EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32023R1123

Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2023/1123 2023 m. birželio 7 d. kuriuo, atlikus priemonių galiojimo termino peržiūrą pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1037 18 straipsnį, tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomas galutinis kompensacinis muitas

C/2023/3655

OL L 148, 2023 6 8, p. 84–120 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/1123/oj

2023 6 8   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 148/84


KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) 2023/1123

2023 m. birželio 7 d.

kuriuo, atlikus priemonių galiojimo termino peržiūrą pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1037 18 straipsnį, tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomas galutinis kompensacinis muitas

EUROPOS KOMISIJA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 2016 m. birželio 8 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2016/1037 dėl apsaugos nuo subsidijuoto importo iš Europos Sąjungos narėmis nesančių valstybių (1) (toliau – pagrindinis reglamentas), ypač į jo 18 straipsnį,

kadangi:

1.   PROCEDŪRA

1.1.   Ankstesni tyrimai ir galiojančios priemonės

(1)

Įgyvendinimo reglamentu (ES) 2017/969 (2) Europos Komisija (toliau – Komisija) tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos (toliau – KLR, nagrinėjamoji šalis arba Kinija) kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatė kompensacinį muitą (toliau – pradinis reglamentas). Šiuo metu galioja 4,6–35,9 % kompensaciniai muitai (toliau – pradinės priemonės). Tyrimas, po kurio buvo nustatytos pradinės priemonės, toliau vadinamas pradiniu tyrimu.

(2)

Įgyvendinimo reglamentu (ES) 2017/649 (3) Komisija tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos (KLR) kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatė galutines antidempingo priemones. Šiuo metu galioja 0–31,3 % antidempingo muitai.

1.2.   Prašymas atlikti priemonių galiojimo termino peržiūrą

(3)

Paskelbus pranešimą apie artėjančią priemonių galiojimo pabaigą (4), Komisija gavo prašymą inicijuoti kompensacinių priemonių galiojimo termino peržiūrą pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnį.

(4)

Prašymą atlikti peržiūrą (toliau – prašymas) 2022 m. kovo 9 d. tam tikrų plokščių karštojo valcavimo produktų iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno Sąjungos pramonės, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 10 straipsnio 6 dalyje, vardu pateikė Europos plieno asociacija EUROFER (toliau – pareiškėjas).

(5)

Pareiškėjas tvirtino, kad pasibaigus kompensacinių priemonių galiojimui subsidijavimas veikiausiai tęstųsi arba pasikartotų ir Sąjungos pramonei daroma žala veikiausiai pasikartotų.

1.3.   Priemonių galiojimo termino peržiūros inicijavimas

(6)

2022 m. birželio 8 d. Komisija, nustačiusi, kad yra pakankamai įrodymų priemonių galiojimo termino peržiūrai inicijuoti, pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnio 2 dalį inicijavo priemonių galiojimo termino peržiūrą, susijusią su tam tikrais į Sąjungą importuojamais KLR kilmės plokščiais karštojo valcavimo produktais iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno. Komisija Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje paskelbė pranešimą apie inicijavimą (5) (toliau – pranešimas apie inicijavimą).

(7)

2022 m. gegužės 12 d. Komisija, prieš inicijuodama peržiūrą, pagal pagrindinio reglamento 10 straipsnio 7 dalį Kinijos Vyriausybei (6) pranešė gavusi tinkamai dokumentais pagrįstą prašymą ir pakvietė Kinijos Vyriausybę dalyvauti konsultacijose. Tą pačią dieną Kinijos Vyriausybė taip pat raštu pateikė pastabų tvirtindama, kad apskritai prašyme nepateikta pakankamai įrodymų priemonių galiojimo termino peržiūrai inicijuoti, ypač dėl įtariamų subsidijų plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojams konkretumo. Komisija atsižvelgė į Kinijos Vyriausybės pateiktas pastabas ir per priemonių galiojimo termino peržiūros tyrimą šiems elementams skyrė ypatingą dėmesį.

1.4.   Atskiras tyrimas, susijęs su tuo pačiu nagrinėjamuoju produktu

(8)

2022 m. balandžio 5 d.Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje paskelbtu pranešimu (7) Komisija taip pat pranešė inicijuojanti galiojančių galutinių antidempingo priemonių tam tikriems į Sąjungą importuojamiems KLR kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno galiojimo termino peržiūrą pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1036 (8) 11 straipsnio 2 dalį.

1.5.   Peržiūros tiriamasis laikotarpis ir nagrinėjamasis laikotarpis

(9)

Atliekant subsidijavimo tęsimosi arba pasikartojimo tyrimą buvo nagrinėjamas 2021 m. sausio 1 d. – 2021 m. gruodžio 31 d. laikotarpis (toliau – peržiūros tiriamasis laikotarpis). Tiriant žalos tęsimosi arba pasikartojimo tikimybei įvertinti svarbias tendencijas buvo nagrinėjamas laikotarpis nuo 2018 m. sausio 1 d. iki peržiūros tiriamojo laikotarpio pabaigos (toliau – nagrinėjamasis laikotarpis).

1.6.   Suinteresuotosios šalys

(10)

Pranešime apie inicijavimą suinteresuotosios šalys paragintos susisiekti su Komisija, kad galėtų dalyvauti tyrime. Komisija apie priemonių galiojimo termino peržiūros inicijavimą konkrečiai pranešė pareiškėjui, visiems žinomiems Sąjungos gamintojams, žinomiems KLR gamintojams ir Kinijos Liaudies Respublikos valdžios institucijoms, žinomiems importuotojams, naudotojams ir prekiautojams ir paragino juos dalyvauti tyrime.

(11)

Suinteresuotosios šalys turėjo galimybę teikti pastabas dėl priemonių galiojimo termino peržiūros inicijavimo ir pateikti prašymą išklausyti dalyvaujant Komisijai ir (arba) prekybos bylas nagrinėjančiam pareigūnui.

1.7.   Atranka

(12)

Pranešime apie inicijavimą Komisija nurodė, kad pagal pagrindinio reglamento 27 straipsnį gali vykdyti suinteresuotųjų šalių atranką.

1.7.1.    Sąjungos gamintojų atranka

(13)

Pranešime apie inicijavimą Komisija nurodė preliminariai atrinkusi Sąjungos gamintojus. Pagal pagrindinio reglamento 27 straipsnį Komisija bendroves atrinko remdamasi didžiausia panašaus produkto gamybos apimtimi Sąjungoje peržiūros tiriamuoju laikotarpiu, kurią būtų galima pagrįstai ištirti per turimą laiką. Atrinkti trys Sąjungos gamintojai. Atrinkti Sąjungos gamintojai per PTL pagamino apie 29 % visos apskaičiuotosios Sąjungos produkcijos. Komisija paragino suinteresuotąsias šalis teikti pastabas dėl preliminariai atrinktų bendrovių. Pastabų negauta ir Komisija patvirtino preliminariai atrinktas bendroves. Atrinktos bendrovės yra tipiškos Sąjungos pramonės bendrovės.

