EUR-Lex Euroopan unionin oikeus ulottuvillasi

Takaisin EUR-Lexin etusivulle

Tämä asiakirja on ote EUR-Lex-verkkosivustolta

Asiakirja 32022D2460

Komisjoni otsus (EL) 2022/2460, 13. detsember 2022, põllumajanduse pikaajalise riikliku abikava kohta Rootsi põhjapoolsetes piirkondades (teatavaks tehtud numbri C(2022) 9240 all) (Ainult rootsikeelne tekst on autentne)

C/2022/9240

ELT L 321, 15.12.2022, s. 22—37 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Asiakirjan oikeudellinen asema Voimassa

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2022/2460/oj

15.12.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 321/22


KOMISJONI OTSUS (EL) 2022/2460,

13. detsember 2022,

põllumajanduse pikaajalise riikliku abikava kohta Rootsi põhjapoolsetes piirkondades

(teatavaks tehtud numbri C(2022) 9240 all)

(Ainult rootsikeelne tekst on autentne)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Austria, Soome ja Rootsi ühinemisakti, eriti selle artiklit 142,

ning arvestades järgmist:

(1)

Otsusega 96/228/EÜ (1) kiitis komisjon heaks põllumajanduse pikaajalise riikliku abikava Rootsi põhjapoolsetes piirkondades (edaspidi „põhjapiirkondade abikava“), nagu Rootsi on ühinemisakti artikli 143 kohaselt teatanud, et saada luba ühinemisakti artikli 142 alusel. Otsus 96/228/EÜ asendati komisjoni otsusega K(2010) 6050 (2). Kõnealune otsus asendati komisjoni otsusega (EL) 2018/479 (3).

(2)

Kuna otsusega (EL) 2018/479 Rootsile antud luba rakendada põhjapiirkondade abikava aegub 31. detsembril 2022, tuleb vastu võtta uus otsus.

(3)

1. juuli 2022. aasta kirjas esitas Rootsi komisjonile oma ettepaneku põhjapiirkondade abikava pikendada. Rootsi tegi ettepaneku, et komisjon muudaks otsust (EL) 2018/479 nii, et pikendataks kava jätkamise kehtivusaega ühe aasta võrra, suurendataks aastast üldist kontrollväärtust, millega kaasneks toetustasemete teatav kohandamine, ning muudetaks kuupäeva, mil Rootsi peaks esitama ettepanekud kava muutmiseks ja pikendamiseks.

(4)

Ühinemisakti artiklis 142 osutatud pikaajalist riiklikku abi antakse selleks, et tagada põllumajandusliku tegevuse säilimine põhjapoolsetes piirkondades, mille komisjon on kindlaks määranud.

(5)

Võttes arvesse ühinemisakti artikli 142 lõigetes 1 ja 2 osutatud tegureid, on asjakohane täpsustada allpiirkondadeks rühmitatud haldusüksused, mis asuvad 62. paralleelist põhja pool või kõnealuse paralleeli lähialal ja mida mõjutavad võrreldavad ilmastikuolud, mis muudavad põllumajandusliku tegevuse eriti keeruliseks. Kõnealuste allpiirkondade asustustihedus on kuni 10 inimest/km2, kasutatava põllumajandusmaa osa omavalitsusüksuse kogupindalast on 10 % või väiksem ning inimtoiduks ettenähtud kultuuride kasvatamiseks kasutatava põllumajandusmaa osa on 20 % või väiksem. Eespool nimetatud piirkondades asuvad ja muudest allpiirkondadest ümbritsetud allpiirkonnad tuleks lisada isegi siis, kui need ei vasta samadele tingimustele.

(6)

Selleks et hõlbustada kava haldamist ja koordineerida seda Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2021/2115 (4) kohase toetusega, on asjakohane lisada Rootsi 2023.–2027. aasta ühise põllumajanduspoliitika rakendamise ÜPP strateegiakavasse käesoleva otsuse alusel toetust saavatele aladele samad vallad, mis kuuluvad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1305/2013 (5) artikli 32 lõike 2 teise lõigu ja määruse (EL) 2021/2115 artikli 71 lõike 2 kohaselt piiritletud alale.

