EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52022XC0622(02)

Standarta grozījuma apstiprināšana ar aizsargātu nosaukumu apzīmēta vīna nozares produkta specifikācijā: paziņojuma publicēšana saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 17. panta 2. un 3. Punktu 2022/C 240/08

PUB/2022/350

OJ C 240, 22.6.2022, p. 22–31 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

22.6.2022   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 240/22


Standarta grozījuma apstiprināšana ar aizsargātu nosaukumu apzīmēta vīna nozares produkta specifikācijā: paziņojuma publicēšana saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 17. panta 2. un 3. Punktu

(2022/C 240/08)

Šis paziņojums ir publicēts saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 (1) 17. panta 5. punktu.

PAZIŅOJUMS PAR STANDARTA GROZĪJUMU, AR KO GROZA VIENOTO DOKUMENTU

“Etna”

PDO-IT-A0780-AM02

Paziņojuma datums: 25.3.2022.

APSTIPRINĀTĀ GROZĪJUMA APRAKSTS UN PAMATOJUMS

1.   Informācija par dzirkstošo vīnu veidiem un attiecīgajām kategorijām

Apraksts: ir precizēti pastāvošie dzirkstošo vīna produktu veidi, nošķirot dzirkstošo baltvīnu un dzirkstošo sārtvīnu, no kuriem katrs ietilpst divās kategorijās, proti, “dzirkstošais vīns” un “kvalitatīvs dzirkstošais vīns”.

Pamatojums: “Etna” dzirkstošos baltvīnus un sārtvīnus gatavo no sarkanajām šķirnes “Nerello mascalese” vīnogām, izmantojot tikai tradicionālo metodi. Ņemot vērā šo produktu augsto kvalitāti un tirgus pieprasījuma pieaugumu attiecībā uz tiem, ir nolemts skaidrāk noteikt divu pieejamo ar ACVN “Etna” apzīmēto dzirkstošā vīna produktu paveidus un sniegt par tiem informāciju.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 1. punktu un vienotā dokumenta 4. punktu “Vīna(-u) apraksts”.

2.   Sekundāro vīnogu šķirņu kombinācija

Apraksts: attiecībā uz “Etna”bianco un “Etna”bianco superiore veidiem no sekundāro šķirņu saraksta ir svītrotas šķirnes “Minnella bianca” un “Trebbiano”, bet ir saglabāta norāde par Sicīlijas reģionam piemērotu šķirņu izmantošanu.

Pamatojums: divu minēto šķirņu nosaukumi ir svītroti skaidrības labad, jo šīs šķirnes jau ir iekļautas valsts reģistrā un klasificētas kā šķirnes, kas piemērotas audzēšanai Sicīlijas reģionā.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 2. punktu, bet neattiecas uz vienoto dokumentu.

3.   Izmaiņas “Etna” dzirkstošā vīna vīnogu šķirņu kombinācijā

Apraksts: minimālais šķirnes “Nerello mascalese” vīnogu daudzums “Etna” dzirkstošajā vīnā (sārtvīnā vai sārtvīnā, kas vinificēts baltvīnā) ir palielināts no 60 % līdz 80 %.

Pamatojums: šā grozījuma mērķis ir produkcijas identificēšana ar šķirnes “Nerello mascalese” vīnogu oriģinalitāti.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 2. punktu, bet neattiecas uz vienoto dokumentu.

4.   Administratīvas izmaiņas vīnogu ražošanas apgabalā

Apraksts: Paternò pašvaldības teritorija ir aizstāta ar Ragalna pašvaldības teritoriju.

Pamatojums: pēc izmaiņām publiskajā pārvaldē Ragalna pašvaldības teritorija tika izveidota kā autonoma pašvaldības teritorija, kas aizstāj Paternò pašvaldības teritoriju. Apgabals, kas attiecas uz kontrolēto cilmes vietas nosaukumu (KCVN) “Etna”, agrāk bija Paternò pašvaldības teritorija daļa, bet tagad pieder pie jaunizveidotās Ragalna pašvaldības teritorijas.