1.7.2.    Importuotojų atranka

(14)

Kad galėtų nuspręsti, ar atranka yra būtina, ir, jei būtina, kad galėtų atrinkti bendroves, Komisija paragino žinomus nesusijusius importuotojus pateikti pranešime apie inicijavimą nurodytą informaciją. Apie save nepranešė ir prašomos informacijos nepateikė nė vienas nesusijęs importuotojas.

1.7.3.    KLR eksportuojančių gamintojų atranka

(15)

Kad galėtų nuspręsti, ar eksportuojančių gamintojų atranka yra būtina (o jei būtina – kad galėtų atrinkti bendroves), Komisija paprašė visų žinomų KLR gamintojų pateikti pranešime apie inicijavimą nurodytą informaciją. Be to, Komisija paprašė KLR atstovybės Europos Sąjungoje nurodyti kitus gamintojus, jei tokių yra, kurie galbūt norėtų dalyvauti tyrime, ir (arba) su jais susisiekti. Prašomos informacijos nepateikė nė vienas KLR gamintojas.

(16)

Todėl 2022 m. rugsėjo 2 d. Komisija KLR valdžios institucijoms pateikė verbalinę notą ir nurodė, kad nagrinėdama subsidijavimo tęsimąsi arba pasikartojimą ji gali pasinaudoti turimais faktais pagal pagrindinio reglamento 28 straipsnio 1 dalį. KLR valdžios institucijos į notą neatsakė.

1.8.   Klausimynas ir tikrinimas

(17)

Komisija trims atrinktiems Sąjungos gamintojams, pareiškėjui ir Kinijos Vyriausybei nusiuntė klausimynus. Klausimyno atsakymus pateikė trys atrinkti Sąjungos gamintojai ir pareiškėjas.

(18)

Komisija tikrino visą informaciją, kurią manė esant reikalingą išvadoms dėl subsidijavimo ir žalos tęsimosi ar pasikartojimo tikimybės ir dėl Sąjungos interesų vertinimo padaryti. Tikrinamieji vizitai buvo surengti šių suinteresuotųjų šalių patalpose:

 

Sąjungos gamintojai:

„Arcelor Mittal Poland“ (Dombrova Gurniča, Lenkija),

„Tata Steel Ijmuiden“ (Eimendenas, Nyderlandai),

„ThyssenKrupp Steel Europe AG“ (Duisburgas, Vokietija) ir su ja susijusi bendrovė „ThyssenKrupp Material Processing“ (Krefeldas, Vokietija).

1.9.   Faktų atskleidimas

(19)

2023 m. balandžio 4 d. Komisija atskleidė esminius faktus ir aplinkybes, kuriais remdamasi ketino nustatyti kompensacinius muitus. Visoms šalims buvo suteiktas laikotarpis, per kurį jos galėjo teikti pastabas dėl šio faktų atskleidimo.

(20)

Komisija išnagrinėjo suinteresuotųjų šalių pateiktas pastabas ir, kai tinkama, į jas atsižvelgė. Šalims, kurios to prašė, buvo suteikta galimybė būti išklausytoms. CISA paprašė surengti klausymą su Komisijos tarnybomis ir 2023 m. balandžio 12 d. ji buvo išklausyta.

2.   PERŽIŪRIMASIS PRODUKTAS, NAGRINĖJAMASIS PRODUKTAS IR PANAŠUS PRODUKTAS

2.1.   Peržiūrimasis produktas

(21)

Šioje peržiūroje nagrinėjamas produktas yra tas pats produktas, kaip nagrinėtas per pradinį tyrimą – t. y. tam tikri plokšti valcavimo produktai iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno, suvynioti arba nesuvynioti į ritinius (įskaitant atraižas ir siauras juostas), po karštojo valcavimo toliau neapdoroti, neplakiruoti, nepadengti arba neapvilkti (toliau – plokšti karštojo valcavimo produktai arba peržiūrimasis produktas).

Šioje peržiūroje nenagrinėjami šie produktai:

a)

produktai iš nerūdijančiojo plieno ir orientuoto grūdėtumo silicinio elektrotechninio plieno;

b)

produktai iš įrankinio plieno ir greitapjovio plieno;

c)

produktai, nesuvynioti į ritinius, be reljefinių raštų, kurių storis didesnis kaip 10 mm ir kurių plotis ne mažesnis kaip 600 mm, ir

d)

produktai, nesuvynioti į ritinius, be reljefinių raštų, kurių storis ne mažesnis kaip 4,75 mm, bet ne didesnis kaip 10 mm, ir kurių plotis ne mažesnis kaip 2 050 mm.

Nagrinėjamojo produkto KN kodai šiuo metu yra 7208 10 00, 7208 25 00, 7208 26 00, 7208 27 00, 7208 36 00, 7208 37 00, 7208 38 00, 7208 39 00, 7208 40 00, 7208 52 10, 7208 52 99, 7208 53 10, 7208 53 90, 7208 54 00, 7211 13 00, 7211 14 00, 7211 19 00, ex 7225 19 10 (TARIC kodas 7225191090), 7225 30 90, ex 7225 40 60 (TARIC kodas 7225406090), 7225 40 90, ex 7226 19 10 (TARIC kodai 7226191091, 7226191095), 7226 91 91 ir 7226 91 99. Šie KN ir TARIC kodai pateikiami tik kaip informacija nedarant poveikio vėlesniam tarifinio klasifikavimo pakeitimui.

(22)

Plokšti karštojo valcavimo produktai iš plieno gaminami juos karštai valcuojant. Tai yra metalo formavimo procesas, kai karštas metalas perleidžiamas tarp vienos ar daugiau porų karštų valcų, kad būtų sumažintas ir suvienodintas storis, kai metalo temperatūra viršija jo rekristalizacijos temperatūrą. Jie gali būti įvairių formų: ritiniuose (įriebinti arba ne, ėsdinti arba ne), kaip atraižos (lakštai) arba siauros juostos.

(23)

Plokšti karštojo valcavimo produktai iš plieno naudojami dviem pagrindinėms paskirtims. Pirma, jie yra pirminė žaliava įvairiems galutinės grandies pridėtinės vertės plieno produktams gaminti, pradedant plokščiais šaltojo valcavimo ir dengtais plieno produktais. Antra, jie naudojami kaip pramonės žaliava, kurią galutiniai naudotojai, įskaitant statybos (plieno vamzdelių gamybos), laivų statybos, dujų talpyklų, mašinų, slėginių indų ir energijos vamzdynų sektorius, įsigyja įvairiais tikslais.

2.2.   Nagrinėjamasis produktas

(24)

Šiame tyrime nagrinėjamas produktas yra Kinijos Liaudies Respublikos kilmės peržiūrimasis produktas.

2.3.   Panašus produktas

(25)

Kaip nustatyta atlikus pradinį tyrimą, per šį priemonių galiojimo termino peržiūros tyrimą patvirtinta, kad tokias pačias pagrindines fizines savybes ir tokią pačią naudojimo paskirtį turi šie produktai:

į Sąjungą eksportuojamas nagrinėjamasis produktas,

KLR vidaus rinkoje gaminamas ir parduodamas peržiūrimasis produktas ir

Sąjungos pramonės gaminamas ir Sąjungoje parduodamas peržiūrimasis produktas.

(26)

Todėl šie produktai yra laikomi panašiais produktais, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 2 straipsnio c punkte.

