Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32023R0814

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2023/814 (2023. gada 14. aprīlis) par sīki izstrādātu kārtību, kādā Komisija veic noteiktas procedūras saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2022/1925 (Dokuments attiecas uz EEZ)

C/2023/2530

OV L 102, 17.4.2023, p. 6–19 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/814/oj

17.4.2023   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 102/6


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2023/814

(2023. gada 14. aprīlis)

par sīki izstrādātu kārtību, kādā Komisija veic noteiktas procedūras saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2022/1925

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2022/1925 (2022. gada 14. septembris) par sāncensīgiem un godīgiem tirgiem digitālajā nozarē un ar ko groza Direktīvas (ES) 2019/1937 un (ES) 2020/1828 (Digitālo tirgu akts) (1), un jo īpaši tās 46. panta 1. punkta a), d), e), f), h), i), j), k) un m) apakšpunktu,

pēc tam, kad visas ieinteresētās personas tika aicinātas iesniegt piezīmes,

apspriedusies ar Digitālo tirgu padomdevēju komiteju,

tā kā:

(1)

Regula (ES) 2022/1925 pilnvaro Komisiju pieņemt īstenošanas aktus, ar kuriem nosaka detalizētu piemērošanas kārtību attiecībā uz noteiktiem minētās regulas aspektiem. Saskaņā ar labas pārvaldības principu un juridiskās noteiktības principu ir jāparedz noteikumi par paziņojumiem, pieprasījumiem, ziņojumiem un citiem informācijas iesniegumiem, kā arī ir jānosaka datumi, kuros paziņojumu un informācijas iesniegumi stājas spēkā, un jāparedz procedūru sākšana saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925. Ir jāparedz arī noteikumi par to, kā Komisijas sākotnējo konstatējumu adresāti īsteno tiesības tikt uzklausītiem un tiesības piekļūt lietas materiāliem.

(2)

Lai nodrošinātu taisnīgu un efektīvu procedūru, kā arī faktisku un pilnīgu Regulas (ES) 2022/1925 izpildi un lai garantētu juridisko noteiktību visām attiecīgajām fiziskajām un juridiskajām personām, ir svarīgi cita starpā noteikt satvaru, kas reglamentē dokumentu sniegšanu saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925. Konkrētāk, ir jāparedz noteikumi par dokumentu formātu un maksimālo garumu, valodu lietojumu un dokumentu nosūtīšanas un saņemšanas procedūru. Turklāt ir jāparedz noteikumi par informāciju, kas uzņēmumiem, kuri sniedz platformas pamatpakalpojumus, jāiekļauj saskaņā ar 3. panta 3. punkta pirmo daļu iesniegtajos paziņojumos vai Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 3. punkta otrajā daļā minētās informācijas iesniegumos pēc Komisijas pieprasījuma. Gatavojot paziņojumu saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 3. punktu un šīs regulas 2. pantu, uzņēmumam, kas sniedz platformas pamatpakalpojumus, vajadzētu būt iespējai saprātīgā termiņā pirms šā paziņojuma sniegšanas uzsākt pirmspaziņošanas saziņu ar Komisiju nolūkā nodrošināt faktisku paziņošanu saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 3. punktu. Veicot savus uzdevumus saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925, Komisijai galvenokārt būs jāpaļaujas uz informāciju, ko sniedz attiecīgie uzņēmumi. Tādēļ ir īpaši svarīgi, lai informācija būtu pareiza un pilnīga, nebūtu maldinoša un attiecīgā gadījumā tiktu sniegta termiņā.

(3)

Regula (ES) 2022/1925 prasa specifisku procesuālo satvaru, kurā ņemtas vērā minētās regulas īpatnības. Minētajā satvarā būtu jācenšas noteikt ātru un iedarbīgu izskatīšanas un izpildes procesu, vienlaikus nodrošinot, ka tiek pilnvērtīgi aizsargātas procesā iesaistīto pušu tiesības tikt uzklausītām. Tādēļ būtu jāparedz skaidri un samērīgi noteikumi par to, kā īstenojamas tiesības tikt uzklausītam, tai skaitā noteikumi par piekļuvi Komisijas lietas materiāliem. Uzņēmumam vai uzņēmumu apvienībai, kam Komisija ir paziņojusi savus sākotnējos konstatējumus, vajadzētu būt tiesībām Komisijai noteiktā termiņā rakstiski paust savu viedokli, lai sabalansētu procedūras efektivitāti un lietderību, no vienas puses, un iespēju izmantot tiesības tikt uzklausītiem, no otras puses. Sākotnējo konstatējumu adresātam vajadzētu būt tiesībām uz attiecīgo faktu īsu izklāstīšanu un apliecinošu dokumentu iesniegšanu. Lai gan sākotnējo konstatējumu adresātam vienmēr vajadzētu būt tiesībām saņemt no Komisijas visu sākotnējos konstatējumos minēto dokumentu nekonfidenciālās versijas, tam saskaņā ar noteikumiem, kas jāizklāsta Komisijas lēmumā, būtu papildus jānodrošina piekļuve visiem Komisijas lietas materiāliem bez jebkādiem rediģējumiem. Noteiktās situācijās šī piekļuve būtu jāierobežo, arī tad, ja noteiktu dokumentu izpaušana kaitētu pusei, kas tos iesniegusi, vai ja prevalē citas intereses.

(4)

Piešķirot attiecīgajiem uzņēmumiem vai uzņēmumu apvienībām piekļuvi lietas materiāliem, Komisijai būtu samērīgā veidā jānodrošina komercnoslēpumu un citas konfidenciālas informācijas aizsardzība. Komisijai vajadzētu būt iespējai prasīt uzņēmumiem vai uzņēmumu apvienībām, kas iesniedz vai ir iesniegušas dokumentus, arī paziņojumus, lai uzņēmumi vai uzņēmumu apvienības identificētu komercnoslēpumus vai citu konfidenciālu informāciju. Lai nodrošinātu, ka trešo personu piezīmes par publikācijām vai apspriešanām saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 8. panta 6. punktu, 18. panta 5. un 6. punktu, 19. panta 2. punktu un 29. panta 4. punktu tiek pilnvērtīgi novērtētas, šādas piezīmes, piešķirot piekļuvi lietas materiāliem un sagatavojot Komisijas lēmumus, būtu jāuzskata par nekonfidenciālām, vienlaikus dodot trešām personām tiesības pieprasīt autora un sūtītāja vārda un uzvārda vai citas identificējošās informācijas rediģēšanu, pirms piezīmes tiek darītas zināmas sākotnējo konstatējumu adresātam vai jebkurai citai trešai personai.

