This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 32016D1170
Council Decision (EU) 2016/1170 of 12 July 2016 on the position to be adopted, on behalf of the European Union, within the Joint Committee established by the Framework Agreement on Comprehensive Partnership and Cooperation between the European Community and its Member States, of the one part, and the Republic of Indonesia, on the other part, in relation to the adoption of the rules of procedure of the Joint Committee, and the setting up of specialised working groups
A Tanács (EU) 2016/1170 határozata (2016. július 12.) az egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről az Indonéz Köztársaság közötti átfogó partnerségi és együttműködési keretmegállapodással létrehozott vegyes bizottságban a vegyes bizottság eljárási szabályzatának elfogadása és szakértői munkacsoportok létrehozása tekintetében az Európai Unió által képviselendő álláspontról
A Tanács (EU) 2016/1170 határozata (2016. július 12.) az egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről az Indonéz Köztársaság közötti átfogó partnerségi és együttműködési keretmegállapodással létrehozott vegyes bizottságban a vegyes bizottság eljárási szabályzatának elfogadása és szakértői munkacsoportok létrehozása tekintetében az Európai Unió által képviselendő álláspontról
HL L 193., 2016.7.19, p. 29–37
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
In force
19.7.2016 |
HU |
Az Európai Unió Hivatalos Lapja |
L 193/29 |
A TANÁCS (EU) 2016/1170 HATÁROZATA
(2016. július 12.)
az egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről az Indonéz Köztársaság közötti átfogó partnerségi és együttműködési keretmegállapodással létrehozott vegyes bizottságban a vegyes bizottság eljárási szabályzatának elfogadása és szakértői munkacsoportok létrehozása tekintetében az Európai Unió által képviselendő álláspontról
AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,
tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 207. cikkére és 209. cikkére, összefüggésben annak 218. cikke (9) bekezdésével,
tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,
mivel:
(1) |
Az egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről az Indonéz Köztársaság közötti átfogó partnerségi és együttműködési keretmegállapodás (1) (a továbbiakban: a megállapodás) 2014. május 1-jén hatályba lépett. |
(2) |
A megállapodás 41. cikke értelmében a vegyes bizottság (a továbbiakban: a vegyes bizottság) létrehozásának célja többek között a megállapodás megfelelő működésének és végrehajtásának biztosítása. |
(3) |
A megállapodás hatékony végrehajtásának elősegítése érdekében, el kell fogadni a vegyes bizottság eljárási szabályzatát. |
(4) |
A megállapodás 41. cikke szerint a vegyes bizottság szakértői munkacsoportokat hozhat létre, melyek segítik feladatai ellátásában. |
(5) |
Ezért a vegyes bizottságon belül a vegyes bizottság eljárási szabályzatának elfogadása és a szakértői munkacsoportok létrehozása tekintetében az Unió által képviselendő álláspontnak a vegyes bizottság csatolt határozattervezetén kell alapulnia, |
ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:
1. cikk
(1) A megállapodás 41. cikke alapján létrehozott vegyes bizottságon belül
a) |
a vegyes bizottság eljárási szabályzatának elfogadása; és |
b) |
a szakértői munkacsoportok létrehozása |
tekintetében az Unió által képviselendő álláspontnak a vegyes bizottság e határozathoz csatolt határozattervezetein kell alapulnia.
(2) Az Unió vegyes bizottságon belüli képviselői a határozattervezetek kisebb módosításairól a Tanáccsal való ismételt egyeztetés nélkül is megállapodhatnak.
2. cikk
Ez a határozat az elfogadásának napján lép hatályba.
Kelt Brüsszelben, 2016. július 12-én.
a Tanács részéről
az elnök
P. KAŽIMÍR
(1) Átfogó partnerségi keretmegállapodás egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről az Indonéz Köztársaság között (HL L 125., 2014.4.26., 17. o.)
