Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52008AP0091

    Taimekaitsevahendite statistika
    Euroopa Parlamendi 12. märtsi 2008 . aasta õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, mis käsitleb taimekaitsevahendite statistikat (KOM(2006)0778 - C6-0457/2006 - 2006/0258(COD))

    ELT C 66E, 20.3.2009, p. 98–123 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    20.3.2009   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    CE 66/98


    Taimekaitsevahendite statistika ***I

    P6_TA(2008)0091

    Euroopa Parlamendi 12. märtsi 2008. aasta õigusloomega seotud resolutsioon ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, mis käsitleb taimekaitsevahendite statistikat (KOM(2006)0778 — C6-0457/2006 — 2006/0258(COD))

    (2009/C 66 E/32)

    (Kaasotsustamismenetlus: esimene lugemine)

    Euroopa Parlament,

    võttes arvesse komisjoni ettepanekut Euroopa Parlamendile ja nõukogule (KOM(2006)0778);

    võttes arvesse EÜ asutamislepingu artikli 251 lõiget 2 ja artikli 285 lõiget 1, mille alusel esitas komisjon ettepaneku Euroopa Parlamendile (C6-0457/2006);

    võttes arvesse kodukorra artiklit 51;

    võttes arvesse keskkonna-, rahvatervise- ja toiduohutuse komisjoni raportit ning põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni arvamust (A6-0004/2008),

    1.

    kiidab komisjoni ettepaneku muudetud kujul heaks;

    2.

    palub komisjonil ettepaneku uuesti Euroopa Parlamendile saata, kui komisjon kavatseb seda oluliselt muuta või selle teise tekstiga asendada;

    3.

    teeb presidendile ülesandeks edastada Euroopa Parlamendi seisukoht nõukogule ja komisjonile.


    P6_TC1-COD(2006)0258

    Euroopa Parlamendi seisukoht, vastu võetud esimesel lugemisel 12. märtsil 2008. aastal eesmärgiga võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr …/2008, mis käsitleb pestitsiidide statistikat

    (EMPs kohaldatav tekst)

    EUROOPA PARLAMENT JA EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eriti selle artikli 285 lõiget 1,

    võttes arvesse komisjoni ettepanekut Image,

    võttes arvesse Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee arvamust Image  (1),

    võttes arvesse Regioonide Komitee arvamust (2),

    toimides asutamislepingu artiklis 251 sätestatud korras (3),

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Euroopa Parlamendi ja nõukogu

    Image

    22. juuli 2002. aasta otsuses nr 1600/2002/EÜ, millega kehtestati kuues keskkonnaalane tegevuskava (4), tunnistati, et tuleb veelgi vähendada pestitsiidide, eelkõige põllumajanduses kasutatavate pestitsiidide mõju inimeste tervisele ja keskkonnale. Otsuses rõhutati vajadust saavutada säästvam pestitsiidide kasutamine ning kutsuti üles vähendama oluliselt ja igakülgselt ohte ja pestitsiidide kasutamist, tagades siiski vajaliku taimekaitse.

    (2)

    Teatises nõukogule, Euroopa Parlamendile ja Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomiteele „Pestitsiidide säästva kasutamise temaatilise strateegia suunas”

    Image

    tunnistas komisjon vajadust koostada üksikasjalik, ühtlustatud ja ajakohane statistika pestitsiidide müügi ja kasutamise kohta ühenduse tasandil. Selline statistika on vajalik Euroopa Liidu säästava arengu poliitika hindamiseks ning pestitsiidide kasutamisega seotud tervise- ja keskkonnaohtude näitajate väljaarvutamiseks.

    (3)

    Pestitsiidide säästva kasutamise temaatilise strateegia kontekstis on pestitsiidide tootmise, impordi, ekspordi, müügi , turustamise ja kasutamisega seotud ühtlustatud ja võrreldaval ühenduse statistikal oluline osa ühenduse õigusaktide ja poliitikavaldkondade väljatöötamises ja järelevalves.

    (4)

    Kuna suhteliselt uue

    Image

    Euroopa Parlamendi ja nõukogu 16. veebruari 1998. aasta direktiivi 98/8/EÜ (mis käsitleb biotsiidide turuleviimist) (5) mõju ilmneb alles tükk aega pärast 2006. aastat, kui on lõpetatud biotsiidides kasutatavate toimeainete esmane hindamine, ei ole komisjonil ega enamikel liikmesriikidel praegu piisavalt teadmisi ega kogemusi, et teha ettepanekuid edasiste meetmete suhtes seoses biotsiididega. Seega peaks käesoleva määruse kohaldamisala piirduma pestitsiididega , mida käsitletakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu … määrusega (EÜ) nr […] taimekaitsevahendite turuleviimise kohta (6) ning mille kohta andmete kogumisel on juba olemas suur kogemus. Vajaduse korral peaks komisjon siiski lisama käesoleva määruse III lisasse selliste biotsiidide kasutamise, mis sisaldavad määruses (EÜ) nr …/… [taimekaitsevahendite turuleviimise kohta] käsitletavaid aineid. Pärast direktiivis 98/8/EÜ ette nähtud esimese aruande avaldamist, kui on saadud piisavalt kogemusi, peaks komisjon laiendama käesoleva määruse kohaldamisala nii, et see hõlmaks ka asjassepuutuvate biotsiidide kasutamist, ning lisama need ained III lisasse .

    (5)

    Komisjoni mitmeaastane kogemus pestitsiidide müügi ja kasutamise andmete kogumisel on näidanud, et on vaja ühtlustatud metoodikat andmete kogumiseks ühenduse tasandil nii turustusahelast kui kasutajatelt. Lisaks, võttes arvesse pestitsiidide säästva kasutamise temaatilise strateegia eesmärkides püstitatud sihti arvutada välja täpsed ohunäitajad, peab statistika olema üksikasjalik kuni toimeainete tasandini.

    (6)

    Pestitsiidide säästva kasutamise temaatilise strateegia mõjuhinnangus loetletud erinevate andmekogumisvõimaluste hulgast soovitati parima võimalusena kohustuslikku andmekogumist, kuna see võimaldab kiiresti ja soodsalt saada täpseid ja usaldusväärseid andmeid pestitsiidide tootmise, turustamise ja kasutamise kohta.

    (7)

    Käesolevas määruses sätestatud statistika koostamise meetmed on olulised ühenduse tegevuse seisukohalt. Kuna käesoleva määruse eesmärki, nimelt

    Image

    raamistiku loomine ühenduse statistika koostamiseks pestitsiidide turustamise ja kasutamise kohta, ei suuda liikmesriigid piisavalt saavutada, võib ühendus võtta meetmeid kooskõlas asutamislepingu artiklis 5 sätestatud subsidiaarsuse põhimõttega. Kõnealuses artiklis sätestatud proportsionaalsuse põhimõtte kohaselt ei lähe käesolev määrus nimetatud eesmärgi saavutamiseks vajalikust kaugemale.

    (8)

    Nõukogu 17. veebruari 1997. aasta määrus (EÜ) nr 322/97 ühenduse statistika kohta (7) on käesoleva määruse sätete raamistikuks. Eelkõige nõutakse selles vastavust erapooletuse, usaldatavuse, objektiivsuse, teadusliku sõltumatuse, täpsuse, tasuvuse ja statistilise konfidentsiaalsuse standarditele.

    (9)

    Võttes nõuetekohaselt arvesse Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Euroopa Majanduskomisjoni keskkonnateabe kättesaadavuse, keskkonnaasjade üle otsustamises üldsuse osalemise ning neis asjus kohtu poole pöördumise 25. juunil 1998. aasta konventsioonist („Århusi konventsioon”) tulenevaid kohustusi, tuleb statistika avaldamisel tagada kaubandusliku väärtusega konfidentsiaalsete andmete kaitse muude meetmete seas andmete asjakohase summeerimisega.

    (10)

    Võrreldavate andmete saamiseks tuleb pestitsiidide statistika koostada kindlate jaotiste kohaselt asjakohases vormis kindla ajavahemiku jooksul vaatlusaasta lõpust alates, nagu on määratletud käesoleva määruse lisades.

