Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62018TN0750

T-750/18. sz. ügy: 2018. december 21-én benyújtott kereset – Briois kontra Parlament

HL C 82., 2019.3.4, p. 58–59 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

4.3.2019   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 82/58


2018. december 21-én benyújtott kereset – Briois kontra Parlament

(T-750/18. sz. ügy)

(2019/C 82/70)

Az eljárás nyelve: francia

Felek

Felperes: Steeve Briois (Hénin-Beaumont, Franciaország) (képviselő: F. Wagner ügyvéd)

Alperes: Európai Parlament

Kérelmek

A felperes azt kéri, hogy a Törvényszék:

semmisítse meg a Steeve Briois mentelmi jogának felfüggesztése iránti kérelemre vonatkozó, 2018. október 24-i európai parlamenti határozatot (2018/2075 IMM), amellyel elfogadták a jogi bizottság A8–0349/2018 jelentését;

az Európai Parlamentet kötelezze az eljárás összes költségének viselésére.

Jogalapok és fontosabb érvek

Keresete alátámasztása érdekében a felperes három jogalapra hivatkozik.

1.

Az első jogalap az Európai Unió kiváltságairól és mentességeiről szóló (7.) jegyzőkönyv (a továbbiakban: jegyzőkönyv) 8. cikkének megsértésén alapul, amennyiben S. Briois írása, amely származási tagállamában büntetőeljárások alapjául szolgált, az említett rendelkezés értelmében parlamenti feladatainak ellátása során kifejtett véleménynek minősül.

2.

A második jogalap a jegyzőkönyv 9. cikkének megsértésén alapul, amennyiben a Parlament megsértette e rendelkezés szövegét és szellemiségét az S. Briois mentelmi jogának felfüggesztésére vonatkozó határozat elfogadásával, és ezért ez a határozat semmis.

3.

A harmadik jogalap az egyenlő bánásmód és a megfelelő ügyintézés elvének megsértésén alapul.

Először is, a felperes úgy véli, hogy a Parlament megsértette az egyenlő bánásmód elvét azzal, hogy az összehasonlítható helyzetben lévő képviselőkhöz képest eltérően kezelte őt, következésképpen a Parlament a megfelelő ügyintézés elvét is megsértette, amely feltételezi a hatáskörrel rendelkező intézmény részéről annak kötelezettségét, hogy gondosan és pártatlanul megvizsgálja az adott ügy összes releváns körülményét.

Másodszor, a felperes szerint valószínűsítő körülmények csoportja enged arra következtetni, hogy a fumus persecutionis nyilvánvaló esete áll fenn vele szemben.


Top