Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62017TN0113

    Дело T-113/17: Жалба, подадена на 20 февруари 2017 г. — Crédit Agricole и Crédit Agricole Corporate and Investment Bank/Комисия

    OB C 231, 17.7.2017, p. 27–28 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    17.7.2017   

    BG

    Официален вестник на Европейския съюз

    C 231/27


    Жалба, подадена на 20 февруари 2017 г. — Crédit Agricole и Crédit Agricole Corporate and Investment Bank/Комисия

    (Дело T-113/17)

    (2017/C 231/34)

    Език на производството: френски

    Страни

    Жалбоподател: Crédit Agricole SA (Монруж, Франция), Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (Монруж) (представители: J.-P. Tran Thiet, avocat, M. Powell, solicitor, J. Jourdan и J.-J. Lemonnier, avocats)

    Ответник: Европейска комисия

    Искания на жалбоподателя

    Жалбоподателят иска от Общия съд:

    Главно:

    да отмени член 1, буква a) и съответно член 2, буква a) от Решението;

    при всички случаи, да отмени член 2, буква a) от Решението.

    При условията на евентуалност:

    да намали съществено наложената на жалбоподателите глоба, като упражни правомощието си за пълен съдебен контрол в приложение на член 261 ДФЕС и член 31 от Регламент 1/2003.

    В допълнение:

    да отмени решенията на служителя по изслушванията от 2 октомври 2014 г., 4 март 2015 г., 27 март 2015 г., 29 юли 2015 г. и от 19 септември 2016 г. и съответно, да отмени член 1, буква a) и член 2, буква a) от Решението;

    да осъди Европейската комисия да заплати всички съдебни разноски.

    Основания и основни доводи

    Настоящата жалба цели частична отмяна на Решението на Европейската комисия от 7 декември 2016 г., C(2016) 8530 окончателен относно процедура по прилагане на член 101 ДФЕС по преписката относно лихвени деривати в евро (AT.39914 — EIRD), с което се налага глоба от 114 654 000 евро на жалбоподателите, а при условията на евентуалност — съществено намаляване на санкцията.

    В подкрепа на жалбата си жалбоподателят излага десет основания.

    1.

    Първото основание е за нарушение на правото на достъп до съд и на принципа на състезателност.

    2.

    Второто основание е за нарушение задължението за безпристрастност и на презумпцията за невиновност.

    3.

    Според третото основание обжалваното решение не установява участието на жалбоподателите в твърдените манипулации.

    4.

    Според четвъртото основание обжалваното решение квалифицира неправилно посочените практики като ограничения с оглед на целта.

    5.

    Петото основание е, че Комисията е допуснала грешка при прилагане на правото, когато приела, че всички практики представляват едно–единствено нарушение.

    6.

    Според шестото основание обжалваното решение не установява надлежно факта, че жалбоподателите са знаели за цялостния план, нито намерението им да вземат участие в него.

    7.

    Седмото основание е за допусната в обжалваното решение грешка при прилагане на правото, тъй като в него твърдяното нарушение на жалбоподателите е квалифицирано като продължено, когато то можело да бъде най-много продължавано.

    8.

    Осмото основание е за допусната в обжалваното решение грешка при прилагане на правото, доколкото се приемало, че жалбоподателите са извършвали дейност като финансови брокери.

    9.

    Според деветото основание Комисията наложила глоба в нарушение на принципа на равно третиране, на принципа на добра администрация, на задължението си за мотивиране, на правото на защита и на принципа на пропорционалност.

    10.

    В десетото основание от Общия съд се иска да намали размера на глобата, която била непропорционална на тежестта и на продължителността на съответните практики.


    Top