataskaitoje „Maisto priedai Europoje 2000 m.“ (4) pateikta papildoma informacija apie priedų pakartotinio vertinimo eilės tvarkos nustatymą.

    (6)

    Veiksmingumo ir praktiniais sumetimais, jei įmanoma, maisto priedus reikėtų pakartotinai vertinti grupėmis pagal jų pagrindines funkcines grupes. Tačiau gavus naujų mokslinių įrodymų, kad maisto priedas kelia galimą pavojų žmonių sveikatai, arba įrodymų, galinčių kitaip paveikti maisto priedo ar maisto priedų grupės saugos vertinimą, EMST turėtų galėti Komisijos prašymu arba savo iniciatyva pradėti maisto priedo ar jų grupės pakartotinį vertinimą pirmumo tvarka.

    (7)

    Pakartotinio vertinimo terminus reikėtų nustatyti laikantis tokios pirmumo tvarkos. Tinkamai pagrįstais atvejais, ir tik jeigu dėl tokio pakartotinio vertinimo gali būti gerokai uždelsta pakartotinai įvertinti kitus maisto priedus, šiame reglamente nustatytus terminus galima persvarstyti.

    (8)

    Kad pakartotinio vertinimo procesas vyktų sklandžiai arba kilus abejonėms ateityje gali būti nustatyti konkretesni atskirų maisto priedų arba jų grupių terminai.

    (9)

    Kad pakartotinio vertinimo procesas būtų veiksmingas, svarbu, kad EMST gautų iš suinteresuotųjų šalių visus pakartotiniam vertinimui reikalingus duomenis ir kad suinteresuotosios šalys būtų iš anksto informuojamos, jei reikia papildomų duomenų maisto priedo pakartotiniam vertinimui užbaigti.

    (10)

    Pakartotinai vertinamo maisto priedo patvirtinimo nenutrūkstamumu suinteresuoti verslo subjektai turėtų pateikti visus maisto priedo pakartotiniam vertinimui reikalingus duomenis. Jei įmanoma, verslo subjektai turėtų imtis priemonių, kad informaciją pateiktų bendrai.

    (11)

    EMST turėtų paskelbti vieną ar keletą viešų kvietimų teikti duomenis apie pakartotinai vertintinus maisto priedus. Visą techninę ir mokslinę informaciją apie maisto priedą, kurį būtina pakartotinai įvertinti, visų pirma toksikologinius ir atitinkamo maisto priedo įvertinimo dėl jo poveikio žmonėms duomenis, suinteresuotosios šalys EMST turėtų pateikti per nustatytus laikotarpius.

    (12)

    Maisto priedų, kuriuos EMST turi pakartotinai įvertinti, saugą jau įvertino MPMK ir jie jau ilgą laiką naudojami. Pateikiant jų pakartotiniam vertinimui reikalingą informaciją reikėtų nurodyti duomenis, kuriais remiantis maisto priedas buvo įvertintas anksčiau, ir visus su maisto priedu susijusius naujus duomenis, gautus po paskutinio MPMK atlikto jo vertinimo. Ta informacija turėtų būti kuo suprantamesnė, kad EMST galėtų užbaigti pakartotinį vertinimą ir suformuluoti naują nuomonę, ir turėtų būti pateikiama kuo tiksliau laikantis duomenų maisto priedų vertinimui pateikimo gairių (šiuo metu tai MPMK 2001 m. liepos 11 d. parengtos gairės) (5).

    (13)

    Kad užbaigtų maisto priedo pakartotinį vertinimą EMST gali paprašyti pateikti papildomos informacijos. Tokiu atveju EMST reikiamų duomenų turėtų paprašyti iš anksto paskelbdama viešą kvietimą teikti duomenis arba kreipdamasi į suinteresuotąsias šalis, pateikusias duomenis apie maisto priedą. Suinteresuotosios šalys reikiamą informaciją turėtų pateikti per laikotarpį, kurį nustato EMST, jei reikia, atsižvelgusi į suinteresuotųjų šalių nuomonę dėl laiko.