(7)

Võrdlusperiood, mille suhtes tuleb arvesse võtta põllumajandusliku tootmise arengut ja üldist toetustaset, kasutades alusena olemasolevat riiklikku statistikat ning pidades silmas ühetaolist kohaldamist kõigi tootmissektorite suhtes, peaks olema 1993. aasta.

(8)

Ühinemisakti artikli 142 kohaselt peaks antava abi kogusumma olema piisav selleks, et Rootsi põhjapoolsetes piirkondades säiliks põllumajanduslik tegevus, kuid see ei tohi viia olukorrani, kus abi kokku ületab toetuse määra ühinemiseelsel võrdlusperioodil, mis on vaja kindlaks määrata. Võttes arvesse praegusi tootmiskulusid, ja selleks, et mitte ületada ühinemiseelse võrdlusperioodi abitaset, on ühinemisakti artikli 142 kohase piisaval tasemel abi andmiseks asjakohane võtta kõnealuse artikli kohase maksimaalse lubatud abitaseme kindlaksmääramisel arvesse tarbijahinnaindeksi arengut Rootsis ajavahemikul 1993–2022.

(9)

Seega tuleks ajavahemikku 1993–2022. aasta aprilli lõpp hõlmavate andmete alusel kehtestada ajavahemikus 1. jaanuarist 2023 kuni 31. detsembrini 2028 suurimaks aastaseks abisummaks 473,75 miljonit Rootsi krooni, mis on arvutatud kuueaastase perioodi keskmisena.

(10)

Selleks et lihtsustada põhjapiirkondade abikava ning lubada Rootsil suunata abi paindlikult eri tootmissektoritesse, tuleks kogutoetuse puhul sätestada üks suurim keskmine aastane abisumma, sh eraldi lehmapiima tootmise ja transpordiga seotud suurim toetus, et tagada toetuse tasakaalustatud jagamine.

(11)

Käesolevas otsuses sätestatud piirnormide raames tuleks abi anda igal aastal tootmistegurite (loomühikud ja hektarid) alusel, v.a lehmapiim, mille puhul tuleks abi anda tootmisühikute alusel (kilogrammid).

(12)

Selleks et võimaldada viivitamatult reageerida põllumajandustoodangu hindade volatiilsusele ja säilitada põllumajanduslik tegevus Rootsi põhjapoolsetes piirkondades, on asjakohane lubada Rootsil kehtestada igaks kalendriaastaks abisumma sektori kohta abikategooria ja tootmisühiku kaupa.

(13)

Rootsi peaks oma põhjapoolsetes piirkondades abi diferentseerima ja määrama kindlaks aastased abisummad vastavalt ebasoodsate looduslike tingimuste raskusastmele ning muudele objektiivsetele, läbipaistvatele ja õigustatud kriteeriumidele, mis on seotud ühinemisakti artikli 142 lõike 3 kolmandas lõigus sätestatud eesmärkidega: säilitada asjaomaste piirkondade kliimatingimustega sobiv traditsiooniline esmatootmine ja -töötlemine, täiustada põllumajandustoodete tootmis-, turustus- ja töötlemisstruktuure, hõlbustada selliste toodete müümist ning tagada keskkonnakaitse ja maaelu alalhoidmine.

(14)

Abi makstakse igal aastal rahastamiskõlblike tootmistegurite tegeliku arvu alusel. Rootsil peaks siiski olema lubatud maksta toetust igakuiste maksetena lehmapiima, munakanade ja tapasigade ning lehmapiima transportimise eest. Selleks et tagada tootmise järjepidevus, peaks abi lehmapiima eest põhinema tegelikul tootmisel.

(15)

Tootjate ülemäärast hüvitamist tuleks vältida alusetute maksete kiire sissenõudmisega hiljemalt enne järgmise aasta 1. juunit.

(16)

Vastavalt ühinemisakti artikli 142 lõikele 2 ei tohiks käesoleva otsuse kohaselt antud abi põhjustada seda, et põhjapiirkondade abikavaga hõlmatud piirkonnas ületaks üldise tootmise tase traditsioonilise tootmise taset.

(17)

Seepärast on vaja kehtestada iga abikategooria kohta rahastamiskõlblike tootmistegurite aastane maksimumarv ning lehmapiima tootmise maksimaalne rahastamiskõlblik summa, mis ei ületa võrdlusperioodide summat.

