Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32004D0005

    Komisijas lēmums (2003. gada 5. novembris), ar ko izveido Eiropas Banku uzraudzītāju komitejuDokuments attiecas uz EEZ.

    OV L 3, 7.1.2004, p. 28–29 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 29/01/2009; Atcelts ar 32009D0078

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2004/5(1)/oj

    32004D0005



    Oficiālais Vēstnesis L 003 , 07/01/2004 Lpp. 0028 - 0029


    Komisijas lēmums

    (2003. gada 5. novembris),

    ar ko izveido Eiropas Banku uzraudzītāju komiteju

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    (2004/5/EK)

    EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

    tā kā:

    (1) 2001. gada 1. jūnijā Komisija pieņēma Lēmumus 2001/527/EK [1] un 2001/528/EK [2], ar ko izveido attiecīgi Eiropas Vērtspapīru regulatoru komiteju un Eiropas Vērtspapīru komiteju.

    (2) Savās 2002. gada 5. februāra un 21. novembra rezolūcijās Eiropas Parlaments atbalstīja četru līmeņu pieeju Eiropas vērtspapīru tirgus regulējumam, kas atbalstīts Viedo komitejas nobeiguma ziņojumā, un aicināja attiecināt dažus minētās pieejas aspektus uz banku nozari un apdrošināšanas nozari, ja Padome skaidri apņemsies uzsākt reformu, lai nodrošinātu pareizu institūciju līdzsvaru.

    (3) 2002. gada 3. decembrī Padome aicināja Komisiju īstenot šādus pasākumus banku nozarē un apdrošināšanas nozarē, kā arī fondēto pensiju nozarē, un, cik vien iespējams drīz izveidot jaunas komitejas, kas darbosies kā padomdevējas iepriekš minētajās nozarēs.

    (4) Jāizveido neatkarīga iestāde, kas darbotos kā izvērtētāja, diskusiju un padomdevēja iestāde Komisijā banku darbības regulējuma un pārraudzības jomā.

    (5) Minētā iestāde – Eiropas Banku uzraudzītāju komiteja – turpmāk tekstā "Komiteja", sniedz savu ieguldījumu vienotā un savlaicīgā Kopienas tiesību aktu piemērošanā dalībvalstīs, kā arī uzraudzības prakses saskaņošanā Kopienā.

    (6) Komiteja veicina sadarbību banku darbības jomā, piemēram, informācijas apmaiņu.

    (7) Komitejas izveide neierobežo banku uzraudzības organizēšanu valsts vai Kopienas līmenī.

    (8) Komitejas sastāvs atspoguļo banku uzraudzības organizāciju un ņem vērā centrālo banku lomu banku nozares vispārējās stabilitātes nodrošināšanā valsts un Kopienas līmenī. Skaidri jānosaka tiesības, kādas ir dažādu kategoriju dalībniekiem. Jo īpaši katras dalībvalsts kompetentas uzraudzības iestādes uzņemas vadību un tām ir dotas balsstiesības; konfidenciālās diskusijās par atsevišķām uzraugāmām iestādēm vajadzības gadījumā piedalās tikai kompetentas uzraudzības iestādes un centrālās bankas, kam uzticēts uzraudzīt attiecīgās atsevišķās kredītiestādes.

    (9) Komiteja organizē savus darbības pasākumus un uztur ciešus darba sakarus ar Komisiju un komiteju, kura ir izveidota ar Komisijas Lēmumu 2004/10/EK (2003. gada 5. novembris), ar ko izveido Eiropas Banku komiteju [3].

    (10) Komiteja sadarbojas ar citām komitejām finanšu jomā, jo īpaši ar komiteju, kas izveidota ar Lēmumu 2004/10/EK, ar Eiropas Centrālo banku sistēmas Banku uzraudzības komiteju un Eiropas Banku uzraudzītāju kontaktgrupu. Jo īpaši Komitejai ir iespēja uzaicināt novērotājus no citām komitejām banku nozarē un finanšu jomā.

    (11) Komiteja laikus plaši, atklātā un pārredzamā veidā konsultējas ar tirgus dalībniekiem, patērētājiem un tiešajiem lietotājiem.