    (14)

    Reglamente (EB) Nr. 1333/2008 nustatyta, kad tvirtinant maisto priedus taip pat turėtų būti atsižvelgiama į aplinkos veiksnius. Todėl vykdant maisto priedo pakartotinio vertinimo programą suinteresuotosios šalys turėtų informuoti Komisiją ir EMST apie bet kokį pavojų aplinkai, kylantį gaminant, naudojant arba šalinant tą priedą.

    (15)

    Jeigu tam tikro maisto priedo pakartotiniam vertinimui užbaigti reikalinga informacija nepateikta, tas maisto priedas gali būti išbrauktas iš Sąjungos patvirtintų maisto priedų sąrašo.

    (16)

    Maisto priedų pakartotinio vertinimo procedūra turi vykti laikantis skaidrumo ir visuomenės informavimo reikalavimų, tuo pačiu užtikrinant tam tikros informacijos konfidencialumą.

    (17)

    Iki šio reglamento įsigaliojimo datos Komisija viešai paskelbs patvirtintų maisto priedų, kurie yra pakartotinai vertinami, sąrašą nurodydama jų paskutinio MPMK arba EMST atlikto vertinimo datą.

    (18)

    Šiame reglamente nustatytos priemonės atitinka Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto nuomonę ir joms neprieštarauja nei Europos Parlamentas, nei Taryba,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Dalykas ir taikymo sritis

    1.   Šiuo reglamentu nustatoma patvirtintų maisto priedų pakartotinio vertinimo, kurį turi atlikti Europos maisto saugos tarnyba (toliau – EMST), programa, kaip nustatyta Reglamento (EB) Nr. 1333/2008 32 straipsnyje.

    2.   Patvirtinti maisto priedai, kurių pakartotinį vertinimą EMST užbaigė iki priimant šį reglamentą, dar kartą pakartotinai nebevertinami. Tie maisto priedai išvardyti I priede.

    2 straipsnis

    Sąvokų apibrėžtys

    Šiame reglamente vartojamų sąvokų apibrėžtys:

    a)   patvirtintas maisto priedas– maisto priedas, patvirtintas iki 2009 m. sausio 20 d. ir įtrauktas į 1994 m. birželio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 94/35/EB dėl maisto produktuose naudojamų saldiklių (6), 1994 m. birželio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 94/36/EB dėl maisto produktuose naudojamų dažų (7) arba 1995 m. vasario 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 95/2/EB dėl maisto priedų, išskyrus dažiklius ir saldiklius (8);

    b)   verslo subjektas– fizinis arba juridinis asmuo, atsakingas už tai, kad jo kontroliuojamame pašarų versle būtų užtikrintas Reglamento (EB) Nr. 1333/2008 reikalavimų laikymasis;

    c)   suinteresuotasis verslo subjektas– verslo subjektas, suinteresuotas vieno ar kelių patvirtintų maisto priedų patvirtinimo nenutrūkstamumu;

    d)   pirminis dokumentų rinkinys– dokumentų, kuriais remiantis iki 2009 m. sausio 20 d. buvo įvertintas maisto priedas ir leista jį naudoti, rinkinys.

    3 straipsnis

    Patvirtintų maisto priedų pakartotinio vertinimo eilės tvarka

    1.   Patvirtinti maisto priedai pakartotinai vertinami toliau nurodyta tvarka laikantis tokių terminų:

    a)

    visų Direktyvoje 94/36/EB išvardytų patvirtintų maisto dažiklių pakartotinis vertinimas turi būti baigtas iki 2015 m. gruodžio 31 d.;

    b)

    visų Direktyvoje 95/2/EB išvardytų patvirtintų maisto priedų, išskyrus dažiklius ir saldiklius, pakartotinis vertinimas turi būti baigtas iki 2018 m. gruodžio 31 d.;

    c)

    visų Direktyvoje 94/35/EB išvardytų patvirtintų maisto saldiklių pakartotinis vertinimas turi būti baigtas iki 2020 m. gruodžio 31 d.