3.   SUBSIDIJAVIMO TĘSIMOSI TIKIMYBĖ

(27)

Remdamasi pagrindinio reglamento 18 straipsniu ir, kaip nurodyta pranešime apie inicijavimą, Komisija pirmiausia nagrinėjo, ar yra tikimybė, kad, pasibaigus taikomų priemonių galiojimui, subsidijavimas tęstųsi.

3.1.   Nebendradarbiavimas ir turimų faktų naudojimas pagal pagrindinio reglamento 28 straipsnio 1 dalį

(28)

2022 m. liepos 12 d. Komisija nusiuntė klausimyną Kinijos Vyriausybei. Kinijos Vyriausybės paprašyta persiųsti klausimyną bankams ir kitoms finansų įstaigoms, kurie, kaip žinoma Kinijos Vyriausybei, teikė paskolas susijusiai pramonei, karštojo valcavimo ir šaltojo valcavimo plieno gamintojams ir platintojams, kurie tiekė žaliavas peržiūrimajam produktui gaminti.

(29)

Komisija atsakymo negavo.

(30)

2022 m. rugsėjo 2 d. verbaline nota Komisija pranešė Kinijos valdžios institucijoms, kad Kinijos Vyriausybei ir peržiūrimojo produkto gamintojams nebendradarbiaujant, Komisija ketina pagal pagrindinio reglamento 28 straipsnio 1 dalį išvadas pagrįsti turimais faktais. Jiems taip pat pranešta, kad turimais faktais grindžiamos išvados gali būti mažiau palankios nei Kinijos Vyriausybės ir gamintojų bendradarbiavimo atveju.

(31)

Šiuo klausimu pastabų negauta. Pagal pagrindinio reglamento 28 straipsnį Komisija svarstė naudoti turimus faktus, kad galėtų nustatyti, ar tęsiama Kinijos karštojo valcavimo plieno pramonės subsidijavimo praktika.

(32)

Atitinkamai Komisija analizuodama naudojosi visais jos turimais faktais, tiksliau:

a)

prašymu;

b)

Komisijos atlikto pradinio tyrimo dėl to paties produkto Kinijoje, pvz., plokščių karštojo valcavimo produktų, išvadomis (9);

c)

naujausių antisubsidijų tyrimų, kuriuos Komisija atliko dėl skatinamųjų pramonės šakų Kinijoje, pavyzdžiui, pneumatinių padangų (10) (toliau – padangų tyrimas), elektrinių dviračių (11) (toliau – elektrinių dviračių tyrimas), organinėmis medžiagomis dengtų plieno produktų (12) (toliau – OMDP tyrimas), šviesolaidžių kabelių (13) (toliau – pluošto stiklo tyrimas) ir apdirbamosios aliuminio folijos (14) (toliau – aliuminio folijos tyrimas), kurių metu buvo nagrinėjami panašios subsidijos, išvadomis;

d)

Komisijos tarnybų darbiniu dokumentu dėl didelių KLR ekonomikos iškraipymų prekybos apsaugos tyrimų tikslais (toliau – Ataskaita dėl Kinijos) (15);

3.2.   Bendros pastabos dėl Kinijos plieno sektoriaus

(33)

Prieš analizuodama įtariamą subsidijavimą skiriant konkrečias subsidijas arba vykdant subsidijų programas (3.3 skirsnis ir toliau) Komisija įvertino Vyriausybės planus, projektus ir kitus dokumentus, kurie buvo susiję su daugiau nei viena subsidija arba subsidijų programa. Ji nustatė, kad dėl toliau išdėstytų priežasčių visomis vertinamomis subsidijomis arba subsidijų programomis įgyvendinami Kinijos Vyriausybės centriniu lygmeniu nustatytų planų tikslai.

3.2.1.    14-asis penkmečio planas

(34)

Atlikdama šį tyrimą Komisija nustatė, kad pagrindinis peržiūros tiriamuoju laikotarpiu svarbus dokumentas buvo 14-asis žaliavų, pavyzdžiui, plieno, pramonės plėtros penkmečio planas. Plieno pramonė yra svarbi žaliavų pramonės dalis; ji yra viena iš svarbiausių sričių, kurios formuoja Kinijos tarptautinį konkurencinį pranašumą, ir yra „pagrindinis mūšio laukas“, susijęs su pramoninės bazės restruktūrizavimu ir žaliosios pramonės plėtra. Plane daugiausia dėmesio skiriama pirmaujančių pramonės grandinės įmonių grupės, kuriai būdinga ekologinė lyderystė ir didelis konkurencingumas, steigimui.

(35)

Hebėjaus provincijos trejų metų klasterių plėtojimo plieno pramonės grandinėje (2020–2022 m.) veiksmų plane plėtojama mišri valstybės valdomų įmonių nuosavybės reforma, daugiausia dėmesio skiriama tarpregioninio privačių plieno įmonių susijungimo ir reorganizavimo skatinimui.

(36)

Šangdongo provincijos 14-ajame plieno pramonės plėtros penkmečio plane pabrėžiamas tikslas siekti plieno pramonės konkurencingumo, nes numatoma griežta gamybos pajėgumų kontrolė. Be to, ja siekiama optimizuoti pramoninį išdėstymą, stiprinti inovacijų skatinimą, skatinti žaliąją plėtrą ir kurti pažangią plieno gamybos pramonės bazę, turinčią aukščiausios klasės vidaus konkurencingumą ir tarptautinę įtaką.

(37)

Po faktų atskleidimo CISA tvirtino, kad Komisija labai rėmėsi 14-uoju penkmečio planu, kad įrodytų atitinkamos pramonės strateginę svarbą, ir tai darydama įrodo, kad šiame konkrečiame sektoriuje yra subsidijų. CISA pabrėžė, kad penkmečio planai yra tik orientaciniai dokumentai, kuriuose išreiškiama politinė nuomonė dėl ateities, todėl jie neturi privalomosios galios, nes tokiuose planuose nėra pažeidimo ar nuobaudų sąlygos. Be to, CISA šiuo atžvilgiu nurodė lygiaverčius ES Komisijos dokumentus ir ataskaitas, pavyzdžiui, pačios Komisijos leidinį „Nauja pramonės strategija“, kuriame pati Komisija, akivaizdžiai siekdama nukreipti būsimą pagrindinių ES pramonės šakų plėtrą, nustato įvairius viešųjų investicijų prioritetus.