Šis formālais grozījums administratīvajā informācijā nerada nekādas izmaiņas tā apgabala robežās, kurā ražo ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Etna” apzīmētajam produktam paredzētās vīnogas.

Šis ir formāls grozījums, kas saistīts ar produkta specifikācijas 3. punkta un vienotā dokumenta 6. punkta (“Noteiktais ģeogrāfiskais apgabals”) atjaunināšanu.

5.   Augu minimālā skaita uz hektāru iekļaušana

Apraksts: attiecībā uz jauniem stādījumiem un atjaunotiem stādījumiem atstatumam jābūt tādam, lai vienā hektārā varētu iestādīt vismaz 4 600 vīnogulāju.

Pamatojums: jaunu stādījumu skaita pārbaude produktīvā izvietojumā tiek uzskatīta par būtisku saskaņā ar noteikumu, kas apvieno vietējo vīnkopības tradīciju un vīndārzu kvalitāti.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 4. punktu, bet neattiecas uz vienoto dokumentu.

6.   Sārtvīniem un dzirkstošajiem sārtvīnu un baltvīnu veidiem paredzēto vīnogu minimālais dabiskais spirta saturs tilpuma %

Apraksts: sārtvīniem un dzirkstošajiem vīnu veidiem paredzēto vīnogu minimālais dabiskais spirta saturs tilpuma % ražas novākšanas laikā ir samazināts par pusprocentpunktu, proti, sārtvīniem — no 12 līdz 11,5, bet dzirkstošajiem vīniem — no 10 līdz 9,5.

Pamatojums: prasība attiecībā uz abu minēto veidu vīniem ir spēja strādāt ar augstu skābuma saturu, un tāpēc, lai iegūtu ļoti izsmalcinātus un maigus vīnus, agrīnāko vīnogu novākšanā būtu jāpamatojas uz perfektu tehnoloģisko gatavību.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 4. pantu, bet neattiecas uz vienoto dokumentu.

7.   Pildīšana pudelēs noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā — atjaunināta atsauce uz tiesību aktiem

Apraksts: ir iekļauta atsauce uz Likuma Nr. 238/2016 35. panta 3. punktu par individuālām atļaujām ar kontrolētu cilmes vietas nosaukumu (KCVN) “Etna” apzīmētu vīnu pildīšanai pudelēs ārpus noteiktā ražošanas apgabala.

Pamatojums: šis ir atsauces uz spēkā esošajiem tiesību aktiem formāls atjauninājums.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 5. punktu un vienotā dokumenta 9. punktu (par papildu nosacījumiem attiecībā uz pildīšanu pudelēs noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā).

8.   Izmaiņas attiecībā uz “Etna”rosato krāsu, minimālo kopējo spirta saturu tilpuma % un minimālo bezcukuru ekstrakta saturu

Apraksts: ir veiktas izmaiņas attiecībā uz rozā toni, iekļaujot oranžas krāsas nianses, un svītrota norāde par rubīnsarkanu krāsu; minimālais kopējais spirta saturs tilpuma % ir samazināts no 12,50 % līdz 12 %; sausā ekstrakta vērtība ir samazināta no 20 līdz 18 g/l.

Pamatojums: var redzēt, ka izturēšanas laikā krāsas tonis mainās, un tagad, kad ar vīndarībā izmantotajiem jaunajiem paņēmieniem var ražot sārtvīnus gaišākās nokrāsās, nav pamata iekļaut rubīnsarkano krāsu. Ievērojot to, kas jau noteikts attiecībā uz spirta saturu vīnogās ražas novākšanas laikā, kā arī ar patēriņa posmu saistītu tehnisku un komerciālu iemeslu dēļ minimālais dabiskais spirta saturs tilpuma % ir samazināts līdz 12 % un sausā ekstrakta vērtība — līdz 18 g/l.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 6. punktu un vienotā dokumenta 4. punktu “Vīna(-u) apraksts”.

