Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32005R0184

    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 184/2005 (2005. gada 12. janvāris) par Kopienas statistiku attiecībā uz maksājumu bilanci, starptautisko pakalpojumu tirdzniecību un ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem

    OV L 35, 08/02/2005, p. 23–55 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (BG, RO, HR)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 01/02/2020

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2005/184/oj

    8.2.2005   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 35/23


    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (EK) Nr. 184/2005

    (2005. gada 12. janvāris)

    par Kopienas statistiku attiecībā uz maksājumu bilanci, starptautisko pakalpojumu tirdzniecību un ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem

    EIROPAS PARLAMENTS UN EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu, un jo īpaši tā 285. panta 1. punktu,

    ņemot vērā Komisijas priekšlikumu,

    ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas atzinumu, kas sniegts saskaņā ar Līguma 105. panta 4. punktu (1),

    saskaņā ar Līguma 251. pantā noteikto procedūru (2),

    tā kā:

    (1)

    Saskaņā ar Līgumu Komisijai jāiesniedz Padomei ziņojumi, lai tā varētu pārraudzīt ekonomikas attīstību visās dalībvalstīs un visā Kopienā, kā arī ekonomikas politiku atbilsmi dažām vispārējām pamatnostādnēm.

    (2)

    Saskaņā ar Līgumu Komisijai jāiesniedz Padomei priekšlikumi par kopējas tirdzniecības politikas īstenošanu, un Padomei jāpilnvaro Komisija sākt vajadzīgās sarunas.

    (3)

    Lai īstenotu un pārskatītu tirdzniecības nolīgumus, tostarp Vispārējo vienošanos par pakalpojumu tirdzniecību (GATS) (3) un Līgumu par intelektuālā īpašuma tiesībām, kas saistītas ar tirdzniecību (TRIPs) (4), un lai veiktu pašreizējās un nākotnes sarunas par turpmākiem nolīgumiem, būtu jānodrošina attiecīgas statistikas informācijas pieejamība.

    (4)

    Padomes Regula (EK) Nr. 2223/96 (1996. gada 25. jūnijs) par Eiropas nacionālo un reģionālo kontu sistēmu Kopienā (5) (ESA 95) satur atsauces sistēmu kopējiem standartiem, definīcijām, klasifikācijām un grāmatvedības noteikumiem, lai sastādītu dalībvalstu kontus, ievērojot Kopienas statistikas prasības, tā, lai varētu iegūt savstarpēji salīdzināmus rezultātus starp dalībvalstīm.

    (5)

    EMS statistikas prasību rīcības plāns, kas sniegts Padomei 2000.gada septembrī, un 3., 4. un 5. progresa ziņojums, ko Padome arī atbalsta, paredz ceturkšņa Eiropas kontus, ko sniedz institucionāls sektors 90 dienu laikā. Savlaicīgā ceturkšņa datu sniegšana par maksājuma bilanci ir priekšnosacījums minēto ceturkšņa Eiropas kontu sagatavošanai.

    (6)

    Ar Padomes Regulu (EK, Euratom) Nr. 58/97 (1996. gada 20. decembris) par uzņēmējdarbības strukturālo statistiku (6) izveidoja vienotu sistēmu Kopienas statistikas vākšanai, apkopošanai, nosūtīšanai un izvērtēšanai par uzņēmumu struktūru, darbību, konkurētspēju un darbības sekmēm Kopienā un noteica raksturlielumus, kās būtu jāsavāc šajā jomā.

    (7)

    Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (EK) Nr. 2560/2001 (2001. gada 19. decembris) par pārrobežu maksājumiem euro (7) ir bijusi tieša ietekme uz statistikas informācijas vākšanu; šajā regulā paredzētā sliekšņa paaugstināšana būtiski ietekmētu uzņēmumu ziņošanas pienākumu apjomu un dalībvalstu maksājumu bilances statistikas kvalitāti, īpaši tajās dalībvalstīs, kurās informācijas vākšanas sistēmas balstās uz maksājumiem.

    (8)

    Starptautiskā valūtas fonda rokasgrāmata par maksājumu bilanci, Eiropas Centrālās bankas (ECB) Pamatnostādne (2003. gada 2. maijs) par Eiropas Centrālās bankas prasībām attiecībā uz statistikas ziņošanu maksājumu bilances un starptautisko ieguldījumu posteņu un starptautisko rezervju matricas jomā (8), Apvienoto Nāciju Organizācijas Rokasgrāmata par starptautiskās pakalpojumu tirdzniecības statistiku un Ārvalstu tiešo ieguldījumu ESAO etalondefinīcija kopumā nosaka vispārējos noteikumus par to, kā jāapkopo statistikas informācija par maksājumu bilanci, starptautisko pakalpojumu tirdzniecību un ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem.

    (9)

    Maksājumu bilances statistikas jomā ECB un Komisija attiecīgi koordinē darbu datu apkopošanas jautājumos. Ar šo regulu jo īpaši nosaka statistikas informāciju, kas Komisijai ir nepieciešama no dalībvalstīm, lai sagatavotu Kopienas statistiku par maksājumu bilanci, starptautisku pakalpojumu tirdzniecību un ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem. Lai sagatavotu un izplatītu šo Kopienas statistikas informāciju, Komisija un dalībvalstis savstarpēji apspriežas par jautājumiem, kas attiecas uz sniegto datu kvalitāti un to izplatīšanu.

    (10)

    Saskaņā Padomes Regulu (EEK, Euratom) Nr. 1588/90 (1990. gada 11. jūnijs) par tādas statistikas informācijas nosūtīšanu Eiropas Kopienu Statistikas birojam, uz kuru attiecas konfidencialitāte (9), nedrīkst atsaukties uz valstu noteikumiem par statistikas konfidencialitāti, lai aizkavētu konfidenciālu statistikas datu nosūtīšanu Statistikas birojam, ja Kopienas tiesību akts, kas reglamentē Kopienas statistiku, paredz šo datu nosūtīšanu.

    (11)

    Padomes Regulā (EK) Nr. 2533/98 (1998. gada 23. novembris) par statistikas informācijas vākšanu, ko veic Eiropas Centrālā banka (10), noteikts konfidencialitātes režīms, ko piemēro konfidenciālai statistikas informācijai, kura nosūtīta uz ECB.

    (12)

    Īpašas Kopienas statistikas apkopošanu reglamentē noteikumi Padomes Regulā (EK) Nr. 322/97 (1997. gada 17. februāris) par Kopienas statistiku (11).

    (13)

    Skaidri nepieciešams izveidot tādu Kopienas statistiku par maksājumu bilanci, starptautisko pakalpojumu tirdzniecību un ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem, kas atbilst kopējiem statistikas kvalitātes standartiem.

    (14)

    Tā kā dalībvalstis nespēj pienācīgi sasniegt šīs regulas mērķi, tas ir, izveidot kopējos statistikas kvalitātes standartus, lai apkopotu salīdzināmu statistikas informāciju par maksājumu bilanci, starptautisko pakalpojumu tirdzniecību un ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem, un tāpēc to var labāk sasniegt Kopienas līmenī, Kopiena var paredzēt pasākumus saskaņā ar subsidiaritātes principu, kas noteikts Līguma 5. pantā. Saskaņā ar minētajā pantā noteikto proporcionalitātes principu šī regula nosaka tikai to, kas vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai.

    (15)

    Lai nodrošinātu šajā regulā noteikto pienākumu izpildi, valsts iestādēm, kas atbildīgas par datu vākšanu dalībvalstīs, var būt nepieciešama pieeja administratīvo datu avotiem, piemēram, uzņēmumu reģistriem, ko pārvalda citas valsts iestādes, un citām datu bāzēm, kas satur informāciju par pārrobežu darījumiem un pozīcijām, kas šāda informācija ir vajadzīga Kopienas statistikas apkopošanai.

    (16)

    Šīs regulas īstenošanai vajadzīgie pasākumi būtu jāpieņem saskaņā ar Padomes Lēmumu 1999/468/EK (1999. gada 28. jūnijs), ar ko nosaka Komisijai piešķirto ieviešanas pilnvaru īstenošanas kārtību (12),

    IR PIEŅEMUŠI ŠO REGULU.

    1. pants

    Priekšmets

    Ar šo regulu nosaka kopēju sistēmu sistemātiskai Kopienas statistikas apkopošanai par maksājumu bilanci, starptautisko pakalpojumu tirdzniecību un ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem.

    2. pants

    Datu iesniegšana

    1.   Dalībvalstis iesniedz Komisijai (Statistikas birojam) datus par maksājumu bilanci, starptautisko pakalpojumu tirdzniecību un ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem, kā minēts I pielikumā. Dati ir noteikti II pielikumā.

    2.   Dalībvalstis iesniedz datus Komisijai (Statistikas birojam) saskaņā ar I pielikumā norādītajiem termiņiem.

    3. pants

    Datu avoti

    1.   Dalībvalstis vāc šajā regulā noteikto informāciju, izmantojot visus avotus, ko tās uzskata par atbilstīgiem un piemērotiem. Tie var ietvert administratīvo datu avotus, tādus kā uzņēmumu reģistri.

    2.   Fiziskas un juridiskas personas, atbildot uz pieprasījumu sniegt informāciju, ievēro laika ierobežojumus un definīcijas, ko noteikušas valsts iestādes, kuras saskaņā ar šo regulu atbild par datu vākšanu dalībvalstīs.

    3.   Ja prasītos datus nevar savākt nesamērīgu izmaksu dēļ, var nosūtīt visprecīzākās aplēses (tostarp nulles vērtības).

    4. pants

    Kvalitātes kritēriji un ziņojumi

    1.   Dalībvalstis veic visus saprātīgos pasākumus, ko tās uzskata par vajadzīgiem, lai nodrošinātu nosūtīto datu kvalitāti atbilstīgi kopējiem kvalitātes standartiem.

    2.   Dalībvalstis iesniedz Komisijai ziņojumu par nosūtīto datu kvalitāti (še turpmāk - “kvalitātes ziņojums”).

    3.   Kopējos kvalitātes standartus, kā arī kvalitātes ziņojumu saturu un periodiskumu nosaka saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto procedūru, ņemot vērā aspektus, kas saistīti ar datu vākšanas un apkopošanas izmaksām, un svarīgas izmaiņas attiecībā uz datu vākšanu.

    Pārsūtīto datu kvalitāti, balstoties uz kvalitātes ziņojumiem, novērtē Komisija, kam palīdz 11. pantā minētā Maksājumu bilances komiteja. Šo Komisijas novērtējumu nosūta Eiropas Parlamentam informācijai.

    4.   Dalībvalstis dara zināmas Komisijai svarīgākās metodoloģiskās vai citas izmaiņas, kas var ietekmēt nosūtītos datus, ne vēlāk kā trīs mēnešus pēc šo izmaiņu piemērošanas uzsākšanas. Komisija informē Eiropas Parlamentu un citas dalībvalstis par jebkuru šādu paziņojumu.

    5. pants

    Datu plūsmas

    Apkopojamu statistikas informāciju sagrupē nosūtīšanai Komisijai (Statistikas birojam) saskaņā ar šādiem datu plūsmu veidiem:

    a)

    maksājumu bilances euro rādītāji;

    b)

    maksājumu bilances ceturkšņa statistikas dati;

    c)

    starptautiskā pakalpojumu tirdzniecība;

    d)

    ārvalstu tiešo ieguldījumu (“ĀTI” plūsmas);

    e)

    ĀTI pozīcijas.

    Datu plūsmas aprakstītas I pielikumā.

    6. pants

    Pārskata periods un periodiskums

    Dalībvalstis apkopo datu plūsmas saskaņā ar I pielikumā norādīto pirmo pārskata periodu un periodiskumu.

    7. pants

    Datu nosūtīšana

    Dalībvalstis nosūta Komisijai (Statistikas birojam) šajā regulā prasītos datus, ievērojot formu un kārtību, ko noteikusi Komisija saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto procedūru.

    8. pants

    Konfidenciālu datu nosūtīšana un apmaiņa

    1.   Neatkarīgi no Regulas (EEK, Euratom) Nr. 1588/90 5. panta 4. punkta noteikumiem, konfidenciālu datu pārsūtīšana starp Statistikas biroju un Eiropas Centrālo banku drīkst notikt gadījumos, kad šī pārsūtīšana ir nepieciešama, lai nodrošinātu saskaņotību starp Eiropas Savienības maksājumu bilances rādītājiem un rādītājiem, kas attiecas uz to dalībvalstu ekonomisko teritoriju, kas pieņēmušas vienotu valūtu.

