Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52006XC1229(02)

    Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

    OL C 321, 2006 12 29, p. 9–12 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    29.12.2006   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 321/9


    Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

    (2006/C 321/05)

    Šis paskelbimas suteikia teisę užprotestuoti paraišką pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 7 straipsnį. Užprotestavimas turi būti pateiktas Komisijai per šešis mėnesius nuo šio paskelbimo.

    SANTRAUKA

    TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

    Įregistravimo paraiška pagal 5 straipsnį ir 17 straipsnio 2 dalį

    „KUNEO KAŠTAINIS“

    Nr. EB: IT/PGI/005/0342/20.04.2004

    SKVN ( ) SGN ( X )

    Ši santrauka yra parengta tik informacijai. Suinteresuotosioms šalims rekomenduojama susipažinti su nesutrumpinta produkto specifikacija, kurią galima gauti 1 dalyje nurodytose nacionalinėse institucijose arba Europos Komisijoje (1).

    1.   Kompetentinga valstybės narės įstaiga:

    Pavadinimas:

    Ministero delle politiche agricole e forestali

    Adresas:

    Via XX Settembre, n. 20

    I-00187 Roma

    Telefonas:

    (39-06) 481 99 68

    Faksas:

    (39-06) 42 01 31 26

    El. paštas:

    qtc3@politicheagricole.it

    2.   Grupė:

    Pavadinimas:

    Società Asprofrut Società Consortile Cooperativa a r.l.

    Adresas:

    Via Caraglio, 16

    I-12100 Cuneo

    Telefonas:

    (39-0175) 28 23 11

    Faksas:

    El. paštas:

    Sudėtis:

    gamintojai ir (arba) perdirbėjai ( X ) Kiti ()

    3.   Produkto rūšis:

    Klasė 1.6. — Neperdirbti ir perdirbti vaisiai ir daržovės

    4.   Specifikacija (4 straipsnio 2 dalyje nurodytų reikalavimų santrauka).

    4.1   Pavadinimas: „Castagna Cuneo“

    4.2   Apibūdinimas: „Kuneo kaštainio“ SGN gali būti laikomos tik šios kaštonų atmainos, priklausančios Castanea sativa rūšiai, išskyrus šias hibridines veisles: Ciapastra, Tempuriva, Bracalla, Contessa, Pugnante, Sarvai d'Oca, Sarvai di Gurg, Sarvaschina, Siria, Rubiera, Marrubia, Gentile, Verdesa, Castagna della Madonna, Frattona, Gabiana, Rossastra, Crou, Garrone Rosso, Garrone Nero, Marrone di Chiusa Pesio, Spina Lunga

    Taip pat nepriskiriami iš nukirsto miško atžalyno, mišraus nukirsto miško atžalyno, senų aukštaūgių medžių gauti produktai, nors jie ir yra priskiriami minėtai rūšiai.

    SGN „Kuneo kaštainis“ pasižymi saldžiu ir subtiliu skoniu, bei traškiu apvalku, todėl jis gali būti vartojamas tiek šviežias, tiek perdirbtas.

    Šviežiam neperdirbtam kaštainiui būdinga: išorinė apyvaisio spalva — nuo šviesiai rudos iki tamsiai rudos; saitavietė daugiau ar mažiau plati, tačiau niekada nekrentanti ant šonų, gelsvos spalvos; apyvaisis su žvaigždiniu subraižymu; apyvaisio spalva gali būti nuo geltonos iki šviesiai rudos, įprastai traškios konsistencijos; sėkla — nuo baltos iki rusvos spalvos; saldaus ir švelnaus skonio; dydžio nustatymas: didžiausias vaisių kilograme kiekis — 110.

    Reikalavimų neatitinkančiais laikomi vaisiai su vidiniais ar išoriniais defektais (perskilęs vaisius, apkirmijęs, apipelijęs, su sukirmijusiu vidumi), jei jie viršija 10 % bendro vaisių kiekio.