9.   Informācija par “Etna”bianco superiore minimālo kopējo skābumu

Apraksts: attiecībā uz “Etna”bianco superiore vīna veida kopējā skābuma fizikālķīmisko parametru ir noteikta tikai minimālā vērtība — 5,5 g/l.

Pamatojums: ir svītrots iepriekšējās redakcijās kļūdaini iekļautais vērtību diapazons no 5,5 līdz 7 g/l. Ar šo formālo grozījumu tiek norādīta tikai minimālā vērtība — 5,5 g/l.

Šis ir formāls grozījums, kas attiecas uz produkta specifikācijas 6. punktu un vienotā dokumenta 4. punktu “Vīna(-u) apraksts”.

10.   Patēriņam nodoto dzirkstošā baltvīna un dzirkstošā sārtvīna veidu īpašību iekļaušana

Apraksts: ir atsevišķi noteiktas patēriņam nodoto dzirkstošā baltvīna un dzirkstošā sārtvīna veidu īpašības. Iepriekš tie bija apvienoti vienā kategorijā “Dzirkstošais vīns”.

Pamatojums: dzirkstošie vīni ir nosaukuma “Etna” identitātes svarīga daļa, un tiem ir divi veidi: baltvīns un sārtvīns; tāpēc ir precīzāk noteiktas dzirkstošā vīna produktu (baltvīna un sārtvīna) abu paveidu fizikālķīmiskās un organoleptiskās īpašības.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 6. punktu un vienotā dokumenta 4. punktu “Vīna(-u) apraksts”.

11.   Marķējums un noformējums — lielākas ģeogrāfiskās vienības “Sicilia” izmantošana

Apraksts: ar ACVN “Etna” apzīmēto vīnu marķējumā un noformējumā var norādīt lielāku ģeogrāfisko vienību “Sicilia”.

Pamatojums: izmantojot lielākas ģeogrāfiskās vienības nosaukumu “Sicilia”, patērētājiem tiek sniegta plašāka informācija par ACVN “Etna” ģeogrāfisko atrašanās vietu reģionālajā vīnkopības sistēmā saskaņā ar spēkā esošajiem ES un valsts tiesību aktiem.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 7. punktu un vienotā dokumenta 9. punktu (papildu nosacījumi — papildu noteikumi attiecībā uz marķējumu).

12.   Iepakošana un aizvēršana sistēmas — pārformulēšana un precizēšana

Apraksts: stikla trauku maksimālais nominālais tilpums ir samazināts no 5 līdz 3 litriem; tas neattiecas uz Bordo vīna, Burgundijas vīna un Reinas vīna pudelēm, kuru maksimālais tilpums ir 18 litri.

Pamatojums: svītrojot 5 litru ierobežojumu, tiek izslēgta iespēja izmantot balonus, bet norādot ierobežojumu līdz 18 litriem, tiek veicināta lielu trauku izmantošana.

Apraksts: dzirkstošajiem vīniem ir atļautas visas spēkā esošajos tiesību aktos paredzētās aizvēršanas sistēmas, izņemot plastmasas materiālus.

Pamatojums: šis grozījums skaidri nosaka ražotāju nodomu aizliegt plastmasas materiālu izmantošanu dzirkstošajiem vīniem.

Apraksts: attiecībā uz visiem veidiem, izņemot “Etna”rosso riserva un “Etna”bianco superiore, ir svītrota prasība izmantot standarta korķus.

Pamatojums: ar šo grozījumu skaidri norāda, ka ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Etna” apzīmētiem vīniem, izņemot “Etna”rosso riserva un “Etna”bianco superiore, ir atļauti visi tiesību aktos atļautie aizvari. Tas paver iespēju ar šo nosaukumu apzīmētam vīnam izmantot mūsdienīgus aizvarus, ko bieži izmanto citās valstīs.

Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 8. punktu un vienotā dokumenta 9. punktu (par papildu nosacījumiem).

VIENOTAIS DOKUMENTS

1.   Produkta nosaukums

Etna

2.   Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes veids

ACVN — aizsargāts cilmes vietas nosaukums

3.   Vīnkopības produktu kategorijas

1.

Vīns

4.

Dzirkstošais vīns

5.

Kvalitatīvs dzirkstošais vīns

4.   Vīna(-u) apraksts

1.   “Etna” bianco

ĪSS APRAKSTS

Krāsa: salmu dzeltena, reizēm ar nelielām zeltainas krāsas niansēm.

Smarža: maiga, savdabīga.

Garša: sausa, svaiga, harmoniska.

Minimālais kopējais spirta saturs: 11,50 %.

Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 18,0 g/l.

Vispārīgās analītiskās īpašības

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

Izteikts vīnskābē — 5,5 grami uz litru

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

 

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

 

2.   “Etna” bianco superiore

ĪSS APRAKSTS

Krāsa: ļoti gaiši salmu dzeltena ar gaiši zaļu nokrāsu.

Smarža: maiga, savdabīga.

Garša: sausa, svaiga, harmoniska, viegla.

Minimālais kopējais spirta saturs: 12,00 %.

Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 18,0 g/l.

Vispārīgās analītiskās īpašības

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

Izteikts vīnskābē — 5,5 grami uz litru

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

 

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

 

3.   “Etna” rosso

ĪSS APRAKSTS

Krāsa: rubīnsarkana, kas izturēšanas laikā iegūst granātsarkanas krāsas nianses.

Smarža: intensīva, savdabīga.

Garša: sausa, silta, spēcīga, pilnestīga, harmoniska.

Minimālais kopējais spirta saturs: 12,50 %.

Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 20,0 g/l.

Vispārīgās analītiskās īpašības

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

Izteikts vīnskābē — 5,0 grami uz litru

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

 

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

 

4.   “Etna” rosso riserva

ĪSS APRAKSTS

Krāsa: rubīnsarkana, kas izturēšanas laikā iegūst granātsarkanas krāsas nianses.

Smarža: intensīva, savdabīga.

Garša: sausa, silta, spēcīga, pilnestīga, harmoniska.

Minimālais kopējais spirta saturs: 13,00 %.

Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 20,0 g/l.

Vispārīgās analītiskās īpašības

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

Izteikts vīnskābē — 4,5 grami uz litru

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

 

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

 

5.   “Etna” rosato

ĪSS APRAKSTS

Krāsa: dažādas intensitātes rozā ar oranžas krāsas niansēm.

Smarža: intensīva, savdabīga.

Garša: sausa, harmoniska.

Minimālais kopējais spirta saturs: 12,00 %.

Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 18,0 g/l.

Vispārīgās analītiskās īpašības

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

Izteikts vīnskābē — 5,0 grami uz litru

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

 

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

 

6.   “Etna” spumante bianco

ĪSS APRAKSTS

Putas: smalkas un noturīgas.

Krāsa: mainīgas intensitātes salmu dzeltena.

Smarža: intensīva un savdabīga, dažkārt ar citrusaugu notīm, ko papildina maigas rauga nianses.

Garša: pilnestīga, harmoniska, noturīga; no bruta līdz ekstra sausai.

Minimālais kopējais spirta saturs: 11,00 %.

Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 15,0 g/l.

Vispārīgās analītiskās īpašības

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

Izteikts vīnskābē — 5,0 grami uz litru

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

 

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

 

7.   “Etna” spumante rosato vai rosè

ĪSS APRAKSTS

Putas: smalkas un noturīgas.

Krāsa: dažādas intensitātes rozā ar oranžas krāsas niansēm.

Smarža: intensīva un savdabīga, dažkārt ar ziedu un pikantuma notīm, ko papildina maigas rauga nianses.

Garša: pilnestīga, harmoniska, noturīga; no bruta līdz ekstra sausai.