(38)

Šis argumentas negalėjo būti priimtinas. Pirma, Kinijos Vyriausybės skelbiami penkmečio planai yra ne tiesiog bendro pobūdžio rekomendaciniai dokumentai, bet juos vykdyti yra teisiškai privaloma. 14-ajame penkmečio plane visoms institucijoms aiškiai primenama, kad jos turi kruopščiai įgyvendinti planus: „Stiprinsime planavimo valdymo sistemas, kaip antai katalogus ir sąrašus, duomenų kaupimo ir archyvavimo, derinimo ir koordinavimo priemones, rengsime sąrašus ir katalogus, kaip antai, 14-ojo penkmečio nacionalinius specialiuosius planus, skatinsime planų archyvavimą naudojant integruotą nacionalinę planavimo valdymo informacinę platformą ir užtikrinsime, kad įvairūs planai būtų valdomi vienodai. Nustatysime ir gerinsime planavimo derinimo ir koordinavimo mechanizmus, suderinsime su šiuo planu KKP centrinio komiteto ir Valstybės tarybos patvirtintus bei provincijų plėtros planus prieš juos pateikdami tvirtinti, užtikrinsime, kad nacionalinio lygmens teritorijų planavimas, specialusis planavimas, regioninis planavimas ir planavimas kitais lygmenimis pagrindinių tikslų, plėtros krypčių, bendro išdėstymo, pagrindinių politikos krypčių, svarbiausių projektų, rizikos prevencijos ir kontrolės požiūriu būtų suderintas su šiuo planu.“ (16) Be to, 14-ajame žaliavų pramonės plėtros penkmečio plane taip pat nustatyta, kad „visos vietovės turi aktyviau įgyvendinti šį planą ir įtraukti šio plano pagrindinį turinį ir svarbiausius projektus į savo pagrindines vietos lygmeniu planuojamas užduotis“, o „plieno ir kiti pagrindiniai sektoriai turi parengti konkrečias nuomones dėl įgyvendinimo, grindžiamas šio plano tikslais ir uždaviniais“. Todėl šis tvirtinimas buvo atmestas.

(39)

Šiame tyrime Kinijos Vyriausybė nepateikė jokių priešingų įrodymų ar argumentų.

3.2.2.    Įsakymas Nr. 35

(40)

Nacionalinės plėtros ir reformų komisijos įsakymas Nr. 35 „Geležies ir plieno pramonės plėtros politika“ (2005 m.) (toliau – įsakymas Nr. 35) yra kitas politinis dokumentas, kuriuo reglamentuojamas Kinijos plieno sektorius. Dokumentas, kurį priėmė Valstybės taryba, apima įvairius Kinijos Vyriausybės vykdomos pramonės kontrolės aspektus, įskaitant:

draudimą, pagal kurį didžioji Kinijos plieno gamintojų nuosavybės teisių dalis negali priklausyti užsieniečiams (1 straipsnis),

tikslų dėl produkcijos apimties nustatymą didžiausiems plieno gamintojams (3 straipsnis),

taisykles dėl plieno bendrovių organizacinės struktūros keitimo (20 straipsnis),

Kinijos Vyriausybės taikomo investicijų į plieno gamintojus patvirtinimo tvarkos nustatymą (22 straipsnis),

paskolų ir žemėnaudos teisių suteikimą tik tiems plieno gamintojams, kurie laikosi nacionalinės sektoriaus plėtros politikos (24 ir 25 straipsniai) ir

valstybės kišimąsi siekiant paremti dideles pagrindines įmonių grupes joms pradedant gamybą užsienyje ir tiekti žaliavas (30 straipsnis).

3.2.3.    Sprendimas Nr. 40

(41)

Sprendimas Nr. 40 yra Valstybės tarybos įsakymas, kuriuo investicijų tikslais pramonės sektoriai skirstomi į įvairias kategorijas, pvz., „skatinamuosius, ribojamuosius ir likviduotuosius projektus“. Tame sprendime nurodyta, kad Pramonės struktūros koregavimo žinynas, kuriuo įgyvendinamas Sprendimas Nr. 40, yra svarbus pagrindas investicijų kryptims nustatyti. Pagal jį Kinijos Vyriausybė administruoja investicinius projektus, formuoja ir įgyvendina viešųjų finansų, mokesčių, kredito, žemės, importo ir eksporto politiką (17). Šio žinyno VIII skyriuje plieno pramonė įvardyta kaip skatinamoji pramonė. Komisija nurodė, kad pagal teisinį pobūdį Sprendimas Nr. 40 yra Valstybės tarybos, aukščiausios KLR administracinės institucijos, įsakymas. Dėl to sprendimas yra teisiškai privalomas kitoms valstybinėms institucijoms ir ekonominės veiklos vykdytojams (18).

3.2.4.    Atgaivinimo planas

(42)

Plieno pramonės koregavimo ir atgaivinimo planas (2009 m.) yra plieno pramonės veiksmų planas. Pagal planą siekiama įveikti tarptautines finansines krizes ir vykdyti bendrus Kinijos Vyriausybės politikos reikalavimus augimui užtikrinti. Juo taip pat siekiama „užtikrinti stabilų pramonės veikimą“, nes ji „laikoma svarbia, kertine nacionalinės ekonomikos pramone“. Dokumente nustatyta:

didinti finansinę paramą pagrindiniams plieno gamintojams,

spartinti struktūrinius koregavimus ir skatinti pramonės modernizavimą,

remti pagrindines bendroves joms plečiantis užsienyje, techninį bendradarbiavimą, susijungimus ir įsigijimus,

didinti eksporto kredito metalurgijos įrangai apimtį.

3.2.5.    Pramonės struktūros koregavimo žinynas

(43)

Pagal 2019 m. Pramonės struktūros koregavimo žinyno VIII skyrių plieno sektorius yra skatinamasis sektorius.

3.2.6.    Bendros išvados dėl Kinijos Vyriausybės kišimosi į plieno sektorių

(44)

Atsižvelgdama į išvardytus dokumentus ir jų nuostatas, dėl kurių nėra įrodymų, kad jie nebegalioja, Komisija pakartojo savo pradinio tyrimo išvadą, kad Kinijos plieno pramonė peržiūros tiriamuoju laikotarpiu tebebuvo pagrindinė/strateginė pramonė, kurios plėtros aktyviai siekia ir kurią kaip politikos strateginį tikslą nurodo Kinijos Vyriausybė.

3.3.   Šioje priemonių galiojimo termino peržiūroje nagrinėtos subsidijos ir subsidijų programos

(45)

Atsižvelgdama į tai, kad Kinijos Vyriausybė ir Kinijos gamintojai nebendradarbiavo, kaip nurodyta 27 ir 30 konstatuojamosiose dalyse, Komisija nusprendė nagrinėti, ar subsidijavimas tęsiamas, kaip nurodyta toliau. Pirma, Komisija nagrinėjo, ar plokščių karštojo valcavimo plieno produktų pramonė toliau naudojosi per pradinį tyrimą kompensuojamomis laikytomis subsidijomis. Tada Komisija nagrinėjo, ar ta pramonė naudojosi subsidijomis, kurios per pradinį tyrimą nelaikytos kompensuojamomis (toliau – papildomos subsidijos arba naujos subsidijos), kaip teigiama prašyme.

(46)

Komisija nusprendė, kad atsižvelgiant į išvadas, kuriomis patvirtinama, kad subsidijavimas taikant daugelį per pradinį tyrimą kompensuojamomis laikytų subsidijų ir kai kurias papildomas subsidijas tęsėsi, nereikia nagrinėti visų kitų, kaip pareiškėjas įtaria, taikomų subsidijų.