    2.   Pirmo punktu piemēro ar nosacījumu, ka ECB ievēro Regulas (EK) Nr. 322/97 10. pantā noteiktos principus un rīkojas atbilstīgi tās pašas regulas 14. pantā izklāstītajiem noteikumiem.

    3.   Konfidenciālu datu apmaiņu, kā noteikts Regulas (EK) Nr. 322/97 13. pantā, atļauj starp dalībvalstīm, kur šāda apmaiņa ir vajadzīga, lai nodrošinātu Eiropas Savienības maksājumu bilances rādītāju kvalitāti.

    Dalībvalstis, kas saņem konfidenciālu informāciju no citām dalībvalstīm, rīkojas ar to, ievērojot tās konfidencialitāti.

    9. pants

    Informācijas izplatīšana

    Komisija (Statistikas birojs) izplata Kopienas statistikas informāciju, kas apkopota saskaņā ar šo regulu, ievērojot periodiskumu, kas ir līdzīgs I pielikumā noteiktajam.

    10. pants

    Pielāgošana ekonomikas un tehnikas izmaiņām

    Pasākumus, kas vajadzīgi, lai ņemtu vērā ekonomikas un tehnikas izmaiņas, nosaka saskaņā ar 11. panta 2. punktā minēto procedūru.

    Šādi pasākumi attiecas uz

    a)

    definīciju atjaunināšanu (II pielikums);

    b)

    datu prasību atjaunināšanu, tostarp iesniegšanas termiņiem, kā arī datu plūsmu pārskatīšanu, paplašināšanu un izslēgšanu (I pielikums).

    11. pants

    Komitejas procedūra

    1.   Komisijai palīdz Maksājumu bilances komiteja, še turpmāk - “Komiteja”

    2.   Ja ir atsauce uz šo punktu, piemēro Lēmuma 1999/468/EK 5. un 7. pantu, ievērojot minētā lēmuma 8. panta noteikumus.

    Lēmuma 1999/468/EK 5. panta 6. punktā noteiktais laikposms ir trīs mēneši.

    3.   Komiteja pieņem savu reglamentu.

    4.   ECB var piedalīties komitejas sanāksmēs novērotājas statusā.

    12. pants

    Ziņojums par īstenošanu

    Līdz 2010. gada 28. februārim Komisija iesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei ziņojumu par šīs regulas īstenošanu.

    Ar šo ziņojumu, jo īpaši,

    a)

    raksturo apkopotās statistikas informācijas kvalitāti;

    b)

    novērtē to ieguvumu un izmaksu attiecību, kas radušies Kopienai, dalībvalstīm un apkopotās statistikas informācijas sniedzējiem un izmantotājiem saistībā ar statistikas apkopošanu;

    c)

    identificē jomas, kurās būtu vajadzīgi iespējami uzlabojumi un grozījumi, ņemot vērā iegūtos rezultātus;

    d)

    izskata Komitejas darbības un sniedz ieteikumus par to, vai būtu jāpārskata īstenošanas pasākumu darbības joma.

    13. pants

    Stāšanās spēkā

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Strasbūrā, 2005. gada 12. janvārī

    Eiropas Parlamenta vārdā –

    priekšsēdētājs

    J. P. BORRELL FONTELLES

    Padomes vārdā –

    N. SCHMIT

    priekšsēdētājs


    (1)  OV C 296, 6.12.2003., 5. lpp.

    (2)  Eiropas Parlamenta 2004. gada 30. marta Atzinums (Oficiālajā Vēstnesī vēl nav publicēts) un Padomes 2004. gada 13. decembra Lēmums.

    (3)  OV L 336, 23.12.1994., 191. lpp.

    (4)  OV L 336, 23.12.1994., 214. lpp.

    (5)  OV L 310, 30.11.1996., 1. lpp. Regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1267/2003 (OV L 180, 18.7.2003., 1. lpp.).

    (6)  OV L 14, 17.1.1997., 1. lpp. Regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).

    (7)  OV L 344, 28.12.2001., 13. lpp.

    (8)  OV L 131, 28.5.2003., 20. lpp.

    (9)  OV L 151, 15.6.1990., 1. lpp. Regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 1882/2003.

    (10)  OV L 318, 27.11.1998., 8. lpp.

    (11)  OV L 52, 22.2.1997., 1. lpp. Regula grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr.1882/2003.

    (12)  OV L 184, 17.7.1999., 23. lpp.


    I PIELIKUMS

    DATU PLŪSMAS,

    kas minētas 5. pantā

    1.   Maksājumu bilances euro rādītāji

    BOP EUR

    Euro rādītāji

    Termiņš: t (1) + 2 mēneši

    Periodiskums: ceturksnis

    Pirmais pārskata periods: 2006.g. 1. ceturksnis

     

    Kredīts

    Debets

    Neto

    Tekošais konts

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    Pakalpojumi

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    2.   Maksājumu bilances ceturkšņa statistika

    BOP Q

    Ceturkšņa dati

    Termiņš: t + 3 mēneši

    Periodiskums: ceturksnis

    Pirmais pārskata periods: 2006.g. 1.ceturksnis

     

    Kredīts

    Debets

    Neto

    I.

    Tekošais konts

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Preces

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Pārvadājumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Braucieni

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Sakaru pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Būvniecības pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Apdrošināšanas pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Finanšu pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Datorpakalpojumi un informācijas pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Autoratlīdzība un licences maksas

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Citi komercdarbības pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Individuālie, kultūras un atpūtas pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Citur neklasificēti valsts pārvaldes pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Ienākumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Darbinieku atalgojums

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Ieguldījumu ienākumi

     

     

     

     

    Tiešie ieguldījumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Portfeļa ieguldījumi

    Ārpus ES

     

    Pasaule

     

    Citi ieguldījumi

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    Ārpus ES

     

    Kārtējie pārvedumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

     

    Valsts pārvalde

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    Ārpus ES

     

    Citi sektori

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    II.

    Kapitāla konts

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    Ārpus ES

     

     

    Tīrie aktīvi

    Tīrie pasīvi

    Neto

    III.

    Finanšu konts

     

     

     

     

    Tiešie ieguldījumi

     

     

    1. līmenis

     

    Ārvalstīs

     

     

    1. līmenis

     

    Pašu kapitāls

     

     

    1. līmenis

     

    Reinvestētie ieņēmumi

     

     

    1. līmenis

     

    Cits kapitāls

     

     

    1. līmenis

     

    Ekonomikā, par kuru ziņo

     

     

    1. līmenis

     

    Pašu kapitāls

     

     

    1. līmenis

     

    Reinvestētie ieņēmumi

     

     

    1. līmenis

     

    Cits kapitāls

     

     

    1. līmenis

     

    Portfeļa ieguldījumi

    Ārpus ES

    Pasaule

     

     

    Atvasinātie finanšu instrumenti

     

     

    Pasaule

     

    Citi ieguldījumi

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    Ārpus ES

    3.   Starptautiskā pakalpojumu tirdzniecība

    BOP ITS

    Starptautiskā pakalpojumu tirdzniecība (ITS)

    Termiņš: t + 9 mēneši

    Periodiskums: gads

    Pirmais pārskata periods: 2006. gads

     

    Kredīts

    Debets

    Neto

    Pakalpojumi kopā

    3. līmenis

    3. līmenis

    3. līmenis

    Pārvadājumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Jūras transports

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Pasažieri

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Kravas

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cits

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Gaisa transports

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Pasažieri

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Kravas

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cits

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cits transports

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Pasažieri

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Kravas

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cits

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cita transporta paplašinātā klasifikācija

     

     

     

    Kosmosa transports

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Dzelzceļa transports

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Pasažieri

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Kravas

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cits

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Autotransports

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Pasažieri

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Kravas

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cits

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Pārvadājumi pa iekšējiem ūdensceļiem

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Pasažieri

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Kravas

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cits

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cauruļvadu transports un elektroenerģijas pārvade

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi transporta papildpakalpojumi un palīgpakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Braucieni

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Darījumu braucieni

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Sezonas un pārrobežu darba ņēmēju braucienu izdevumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Personiskie braucieni

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Ar veselības uzlabošanu saistīto braucienu izdevumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Ar izglītības iegūšanu saistīto braucienu izdevumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Sakaru pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Pasta un kurjeru pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Telekomunikāciju pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Būvniecības pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Būvniecība ārvalstīs

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Būvniecība ekonomikā, par kuru ziņo

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Apdrošināšanas pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Dzīvības apdrošināšana un pensiju finansēšana

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Kravu apdrošināšana

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cita veida tiešā apdrošināšana

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Pārapdrošināšana

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Palīgpakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Finanšu pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Datorpakalpojumi un informācijas pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Datorpakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Informācijas pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Ziņu aģentūru pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi informācijas sniegšanas pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Autoratlīdzība un licences maksas

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Franšīzes un līdzīgas tiesības

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Cita autoratlīdzība un licences maksas

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi komercdarbības pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Tirdzniecības starpniecība un citi ar tirdzniecību saistīti pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Tirdzniecības starpniecība

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi ar tirdzniecību saistīti pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Operatīvās nomas pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Dažādi komercdarbības, profesionālie un tehniskie pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Juridiskie, grāmatvedības, vadībzinības un sabiedrisko attiecību pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Juridiskie pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Grāmatvedības, revīzijas un uzskaites pakalpojumi, konsultācijas nodokļu jomā

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Konsultācijas komercdarbības un vadībzinības jomā un sabiedrisko attiecību pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Reklāmas pakalpojumi, tirgus un sabiedriskās domas izpētes pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Zinātniskās izpētes pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Arhitektūras, inženiertehniskie un citi tehniskie pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Lauksaimniecības, ieguves rūpniecības un apstrādes uz vietas pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Atkritumu pārstrāde un attīrīšana

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Lauksaimniecības, ieguves rūpniecības un citi apstrādes uz vietas pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi komercdarbības pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citur neklasificēti pakalpojumi starp saistītiem uzņēmumiem

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Individuālie, kultūras un atpūtas pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Audiovizuālie un ar tiem saistītie pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi individuālie, kultūras un atpūtas pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Izglītības pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Veselības aprūpes pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citur neklasificēti valsts pārvaldes pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Vēstniecību un konsulātu pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Militāro vienību un iestāžu pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Citi valsts pārvaldes pakalpojumi

    2. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    Papildposteņi

     

     

     

    Darbības audiovizuālajā nozarē

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

    Pasta pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

    Kurjeru pakalpojumi

    1. līmenis

    1. līmenis

    1. līmenis

    4.   Ārvalstu tiešo ieguldījumu (ĀTI) plūsmas

    BOP FDI

    Tiešo ieguldījumu plūsmas (2)

    Termiņš: t + 9 mēneši

    Periodiskums: gads

    Pirmais pārskata periods: 2006. gads

    A

    Ģeogrāfiskais iedalījums

     

     

     

     

    Postenis

    Datu veids

    Ģeogrāfiskais iedalījums

    Darbības veida iedalījums

     

    Tiešie ieguldījumi ārvalstīs

     

     

     

    510

    Pašu kapitāls

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    525

    Reinvestētie ieņēmumi

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    530

    Cits kapitāls

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    505

    Tiešie ieguldījumi ārvalstīs: kopā

    Neto

    3. līmenis

    Netiek prasīts

     

    Tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo

     

     

     

    560

    Pašu kapitāls

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    575

    Reinvestētie ieņēmumi

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    580

    Cits kapitāls

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    555

    Tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo: kopā

    Neto

    3. līmenis

    Netiek prasīts

     

    Tiešo ieguldījumu ienākumi

     

     

     

    332

    Dividendes

    Kredīts, debets, neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    333

    Reinvestētie ieņēmumi un nesadalītā filiāļu peļņa

    Kredīts, debets, neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    334

    Ienākumi no parāda

    Kredīts, debets, neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    330

    Tiešo ieguldījumu ienākumi: kopā

    Kredīts, debets, neto

    3. līmenis

    Netiek prasīts


    BOP FDI

    Tiešo ieguldījumu plūsmas

    Termiņš: t + 21 mēnesis

    Periodiskums: gads

    Pirmais pārskata periods: 2006. gads

    A

    Ģeogrāfiskais iedalījums

     