(5)

Pirms Komisija dara dokumentus pieejamus savu sākotnējo konstatējumu adresātam, tai būtu jāizvērtē, vai informācijas izpaušanas nepieciešamība nolūkā pilnvērtīgi īstenot tiesības tikt uzklausītam ir lielāka nekā kaitējums, ko trešai personai izpaušana varētu radīt.

(6)

Juridiskās noteiktības labad Regulā (ES) 2022/1925 un šajā regulā noteiktie termiņi, tai skaitā termiņi, ko Komisija ir noteikusi saskaņā ar minētajām regulām, būtu jāreglamentē ar Padomes Regulu (EEK, Euratom) Nr. 1182/71 (2). Tomēr īpaši noteikumi par termiņiem būtu jāparedz, ciktāl tas ir nepieciešams,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

I NODAĻA

DARBĪBAS JOMA

1. pants

Priekšmets un darbības joma

Ar šo regulu nosaka sīki izstrādātu kārtību attiecībā uz:

1)

formu, kādā iesniedzami paziņojumi un informācijas iesniegumi saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. pantu, pamatoti pieprasījumi saskaņā ar minētās regulas 8. panta 3. punktu, 9. un 10. pantu, regulatīvie ziņojumi saskaņā ar minētās regulas 11. pantu un paziņojumi un informācijas iesniegumi saskaņā ar minētās regulas 14. un 15. pantu, kā arī attiecībā uz visu minēto dokumentu saturu un citiem elementiem;

2)

procedūrām saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 29. pantu;

3)

to, kā tiek īstenotas Regulas (ES) 2022/1925 34. pantā paredzētās tiesības tikt uzklausītam, un attiecībā uz informācijas izpaušanas noteikumiem;

4)

termiņiem.

II NODAĻA

PAZIŅOJUMI, PIEPRASĪJUMI UN CITI INFORMĀCIJAS IESNIEGUMI

2. pants

Paziņojumi un informācijas iesniegumi pēc Komisijas pieprasījuma

1.   Paziņojumos, kas sniedzami saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 3. punkta pirmo daļu, iekļauj visu informāciju, arī dokumentus, kas norādīti šīs regulas I pielikumā dotajā veidlapā.

2.   Informācijas iesniegumi pēc Komisijas informācijas pieprasījuma saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 3. punkta otro daļu ietver visu informāciju, arī dokumentus, kas norādīti Komisijas pieprasījumā. Komisija informācijas pieprasījumā var norādīt, kuras no šīs regulas I pielikumā iekļautās veidlapas iedaļām ir jāaizpilda.

3.   Ja saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 5. punktu paziņotājs uzņēmums vēlas kopā ar savu paziņojumu iesniegt pietiekami pamatotus argumentus, lai pierādītu, ka izņēmuma kārtā (lai gan tas atbilst visām minētās regulas 3. panta 2. punktā noteiktajām robežvērtībām), ņemot vērā apstākļus, kādos attiecīgais platformas pamatpakalpojums darbojas, tas neatbilst minētās regulas 3. panta 1. punkta prasībām, tas šādus argumentus sniedz paziņojuma pielikumā. Par katru atsevišķo platformas pamatpakalpojumu, par kuru paziņotājs uzņēmums vēlas sniegt pamatotus argumentus, iesniedz atsevišķu pielikumu. Paziņotājs uzņēmums arī skaidri norāda, uz kuru no trim kumulatīvajām prasībām, kas noteiktas Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 1. punktā, tā argumenti attiecas, un par katru argumentu paskaidro, kāpēc, neraugoties uz to, ka tas atbilst attiecīgajai minētās regulas 3. panta 2. punktā noteiktajai robežvērtībai, attiecīgais platformas pamatpakalpojums izņēmuma kārtā minētajai prasībai neatbilst.

4.   Saskaņā ar 1., 2 un 3. punktu Komisijai iesniegtā informācija ir pareiza, pilnīga un nav maldinoša. To izklāsta skaidrā, labi strukturētā un saprotamā veidā.

5.   Ja paziņotājs uzņēmums pieprasa sniegto informāciju nepublicēt vai citādi neizpaust citām personām, tas iesniedz šo informāciju atsevišķā dokumentā, uz katras lapas skaidri norādot “Komercnoslēpumi”, un norāda iemeslus.

6.   Šā panta 1., 2. un 3. punktā minētos paziņojumus un informācijas iesniegumus sagatavo vienā no Savienības oficiālajām valodām. Procedūras valoda ir valoda, kurā ir sagatavots 1. punktā minētais paziņojums vai, ja tāda nav, valoda, kurā ir sagatavots 2. punktā minētais informācijas iesniegums, ja vien Komisija un attiecīgais uzņēmums nav vienojušies citādi. Visus pielikumus saskaņā ar 1. punktu iesniedz to oriģinālvalodā, un, ja to oriģinālvaloda nav viena no Savienības oficiālajām valodām, tiem pievieno precīzu tulkojumu procedūras valodā.

7.   Paziņojumiem un informācijas iesniegumiem, kas minēti 1., 2. un 3. punktā, pievieno rakstisku pierādījumu, ka personas, kas tos iesniedz, ir pilnvarotas rīkoties attiecīgā uzņēmuma vārdā.

8.   Komisija pēc pamatota pieprasījuma var atbrīvot uzņēmumu no pienākuma sniegt konkrētus dokumentus vai informāciju, kas vajadzīga 1. punktā minētajam paziņojumam, ja tā uzskata, ka paziņojuma novērtēšanai saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 4. punktu minēto pienākumu izpilde nav nepieciešama.

9.   Komisija bez liekas kavēšanās rakstiski apstiprina attiecīgajam uzņēmumam vai tā pārstāvjiem 1., 2. un 3. punktā minēto paziņojumu vai informācijas iesniegumu saņemšanu.