(47)

Po faktų atskleidimo CISA tvirtino, kad ankstesniuose antisubsidijų tyrimuose padarytos išvados negali būti taikomos dabartiniam Komisijos tyrimui, nes įrodinėjimo pareigos perkėlimu nukrypstama nuo tokio tyrimo metu priimtų bet kurio atsakovo teisių į gynybą. CISA teigimu, Komisija naudojo ankstesnių kitų atskirų ir nesusijusių tyrimų išvadas dėl Kinijos ekonominės praktikos kaip subsidijavimo pavyzdžių. Tačiau šiuo metodu neįrodoma, kad peržiūrimasis produktas buvo subsidijuojamas.

(48)

Komisijos nuomone, pareiškėjas pateikė pakankamai įrodymų dėl subsidijų buvimo, dydžio, pobūdžio, naudos ir konkretumo, kurie jam buvo pagrįstai prieinami. Be to, Komisija taip pat laikėsi nuomonės, kad, kadangi bendradarbiaujama nebuvo, naujausiuose ES antisubsidijų tyrimuose, susijusiuose su tomis pačiomis prašyme nurodytomis subsidijų programomis, taip pat nagrinėta tų pačių programų nauda, konkretumas ir subsidijavimo sumos. Šios ankstesnės išvados dėl subsidijavimo kartu su gausia prašyme pateikta informacija, kurią Komisija patvirtino atlikdama šį tyrimą, buvo turimi faktai dėl subsidijavimo tęsimosi pagal pagrindinio reglamento 28 straipsnį. Todėl šis tvirtinimas buvo atmestas.

3.4.   Per pradinį tyrimą kompensuojamomis laikytos subsidijos

3.4.1.    Lengvatinis skolinimas

3.4.1.1.   Pradinio tyrimo išvados

(49)

Per pradinį tyrimą (19) Komisija nustatė, kad valstybės bankai yra valstybinės institucijos, nes jie vykdo Vyriausybės funkcijas ir, taip veikdami, vykdo Vyriausybės įgaliojimus.

(50)

Per pradinį tyrimą bendradarbiavusiems gamintojams paskolas daugiausia teikė valstybės bankai. Remiantis per pradinį tyrimą turėta informacija nustatyta, kad mažiausiai 35 iš nurodytų 45 bankų yra valstybės bankai, įskaitant didžiuosius Kinijos komercinius bankus, kaip antai „Bank of China“, „China Construction Bank“ ir „Industrial and Commercial Bank of China“. Be to, nustatyta, kad šie valstybei priklausantys komerciniai bankai dominavo rinkoje ir kaip valstybinės institucijos siūlė paskolas mažesnėmis nei rinkos palūkanų normomis. Todėl padaryta išvada, kad Kinijos Vyriausybė vykdė politiką teikti lengvatinį skolinimą plokščių karštojo valcavimo produktų sektoriui.

(51)

Be to, remdamasi, be kita ko, Komercinės bankininkystės įstatymo 34 ir 38 straipsniais ir Įsakymo Nr. 40 17 ir 18 straipsniais, Komisija nustatė, kad Kinijos Vyriausybė privatiems komerciniams bankams Kinijoje paveda ir nurodo teikti lengvatines paskolas gamintojams, kaip nustatyta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto iv papunktyje.

(52)

Todėl Komisija padarė išvadą, kad: plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojams buvo skirtas finansinis įnašas tiesiogiai pervedant Vyriausybės lėšas, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto i papunktyje; Vyriausybė taip pat pavedė arba nurodė privatiems bankams teikti finansinius įnašus tiems patiems gamintojams, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto iv papunktyje.

(53)

Nustatyta, kad nauda, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 2 dalyje ir 6 straipsnio b punkte, suteikiama, jei Vyriausybės paskolos suteikiamos palankesnėmis sąlygomis nei sąlygos, kurias gavėjas galėtų gauti rinkoje. Kadangi nustatyta, kad pagal nevyriausybines paskolas Kinijoje negalima nustatyti tinkamo rinkos lyginamojo dydžio (Kinijos Vyriausybė privatiems bankams paveda arba nurodo vykdyti tam tikras funkcijas), toks lyginamasis dydis apskaičiuotas remiantis įprastine banko „People’s Bank of China“ skolinimo norma. Ši norma pakoreguota siekiant atspindėti įprastą rinkos riziką, pridėjus atitinkamą priemoką, kurios tikimasi iš obligacijų, kurias išleidžia neinvesticinio reitingo obligacijų (BB) reitingą turinčios įmonės.

(54)

Ši subsidijų programa yra konkreti, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies a punkte, nes plieno pramonė pagal Sprendimą Nr. 40 priklauso skatinamųjų kategorijai, o paskolos teikiamos tik toms plieno įmonėms, kurios visiškai laikosi geležies ir plieno pramonės plėtros politikos (Įsakymas Nr. 35).

(55)

Be to, nustatyta, kad programa yra konkreti pagal pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies b punktą, nes tam tikrais Vyriausybės planais ir dokumentais buvo skatinama ir nurodoma teikti finansinę paramą plieno pramonei ir tam tikruose konkrečiuose Kinijos geografiniuose regionuose.

(56)

Per pradinį tyrimą atrinktiems eksportuojantiems gamintojams nustatyta 1,99–27,91 % subsidijų norma.

3.4.1.2.   Subsidijų programos tęsimas

(57)

Prašyme ir atitinkamuose prieduose (20) pareiškėjas pateikė įrodymų, kad Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai toliau naudojosi Kinijos vidaus bankų teikiamu lengvatiniu skolinimu ir mažesnėmis nei rinkos palūkanų normomis.

(58)

Pareiškėjas pateikė įrodymų, kad Kinijos bankų sektoriuje yra daug valstybės bankų ir jie toliau dominuoja rinkoje. Prašymo 67 punkte išvardyti pagrindiniai valstybės bankai, kurie teikė paskolas lengvatinėmis sąlygomis Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojams.

(59)

Galiausiai pareiškėjas nurodė, kad privatiems bankams Kinijos Vyriausybė ir toliau pavedė ir nurodė teikti subsidijuotas paskolas, kaip nustatyta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto iv papunktyje. Taigi Komisijos per pradinį tyrimą nustatyti faktai šiuo atžvilgiu tebegalioja.

(60)

Kadangi Kinijos Vyriausybė nebendradarbiavo, nebuvo pateikta jokių argumentų, kurie paneigtų pareiškėjo dėl esamos padėties Kinijos bankų sistemoje pateiktus įrodymus.

(61)

Be to, esminiai faktai, susiję su šios subsidijavimo programos nustatymu ir tęsimu, tiksliau valstybės bankų veikimu kaip valstybinės įstaigos, jų dominavimu bankų sektoriuje ir nurodymu ir pavedimu privatiems bankams, buvo patvirtinti Ataskaitoje dėl Kinijos (21) ir per naujausius tyrimus dėl padangų (22), elektrinių dviračių (23), OMDP (24), pluošto stiklo (25) ir aliuminio folijos (26) nustatytais faktais.

3.4.1.3.   Nauda

(62)

Kadangi Kinijos gamintojai nebendradarbiavo, Komisija neturėjo jokios bendrovės lygmens informacijos, kuria remiantis būtų galima apskaičiuoti per peržiūros tiriamąjį laikotarpį gautos subsidijos sumą. Nors subsidijavimo sumos peržiūros tiriamuoju laikotarpiu nebuvo galima tiksliai nustatyti dėl nebendradarbiavimo, remiantis prašymu, 61 konstatuojamojoje dalyje nurodytų ankstesnių tyrimų išvadomis ir nesant priešingų įrodymų, galima daryti išvadą, kad Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai ir toliau buvo subsidijuojami.