(18)

Kui kategooria tootmistegurite arv või lehmapiima tootmise summa ületab asjaomase aasta maksimummäära, siis tuleks viieaastaste perioodide keskmiste arvessevõtmiseks vähendada rahastamiskõlblike tootmistegurite arvu või lehmapiima tootmise summat tootmistegurite vastava arvu võrra sel kalendriaastal, mis järgnes maksimummäära ületamise aastale; see ei kehti lehmapiima transportimise, munakanade ja tapasigade ning lehmapiima tootmise puhul antava abi suhtes, sest rahastamiskõlblikku summat võib vähendada sellise summa võrra, mis vastab ületamise summale selle aasta viimasel kuul, mil maksimumäär ületati.

(19)

Kuna komisjonile käesoleva otsuse alusel lubatud abi pikendamise ja muutmise ettepanekutest teatamine peaks võimaldama kava hindamise õigeaegset ettevalmistamist, on vaja lubada sellist teatamist viieaastast perioodi käsitleva aruandega samal aastal ning pikendada põhjapiirkondade abikavale antud loa kehtivusaega viielt aastalt kuuele.

(20)

Vastavalt ühinemisakti artikli 143 lõikele 2 peab Rootsi edastama komisjonile teavet abi rakendamise ja mõjude kohta. Abi pikaajaliste mõjude paremaks hindamiseks ning võttes arvesse, et abimäärad on vaja kehtestada mitmeaastaste perioodide keskmisena, on asjakohane iga viie aasta järel anda aru abi sotsiaalmajanduslike mõjude kohta ning esitada aastaaruanded, mis sisaldavad finants- ja muud rakendusega seotud teavet, mis on vajalik käesolevas otsuses sätestatud tingimuste täitmise tagamiseks.

(21)

Asjakohane on täpsustada eeskirju, mida kohaldatakse kava selliste muudatuste suhtes, mida komisjon on teinud või Rootsi kavandanud, et kaitsta abisaajate õiguspäraste ootuste täitumist ja tagada abikava järjepidevus, et tõhusalt järgida ühinemisakti artiklis 142 sätestatud eesmärke.

(22)

Rootsi peaks tagama, et abisaajate suhtes võetakse asjakohased kontrollmeetmed. Kõnealuste meetmete tõhususe ja põhjapiirkondade abikava rakendamise läbipaistvuse tagamiseks peaksid kõnealused kontrollmeetmed olema võimalikult täpselt kohandatud selliste kontrollmeetmetega, mida on võetud ühise põllumajanduspoliitika alusel.

(23)

Ühinemisakti artiklis 142 osutatud tootmise säilitamisega seotud eesmärgi saavutamiseks ja haldustoetuse hõlbustamiseks tuleks käesolevat otsust kohaldada alates 1. jaanuarist 2023.

(24)

Selguse huvides tuleks otsus (EL) 2018/479 kehtetuks tunnistada. Asjakohane on näha ette üleminekumeetmed seoses aruandlusega ühinemisakti artikli 142 kohase sellise toetuse kohta, mida 2018.–2022. aastal maksti vastavalt komisjoni otsusele (EL) 2018/479,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Lubatud abi

1.   Ajavahemikul 1. jaanuarist 2023 kuni 31. detsembrini 2028 lubatakse Rootsil rakendada põllumajanduse pikaajalist abikava riigi põhjapoolsetes piirkondades, mis on loetletud I lisas.

2.   Antud abi kogusumma ei tohi ületada 473,75 miljonit Rootsi krooni kalendriaasta kohta. Aastaseid maksimumsummasid käsitatakse käesoleva otsusega hõlmatud kuue kalendriaasta pikkuse perioodi jooksul antud abi aastaste keskmistena.

3.   Abikategooriad ja iga kategooria tootmissektorid, lõikes 2 täpsustatud aastased keskmised maksimumsummad, sh eraldi maksimumsummad lehmapiima tootmise ja transportimise jaoks ning rahastamiskõlblike tootmistegurite aastane maksimumarv abikategooria kohta on esitatud II lisas.