3. pants

Paziņojumu un informācijas iesniegumu spēkā stāšanās datums

1.   Ja informācija, kas ietverta paziņojumā vai informācijas iesniegumā, vai pamatotajos argumentos, kas minēti šīs regulas 2. panta 1., 2 un 3. punktā, kādā no būtiskajiem aspektiem ir nepilnīga, Komisija bez liekas kavēšanās rakstiski informē attiecīgo uzņēmumu vai tā pārstāvjus. Šādā gadījumā paziņojums vai informācijas iesniegums stājas spēkā dienā, kad Komisija saņem pilnīgu informāciju, vai dienā, kad Komisija informē attiecīgo uzņēmumu, ka, ņemot vērā attiecīgos apstākļus, pieprasītā informācija vairs nav vajadzīga.

2.   Ja 2. panta 1., 2. un 3. punktā minētais paziņojums vai informācijas iesniegums, vai pamatotu argumentu iesniegums attiecas uz diviem vai vairākiem platformas pamatpakalpojumiem, Komisija var precizēt, ka paziņojumā vai iesniegumā iekļautā informācija ir nepilnīga tikai attiecībā uz vienu vai vairākiem no minētajiem platformas pamatpakalpojumiem. Šādā gadījumā tikai attiecībā uz šiem platformas pamatpakalpojumiem paziņojums vai iesniegums stājas spēkā dienā, kad Komisija saņem pilnīgu informāciju, vai dienā, kad Komisija attiecīgo uzņēmumu informē, ka, ņemot vērā attiecīgos apstākļus, pieprasītā informācija vairs nav vajadzīga.

3.   Kamēr paziņojums tiek pārskatīts, paziņotājs uzņēmums bez liekas kavēšanās Komisijai paziņo turpmāk minēto informāciju:

a)

jebkādas būtiskas izmaiņas faktos, kas norādīti 2. panta 1., 2. vai 3. punktā minētajā paziņojumā vai informācijas vai pamatotu argumentu iesniegumā, t. i., izmaiņas, kuras radušās pēc attiecīgā paziņojuma vai iesnieguma nosūtīšanas un par kurām uzņēmums zina vai tam būtu jāzina;

b)

jebkura jauna informācija, kas ir kļuvusi zināma pēc paziņojuma vai iesnieguma nosūtīšanas, ko uzņēmums zina vai tam būtu jāzina un kas būtu bijusi jāiesniedz, ja tā būtu bijusi zināma brīdī, kad paziņojums vai iesniegums tika iesniegts.

4.   Komisija rakstiski un bez liekas kavēšanās informē attiecīgo uzņēmumu par 3. punktā minēto būtisko izmaiņu vai jaunas informācijas saņemšanu. Ja šādas izmaiņas vai informācija varētu būtiski ietekmēt Komisijas veikto novērtējumu attiecībā uz 2. panta 1., 2. vai 3. punktā minēto paziņojumu, informācijas vai pamatotu argumentu iesniegumu, paziņojumu vai iesniegumu par spēkā esošu uzskata dienā, kad Komisija attiecīgo informāciju ir saņēmusi. Komisija par to informē uzņēmumu.

5.   Šā panta nolūkā informāciju, kas ir daļēji vai pilnīgi nepareiza vai maldinoša, uzskata par nepilnīgu informāciju.

4. pants

Dokumentu formāts un garums

1.   Iesniedzot Komisijai dokumentus saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925, ir jāievēro formāts un lappušu skaita ierobežojumi, kas noteikti šīs regulas II pielikumā.

2.   Komisija pēc pamatota lūguma var atļaut uzņēmumam vai uzņēmumu apvienībai minētos lappušu skaita ierobežojumus pārsniegt, ja un ciktāl uzņēmums vai uzņēmumu apvienība pamato, ka ir objektīvi neiespējami vai pārmērīgi grūti attiecīgos īpaši sarežģītos juridiskos vai faktiskos jautājumus izklāstīt, ievērojot attiecīgo lappušu skaitu.

3.   Ja dokuments, ko uzņēmums vai uzņēmumu apvienība iesniedz saskaņā ar šo regulu vai Regulu (ES) 2022/1925, neatbilst 1. un 2. punktam, Komisija var prasīt uzņēmumam vai uzņēmumu apvienībai dokumentu sakārtot.

III NODAĻA

PROCEDŪRU SĀKŠANA

5. pants

Procedūru sākšana

1.   Procedūras, kuru nolūks ir pieņemt lēmumu saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 29. pantu, Komisija var nolemt uzsākt jebkurā brīdī, bet ne vēlāk kā dienā, kad tā sniedz sākotnējos konstatējumus saskaņā ar minētās regulas 29. panta 3. punktu.

2.   Procedūru sākšanu Komisija publisko.

IV NODAĻA

TIESĪBAS TIKT UZKLAUSĪTAM UN PIEKĻŪT LIETAS MATERIĀLIEM

6. pants

Apsvērumi par sākotnējiem konstatējumiem

Regulas (ES) 2022/1925 34. panta 1. punktā minēto sākotnējo konstatējumu adresāts termiņā, ko Komisija noteikusi atbilstīgi minētās regulas 34. panta 2. punktam, var īsi un saskaņā ar šīs regulas II pielikumā noteiktajām dokumentu formāta un garuma prasībām paust Komisijai savu viedokli rakstiski un iesniegt pierādījumus, kas to pamato. Komisijai nav pienākuma ņemt vērā rakstiskus informācijas iesniegumus, kas saņemti pēc minētā termiņa beigām.

7. pants

Konfidenciālas informācijas identificēšana un aizsardzība

1.   Ja vien Regulā (ES) 2022/1925 vai šīs regulas 8. pantā nav noteikts citādi un neskarot šā panta 6. punktu, Komisija neizpauž vai nedara pieejamu informāciju vai dokumentus, ko tā ir savākusi vai ieguvusi, ja tie satur fizisku vai juridisku personu komercnoslēpumus vai citu konfidenciālu informāciju.

2.   Pieprasot informāciju saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 21. pantu vai veicot iztaujāšanu saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 22. pantu, Komisija attiecīgās fiziskās vai juridiskās personas informē par to, ka, sniedzot informāciju Komisijai, tās piekrīt, ka piekļuvi minētajai informācijai var piešķirt saskaņā ar šīs regulas 8. pantu. Jebkurā gadījumā 8. panta noteikumus piemēro visiem dokumentiem, kas Komisijai iesniegti spontāni saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925 vai šo regulu.