    (11)

    Käesoleva määruse rakendamiseks vajalikud meetmed tuleb vastu võtta vastavalt nõukogu 28. juuni 1999. aasta otsusele 1999/468/EÜ, millega kehtestatakse komisjoni rakendusvolituste kasutamise menetlused. (8)

    (12)

    Eelkõige tuleks komisjonile anda volitus kvaliteedi hindamise kriteeriumide määratlemiseks, konkreetsete määratluste vastu võtmiseks ja lisade kohandamiseks. Kuna need on üldmeetmed ja nende eesmärk on muuta käesoleva määruse vähemolulisi sätteid, muu hulgas täiendades seda uute vähemoluliste sätetega, tuleb need vastu võtta vastavalt otsuse 1999/468/EÜ artiklis 5a sätestatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

    (13)

    Nõukogu otsusega 89/382/EMÜ, Euratom (9) asutatud statistikaprogrammi komiteega on nõu peetud,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Sisu, reguleerimisala ja eesmärk

    1.   Kõnealune määrus loob raamistiku pestitsiidide tootmist, turustamist ja kasutamist käsitleva ühenduse statistika koostamiseks.

    2.   Statistika hõlmab:

    pestitsiidide toodetud ja turustatud kogust aastas, vastavalt I lisale;

    pestitsiidide kasutatud kogust aastas, vastavalt II lisale;

    selliste biotsiidide kasutatud kogust aastas, mis kuuluvad tooteliikidesse 14–19, nagu need on määratletud direktiivi 98/8/EÜ V lisas.

    3.     Statistikat kasutatakse eelkõige:

    pestitsiidide säästva kasutamise temaatilise strateegia elluviimiseks ja hindamiseks;

    ühtlustatud riiklike ja ühenduse tasandi ohunäitajate väljatöötamiseks, pestitsiidide kasutamise arengusuundade väljaselgitamiseks ning ka riiklike tegevuskavade tõhususe hindamiseks vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu … aasta direktiivile (EÜ) nr …/…, millega kehtestatakse ühenduse tegevusraamistik pestitsiidide säästva kasutamise saavutamiseks  (10);

    ainevoogude registreerimiseks pestitsiidide tootmisel, nendega kauplemisel ning nende kasutamisel.

    Artikkel 2

    Mõisted

    Käesoleva määruse kohaldamisel kasutatakse järgmisi mõisteid:

    a)

    „pestitsiid”:

    pestitsiidid määruse (EÜ) nr …/… [taimekaitsevahendite turuleviimise kohta] artikli [2 lõikes 1] määratletud tähenduses;

    biotsiidid, nagu need on määratletud direktiivis 98/8/EÜ ja mis kuuluvad V lisas määratletud tooteliikidesse 14–19;

    b)

    „aine” — aine määruse (EÜ) nr …/… [taimekaitsevahendite turuleviimise kohta] artikli [3 lõikes 2] määratletud tähenduses, kaasa arvatud toimeained, taimekaitseained ja sünergistid;

    c)

    „turuleviimine” — turuleviimine määruse (EÜ) nr …/… [taimekaitsevahendite turuleviimise kohta] artikli [3 lõikes 13] määratletud tähenduses;

    d)

    „tarnija” — füüsiline või juriidiline isik, kellele on antud luba pestitsiidide turule viimiseks määruse (EÜ) nr …/… [taimekaitsevahendite turuleviimise kohta] artikli [3 lõikes 16] määratletud tähenduses;

    e)

    „põllumajanduslik kasutamine” — pestitsiidi kasutamine enda või kolmanda poole huvides põllumajandusettevõtte majandustegevuses, mis on otseselt või kaudselt seotud taimsete saaduste tootmisega;

    f)

    „professionaalne kasutaja” — kutsetegevuse käigus pestitsiide kasutav füüsiline või juriidiline isik, sealhulgas operaatorid, tehnikud, tööandjad, füüsilisest isikust ettevõtjad põllumajandusliku või mittepõllumajandusliku tootmise sektoris

    Image

    direktiivi …/…/EÜ [millega kehtestatakse ühenduse tegevusraamistik pestitsiidide säästva kasutamise saavutamiseks] artikli [3] tähenduses;

    Image

    g)

    „põllumajandusettevõte” — põllumajandusettevõte nõukogu 29. veebruari 1988. aasta määruse (EMÜ) nr 571/88 (põllumajandusettevõtete struktuuri käsitlevate ühenduse uuringute korraldamise kohta aastatel 1988–1997) tähenduses (11).

    Artikkel 3

    Andmete kogumine, edastamine ja töötlemine

    1.   Liikmesriigid hangivad I ja II lisas loetletud karakteristikute täpsustamiseks vajalikud andmed ühel järgmistest viisidest:

    andmed pestitsiidide tootjatelt, hulgimüüjatelt ja importijatelt,

    tarnijate suhtes kohaldatav aruandekohustus seoses turule viidud pestitsiididega ; võib kasutada erinevaid lubasid professionaalsete ja mitteprofessionaalsete kasutusvaldkondade jaoks, eelkõige määruse (EÜ) nr …/… [taimekaitsevahendite turuleviimise kohta], artikli [64 lõikest 2] tulenevad kohustused,

    professionaalsete kasutajate suhtes kohaldatav aruandekohustus, mis põhineb pestitsiidide kasutamise aruannetel, eelkõige määruse (EÜ) nr …/… [taimekaitsevahendite turuleviimise kohta], artikli [64 lõikest 1] tulenevad kohustused,

    uuringud,

    haldusallikad või

    nende vahendite kasutamine kombineeritult, sealhulgas eksperdiotsusel või näidisel põhinevad statistilised hindamismenetlused.

    2.     Liikmesriigid teatavad oma valitud lõikes 1 toodud andmete kogumise meetodi komisjonile, mis kinnitab selle vastavalt artikli 5 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

    3.     Liikmesriigid tagavad, et pestitsiidide tootjad ning pestitsiidide turuleviimise või sisseveo eest vastutajad annavad pädevale asutusele iga-aastaselt aru:

    teatud toimeaine või teatud pestitsiidi tootmiskoguste kohta,

    teatud toimeaine või teatud pestitsiidi koguste kohta, mis tarnitakse töötlevatele ettevõtetele või hulgimüügifirmadele Euroopa Liidus,

    teatud toimeaine või teatud pestitsiidi väljaveo koguste kohta.

    Pädevad asutused hindavad kõnealust teavet ja avaldavad selle, vajaduse korral pärast töötlemist, et tagada teatud teabe konfidentsiaalsus.

    4.   Liikmesriigid edastavad komisjonile statistilised tulemused, kaasa arvatud konfidentsiaalsed andmed, vastavalt I ja II lisas määratud ajakavale ja sagedusele. Andmed esitatakse vastavalt III lisas esitatud klassifikatsioonile. Liikmesriigid võivad konfidentsiaalsuse kaalutlustel andmeid summeerida.

    5.     Liikmesriigid tagavad, et kogutud andmeid kasutatakse asjakohaseks hindamiseks pädevate riiklike asutuste ja nende olemasolevate nõuandeorganite poolt, võttes arvesse direktiivis …/…/EÜ [millega kehtestatakse ühenduse tegevusraamistik pestitsiidide säästva kasutamise saavutamiseks] osutatud vastavate riiklike tegevuskavade eesmärke. Hindamise tulemused avaldatakse Internetis, võttes nõuetekohaselt arvesse nii tundliku äriteabe konfidentsiaalsust kui ka privaatsusega seotud kohustusi.

    6.   Liikmesriigid edastavad andmed elektrooniliselt asjakohase tehnilise vormingu kohaselt, mille komisjon võtab vastu vastavalt artikli 5 lõikes 2 osutatud regulatiivkomitee menetlusele.

    7.   Liikmesriigid peavad esitama aruanded statistika kvaliteedi kohta, nagu on märgitud I ja II lisas.

    8.   Komisjon näeb vastavalt artikli 5 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetluse kohaselt ette kvaliteedi hindamise kriteeriumid.

    9.   Vajadusel summeerib komisjon konfidentsiaalsuse kaalutlustel andmed enne avaldamist vastavalt III lisas märgitud keemiliste ainete klassidele või tootekategooriatele , võttes nõuetekohaselt arvesse nii tundliku äriteabe konfidentsiaalsust kui ka privaatsusega seotud kohustusi .

    Vastavalt määrusele (EÜ) nr 322/97 võivad liikmesriikide ametiasutused ja ühenduse ametiasutus kasutada konfidentsiaalseid andmeid ainult käesoleva määruse kohaldamiseks.