4.   Abi antakse rahastamiskõlblike tootmistegurite või tootmismahtude alusel järgmiselt:

(a)

lehmapiima tootmise puhul piima tegeliku tootmise kilogrammi kohta;

(b)

loomakasvatuse puhul loomühiku kohta;

(c)

põllu- ja aiakultuuride (sh marjad) puhul hektari kohta;

(d)

lehmapiima transportimise tegelike kulude hüvitisena, millest on maha arvatud kogu muu avaliku sektori toetus samade kulude katteks.

Tootmismahtudega seotud abi tohib anda üksnes lehmapiima tootmiseks ning mingil juhul ei tohi abi olla seotud tulevase toodanguga.

Ümberarvestuskurss loomühikuteks eri liiki kariloomade puhul on esitatud II lisas.

5.   Rootsi diferentseerib abi oma põhjapoolsetes piirkondades vastavalt lõikele 3 ja II lisas esitatud piirmäärade raames ning kehtestab igal aastal abisummad tootmisteguri, kulu või tootmisühiku kohta ebasoodsate looduslike tingimuste raskusastmega seotud selliste objektiivsete kriteeriumide ja muude tegurite alusel, millega panustatakse ühinemisakti artikli 142 lõike 3 kolmandas lõigus sätestatud eesmärkide saavutamisse.

Artikkel 2

Võrdlusperioodid

Ühinemisakti artikli 142 lõike 3 esimese lõigu teises taandes osutatud võrdlusperiood on 1993. aasta nii käesoleva otsuse artiklis 1 osutatud toetuse hulga kui ka selle taseme puhul.

Artikkel 3

Toetuse andmise tingimused

1.   Rootsi kehtestab käesoleva otsusega ettenähtud piirides tingimused eri kategooria abisaajatele antava abi kohta. Kõnealused tingimused hõlmavad kohaldatud rahastamiskõlblikkuse ja valikukriteeriume ning tagavad abisaajate võrdse kohtlemise.

2.   Abisaajatele makstakse toetust tegelike tootmistegurite või artikli 1 lõikes 4 osutatud lehmapiima tootmise puhul, tegeliku tootmismahu alusel.

3.   Toetust makstakse igal aastal, v.a toetus lehmapiima tootmise, lehmapiima transportimisabi, munakanade ja tapasigade puhul, mida on lubatud maksta igakuiste maksetena.

4.   II lisas esitatud rahastamiskõlblike tootmistegurite aastase maksimumarvu või rahastamiskõlblike mahtude ületamist võetakse arvesse tootmistegurite arvu vastava vähendamisena sellel aastal, mis järgneb ületamise aastale, kui toetust makstakse iga-aastaste maksetena, või selle aasta viimasel kuul, kui toetust makstakse igakuiselt.

5.   Rootsi võtab asjakohased meetmed, et vältida lõikes 4 osutatud ületamist, kui selline ületamine on tõenäoline kas ametlike või ametlikult kontrollitud statistiliste prognooside kohaselt.

6.   Abisaajale tehtud enammakstud või alusetu makse tuleb sisse nõuda, arvates vastavad summad maha abisaajale järgmisel aastal makstavast toetusest, või nõutakse need muul viisil sisse sellel aastal, kui abisaajale toetust ei maksta. Alusetult makstud summad nõutakse sisse järgmise aasta 1. juuniks.

Artikkel 4

Teave ja kontrollimeetmed

1.   Rootsi esitab ühinemisakti artikli 143 lõikega 2 ettenähtud teabe osana komisjonile igal aastal enne 1. juunit teabe eelneva kalendriaasta jooksul käesoleva otsuse kohaselt anud abi rakendamise kohta.

Kõnealune teave peab hõlmama eelkõige järgmist:

(a)

selliste valdade kindlaksmääramine, kus abi maksti, üksikasjaliku maakaardi ja vajaduse korral muude andmete alusel;

(b)

käesoleva otsuse kohaste rahastamiskõlblike allpiirkondade aruandlusaastat hõlmav kogutoodang, väljendatuna kogustes II lisas määratletud iga toote kohta;

(c)

tootmistegurite ja koguste koguarv, rahastamiskõlblike tootmistegurite ja koguste arv ning toetust saanud tootmistegurite ja koguste arv II lisas määratletud tootmissektori kohta ning igas sektoris toote kaupa, sh märkusega kõigi tootmistegurite ja koguste lubatud aastaste maksimumarvu ületamiste kohta ning selliste meetmete kirjeldus, mis on võetud (kui on) selliste ületamiste kohta;