3.   Neskarot 2. punktu, Komisija var pieprasīt, lai fiziskas vai juridiskas personas, kas ir Komisijas lietas dokumentu autori, identificē dokumentus, paziņojumus vai to daļas, ko tās uzskata par tādām, kas satur komercnoslēpumus vai citu konfidenciālu informāciju. Komisija var arī noteikt termiņu, kādā fiziskām vai juridiskām personām jāidentificē jebkura Komisijas lēmuma daļa, kas, viņuprāt, ietver komercnoslēpumus vai citu konfidenciālu informāciju.

4.   Komisija var noteikt termiņu, kādā fiziskām vai juridiskām personām:

a)

par katru atsevišķu dokumentu, paziņojumu vai tā daļu konkrēti jāpamato sava prasība attiecībā uz komercnoslēpumiem un citu konfidenciālu informāciju;

b)

jāsniedz Komisijai to dokumentu vai paziņojumu nekonfidenciāla versija, kuros komercnoslēpumi un cita konfidenciāla informācija ir skaidri un saprotami rediģēta;

c)

par katru rediģēto informāciju jāsniedz īss, nekonfidenciāls un skaidrs apraksts.

5.   Ja fiziskas vai juridiskas personas Komisijas noteiktajā termiņā neatbild uz pieprasījumu, kas izteikts saskaņā ar 3. vai 4. punktu, Komisija var uzskatīt, ka attiecīgajos dokumentos vai paziņojumos komercnoslēpumu vai citas konfidenciālas informācijas nav.

6.   Ja Komisija konstatē, ka noteiktu informāciju, kurai fiziska vai juridiska persona ir pieprasījusi konfidencialitātes statusu, var izpaust tāpēc, ka šī informācija nav uzskatāma par komercnoslēpumu vai citu konfidenciālu informāciju, vai tāpēc, ka tās izpaušana ir sevišķi svarīga, tā informē attiecīgo fizisko vai juridisko personu par nodomu šādu informāciju izpaust, ja vien tā nesaņem iebildumus vienas nedēļas laikā. Ja attiecīgā fiziskā vai juridiskā persona iesniedz iebildumus, Komisija var pieņemt pamatotu lēmumu, norādot datumu, pēc kura informācija tiks izpausta. Minētais termiņš nav mazāks par vienu nedēļu no paziņošanas datuma. Lēmumu paziņo attiecīgajai fiziskajai vai juridiskajai personai.

7.   Visas ar publikācijām vai apspriešanos saistītās trešo personu piezīmes saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 8. panta 6. punktu, 18. panta 5. punktu un 6. punktu, 19. panta 2. punktu un 29. panta 4. punktu uzskata par nekonfidenciālām, ja vien Komisija nav norādījusi citādi. Ieinteresētajām trešām personām, kas iesniedz piezīmes, ir tiesības pieprasīt autora un sūtītāja vārda un uzvārda vai citas identificējošās informācijas rediģēšanu, pirms piezīmes tiek darītas zināmas sākotnējo konstatējumu adresātam vai jebkurai citai trešai personai. Minētās piezīmes vai jebkuru to nekonfidenciālo versiju Komisija var darīt publiski pieejamu, ja publicēšanas vai apspriešanās kontekstā šī iespēja tika norādīta.

8. pants

Piekļuve lietas materiāliem

1.   Piekļuvi lietas materiāliem Komisija piešķir pēc pieprasījuma uzņēmumam vai uzņēmumu apvienībai, kurai tā ir adresējusi sākotnējos konstatējumus saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 34. panta 1. punktu (“adresāts”). Piekļuvi lietas materiāliem pirms sākotnējo konstatējumu paziņojuma nepiešķir.

2.   Nodrošinot piekļuvi lietas materiāliem, Komisija izsniedz adresātam visus sākotnējos konstatējumos minētos dokumentus, ar rediģējumiem, kas saskaņā ar 7. panta 3. punktu veikti nolūkā aizsargāt komercnoslēpumus vai citu konfidenciālu informāciju.

3.   Neskarot 4. punktu, Komisija nodrošina piekļuvi arī visiem tās lietā esošajiem materiāliem, bez jebkādiem rediģējumiem, saskaņā ar izpaušanas noteikumiem, kas ir jānoteic Komisijas lēmumā. Informācijas izpaušanas noteikumus noteic saskaņā ar turpmāk minētajiem noteikumiem:

a)

piekļuvi dokumentiem piešķir tikai ierobežotam skaitam konkrēto ārējo juridisko un ekonomisko padomdevēju un ārējiem tehniskajiem ekspertiem, kurus adresāts ir iesaistījis un kuru vārdus un uzvārdus iepriekš paziņo Komisijai;

b)

minētie konkrētie ārējie juridiskie un ekonomiskie padomdevēji un ārējie tehniskie eksperti ir uzņēmumi, uzņēmumu darbinieki vai personas, kuras ir uzņēmuma darbinieku situācijai pielīdzināmā situācijā. Viņiem visiem ir saistoši informācijas izpaušanas noteikumi;

c)

dienā, kad Komisija pieņem lēmumu, kurā izklāstīti informācijas izpaušanas noteikumi, konkrēto ārējo juridisko un ekonomisko padomdevēju un ārējo tehnisko ekspertu sarakstā iekļautās personas nedrīkst būt darba attiecībās ar adresātu vai adresāta darbinieku situācijai pielīdzināmā situācijā. Ja iztaujāšanas laikposmā vai trīs gadu laikā pēc Komisijas veiktās iztaujāšanas beigām konkrētais ārējais juridiskais vai ekonomiskais padomdevējs vai ārējie tehniskie eksperti stājas darba attiecībās ar adresātu vai citiem uzņēmumiem, kas darbojas tajos pašos tirgos kā adresāts, tad konkrētais ārējais juridiskais vai ekonomiskais padomdevējs vai ārējais tehniskais eksperts un adresāts nekavējoties informē Komisiju par attiecīgo darba attiecību noteikumiem. Turklāt attiecīgais ārējais juridiskais vai ekonomiskais padomdevējs vai ārējais tehniskais eksperts sniedz Komisijai apliecinājumu, ka tam vairs nav piekļuves informācijai vai dokumentiem, kas iekļauti lietas materiālos, kuriem saskaņā ar a) apakšpunktu tam ir bijusi piekļuve un kurus Komisija nav darījusi pieejamus adresātam. Tie arī sniedz Komisijai garantijas, ka arī turpmāk ievēros šā punkta d) apakšpunktā minētās prasības;

