Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32004D0833

    Nõukogu otsus 2004/833/ÜVJP, 2. detsember 2004, ühismeetme 2002/589/ÜVJP rakendamise ja Lääne-Aafrika riikide majandusühendusele antava Euroopa Liidu toetuse kohta seoses kergrelvade moratooriumiga

    ELT L 359, 4.12.2004, p. 65–67 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
    ELT L 153M, 7.6.2006, p. 244–246 (MT)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2005

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2004/833/oj

    4.12.2004   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 359/65


    NÕUKOGU OTSUS 2004/833/ÜVJP,

    2. detsember 2004,

    ühismeetme 2002/589/ÜVJP rakendamise ja Lääne-Aafrika riikide majandusühendusele antava Euroopa Liidu toetuse kohta seoses kergrelvade moratooriumiga

    EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse nõukogu 12. juuli 2002. aasta ühismeedet 2002/589/ÜVJP Euroopa Liidu osalemise kohta väike- ja kergrelvade destabiliseeriva kogunemise ja leviku vastases võitluses, (1) eriti selle artiklit 3 koostoimes Euroopa Liidu lepingu artikli 23 lõikega 2,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Väike- ja kergrelvade liigne ja kontrollimatu kogunemine ja levik seavad ohtu rahu ja julgeoleku ning piiravad säästva arengu võimalusi; selline olukord valitseb eelkõige Lääne-Aafrikas.

    (2)

    Ühismeetme 2002/589/ÜVJP artiklis 1 sätestatud eesmärkide saavutamiseks kavatseb Euroopa Liit tegutseda rahvusvaheliste organite kaudu, mis on pädevad usaldust loovate meetmete edendamisel. Käesoleva otsuse eesmärgiks on nimetatud ühismeetme rakendamine.

    (3)

    Euroopa Liit leiab, et rahaline toetus ja tehniline abi aitaksid kindlustada Lääne-Aafrika riikide (LARMÜ) algatust väike- ja kergrelvade alal.

    (4)

    Euroopa Liit kavatseb seetõttu anda Lääne-Aafrika riikide majandusühendusele rahalist toetust ja tehnilist abi ühismeetme 2002/589/ÜVJP II jaotise kohaselt,

    ON VASTU VÕTNUD JÄRGMISE OTSUSE:

    Artikkel 1

    1.   Euroopa Liit osaleb Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse kergrelvade importi, eksporti ja tootmist käsitleva moratooriumiga seotud projektide teostamises.

    2.   Euroopa Liit annab sel eesmärgil rahalist toetust ja tehnilist abi, et luua Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse tehnilise sekretariaadi juurde kergrelvade üksus ning muuta moratoorium Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse liikmesriikide vaheliseks kergrelvi käsitlevaks konventsiooniks. Selle toetuse üksikasjad esitatakse lisas.

    Artikkel 2

    1.   Artiklis 1 nimetatud eesmärkide saavutamiseks määrab eesistujariik projektijuhiasukohaga Abujas, Nigeerias.

    2.   Projektijuht täidab oma ülesandeid eesistujariigi vastutusel.

    3.   Projektijuht annab korrapäraselt aru nõukogule või selle eesistujariigi vahendusel määratud organitele, keda abistab peasekretär/ühise välis- ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja.

    4.   Oma tegevuses teeb projektijuht vajaduse korral koostööd liikmesriikide ja komisjoni kohapealsete esindustega.

    Artikkel 3

    Käesoleva otsuse rahalise rakendamise eest vastutab komisjon. Sel eesmärgil sõlmib komisjon Lääne-Aafrika riikide majandusühendusega rahastamislepingu Euroopa Liidu tagastamatu abina antava rahalise toetuse kasutamise tingimuste kohta. Kõnealuse abiga kaetakse 12 kuu jooksul eelkõige töötasud, sõidukulud, kulutused varustusele ja seadmetele, mis on vajalikud selleks, et luua Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse tehnilise sekretariaadi juurde kergrelvade üksus ning muuta moratoorium Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse liikmesriikide vaheliseks kerg- ja väikerelvi käsitlevaks konventsiooniks. Sõlmitavas rahastamiskonventsioonis täpsustatakse, et Lääne-Aafrika riikide majandusühendus jälgib, et projektile antaval Euroopa Liidu rahalisel toetusel oleks oma tähtsusele vastav nähtavus.