(d)

makstud toetus kokku, toetuse kogusumma abikategooria ja tootmisliigi kaupa, abisaajale makstud toetussummad tootmisteguri / muu ühiku kohta ning toetussummade diferentseerimise kriteeriumid allpiirkondade ja põllumajandusettevõtete või muude kaalutluste alusel;

(e)

kohaldatud maksesüsteem, üksikasjadega kõigi prognoosidel põhinevate ettemaksete, lõplike maksete ning täheldatud enammaksete ja nende sissenõudmise kohta;

(f)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1305/2013 artikli 32 kohaselt käesoleva otsusega hõlmatud haldusüksustes makstud abisummad;

(g)

viited riiklikele õigusaktidele, mille alusel abimeedet rakendatakse.

2.   Enne 1. juunit 2028 peab Rootsi lisaks 2027. aastat hõlmavale aastaaruandele esitama komisjonile aruande, mis hõlmab viieaastast ajavahemikku 1. jaanuarist 2023 kuni 31. detsembrini 2027.

Eelkõige sisaldab see aruanne järgmist:

(a)

viieaastase ajavahemiku jooksul makstud kogutoetus ning selle jaotus abikategooriate, tootmisliikide ja allpiirkondade kaupa;

(b)

iga abikategooria kohta kokku tootmismahud aasta ja viieaastase perioodi jooksul, tootmistegurite arv ja rahastamiskõlblike piirkondade põllumajandustootjate sissetulekutasemed;

(c)

põllumajandusliku tootmise, töötlemise ja turustamise areng põhjapoolsete piirkondade sotsiaalmajanduslikus kontekstis;

(d)

abi mõju keskkonnakaitsele ja maaelu alalhoidmisele;

(e)

aruandes esitatud andmete põhised ettepanekud abi arenguks keskpikas perspektiivis.

3.   Rootsi peab esitama andmed Euroopa Liidus kasutatavate statistiliste standardite kohaselt.

4.   Rootsi peab võtma kõik vajalikud meetmed, mis on vajalikud käesoleva otsuse ning abisaajate suhtes asjakohaste kontrollmeetmete kohaldamiseks.

5.   Kontrollmeetmed peavad olema niipalju kui võimalik ühtlustatud liidu toetuskavade raames kohaldatavate kontrollisüsteemidega.

Artikkel 5

Muudatuste kohaldamine

1.   Artiklis 4 osutatud teabe alusel ning võttes arvesse põllumajandusliku tootmise riiklikku ja liidu konteksti ning muid asjakohaseid tegureid, peab Rootsi 1. juuliks 2028 tegema komisjonile asjakohased ettepanekud käesoleva otsuse kohaselt lubatud abi andmise pikendamiseks ja muutmiseks.

2.   Kui komisjon otsustab käesolevat otsust muuta eelkõige kõigi muudatuste tõttu kas ühises põllumajanduse turukorralduses või otsetoetuskavas või ka lubatud riikliku põllumajandusliku riigiabi määras, siis kohaldatakse käesoleva otsusega lubatud abi suhtes tehtud kõiki muudatusi üksnes alates sellest aastast, mis järgneb sellele, mil muudatus vastu võeti.

Artikkel 6

Kehtetuks tunnistamine

Otsus (EL) 2018/479 tunnistatakse kehtetuks alates 1. jaanuarist 2023. Kõnealuse otsuse artikli 4 lõiget 2 kohaldatakse jätkuvalt selle otsuse alusel aastatel 2018–2022 antud abi suhtes.

Artikkel 7

Kohaldamine

Käesolevat otsust kohaldatakse alates 1. jaanuarist 2023.

Artikkel 8

Adressaat

Käesolev otsus on adresseeritud Rootsi Kuningriigile.

Brüssel, 13. detsember 2022

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Janusz WOJCIECHOWSKI


(1)  Komisjoni 28. veebruari 1996. aasta otsus 96/228/EÜ põllumajandustootjate aitamise pikaajalise riikliku abikava kohta Rootsi põhjapoolsetes piirkondades (EÜT L 76, 26.3.1996, lk 29).