    Artikkel 4

    Rakendusmeetmed

    1.   Järgmised määruse rakendamiseks vajalikud meetmed, sealhulgas need, milles võetakse arvesse majanduslikke ja tehnilisi arenguid, võetakse artikli 5 lõikes 2 osutatud regulatiivmenetluse korras:

    a)

    andmete edastamiseks asjakohase tehnilise vormingu vastuvõtmist (artikli 3 lõige 6);

    b)

    liikmesriikide esitatavate kvaliteediaruannete formaati ja sisu (I lisa 7. jagu ja II lisa 6. jagu);

    2.   Artikli 5 lõikes 3 nimetatud kontrolliga regulatiivkomitee menetluse kohaselt võetakse vastu järgmised meetmed:

    a)

    kvaliteedi hindamise kriteeriumide kindlaksmääramist (artikli 3 lõige 8);

    b)

    II lisa 2. jaos viidatud mõiste „töödeldud ala” ja 4. jaos viidatud mõiste „viljelusperiood” määratlused;

    c)

    I lisa 4. jaos ja II lisa 3. jaos loetletud spetsifikatsioonide kohandamist seoses aruandlusmeetmetega;

    d)

    muudatusi III lisas nimetatud hõlmatud ainete loetelus ja nende klassifitseerimises tootekategooriatesse ja keemiliste ainete klassidesse. Ainete loetelu kohandamine peab toimuma korrapäraselt ja toimeainete jätkuva järelevalvega arvestades.

    Artikkel 5

    Komiteemenetlus

    1.   Komisjoni abistab statistikaprogrammi komitee.

    2.   Käesolevale lõikele viitamisel kohaldatakse otsuse 1999/468/EÜ artikleid 5 ja 7 Image, võttes arvesse Image selle otsuse artikli 8 sätteid.

    Tähtajaks otsuse 1999/468/EÜ artikli 5 lõike 6 tähenduses kehtestatakse kolm kuud.

    3.   Käesolevale lõikele viitamisel kohaldatakse otsuse 1999/468/EÜ artikli 5a lõikeid 1 kuni 4 ja artiklit 7 Image, võttes arvesse Image selle otsuse artikli 8 sätteid.

    Artikkel 6

    Aruanne

    Iga viie aasta tagant esitab komisjon Euroopa Parlamendile ja nõukogule käesoleva määruse kohaldamise kohta aruande. Aruandes hinnatakse eelkõige edastatud andmete kvaliteeti ja võrreldavust , koormust põllumajandus- ja aiandusettevõtetele ning muudele ettevõtetele ja selle statistika kasulikkust pestitsiidide säästva kasutamise temaatilise strateegia kontekstis , pidades eelkõige silmas artiklis 1 sätestatud eesmärke . See sisaldab vajaduse korral ettepanekuid andmete kvaliteedi täiendavaks parandamiseks ning põllumajandusettevõtete ja muude ettevõtete koormuse vähendamiseks.

    Esimene aruanne esitatakse hiljemalt … (12) lõpuks.

    Artikkel 7

    Jõustumine

    Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Image,

    Euroopa Parlamendi nimel

    president

    Nõukogu nimel

    eesistuja


    (1)   ELT C 256, 27.10.2007, lk 86.

    (2)  ELT C …

    (3)  Euroopa Parlamendi 12. märtsi 2008. aasta seisukoht.

    (4)  EÜT L 242, 10.9.2002, lk 1.

    (5)  EÜT L 123, 24.4.1998, lk 1. Direktiivi on viimati muudetud Image direktiiviga 2008/31/EÜ (ELT L 81, 20.3.2008, lk 57).

    (6)  ELT L …

    (7)  EÜT L 52, 22.2.1997, lk 1 . Määrust on viimati muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1882/2003 (ELT L 284, 31.10.2003, lk 1).

    (8)  EÜT L 184, 17.7.1999, lk 23. Otsust on muudetud otsusega 2006/512/EÜ (ELT L 200, 22.7.2006, lk 11).

    (9)  EÜT L 181, 28.6.1989, lk 47.

    (10)   ELT L …

    (11)  EÜT L 56, 2.3.1988, lk 1. Määrust on viimati muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EÜ) nr 1928/2006 (ELT L 406, 30.12.2006, lk 7).

    (12)  Käesoleva määruse jõustumise aastale järgnev seitsmes kalendriaasta.

    I LISA

    Pestitsiidide tootmise ja turule viimise statistika

    1. JAGU

    Ulatus

    Antud statistika hõlmab kõiki III lisas nimetatud aineid, mis koosnevad toimeainetest, taimekaitseainetest või sünergistidest ning mis sisalduvad pestitsiidides , mida viiakse turule igas liikmesriigis. Tähelepanu tuleb pöörata kahekordse loendamise vältimisele toote uuendamisel või müügiloa üleandmisel teisele tarnijale.

    2. JAGU

    Muutujad

    Iga turuleviidavates pestitsiidides ja biotsiidides sisalduva III lisas nimetatud aine kogus tuleb igas liikmesriigis kokku liita.

    3. JAGU

    Aruandekohustus

    Pestitsiidide tootjad ning pestitsiidide turuleviimise või sisseveo eest vastutajad annavad pädevale asutusele iga-aastaselt aru:

    teatud toimeaine või teatud pestitsiidi tootmiskoguste kohta,

    teatud toimeaine või teatud pestitsiidi koguste kohta, mis tarnitakse töötlevatele ettevõtetele või hulgimüügifirmadele Euroopa Liidus,

    teatud toimeaine või teatud pestitsiidi väljaveo koguste kohta.

    4. JAGU

    Aruande mõõtühik

    Andmed ainete kohta esitatakse kilogrammides.

    5. JAGU

    Arvestusperiood

    Arvestusperiood on kalendriaasta.

    6. JAGU

    Esimene arvestusperiood, sagedus ja tulemuste edastamine

    1.

    Esimene arvestusperiood on … (1).

    2.

    Liikmesriigid esitavad andmed esimesele arvestusperioodile järgneva iga kalendriaasta kohta ning avaldavad need vajaduse korral summeeritud kujul Internetis, võttes nõuetekohaselt arvesse nii tundliku äriteabe konfidentsiaalsust kui ka privaatsusega seotud kohustusi .

    3.

    Andmed edastatakse komisjonile 12 kuu jooksul pärast vaatlusaasta lõppu.

    7. JAGU

    Kvaliteediaruanne

    Liikmesriigid esitavad komisjonile kvaliteediaruande, milles on esitatud:

    andmekogumise metoodika;

    kvaliteedi asjakohased aspektid vastavalt andmekogumise metoodikale;

    hinnangute, liitmiste ja väljaarvamiste meetodite kirjeldus.

    Aruanne edastatakse komisjonile 15 kuu jooksul pärast vaatlusaasta lõppu.

    Teise vaatlusaasta aruandes tuleb anda umbkaudne hinnang, kui suur on III lisa igas põhigrupis loetletud ainete osakaal põllumajanduslikuks või mittepõllumajanduslikuks kasutamiseks turule viidud pestitsiidide koguhulgast. Uued hinnangud antakse iga viie aasta järel.


    (1)  Käesoleva määruse jõustumisele järgnev teine kalendriaasta.

    II LISA

    Taimekaitsevahendite põllumajandusliku kasutamise statistika

    1. JAGU

    Ulatus

    1.

    Statistika hõlmab pestitsiidide põllumajanduslikku , aianduslikku ja professionaalset mittepõllumajanduslikku kasutamist — nt kasutamist ühiskondlike haljasalade ning maanteede ja raudteede hooldamisel — kõigis liikmesriikides.

    2.

    Iga liikmesriik valib kogumi

    Image

    määruse (EMÜ) nr 571/88 I lisas kindlaksmääratud näitajate kategooriates D, F, G ja I loetletud kultuuridest ning koostab statistika valitud kultuuride kohta. Statistika peab katma vähemalt 75 % aasta jooksul põllumajanduslikuks kasutuseks turule viidud ainete üldkogusest vastavalt I lisa 7. jaos nimetatud teise vaatlusaasta aruandes antud hinnangule.

    3.

    Statistika hõlmab kõiki III lisas nimetatud aineid, mis koosnevad toimeainetest, taimekaitseainetest või sünergistidest ning mis sisalduvad valitud kultuuride puhul arvestusperioodi vältel kasutatud pestitsiidides .

    2. JAGU

    Muutujad

    1.

    Iga III lisas loetletud aine kogus, mis sisaldus iga valitud kultuuri puhul kasutatud pestitsiidides , tuleb siduda kogu haritava alaga ja iga aine „töödeldud alaga”.

    2.

    „Töödeldud ala” määratlus kehtestatakse vastavalt artikli 5 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

    3. JAGU

    Aruande mõõtühikud

    1.

    Ainekogused esitatakse kilogrammides.

    2.

    Haritud alad ja töödeldud alad esitatakse hektarites.

    4. JAGU

    Arvestusperiood

    1.

    Arvestusperiood on viljelusperiood, mis hõlmab asjaomase kultuuriga seotud viljelusviise ning kõiki otseselt või kaudselt selle kultuuriga seotud taimekaitsemeetmeid.