    2.   Konkretūs 1 dalyje nurodytų funkcinių grupių tam tikrų maisto priedų vertinimo terminai nustatyti šio reglamento II priede. Minėti maisto priedai turi būti vertinami pirmiau nei kiti tos pačios funkcinės grupės maisto priedai.

    3.   Nukrypdama nuo 1 ir 2 dalių nuostatų EMST, Komisijos prašymu arba savo iniciatyva, bet kuriuo metu pirmumo tvarka gali pradėti pakartotinį maisto priedo ar maisto priedų grupės vertinimą, jeigu gauta naujų mokslinių įrodymų:

    a)

    rodančių, kad kyla galimas pavojus žmonių sveikatai arba

    b)

    galinčių koki nors būdu paveikti maisto priedo ar maisto priedų grupės saugos vertinimą.

    4 straipsnis

    Pakartotinio vertinimo tvarka

    Pakartotinai vertindama patvirtintą maisto priedą EMST:

    a)

    išnagrinėja Maisto produktų mokslinio komiteto (MPMK) arba EMST pirminę nuomonę ir darbinius dokumentus;

    b)

    išnagrinėja pirminį dokumentų rinkinį (jei yra);

    c)

    išnagrinėja suinteresuotojo (-ųjų) verslo subjekto (-ų) ir (arba) bet kurios kitos suinteresuotosios šalies pateiktus duomenis;

    d)

    išnagrinėja visus Komisijos ir valstybių narių pateiktus duomenis;

    e)

    suranda visą susijusią literatūrą, paskelbtą nuo paskutinio kiekvieno maisto priedo įvertinimo.

    5 straipsnis

    Prašymas pateikti duomenis

    1.   Kad gautų suinteresuotojo (-ųjų) verslo subjekto (-ų) ir (arba) kitų suinteresuotųjų šalių duomenis, EMST skelbia viešą (-us) kvietimą (-us) teikti duomenis apie pakartotinai vertinamus maisto priedus. Sudarydama duomenų teikimo tvarkaraštį EMST nustato deramą laikotarpį po šio reglamento įsigaliojimo datos, kad suinteresuotasis verslo subjektas ir (arba) bet kuri kita suinteresuotoji šalis galėtų atlikti šią pareigą.

    2.   1 dalyje nurodyti duomenys gali būti, pavyzdžiui:

    a)

    MPMK, EMST arba Jungtinio MŽŪO ir PSO maisto priedų ekspertų komiteto (JECFA) įvertinto pirminio dokumentų rinkinio tyrimų ataskaitos;

    b)

    informacija apie duomenis, susijusius su MPMK arba JECFA anksčiau nesvarstyto atitinkamo maisto priedo sauga;

    c)

    informacija apie šiuo metu naudojamų maisto priedų specifikacijas, taip pat informacija apie dalelių dydį, atitinkamas fizikines ir chemines charakteristikas ir savybes;

    d)

    informacija apie gamybos procesą;

    e)

    informacija apie taikomus nustatymo maiste analitinius metodus;

    f)

    informacija apie su maistu susijusį maisto priedų poveikį žmonėms (pvz., vartojimo modelius ir naudojimą, dabartinį naudojimo lygį ir didžiausią naudojimo lygį, vartojimo dažnumą ir kitus su poveikiu susijusius veiksnius);

    g)

    reakcija ir išlikimas maiste.