(2)  Komisjoni 8. septembri 2010. aasta otsus K(2010) 6050 Rootsi põhjapoolsetes piirkondades põllumajandustootjate toetamise pikaajalise riikliku abikava kohta.

(3)  Komisjoni 20. märtsi 2018. aasta otsus (EL) 2018/479 põllumajanduse pikaajalise riikliku abikava kohta Rootsi põhjapoolsetes piirkondades ELT L 79, 22.3.2018, lk 55.

(4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 2. detsembri 2021. aasta määrus (EL) 2021/2115, millega kehtestatakse liikmesriikide koostatavate Euroopa Põllumajanduse Tagatisfondist (EAGF) ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD) rahastatavate ühise põllumajanduspoliitika strateegiakavade (ÜPP strateegiakavad) toetamise reeglid ning tunnistatakse kehtetuks määrused (EL) nr 1305/2013 ja (EL) nr 1307/2013 (ELT L 435, 6.12.2021, lk 1).

(5)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1305/2013 Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD) antavate maaelu arengu toetuste kohta ja millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrus (EÜ) nr 1698/2005 (ELT L 347, 20.12.2013, lk 487).


I LISA

ALLPIIRKOND 1

Lään

Vald

Vallaüksus

Dalarna

Älvdalen

Idre

Jämtland

Krokom

Hotagen

 

Strömsund

Frostviken

 

Åre

Åre

 

 

Kall

 

 

Undersåker

 

Berg

Storsjö

 

Härjedalen

Linsell

 

 

Hede

 

 

Ljusnedal

 

 

Tännäs

Västerbotten

Storuman

Tärna

 

Sorsele

Sorsele

 

Dorotea

Risbäck

 

Vilhelmina

Vilhelmina

Norrbotten

Arvidsjaur

Arvidsjaur

 

Arjeplog

Arjeplog

 

Jokkmokk

Jokkmokk

 

 

Porjus

 

Pajala

Muonionalusta

 

 

Junosuando

 

Gällivare

Gällivare

 

 

Nilivaara

 

 

Malmberget

 

Kiruna

Jukkasjärvi

 

 

Vittangi

 

 

Karesuando

Põllumajandusmaa allpiirkond 1

6 700  ha

ALLPIIRKOND 2

Lään

Vald

Vallaüksus

Dalarna

Malung

Lima

 

 

Transtrand

 

Älvdalen

Särna

Västernorrland

Örnsköldsvik

Trehörningsjö

Jämtland

Ragunda

Borgvattnet

 

 

Stugun

 

Bräcke

Bräcke

 

 

Nyhem

 

 

Håsjö

 

 

Sundsjö

 

 

Revsund

 

 

Bodsjö

 

Krokom

Näskott

 

 

Aspås

 

 

Ås

 

 

Laxsjö

 

 

Föllinge

 

 

Offerdal

 

 

Alsen

 

Strömsund

Ström

 

 

Alanäs

 

 

Gåxsjö

 

 

Hammerdal

 

 

Bodum

 

 

Tåsjö

 

Åre

Mattmar

 

 

Mörsil

 

 

Hallen

 

Berg

Berg

 

 

Hackås

 

 

Oviken

 

 

Myssjö

 

 

Åsarne

 

 

Klövsjö

 

 

Rätan

 

Härjedalen

Sveg

 

 

Vemdalen

 

 

Ängersjö

 

 

Lillhärdal

 

Östersund

Östersund

 

 

Frösö

 

 

Sunne

 

 

Näs

 

 

Lockne

 

 

Marieby

 

 

Brunflo

 

 

Kyrkås

 

 

Lit

 

 

Häggenås

Västerbotten

Vindeln

Vindeln

 

 

Åmsele

 

Norsjö

Norsjö

 

Malå

Malå

 

Storuman

Stensele

 

Sorsele

Gargnäs

 

Dorotea

Dorotea

 

Åsele

Åsele

 

 

Fredrika

 

Lycksele

Lycksele

 

 

Björksele

 

 

Örträsk

 

Skellefteå

Boliden

 

 

Fällfors

 

 

Jörn

 

 

Kalvträsk

Norrbotten

Jokkmokk

Vuollerim

 

Övertorneå

Svanstein

 

Pajala

Pajala

 

 

Korpilombolo

 

 