     

     

     

    Postenis

    Datu veids

    Ģeogrāfiskais iedalījums

    Darbības veida iedalījums

     

    Tiešie ieguldījumi ārvalstīs

     

     

     

    510

    Pašu kapitāls

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    525

    Reinvestētie ieņēmumi

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    530

    Cits kapitāls

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    505

    Tiešie ieguldījumi ārvalstīs: kopā

    Neto

    3. līmenis

    Netiek prasīts

     

    Tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo

     

     

     

    560

    Pašu kapitāls

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    575

    Reinvestētie ieņēmumi

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    580

    Cits kapitāls

    Neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    555

    Tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo: kopā

    Neto

    3. līmenis

    Netiek prasīts

     

    Tiešo ieguldījumu ienākumi

     

     

     

    332

    Dividendes

    Kredīts, debets, neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    333

    Reinvestētie ieņēmumi un nesadalītā filiāļu peļņa

    Kredīts, debets, neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    334

    Ienākumi no parāda

    Kredīts, debets, neto

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    330

    Tiešo ieguldījumu ienākumi: kopā

    Kredīts, debets, neto

    3. līmenis

    Netiek prasīts

    B

    Darbības veida iedalījums

     

     

     

     

    Postenis

    Datu veids

    Ģeogrāfiskais iedalījums

    Darbības veida iedalījums

    505

    Tiešie ieguldījumi ārvalstīs: kopā

    Neto

    Neto

    1. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    1. līmenis

    555

    Tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo: kopā

    Neto

    Neto

    1. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    1. līmenis

    330

    Tiešo ieguldījumu ienākumi: kopā

    Kredīts, debets, neto

    Kredīts, debets, neto

    1. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    1. līmenis

    5.   Ārvalstu tiešo ieguldījumu (ĀTI) pozīcijas

    BOP POS

    Tiešo ieguldījumu pozīcijas (3)  (4)

    Termiņš: t + 9 mēneši

    Periodiskums: gads

    Pirmais pārskata periods: 2006. gads

    A

    Ģeogrāfiskais iedalījums

     

     

     

     

    Postenis

    Datu veids

    Ģeogrāfiskais iedalījums

    Darbības veida iedalījums

     

    Tiešo ieguldījumu aktīvi

     

     

     

    506

    Pašu kapitāls un reinvestētie ieņēmumi

    Tīrās pozīcijas

    1. līmenis

    Netiek prasīts

    530

    Cits kapitāls

    Tīrās pozīcijas

    1. līmenis

    Netiek prasīts

    505

    Tiešie ieguldījumi ārvalstīs: tīrie aktīvi kopā

    Tīrās pozīcijas

    2. līmenis

    Netiek prasīts

     

    Tiešo ieguldījumu pasīvi

     

     

     

    556

    Pašu kapitāls un reinvestētie ieņēmumi

    Tīrās pozīcijas

    1. līmenis

    Netiek prasīts

    580

    Cits kapitāls

    Tīrās pozīcijas

    1. līmenis

    Netiek prasīts

    555

    Tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo: tīrie pasīvi kopā

    Tīrās pozīcijas

    2. līmenis

    Netiek prasīts


    BOP POS

    Tiešo ieguldījumu pozīcijas (5)

    Termiņš: t + 21 mēnesis

    Periodiskums: gads

    Pirmais pārskata periods: 2006. gads

    A

    Ģeogrāfiskais iedalījums

     

     

     

     

    Postenis

    Datu veids

    Ģeogrāfiskais iedalījums

    Darbības veida iedalījums

     

    Tiešo ieguldījumu aktīvi

     

     

     

    506

    Pašu kapitāls un reinvestētie ieņēmumi

    Tīrās pozīcijas

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    530

    Cits kapitāls

    Tīrās pozīcijas

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    505

    Tiešie ieguldījumi ārvalstīs: tīrie aktīvi kopā

    Tīrās pozīcijas

    3. līmenis

    Netiek prasīts

     

    Tiešo ieguldījumu pasīvi

     

     

     

    556

    Pašu kapitāls un reinvestētie ieņēmumi

    Tīrās pozīcijas

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    580

    Cits kapitāls

    Tīrās pozīcijas

    2. līmenis

    Netiek prasīts

    555

    Tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo: tīrie pasīvi kopā

    Tīrās pozīcijas

    3. līmenis

    Netiek prasīts

    B

    Darbības veida iedalījums

     

     

     

     

    Postenis

    Datu veids

    Ģeogrāfiskais iedalījums

    Darbības veida iedalījums

    505

    Tiešie ieguldījumi ārvalstīs: tīrie aktīvi kopā

    Tīrās pozīcijas

    1. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    1. līmenis

    555

    Tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo:Tīrie pasīvi kopā

    Tīrās pozīcijas

    1. līmenis

    2. līmenis

    2. līmenis

    1. līmenis

    6.   Ģeogrāfiskā iedalījuma līmeņi

    1. līmenis

    2. līmenis

    A1

    Pasaule (visas organizācijas)

    A1

    Pasaule (visas organizācijas)

    D3

    ES-25 (Iekšpus ES-25)

    D3

    ES-25 (Iekšpus ES-25)

    U4

    Ārpus euro zonas

    U4

    Ārpus euro zonas

    4A

    Eiropas Savienības iestādes

    4A

    Eiropas Savienības iestādes

    D5

    Ārpus ES-25

    D5

    Ārpus ES-25

     

     

    IS

    Islande

     

     

    LI

    Lihtenšteina

     

     

    NO

    Norvēģija

    CH

    Šveice

    CH

    Šveice

     

     

    BG

    Bulgārija

     

     

    HR

    Horvātija

     

     

    RO

    Rumānija

     

     

    RU

    Krievijas Federācija

     

     

    TR

    Turcija

     

     

    EG

    Ēģipte

     

     

    MA

    Maroka

     

     

    NG

    Nigērija

     

     

    ZA

    Dienvidāfrika

    CA

    Kanāda

    CA

    Kanāda

    US

    Amerikas Savienotās Valstis

    US

    Amerikas Savienotās Valstis

     

     

    MX

    Meksika

     

     

    AR

    Argentīna

     

     

    BR

    Brazīlija

     

     

    CL

    Čīle

     

     

    UY

    Urugvaja

     

     

    VE

    Venecuēla

     

     

    IL

    Izraēla

     

     

    CN

    Ķīna

     

     

    HK

    Honkonga

     

     

    IN

    Indija

     

     

    ID

    Indonēzija

    JP

    Japāna

    JP

    Japāna

     

     

    KR

    Dienvidkoreja

     

     

    MY

    Malaizija

     

     

    PH

    Filipīnas

     

     

    SG

    Singapūra

     

     

    TW

    Taivāna

     

     

    TH

    Taizeme

     

     

    AU

    Austrālija

     

     

    NZ

    Jaunzēlande

    Z8

    Ārpus ES-25, bez valsts norādes

    Z8

    Ārpus ES-25, bez valsts norādes

    C4

    Ārzonu finanšu centri (6)

    C4

    Ārzonu finanšu centri


    3. līmenis

    7Z

    Starptautiskās organizācijas, kas nav Eiropas Savienības iestādes

    AD

    Andora

    AE

    Apvienotie Arābu Emirāti

    AF

    Afganistāna

    AG

    Antigva un Barbuda

    AI

    Angilja

    AL

    Albānija

    AM

    Armēnija

    AN

    Antiļas (Nīderlande)

    AO

    Angola

    AQ

    Antarktīda

    AR

    Argentīna

    AS

    Amerikāņu Samoa

    AT

    Austrija

    AU

    Austrālija

    AW

    Aruba

    AZ

    Azerbaidžāna

    BA

    Bosnija un Hercegovina

    BB

    Barbadosa

    BD

    Bangladeša

    BE

    Beļģija

    BF

    Burkinafaso

    BG

    Bulgārija

    BH

    Bahreina

    BI

    Burundi

    BJ

    Benina

    BM

    Bermudu salas, Bermudas

    BN

    Bruneja

    BO

    Bolīvija

    BR

    Brazīlija

    BS

    Bahamu salas, Bahamas

    BT

    Butāna

    BV

    Buvē sala

    BW

    Botsvāna

    BY

    Baltkrievija

    BZ

    Beliza

    CA

    Kanāda

    CC

    Kokosu (Kilinga) salas

    CD

    Kongo Demokrātiskā Republika

    CF

    Centrālāfrikas Republika

    CG

    Kongo

    CH

    Šveice

    CI

    Kotdivuāra

    CK

    Kuka salas

    CL

    Čīle

    CM

    Kamerūna

    CN

    Ķīna

    CO

    Kolumbija

    CR

    Kostarika

    CS

    Serbija un Melnkalne

    CU

    Kuba

    CV

    Kaboverde

    CX

    Ziemsvētku sala

    CY

    Kipra

    CZ

    Čehija

    DE

    Vācija

    DJ

    Džibutija

    DK

    Dānija

    DM

    Dominika

    DO

    Dominikānas Republika

    DZ

    Alžīrija

    EC

    Ekvadora

    EE

    Igaunija

    EG

    Ēģipte

    ER

    Eritreja

    ES

    Spānija

    ET

    Etiopija

    FI

    Somija

    FJ

    Fidži

    FK

    Folklenda (Malvinu) salas

    FM

    Mikronēzijas Valstu Federācija

    FO

    Farēru (Fēru) salas

    FR

    Francija

    GA

    Gabona

    GB

    Apvienotā Karaliste

    GD

    Grenāda

    GE

    Gruzija

    GG

    Gērnsija (Valsts kods nav ietverts ISO 3166-1, īpaši rezervēts kods)

    GH

    Gana

    GI

    Gibraltārs

    GL

    Grenlande

    GM

    Gambija

    GN

    Gvineja

    GQ

    Ekvatoriālā Gvineja

    GR

    Grieķija

    GS

    Dienviddžordžija un Dienvidsendviču salas

    GT

    Gvatemala

    GU

    Guama

    GW

    Gvineja-Bisava

    GY

    Gajāna

    HK

    Honkonga

    HM

    Hērda un Makdonalda salas

    HN

    Hondurasa

    HR

    Horvātija

    HT

    Haiti

    HU

    Ungārija

    ID

    Indonēzija

    IE

    Īrija

    IL

    Izraēla

    IM

    Menas sala (Valsts kods nav ietverts ISO 3166-1, īpaši rezervēts kods)

    IN

    Indija

    IO

    Britu Indijas okeāna teritorija

    IQ

    Irāka

    IR

    Irāna

    IS

    Islande

    IT

    Itālija

    JE

    Džersija (Valsts kods nav ietverts ISO 3166-1, īpaši rezervēts kods)

    JM

    Jamaika

    JO

    Jordānija

    JP

    Japāna

    KE

    Kenija

    KG

    Kirgizstāna

    KH

    Kambodža

    KI

    Kiribati

    KM

    Komoru salas

    KN

    Sentkitsa un Nevisa

    KP

    Korejas Tautas Demokrātiskā Republika

    KR

    Korejas Republika (Dienvidkoreja)

    KW

    Kuveita

    KY

    Kaimanu salas

    KZ

    Kazahstāna

    LA

    Laosa

    LB

    Libāna

    LC

    Sentlūsija

    LI

    Lihtenšteina

    LK

    Šrilanka

    LR

    Libērija

    LS

    Lesoto

    LT

    Lietuva

    LU

    Luksemburga

    LV

    Latvija

    LY

    Lībija

    MA

    Maroka

    MD

    Moldova

    MG

    Madagaskara

    MH

    Māršala salas

    MK (7)

    Bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika

    ML

    Mali

    MM

    Mjanma

    MN

    Mongolija

    MO

    Makao

    MP

    Ziemeļu Marianas

    MQ

    Martinika

    MR

    Mauritānija

    MS

    Montserrata

    MT

    Malta

    MU

    Maurīcija

    MV

    Maldīvija

    MW

    Malāvija

    MX

    Meksika

    MY

    Malaizija

    MZ

    Mozambika

    NA

    Namībija

    NC

    Jaunkaledonija

    NE

    Nigēra

    NF

    Norfolka

    NG

    Nigērija

    NI

    Nikaragva

    NL

    Nīderlande

    NO

    Norvēģija

    NP

    Nepāla

    NR

    Nauru

    NU

    Niue

    NZ

    Jaunzēlande

    OM

    Omāna

    PA

    Panama

    PE

    Peru

    PF

    Franču Polinēzija

    PG

    Papua-Jaungvineja

    PH

    Filipīnas

    PK

    Pakistāna

    PL

    Polija

    PN

    Pitkērna

    PR

    Puertoriko

    PS

    Palestīnas Autonomija

    PT

    Portugāle

    PW

    Palau

    PY

    Paragvaja

    QA

    Katara

    RO

    Rumānija

    RU

    Krievija

    RW

    Ruanda

    SA

    Saūda Arābija

    SB

    Zālamana salas

    SC

    Seišelu salas

    SD

    Sudāna

    SE

    Zviedrija

    SG

    Singapūra

    SH

    Svētās Helēnas sala

    SI

    Slovēnija

    SK

    Slovākija

    SL

    Sjerraleone

    SM

    Sanmarīno

    SN

    Senegāla

    SO

    Somālija

    SR

    Surinama

    ST

    Santome un Prinsipi

    SV

    Salvadora

    SY

    Sīrija

    SZ

    Svazilenda

    TC

    Tērksas un Kaikosas

    TD

    Čada

    TG

    Togo

    TH

    Taizeme

    TJ

    Tadžikistāna

    TK

    Tokelau

    TL

    Austrumtimora

    TM

    Turkmenistāna

    TN

    Tunisija

    TO

    Tonga

    TR

    Turcija

    TT

    Trinidāda un Tobāgo

    TV

    Tuvalu

    TW

    Taivāna

    TZ

    Tanzānija

    UA

    Ukraina

    UG

    Uganda

    UM

    ASV mazās aizjūras teritorijas

    US

    Amerikas Savienotās Valstis

    UY

    Urugvaja

    UZ

    Uzbekistāna

    VA

    Svētais Krēsls (Vatikāna Pilsētvalsts)

    VC

    Sentvinsenta un Grenadīnas

    VE

    Venecuēla

    VG

    Britu Virdžīnas

    VI

    Amerikāņu Virdžīnas

    VN

    Vjetnama

    VU

    Vanuatu

    WF

    Volisa un Futuna

    WS

    Rietumsamoa

    YE

    Jemena

    YT

    Majota

    ZA

    Dienvidāfrika

    ZM

    Zambija

    ZW

    Zimbabve

    7.   Darbības veida iedalījuma līmeņi

    1. līmenis

    2. līmenis

     

     

    NACE Rev.1.

     

    LAUKSAIMNIECĪBA UN ZVEJA

    A un B iedaļa

    DERĪGO IZRAKTEŅU IEGUVES RŪPNIECĪBA

    DERĪGO IZRAKTEŅU IEGUVES RŪPNIECĪBA

    C iedaļa

     

    to skaitā:

     

     

    Naftas un gāzes ieguve

    11. nodaļa

    RAŽOŠANA

    RAŽOŠANA

    D iedaļa

     

    Pārtikas produkti

    DA apakšiedaļa

     

    Tekstilmateriāli un apģērbs

    DB apakšiedaļa

     

    Kokmateriāli, izdevējdarbība un iespiešana

    DD un DE apakšiedaļa

     

    KOPĀ - tekstilmateriāli + ar kokmateriāliem saistītās darbības

     

     

    Rafinētie naftas produkti un cita apstrāde

    23. nodaļa

     

    Ķīmisku vielu un ķīmisku produktu ražošana

    24. nodaļa

     

    Gumijas un plastmasas izstrādājumi

    25. nodaļa

    Naftas, ķīmijas, gumijas un plastmasas produkti

    KOPĀ - naftas, ķīmijas, gumijas un plastmasas produkti

     

     

    Metāla izstrādājumi

    DJ apakšiedaļa

     

    Mehāniskie izstrādājumi

    29. nodaļa

     

    KOPĀ - metāla un mehāniskie izstrādājumi

     

     

    Biroja iekārtas un datori

    30. nodaļa

     

    Radio, televīzijas un sakaru iekārtas

    32. nodaļa

    Biroja iekārtas, datori, radio, televīzijas un sakaru iekārtas.

    KOPĀ - biroja iekārtas, datori, radio, televīzijas un sakaru iekārtas

     

     

    Mehāniskie transportlīdzekļi

    34. nodaļa

     

    Citi transportlīdzekļi

    35. nodaļa

    Mehāniskie transportlīdzekļi, citi transportlīdzekļi

    KOPĀ - mehāniskie transportlīdzekļi + citi transportlīdzekļi

     

     

    Citur neklasificēta ražošana

     

    ELEKTROENERĢIJA, GĀZE UN ŪDENS

    ELEKTROENERĢIJA, GĀZE UN ŪDENS

    E iedaļa

    BŪVNIECĪBA

    BŪVNIECĪBA

    F iedaļa

    KOPĀ PAKALPOJUMI

    KOPĀ PAKALPOJUMI

     

    TIRDZNIECĪBA UN REMONTS

    TIRDZNIECĪBA UN REMONTS

    G iedaļa

     

    Mehānisko transportlīdzekļu un motociklu tirdzniecība, apkope un remonts; dzinēju degvielas mazumtirdzniecība

    50. nodaļa

     

    Vairumtirdzniecība un komisijas tirdzniecība, kas nav mehānisko transportlīdzekļu un motociklu vairumtirdzniecība un komisijas tirdzniecība

    51. nodaļa

     

    Mazumtirdzniecība, kas nav mehānisko transportlīdzekļu un motociklu mazumtirdzniecība; personisko un mājsaimniecības priekšmetu remonts

    52. nodaļa

    VIESNĪCAS UN RESTORĀNI

    VIESNĪCAS UN RESTORĀNI

    H iedaļa

    TRANSPORTS, GLABĀŠANA UN SAKARI

    TRANSPORTS, GLABĀŠANA UN SAKARI

    I iedaļa

     

    Transports un glabāšana

    60., 61., 62. un 63. nodaļa

     

    Sauszemes transports; cauruļvadu transports

    60. nodaļa

     

    Ūdens satiksme

    61. nodaļa

     

    Gaisa satiksme

    62. nodaļa

     

    Transporta atbalsta un palīgdarbības; ceļojumu aģentūru darbības

    63. nodaļa

     

    Pasts un telekomunikācijas

    64. nodaļa

     

    Pasta un kurjera darbības

    641. grupa

     

    Telekomunikācijas

    642. grupa

    FINANŠU STARPNIECĪBA

    FINANŠU STARPNIECĪBA

    J iedaļa

     

    Finanšu starpniecība, izņemot apdrošināšanu un pensiju fondus

    65. nodaļa

     

    Apdrošināšana un pensiju fondi, izņemot obligāto sociālo apdrošināšanu

    66. nodaļa

     

    Palīgdarbības finanšu starpniecības jomā

    67. nodaļa

     

    DARBĪBAS AR NEKUSTAMO ĪPAŠUMU

    K iedaļa, 70. nodaļa

     

    MAŠĪNU UN IEKĀRTU BEZ OPERATORA, KĀ ARĪ PERSONISKU UN MĀJSAIMNIECĪBAS PRIEKŠMETU NOMA

    K iedaļa, 71. nodaļa

    INFORMĀCIJAS TEHNOLOĢIJAS UN AR TO SAISTĪTAS DARBĪBAS

    INFORMĀCIJAS TEHNOLOĢIJAS UN AR TO SAISTĪTAS DARBĪBAS

    K iedaļa, 72. nodaļa

    ZINĀTNISKĀ IZPĒTE

    ZINĀTNISKĀ IZPĒTE

    K iedaļa, 73. nodaļa

    CITA KOMERCDARBĪBA

    CITA KOMERCDARBĪBA

    K iedaļa, 74. nodaļa

     

    Juridiskās un grāmatvedības konsultācijas, tirgus izpēte

    741. grupa

     

    Juridiskās darbības

    7411. klase

     

    Grāmatvedības un revīzijas darbības; konsultācijas nodokļu jomā

    7412. klase

     

    Tirgus un sabiedriskās domas izpēte

    7413. klase

     

    Konsultācijas uzņēmējdarbības un vadības jomā

    7414. un 7415. klase

     

    Arhitektūras un inženierbūvniecības darbības un saistītas tehniskas konsultācijas

    742. grupa

     

    Reklāma

    744. grupa

     

    Citur neklasificēta komercdarbība

    743., 745., 746., 747. un 748. grupa

     

    IZGLĪTĪBA

    M iedaļa

     

    VESELĪBAS AIZSARDZĪBA UN SOCIĀLĀ PALĪDZĪBA

    N iedaļa

     

    NOTEKŪDEŅU UN ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA

    O iedaļa, 90. nodaļa

     

    APVIENĪBU DARBĪBAS, CITUR NEKLASIFICĒTAS

    O iedaļa, 91. nodaļa

    DARBĪBAS ATPŪTAS INDUSTRIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA JOMĀ

    DARBĪBAS ATPŪTAS INDUSTRIJAS, KULTŪRAS UN SPORTA JOMĀ

    O iedaļa, 92. nodaļa

     

    Kinematogrāfijas, radio, televīzijas darbības un citas izklaides industrijas darbības

    921., 922. un 923. grupa

     

    Ziņu aģentūru darbība

    924. grupa

     

    Bibliotēku, arhīvu, muzeju un citu kultūras iestāžu darbība

    925. grupa

     

    Sporta nodarbības un citas darbības atpūtas industrijas jomā

    926. un 927. grupa

     

    CITAS DARBĪBAS SADZĪVES PAKALPOJUMU JOMĀ

    O iedaļa, 93. nodaļa

     

    Neklasificēta darbība

     


    (1)  t = pārskata periods (gads vai ceturksnis)

    (2)  Tikai ģeogrāfiskais iedalījums.

    (3)  Tikai ģeogrāfiskais iedalījums

    (4)  ĀTI pozīcijas uz 31.12.2005. tiks iesniegtas 2007. gada septembrī saskaņā ar esošo neformālo vienošanos.

    (5)  Koriģētie dati par ĀTI pozīcijām uz 31.12.2005. tiks iesniegti 2007. gada septembrī saskaņā ar šo regulu.

    (6)  Attiecas tikai uz ĀTI.

    (7)  Pagaidu kods, kas neietekmē galīgo valsts nosaukumu, kas tiks piešķirts pēc to sarunu noslēgšanas, kuras pašlaik notiek Apvienotajās Nācijās.


    II PIELIKUMS

    DEFINĪCIJAS,

    kas minētas 10. pantā

    PRECES (kods 100)

    Maksājumu bilances tekošā konta postenis “Preces” ietver kustamas preces, kurām mainās īpašnieks (starp rezidentiem un nerezidentiem). Šīs preces jāvērtē tirgus vērtībā FOB cenās. Izņēmumi attiecībā uz īpašnieka maiņas noteikumu (darījumi ar šiem priekšmetiem tiek iekļauti preču iedaļā) ietver preces, uz ko attiecas finanšu noma, preces, ko mātesuzņēmums nodod savai filiālei vai otrādi, un dažas pārstrādei paredzētās preces. ES robežās veiktā preču tirdzniecība: partnervalsti nosaka saskaņā ar preču nosūtīšanas principu. Šajā kategorijā ietvertas vispārējās nozīmes preces, preces pārstrādei, preču remonts, pārvadātāju ostās iegādātās preces un nemonetārais zelts.

    PAKALPOJUMI (kods 200)

    Pārvadājumi (kods 205)

    Ietver visus pārvadājumu pakalpojumus, ko vienas valsts rezidenti sniedz citas valsts rezidentiem un kas ietver pasažieru pārvadājumus, preču (kravas) pārvadājumus, transportlīdzekļu nomu ar to apkalpi (fraktēšanu) un saistītus papildpakalpojumus un palīgpakalpojumus.

    Jūras transports (kods 206)

    Ietver visus jūras transporta pakalpojumus. Šīs kategorijas iedalījums ir šāds: pasažieru pārvadājumi pa jūru (kods 207), kravu pārvadājumi pa jūru (kods 208) un citi jūras transporta pakalpojumi (kods 209).

    Gaisa transports (kods 210)

    Ietver visus gaisa transporta pakalpojumus. Šīs kategorijas iedalījums ir šāds: pasažieru pārvadājumi pa gaisu (kods 211), kravu pārvadājumi pa gaisu (kods 212) un citi gaisa transporta pakalpojumi (kods 213).