    6 straipsnis

    Duomenų pateikimas

    1.   Suinteresuotasis (-ieji) verslo subjektas (-ai) ir bet kuri kita suinteresuotoji šalis per EMST kvietime teikti duomenis nustatytą laikotarpį pateikia 5 straipsnio 2 dalyje nurodytus duomenis, susijusius su maisto priedo pakartotiniu vertinimu. Suinteresuotasis verslo subjektas ir kitos suinteresuotosios šalys EMST prašomus duomenis pateikia kuo tiksliau laikydamosi taikomų duomenų pateikimo maisto priedų vertinimui gairių (9).

    2.   Jei yra keli suinteresuotieji verslo subjektai ir jei įmanoma, duomenis jie gali pateikti bendrai.

    3.   Jeigu atliekant pakartotinį vertinimą prireikia papildomos informacijos, EMST skelbdama viešą kvietimą teikti duomenis prašo suinteresuotųjų verslo subjektų ir ragina kitas suinteresuotąsias šalis pateikti tokią informaciją. Atsižvelgdama į laiką, kurio reikia suinteresuotajam verslo subjektui ir (arba) kitoms suinteresuotosioms šalims, ji nustato terminą, iki kurio tokia informacija turi būti pateikta. Tokiais atvejais EMST prašymą pateikti papildomą informaciją skelbia pakankamai iš anksto, kad būtų laikomasi 3 straipsnio 1 dalyje ir II priede nurodytų bendrų pakartotinio vertinimo terminų.

    4.   Atliekant pakartotinį vertinimą, į informaciją, pateiktą po EMST nustatyto termino, neatsižvelgiama. Tačiau išimtiniais atvejais EMST, Komisijai pritarus, gali nuspręsti atsižvelgti į pavėluotai pateiktą informaciją, jei ta informacija yra labai svarbi maisto priedo pakartotiniam vertinimui.

    5.   Jeigu prašoma informacija nebuvo pateikta EMST iki nustatyto termino, maisto priedas gali būti išbraukiamas iš Sąjungos sąrašo laikantis Reglamento (EB) Nr. 1333/2008 (10) 10 straipsnio 3 dalyje nustatytos tvarkos.

    7 straipsnis

    Kita informacija

    Vykdant maisto priedo pakartotinio vertinimo programą suinteresuotasis (-ieji) verslo subjektas (-ai) arba bet kuri kita suinteresuotoji šalis informuoja EMST ir Komisiją apie bet kokį pavojų aplinkai, kylantį gaminant, naudojant arba šalinant tą maisto priedą.

    8 straipsnis

    Konfidencialumas

    1.   Informacija, kurią atskleidus galėtų būti labai pakenkta verslo subjekto arba kitų suinteresuotųjų šalių konkurencinei padėčiai, yra konfidenciali.

    2.   Toliau nurodyta informacija jokiomis aplinkybėmis nelaikoma konfidencialia:

    a)

    suinteresuotojo verslo subjekto pavadinimas arba vardas ir pavardė ir adresas;

    b)

    medžiagos cheminis pavadinimas ir aiškus jos apibūdinimas;

    c)

    informacija apie medžiagos naudojimą konkrečiuose maisto produktuose arba maisto produktų kategorijose, ar ant jų;

    d)

    informacija, susijusi su medžiagos saugos įvertinimu;

    e)

    maisto produktų analizės metodas (-ai).

    3.   Atsižvelgiant į 1 dalį, suinteresuotasis (-ieji) verslo subjektas (-ai) ir kitos suinteresuotosios šalys nurodo, kurią pateiktos informacijos dalį jie pageidauja laikyti konfidencialia. Tokiais atvejais pateikiamas patikrinamas pagrindimas.

    4.   EMST pasiūlymu Komisija, pasitarusi su suinteresuotuoju verslo subjektu ir (arba) kitomis suinteresuotosiomis šalimis, nusprendžia, kuri informacijos dalis liks konfidenciali, ir apie tai atitinkamai praneša EMST ir valstybėms narėms.