    2.

    Viljelusperiood on saagikoristuse aasta.

    3.

    „Viljelusperioodi” määratlus kehtestatakse vastavalt artikli 5 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele.

    5. JAGU

    Esimene arvestusperiood, sagedus ja tulemuste edastamine

    1.

    Liikmesriigid koostavad iga viieaastase perioodi kohta pestitsiidide kasutamise statistika iga valitud kultuuri kohta 4. jaos määratletud arvestusperioodi jooksul.

    2.

    Liikmesriigid võivad arvestusperioodi valida igal ajal viieaastase perioodi vältel. Iga valitud kultuuri kohta võib valida eraldi perioodi.

    3.

    Esimene viieaastane periood algab … (1).

    4.

    Liikmesriigid esitavad andmed iga viieaastase perioodi kohta.

    5.

    Andmed edastatakse komisjonile ning avaldatakse vajaduse korral summeeritud kujul Internetis 12 kuu jooksul pärast viieaastase perioodi lõppu , võttes nõuetekohaselt arvesse nii tundliku äriteabe konfidentsiaalsust kui ka privaatsusega seotud kohustusi .

    6. JAGU

    Kvaliteediaruanne

    Tulemusi edastades esitavad liikmesriigid esitavad komisjonile kvaliteediaruande, milles on esitatud:

    valimi koostamise metoodika;

    andmekogumise metoodika;

    hõlmatud kultuuride suhtelise tähtsuse hinnang, arvestades kasutatud pestitsiidide üldkogust;

    kvaliteedi asjakohased aspektid vastavalt andmekogumise metoodikale;

    viieaastase perioodi jooksul kasutatud pestitsiidide ja sama perioodi jooksul turule viidud pestitsiidide võrdlusandmed.


    (1)  Käesoleva määruse jõustumisele järgnev esimene kalendriaasta.

    III LISA

    Ainete ühtlustatud klassifitseerimine

    Pestitsiidide andmete edastamisel peavad liikmesriigid kasutama alljärgnevat ainete loetelu (mis sisaldab toimeaineid, taimekaitsevahendeid ja sünergiste) ning kasutama toodete eri kategooriates järgmist keemilist klassifikatsiooni. Kui ainenimetuste ametlik tõlge puudub, kasutatakse ingliskeelseid üldnimetusi, mis on avaldatud Briti taimekasvatuse nõukogu (British Crop Production Council — BCPC) (1) poolt. Andmete avaldamisel peab komisjon kasutama sama klassifikatsiooni. Kui konfidentsiaalsete andmete kaitsmine seda nõuab, avaldatakse ainult keemiliste ainete klasside või tootekategooriate järgi summeeritud andmed.

    Komisjon vaatab läbi ainete loetelu ning keemiliste ainete klassidesse ja tootekategooriatesse klassifitseerimise vastavalt artikli 5 lõikes 3 osutatud kontrolliga regulatiivmenetlusele ning võtab arvesse määruse (EÜ) nr …/… [taimekaitsevahendite turuleviimise kohta], arengut.

    PÕHIGRUPID

    Kood

    Keemiliste ainete klassid

    ained üldnimetused

    CAS RN (2)

    CIPAC (3)

    Tootekategooriad

     

     

    Üldnomenklatuur

     

     

    Fungitsiidid ja bakteritsiidid

    F0

     

     

     

     

    Anorgaanilised fungitsiidid

    F1

     

     

     

     

     

    F1.1

    VASEÜHENDID

    KÕIK VASEÜHENDID

     

    44

     

    F1.1

     

    VASKHÜDROKSIID

    20427-59-2

    44

     

    F1.1

     

    VASKOKSÜKLORIID

    1332-40-7

    44

     

    F1.1

     

    VASKSULFAAT

    7758-98-7

    44

     

    F1.1

     

    MUUD VASESOOLAD

     

    44

     

    F1.2

    ANORGAANILINE VÄÄVEL

    VÄÄVEL

    7704-34-9

    18

     

    F1.3

    MUUD ANORGAANILISED FUNGITSIIDID

    MUUD ANORGAANILISED FUNGITSIIDID

     

     

    Fungitsiidid karbamaatide ja ditiokarbamaatide baasil

    F2

     

     

     

     

     

    F2.1

    KARBANILAATFUNGITSIIDID

    DIETOFENKARB

    87130-20-9

    513

     

    F2.2

    KARBAMAATFUNGITSIIDID

    PROPAMOKARB

    24579-73-5

    399

     

    F2.2

     

    IPROVALIKARB

    140923-17-7

    620

     

    F2.3

    DITIOKARBAMAATFUNGITSIIDID

    MANKOTSEEB

    8018-01-7

    34

     

    F2.3

     

    MANEEB

    12427-38-2

    61

     

    F2.3

     

    METIRAAM

    9006-42-2

    478

     

    F2.3

     

    PROPINEEB

    12071-83-9

    177

     

    F2.3

     

    TIRAAM

    137-26-8

    24

     

    F2.3

     

    TSIRAAM

    137-30-4

    31

    Fungitsiidid bensimidasoolide baasil

    F3

     

     

     

     

     

    F3.1

    BENSIMIDASOOLFUNGITSIIDID

    KARBENDASIIM

    10605-21-7

    263

     

    F3.1

     

    FUBERIDASOOL

    3878-19-1

    525

     

    F3.1

     

    TIABENDASOOL

    148-79-8

    323

     

    F3.1

     

    METÜÜLTIOFANAAT

    23564-05-8

    262

    Fungitsiidid imidasoolide ja triasoolide baasil

    F4

     

     

     

     

     

    F4.1

    KONASOOLFUNGITSIIDID

    BITERTANOOL

    55179-31-2

    386

     

    F4.1

     

    BROMUKONASOOL

    116255-48-2

    680

     

    F4.1

     

    TSÜPROKONASOOL

    94361-06-5

    600

     

    F4.1

     

    DIFENOKONASOOL

    119446-68-3

    687

     

    F4.1

     

    DINIKONASOOL

    83657-24-3

    690

     

    F4.1

     

    EPOKSIKONASOOL

    106325-08-0

    609

     

    F4.1

     

    ETRIDIASOOL

    2593-15-9

    518

     

    F4.1

     

    FENBUKONASOOL

    114369-43-6

    694

     

    F4.1

     

    FLUKVIINKONASOOL

    136426-54-5

    474

     

    F4.1

     

    FLUSILASOOL

    85509-19-9

    435

     

    F4.1

     

    FLUTRIAFOOL

    76674-21-0

    436

     

    F4.1

     

    HEKSAKONASOOL

    79983-71-4

    465

     

    F4.1

     

    IMASALIIL (ENILKONASOOL)

    58594-72-2

    335

     

    F4.1

     

    METKONASOOL

    125116-23-6

    706

     

    F4.1

     

    MÜKLOBUTANIIL

    88671-89-0

    442

     

    F4.1

     

    PENKONASOOL

    66246-88-6

    446

     

    F4.1

     

    PROPIKONASOOL

    60207-90-1

    408

     

    F4.1

     

    TEBUKONASOOL

    107534-96-3

    494

     

    F4.1

     

    TETRAKONASOOL

    112281-77-3

    726

     

    F4.1

     

    TRIADIMENOOL

    55219-65-3

    398

     

    F4.1

     

    TRITSÜKLASOOL

    41814-78-2

    547

     

    F4.1

     

    TRIFLUMISOOL

    99387-89-0

    730

     

    F4.1

     

    TRITIKONASOOL

    131983-72-7

    652

     

    F4.2

    IMIDASOOLFUNGITSIIDID

    TSÜASOFAMIID

    120116-88-3

    653

     

    F4.2

     

    FENAMIDOON

    161326-34-7

    650

     

    F4.2

     

    TRIASOKSIID

    72459-58-6

    729

    Fungitsiidid morfoliinide baasil

    F5

     

     

     

     

     

    F5.1

    MORFOLIINFUNGITSIIDID

    DIMETOMORF

    110488-70-5

    483

     

    F5.1

     

    DODEMORF

    1593-77-7

    300

     

    F5.1

     

    FENPROPIMORF

    67564-91-4

    427

    Muud fungitsiidid

    F6

     

     

     

     

     

    F6.1

    ALIFAATILISED LÄMMASTIKFUNGITSIIDID

    TSÜMOKSANIIL

    57966-95-7

    419

     

    F6.1

     

    DODIIN

    2439-10-3

    101

     

    F6.1

     

    GUASATIIN

    108173-90-6

    361

     

    F6.2

    AMIIDFUNGITSIIDID

    BENALAKSÜÜL

    71626-11-4

    416

     