Minimālais kopējais spirta saturs: 11,00 %.

Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 15,0 g/l.

Vispārīgās analītiskās īpašības

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

Izteikts vīnskābē — 5,0 grami uz litru

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

 

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

 

5.   Vīndarības metodes

5.1.   Īpašās vīndarības metodes

1.   Dzirkstošie veidi — otrēja raudzēšana pudelē

Īpašā vīndarības metode:

dzirkstošo veidu ražošanā jāizmanto tikai dabisks otrējas raudzēšanas pudelē process, un tie jāatstāj uz nogulsnēm vismaz 18 mēnešus.

2.   Dzirkstošie veidi — vīndarība

Īpašā vīndarības metode:

dzirkstošie veidi jāgatavo šādi:

sārtvīnu veidi — vai nu gatavojot sārtvīnu no sarkanajām vīnogām, vai arī gatavojot vīnu no atsevišķi izspiestu sarkano un balto vīnogu kombinācijas,

baltvīnu veidi — gatavojot baltvīnu no sarkanajām vīnogām.

3.   Rosso riserva veids

Īpašā vīndarības metode:

apzīmējumu “riserva” sarkanvīniem drīkst izmantot tikai tad, ja tie ražošanas apgabalā ir izturēti vismaz četrus gadus, no kuriem vismaz 12 mēnešus — koka traukos. Izturēšanas periods sākas tā gada 1. novembrī, kurā novāktas vīnogas.

5.2.   Maksimālās ražas

1.

“Etna”bianco, bianco superiore, bianco spumante, rosso, rosato, rosato spumante

9 000 kg vīnogu no hektāra

2.

“Etna”rosso riserva

8 000 kg vīnogu no hektāra

6.   Noteiktais ģeogrāfiskais apgabals

Ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Etna” apzīmēto vīnu ražošanai piemēroto vīnogu ražošanas apgabals atrodas Katānijas [Catania] provincē un ietver zemi daļā šādu pašvaldību teritorijas: Biancavilla, S. Maria di Licodia, Ragalna, Belpasso, Nicolosi, Pedara, Trecastagni, Viagrande, Aci S. Antonio, Acireale, S. Venerina, Giarre, Mascali, Zafferana, Milo, S. Alfio, Piedimonte, Linguaglossa, Castiglione, Randazzo.

7.   Vīna vīnogu šķirnes

“Carricante B.”

“Catarratto bianco comune B.” — “Catarratto”

“Catarratto bianco lucido B.” — “Catarratto”

“Nerello cappuccio N.”

“Nerello cappuccio N.” — “Nerello mantellato”

“Nerello mascalese N.”

8.   Saiknes vai saikņu apraksts

Etna

Ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Etna” apzīmēto produktu gatavo Katānijas provincē — 20 pašvaldību teritorijā Etnas zemākajās nogāzēs, kur augstas kvalitātes produkciju nodrošina mainīgais klimats un augsne. “Etna” bija pirmais kontrolētais cilmes vietas nosaukums (KCVN), kas tika atzīts Sicīlijā. Augsne ir vulkāniska, bet klimats — mērens. Ar KCVN “Etna” apzīmētā produkta apgabalā šķirnes “Nerello mascalese” un “Carricante” vīnogas audzē lielā augstumā. Vietās, kur ir stāvas nogāzes, vīndārzus audzē terasēs, ko norobežo sausas akmens sienas. Visiem vīniem ir patīkams, harmonisks un elegants aromāts. Vulkāniskā augsnes sastāva un minerālvielu satura dēļ vīnus var ilgi glabāt. Šis ir Sicīlijas apgabals, kurā vīnogas nogatavojas visvēlāk, un ražas novākšanas sezona ilgst no septembra līdz oktobra beigām.

9.   Būtiski papildu nosacījumi (iepakojums, marķējums, citas prasības)

Vīndarības darbības noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā

Tiesiskais regulējums:

ES tiesību akti.