    5.   Laikydamosi 2001 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1049/2001 dėl galimybės visuomenei susipažinti su Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos dokumentais (11), Komisija, EMST ir valstybės narės imasi priemonių, reikalingų pagal šį reglamentą gautos informacijos konfidencialumui užtikrinti, išskyrus informaciją, kurią būtina skelbti dėl aplinkybių, susijusių su žmonių arba gyvūnų sveikatos ar aplinkos apsauga.

    6.   1–5 dalių nuostatų įgyvendinimas neturi įtakos Komisijos, EMST ir valstybių narių keitimuisi informacija.

    9 straipsnis

    Stebėsenos eiga

    Kiekvienų metų gruodžio mėn. EMST informuoja Komisiją ir valstybes nares apie pakartotinio vertinimo programos eigą.

    10 straipsnis

    Įsigaliojimas

    Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje 2010 m. kovo 25 d.

    Komisijos vardu

    Pirmininkas

    José Manuel BARROSO


    (1)  OL L 354, 2008 12 31, p. 16.

    (2)  COM(2007) 418 galutinis.

    (3)  COM(2001) 542 galutinis.

    (4)  „Maisto priedai Europoje 2000 m. Šiuo metu ES leidžiamų maisto priedų saugumo vertinimai“ (angl. Food Additives in Europe 2000, Status of safety assessments of food additives presently permitted in the EU), Šiaurės Ministrų Taryba, TemaNord 2002:560.

    (5)  Maisto produktų mokslinio komiteto duomenų pateikimo maisto priedų vertinimui gairės (angl. Guidance on submissions for food additive evaluations by the Scientific Committee on Food). 2001 m. liepos 11 d. pateikta nuomonė. SCF/CS/ADD/GEN/26 galutinis.

    (6)  OL L 237, 1994 9 10, p. 3.

    (7)  OL L 237, 1994 9 10, p. 13.

    (8)  OL L 61, 1995 3 18, p. 1.

    (9)  Šiuo metu tai 2001 m. liepos 11 d. išreikšta nuomonė. SCF/CS/ADD/GEN/26 galutinis.

    (10)  OL L 354, 2008 12 31, p. 16.

    (11)  OL L 145, 2001 5 31, p. 43.


    I PRIEDAS

    Iki 2009 m. sausio 20 d. patvirtintų maisto priedų, kurių pakartotinį vertinimą EMST baigė iki priimant šį reglamentą, sąrašas

    E Nr.

    Medžiaga

    Paskutinio MPMK arba EMST atlikto vertinimo metai

    EMST atliekamo pakartotinio vertinimo statusas

    E 102

    Tartrazinas

    2009 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2009 m. rugsėjo 23 d.

    E 104

    Chinolino geltonasis

    2009 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2009 m. rugsėjo 23 d.

    E 110

    Saulėlydžio geltonasis, FCF apelsinų geltonasis S

    2009 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2009 m. rugsėjo 24 d.

    E 122

    Azorubinas, karmosinas

    2009 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2009 m. rugsėjo 24 d.

    E 124

    Ponso 4R, kochinelas raudonasis A

    2009 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2009 m. rugsėjo 23 d.

    E 129

    Alura raudonasis AC

    2009 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2009 m. rugsėjo 23 d.

    E 160d

    Likopenas

    2008 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2008 m. sausio 30 d.

    E 234

    Nizinas

    2006 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2006 m. sausio 26 d.

    E 173

    Aliuminis

    2008 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2008 m. gegužės 22 d.

    E 214

    Etilo p-hidroksibenzoatas

    2004 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2004 m. liepos 13 d.

    E 215

    Natrio etilo p-hidroksibenzoatas

    2004 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2004 m. liepos 13 d.

    E 218

    Metilo p-hidroksibenzoatas

    2004 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2004 m. liepos 13 d.

    E 219

    Natrio metilo p-hidroksibenzoatas

    2004 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2004 m. liepos 13 d.

    E 235

    Natamicinas

    2009 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2009 m. lapkričio 26 d.