    (12) Katru reizi, kad Komiteja sniedz padomu par noteikumiem, kas piemērojami gan kredītiestādēm, gan ieguldījumu sabiedrībām, tā konsultējas ar iestādēm, kuras ir atbildīgas par to ieguldījumu sabiedrību uzraudzību, kas vēl nav pārstāvētas Komitejā,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Izveido neatkarīgu padomdevēju grupu banku uzraudzībai Kopienā – "Eiropas Banku uzraudzītāju komiteju" (turpmāk tekstā – "Komiteja").

    2. pants

    Komiteja dod padomus Komisijai vai nu pēc Komisijas pieprasījuma, ievērojot termiņu, kādu Komisija var noteikt, ņemot vērā jautājuma steidzamību, vai pēc pašas Komitejas iniciatīvas, jo īpaši par izpildes pasākumu projekta sagatavošanu banku darbības jomā.

    Komiteja dod ieguldījumu Kopienas direktīvu vienotā piemērošanā un dalībvalstu uzraudzības pasākumu saskaņošanā Kopienas teritorijā.

    Tā veicina uzraudzības sadarbību, tostarp informācijas apmaiņu par atsevišķām pārraugāmām iestādēm.

    3. pants

    Komitejas sastāvā ir šādu iestāžu augsta līmeņa pārstāvji:

    a) tādu valsts varasiestāžu pārstāvji, kuras atbildīgas par kredītiestāžu uzraudzību, turpmāk tekstā – "kompetentās uzraudzības iestādes";

    b) valstu centrālo banku pārstāvji, kam uzticēta īpaša atbildība par atsevišķu kredītiestāžu uzraudzību kopā ar kompetentu uzraudzības iestādi;

    c) centrālo banku pārstāvji, kas nav tieši iesaistīti atsevišķu kredītiestāžu uzraudzībā, tostarp Eiropas Centrālās bankas pārstāvji.

    Katra dalībvalsts norīko augsta līmeņa pārstāvi dalībai Komitejas sanāksmēs. Eiropas Centrālā banka norīko augsta līmeņa pārstāvi dalībai Komitejā.

    Komisija piedalās Komitejas sanāksmēs un norīko augsta līmeņa pārstāvi dalībai tās apspriedēs.

    Ikreiz, kad notiek apmaiņa ar konfidenciālu informāciju par atsevišķu pārraugāmu kredītiestādi, šādā diskusijā piedalās tikai kompetento uzraudzības iestāžu pārstāvji un valstu centrālo banku pārstāvji, kam uzticēta īpaša atbildība par attiecīgās atsevišķās kredītiestādes uzraudzību.

    Komiteja no kompetento uzraudzības iestāžu pārstāvjiem ievēl priekšsēdētāju.

    Komiteja var uzaicināt piedalīties tās sanāksmēs ekspertus un novērotājus.

    4. pants

    Komiteja uztur ciešus darba sakarus ar Komisiju un Komiteju, kas izveidota ar Komisijas Lēmumu 2004/10/EK.

    Tā var izveidot darba grupas. Darba grupās aicina piedalīties Komisiju.

    5. pants

    Pirms atzinuma iesniegšanas Komisijai Komiteja laikus plaši, atklātā un pārredzamā veidā konsultējas ar tirgus dalībniekiem, patērētājiem un tiešajiem lietotājiem.

    Katru reizi, kad Komiteja sniedz padomu par noteikumiem, ko piemēro gan kredītiestādēm, gan ieguldījumu sabiedrībām, tā konsultējas ar tām iestādēm, kuras ir atbildīgas par to ieguldījumu sabiedrību uzraudzību, kas vēl nav pārstāvētas Komitejā.

    6. pants

    Komiteja iesniedz Komisijai gada ziņojumu.

    7. pants

    Komiteja pieņem savu reglamentu un organizē pasākumus savai darbībai, tostarp balsstiesības. Balsstiesības ir tikai kompetento uzraudzības iestāžu pārstāvjiem.

    8. pants

    Komiteja sāk pildīt savus pienākumus 2004. gada 1. janvārī.

    Briselē, 2003. gada 5. novembrī

    Komisijas vārdā —

    Komisijas loceklis

    Frederik Bolkestein

    [1] OV L 191, 13.7.2001., 43. lpp.

    [2] OV L 191, 13.7.2001., 45. lpp.

    [3] OV L 3, 7.1.2004., 36. lpp.

    --------------------------------------------------

    Top