    Išlukštenti ir išdžiovinti kaštainiai turi būti pilni, sveiki, šviesiai geltonos spalvos. Reikalavimų neatitinkančiais laikomi vaisiai su defektais (su puvimo žymėmis, pakeitę formą, suskilę, vaisiai su apyvaisio likučiais ir t. t.), jei jie viršija 10 % bendro išdžiovintų vaisių kiekio.

    Išdžiovintų vaisių drėgnumas negali viršyti 15 %.

    4.3   Geografinė vietovė: SGN „Kuneo kaštainio“ gamybos teritorija apima apie 110 Kuneo provincijos savivaldybių, kaip ir nurodyta gamybos specifikacijoje.

    4.4   Kilmės įrodymas: Visi gamybos etapai turi būti prižiūrimi, dokumentais įforminant kiekvieno etapo metu gaunamus ir išvežamus produktus. Tokiu būdu, įtraukiant į atitinkamus sąrašus, kuriais rūpinasi kontrolės skyrius, SGN „Kuneo kaštainio“ gamybą atitinkančios įrangos, gamintojų ir pakuotojų, taipogi gamybos ir fasavimo, pranešimų apie produktų kiekį kontrolės skyriui, kiekvienos supakuotos ir paženklintos partijos prieš produkto pateikimą vartotojui padės užtikrinti produkto perdirbimo eigą ir atsekamumą (nuo gamybos proceso pradžios iki jo pabaigos). Visi, fiziniai, juridiniai į atitinkamus sąrašus įrašyti asmenys bus tikrinami kontrolės skyriaus, kaip ir numatyta gamybos specifikacijoje ir gamybos proceso priežiūros plane.

    4.5   Gamybos būdas: Be to, specifikacijoje, numatyta, kad kaštainių medžiai turi augti saulėtose ir nevėjuotose vietovėse. Draudžiama naudoti trąšas ir sintetines augalų apsaugos priemones, išskyrus ekologinės žemdirbystės leidžiamus (Bendrijos nuostatai 2092/91 ir kita) produktus.

    Gamybai auginamų medžių tankumas negali viršyti 150 medžių hektarui.

    Žemės plotas neturi labai apaugti žoliniais ar krūminiais augalais, todėl kartą metuose, prieš derliaus nuėmimą, plotas bus valomas nuo žolių, bus naikinami krūmokšniai, papartynai ir negyvi augalai siekiant palengvinti reguliarų vaisių rinkimą. Siekiant apsaugoti nuo parazitų puolimo, leidžiama periodiškai genėti medžius.

    Derlių galima nuimti rankiniu būdu arba pasitelkus mechanines priemones (automatines mašinas), kurios nepablogintų produkto kokybės.

    Derliaus nuėmimas pradedamas rugsėjo pradžioje, o baigiamas lapkričio pabaigoje.

    Šviežias produktas konservuojamas prieš tai apdorojus jį karštu vandeniu, laikantis tradicinių būdų.

    Leidžiama naudoti ir „curatura“ metodą, kai vaisiai mirkomi kambario temperatūros vandenyje 7-9 dienas. Šis būdas skatina rūgimą, kuris sustabdo patogeninių grybelių vystymąsį, sukuria sterilią aplinką be priedų. Taip pat leidžiama konservuoti vaisius juos išlukštenus ir vėliau užšaldžius, kaip ir numatyta užšaldytiems produktams taikomose normose.

    Produktas „Džiovintas Kuneo kaštainis“ turi būti apdorotas, taikant tradicinį džiovinimo ant lėtos ugnies metodą, kai vaisiai pastoviai maišomi džiovyklose, esančiose mūrinėse patalpose. Kaštainiai sudedami ant tinklinio pagrindo (grotelių), po kuriuo ir turi būti pakura arba šilumokaitis. Kurui negalima naudoti chemiškai apdorotų medienos atliekų ir šalutinių produktų. Procesas vyksta vidutiniškai 30 dienų.

    Rūšiavimas, rūšiavimas pagal dydį, apdorojimas, vaisių sandėliavimas turi vykti, kaip ir numatyta gamybos specifikacijos 3 straipsnyje.