    E 473

    Riebalų rūgščių sacharozės esteriai

    2006 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2004 m. lapkričio 23 d., persvarstyta 2006 m. sausio 26 d.

    E 474

    Sacharozės gliceridai

    2006 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2004 m. lapkričio 23 d., persvarstyta 2006 m. sausio 26 d.

    E 901

    Bičių vaškas, baltas ir geltonas

    2007 m.

    Pakartotinis vertinimas baigtas 2007 m. lapkričio 27 d.


    II PRIEDAS

    Tam tikrų maisto priedų, priklausančių funkcinėms maisto priedų grupėms, konkretūs prioritetai, kaip nurodyta 3 straipsnio 1 ir 2 dalyse

    I DALIS:   MAISTO DAŽIKLIAI

    Per bendrą 3 straipsnio 1 dalyje nurodytą maisto dažiklių pakartotinio vertinimo laikotarpį – iki 2015 m. gruodžio 31 d. – nustatomi tokie konkretūs terminai toliau išvardytiems maisto dažikliams:

    1.

    Šie maisto dažikliai turi būti įvertinti iki 2010 m. balandžio 15 d.

    E 123

    Amarantas,

    E 151

    E 151 Briliantinis juodasis BN, Juodasis PN,

    E 154

    Rudasis FK,

    E 155

    Rudasis HT ir

    E 180

    Litolrubinas BK.

    2.

    Šie maisto dažikliai turi būti įvertinti iki 2010 m. gruodžio 31 d.

    E 100

    Kurkuminas,

    E 127

    Eritrozinas,

    E 131

    Patent mėlynasis V,

    E 132

    Indigotinas, indigokarminas,

    E 133

    Briliantinis mėlynasis FCF,

    E 142

    Žaliasis S,

    E 150a

    Paprastoji karamelė,

    E 150b

    Šarminė sulfitinė karamelė,

    E 150c

    Amoniakinė karamelė,

    E 150d

    Sulfitinė amoniakinė karamelė,

    E 161b

    Liuteinas,

    E 161g

    Kantaksantinas,

    E 170

    Kalcio karbonatas.

    3.

    Šie maisto dažikliai turi būti įvertinti iki 2015 m. gruodžio 31 d.

    E 101

    i) Riboflavinas ii) Riboflavin-5’-fosfatas,

    E 120

    Kochinelas, karmino rūgštis, karminas

    E 140

    Chlorofilai ir chlorofilinai: i) Chlorofilai, ii) Chlorofilinai,

    E 141

    Chlorofilų ir chlorofilinų vario kompleksai: i) Chlorofilų variokompleksai, ii) Chlorofilinų vario kompleksai

    E 153

    Augalinė anglis,

    E 160b

    Anatas, biksinas, norbiksinas,

    E 160a

    Karotenai: i) karotenų mišinys, ii) beta karotenas,

    E 160c

    Paprikų ekstraktas, kapsantinas, kapsorubinas,

    E 160e

    Beta-apo-8’-karotenalis (C 30),

    E 160f

    Beta-apo-8’-karoteno rūgšties etilesteris (C 30),

    E 162

    Burokėlių raudonasis, betaninas,

    E 163

    Antocianinai,

    E 171

    Titano dioksidas,

    E 172

    Geležies oksidai ir hidroksidai,

    E 174

    Sidabras,

    E 175

    Auksas

    II DALIS:   MAISTO PRIEDAI (KITI NEI DAŽIKLIAI IR SALDIKLIAI)

    Per bendrą 3 straipsnio 1 dalyje nurodytą maisto priedų (kitų nei dažikliai ir saldikliai) pakartotinio vertinimo laikotarpį – iki 2018 m. gruodžio 31 d. – nustatomi tokie konkretūs terminai toliau išvardytiems maisto priedams ir maisto priedų grupėms:

    1.