3.4.1.4.   Konkretumas

(63)

Aptariama subsidijų programa tebebuvo konkreti, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies a ir b punktuose, nes 54 konstatuojamojoje dalyje aprašyta teisinė padėtis nepasikeitė, o naujajame 14-ajame plieno sektoriaus penkmečio plane plieno pramonė patvirtinta kaip skatinamoji pramonė.

3.4.1.5.   Išvada

(64)

Taigi Komisija padarė išvadą, kad yra pakankamai įrodymų, jog lengvatinis skolinimas buvo teikiamas kaip kompensuotina subsidija ir per peržiūros tiriamąjį laikotarpį.

3.4.2.    Žemėnaudos teisių suteikimas už mažesnį nei pakankamą atlygį

3.4.2.1.   Pradinio tyrimo išvados

(65)

Per pradinį tyrimą (27) Komisija nustatė, kad Kinijos Vyriausybės žemėnaudos teisių suteikimas turėtų būti laikomas subsidijų priemone, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto iii papunktyje ir 3 straipsnio 2 dalyje. Kadangi Kinijoje nėra veikiančios žemės rinkos, Kinijos Vyriausybė žemėnaudos teises suteikia už mažesnį nei pakankamą atlygį, taigi suteikia naudos bendrovėms gavėjoms. Išorės lyginamojo dydžio naudojimas parodė, kad už žemėnaudos teises plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojų sumokėta suma yra gerokai mažesnė nei įprasta rinkos norma.

(66)

Komisija taip pat nustatė, kad subsidija yra konkreti, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies a ir c punktuose, nes pramoninės paskirties žeme pagal įstatymus gali naudotis tik tos bendrovės, kurios vykdo valstybės nustatytą pramonės politiką. Be to, tik tam tikri sandoriai buvo sudaryti po konkurso, kainas dažniausiai nustatydavo valdžios institucijos, o Vyriausybės praktika šioje srityje yra neaiški ir neskaidri.

(67)

Naudojant lyginamąsias žemės kainas Taivane, per pradinį tyrimą pagal šią priemonę atrinktiems gamintojams nustatyta 1,20–7,63 % subsidijų norma.

3.4.2.2.   Subsidijų programos tęsimas

(68)

Prašyme ir atitinkamuose prieduose (28) pareiškėjas pateikė įrodymų, kad Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai toliau naudojosi žemėnaudos teisėmis už mažesnį nei pakankamą atlygį.

(69)

Pareiškėjas nurodė, kad šį aspektą reglamentuojantis įstatymas nuo pradinio tyrimo nepasikeitė. Kinijoje draudžiama privati žemės nuosavybė. Žemės administravimo įstatyme, visų pirma jo 2 straipsnyje, nustatyta, kad visa žemė Kinijoje galiausiai priklauso Kinijos Vyriausybei, nes ji kolektyvinėmis teisėmis priklauso Kinijai. Nuosavybės įstatyme (45–48 straipsniuose) nustatyta, kad žemė Kinijoje yra arba „kolektyvinė“, arba „valstybinė“. Jokios žemės negalima parduoti, tačiau per viešą konkursą, kotiravimą ar aukcioną gali būti suteiktos žemėnaudos teisės.

(70)

Nei Kinijos Vyriausybė, nei gamintojai nepateikė įrodymų, kad plokščių karštojo valcavimo produktų pramonė nebesinaudoja žemėnaudos teisėmis už mažesnį nei pakankamą atlygį.

(71)

Remdamasi turima informacija, įskaitant Ataskaitos dėl Kinijos (29) įrodymus šiuo klausimu ir per naujausius kompensacinio muito tyrimus dėl KLR padangų (30), elektrinių dviračių (31) ir šviesolaidžių kabelių (32) nustatytus faktus, Komisija padarė išvadą, kad už žemėnaudą sumokėti tarifai ir toliau buvo subsidijuojami, nes Kinijos Vyriausybės nustatyta sistema neatitinka rinkos principų.

3.4.2.3.   Nauda

(72)

Kadangi Kinijos Vyriausybė ir Kinijos gamintojai nebendradarbiavo, Komisija neturėjo jokios bendrovės lygmens informacijos, kuria remdamasi galėtų apskaičiuoti per peržiūros tiriamąjį laikotarpį gautos subsidijos sumą. Nors subsidijavimo sumos nebuvo galima tiksliai nustatyti dėl nebendradarbiavimo, remiantis prašymu, 71 konstatuojamojoje dalyje nurodytų ankstesnių tyrimų išvadomis ir nesant priešingų įrodymų, galima daryti išvadą, kad Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai ir toliau buvo subsidijuojami.

3.4.2.4.   Konkretumas

(73)

Subsidija yra konkreti, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies a ir c punktuose. Žemėnaudos teisės suteikiamos tik nedidelei bendrovių grupei. Be to, plieno sektorius, kuris pagal Valstybės tarybos sprendimą Nr. 40 priskiriamas skatinamųjų kategorijai, yra sektorius, kuris naudojasi žemėnaudos teisėmis.

3.4.2.5.   Išvada

(74)

Taigi Komisija padarė išvadą, kad yra pakankamai įrodymų, jog žemėnaudos teisės už mažesnį nei pakankamą atlygį buvo teikiamos kaip kompensuotina subsidija ir per peržiūros tiriamąjį laikotarpį.

3.4.3.    Atleidimo nuo tiesioginių mokesčių ir mokesčių mažinimo programos

3.4.3.1.   Pradinio tyrimo išvados

(75)

Per pradinį tyrimą (33) Komisija nustatė, kad plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai gavo kompensuotinų subsidijų, susijusių su lengvatiniu režimu pagal pajamų ir kitų tiesioginių mokesčių programas ir politiką.

(76)

Dėl trijų konkrečių programų, t. y. įmonių pajamų mokesčio (toliau – ĮPM) lengvatos išteklių produktams pagal sinerginį panaudojimą, ĮPM už tyrimų ir plėtros išlaidas kompensacijos ir atleidimo nuo žemėnaudos mokesčio, Komisija savo išvadas dėl teisinio pagrindo, tinkamumo finansuoti, subsidijos pobūdžio ir jos konkretumo grindė patikrintais klausimyno atsakymais ir galėjo apskaičiuoti individualias subsidijų normas atrinktoms bendrovėms.

(77)

Nustatyta, kad pajamų ir kitų tiesioginių mokesčių programos yra subsidija, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto ii papunktyje ir 3 straipsnio 2 dalyje, nes Vyriausybė negauna pajamų, o bendrovėms gavėjoms suteikiama nauda.

(78)

Nustatyta, kad šios subsidijų schemos yra konkrečios, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies a punkte, nes pagal teisės aktus, kuriais vadovaujasi subsidiją suteikianti institucija, teisė naudotis šiomis schemomis suteikiama tik tam tikroms skatinamosiomis įvardijamoms įmonėms ir pramonės sektoriams, pvz., priklausantiems plokščių karštojo valcavimo produktų pramonei.