TERVEZET
AZ EU–INDONÉZIA VEGYES BIZOTTSÁG 1/2016 HATÁROZATA
(…)
eljárási szabályzatának elfogadásáról
AZ EU–INDONÉZIA VEGYES BIZOTTSÁG,
tekintettel az egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről az Indonéz Köztársaság közötti átfogó partnerségi és együttműködési keretmegállapodásra (1) (a továbbiakban: a megállapodás) és különösen annak 41. cikkére,
mivel:
(1) |
A megállapodás 2014. május 1-jén hatályba lépett. |
(2) |
A megállapodás hatékony végrehajtásának előmozdítása érdekében a vegyes bizottságot a lehető leghamarabb létre kell hozni. |
(3) |
A megállapodás 41. cikkének (5) bekezdése értelmében a vegyes bizottság elfogadja saját eljárási szabályzatát, |
ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:
Egyetlen cikk
A vegyes bizottság elfogadja a mellékletben szereplő eljárási szabályzatát.
Kelt …-ban/-ben,
az EU–Indonézia vegyesbizottság részéről
az elnök
(1) HL L 125., 2014.4.26., 17. o.
MELLÉKLET
A vegyes bizottság eljárási szabályzata
1. cikk
Összetétel és elnökség
(1) Az egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről az Indonéz Köztársaság közötti átfogó partnerségi és együttműködési keretmegállapodás (a továbbiakban: a megállapodás) 41. cikkének megfelelően létrehozott vegyes bizottság a megállapodás 41. cikke szerint végzi feladatait.
(2) A vegyes bizottság a két Fél lehető legmagasabb szintű képviselőiből áll.
(3) A vegyes bizottság elnökségét az Indonéz Köztársaság külügyminisztere és az Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője felváltva látja el. Az elnökök felhatalmazást adhatnak vezető beosztású tisztviselőknek a vegyes bizottság valamennyi ülésének vagy azok egy részének az elnöklésére.
2. cikk
Képviselet
(1) A Felek értesítik egymást a vegyes bizottságban résztvevő képviselőik (a továbbiakban: a tagok) jegyzékéről. A jegyzéket a vegyes bizottság titkársága vezeti.
(2) Az a tag, aki maga helyett egy másik képviselőt kíván küldeni, az ülés időpontja előtt írásban értesíti az elnököt az őt helyettesítő képviselő nevéről. A helyettes képviselő a helyettesített tag valamennyi jogát gyakorolja.
3. cikk
Küldöttségek
(1) A vegyes bizottság tagjait más tisztviselők is kísérhetik. A Feleket minden ülés előtt a titkárságon keresztül tájékoztatni kell az ülésen részt vevő küldöttségek tervezett összetételéről.
(2) Adott esetben és a Felek kölcsönös megállapodása útján a vegyes bizottság üléseire megfigyelőként szakértőket vagy más szervek képviselőit is meg lehet hívni, vagy hogy bizonyos témákkal kapcsolatban tájékoztatást nyújtsanak.
4. cikk
Ülések
(1) A vegyes bizottság rendesen legalább kétévente, vagy a két Fél által meghatározott időközönként tartja üléseit. A vegyes bizottság üléseit az elnök hívja össze és az ülésekre közösen meghatározott időpontban, Indonéziában, illetve Brüsszelben felváltva kerül sor. A Felek egyetértésével rendkívüli üléseket is össze lehet hívni.
(2) Kivételes esetben és mindkét Fél egyetértése mellett a vegyes bizottság ülései technikai eszközök útján, pl. video- vagy telekonferencia keretében is lefolytathatók.
(3) A vegyes bizottság a Felek megállapodásának megfelelően a lehető legmagasabb szinten ülésezik. A két Fél arra törekszik, hogy amikor csak lehet, miniszteri szintű részvételt biztosítson.
(4) A vegyes bizottság miniszteri szintű elnöklettel zajló üléseit előzőleg megrendezett, vezető beosztású tisztviselői szintű ülésen kell előkészíteni.
5. cikk
Nyilvánosság
(1) Amennyiben a Felek erről másként nem határoznak, a vegyes bizottság ülései nem nyilvánosak. Amennyiben az egyik Fél bizalmasnak nyilvánított információkat terjeszt a vegyes bizottság elé, a másik Fél a szóban forgó információkat akként kezeli.
(2) A vegyes bizottság adott esetben nyilatkozatokat adhat ki a nyilvánosság számára.