    Citi pārvadājumi (kods 214)

    Ietver visus pārvadājumu pakalpojumus, kas netiek veikti pa jūru vai gaisu. Šīs kategorijas iedalījums ir šāds: pasažieru pārvadājumi ar citu transportu (kods 215), kravu pārvadājumi ar citu transportu (kods 216) un citi cita transporta pakalpojumi (kods 217).

    Citu pārvadājumu (kods 214) plašāka klasifikācija ir šāda:

    Kosmosa transports (kods 218)

    Ietver pavadoņu palaišanu, ko veic komercuzņēmumi pēc pavadoņu īpašnieku pasūtījuma (tādi kā telekomunikāciju uzņēmumi), un citas darbības, ko veic kosmosa iekārtu operatori, tādas kā preču un cilvēku transportēšana zinātnisku eksperimentu dēļ. Šajā kategorijā ietilpst arī kosmosa pasažieru transports un valsts veikti maksājumi, lai tās rezidenti tiktu iekļauti citas valsts kosmosa transportlīdzekļa komandā.

    Dzelzceļa transports (kods 219)

    Ietver pārvadājumus ar vilcieniem. Šīs kategorijas iedalījums ir šāds: pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu (kods 220), kravu pārvadājumi pa dzelzceļu (kods 221) un citi dzelzceļa transporta pakalpojumi (kods 222).

    Autotransports (kods 223)

    Ietver pārvadājumus ar kravas automobiļiem, smagkravas automobiļiem un autobusiem. Šīs kategorijas iedalījums ir šāds: pasažieru pārvadājumi ar autotransportu (kods 224), kravu pārvadājumi ar autotransportu (kods 225) un citi autotransporta pakalpojumi (kods 226).

    Pārvadājumi pa iekšējiem ūdensceļiem (kods 227)

    Ietver starptautiskos pārvadājumus pa upēm, kanāliem un ezeriem. Šajā kategorijā ietilpst arī ūdensceļi, kas atrodas vienā valstī, un ūdensceļi, kurus savā starpā dala divas vai vairāk valstis. Šīs kategorijas iedalījums ir šāds: pasažieru pārvadājumi pa iekšējiem ūdensceļiem (kods 228), kravu pārvadājumi pa iekšējiem ūdensceļiem (kods 229) un citi iekšējo ūdensceļu transporta pakalpojumi (kods 230).

    Cauruļvadu transports un elektroenerģijas pārvade (kods 231)

    Ietver starptautiskos preču pārvadājumus pa cauruļvadiem. Šajā kategorijā iekļautas arī maksas par elektroenerģijas pārvadi, ja tā tiek veikta atsevišķi no ražošanas un izplatīšanas procesa. Pati apgāde ar elektroenerģiju te neietilpst, tāpat kā apgāde ar naftu un saistītiem produktiem, ūdeni un citām precēm, ko piegādā pa cauruļvadiem. Nav iekļauti arī elektroenerģijas, ūdens, gāzes un citu naftas produktu izplatīšanas pakalpojumi (tie ir iekļauti kategorijā citi komercdarbības pakalpojumi (kods 284)).

    Citi transporta papildpakalpojumi un palīgpakalpojumi (kods 232)

    Citi transporta papildpakalpojumi un palīgpakalpojumi ietver visus pārvadājumu pakalpojumus, kurus nevar klasificēt kādā no minētajām pārvadājumu pakalpojumu kategorijām.

    Braucieni (kods 236)

    Braucieni ietver galvenokārt preces un pakalpojumus, ko ceļotāji iegādājušies valstī, kurā tie uzturējušies mazāk par vienu gadu. Preces un pakalpojumus pērk ceļotājs, vai tos pērk viņa vārdā vai sniedz ceļotājam bez samaksas (t.i., sniedz kā dāvanu) lietošanai vai atdošanai citam. Neiekļauj ceļotāju pārvadājumus valstī, kurā tie uzturas, ja šādus pārvadājumu pakalpojumus sniedz pārvadātāji, kas nav konkrētās uzturēšanās valsts rezidenti, kā arī neiekļauj ceļotāju starptautiskos pārvadājumus, jo abus iepriekš minētos pakalpojumus iekļauj pasažieru pārvadājumu pakalpojumu kategorijā. Neiekļauj arī preces, ko ceļotājs iegādājies tālākai pārdošanai ceļotāja valstī vai citā valstī. Braucienu kategorija ir iedalīta divās apakškategorijās: darījumu braucieni (kods 237) un personiskie braucieni (kods 240).

    Darījumu braucieni (kods 237)

    Darījumu braucieni ietver preču un pakalpojumu pirkšanu, ko veic darījumu ceļotājs. Iekļauta ir arī preču un pakalpojumu pirkšana personiskai lietošanai, ko veic sezonas, pārrobežu un citi darba ņēmēji, kuri nav rezidenti valstī, kur tie ir nodarbināti, un kuru darba devējs ir šīs valsts rezidents. Darījumu braucienu kategoriju iedala sezonas un pārrobežu darba ņēmēju braucienu izdevumos (kods 238) un citos darījumu braucienos (kods 239).

    Sezonas un pārrobežu darba ņēmēju braucienu izdevumi (kods 238)

    Ietver preču un pakalpojumu pirkšanu personīgai lietošanai, ko veic sezonas, pārrobežu vai citi darba ņēmēji, kuri nav rezidenti valstī, kur tie ir nodarbināti, un kuru darba devējs ir šīs valsts rezidents.

    Citi darījumu braucieni (kods 239)

    Ietver visus darījumu braucienus (kods 237), kas nav iekļauti kategorijā sezonas un pārrobežu darba ņēmēju braucienu izdevumi (kods 238).

    Personiskie braucieni (kods 240)

    Personiskie braucieni ietver preces un pakalpojumus, ko pērk ceļotāji, kas dodas uz ārvalstīm ar mērķi, kas nav saistīts ar darījumiem, tādu kā brīvdienas, dalība atpūtas un kultūras darbībās, draugu un radinieku apciemošana, svētceļojums, kā arī izglītības iegūšana vai veselības uzlabošana. Personisko braucienu (kods 240) kategoriju iedala trijās apakškategorijās: ar veselības uzlabošanu saistīto braucienu izdevumi (kods 241), ar izglītības iegūšanu saistīto braucienu izdevumi (kods 242) un citi personiskie braucieni (kods 243).

    Ar veselības uzlabošanu saistīto braucienu izdevumi (kods 241)

    Šie ir kopējie to cilvēku izdevumi, kas ceļo veselības uzlabošanas nolūkos.

    Ar izglītības iegūšanu saistīto braucienu izdevumi (kods 242)

    Šie ir kopējie studentu izdevumi.

    Citi personiskie braucieni (kods 243)

    Ietver visus personiskos braucienus (kods 240), kas nav iekļauti ar veselības uzlabošanu saistīto braucienu izdevumos (kods 241) vai ar izglītības iegūšanu saistīto braucienu izdevumos (kods 242).

    Citi pakalpojumi (kods 981)

    Visi pakalpojumi (kods 200), kas nav iekļauti kategorijā pārvadājumi (kods 205) vai braucieni (kods 236).

    Sakaru pakalpojumi (kods 245)

    Ietver pasta un kurjeru pakalpojumus (kods 246) un telekomunikāciju pakalpojumus (kods 247).

    Pasta un kurjeru pakalpojumi (kods 246)

    Ietver pasta pakalpojumus (kods 958) un kurjeru pakalpojumus (kods 959).

    Pasta pakalpojumi (kods 958)

    Šī kategorija ietver poste restante pakalpojumus, telegrammu sūtīšanas pakalpojumus un pasta nodaļu pakalpojumus, tādus kā pastmarku pārdošana, naudas pārvedumu izpilde utt. Pasta pakalpojumus bieži, bet ne vienmēr sniedz valsts pasta pārvaldes. Uz pasta pakalpojumiem attiecas starptautiskās vienošanās, un darījumi starp dažādu valstu operatoriem ir jāuzrāda pēc bruto principa.

    Kurjeru pakalpojumi (kods 959)

    Kurjeru pakalpojumi ietver eksprespiegādi un piegādi mājās. Kurjeri drīkst izmantot savā īpašumā esošu, kopīgu privātu vai publisku transportu, lai sniegtu šos pakalpojumus. Iekļauti ir eksprespiegādes pakalpojumi, kas var ietvert, piemēram, sūtījuma savākšanu pēc pieprasījuma vai piegādi noteiktā laikā.

    Telekomunikāciju pakalpojumi (kods 247)

    Ietver skaņas, attēlu vai citas informācijas pārraidīšanu ar telefona, teleksa, telegrāfa, radio un televīzijas kabeļu palīdzību un raidīšanas, satelīta, elektroniskā pasta un faksa pakalpojumus, tostarp datu pārraides tīklu pakalpojumus, telekonferences un atbalsta pakalpojumus. Šajā kategorijā netiek ietverta pārraidītās informācijas vērtība. Iekļauti ir arī mobilā telefona pakalpojumi, interneta pamata pakalpojumi un tiešsaistes pakalpojumi, tostarp pieejas internetam nodrošināšana.

    Būvniecības pakalpojumi (kods 249)

    Ietver būvniecību ārvalstīs (kods 250) un būvniecību ekonomikā, par kuru ziņo (kods 251).

    Būvniecība ārvalstīs (kods 250)

    Ietver būvniecības pakalpojumus, ko nerezidentiem sniedz uzņēmumi, kas ir rezidenti ziņotājā valstī (kredīts), un preces un pakalpojumus, ko šie uzņēmumi pērk uzņēmējā valstī (debets).

    Būvniecība ekonomikā, par kuru ziņo(kods 251)

    Ietver būvniecības pakalpojumus, ko nerezidentu būvniecības uzņēmumi sniedz ziņotājas valsts rezidentiem (debets), un preces un pakalpojumus, ko šie nerezidentu uzņēmumi pērk ziņotājā valstī (kredīts).

    Apdrošināšanas pakalpojumi (kods 253)

    Šī kategorija attiecas uz dažāda veida apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanu nerezidentiem, ko veic rezidentu apdrošināšanas uzņēmumi, un otrādi. Šos pakalpojumus drīzāk aplēš vai novērtē, ņemot vērā maksas par pakalpojumiem, kas iekļautas kopējās apdrošināšanas prēmijās, nevis kopējās apdrošināšanas prēmijas. Šie pakalpojumi ietver dzīvības apdrošināšanu un pensiju finansēšanu (kods 254), kravu apdrošināšanu (kods 255), cita veida tiešo apdrošināšanu (kods 256), pārapdrošināšanu (kods 257) un palīgpakalpojumus (kods 258).

    Dzīvības apdrošināšana un pensiju finansēšana (kods 254)

    Dzīvības apdrošinājuma ņēmēji (gan ar peļņu, gan bez peļņas) veic regulārus maksājumus apdrošinātājiem (var būt arī tikai viens maksājums), kā rezultātā apdrošinātājs garantē maksāt apdrošinājuma ņēmējam minimālo nolīgto summu vai gada maksu noteiktajā datumā vai apdrošinājuma ņēmēja nāves gadījumā, ja tas notiek pirms noteiktā datuma. Termiņa dzīvības apdrošināšana, kur pabalsts tiek izsniegts tikai nāves gadījumā, ir tiešās apdrošināšanas veids, kas netiek ietverts šajā kategorijā un attiecas uz cita veida tiešās apdrošināšanas kategoriju (kods 256).

    Pensiju fondi ir īpaši fondi, kas izveidoti tā, lai nodrošinātu ienākumus noteiktām nodarbināto grupām, aizejot pensijā. Tos izveido un pārvalda privātā sektora vai valsts darba devēji vai kopīgi darba devēji un to nodarbinātie. Tos finansē no darba devēju un/vai nodarbināto iemaksām un ieguldījumu ienākumiem, kas iegūti no fondu aktīviem, un tie arī iesaistās finanšu darījumos uz sava rēķina. Tie neietver sociālā nodrošinājuma shēmas, kas aptver lielas sabiedrības daļas un ko piemēro, kontrolē vai finansē valdība. Pensiju fonda pārvaldes pakalpojumi ir iekļauti šajā kategorijā. Pensiju fondu kategorijā “prēmijas” tiek sauktas par “iemaksām” un “prasības” tiek sauktas par “apdrošinājuma summām”.