d)

konkrētais ārējais juridiskais un ekonomiskais padomdevējs un ārējie tehniskie eksperti neizpauž nevienu no iesniegtajiem dokumentiem vai to saturu nevienai fiziskai vai juridiskai personai, kurai informācijas izpaušanas noteikumi nav saistoši, un neizmanto nevienu no iesniegtajiem dokumentiem vai to saturu citiem mērķiem kā vien turpmāk 8. panta 8. punktā minētajiem mērķiem;

e)

informācijas izpaušanas noteikumos Komisija precizē, kādi ir informācijas izpaušanai paredzētie tehniskie līdzekļi un attiecīgais ilgums. Informāciju var izpaust elektroniski vai (attiecībā uz dažiem vai visiem dokumentiem) klātienē Komisijas telpās.

4.   Ārkārtas apstākļos Komisija var pieņemt lēmumu nepiešķirt piekļuvi noteiktiem dokumentiem vai piešķirt piekļuvi daļēji rediģētiem dokumentiem saskaņā ar 3. punktā minētajiem informācijas izpaušanas noteikumiem, ja tā konstatē, ka kaitējums, ko dokumentu iesniedzēja puse varētu ciest no attiecīgās izpaušanas saskaņā ar šiem noteikumiem, kopumā varētu būt lielāks nekā labums, ko, īstenojot tiesības tikt uzklausītam, sniegtu pilna dokumenta izpaušana. Neskarot Regulas (ES) 2022/1925 34. panta 4. punkta ceturto un piekto teikumu, Komisija tā paša iemesla dēļ var nolemt neizpaust vai tikai daļēji izpaust savu saraksti ar dalībvalstu vai trešo valstu publiskā sektora iestādēm un cita veida sensitīvus dokumentus.

5.   Konkrētais ārējais juridiskais un ekonomiskais padomdevējs un ārējie tehniskie eksperti, kas minēti 3. punktā, vienas nedēļas laikā pēc tam, kad saskaņā ar izpaušanas noteikumiem saņemta piekļuve lietas materiāliem, var iesniegt Komisijai pamatotu pieprasījumu saņemt piekļuvi jebkura Komisijas lietas dokumenta nekonfidenciālai versijai, kas vēl nav iesniegta adresātam saskaņā ar 2. punktu, lai šādu nekonfidenciālu versiju darītu pieejamu adresātam vai lai izpaušanas noteikumi tiktu papildus attiecināti uz kādu citu konkrētu ārējo juridisko un ekonomisko padomdevēju vai ārējiem tehniskajiem ekspertiem. Šādu papildu piekļuvi vai attiecināšanu uz papildpersonām var piešķirt tikai izņēmuma kārtā un ar noteikumu, ka tas ir nepieciešams, lai pienācīgi īstenotu adresāta tiesības tikt uzklausītam.

6.   Šā panta 4. vai 5. punkta piemērošanas nolūkā Komisija attiecīgo dokumentu iesniedzējai pusei var prasīt iesniegt dokumentu nekonfidenciālu versiju saskaņā ar 7. panta 3. un 4. punktu.

7.   Ja Komisija uzskata, ka pieprasījums saskaņā ar 5. punktu ir pamatots, ņemot vērā vajadzību nodrošināt, ka adresāts var pilnvērtīgi izmantot savas tiesības tikt uzklausītam, Komisija pieprasa, lai puse, kas iesniegusi attiecīgos dokumentus, vai nu piekrīt darīt pieejamu adresātam nekonfidenciālu versiju, vai piekrīt tam, ka izpaušanas noteikumu attiecināšanu paplašina attiecībā uz konkrētām personām vai uzņēmumiem un tikai attiecībā uz konkrētiem dokumentiem. Ja attiecīgos dokumentus iesniegusī puse nepiekrīt, Komisija pieņem lēmumu, kurā izklāsta attiecīgo dokumentu izpaušanas noteikumus.

8.   Dokumentus, kas iegūti, piekļūstot lietas materiāliem saskaņā ar šo pantu, izmanto tikai to attiecīgo procedūru vajadzībām, kuru ietvaros piekļuve minētajiem dokumentiem tika piešķirta, vai to administratīvo vai tiesvedības procedūru vajadzībām, kuras attiecas uz Regulas (ES) 2022/1925 piemērošanu un ir saistītas ar minētajam procedūrām.

9.   Lai izvairītos no nesamērīgas kavēšanās vai administratīvā sloga, jebkurā procedūras brīdī Komisija tā vietā, lai piekļuvi lietas materiāliem nodrošinātu saskaņā ar metodi, kas paredzēta iepriekš 3. punktā, vai apvienojumā ar šo metodi, var dot piekļuvi dažiem vai visiem dokumentiem, kas rediģēti saskaņā ar 7. panta 3. punktu.

V NODAĻA

TERMIŅI

9. pants

Termiņa skaitīšanas sākums

1.   Neskarot 2. punktu, Regulā (ES) 2022/1925 un šajā regulā noteiktos termiņus aprēķina saskaņā ar Regulu (EEK, Euratom) Nr. 1182/71.

2.   Atkāpjoties no 1. punkta, termiņus sāk skaitīt no nākamās darba dienas pēc notikuma, uz kuru attiecas Regulas (ES) 2022/1925 vai šīs regulas attiecīgais noteikums.

3.   Ja dokuments neatbilst šīs regulas II pielikumā noteiktajām prasībām par formātu un garumu, termiņus nesāk skaitīt, kamēr dokuments nav labots atbilstīgi Komisijas pieprasījumam saskaņā ar 4. panta 3. punktu.

10. pants

Termiņu noteikšana

1.   Nosakot termiņu saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925 vai šo regulu, Komisija pienācīgi ņem vērā visus attiecīgos faktu un tiesību aktu elementus un visas attiecīgās intereses, jo īpaši iespēju personām izmantot savas tiesības tikt uzklausītām, ka arī procedūru lietderību.