    4.6   Ryšys su geografine vietove: SGN įregistravimo pagrindas yra neginčijama šio produkto, kuris nuo senų laikų yra natūrali gamybos teritorijos dalis, kokybė. Iš tikrųjų, Kuneo provincijoje pirmą kartą kaštainis minimas dar XII amžiuje, tai liudija Certosa di Pesio korespondencija apie žemių įsigijimą, kur pastebima, jog tarp 1173 metų ir 1277 metų penktadalis dirbamos žemės buvo apsodintas būtent kaštainiais. 1800 metų pradžioje Kuneo provincijos žemės ūkio peizaže, ribojant dirbamas žemes, didžioji teritorijos dalis buvo apaugusi aukštakamieniais kaštainiais. Ir anksčiau, ir devynioliktame amžiuje, kaštainiai buvo valstiečių veiklos pagrindas. Kaštainis buvo vienas iš nedaugelio prekiaujamų kalnuotose vietovėse produktų; rudenį Alpių ir Apeninų kaimeliuose valstiečiai leisdavosi nuo kalnų, nešini kaštainių maišais. Pagrindinis buvo Kuneo turgus, kur lapkričio 11 dieną vykdavo Švento Martyno mugė, kai kaštainiai būdavo įkainuojami tiek pat, kiek ir brangiausios vynuogių rūšys. Jau nuo 1500 metų Kuneo turgus buvo svarbus, o bėgant laikui jis tapo europinės reikšmės turgumi; vidaus ir išorės prekyba kaskart augo, būtent dėl Kuneo kaštainio paklausos augimo. SGN reputacija neapsiriboja tik Europos arba Prancūzijos, Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos ir Anglijos rinka, tačiau jį pripažįsta ir kitos šalys, pavyzdžiui, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Argentina.

    Norint įrodyti Kuneo kaštainio reputaciją, galima paminėti daugybę SGN kokybę pabrėžiančių organizuojamų švenčių ir susitikimų, pavyzdžiui, Kuneo mieste rengiamą Kaštainio savaitę, jos metu geriausi šios srities specialistai ir darbuotojai aptaria rūšies auginimo problemas. Praeityje buvo labai svarbi kartą metuose vykstanti Chiusa di Pesio vietovėje Kaštainio šventė, kuria domėdavosi netgi vietos spauda, visuomet buvo rašomi su šia švente susiję straipsniai; šventė susilaukė didžiulio pasisekimo ir netrukus buvo perkelta į Kuneo miestą, kur vykdavo ypatingi renginiai su įvairiausiais vaidinimais, labai svarbią vietą užėmė ir kaštainių paroda. Visgi, seniausia ir garsiausia rudens švente išlieka „Šalta Šventojo Dalmazzo mugė“ — paskutinė prieš žiemos šalčius vykstanti šventė, 430 jos istorijos metų atspindi neginčytiną kilmės vietovės, gyventojų ir kaštainio sąsają.

    Egzistuoja daugybė Kuneo apylinkių receptų, kur Kuneo kaštainis yra neabejotinas karalius, receptai byloja kaštainio kilmės vietovės tradiciškumą. Jis vartojamas ne tik šviežias, bet ir daugybėje patiekalų, nuo paprastų valstietiškų tradicinių patiekalų iki sudėtingų receptų. Egzistuoja ne tik virti, bet ir skrudinti arba „mundaj“ stiliaus kaštainiai, džiugių švenčių ir vakaronių simbolis, taipogi „marron glacè“, šokoladinis vyniotinis su kaštainiais arba sūrūs patiekalai, kaip antai kiaulienos kepsnys arba keptas ožiukas su kaštainiais.

    4.7   Kontrolės institucija:

    Pavadinimas:

    Istituto Nord-Ovest Qualità Soc. Coop. a r.l.