Tärendö

 

Gällivare

Hakkas

Põllumajandusmaa allpiirkond 2

46 600  ha

ALLPIIRKOND 3

Lään

Vald

Vallaüksus

Värmland

Torsby

Södra Finnskoga

Dalarna

Älvdalen

Älvdalen

Gävleborg

Nordanstig

Hassela

 

Ljusdal

Hamra

 

 

Los

 

 

Kårböle

Västernorrland

Ånge

Haverö

 

Timrå

Ljustorp

 

Härnösand

Stigsjö

 

 

Viksjö

 

Sundsvall

Indal

 

 

Holm

 

 

Liden

 

Kramfors

Nordingrå

 

 

Vibyggerå

 

 

Ullånger

 

 

Torsåker

 

Sollefteå

Graninge

 

 

Junsele

 

 

Edsele

 

 

Ramsele

 

Örnsköldsvik

Örnsköldsvik

 

 

Anundsjö

 

 

Skorped

 

 

Sidensjö

 

 

Nätra

 

 

Själevad

 

 

Mo

 

 

Gideå

 

 

Björna

Jämtland

Ragunda

Ragunda

 

Bräcke

Hällesjö

 

Krokom

Rödön

 

Strömsund

Fjällsjö

 

Åre

Marby

 

Härjedalen

Älvros

 

 

Överhogdal

 

 

Ytterhogdal

 

Östersund

Norderö

Västerbotten

Nordmaling

Nordmaling

 

Bjurholm

Bjurholm

 

Robertsfors

Bygdeå

 

 

Nysätra

 

Vännäs

Vännäs

 

Umeå

Umeå Landsförsamling

 

 

Tavelsjö

 

 

Sävar

 

Skellefteå

Skellefteå Landsförsamling

 

 

Kågedalen

 

 

Byske

 

 

Lövånger

 

 

Burträsk

Norrbotten

Överkalix

Överkalix

 

Kalix

Nederkalix

 

 

Töre

 

Övertorneå

Övertorneå

 

 

Hietaniemi

 

Älvsbyn

Älvsby

 

Luleå

Luleå Domkyrkoförsamling

 

 

Örnäset

 

 

Nederluleå

 

 

Råneå

 

Piteå

Piteå Stadsförsamling

 

 

Hortlax

 

 

Piteå Landsförsamling

 

 

Norrfjärden

 

Boden

Överluleå

 

 

Gunnarsbyn

 

 

Edefors

 

 

Sävast

 

Haparanda

Nedertorneå-Haparanda

 

 

Karl Gustav

Põllumajandusmaa allpiirkond 3

108 650  ha

ALLPIIRKOND 4

Lään

Vald

Vallaüksus

Värmland

Torsby

Lekvattnet

 

 

Nyskoga

 

 

Norra Finnskoga

 

 

Dalby

 

 

Norra Ny

 

Filipstad

Rämmen

 

Hagfors

Gustav Adolf

Dalarna

Vansbro

Järna

 

 

Nås

 

 

Äppelbo

 

Malung

Malung

 

Rättvik

Boda

 

 

Ore

 

Orsa

Orsa

 

Mora

Våmhus

 

 

Venjan

 

Falun

Bjursås

 

Ludvika

Säfsnäs

Gävleborg

Ovanåker

Ovanåker

 

 

Voxna

 

Nordanstig

Ilsbo

 

 

Harmånger

 

 

Jättendal

 

 

Gnarp

 

 

Bergsjö

 

Ljusdal

Ljusdal

 

 

Färila

 

 

Ramsjö

 

 

Järvsö

 

Bollnäs

Rengsjö

 

 

Undersvik

 

 

Arbrå

 

Hudiksvall

Bjuråker

Västernorrland

Ånge

Borgsjö

 

 

Torp

 

Timrå

Timrå

 

 

Hässjö

 

 

Tynderö

 

Härnösand

Härnösands Domkyrkoförsamling

 

 

Högsjö

 

 

Häggdånger

 

 

Säbrå

 

 

Hemsö

 

Sundsvall

Sundsvalls Gustav Adolf

 

 

Skönsmon

 

 

Skön

 

 

Alnö

 

 

Sättna

 

 

Selånger

 

 

Stöde

 

 

Tuna

 

 

Attmar

 