(79)

Per pradinį tyrimą atrinktiems eksportuojantiems gamintojams nustatyta 0,00–0,66 % subsidijų norma.

3.4.3.2.   Subsidijų programos tęsimas

(80)

Prašyme atlikti priemonių galiojimo termino peržiūrą (34) pareiškėjas pateikė įrodymų, kad daug Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojų ir toliau naudojasi keliomis įmonių pelno mokesčio (ĮPM) lengvatų programomis, kurios per pradinį tyrimą buvo kompensuotos. ĮPM lengvatų programos teisinis pagrindas – ĮPM įstatymo 28 straipsnis ir KLR įmonių pelno mokesčio įstatymo įgyvendinimo taisyklių 93 straipsnis. Be to, pareiškėjas pateikė įrodymų dėl ĮPM už tyrimų ir plėtros kompensacijos subsidiją, kurios teisinis pagrindas – ĮPM įstatymo 30 straipsnio 1 dalis ir KLR įmonių pelno mokesčio įstatymo įgyvendinimo taisyklės.

(81)

Tyrimų dėl šviesolaidžių kabelių (35) ir aliuminio folijos (36) rezultatai patvirtino, kad schemos tebetaikomos taikomos ir jų pobūdis nepasikeitė.

(82)

Kadangi Kinijos Vyriausybė nebendradarbiavo, nebuvo pateikta jokių argumentų, kurie paneigtų pareiškėjo pateiktus įrodymus dėl tolesnės plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojų naudos, gautos iš pajamų ir kitų tiesioginių mokesčių programų ir politikos.

(83)

Aptariamos schemos laikomos subsidijomis, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto ii papunktyje ir 3 straipsnio 2 dalyje, nes Vyriausybė negauna pajamų, o bendrovėms gavėjoms suteikiama nauda.

3.4.3.3.   Nauda

(84)

Kadangi Kinijos Vyriausybė ir Kinijos gamintojai nebendradarbiavo, Komisija neturėjo jokios bendrovės lygmens informacijos, kuria remdamasi galėtų apskaičiuoti per peržiūros tiriamąjį laikotarpį gautos subsidijos sumą. Nors subsidijavimo sumos nebuvo galima tiksliai nustatyti dėl nebendradarbiavimo, remiantis prašymu, 81 konstatuojamojoje dalyje nurodytų ankstesnių tyrimų išvadomis ir nesant priešingų įrodymų, galima daryti išvadą, kad Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai ir toliau buvo subsidijuojami.

3.4.3.4.   Konkretumas

(85)

Schemos yra konkrečios, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies a punkte, nes pagal teisės aktus, kuriais vadovaujasi subsidiją suteikianti institucija, teisė naudotis šiomis schemomis suteikiama tik tam tikroms įmonėms ir pramonės sektoriams.

3.4.3.5.   Išvada

(86)

Taigi Komisija padarė išvadą, kad yra pakankamai įrodymų, jog kai kurios mokesčių programos toliau buvo taikomos kaip kompensuotinos subsidijos ir per peržiūros tiriamąjį laikotarpį.

3.4.4.    Netiesioginių mokesčių ir importo tarifų programos ir politika

3.4.4.1.   Pradinio tyrimo išvados

(87)

Per pradinį tyrimą (37) Komisija nustatė, kad plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai gavo kompensuotinų subsidijų, susijusių su lengvatiniu režimu pagal dvi netiesioginių mokesčių ir importo tarifų programas:

a)

atleidimas nuo PVM ir importo tarifų lengvatos už naudojimąsi importuojama įranga ir technologijomis;

b)

atleidimas nuo mokesčių politika pagrįsto perkėlimo atveju.

(88)

Nustatyta, kad netiesioginių mokesčių ir importo tarifų programos yra subsidijos, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto ii papunktyje ir 3 straipsnio 2 dalyje, nes Vyriausybė negauna pajamų, o bendrovėms gavėjoms suteikiama nauda.

(89)

Taip pat nustatyta, kad subsidijų schemos yra konkrečios, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies a punkte, nes pagal teisės aktus, kuriais vadovaujasi subsidiją suteikianti institucija, teisė naudotis šiomis schemomis suteikiama tik tam tikroms įmonėms ir pramonės sektoriams. Be to, Kinijos Vyriausybei nebendradarbiaujant Komisija negalėjo padaryti išvados, ar buvo taikomi objektyvūs teisės pasinaudoti tam tikromis schemomis kriterijai, dėl to jos taip pat buvo konkrečios, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies b punkte.

(90)

Per pradinį tyrimą atrinktiems eksportuojantiems gamintojams nustatyta 1,01 % subsidijų norma.

3.4.4.2.   Subsidijų programos tęsimas

(91)

Prašyme ir naujausių antisubsidijų tyrimų, kuriuos Komisija atliko dėl Kinijos skatinamųjų pramonės šakų, pvz., padangų (38), OMDP (39) ir aliuminio folijos (40), išvadose patvirtinta, kad schemos tebetaikomos ir jų pobūdis nepasikeitė.

(92)

Kadangi Kinijos Vyriausybė ir Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai nebendradarbiavo, nebuvo pateikta jokių argumentų, kurie paneigtų pareiškėjo pateiktus įrodymus dėl tolesnės plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojų naudos, gautos iš netiesioginių mokesčių ir importo tarifų programų ir politikos.

(93)

Aptariamos schemos laikomos subsidijomis, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto ii papunktyje ir 3 straipsnio 2 dalyje, nes Vyriausybė negauna pajamų, o bendrovėms gavėjoms suteikiama nauda.

3.4.4.3.   Nauda

(94)

Kadangi Kinijos Vyriausybė ir Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai nebendradarbiavo, Komisija neturėjo jokios bendrovės lygmens informacijos, kuria remdamasi galėtų apskaičiuoti per peržiūros tiriamąjį laikotarpį gautos subsidijos sumą. Nors subsidijavimo sumos nebuvo galima tiksliai nustatyti dėl nebendradarbiavimo, remiantis prašymu, 91 konstatuojamojoje dalyje nurodytų ankstesnių tyrimų išvadomis ir nesant priešingų įrodymų, galima daryti išvadą, kad plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai ir toliau buvo subsidijuojami.

3.4.4.4.   Konkretumas

(95)

Schemos yra konkrečios, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies a punkte, nes teisė naudotis šiomis schemomis suteikiama tik tam tikroms įmonėms ir pramonės sektoriams.

3.4.4.5.   Išvada

(96)

Taigi Komisija padarė išvadą, kad yra pakankamai įrodymų, jog netiesioginių mokesčių ir importo tarifų programos toliau buvo taikomos kaip kompensuotinos subsidijos ir per peržiūros tiriamąjį laikotarpį.

3.4.5.    Dotacijų programos

3.4.5.1.   Pradinio tyrimo išvados

(97)

Per pradinį tyrimą (41) Komisija padarė išvadą, kad visos atrinktos bendrovės naudojosi įvairiomis dotacijomis, susijusiomis su aplinkos apsauga ir išmetamųjų teršalų kiekio mažinimu, ir dotacijomis, susijusiomis su moksliniais tyrimais ir technologine plėtra, technologijų modernizavimu ir inovacijomis.