    Kravu apdrošināšana (kods 255)

    Kravu apdrošināšanas pakalpojumi ietver apdrošināšanas pakalpojumus, kas tiek sniegti, veicot preču importu vai eksportu, un ir saskaņā ar preču novērtēšanu FOB cenās un kravu pārvadājumu novērtēšanu.

    Cita veida tiešā apdrošināšana (kods 256)

    Citi tiešās apdrošināšanas veidi ietver visus citus apdrošināšanas pret zaudējumiem veidus. Ietverta ir termiņa dzīvības apdrošināšana; apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem un veselības apdrošināšana (ja vien tās nav paredzētas kā valdības sociālā nodrošinājuma shēmas sastāvdaļas); jūras, aviācijas un citu transporta veidu apdrošināšana; īpašuma apdrošināšana pret ugunsgrēka un citu nelaimes gadījumu radītiem zaudējumiem; finanšu zaudējumu apdrošināšana; vispārējā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana; un citi apdrošināšanas veidi, tādi kā ceļojumu apdrošināšana un apdrošināšana, kas saistīta ar aizdevumiem un kredītkartēm.

    Pārapdrošināšana (kods 257)

    Pārapdrošināšana ir apdrošināšanas riska sadalīšana daļās, jo īpaši, nododot to specializētiem operatoriem par samērīgu daļu no prēmijas. Pārapdrošināšanas darījumi var attiekties uz dažādu veidu riskiem.

    Palīgpakalpojumi (kods 258)

    Ietver darījumus, kas cieši saistīti ar apdrošināšanu un pensiju finansēšanu. Šajā kategorijā ietilpst komisijas nauda, apdrošināšanas brokeru un aģentu pakalpojumi, apdrošināšanas un pensiju konsultācijas pakalpojumi, novērtēšanas un saskaņošanas pakalpojumi, aktuāru pakalpojumi, glābšanas pārvaldības pakalpojumi un kompensāciju izmaksas un piedziņas regulēšanas un pārraudzības pakalpojumi.

    Finanšu pakalpojumi (kods 260)

    Finanšu pakalpojumi ietver finanšu starpniecības pakalpojumus un palīgpakalpojumus, izņemot dzīvības apdrošināšanas uzņēmumu un pensiju fondu pakalpojumus (kas iekļauti dzīvības apdrošināšanas un pensiju finansēšanas kategorijā) un citu apdrošināšanas veidu pakalpojumus, kas notiek starp rezidentiem un nerezidentiem. Šādus pakalpojumus var sniegt bankas, fondu biržas, faktūrkreditēšanas uzņēmumi, kredītkaršu uzņēmumi un citi uzņēmumi. Šajā kategorijā iekļauti pakalpojumi, kas saistīti ar darījumiem ar finanšu instrumentiem, kā arī citi pakalpojumi, kas saistīti ar finanšu darbību, tādi kā konsultācijas, atbildīgās glabāšanas un aktīvu pārvaldīšanas pakalpojumi.

    Datorpakalpojumi un informācijas pakalpojumi (kods 262)

    Ietver datorpakalpojumus (kods 263) un informācijas pakalpojumus (kods 264).

    Datorpakalpojumi (kods 263)

    Šī kategorija ietver ar datortehniku un programmatūru saistītus pakalpojumus un datu apstrādes pakalpojumus. Iekļauti ir arī datortehnikas un programmatūras konsultāciju un uzstādīšanas pakalpojumi; datoru un perifērijas iekārtu apkope un remonts; darbības atjaunošana pēc avārijas, padoma sniegšana un palīdzība jautājumos, kas saistīti ar datora resursu pārvaldi; gatavo sistēmu (t.sk. tīmekļa vietņu izstrādāšanu un dizainu) analīze, dizains un programmēšana, un tehniskās konsultācijas par programmatūru; pielāgotas programmatūras izstrāde, ražošana, piegādāšana un dokumentēšana, ieskaitot operētājsistēmas, kas izveidotas pēc konkrētu lietotāju pasūtījuma; sistēmas apkopes un citi atbalsta pakalpojumi, tādi kā apmācība, kas sniegta, veicot konsultācijas; datu apstrādes pakalpojumi, tādi kā datu ievadīšana, tabulācija un apstrāde uz laikdalības pamata; tīmekļa vietņu izvietošanas pakalpojumi (t.i., servera vietas nodrošināšana internetā, lai izvietotu klientu tīmekļa vietnes); un datoru iekārtu vadība.

    Informācijas pakalpojumi (kods 264)

    Ietver ziņu aģentūru pakalpojumus (kods 889) un citus informācijas sniegšanas pakalpojumus (kods 890).

    Ziņu aģentūru pakalpojumi (kods 889)

    Ziņu aģentūru pakalpojumi ietver ziņu, fotogrāfiju un rakstu sniegšanu plašsaziņas līdzekļiem.

    Citi informācijas sniegšanas pakalpojumi (kods 890)

    Ietver ar datu bāzēm saistītus pakalpojumus – datu bāzes koncepcijas izstrādi, datu glabāšanu un datu un datu bāzu (tostarp izziņu krājumu un adresātu sarakstu) izplatīšanu – gan tiešsaistē, gan ar magnētiskajiem, optiskajiem vai drukātajiem līdzekļiem; un interneta meklētājportālus (meklētājprogrammas, kas atrod interneta adreses klientiem, kuri ievada atslēgvārdu). Šajā kategorijā ietilpst arī laikrakstu un periodisku izdevumu nelielu daudzumu tieša abonēšana gan ar e-pasta, gan elektroniskās informācijas pārraides vai citu līdzekļu palīdzību.

    Autoratlīdzība un licences maksas (kods 266)

    Ietver franšīzes un līdzīgas tiesības (kods 891) un citu autoratlīdzību un licences maksas (kods 892).

    Franšīzes un līdzīgas tiesības(kods 891)

    Šī kategorija ietver starptautisku franšīzes maksājumu veikšanu un saņemšanu un autoratlīdzības maksājumu veikšanu un saņemšanu par reģistrētu preču zīmju izmantošanu.

    Cita autoratlīdzība un licences maksas (kods 892)

    Šī kategorija ietver starptautisku maksājumu veikšanu un saņemšanu par nemateriālu, neražotu, nefinanšu aktīvu un īpašumtiesību (tādu kā patentu, autortiesību, rūpniecisko procesu un dizainu) atļauto izmantošanu, kā arī par izgatavoto oriģinālu vai prototipu (manuskripti, programmatūras, filmu un skaņu ieraksti) izmantošanu, slēdzot licences līgumu.

    Citi komercdarbības pakalpojumi (kods 268)

    Ietver tirdzniecības starpniecību un citus ar tirdzniecību saistītus pakalpojumus (kods 269), operatīvās nomas pakalpojumus (kods 272) un dažādus komercdarbības, profesionālos un tehniskos pakalpojumus (kods 273).

    Tirdzniecības starpniecība un citi ar tirdzniecību saistīti pakalpojumi (kods 269)

    Ietver tirdzniecības starpniecību (kods 270) un citus ar tirdzniecību saistītus pakalpojumus (kods 271)

    Tirdzniecības starpniecība (kods 270)

    Tirdzniecības starpniecība ir preces pirkšana, ko veic ziņotājas valsts rezidents no nerezidenta, un tālāka preces pārdošana citam nerezidentam, šī procesa laikā preci neievedot ziņotājā valstī un neizvedot no tās.

    Citi ar tirdzniecību saistīti pakalpojumi (kods 271)

    Ietver komisijas maksas par preču un pakalpojumu pārdošanas darījumiem, kas notiek starp a) rezidentiem tirdzniecības starpniekiem, preču brokeriem un dīleriem, tirdzniecības aģentiem un b) nerezidentiem.

    Operatīvās nomas pakalpojumi (kods 272)

    Ietver rezidenta/nerezidenta veiktu kuģu, lidaparātu un transporta iekārtu, tādu kā dzelzceļa vagoni, konteineri un takelāžas, nomu (īri) un fraktēšanu bez to operatoriem un apkalpes.

    Dažādi komercdarbības, profesionālie un tehniskie pakalpojumi (kods 273)

    Ietver juridiskos, grāmatvedības, vadībzinības un sabiedrisko attiecību pakalpojumus (kods 274), reklāmas pakalpojumus, tirgus un sabiedriskās domas izpētes pakalpojumus (kods 278), zinātniskās izpētes pakalpojumus (kods 279), arhitektūras, inženiertehniskos un citus tehniskos pakalpojumus (kods 280), lauksaimniecības, ieguves rūpniecības un apstrādes uz vietas pakalpojumus (kods 281), citus komercdarbības pakalpojumus (kods 284) un citur neklasificētus pakalpojumus starp saistītiem uzņēmumiem (kods 285).

    Juridiskie, grāmatvedības, vadībzinības un sabiedrisko attiecību pakalpojumi (kods 274)

    Ietver juridiskos pakalpojumus (kods 275), grāmatvedības, revīzijas un uzskaites pakalpojumus, konsultācijas nodokļu jomā (kods 276) un konsultācijas komercdarbības un vadībzinības jomā un sabiedrisko attiecību pakalpojumus (kods 277).

    Juridiskie pakalpojumi (kods 275)

    Ietver juridiskā padomdevēja un pārstāvības pakalpojumus jebkurā juridiskā, tiesvedības un ar tiesību aktiem noteiktajā procedūrā; juridisku dokumentu sagatavošanas pakalpojumus; sertificēšanas konsultācijas; glabāšanas un izlīgšanas pakalpojumus.

    Grāmatvedības, revīzijas un uzskaites pakalpojumi, konsultācijas nodokļu jomā (kods 276)

    Šī kategorija ietver komerciālo darījumu ierakstu veikšanu uzņēmumiem un citiem, grāmatvedības ierakstu un finanšu pārskatu pārbaudi, uzņēmējdarbības nodokļu plānošanu, konsultācijas par nodokļiem un nodokļu pārskatu sagatavošanu.

    Konsultācijas komercdarbības un vadībzinības jomā un sabiedrisko attiecību pakalpojumi (kods 277)

    Ietver konsultācijas, padomdevēja un operatīvās palīdzības sniegšanas pakalpojumus, kas tiek sniegti uzņēmumiem attiecībā uz to uzņēmējdarbības politiku un stratēģiju, organizācijas plānošanu, tās struktūras izveidi un kontroli. Šajā kategorijā ietilpst vadības audits, tirgus, cilvēkresursu, ražošanas un projektu vadības konsultācijas, padomdevēja un operatīvās palīdzības sniegšanas pakalpojumi, kas saistīti ar klienta tēla pilnveidošanu un tā attiecībām ar citām organizācijām un sabiedrību.

    Reklāmas pakalpojumi, tirgus un sabiedriskās domas izpētes pakalpojumi (kods 278)

    Pakalpojumu sniegšana, kas tiek veikta starp rezidentiem un nerezidentiem, ietver reklāmas izstrādi, dizaina un tirgvedības pakalpojumus, ko veic reklāmas aģentūras; reklāmas ievietošanu plašsaziņas līdzekļos, tostarp reklāmas vietas pirkšanu un pārdošanu; gadatirgu sniegtos izstāžu pakalpojumus; produkcijas popularizēšanu ārvalstīs; tirgus izpēti; telemārketingu; un sabiedriskās domas izpēti par dažādiem jautājumiem.

    Zinātniskās izpētes pakalpojumi (kods 279)

    Ietver tos pakalpojumus, kuru sniegšana tiek veikta starp rezidentiem un nerezidentiem un kas attiecas uz fundamentālajiem pētījumiem, lietišķajiem pētījumiem un jaunu produktu un procesu eksperimentālu izstrādi.

    Arhitektūras, inženiertehniskie un citi tehniskie pakalpojumi (kods 280)

    Ietver darījumus, kas tiek veikti starp rezidentiem un nerezidentiem un kas ir saistīti ar pilsētbūvniecības un citu projektu izstrādi, dambju, tiltu, lidostu, pabeigtu projektu un citu projektu plānošanu, izstrādi un uzraudzību; zemes mērīšanu, kartogrāfijas pakalpojumus, produktu testēšanu un sertificēšanu; un tehnisko inspekciju veikšanu.