    F6.2

     

    BOSKALIID

    188425-85-6

    673

     

    F6.2

     

    FLUTOLANIIL

    66332-96-5

    524

     

    F6.2

     

    MEPRONIIL

    55814-41-0

    533

     

    F6.2

     

    METALAKSÜÜL

    57837-19-1

    365

     

    F6.2

     

    METALAKSÜÜL-M

    70630-17-0

    580

     

    F6.2

     

    PROKLORAAS

    67747-09-5

    407

     

    F6.2

     

    SILTIOFAAM

    175217-20-6

    635

     

    F6.2

     

    TOLÜFLUANIID

    731-27-1

    275

     

    F6.2

     

    SOKSAMIID

    156052-68-5

    640

     

    F6.3

    ANILIIDFUNGITSIIDID

    KARBOKSIIN

    5234-68-4

    273

     

    F6.3

     

    FENHEKSAMIID

    126833-17-8

    603

     

    F6.4

    ANTIBIOOTILISED FUNGITSIIDBAKTERITSIIDID

    KASUGAMÜTSIIN

    6980-18-3

    703

     

    F6.4

     

    POLÜOKSIINID

    11113-80-7

    710

     

    F6.4

     

    STREPTOMÜTSIIN

    57-92-1

    312

     

    F6.5

    AROMAATSED FUNGITSIIDID

    KLOROTALONIIL

    1897-45-6

    288

     

    F6.5

     

    DIKLORAAN

    99-30-9

    150

     

    F6.6

    DIKARBOKSAMIIDFUNGITSIIDID

    IPRODIOON

    36734-19-7

    278

     

    F6.6

     

    PROTSÜMIDOON

    32809-16-8

    383

     

    F6.7

    DINITROANILIINFUNGITSIIDID

    FLUASINAAM

    79622-59-6

    521

     

    F6.8

    DINITROFENOOLFUNGITSIIDID

    DINOKAP

    39300-45-3

    98

     

    F6.9

    FOSFORORGAANILISED FUNGITSIIDID

    FOSETÜÜL

    15845-66-6

    384

     

    F6.9

     

    TOKLOFOSSMETÜÜL

    57018-04-9

    479

     

    F6.10

    OKSASOOLFUNGITSIIDID

    HÜMEKSASOOL

    10004-44-1

    528

     

    F6.10

     

    FAMOKSADOON

    131807-57-3

    594

     

    F6.10

     

    VINKLOSILIIN

    50471-44-8

    280

     

    F6.11

    FENÜÜLPÜRROOLFUNGITSIIDID

    FLUDIOKSONIIL

    131341-86-1

    522

     

    F6.12

    FTALIMIIDFUNGITSIIDID

    KAPTAAN

    133-06-2

    40

     

    F6.12

     

    FOLPEET

    133-07-3

    75

     

    F6.13

    PÜRIMIDIINFUNGITSIIDID

    BUPIRIMAAT

    41483-43-6

    261

     

    F6.13

     

    TSÜPRODINIIL

    121552-61-2

    511

     

    F6.13

     

    FENARIMOOL

    60168-88-9

    380

     

    F6.13

     

    MEPANIPÜRIIM

    110235-47-7

    611

     

    F6.13

     

    PÜRIMETANIIL

    53112-28-0

    714

     

    F6.14

    KINOLIINFUNGITSIIDID

    KINOKSÜFEEN

    124495-18-7

    566

     

    F6.14

     

    8-HÜDROKSÜKINOLIINSULFAAT

    134-31-6

    677

     

    F6.15

    KINOONFUNGITSIIDID

    DITIANOON

    3347-22-6

    153

     

    F6.16

    STROBILURIINFUNGITSIIDID

    ASOKSÜSTROBIIN

    131860-33-8

    571

     

    F6.16

     

    DIMOKSÜSTROBIIN

    149961-52-4

    739

     

    F6.16

     

    METÜÜLKRESOKSIIM

    143390-89-0

    568

     

    F6.16

     

    PIKOKSÜSTROBIIN

    117428-22-5

    628

     

    F6.16

     

    PÜRAKLOSTROBIIN

    175013-18-0

    657

     

    F6.16

     

    TRIFLOKSÜSTROBIIN

    141517-21-7

    617

     

    F6.17

    UUREAFUNGITSIIDID

    PENKÜKUROON

    66063-05-6

    402

     

    F6.18

    KLASSIFITSEERIMATA FUNGITSIIDID

    ATSIBENSOLAAR

    126448-41-7

    597

     

    F6.18

     

    BENSOEHAPE

    65-85-0

    622

     

    F6.18

     

    DIKLOROFEEN

    97-23-4

    325

     

    F6.18

     

    FENPROPIDIIN

    67306-00-7

    520

     

    F6.18

     

    2-FENÜFENOOL

    90-43-7

    246

     

    F6.18

     

    SPIROKSAMIIN

    118134-30-8

    572

     

    F6.18

     

    MUUD FUNGITSIIDID

     

     

    Herbitsiidid, kõrreliste umbrohtude tõrjevahendid ja samblatõrjevahendid

    H0

     

     

     

     

    Herbitsiidid fenoksüfütohormoonide baasil

    H1

     

     

     

     

     

    H1.1

    FENOKSÜHERBITSIIDID

    2,4-D

    94-75-7

    1

     

    H1.1

     

    2,4-DB

    94-82-6

    83

     

    H1.1

     

    DIKLOROPROP-P

    15165-67-0

    476

     

    H1.1

     

    MCPA

    94-74-6

    2

     

    H1.1

     

    MCPB

    94-81-5

    50

     

    H1.1

     

    MEKOPROP

    7085-19-0

    51

     

    H1.1

     

    MEKOPROP-P

    16484-77-8

    475

    Herbitsiidid triasiinide ja triasinoonide baasil

    H2

     

     

     

     

     

    H2.1

    METÜÜLTIOTRIASIINHERBITSIIDID

    METOPROTRÜÜN

    841-06-5

    94

     

    H2.2

    TRIASIINHERBITSIIDID

    SIMETRÜÜN

    1014-70-6

    179

     

    H2.2

     

    TERBUTÜÜLASIIN

    5915-41-3

    234

     

    H2.3

    TRIASINOONHERBITSIIDID

    METAMITROON

    41394-05-2

    381

     

    H2.3

     

    METRIBUTSIIN

    21087-64-9

    283

    Herbitsiidid amiidide ja aniliidide baasil

    H3

     

     

     

     

     

    H3.1

    AMIIDHERBITSIIDID

    DIMETEENAMIID

    87674-68-8

    638

     

    H3.1

     

    FLUPOKSAAM

    119126-15-7

    8158

     

    H3.1

     

    ISOKSABEEN

    82558-50-7

    701

     

    H3.1

     

    NAPROPAMIID

    15299-99-7

    271

     

    H3.1

     

    PROPÜSAMIID

    23950-58-5

    315

     

    H3.2

    ANILIIDHERBITSIIDID

    DIFLUFENIKAAN

    83164-33-4

    462

     

    H3.2

     

    FLORASULAAM

    145701-23-1

    616

     

    H3.2

     

    FLUFENATSEET

    142459-58-3

    588

     

    H3.2

     

    METOSULAAM

    139528-85-1

    707

     

    H3.2

     

    METASAKLOOR

    67129-08-2

    411

     

    H3.2

     

    PROPANIIL

    709-98-8

    205

     

    H3.3

    KLOROATSEETANILIIDHERBITSIIDID

    ATSETOKLOOR

    34256-82-1

    496

     

    H3.3

     

    ALAKLOOR

    15972-60-8

    204

     

    H3.3

     

    DIMETAKLOOR

    50563-36-5

    688

     

    H3.3

     

    PRETILAKLOOR

    51218-49-6

    711

     

    H3.3

     

    PROPAKLOOR

    1918-16-7

    176

    Herbitsiidid karbamaatide ja biskarbamaatide baasil

    H4

     

     

     

     

     

    H4.1

    BISKARBAMAATHERBITSIIDID

    KLOROPROFAAM

    101-21-3

    43

     

    H4.1

     

    DESMEDIFAAM

    13684-56-5

    477

     

    H4.1

     

    FENMEDIFAAM

    13684-63-4

    77

     

    H4.2

    KARBAMAATHERBITSIIDID

    ASULAAM

    3337-71-1

    240

     

    H4.2

     

    KARBETAMIID

    16118-49-3

    95

    Herbitsiidid dinitroaniliini derivaatide baasil

    H5

     

     

     

     

     

    H5.1

    DINITRIOANILIINHERBITSIIDID

    BENFLURALIIN

    1861-40-1

    285

     