2.   Attiecīgā gadījumā un pēc attiecīgo uzņēmumu vai uzņēmumu apvienību pamatota pieprasījuma, kas iesniegts pirms termiņa beigām, kuru Komisija noteikusi saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925 vai šo regulu, termiņus var pagarināt. Lemjot par šāda pagarinājuma piešķiršanu, Komisija novērtē, vai pieprasījuma pamatojums ir pietiekams un vai pieprasītais pagarinājums var apdraudēt atbilstību piemērojamajiem procesuālajiem termiņiem, kas noteikti Regulā (ES) 2022/1925.

VI NODAĻA

VISPĀRĪGI UN NOBEIGUMA NOTEIKUMI

11. pants

Dokumentu nosūtīšana un saņemšana

1.   Saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925 un šo regulu noteiktā dokumentu nosūtīšana uz Komisiju un no tās notiek digitāli. Komisija var publicēt un regulāri atjaunināt tehniskās specifikācijas attiecībā uz nosūtīšanas un parakstīšanas līdzekļiem.

2.   Digitāli nosūtītiem dokumentiem jābūt parakstītiem, izmantojot vismaz vienu kvalificētu elektronisko parakstu, kas atbilst prasībām, kuras noteiktas Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 910/2014 (3).

3.   Dokumentus, kas Komisijai nosūtīti, izmantojot digitālus līdzekļus, uzskata par saņemtiem dienā, kad Komisija nosūta saņemšanas apstiprinājumu.

4.   Dokumentu, kas Komisijai nosūtīts, izmantojot digitālus līdzekļus, uzskata par nesaņemtu, ja pastāv viena no šādām situācijām:

a)

dokuments vai tā daļas ir darbotiesnespējīgas vai izmantošanai nederīgas;

b)

dokuments satur vīrusus, ļaunprogrammatūru vai citus apdraudējumus;

c)

dokumentā esošā elektroniska paraksta derīgumu Komisija nevar pārbaudīt.

5.   Ja pastāv kāda no 4. punktā minētajām situācijām, Komisija bez liekas kavēšanās informē par to sūtītāju un dod tam iespēju saprātīgā termiņā paust savu viedokli un situāciju labot.

6.   Atkāpjoties no 1. punkta, ārkārtas apstākļos, kuru dēļ nosūtīšana, izmantojot digitālus līdzekļus, nav iespējama vai ir pārmērīgi apgrūtināta, dokumentus var Komisijai nosūtīt ierakstītā vēstulē. Uzskata, ka Komisija minētos dokumentus ir saņēmusi dienā, kad tie ir piegādāti atbildīgā Komisijas dienesta adresē, ko Komisija publicējusi savā tīmekļvietnē.

7.   Atkāpjoties no 1. punkta, ārkārtas apstākļos, kuru dēļ nosūtīšana ar digitāliem līdzekļiem un nosūtīšana ierakstītā vēstulē nav iespējama vai ir pārmērīgi apgrūtināta, dokumentus var piegādāt Komisijai personīgi. Uzskata, ka minētie dokumenti ir saņemti dienā, kad tie piegādāti atbildīgā Komisijas dienesta adresē, ko Komisija publicējusi savā tīmekļvietnē. Piegādi apstiprina Komisijas apstiprinājums par saņemšanu.

12. pants

Stāšanās spēkā

Šī regula stājas spēkā 2023. gada 2. maijā.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2023. gada 14. aprīlī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētāja

Ursula VON DER LEYEN


(1)   OV L 265, 12.10.2022., 1. lpp.

(2)  Padomes Regula (EEK, Euratom) Nr. 1182/71 (1971. gada 3. jūnijs), ar ko nosaka laikposmiem, datumiem un termiņiem piemērojamus noteikumus (OV L 124, 8.6.1971., 1. lpp.).

(3)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 910/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem elektronisko darījumu veikšanai iekšējā tirgū un ar ko atceļ Direktīvu 1999/93/EK (OV L 257, 28.8.2014., 73. lpp.).


I PIELIKUMS

VEIDLAPA PAZIŅOJUMAM SASKAŅĀ AR REGULAS (ES) 2022/1925 3. PANTA 3. PUNKTU VĀRTZIŅA STATUSA NOTEIKŠANAS VAJADZĪBĀM (“Vārtziņa statusa veidlapa”)

1. IEDAĻA

Informācija par paziņotāju uzņēmumu

1.1.

Sniedziet šādu informāciju par paziņotāju uzņēmumu:

1.1.1.

uzņēmuma nosaukums;

1.1.2.

paziņotāja uzņēmuma korporatīvās struktūras apraksts, aptverot: i) vienības, kas sniedz katru no turpmāk 2.1.1. iedaļā norādītajiem platformas pamatpakalpojumiem, un ii) vienības, kas tieši vai netieši pilnībā vai kopīgi kontrolē iepriekšminētās vienības (1); un

1.1.3.

kontaktinformācija, tai skaitā:

1.1.3.1.

attiecīgās kontaktpersonas vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese un amats; norādītajai adresei jābūt piegādes adresei, uz kuru var nosūtīt dokumentus un jo īpaši Komisijas lēmumus un citus procedūras dokumentus, un norādītajai kontaktpersonai jābūt pilnvarotai saņemt dokumentus;

1.1.3.2.

ja dokumentu un jo īpaši Komisijas lēmumu un citu procedūras dokumentu saņemšanai uzņēmums ir iecēlis vienu vai vairākus ārējos pilnvarotos pārstāvjus: katra pārstāvja vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese un amats; par katru pārstāvi sagatavotās rakstiskās pilnvaras oriģināls (pamatojoties uz Komisijas vietnē pieejamo pilnvaras paraugu).

1.2.

Norādiet, vai paziņotājam uzņēmumam iepriekš ir piešķirts vārtziņa statuss saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925. Ja jā, norādiet platformas pamatpakalpojumus, uz kuriem attiecas šis statuss, un Komisijas lēmuma par statusu numuru un datumu.

2. IEDAĻA

Informācija par platformas pamatpakalpojumiem

Šajā vārtziņa statusa veidlapā platformas pamatpakalpojuma ticama alternatīva delimitācija ir minētā platformas pamatpakalpojuma delimitācija, kura pēc tvēruma atšķiras no delimitācijas, ko paziņotājs uzņēmums uzskata par relevantu, un kura ir ticama, ņemot vērā visus Regulas (ES) 2022/1925 attiecīgos noteikumus, konkrētāk, minētās regulas pielikuma D iedaļas 2. punktu un E iedaļu un 14. apsvērumu.