6. cikk
Titkárság
Az Európai Külügyi Szolgálat és az Indonéz Köztársaság kormányának egy-egy képviselője közösen gyakorolja a vegyes bizottság titkári tisztségét. Valamennyi, a vegyes bizottság elnökéhez címzett, illetve általa tett közleményt meg kell küldeni a titkároknak. A vegyes bizottság elnökének címzett, illetve az általa kezdeményezett levelezés bármilyen írásbeli eszköz útján folytatható, beleértve az elektronikus leveleket is.
7. cikk
Az ülések napirendje
(1) Az elnök elkészíti az ülések előzetes napirendjét. Az előzetes napirendet és a vonatkozó dokumentumokat rendes esetben legkésőbb az ülés kezdete előtt 15 nappal eljuttatják a másik Félhez.
(2) Az elnök javasolhatja szakértők részvételét a vegyes bizottság ülésein, hogy információt nyújtsanak bármelyik napirendi ponttal kapcsolatban.
(3) A vegyes bizottság minden ülés elején elfogadja a napirendet. Amennyiben arról a két Fél megállapodik, az előzetes napirenden nem szereplő pontokat is felvehetnek a napirendre.
(4) Az elnök különleges körülmények között és a két Féllel egyetértésben az adott ügy sajátosságaira való tekintettel lerövidítheti az (1) bekezdésben említett határidőket.
8. cikk
Kölcsönösen elfogadott jegyzőkönyv
(1) A vegyes bizottság ülésének eredményét kölcsönösen elfogadott jegyzőkönyv tartalmazza.
(2) A két titkár általában az ülés időpontját követő 30 naptári napon belül az ülésnek otthont adó Fél által benyújtott dokumentum alapján közösen elkészíti a kölcsönösen elfogadott jegyzőkönyv tervezetét. A kölcsönösen elfogadott jegyzőkönyv tervezete a vegyes bizottságban elfogadott következtetések elnök általi összefoglalásán alapul.
(3) Az ülés időpontját követő 45 napon belül vagy a Felek által közösen kitűzött határidőn belül mindkét Fél jóváhagyja a kölcsönösen elfogadott jegyzőkönyvet. A jegyzőkönyv elfogadását követően a Felek a jegyzőkönyv tervezetének két eredeti példányát aláírásával látja el. A Felek megkapják a jegyzőkönyvtervezet egy-egy eredeti példányát.
9. cikk
Határozatok és ajánlások
(1) A vegyes bizottságnak a megállapodás 41. cikkében meghatározott feladatai elvégzése céljából a vegyes bizottság határozatot és/vagy ajánlást fogadhat el. Az ilyen határozatot és/vagy ajánlást el kell látni sorszámmal, az elfogadás dátumával és a tárgy megjelölésével.
(2) Ha a körülményekre tekintettel szükséges a vegy bizottság a határozatot vagy az ajánlást írásbeli eljárással is elfogadhatja.
(3) Az 5. cikk rendelkezései ellenére a Felek dönthetnek úgy, hogy a vegyes bizottság által elfogadott határozatokat és ajánlásokat saját hivatalos lapjukban közzéteszik.
10. cikk
Levelezés
(1) A vegyes bizottsághoz címzett levelezést a Felek valamelyike titkárának kell címezni, aki tájékoztatja a másik titkárt.
(2) A vegyes bizottságnak címzett leveleket a titkárság az elnökhöz továbbítja, és amennyiben indokolt, a 11. cikkben említett dokumentumként körözteti.
(3) A vegyes bizottság elnökétől származó leveleket a titkárság elküldi a Feleknek, és amennyiben indokolt, a 11. cikkben említett dokumentumként körözteti.
11. cikk
Dokumentumok
(1) Amennyiben a vegyes bizottság tanácskozásai írott dokumentumokon alapulnak, ezeket a dokumentumokat a titkárság ellátja számmal, és a tagok körében körözteti.
(2) Mindegyik titkár felelős azért, hogy a dokumentumokat az ő részéről a vegyes bizottságban részt vevő megfelelő tagoknak megküldje, és szisztematikusan másolatot küldjön ezekről a másik titkárnak.
