This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 62020CN0055
Case C-55/20: Request for a preliminary ruling from the Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie (Poland) lodged on 31 January 2020 — Ministerstwo Sprawiedliwości v R.G.
Byla C-55/20: 2020 m. sausio 31 d. Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie (Lenkija) pateiktas prašymas priimti prejudicinį sprendimą byloje Ministerstwo Sprawiedliwości / R.G.
Byla C-55/20: 2020 m. sausio 31 d. Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie (Lenkija) pateiktas prašymas priimti prejudicinį sprendimą byloje Ministerstwo Sprawiedliwości / R.G.
OL C 191, 2020 6 8, p. 6–8
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
8.6.2020 |
LT |
Europos Sąjungos oficialusis leidinys |
C 191/6 |
2020 m. sausio 31 d.Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie (Lenkija) pateiktas prašymas priimti prejudicinį sprendimą byloje Ministerstwo Sprawiedliwości / R.G.
(Byla C-55/20)
(2020/C 191/09)
Proceso kalba: lenkų
Prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs teismas
Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie
Šalys pagrindinėje byloje
Apeliantė: Ministerstwo Sprawiedliwości
Kita proceso šalis: R.G.
Prejudiciniai klausimai
1. |
Ar procedūrai dėl advokatų ir teisininkų užsieniečių, įrašytų į advokatų sąrašą, drausminės atsakomybės, per kurią advokatui gali būti skiriama piniginė bauda, sustabdyta jo profesinė veikla arba jis gali būti išbrauktas iš advokatų sąrašo, o teisininkui užsieniečiui, be kita ko, gali būti skirta piniginė bauda, sustabdyta jo teisė teikti teisinę pagalbą Lenkijos Respublikoje arba uždrausta teikti teisinę pagalbą Lenkijos Respublikoje, taikomos 2006 m. gruodžio 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2006/123/EB (1) dėl paslaugų vidaus rinkoje (toliau – Paslaugų direktyva) III skyriaus nuostatos, įskaitant jos 10 straipsnio 6 dalį? Jeigu atsakymas į šį klausimą yra teigiamas, ar nurodytai procedūrai, vykdomai advokatų garbės teismuose, kurių sprendimai negali būti skundžiami valstybiniams teismams arba jie gali būti skundžiami tik ypatingąja tvarka, t. y. paduodant kasacinį skundą Sąd Najwyższy (Aukščiausiasis Teismas), taikomos Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos (toliau – Chartija) nuostatos, įskaitant jos 47 straipsnį, taip pat jeigu visi reikšmingi bylos elementai apsiriboja tik viena valstybe nare? |
2. |
Ar tuo atveju, kai 1 klausime nurodytoje procedūroje jurisdikciją nagrinėti kasacinį skundą dėl advokatų garbės teismo sprendimo ar nutarties arba skundą dėl atsisakymo priimti tokį kasacinį skundą remiantis taikomomis nacionalinės teisės nuostatomis turi organas, kuris, šio advokatų garbės teismo vertinimu, atitinkančiu 2019 m. gruodžio 5 d.Sąd Najwyższy (Aukščiausiasis Teismas) sprendime (bylos Nr. III PO 7/18) pateiktą vertinimą, nėra nepriklausomas ir nešališkas teismas, kaip tai suprantama pagal Chartijos 47 straipsnį, būtina netaikyti nacionalinės teisės nuostatų, kuriose įtvirtinta tokio organo jurisdikcija, ir advokatų garbės teismas privalo perduoti tokį kasacinį skundą arba skundą nagrinėti teisminei institucijai, kuri turėtų jurisdikciją, jeigu tam nekliudytų minėtos nuostatos? |
3. |
Ar tuo atveju, kai 1 klausime nurodytoje procedūroje kasacinio skundo dėl advokatų garbės teismo sprendimo ar nutarties, remiantis šio teismo pozicija, neturi teisės paduoti nei Prokurator Generalny (generalinis prokuroras), nei Rzecznik Praw Obywatelskich (ombudsmenas), ir tokia pozicija:
advokatų garbės teismas gali (o gal privalo) neatsižvelgti į Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego išreikštą poziciją? |
4. |
Jeigu 3 klausime nurodytu atveju advokatų garbės teismui yra pateiktas nagrinėti Minister Sprawiedliwości (teisingumo ministras) apeliacinis skundas ir:
tokiu atveju advokatų garbės teismas turi palikti tokį apeliacinį skundą nenagrinėtą, jeigu tik taip gali užtikrinti, kad procedūra atitiktų Chartijos 47 straipsnį, ir visų pirma neleisti, kad šioje procedūroje dalyvautų organas, kuris nėra nepriklausomas ir nešališkas teismas, kaip tai suprantama pagal minėtą nuostatą? |