Platformas pamatpakalpojuma ticama alternatīva delimitācija var ietvert: i) delimitāciju, kas ir plašāka par to, kuru paziņotājs uzņēmums uzskata par relevantu (piemēram, ja paziņotājs uzņēmums dažus pakalpojumus uzskata par atšķirīgiem platformas pamatpakalpojumiem, pamatojoties uz to, ka tos sniedz dažādos ierīču veidos), vai ii) delimitāciju, kas pēc tvēruma ir šaurāka nekā tā, ko paziņotājs uzņēmums uzskata par relevantu (piemēram, ja paziņotājs uzņēmums uzskata, ka konkrēti pakalpojumi, ko tas piedāvā, un tirgi atsevišķi veido daļu no viena platformas pamatpakalpojuma).

2.1.

Par katru relevanto Regulas (ES) 2022/1925 2. panta 2) punktā uzskaitīto platformas pamatpakalpojumu kategoriju sniedz:

2.1.1.

izsmeļošu visu paziņotāja uzņēmuma sniegto platformas pamatpakalpojumu sarakstu, ieskaitot katra šāda platformas pamatpakalpojuma visa veida ticamas alternatīvas delimitācijas; un

2.1.2.

detalizētu skaidrojumu par robežām starp atšķirīgajiem platformas pamatpakalpojumiem, arī par veidu, kādā Regulas (ES) 2022/1925 pielikuma D iedaļas 2. punktā un E iedaļā noteiktā metodika, ņemot vērā visus minētās regulas attiecīgos noteikumus, konkrētāk, 14. apsvērumu, ir pielietota, lai identificētu atšķirīgus platformas pamatpakalpojumus un šo platformas pamatpakalpojumu ticamas alternatīvas delimitācijas.

2.2.

Par visiem paziņotāja uzņēmuma sniegtajiem platformas pamatpakalpojumiem norādiet šīs veidlapas 4.1. un 4.2. iedaļā sniegtās informācijas pamatojumu:

2.2.1.

kuri platformas pamatpakalpojumi saskaņā ar jebkādu ticamu alternatīvu delimitāciju atbilst Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 2. punkta b) un c) apakšpunktā noteiktajām robežvērtībām; un

2.2.2.

kuri platformas pamatpakalpojumi saskaņā ar jebkādu ticamu alternatīvu delimitāciju atbilst Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 2. punkta b) apakšpunktā noteiktajām robežvērtībām, bet ne c) apakšpunktā noteiktajām robežvērtībām.

2.3.

Par katru paziņotāja uzņēmuma sniegto platformas pamatpakalpojumu, kas atbilst Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 2. punkta b) apakšpunktā noteiktajām robežvērtībām, saskaņā ar jebkādu ticamu alternatīvu delimitāciju sniedziet īsu aprakstu par paziņotāja uzņēmuma darbībām šajā sakarā, arī par tā darījumdarbības veidu, galvenajiem meitasuzņēmumiem, zīmoliem, produktu nosaukumiem, preču zīmēm.

2.4.

Norādiet, vai saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 5. punktu paziņotājs uzņēmums kopā ar savu paziņojumu iesniedz pietiekami pamatotus argumentus, kuri pierāda, ka izņēmuma kārtā, lai gan tas atbilst visām minētās regulas 3. panta 2. punktā noteiktajām robežvērtībām, ņemot vērā apstākļus, kādos attiecīgais platformas pamatpakalpojums darbojas, tas neatbilst minētās regulas 3. panta 1. punkta prasībām. Ja atbilde ir “jā”, norādiet attiecīgos platformas pamatpakalpojumus un dodiet norādes uz attiecīgajiem pielikumiem.

3. IEDAĻA

Informācija par Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 2. punkta a) apakšpunktā noteiktajām kvantitatīvajām robežvērtībām

Sniedziet šādu informāciju par paziņotāju uzņēmumu:

3.1.

gada apgrozījums Savienībā katrā no pēdējiem trim finanšu gadiem (2);

3.2.

uzņēmuma vidējā tirgus kapitalizācija vai ekvivalentā patiesā tirgus vērtība pēdējā finanšu gadā;

3.3.

par katru paziņotāja uzņēmuma sniegto platformas pamatpakalpojumu saskaņā ar jebkādu ticamu alternatīvu delimitāciju – to dalībvalstu saraksts, kurās tas sniedz minēto pakalpojumu;

3.4.

precīzi un īsi paskaidrojumi par metodiku, kas izmantota, lai iegūtu šīs veidlapas 3.1.–3.3. iedaļā sniegto informāciju.

4. IEDAĻA

Informācija par Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 2. punkta b) un c) apakšpunktā noteiktajām kvantitatīvajām robežvērtībām

Par katru paziņotāja uzņēmuma sniegto platformas pamatpakalpojumu saskaņā ar jebkādu ticamu alternatīvu delimitāciju, kas atbilst Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 2. punkta b) apakšpunktā noteiktajām robežvērtībām, saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 pielikuma A, B, C, D un E iedaļā noteikto metodiku un rādītājiem atsevišķi sniedz šādu informāciju:

4.1.

to mēneša aktīvo galalietotāju (3) skaits, kuri katrā no pēdējiem trim finanšu gadiem ir bijuši iedibināti vai atradās Savienībā;

4.2.

to aktīvo komerciālo lietotāju skaits gadā, kuri bijuši iedibināti Savienībā katrā no pēdējiem trim finanšu gadiem;

4.3.

precīzi un īsi paskaidrojumi par metodiku, kas izmantota, lai noteiktu šīs veidlapas 4.1. un 4.2. iedaļā sniegto informāciju;

4.4.

visi ārējie ziņojumi un iekšējie dokumenti, kas izmantoti, lai noteiktu šīs veidlapas 4.1. un 4.2. iedaļā sniegto informāciju.

5. IEDAĻA

Deklarācija

Paziņojums jānoslēdz ar šo deklarāciju, kas jāparaksta paziņotājam uzņēmumam vai tā vārdā:

“Paziņotājs uzņēmums apliecina, ka, ciktāl tam ir zināms un saprotams, šajā paziņojumā, kā arī tā pielikumos sniegtā informācija ir pareiza, pilnīga un nemaldinoša, ka ir iesniegtas patiesas un pilnīgas veidlapā prasīto dokumentu kopijas, ka visas aplēses ir par tādām apzīmētas un ka tās ir vislabākās pamatā esošo faktu aplēses, un ka visi paustie viedokļi ir patiesi. Tas ir informēts par Regulas (ES) 2022/1925 30. panta 3. punkta a) apakšpunkta noteikumiem.”