    Adresas:

    Piazza Carlo Alberto Grosso, n. 82

    Moretta (CN)

    Telefonas:

    (39-0172) 91 13 23

    Faksas:

    (39-0172) 91 13 20

    El. paštas:

    inoq@isiline.it

    4.8   Ženklinimas: Švieži SGN Kuneo kaštainiai, prieš tiekiant vartotojui, turi būti fasuojami taip:

    įvairių medžiagų nuo 0,10 iki 30kg svorio maišai, kurių pagrindiniai fasavimo svoriai yra: 0,10-0,25-0,5-1-2,5-5-10-25-30 Kg;

    30 x 50 ir 40 x 60 dydžio medinės arba plastmasinės dėžės;

    nuo 5 iki 100 Kg (5-10-25-30-50-100 dydžio) džiuto maišai;

    Prekyba SGN Kuneo kaštainiais: Prieš pateikiant vartotojui galima fasuoti taip:

    įvairių medžiagų nuo 0,10 iki 30kg svorio maišai, kurių pagrindiniai fasavimo svoriai yra: 0,10-0,25-0,5-1-2,5-5-10-25-30 Kg;

    Visgi, produktu galima prekiauti tik, jeigu jis yra pusiau sufasuotas arba sufasuotas prieš parduodant.

    Ant įpakavimo ar dėžių etiketė „SGN Kuneo“ kaštainis turi būti aiški ir nenuvaloma, ji turi būti ryškesnė, nei bet kuris kitas užrašas, iš karto po ja turi būti užrašas„Saugoma geografinė nuoroda“.

    Pabrėžiama, kad ant įpakavimų spausdintinėmis ir vienodo dydžio raidėmis turi būti pažymėta „Kuneo kaštainis“ arba „Džiovintas Kuneo kaštainis“, ir turi būti užrašas „Saugoma geografinė nuoroda“.

    Toje pačioje vietoje turi būti pažymėtas pakuotojas, įmonės pavadinimas ir adresas, taip pat pradinis svoris.

    Žymė „Saugoma geografinė nuoroda“ gali būti nurodyta ir kitoje įpakavimo vietoje arba ant etiketės gali būti pažymėti ir SGN inicialai.

    Šalia „Saugomos geografinės nuorodos“ galima naudoti ir nuorodas ir (arba) grafinius simbolius, kuriuose būtų minimas įmonės pavadinimas arba bendras prekinis ženklas arba individualus įmonės prekės ženklas, tačiau jie negali būti reklaminiai arba kitaip klaidinti pirkėjo.

    Ženklo apibūdinimas

    Vaizduojamasis ženklo elementas — kiek pasvirusio į dešinę kaštainio šablonas. Kairysis vaisiaus šonas pažymėtas užrašu „kaštainis“, kuris atliktas naudojant specialų kaligrafijos stilių, dešiniajame šone yra rankinis grafinis ženklas, imituojantis skubotą ir ryžtingą brūkštelėjimą. Ženklą užbaigia ant vaisiaus pagrindo nupieštas kaštainio lapas, kuriame baltomis raidėmis, kaligrafiniu ir ypatingu stiliumi užrašyta „Cuneo“. Kairėje, apačioje, yra „Frutiger light“ stiliumi pavaizduotas SGN ženklas.

    Produktai, kuriuos ruošiant naudojami Kuneo kaštainiai SGN, net jei jie prieš tai buvo apdoroti ir perdirbti, gali būti parduodami pakuotėse su nuoroda ir be Bendrijos ženklo, su sąlyga, kad produktas, kuriam taikoma saugoma nuoroda ir kuris yra gavęs atitinkamą patvirtinimą, būtų vienintelis šiai produktų kategorijai priklausantis ingredientas; jei saugomos kilmės produkto vartotojai gavo leidimą iš intelektinės nuosavybės, suteiktos įregistruojant SGN turėtojų, apjungtų Žemės ūkio ir miškų politikos ministerijos Konsorciumo. Tas pats įgaliotas Konsorciumas pasirūpina įtraukti juos į atitinkamus sąrašus ir prižiūrėti, kad saugomos kilmės vietos nuoroda būtų tinkamai taikoma.

    Jei Konsorciumas neegzistuoja, šias funkcijas užtikrins MiPAF, kaip nacionalinė valdžios institucija, atsakinga už Reglamento (EEB) Nr. 510/2006 įgyvendinimą.

    4.9   Nacionaliniai reikalavimai: —


    (1)  Commission européenne, Direction générale de l'agriculture et du développement rural, Unité „Politique de qualité des produits agricoles“ — B-1049 Bruxelles.


    Top