    H5.1

     

    BUTRALIIN

    33629-47-9

    504

     

    H5.1

     

    ETAALFLURALIIN

    55283-68-6

    516

     

    H5.1

     

    ORÜSALIIN

    19044-88-3

    537

     

    H5.1

     

    PENDIMETALIIN

    40487-42-1

    357

     

    H5.1

     

    TRIFLURALIIN

    2582-09-8

    183

    Herbitsiidid uurea, uratsiili või sulfonüüluurea derivaatide baasil

    H6

     

     

     

     

     

    H6.1

    SULFONÜÜLUUREAHERBITSIIDID

    AMIDOSULFUROON

    120923-37-7

    515

     

    H6.1

     

    ASIIMSULFUROON

    120162-55-2

    584

     

    H6.1

     

    BENSULFUROON

    99283-01-9

    502

     

    H6.1

     

    KLOROSULFUROON

    64902-72-3

    391

     

    H6.1

     

    TSINOSULFUROON

    94593-91-6

    507

     

    H6.1

     

    ETOKSÜSULFUROON

    126801-58-9

    591

     

    H6.1

     

    FLASASULFUROON

    104040-78-0

    595

     

    H6.1

     

    FLUPÜÜRSULFUROON

    150315-10-9

    577

     

    H6.1

     

    FORAAMSULFUROON

    173159-57-4

    659

     

    H6.1

     

    IMASOSULFUROON

    122548-33-8

    590

     

    H6.1

     

    JODOSULFUROON

    185119-76-0

    634

     

    H6.1

     

    MESOSULFUROON

    400852-66-6

    663

     

    H6.1

     

    METSULFUROON

    74223-64-6

    441

     

    H6.1

     

    NIKOSULFUROON

    111991-09-4

    709

     

    H6.1

     

    OKSASULFUROON

    144651-06-9

    626

     

    H6.1

     

    PRIMISULFUROON

    113036-87-6

    712

     

    H6.1

     

    PROSULFUROON

    94125-34-5

    579

     

    H6.1

     

    RIMSULFUROON

    122931-48-0

    716

     

    H6.1

     

    SULFOSULFUROON

    141776-32-1

    601

     

    H6.1

     

    TIOFEENSULFUROON

    79277-67-1

    452

     

    H6.1

     

    TRIASULFUROON

    82097-50-5

    480

     

    H6.1

     

    TRIBENUROON

    106040-48-6

    546

     

    H6.1

     

    TRIFLUSULFUROON

    135990-29-3

    731

     

    H6.1

     

    TRITOSULFUROON

    142469-14-5

    735

     

    H6.2

    URATSIILHERBITSIIDID

    LENATSIIL

    2164-08-1

    163

     

    H6.3

    UUREAHERBITSIIDID

    KLOORTOLUROON

    15545-48-9

    217

     

    H6.3

     

    DIUROON

    330-54-1

    100

     

    H6.3

     

    FLUOMETUROON

    2164-17-2

    159

     

    H6.3

     

    ISOPROTUROON

    34123-59-6

    336

     

    H6.3

     

    LINUROON

    330-55-2

    76

     

    H6.3

     

    METABENSTIASUROON

    18691-97-9

    201

     

    H6.3

     

    METOBROMUROON

    3060-89-7

    168

     

    H6.3

     

    METOKSUROON

    19937-59-8

    219

    Muud herbitsiidid

    H7

     

     

     

     

     

    H7.1

    ARÜÜLOKSÜFENOKSÜPROPIOONHERBITSIIDID

    KLODINAFOP

    114420-56-3

    683

     

    H7.1

     

    TSÜHALOFOP

    122008-85-9

    596

     

    H7.1

     

    DIKLOFOP

    40843-25-2

    358

     

    H7.1

     

    FENOKSAPROP-P

    113158-40-0

    484

     

    H7.1

     

    FLUASIFOP-P-BUTÜÜL

    79241-46-6

    395

     

    H7.1

     

    HALOKSÜFOP

    69806-34-4

    438

     

    H7.1

     

    HALOKSÜFOP-R

    72619-32-0

    526

     

    H7.1

     

    PROPAKVISAFOP

    111479-05-1

    713

     

    H7.1

     

    KVISALOFOP

    76578-12-6

    429

     

    H7.1

     

    KVISALOFOP-P

    94051-08-8

    641

     

    H7.2

    BENSOFURAANHERBITSIIDID

    ETOFUMESAAT

    26225-79-6

    233

     

    H7.3

    BENSOEHAPPEHERBITSIIDID

    KLOROTAAL

    2136-79-0

    328

     

    H7.3

     

    DIKAMBA

    1918-00-9

    85

     

    H7.4

    BIPÜRIDÜÜLIUMHERBITSIIDID

    DIKVAAT

    85-00-7

    55

     

    H7.4

     

    PARAKVAAT

    4685-14-7

    56

     

    H7.5

    TSÜKLOHEKSANEDIOONHERBITSIIDID

    KLETODIIM

    99129-21-2

    508

     

    H7.5

     

    TSÜKLOKSÜDIIM

    101205-02-1

    510

     

    H7.5

     

    TEPRALOKSÜDIIM

    149979-41-9

    608

     

    H7.5

     

    TRALKOKSÜDIIM

    87820-88-0

    544

     

    H7.6

    DIASIINHERBITSIIDID

    PÜRIDAAT

    55512-33-9

    447

     

    H7.7

    DIKARBOKSAMIIDHERBITSIIDID

    ETÜÜLTSINIDOON

    142891-20-1

    598

     

    H7.7

     

    FLUMIOKSASIIN

    103361-09-7

    578

     

    H7.8

    DIFENÜÜLEETERHERBITSIIDID

    AKLONIFEEN

    74070-46-5

    498

     

    H7.8

     

    BIFENOKS

    42576-02-3

    413

     

    H7.8

     

    NITROFEEN

    1836-75-5

    170

     

    H7.8

     

    OKSÜFLOROFEEN

    42874-03-3

    538

     

    H7.9

    IMIDASOLINOONHERBITSIIDID

    IMASAMETABENS

    100728-84-5

    529

     

    H7.9

     

    IMASAMOKS

    114311-32-9

    619

     

    H7.9

     

    IMASETAPÜÜR

    81335-77-5

    700

     

    H7.10

    ANORGAANILISED HERBITSIIDID

    AMMOONIUMSULFAMAAT

    7773-06-0

    679

     

    H7.10

     

    KLORAADID

    7775-09-9

    7

     

    H7.11

    ISOKSASOOLHERBITSIIDID

    ISOKSAFLUTOOL

    141112-29-0

    575

     

    H7.12

    MORFAKTIINHERBITSIIDID

    FLURENOOL

    467-69-6

    304

     

    H7.13

    NITRIILHERBITSIIDID

    BROMOKSÜNIIL

    1689-84-5

    87

     

    H7.13

     

    DIKLOBENIIL

    1194-65-6

    73

     

    H7.13

     

    IOKSÜNIIL

    1689-83-4

    86

     

    H7.14

    FOSFORORGAANILISED HERBITSIIDID

    GLUFOSINAAT

    51276-47-2

    437

     

    H7.14

     

    GLÜFOSAAT

    1071-83-6

    284

     

    H7.15

    FENÜÜLPÜRASOOLHERBITSIIDID

    PÜRAFLUFEEN

    129630-19-9

    605

     

    H7.16

    PÜRIDASOONHERBITSIIDID

    KLORIDASOON

    1698-60-8

    111

     

    H7.16

     

    FLURTAMOON

    96525-23-4

    569

     

    H7.17

    PÜRIDIINKARBOKSAMIIDHERBITSIIDID

    PIKOLINAFEEN

    137641-05-5

    639

     

    H7.18

    PÜRIDIINKARBOKSÜÜLHAPPEHERBITSIIDID

    KLOPÜRALIID

    1702-17-6

    455

     

    H7.18

     

    PIKLORAAM

    1918-02-1

    174

     

    H7.19

    PÜRIDÜÜLOKSÜÄÄDIKHAPPEHERBITSIIDID

    FLUROKSÜPÜÜR

    69377-81-7

    431

     

    H7.19

     

    TRIKLOPÜÜR

    55335-06-3

    376

     

    H7.20

    KINOLIINHERBITSIIDID

    KVINKLORAAK

    84087-01-4

    493

     

    H7.20

     

    KVINMERAAK

    90717-03-6

    563

     

    H7.21

    TIADIASIINHERBITSIIDID

    BENTASOON

    25057-89-0

    366

     