12. cikk
Kiadások
(1) A Felek mindegyike maga viseli a vegyes bizottság ülésein való részvételével összefüggően a személyzet utazási és ellátási költségeit, valamint a postai és távközlési kiadások terén felmerülő költségeket.
(2) Az ülések megrendezésével és a dokumentumok sokszorosításával kapcsolatos kiadásokat az ülésnek otthont adó Fél viseli.
13. cikk
Az eljárási szabályzat módosítása
Bármelyik Fél írásban kérheti az eljárási szabályzat felülvizsgálatát, az eljárási szabályzat pedig a 9. cikkel összhangban a Felek közös megegyezésével módosítható.
14. cikk
Szakértői munkacsoportok és egyéb mechanizmusok
(1) A vegyes bizottság szakértői munkacsoportokat és egyéb mechanizmusokat hozhat létre, melyek segítik feladatai ellátásában. A szakértői munkacsoportok és az egyéb mechanizmusok a vegyes bizottságnak alárendelten működnek.
(2) A vegyes bizottság dönthet meglévő szakértői munkacsoportok vagy egyéb mechanizmusok megszüntetéséről, vagy további szakértői munkacsoportok vagy mechanizmusok létrehozásáról, melyek segítik feladatai ellátásában.
(3) A szakértői munkacsoportok és és az egyéb mechanizmusok a vegyes bizottság minden egyes ülésén részletesen beszámolnak tevékenységükről a vegyes bizottságnak.
(4) A szakértői munkacsoportok csak ajánlásokat terjeszthetnek a vegyes bizottság elé.
TERVEZET
AZ EU–INDONÉZIA VEGYES BIZOTTSÁG 2/2016 HATÁROZATA
(…)
szakértői munkacsoportok és egyéb mechanizmusok létrehozásáról
AZ EU–INDONÉZIA VEGYES BIZOTTSÁG,
tekintettel az egyrészről az Európai Közösség és tagállamai, másrészről az Indonéz Köztársaság közötti átfogó partnerségi és együttműködési keretmegállapodásra (1) (a továbbiakban: a megállapodás) és különösen annak 41. cikkére,
mivel:
(1) |
A megállapodás 2014. május 1-jén hatályba lépett. |
(2) |
A megállapodás hatékony végrehajtásának előmozdítása érdekében a megállapodás intézményi keretét a lehető leghamarabb létre kell hozni. |
(3) |
A vegyes bizottság – a megállapodás 41. cikke (3) bekezdésének és eljárási szabályzatának 14. cikke szerint – szakértői munkacsoportokat és egyéb mechanizmusokat hozhat létre, melyek segítik feladatai ellátásában. |
(4) |
Annak érdekében, hogy a megállapodás alkalmazási körébe tartozó kulcsfontosságú területeken lehetővé váljon a szakértői szintű eszmecsere, szakértői munkacsoportok vagy egyéb mechanizmusok hozhatók létre. A Felek megegyezhetnek továbbá a szakértői munkacsoportok vagy az egyéb mechanizmusok listájának és/vagy azok hatásköreinek módosításáról. |
(5) |
A vegyes bizottság az eljárási szabályzatának 9. cikke szerint írásbeli eljárással is elfogadhat határozatokat. |
(6) |
A vegyes bizottság ezt a határozatot annak érdekében fogadja el, hogy biztosítsa a szakértői munkacsoportok vagy mechanizmusok kellő időben való működőképessé válását, |
ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:
Egyetlen cikk
A vegyes bizottság létrehozza az ezen határozat mellékletben felsorolt szakértői munkacsoportokat és egyéb mechanizmusokat.
Kelt …,
az EU–Indonézia vegyes bizottság részéről
az elnök
(1) HL L 125., 2014.4.26., 17. o.
MELLÉKLET
Az EU–Indonézia vegyes bizottság
Szakértői munkacsoportok és egyéb mechanizmusok
(1) |
Fejlesztési együttműködéssel foglalkozó szakértői munkacsoport |
(2) |
Kereskedelemmel és beruházásokkal foglalkozó szakértői munkacsoport |
(3) |
Emberi jogi párbeszéd |
(4) |
Politikai párbeszéd |
(5) |
Biztonsági párbeszéd |