Papildu nosacījuma veids:

atkāpe attiecībā uz ražošanu noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā.

Nosacījuma apraksts:

tādas darbības kā vīna gatavošana, otrējā raudzēšanu, lai iegūtu dzirkstošo vīnu, obligātā izturēšana un nogatavināšana pudelē var veikt kā noteiktajā ražošanas apgabalā, tā arī citviet pašvaldību teritorijā; to var darīt ne tikai noteiktajā apgabalā konkrēti iekļautajā daļā, bet arī to pašvaldību teritorijā, kuras robežojas ar noteikto apgabalu.

Iepakošana noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā

Tiesiskais regulējums:

ES tiesību akti.

Papildu nosacījuma veids:

iepakošana noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā.

Nosacījuma apraksts:

saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 4. pantu ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Etna” apzīmētie vīni jāpilda pudelēs vīndarības apgabalā, lai aizsargātu kvalitāti un reputāciju un garantētu izcelsmi un efektīvu kontroli. Tomēr, lai aizsargātu to operatoru iepriekš noteiktās tiesības, kuri pildīšanu pudelēs tradicionāli veikuši ārpus noteiktā ražošanas apgabala, saskaņā Likuma Nr. 238/2016 35. panta 3. punktā paredzētajiem nosacījumiem var piešķirt individuālas atļaujas.

Marķējums un noformējums

Tiesiskais regulējums:

valsts tiesību aktos.

Papildu nosacījuma veids:

papildu noteikumi attiecībā uz marķējumu.

Nosacījuma apraksts:

ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Etna” apzīmētiem vīniem drīkst izmantot papildu ģeogrāfiskos apzīmējumus, kas norāda administratīvās vienības vai rajonus, kuros audzētas vīnogas, pamatojoties uz produkta specifikācijas 1. pielikumā iekļauto sarakstu.

Informācija par ražas gadu

Tiesiskais regulējums:

valsts tiesību aktos.

Papildu nosacījuma veids:

papildu noteikumi attiecībā uz marķējumu.

Nosacījuma apraksts:

vīnogu ražas gads jānorāda uz visiem ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Etna” apzīmētajiem vīniem, izņemot dzirkstošos vīnus, kas nav vienas ražas vīni.

Marķējums un noformējums

Tiesiskais regulējums:

valsts tiesību aktos.

Papildu nosacījuma veids:

papildu noteikumi attiecībā uz marķējumu.

Nosacījuma apraksts:

“Etna” vīnu marķējumā un noformējumā var izmantot lielākas ģeogrāfiskās vienības nosaukumu “Sicilia” saskaņā ar Likuma Nr. 238/2016 30. pantu un ar kontrolēto cilmes vietas nosaukumu “Sicilia” apzīmētā produkta specifikācijas 7. punkta 4. apakšpunktu.

Iepakojums un aizvēršanas sistēmas

Tiesiskais regulējums:

ES tiesību akti.

Papildu nosacījuma veids:

papildu noteikumi attiecībā uz marķējumu.

Nosacījuma apraksts:

ar KCVN “Etna” apzīmētus vīnus drīkst nodot patēriņam tikai stikla traukos, kuru nominālais tilpums nepārsniedz 3 litrus. Šis ierobežojums neattiecas uz tradicionālajām Bordo vīna, Burgundijas vīna un Reinas vīna stikla pudelēm, kuru atļautais maksimālais tilpums ir 18 litri.

Dzirkstošajiem vīniem ir atļautas visas spēkā esošajos tiesību aktos paredzētās aizvēršanas sistēmas, izņemot plastmasas materiālus.

Ir atļauti visi spēkā esošajos tiesību aktos atļautie aizvari, bet tas neattiecas uz rosso riserva un bianco superiore veidiem, kuriem obligāti jāizmanto standarta korķi.

Saite uz produkta specifikāciju

https://www.politicheagricole.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/17936


(1)  OV L 9, 11.1.2019., 2. lpp.


Top