Digitāli parakstītu veidņu gadījumā nākamais lauks ir tikai informatīvs. Tam jāatbilst attiecīgā elektroniskā paraksta metadatiem.

Datums:

[parakstītājs]

Vārds, uzvārds:

Organizācija:

Amats:

Adrese:

Tālruņa numurs:

E-pasts:

[parakstīts ar “e-parakstu”/paraksts]


(1)   “Uzņēmuma” un “kontroles” definīciju sk. 2. panta 27) un 28) punktā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) 2022/1925 (2022. gada 14. septembris) par sāncensīgiem un godīgiem tirgiem digitālajā nozarē un ar ko groza Direktīvas (ES) 2019/1937 un (ES) 2020/1828 (Digitālo tirgu akts) (OV L 265, 12.10.2022.,.1. lpp.).”

(2)  Attiecībā uz apgrozījuma aprēķināšanu skatīt Komisijas konsolidēto jurisdikcijas paziņojumu saskaņā ar Padomes Regulu (EK) Nr. 139/2004 par kontroli pār uzņēmumu koncentrāciju (OV C 95, 16.4.2008., 1. lpp.).

(3)  Kā paredzēts Regulas (ES) 2022/1925 pielikuma B iedaļas 2. punktā, ar mēneša aktīvajiem galalietotājiem saprot aktīvo galalietotāju vidējo skaitu attiecīgā finanšu gada lielākajā daļā.


II PIELIKUMS

SASKAŅĀ AR REGULU (ES) 2022/1925 IESNIEDZAMO DOKUMENTU FORMĀTS UN GARUMS

SASKAŅĀ AR REGULU (ES) 2022/1925 IESNIEDZAMO DOKUMENTU FORMĀTS

Dokumentus, ko Komisijai iesniedz saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. pantu, 8. panta 3. punktu, 9., 10., 11., 14., 15., 17., 18., 19., 24., 25., 29. un 34. pantu, iesniedz formātā, kas ļauj Komisijai tos apstrādāt elektroniski, konkrētāk, nodrošina šo dokumentu digitalizāciju un rakstzīmju atpazīšanu.

Šajā nolūkā ir jāievēro šādas prasības:

a)

tekstam uz A4 formāta lapas ir jābūt viegli salasāmam, un tam ir jābūt tikai uz vienas lapas puses;

b)

papīra formātā iesniegto dokumentu lapas ir jāsavieno tā, lai tās viegli varētu atdalīt (tās nedrīkst iesiet vai noturīgi savienot ar līmi, skavām vai tamlīdzīgi);

c)

tekstam ir jābūt rakstītam standartveida fontā (piemēram, Times New Roman, Courier vai Arial) ar burtu lielumu vismaz 12 pt pamattekstā un vismaz 10 pt zemsvītras piezīmēs, ar rindstarpu 1 un ar atkāpēm no lapas augšējās, apakšējās, kreisās un labās malas vismaz 2,5 cm apmērā (ne vairāk kā 4 700 rakstzīmju vienā lappusē);

d)

katra dokumenta lappusēm un rindkopām jābūt numurētām secīgi.

SASKAŅĀ AR REGULU (ES) 2022/1925 IESNIEDZAMO DOKUMENTU GARUMS

Tālāk tekstā aprakstītajiem attiecīgo dokumentu veidiem piemēro turpmāk minētos noteikums par lappušu skaita ierobežojumu. Izņēmuma kārtā uz pielikumiem, kas pievienoti minētajiem dokumentiem, neattiecina piemērojamo lappušu skaita ierobežojumu, ar noteikumu, ka minētajiem pielikumiem ir tikai pierādījumu sniegšanas un tehniskā funkcija un tiem ir samērīgs skaits un garums.

a)   Paziņojumi saskaņā ar 3. panta 3. punkta pirmo daļu un informācijas iesniegšana pēc Komisijas pieprasījuma saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 3. punkta otro daļu

Visu informāciju par Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 2. punktā noteiktajām robežvērtībām sniedz šīs regulas I pielikumā dotās vārtziņa statusa veidlapas pamattekstā.

Attiecībā uz katru atsevišķo platformas pamatpakalpojumu, arī visām ticamām alternatīvām to delimitācijām, attiecībā uz kuru paziņotājs uzņēmums atbilst visām Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 2. punktā noteiktajām robežvērtībām, maksimālais lappušu skaits attiecīgajā paziņojumā ir 50. Šis lappušu ierobežojums attiecas uz informāciju, kas vārtizņa statusa veidlapas 2. un 4. iedaļā sniegta saistībā ar platformas pamatpakalpojumiem. Aizpildot minētās veidlapas 2., 3. un 4. iedaļu, paziņotājs uzņēmums ir aicināts apsvērt, vai skaidrības labad šīs iedaļas vislabāk norādīt skaitliskā secībā vai sagrupētas pa atsevišķiem pamatpakalpojumiem.

b)   Pamatoti argumenti saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 5. punktu

Katram atsevišķam platformas pamatpakalpojumam, par kuru paziņotājs uzņēmums izvēlas sniegt pamatotus argumentus saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 3. panta 5. punktu, maksimālais lappušu skaits ir 30.

c)   Pamatoti pieprasījumi saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 9. un 10. pantu

Pamatotiem pieprasījumiem saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 9. un 10. pantu maksimālais lappušu skaits ir 30.

d)   Atbildes uz sākotnējiem konstatējumiem saskaņā ar Regulu (ES) 2022/1925

Ja Komisija nolūkā pieņemt lēmumu saskaņā ar Regulas (ES) 2022/1925 8. pantu, 9. panta 1. punktu, 10. panta 1. punktu, 17., 18., 24., 25., 29. un 30. pantu un 31. panta 2. punktu rakstiski informē attiecīgo uzņēmumu vai uzņēmumu apvienību par saviem sākotnējiem konstatējumiem, rakstiskās atbildes maksimālais garums ir 50 lappuses vai sākotnējo konstatējumu lappušu skaits, atkarībā no tā, kurš no tiem ir lielāks.


Top