    H7.22

    TIOKARBAMAATHERBITSIIDID

    EPTC

    759-94-4

    155

     

    H7.22

     

    MOLINAAT

    2212-67-1

    235

     

    H7.22

     

    PROSULFOKARB

    52888-80-9

    539

     

    H7.22

     

    TIOBENKARB

    28249-77-6

    388

     

    H7.22

     

    TRIALLAAT

    2303-17-5

    97

     

    H7.23

    TRIASOOLHERBITSIIDID

    AMITROOL

    61-82-5

    90

     

    H7.24

    TRIASOLINOONHERBITSIIDID

    KARFENTRASOON

    128639-02-1

    587

     

    H7.25

    TRIASOLOONHERBITSIIDID

    PROPOKSÜKARBASOON

    145026-81-9

    655

     

    H7.26

    TRIKETOONHERBITSIIDID

    MESOTRIOON

    104206-82-8

    625

     

    H7.26

     

    SULKOTRIOON

    99105-77-8

    723

     

    H7.27

    KLASSIFITSEERIMATA HERBITSIIDID

    KLOMASOON

    81777-89-1

    509

     

    H7.27

     

    FLOROKLORIDOON

    61213-25-0

    430

     

    H7.27

     

    KVINOKLAMIIN

    2797-51-5

    648

     

    H7.27

     

    METASOOL

    20354-26-1

    369

     

    H7.27

     

    OKSADIARGÜÜL

    39807-15-3

    604

     

    H7.27

     

    OKSADIASOON

    19666-30-9

    213

     

    H7.27

     

    MUUD HERBITSIIDID KÕRRELISTE UMBROHTUDE TÕRJEVAHEND SAMBLATÕRJEVAHEND

     

     

    Insektitsiidid ja akaritsiidid

    I0

     

     

     

     

    Insektitsiidid püretroidide baasil

    I1

     

     

     

     

     

    I1.1

    PÜRETROIDINSEKTITSIIDID

    AKRINATRIIN

    101007-06-1

    678

     

    I1.1

     

    ALFA-TSÜPERMETRIIN

    67375-30-8

    454

     

    I1.1

     

    BEETA-TSÜFLUTRIIN

    68359-37-5

    482

     

    I1.1

     

    BEETA-TSÜPERMETRIIN

    65731-84-2

    632

     

    I1.1

     

    BIFENTRIIN

    82657-04-3

    415

     

    I1.1

     

    TSÜFLUTRIIN

    68359-37-5

    385

     

    I1.1

     

    TSÜPERMETRIIN

    52315-07-8

    332

     

    I1.1

     

    DELTAMETRIIN

    52918-63-5

    333

     

    I1.1

     

    ESFENVALERAAT

    66230-04-4

    481

     

    I1.1

     

    ETOFEENPROKS

    80844-07-1

    471

     

    I1.1

     

    GAMMA-TSÜHALOTRIIN

    76703-62-3

    768

     

    I1.1

     

    LAMBDA-TSÜHALOTRIIN

    91465-08-6

    463

     

    I1.1

     

    TAU-FLUVALINAAT

    102851-06-9

    432

     

    I1.1

     

    TEFLUTRIIN

    79538-32-2

    451

     

    I1.1

     

    Z-TSÜPERMETRIIN

    52315-07-8

    733

    Insektitsiidid kloreeritud süsivesinike baasil

    I2

     

     

     

     

     

    I2.1

    KLOORORGAANILISED INSEKTITSIIDID

    DIKOFOOL

    115-32-2

    123

     

    I2.1

     

    TETRASUL

    2227-13-6

    114

    Herbitsiidid karbamaatide ja oksiimkarbamaatide baasil

    I3

     

     

     

     

     

    I3.1

    OKSIIMKARBAMAATINSEKTITSIIDID

    METOMÜÜL

    16752-77-5

    264

     

    I3.1

     

    OKSAMÜÜL

    23135-22-0

    342

     

    I3.2

    KARBAMAATINSEKTITSIIDID

    BENFURAKARB

    82560-54-1

    501

     

    I3.2

     

    KARBARÜÜL

    63-25-2

    26

     

    I3.2

     

    KARBOFURAAN

    1563-66-2

    276

     

    I3.2

     

    KARBOSULFAAN

    55285-14-8

    417

     

    I3.2

     

    FENOKSÜKARB

    79127-80-3

    425

     

    I3.2

     

    FORMETANAAT

    22259-30-9

    697

     

    I3.2

     

    METIOKARB

    2032-65-7

    165

     

    I3.2

     

    PIRIMIKARB

    23103-98-2

    231

    Insektitsiidid fosfororgaaniliste ühendite baasil

    I4

     

     

     

     

     

    I4.1

    FOSFORORGAANILISED INSEKTITSIIDID

    METÜÜLASIINFOSS

    86-50-0

    37

     

    I4.1

     

    KADUSAFOSS

    95465-99-9

    682

     

    I4.1

     

    KLOROPÜRIFOSS

    2921-88-2

    221

     

    I4.1

     

    METÜÜLKLOROPÜRIFOSS

    5589-13-0

    486

     

    I4.1

     

    KUMAFOSS

    56-72-4

    121

     

    I4.1

     

    DIASINOON

    333-41-5

    15

     

    I4.1

     

    DIKLOROFOSS

    62-73-7

    11

     

    I4.1

     

    DIMETOAAT

    60-51-5

    59

     

    I4.1

     

    ETOPROFOSS

    13194-48-4

    218

     

    I4.1

     

    FENAMIFOSS

    22224-92-6

    692

     

    I4.1

     

    FENITROTIOON

    122-14-5

    35

     

    I4.1

     

    FOSTIASAAT

    98886-44-3

    585

     

    I4.1

     

    ISOFEENFOSS

    25311-71-1

    412

     

    I4.1

     

    MALATIOON

    121-75-5

    12

     

    I4.1

     

    METAMIDOFOSS

    10265-92-6

    355

     

    I4.1

     

    NALEED

    300-76-5

    195

     

    I4.1

     

    METÜÜLOKSÜDEMETOON

    301-12-2

    171

     

    I4.1

     

    FOSALOON

    2310-17-0

    109

     

    I4.1

     

    FOSMEET

    732-11-6

    318

     

    I4.1

     

    FOKSIIM

    14816-18-3

    364

     

    I4.1

     

    METÜÜLPIRIMIFOSS

    29232-93-7

    239

     

    I4.1

     

    TRIKLOROFOON

    52-68-6

    68

    Insektitsiidid bioloogiliste ja botaaniliste toodete baasil

    I5

     

     

     

     

     

    I5.1

    BIOLOOGILISED INSEKTITSIIDID

    ASADIRAKTIIN

    11141-17-6

    627

     

    I5.1

     

    NIKOTIIN

    54-11-5

    8

     

    I5.1

     

    PÜRETRIINID

    8003-34-7

    32

     

    I5.1

     

    ROTENOON

    83-79-4

    671

    Muud insektitsiidid

    I6

     

     

     

     

     

    I6.1

    ANTIBIOOTILISED INSEKTITSIIDID

    ABAMEKTIIN

    71751-41-2

    495

     

    I6.1

     

    MILBEMEKTIIN

    51596-10-2

    51596-11-3

    660

     

    I6.1

     

    SPINOSAAD

    168316-95-8

    636

     

    I6.3

    BENSOÜÜLUUREAINSEKTITSIIDID

    DIFLUBENSUROON

    35367-38-5

    339

     

    I6.3

     

    FLUFENOKSUROON

    101463-69-8

    470

     

    I6.3

     

    HEKSAFLUMUROON

    86479-06-3

    698

     

    I6.3

     

    LUFENUROON

    103055-07-8

    704

     

    I6.3

     

    NOVALUROON

    116714-46-6

    672

     

    I6.3

     

    TEFLUBENSUROON

    83121-18-0

    450

     

    I6.3

     

    TRIFLUMUROON

    64628-44-0

    548

     

    I6.4

    KARBASAATINSEKTITSIIDID

    BIFENASAAT

    149877-41-8

    736

     

    I6.5

    DIASÜÜLHÜDRASIININSEKTITSIIDID

    METOKSÜFENOSIID

    161050-58-4

    656

     

    I6.5

     

    TEBUFENOSIID

    112410-23-8

    724

     

    I6.6

    PUTUKATE KASVUREGULAATORID

    BUPROFESIIN

    69327-76-0

    681

     

    I6.6

     

    TSÜROMASIIN

    66215-27-8

    420

     

    I6.6

     

    HEKSÜTIASOKS

    78587-05-0

    439

     

    I6.7

    PUTUKATE FEROMOONID

    (E,Z)-9 DODETSENÜÜLATSETAAT

    35148-19-7

    422

     