    Artikkel 4

    1.   Artiklis 1 nimetatud eesmärgi saavutamiseks vajalik võrdlussumma on 515 000 eurot.

    2.   Eesistujariik ja komisjon esitavad pädevatele nõukogu organitele korrapäraseid aruandeid Euroopa Liidu tegevuse ühtsuse kohta väikerelvade valdkonnas, eelkõige seoses rakendatava arengupoliitikaga, vastavalt ühismeetme 2002/589/ÜVJP artikli 9 lõikele 1. Komisjon annab täpsemalt aru artikli 3 esimeses lauses nimetatud aspektide kohta. See teave peab põhinema eelkõige Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse korrapärastel aruannetel, mida esitatakse komisjoniga sõlmitud lepingu kohaselt.

    Artikkel 5

    Käesolev otsus jõustub selle vastuvõtmise päeval. See kaotab kehtivuse 31. detsembril 2005.

    Artikkel 6

    Käesolev otsus vaadatakse uuesti läbi kuue kuu möödumisel alates selle vastuvõtmisest.

    Artikkel 7

    Käesolev otsus avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas.

    Brüssel, 2. detsember 2004

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    J. P. H. DONNER


    (1)  EÜT L 191, 19.7.2002, lk 1.


    LISA

    LÄÄNE-AAFRIKA RIIKIDE MAJANDUSÜHENDUSELE ANTAVAT ELi ABI KÄSITLEV PROJEKT

    Projekti eesmärk: Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse kerg- ja väikerelvade importi, eksporti ja tootmist käsitleva moratooriumi muutmine juriidiliselt siduvaks piirkondlikuks konventsiooniks 2005. aasta detsembris, mille eesmärgiks on Lääne-Aafrika operatiivne osalemine ÜRO 2006. aasta tegevuskava läbivaatamise konverentsil.

    Projekti ajakava ja rakendamine: kerg- ja väikerelvi käsitleva piirkondliku konventsiooni projekti esitamine Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse riigipeadele detsembris 2005.

    Jaanuar–juuni 2005: 15 Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse liikmesriigi väike- ja kergrelvade alase seadusandlike ja madalama astme õigusaktide süsteemi hindamine.

    Selles valdkonnas kodanikühiskonna osavõtul rahvuslike komisjonide asutamise käigus (tegevuskava turvalisust ja arengut soodustava koordineerimis- ja abiprogrammi rakendamiseks, PECASED, märts 1999 november 2004) abil saadud eksperthinnangu kasutamine.

    Määratakse ametisse Aafrika ekspert, kes vastutab hindamise eest, kasutades Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse piirkonna kerg- ja väikerelvade alast eksperthinnangut (mille on esitanud PECASEDi töötajad), ning keda kontrollib ECOWASi tegevsekretär. Ühenädalane külastus igasse Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse liikmesriiki; kõnealuse külastuse eesmärk on määrata kindlaks konkreetsed riiklikud lähenemisviisid kergrelvade problemaatikaga tegelemiseks.

    Võetakse arvesse teiste Aafrika piirkondlike organisatsioonide (Lõuna-Aafrika arenguühendus SADC/Ida-Aafrika) saadud kogemust antud valdkonnas:

    SADC protokoll tulirelvade kohta (2001);

    Kooskõlastatud tegevusprogramm Nairobi kergrelvade leviku probleemi lahendamiseks (2004).

    Korraldatakse läbirääkimiste seminari/koosoleku organiseerimist ettevalmistav koosolek Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse kergrelvade töörühmas (Abuja). Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse ekspert esitab ettekande kergrelvade töörühmale piirkondliku hindamise tulemuste kohta.

    Juuli–september 2005:

    Kergrelvade töörühm koostab piirkondliku konventsiooni projekti.

    Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse tegevsekretär tutvustab konventsiooni projekti Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse liikmesriikide juures.

    Oktoober–november 2005:

    Korraldatakse läbirääkimiste seminar/koosolek Abujas, kus viibivad riigipead ja riiklikud eksperdid Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse 15 liikmesriigist.

    Kergrelvade töörühm koostab piirkondliku konventsiooni lõpliku projekti.

    Detsember 2005:

    Lääne-Aafrika riikide majandusühenduse tippkohtumisel esitatakse selle liikmesriikide riigipeadele ettekanne konventsiooni lõpliku projekti kohta ja alustatakse heakskiitmise menetlusi.


    Top