    Konservantai ir antioksidantai E 200-203; E 210-215, E 218-252, E 280-285; E 300-E 321 ir E 586 turi būti įvertinti iki 2015 m. gruodžio 31 d.

    šioje grupėje pirmenybę teikiant:

    E 310-312

    Galatams

    E 320

    Butilintam hidroksianizolui (BHA)

    E 321

    Butilintam hidroksitoluenui (BHT)

    E 220-228

    Sieros dioksidui ir sulfitui

    E 304

    Askorbo rūgšties riebalų rūgščių esteriams: i) Askorbilpalmitatui, ii) Askorbilstearatui

    E 200-203

    Sorbo rūgščiai ir sorbatams

    E 284

    Boro rūgščiai

    E 285

    Natrio tetraboratui (boraksui)

    E 239

    Heksametilentetraminui

    E 242

    Dimetildikarbonatui

    E 249

    Kalio nitritui

    E 250

    Natrio nitritui

    E 251

    Natrio nitratui

    E 252

    Kalio nitratui

    E 280-283

    Propiono rūgščiai ir jos natrio, kalcio ir kalio druskoms (propionatams)

    E 306

    Tokoferolio prisotintam ekstraktui

    E 307

    Alfa-tokoferoliui

    E 308

    Gama-tokoferoliui

    E 309

    Delta-tokoferoliui

    2.

    Emulsikliai, stabilizatoriai, stingdančios medžiagos E 322, E 400-E 419; E 422-E 495; E 1401-E 1451 turi būti įvertinti iki 2016 m. gruodžio 31 d.,

    šioje grupėje pirmenybę teikiant:

    E 483

    Stearilo tartratui

    E 491-495

    Sorbitano esteriams

    E 431

    Polioksietileno (40) stearatui

    E 432-436

    Polisorbatams

    E 444

    Sacharozės acetato izobutiratui

    E 481

    Natrio stearoil-2-laktatui

    E 482

    Kalcio stearoil-2-laktatui

    E 414

    Akacijų sakams (gumiarabikui) (1)

    E 410

    Saldžiųjų ceratonijų dervai (1)

    E 417

    Tara dervai (1)

    E 422

    Gliceroliui

    E 475

    Riebalų rūgščių poliglicerolio esteriams

    3.

    E 551 Silicio dioksidas, E 620-625 Glutamatai, E 1105 Lizocimas ir E 1103 Invertazė turi būti įvertinti iki 2016 m. gruodžio 31 d.

    4.

    Kiti maisto priedai (išskyrus dažiklius ir saldiklius) turi būti įvertinti iki 2018 m. gruodžio 31 d.,

    pirmenybę teikiant:

    E 552

    Kalcio silikatui

    E 553a

    Magnio silikatui ir trisilikatui

    E 553b

    Talkui

    E 558

    Bentonitui

    E 999

    Kualajos ekstraktui

    E 338-343

    Fosforo rūgščiai ir fosfatams

    E 450-452

    Difosfatams, trifosfatams ir polifosfatams

    E 900

    Dimetilpolisiloksanui

    E 912

    Montano rūgščių esteriams

    E 914

    Oksiduotiems polietileno vaškams

    E 902

    Kandelila vaškui

    E 904

    Šelakui

    E 626-629

    Guanilo rūgščiai, dinatrio guanilatui, dikalio guanilatui ir kalcio guanilatui

    E 630-633

    Inozino rūgščiai, dinatrio inozinatui, dikalio inozinatas ir kalcio inozinatui

    E 634-635

    Kalcio 5’-ribonukleotidams ir dinatrio 5’-ribonukleotidams

    E 507-511

    Vandenilio chlorido rūgščiai, kalio chloridui, kalcio chloridui, magnio chloridui

    E 513

    Sulfato rūgščiai


    (1)  Visos gamtinės dervos E 400-418 ir 425 gali būti įvertintos tuo pačiu metu.


    Top