    Lauksaimniecības, ieguves rūpniecības un apstrādes uz vietas pakalpojumi (kods 281)

    Ietver atkritumu pārstrādi un attīrīšanu (kods 282) un lauksaimniecības, ieguves rūpniecības un citus apstrādes uz vietas pakalpojumus (kods 283).

    Atkritumu pārstrāde un attīrīšana (kods 282)

    Ietver radioaktīvo un citu atkritumu pārstrādi; piesārņotas augsnes noņemšanu; attīrīšanu no piesārņojuma, ieskaitot naftas izplūdi; ieguves vietu atjaunošanu; un attīrīšanas un sanitārijas pakalpojumus. Iekļauti ir arī citi pakalpojumi, kas attiecas uz apkārtējās vides attīrīšanu un atjaunošanu.

    Lauksaimniecības, ieguves rūpniecības un citi apstrādes uz vietas pakalpojumi (kods 283)

    Šī kategorija ietver:

    a)

    lauksaimniecības pakalpojumus, kas ir saistīti ar lauksaimniecības darbiem, tādus kā lauksaimniecības tehnikas nodrošināšana ar brigādi, labības novākšana, augkopības kultūru apstrāde, aizsardzība pret kaitēkļiem, dzīvnieku uzturēšana, dzīvnieku kopšana un audzēšana. Medniecības, slazdošanas, mežniecības, mežistrādes un zvejniecības pakalpojumi arī ietilpst šajā kategorijā;

    b)

    ieguves rūpniecības pakalpojumus, kas tiek nodrošināti naftas un gāzes atradnes vietās, ieskaitot urbšanas, urbjtorņa būvēšanas, remonta un demontāžas pakalpojumus, kā arī naftas un gāzes dziļurbumu bloka cementēšanas pakalpojumus. Pakalpojumi, kas ir saistīti ar derīgo izrakteņu izlūkošanu un izpēti, kā arī tehniskie pētījumi ieguves rūpniecībā un ģeoloģiskā izpēte ir arī iekļauta šajā kategorijā;

    c)

    citi apstrādes uz vietas pakalpojumi, kas ietver apstrādi uz vietas vai darbus, ko veic attiecībā uz precēm, kas ir importētas, nemainoties īpašniekam, apstrādātas, bet ne atkārtoti eksportētas uz valsti, no kuras šīs preces tika nosūtītas (bet gan pārdotas apstrādātājā valstī vai pārdotas trešajai valstij), vai otrādi.

    Citi komercdarbības pakalpojumi (kods 284)

    Ietver pakalpojumus starp rezidentiem un nerezidentiem, tādus kā personāla izvietošana, apsardzes un izmeklēšanas pakalpojumi, rakstiskās un mutiskās tulkošanas pakalpojumi, fotografēšanas pakalpojumi, ēku uzkopšanas pakalpojumi, ar nekustamo īpašumu saistītie pakalpojumi, kas sniegti uzņēmumiem, un jebkuri citi komercdarbības pakalpojumi, kurus nevar klasificēt nevienā no minētajām komercdarbības pakalpojumu kategorijām.

    Citur neklasificēti pakalpojumi starp saistītiem uzņēmumiem (kods 285)

    Šī ir citur neklasificēta kategorija. Tā ietver maksājumus, kas veikti starp saistītiem uzņēmumiem par pakalpojumiem, kurus nevar konkrēti klasificēt kā piederīgus citām pakalpojumu kategorijām. Tajā ietverti maksājumi, ko filiāles, meitas uzņēmumi un asociētie uzņēmumi veic mātes uzņēmumam vai citam saistītam uzņēmumam, lai segtu filiāļu, meitas uzņēmumu un asociēto uzņēmumu vispārējās vadības izmaksas (plānošanai, organizēšanai un kontrolei), kā arī izdevumu atlīdzināšana, ko tiešā veidā veic mātes uzņēmums. Šajā kategorijā arī ir iekļauti tādi darījumi starp mātes uzņēmumu un tās filiālēm, meitas uzņēmumiem un asociētajiem uzņēmumiem, kas saistīti ar papildu izdevumu segšanu.

    Individuālie, kultūras un atpūtas pakalpojumi (kods 287)

    Ietver audiovizuālos un ar tiem saistītus pakalpojumus (kods 288) un citus individuālus, kultūras un atpūtas pakalpojumus (kods 289).

    Audiovizuālie un ar tiem saistīti pakalpojumi (kods 288)

    Šajā kategorijā ietverti pakalpojumi un ar tiem saistītās maksas, kas attiecas uz kinofilmu (uz kino- vai videolentes), radio un televīzijas programmu (tiešā ētera vai ierakstītu) un muzikālo ierakstu veidošanu. Ietverti arī maksājumi par nomu; maksājumi, ko saņem rezidentu aktieri, producenti u.c. par darbu ārvalstīs (vai nerezidenti par veikto darbu ziņotājā valstī); maksājumi par izplatīšanas tiesībām, kas pārdotas plašsaziņas līdzekļiem rādīšanai ierobežotā daudzumā noteiktos reģionos, un par pieeju kodētajiem televīzijas kanāliem (tādiem kā kabeļtelevīzijai). Iekļautas ir arī maksas aktieriem, režisoriem un producentiem, kas iesaistīti izrāžu un mūziklu, sporta pasākumu, cirku un citu līdzīgu pasākumu organizēšanā, un maksājumi par izplatīšanas tiesībām (televīzijā, radio un kino) par šīm darbībām.

    Citi individuālie, kultūras un atpūtas pakalpojumi (kods 289)

    Šajā kategorijā ietilpst izglītības pakalpojumi (kods 895), veselības aprūpes pakalpojumi (kods 896) un citi citur neklasificēti individuālie, kultūras un atpūtas pakalpojumi (kods 897).

    Izglītības pakalpojumi (kods 895)

    Ietver pakalpojumus, kas tiek nodrošināti starp rezidentiem un nerezidentiem saistībā ar izglītības iegūšanu, tādus kā tālmācības kursi un apmācība izmantojot televīziju vai internetu, kā arī pasniedzēju nodrošināta apmācība, kad pakalpojumi tiek sniegti tieši uzņēmējā valstī.

    Veselības aprūpes pakalpojumi (kods 896)

    Ietver pakalpojumus, ko nodrošina ārsti, medicīnas māsas un vidējais medicīniskais personāls un līdzīgs personāls, kā arī laboratoriju un līdzīgus pakalpojumus, kas var tikt sniegti gan no attāluma, gan uz vietas. Šajā kategorijā neietilpst visi ceļotāju izdevumi ar izglītības iegūšanu un ar veselības uzlabošanu saistītu braucienu laikā (tie ietilpst braucienu kategorijā).

    Citi citur neklasificēti individuālie, kultūras un atpūtas pakalpojumi (kods 897)

    Šī ir citur neklasificēta kategorija, kurā ietilpst citi individuālie, kultūras un atpūtas pakalpojumi (kods 289), kas neietilpst izglītības pakalpojumos (kods 895) un veselības aprūpes pakalpojumos (kods 896).

    Citur neklasificēti valsts pārvaldes pakalpojumi (kods 291)

    Šī ir citur neklasificēta kategorija, kurā ietilpst valsts iestāžu darījumi (ieskaitot starptautisko organizāciju darījumus), kas nav ietverti citās paplašinātās maksājumu bilances pakalpojumu (EBOPS) klasifikācijas kategorijās. Iekļauti ir visi darījumi (gan ar precēm, gan pakalpojumiem) starp vēstniecībām, konsulātiem, militārām vienībām un aizsardzības iestādēm un to valstu rezidentiem, kurās atrodas šīs vēstniecības, konsulāti, militārās vienības un aizsardzības iestādes, un visi darījumi ar citām valstīm. Šajā kategorijā neietilpst darījumi ar to valstu rezidentiem, ko pārstāv šīs vēstniecības, konsulāti, militāras vienības un aizsardzības iestādes, un darījumi šo vēstniecību un konsulātu veikalos un pasta nodaļās.

    Šīs kategorijas iedalījums ir šāds: vēstniecību un konsulātu pakalpojumi (kods 292), militāru vienību un iestāžu pakalpojumi (kods 293) un citi valsts pārvaldes pakalpojumi (kods 294).

    IENĀKUMI (kods 300)

    Šī kategorija ietver divu veidu darījumus starp rezidentiem un nerezidentiem: i) atlīdzību darbiniekiem, ko maksā nerezidentiem darba ņēmējiem (piem., pārrobežu, sezonas vai citiem īstermiņa darba ņēmējiem), un ii) ieguldījumu ienākumu maksājumu saņemšanu un veikšanu par ārējiem finanšu aktīviem un pasīviem.

    Darbinieku atalgojums (kods 310)

    Darbinieku atalgojums ietver algu un citus labumus naudā vai natūrā, ko personas nopelnījušas valstīs, kurās tās nav rezidenti, par darbu, kas veikts par labu šīs valsts rezidentiem (un par ko tiem maksā rezidenti). Šajā kategorijā ietilpst iemaksas, ko veic darba devēji darbinieku vārdā sociālā nodrošinājuma shēmās vai privātos apdrošināšanas vai pensiju fondos (gan fondētos, gan nefondētos), lai darbiniekiem nodrošinātu pabalstus.

    Ieguldījumu ienākumi (kods 320)

    Ieguldījumu ienākumi ir ienākumi, kas radušies no ārējo finanšu aktīvu īpašumtiesībām un ko maksā vienas valsts rezidenti citas valsts rezidentiem. Ieguldījumu ienākumi ietver procentus, dividendes, filiāļu peļņas pārvedumus un tiešo ieguldītāju daļu tiešo ieguldījumu uzņēmumu nesadalītajos ieņēmumos. Ieguldījumu ienākumi jāklasificē, ievērojot tiešo ieguldījumu, portfeļa ieguldījumu un citu ieguldījumu kategorijas.

    Tiešo ieguldījumu ienākumi (kods 330)

    Tiešo ieguldījumu ienākumi, t.i., ienākumi no pašu kapitāla un ienākumi no parāda ietver ienākumus, kas uzkrājušies tiešajam ieguldītājam, kurš ir rezidents vienā valstī, no tā īpašumā esošā tiešo ieguldījumu kapitāla citas valsts uzņēmumā. Tiešo ieguldījumu ienākumi tiek atspoguļoti pēc neto principa par tiešajiem ieguldījumiem gan ārvalstīs, gan ziņotājā valstī (t.i., saņemtie ienākumi no pašu kapitāla un saņemtie ienākumi no parāda, no kuriem attiecīgi atskatīti maksājumi par ienākumiem no pašu kapitāla un maksājumi par ienākumiem no parāda). Ienākumus no pašu kapitāla iedala i) sadalītajos ienākumos (dividendes un sadalītā filiāļu peļņa) un ii) reinvestētajos ieņēmumos un nesadalītajā filiāļu peļņā. Ienākumi no parāda sastāv no procentiem, ko maksā par savstarpējiem parādiem, tiešajiem ieguldītājiem ārvalstu asociētie uzņēmumi vai otrādi. Ienākumus par priekšrocību akcijām bez balsstiesībām uzskata par procentu ienākumiem, nevis par ienākumiem no dividendēm, un tos ietver ienākumos no parāda.

    Dividendes un sadalītā filiāļu peļņa (kods 332)

    Dividendes, ieskaitot akcijās izmaksājamās dividendes, ir to ieņēmumu sadalīšana, kas piešķirti par akcijām vai citām dalības formām kapitālsabiedrību, kooperatīvu un valsts kapitālsabiedrību pamatkapitālā. Sadalītie ienākumi var būt dividendes par tiešajiem ieguldītājiem piederošajām parastajām un priekšrocību akcijām asociētajos uzņēmumos ārvalstīs vai otrādi.

    Reinvestētie ieņēmumi un nesadalītā filiāļu peļņa (kods 333)

    Reinvestētie ieņēmumi ietver tiešo ieguldītāju daļu – proporcionāli to rīcībā esošajam pašu kapitālam – i) ieņēmumos, ko ārvalstu meitas uzņēmumi un asociētie uzņēmumi nesadala dividenžu veidā, un ii) ieņēmumos, ko filiāles un citi uzņēmumi bez kapitāla daļām nepārskaita tiešajiem ieguldītājiem. (Ja šī ieņēmumu daļa nav identificēta, visi filiāļu ieņēmumi parasti jāsadala).