 

Njurunda

 

Kramfors

Gudmundrå

 

 

Nora

 

 

Skog

 

 

Bjärtrå

 

 

Styrnäs

 

 

Dal

 

 

Ytterlännäs

 

Sollefteå

Sollefteå

 

 

Multrå

 

 

Långsele

 

 

Ed

 

 

Resele

 

 

Helgum

 

 

Ådals-Liden

 

 

Boteå

 

 

Överlännäs

 

 

Sånga

 

Örnsköldsvik

Arnäs

 

 

Grundsunda

Jämtland

Ragunda

Fors

Västerbotten

Umeå

Umeå Stadsförsamling

 

 

Teg

 

 

Ålidhem

 

 

Holmsund

 

 

Hörnefors

 

 

Holmön

 

 

Umeå Maria

 

Skellefteå

Skellefteå Sankt Olov

 

 

Skellefteå Sankt Örjan

 

 

Bureå

Põllumajandusmaa allpiirkond 4

69 050  ha

ALLPIIRKOND 5

Lään

Vald

Vallaüksus

Värmland

Kil

Boda

 

Eda

Eda

 

 

Järnskog

 

 

Skillingmark

 

 

Köla

 

Torsby

Fryksände

 

 

Vitsand

 

 

Östmark

 

Grums

Värmskog

 

Årjäng

Silbodal

 

 

Sillerud

 

 

Karlanda

 

 

Holmedal

 

 

Blomskog

 

 

Trankil

 

 

Västra Fågelvik

 

 

Töcksmark

 

 

Östervallskog

 

Sunne

Gräsmark

 

 

Lysvik

 

Filipstad

Gåsborn

 

Hagfors

Hagfors

 

 

Ekshärad

 

 

Norra Råda

 

 

Sunnemo

 

Arvika

Arvika Östra

 

 

Arvika Västra

 

 

Stavnäs

 

 

Högerud

 

 

Glava

 

 

Bogen

 

 

Gunnarskog

 

 

Ny

 

 

Älgå

 

 

Mangskog

 

 

Brunskog

 

Säffle

Svanskog

 

 

Långserud

Dalarna

Gagnef

Mockfjärd

 

 

Gagnef

 

 

Floda

 

Leksand

Leksand

 

 

Djura

 

 

Ål

 

 

Siljansnäs

 

Rättvik

Rättvik

 

Mora

Mora

 

 

Sollerön

 

Falun

Svärdsjö

 

 

Enviken

Gävleborg

Ockelbo

Ockelbo

 

Ovanåker

Alfta

 

Gävle

Hamrånge

 

Söderhamn

Söderhamn

 

 

Sandarne

 

 

Skog

 

 

Ljusne

 

 

Söderala

 

 

Bergvik

 

 

Mo

 

 

Trönö

 

 

Norrala

 

Bollnäs

Bollnäs

 

 

Segersta

 

Bollnäs

Hanebo

 

Hudiksvall

Hudiksvall

 

 

Idenor

 

 

Hälsingtuna

 

 

Rogsta

 

 

Njutånger

 

 

Enånger

 

 

Delsbo

 

 

Norrbo

 

 

Forsa

 

 

Hög

Põllumajandusmaa allpiirkond 5

72 300  ha


II LISA

 

Keskmine aastane maksimumabi kuueaastaseks perioodiks alates 1. jaanuarist 2023 kuni 31. detsembrini 2028 (mln Rootsi kroonides)

Abikõlblike tootmistegurite piirarv aastas  (1)

Piimalehma piima tootmine ja piimalehma piima transpordi jaoks antav abi.

 

450 000 tonni kumbki

Emaskitsed, tapasead, emised, munakanad

 

17 000 LÜ

Marjad, köögiviljad ja kartulid

 

3 660 hektarit

ABI KOKKU

473,75  (2)

 


(1)  Loomühikutesse (LÜ) ümberarvestamise kurss: emaskits 0,20 LÜ, munakana 0,01 LÜ, emis 0,33 LÜ ja tapasiga 0,10 LÜ.

(2)  Millest võib anda maksimaalse toetuse 443,44 miljonit Rootsi krooni kategooriale: piimalehma piima tootmine ja piimalehma piima transpordi jaoks antav abi.


Alkuun