    I6.8

    NITROGUANIDIININSEKTITSIIDID

    KLOTIANIDIIN

    210880-92-5

    738

     

    I6.8

     

    TIAMETOKSAAM

    153719-23-4

    637

     

    I6.9

    TINAORGAANILISED INSEKTITSIIDID

    ASOTSÜKLOTIIN

    41083-11-8

    404

     

    I6.9

     

    TSÜHEKSATIIN

    13121-70-5

    289

     

    I6.9

     

    FENBUTATIINOKSIID

    13356-08-6

    359

     

    I6.10

    OKSADIASIININSEKTITSIIDID

    INDOKSAKARB

    173584-44-6

    612

     

    I6.11

    FENÜÜLEETER INSEKTITSIIDID

    PÜRIPROKSÜFEEN

    95737-68-1

    715

     

    I6.12

    PÜRASOOL(FENÜÜL-)INSEKTITSIIDID

    FENPÜROKSIMAAT

    134098-61-6

    695

     

    I6.12

     

    FIPRONIIL

    120068-37-3

    581

     

    I6.12

     

    TEBUFENPÜRAAD

    119168-77-3

    725

     

    I6.13

    PÜRIDIININSEKTITSIIDID

    PÜMETROSIIN

    123312-89-0

    593

     

    I6.14

    PÜRIDÜÜLMETÜÜLAMIININSEKTITSIIDID

    ATSEETAMIPRIID

    135410-20-7

    649

     

    I6.14

     

    IMIDAKLOPRIID

    138261-41-3

    582

     

    I6.14

     

    TIAKLOPRIID

    111988-49-9

    631

     

    I6.15

    SULFITESTERINEKTITSIIDID

    PROPARGIIT

    2312-35-8

    216

     

    I6.16

    TETRASIININSEKTITSIIDID

    KLOFENTESIIN

    74115-24-5

    418

     

    I6.17

    TETROONHAPPEINSEKTITSIIDID

    SPIRODIKLOFEEN

    148477-71-8

    737

     

    I6.18

    (KARBAMOÜÜL-) TRIASOOL INSEKTITSIIDID

    TRIASAMAAT

    112143-82-5

    728

     

    I6.19

    UUREAINSEKTITSIIDID

    DIAFENTIUROON

    80060-09-9

    8097

     

    I6.20

    KLASSIFITSEERIMATA INSEKTITSIIDID

    ETOKSASOOL

    153233-91-1

    623

     

    I6.20

     

    FENASAKVIIN

    120928-09-8

    693

     

    I6.20

     

    PÜRIDABEEN

    96489-71-3

    583

     

    I6.20

     

    MUUD INSEKTITSIIDID JA AKARITSIIDID

     

     

    Molluskitsiidid kokku:

    M0

     

     

     

     

    Molluskitsiidid

    M1

     

     

     

     

     

    M1.1

    KARBAMAATMOLLUSKITSIIDID

    TIODIKARB

    59669-26-0

    543

     

    M1.2

    MUUD MOLLUSKITSIIDID

    RAUDFOSFAAT

    10045-86-0

    629

     

    M1.2

     

    METALDEHÜÜD

    108-62-3

    62

     

    M1.2

     

    MUUD MOLLUSKITSIIDID

     

     

    Taimekasvuregulaatorid, kokku:

    PGR0

     

     

     

     

    Füsioloogilised taimekasvuregulaatorid

    PGR1

     

     

     

     

     

    PGR1.1

    FÜSIOLOOGILISED TAIMEKASVUREGULAATORID

    KLOROMEKVAAT

    999-81-5

    143

     

    PGR1.1

     

    TSÜKLANILIINID

    113136-77-9

    586

     

    PGR1.1

     

    DAMINOSIID

    1596-84-5

    330

     

    PGR1.1

     

    DIMETIPIIN

    55290-64-7

    689

     

    PGR1.1

     

    DIFENÜÜLAMIIN

    122-39-4

    460

     

    PGR1.1

     

    ETEFOON

    16672-87-0

    373

     

    PGR1.1

     

    ETOKSÜKIN

    91-53-2

    517

     

    PGR1.1

     

    FLORKLORFENUROON

    68157-60-8

    633

     

    PGR1.1

     

    FLURPRIMIDOOL

    56425-91-3

    696

     

    PGR1.1

     

    IMASAKVIIN

    81335-37-7

    699

     

    PGR1.1

     

    MALEIINHAPPEHÜDRASIID

    51542-52-0

    310

     

    PGR1.1

     

    MEPIKVAAT

    24307-26-4

    440

     

    PGR1.1

     

    1-METÜÜL-TSÜKLOPROPEEN

    3100-04-7

    767

     

    PGR1.1

     

    PAKLOBUTRASOOL

    76738-62-0

    445

     

    PGR1.1

     

    PROHKESADIOONKALTSIUM

    127277-53-6

    567

     

    PGR1.1

     

    NAATRIUM-5-NITROGUAIAKOLAAT

    67233-85-6

    718

     

    PGR1.1

     

    NAATRIUM-O-NITROFENOLAAT

    824-39-5

    720

     

    PGR1.1

     

    ETÜÜLTRINEKSAPAK

    95266-40-3

    8349

    Idanemist takistavad vahendid

    PGR2

     

     

     

     

     

    PGR2.2

    IDANEMIST TAKISTAVAD VAHENDID

    KARVOON

    99-49-0

    602

     

    PGR2.2

     

    KLOROPROFAAM

    101-21-3

    43

    Muud taimekasvuregulaatorid

    PGR3

     

     

     

     

     

    PGR3.1

    MUUD TAIMEKASVUREGULAATORID

    MUUD TAIMEKASVUREGULAATORID

     

     

    Muud pestitsiidid, kokku:

    ZR0

     

     

     

     

    Mineraalõlid

    ZR1

     

     

     

     

     

    ZR1.1

    MINERAALÕLI

    NAFTAÕLID

    64742-55-8

    29

    Taimeõlid

    ZR2

     

     

     

     

     

    ZR2.1

    TAIMEÕLI

    TÕRVAÕLI

     

    30

    Mulla sterilandid (kaasa arvatud nematotsiidid)

    ZR3

     

     

     

     

     

    ZR3.1

    METÜÜLBROMIID

    METÜÜLBROMIID

    74-83-9

    128

     

    ZR3.2

    MUUD MULLA STERILANDID

    KLOROPIKRIIN

    76-06-2

    298

     

    ZR3.2

     

    DASOMET

    533-74-4

    146

     

    ZR3.2

     

    1,3-DIKLOROPROPEEN

    542-75-6

    675

     

    ZR3.2

     

    METAAM-NAATRIUM

    137-42-8

    20

     

    ZR3.2

     

    MUUD MULLA STERILANDID

     

     

    Rodentitsiidid

    ZR4

     

     

     

     

     

    ZR4.1

    RODENTITSIIDID

    BRODIFAAKUM

    56073-10-0

    370

     

    ZR4.1

     

    BROMADIOLOON

    28772-56-7

    371

     

    ZR4.1

     

    KLORALOOS

    15879-93-3

    249

     

    ZR4.1

     

    KLOROFATSINOON

    3691-35-8

    208

     

    ZR4.1

     

    KUMATETRALÜÜL

    5836-29-3

    189

     

    ZR4.1

     

    DIFENAAKUM

    56073-07-5

    514

     

    ZR4.1

     

    DIFETIALOON

    104653-34-1

    549

     

    ZR4.1

     

    FLOKUMAFEEN

    90035-08-8

    453

     

    ZR4.1

     

    VARFARIIN

    81-81-2

    70

     

    ZR4.1

     

    MUUD RODENTITSIIDID

     

     

    Kõik muud pestitsiidid

    ZR5

     

     

     

     

     

    ZR5.1

    DESINFEKTSIOONIVAHENDID

    MUUD DESINFEKTSIOONIVAHENDID

     

     

     

    ZR5.2

    MUUD PESTITSIIDID

    MUUD PESTITSIIDID

     

     


    (1)  The British Crop Production Council (BCPC) (Briti taimekasvatuse nõukogu) annab korrapäraselt välja „Pestitsiidide käsiraamatut” (The Pesticide Manual), mis on pestitsiidide ülemaailmne käsiraamat, kus on kirjas enamike keemiliste pestitsiidide üldnimetused. Rahvusvaheline Standardiorganisatsioon (ISO) tunnustab neid nimetusi kas ametlikult või ajutiselt.

    (2)  Chemical Abstracts Service Registry Numbers.

    (3)  Collaborative International Pesticides Analytical Council.


    Top