    Ienākumi no parāda (kods 334)

    Ienākumi no parāda ietver procentus, ko par savstarpējiem parādiem maksā tiešie ieguldītāji asociētajiem uzņēmumiem ārvalstīs vai otrādi. Ienākumus par priekšrocību akcijām bez balsstiesībām uzskata par procentu ienākumiem, nevis dividenžu ienākumiem, un tos ietver ienākumos no parāda.

    Pašu kapitāls un reinvestētie ieņēmumi ārvalstīs (kods 506)

    Pašu kapitāls ietver pašu kapitālu filiālēs, visas akcijas un daļas (gan ar balsstiesībām, gan bez tām) meitas uzņēmumos un asociētajos uzņēmumos (izņemot priekšrocību akcijas bez balsstiesībām, kas tiek uzskatītas par parāda vērtspapīriem un iekļautas citā tiešo ieguldījumu kapitālā) un citus kapitālieguldījumus. Reinvestētie ieņēmumi ietver tiešo ieguldītāju daļu (proporcionāli to tiešajai dalībai pašu kapitālā) ieņēmumos, ko meitas uzņēmumi vai asociētie uzņēmumi nav sadalījuši dividendēs, un filiāļu ieņēmumos, kas nav pārskaitīti tiešajam ieguldītājam.

    Pašu kapitāls un reinvestētie ieņēmumi ekonomikā, par kuru ziņo (kods 556)

    Pašu kapitāls ietver pašu kapitālu filiālēs, visas akcijas un daļas (gan ar balsstiesībām, gan bez tām) meitas uzņēmumos un asociētajos uzņēmumos (izņemot priekšrocību akcijas bez balsstiesībām, kas tiek uzskatītas par parāda vērtspapīriem un iekļautas citā tiešo ieguldījumu kapitālā) un citus kapitālieguldījumus. Reinvestētie ieņēmumi ietver tiešo ieguldītāju daļu (proporcionāli to tiešajai dalībai pašu kapitālā) ieņēmumos, ko meitas uzņēmumi vai asociētie uzņēmumi nav sadalījuši dividendēs, un filiāļu ieņēmumos, kas nav pārskaitīti tiešajam ieguldītājam.

    Portfeļa ieguldījumu ienākumi (kods 339)

    Portfeļa ieguldījumu ienākumi ietver ienākumu darījumus starp rezidentiem un nerezidentiem un rodas no akciju, obligāciju, parādzīmju un naudas tirgus instrumentu turēšanas. Šī kategorija tiek iedalīta ienākumos no līdzdalības vērtspapīriem (dividendes) un ienākumos no parāda (procenti).

    Citi ieguldījumu ienākumi (kods 370)

    Citi ieguldījumu ienākumi attiecīgi ietver saņemtos un maksātos procentus par visām citām rezidentu prasībām (aktīviem) un saistībām pret nerezidentiem. Šajā kategorijā ietilpst arī paredzētie ienākumi mājsaimniecībām no neto pašu kapitāla dzīvības apdrošināšanas uzkrājumos un pensiju fondos. Procenti par aktīviem ietver procentus par ilgtermiņa un īstermiņa kredītiem, par noguldījumiem, par citām komerciālām un finanšu prasījumiem un par valsts kreditoru pozīciju SVF. Procenti par saistībām ietver procentus par kredītiem, par noguldījumiem un citiem prasījumiem, kā arī procentus par SVF kredītu un aizdevumu izmantošanu. Iekļauti ir arī procenti, kas tiek maksāti SVF par fonda SDR turējumiem Vispārējo resursu kontā.

    Kārtējie pārvedumi (kods 379)

    Kārtējie pārvedumi ir kompensējošs postenis vienpusējiem darījumiem, kuros viena saimnieciskā vienība nodod reālus līdzekļus vai finanšu līdzekļus citai vienībai, nesaņemot pretī nekādus reālos līdzekļus vai finanšu līdzekļus. Šie resursi tiek patērēti nekavējoties vai drīz pēc pārveduma veikšanas. Kārtējie pārvedumi ir visi pārvedumi, kas nav kapitāla pārvedumi. Kārtējie pārvedumi tiek klasificēti valsts pārvaldes kārtējos pārvedumos un citu sektoru kārtējos pārvedumos ievērojot ziņotājas valsts sektoru.

    Valsts pārvaldes kārtējie pārvedumi (kods 380)

    Valsts pārvaldes pārvedumi attiecas uz kārtējo starptautisko sadarbību un ietver kārtējos pārvedumus naudā vai natūrā starp dažādu valstu valdībām vai starp valdībām un starptautiskām organizācijām.

    Citi sektori (kods 390)

    Kārtējie pārvedumi starp citiem sektoriem un nerezidentiem ietver tos pārvedumus, kas notiek starp fiziskām personām, starp nevalstiskām iestādēm vai organizācijām (vai starp šīm divām grupām), vai starp nerezidentu valsts iestādēm un fiziskām personām vai nevalstiskām iestādēm.

    Kapitāla konts (kods 994)

    Kapitāla konts ietver visus darījumus, kas saistīti ar kapitāla pārvedumu saņemšanu vai veikšanu un neražotu un nefinanšu aktīvu iegūšanu/nodošanu.

    Finanšu konts (kods 995)

    Finanšu konts ietver visus darījumus, kas saistīti ar valsts ārējo finanšu aktīvu un pasīvu īpašumtiesību maiņu. Šādas izmaiņas ietver prasību radīšanu un likvidēšanu pret pārējo pasauli vai otrādi. Visas sastāvdaļas ir klasificētas pēc ieguldījumu veida vai funkcionālā iedalījuma (tiešie ieguldījumi, portfeļa ieguldījumi, atvasinātie finanšu instrumenti, citi ieguldījumi, rezerves aktīvi).

    TIEŠIE IEGULDĪJUMI (kods 500)

    Ārvalstu tiešie ieguldījumi ir starptautisko ieguldījumu kategorija, kas atspoguļo vienas valsts rezidenta mērķi (tiešais ieguldītājs) iegūt ilglaicīgu interesi uzņēmumā, kas ir rezidents valstī, kas nav ieguldītāja valsts (tiešo ieguldījumu uzņēmums). “Ilglaicīga interese” nozīmē ilgtermiņa attiecību pastāvēšanu starp tiešo ieguldītāju un uzņēmumu un būtisku ieguldītāja ietekmi tiešo ieguldījumu uzņēmuma vadībā. Tiešie ieguldījumi ietver sākotnējos darījumus starp diviem subjektiem, tas ir, darījumus, kas nodrošina tiešo ieguldījumu attiecību izveidošanos, un visus tālākos darījumus starp tiem un starp citiem saistītiem uzņēmumiem – gan kapitālsabiedrībām, gan uzņēmumiem bez kapitāldaļām.

    Tiešie ieguldījumi ārvalstīs (kods 505)

    Tiešie ieguldījumi ir klasificēti galvenokārt pēc to virziena – rezidentu tiešie ieguldījumi ārvalstīs un nerezidentu tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo.

    Pašu kapitāls (kods 510)

    Pašu kapitāls ietver pašu kapitālu filiālēs, visas akcijas un daļas (gan ar balsstiesībām, gan bez tām) meitas uzņēmumos un asociētajos uzņēmumos (izņemot priekšrocību akcijas bez balsstiesībām, kas tiek uzskatītas par parāda vērtspapīriem un iekļautas citā tiešo ieguldījumu kapitālā) un citus kapitālieguldījumus. Pašu kapitāls ietver arī darījumus, kad tiešo ieguldījumu uzņēmums iegūst akcijas vai daļas tiešā ieguldītāja uzņēmumā.

    Reinvestētie ieņēmumi (kods 525)

    Reinvestētie ieņēmumi ietver tiešo ieguldītāju daļu (proporcionāli to tiešajai dalībai pašu kapitālā) ieņēmumos, ko meitas uzņēmumi vai asociētie uzņēmumi nav sadalījuši dividendēs, un filiāļu ieņēmumos, kas nav pārskaitīti tiešajam ieguldītājam. Šos reinvestētos ieņēmumus atspoguļo ienākumos, vienlaikus veicot kompensējošu darījuma ierakstu finanšu kontā.

    Cits tiešo ieguldījumu kapitāls (kods 530)

    Cits tiešo ieguldījumu kapitāls (savstarpējo parādu darījumi) ietver naudas līdzekļu aizņemšanos un aizdošanu – tostarp parāda vērtspapīrus, piegādātāja kredītus un priekšrocību akcijas bez balsstiesībām (kas tiek uzskatītas par parāda vērtspapīriem) – starp tiešajiem ieguldītājiem un filiālēm, meitas uzņēmumiem un asociētajiem uzņēmumiem. Tiešo ieguldījumu uzņēmuma parādu prasības pret tiešo ieguldītāju arī atspoguļo kā tiešo ieguldījumu kapitālu.

    Tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo(kods 555)

    Tiešos ieguldījumus klasificē galvenokārt pēc to virziena – rezidentu tiešie ieguldījumi ārvalstīs un nerezidentu tiešie ieguldījumi ekonomikā, par kuru ziņo.

    Pašu kapitāls (kods 560)

    Pašu kapitāls ietver pašu kapitālu filiālēs, visas akcijas un daļas (gan ar balsstiesībām, gan bez tām) meitas uzņēmumos un asociētajos uzņēmumos (izņemot priekšrocību akcijas bez balsstiesībām, kas tiek uzskatītas par parāda vērtspapīriem un iekļautas citā tiešo ieguldījumu kapitālā) un citus kapitālieguldījumus. Pašu kapitāls ietver arī darījumus, kad tiešo ieguldījumu uzņēmums iegūst akcijas vai daļas tiešā ieguldītāja uzņēmumā.

    Reinvestētie ieņēmumi (kods 575)

    Reinvestētie ieņēmumi ietver tiešo ieguldītāju daļu (proporcionāli to tiešajai dalībai pašu kapitālā) ieņēmumos, ko meitas uzņēmumi vai asociētie uzņēmumi nav sadalījuši dividendēs, un filiāļu ieņēmumos, kas nav pārskaitīti tiešajam ieguldītājam. Šos reinvestētos ieņēmumus atspoguļo ienākumos, vienlaikus veicot kompensējošu darījuma ierakstu finanšu kontā.

    Cits tiešo ieguldījumu kapitāls (kods 580)

    Cits tiešo ieguldījumu kapitāls (savstarpējo parādu darījumi) ietver naudas līdzekļu aizņemšanos un aizdošanu – tostarp parāda vērtspapīrus, piegādātāju kredītus un priekšrocību akcijas bez balsstiesībām (kas tiek uzskatītas par parāda vērtspapīriem) – starp tiešajiem ieguldītājiem un filiālēm, meitas uzņēmumiem un asociētajiem uzņēmumiem. Tiešo ieguldījumu uzņēmuma parādu prasības pret tiešo ieguldītāju arī atspoguļo kā tiešo ieguldījumu kapitālu.

    PORTFEĻA IEGULDĪJUMI (kods 600)

    Portfeļa ieguldījumi ietver darījumus ar līdzdalības vērtspapīriem un parāda vērtspapīriem. Parāda vērtspapīrus iedala obligācijās un parādzīmēs un naudas tirgus instrumentos, un atvasinātajos finanšu instrumentos, kad atvasinātie instrumenti rada finanšu prasības un saistības, ja vien tie nav klasificēti kā tiešie ieguldījumi vai rezerves aktīvi.

    Atvasinātie finanšu instrumenti (kods 910)

    Atvasināto finanšu instrumentu līgums ir finanšu instruments, kas ir piesaistīts citam noteiktam finanšu instrumentam vai rādītājam, vai precei un ar kura palīdzību noteiktus finanšu riskus (tādus kā procentu likmju riski, ārvalstu valūtas kursu riski, pašu kapitāla un preču cenu riski, kredītu riski utt.) var pilntiesīgi tirgot finanšu tirgos.

    CITI IEGULDĪJUMI (kods 700)

    Citi ieguldījumi ir citur neklasificēta kategorija, kurā ietilpst visi finanšu darījumi, kas nav ietverti tiešajos ieguldījumos, portfeļa ieguldījumos, atvasinātajos finanšu instrumentos vai rezerves aktīvos.


    Top