(98)

Per pradinį tyrimą taip pat padaryta patvirtinanti išvada, kad tam tikriems plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojams iš įvairių valdžios institucijų, t. y. vietos, regioninių ir nacionalinių, suteiktos tam tikros ad hoc subsidijos. Kitos tokios dotacijos buvo, pvz., skiriamos iš patentų fondų, mokslo ir technologijų fondų ir apdovanojimų, verslo vystymo fondų, bazinės infrastruktūros dotacijų, rajonų lygmens paramos fondų, geležies rūdos importo fondų, bendrovės perkėlimo fondų, užsienio pažangiųjų technologijų įdiegimo specialiųjų fondų, importuotos įrangos paskolų palūkanų nuolaidų.

(99)

Nustatyta, kad šios dotacijos ir kitos ad hoc subsidijos yra subsidija, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto i papunktyje ir 3 straipsnio 2 dalyje, suteikiama pervedant Kinijos Vyriausybės lėšas dotacijų forma nagrinėjamojo produkto gamintojams.

(100)

Taip pat nustatyta, kad jos yra konkrečios pagal pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies a punktą, atsižvelgiant į tai, kad jos taikomos tik tam tikroms įmonėms arba konkretiems projektams konkrečiuose regionuose ir (arba) plieno pramonėje, arba pagal 4 straipsnio 2 dalies b punktą, atsižvelgiant į tai, kad teisės gauti paramą suteikimo sąlygos ir faktiniai įmonių atrankos kriterijai, kad jos atitiktų reikalavimus, yra neskaidrūs, neobjektyvūs ir nėra taikomi automatiškai.

(101)

Per pradinį tyrimą atrinktiems eksportuojantiems gamintojams nustatyta 0,09–1,45 % subsidijų norma.

3.4.5.2.   Subsidijų programų tęsimas

(102)

Prašyme atlikti priemonių galiojimo termino peržiūrą (42) pareiškėjas pateikė įrodymų, kad daug plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojų toliau naudojasi dotacijų programomis.

(103)

Naujausių antisubsidijų tyrimų, kuriuos Komisija atliko dėl Kinijos skatinamųjų pramonės šakų, pvz., OMDP (43) ir aliuminio folijos (44), išvados patvirtino, kad schemos tebetaikomos ir jų pobūdis nepasikeitė.

(104)

Dauguma dotacijų buvo skirtos konkretiems projektams arba turtui finansuoti, skatinti energijos taupymą ar aplinkos apsaugą ir modernizuoti plieno gamyklas.

(105)

Pareiškėjas taip pat pateikė įrodymų, pagrįstų konkrečių bendrovių metinių finansinių ataskaitų analize, kad 2018–2021 m. subsidijas gavo bent 12 plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojų.

(106)

Visos per priemonių galiojimo termino peržiūros tyrimą išanalizuotos dotacijos ir kitos ad hoc subsidijos yra subsidija, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto i papunktyje, tiesioginio lėšų pervedimo forma dotacijų ir panašių lėšų pervedimų atžvilgiu.

(107)

Kadangi Kinijos Vyriausybė ir plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai nebendradarbiavo, nebuvo pateikta jokių argumentų, kurie paneigtų pareiškėjo pateiktus įrodymus dėl tolesnės plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojų naudos, gautos iš dotacijų ar skirtų ad hoc subsidijų.

3.4.5.3.   Nauda

(108)

Kadangi Kinijos Vyriausybė ir Kinijos gamintojai nebendradarbiavo, Komisija neturėjo jokios bendrovės lygmens informacijos, kuria remdamasi galėtų apskaičiuoti per peržiūros tiriamąjį laikotarpį gautos subsidijos sumą. Nors subsidijavimo sumos nebuvo galima tiksliai nustatyti dėl nebendradarbiavimo, remiantis prašymu, 103 konstatuojamojoje dalyje nurodytų ankstesnių tyrimų išvadomis ir nesant priešingų įrodymų, galima daryti išvadą, kad plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai ir toliau buvo subsidijuojami.

3.4.5.4.   Konkretumas

(109)

Šios subsidijos laikytos konkrečiomis pagal teisės aktus arba faktiškai, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalyje. Kadangi Kinijos Vyriausybė ir Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai nebendradarbiavo, laikoma, kad jos teiktos tik tam tikram plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojų skaičiui ir (arba) dėl to, kaip subsidijas skiriančios institucijos pasinaudojo diskrecija skirdamos tas subsidijas.

3.4.5.5.   Išvada

(110)

Taigi Komisija padarė išvadą, kad yra pakankamai įrodymų, jog gamintojai toliau gavo dotacijas kaip kompensuotinas subsidijas ir per peržiūros tiriamąjį laikotarpį.

3.5.   Papildomos subsidijos

3.5.1.    Skolos konvertavimas į nuosavybės vertybinius popierius

3.5.1.1.   Įvadas

(111)

Prašyme atlikti priemonių galiojimo termino peržiūrą (45) pateikta išsamių įrodymų, kad 2016–2019 m. keli Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai dalyvavo įgyvendinant antrosios kartos nuosavo kapitalo priemonių skolos, kurios iš viso sudarė 237 mlrd. RMB, priemones. Įtariama, kad valstybės valdomų plieno gamintojų negrąžinta skola valstybės komerciniams bankams buvo panaikinta mainais už nuosavą kapitalą, dalyvaujant įvairių rūšių įgyvendinimo agentūroms, kurios yra nebankinės finansų įstaigos, priklausančios Kinijos bankininkystės ir draudimo reguliavimo komisijos jurisdikcijai. Dažniausi skolos konvertuojamos į nuosavybės vertybinius popierius pasitelkiant finansinio turto investicijų bendroves, kurios yra atsiskyrusios nuo bankų ar draudimo bendrovių. Prašyme toliau tvirtinta, kad įgyvendinimo agentūros specialiai įsteigtos didžiulėms neveiksnioms paskoloms pagrindiniuose pramonės sektoriuose, įskaitant plieno sektorių, panaikinti ir valstybės įmonių skoloms restruktūrizuoti, be kita ko, skolas konvertuojant į nuosavybės vertybinius popierius.

(112)

Kadangi Kinijos Vyriausybė nepateikė jokios informacijos apie šią programą, Komisija išvadas dėl šios programos padarė remdamasi prašyme pateikta informacija ir Komisijos atlikto antisubsidijų tyrimo dėl Kinijos plieno sektoriaus, t. y. OMDP, informacija (46).

(113)

Kaip išnagrinėta 91 konstatuojamojoje dalyje, Komisija nustatė, kad plokščių karštojo valcavimo produktų pramonė yra skatinamoji pramonė, o 3.4.1 skirsnyje ji nustatė, kad plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai naudojasi lengvatiniu finansavimu, nes Kinijos Vyriausybė vykdė politiką, kuria siekiama teikti lengvatines paskolas plokščių karštojo valcavimo produktų sektoriui per valstybės bankus, be to Kinijos Vyriausybė pavedė ir nurodė privatiems bankams teikti tokias lengvatines paskolas plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojams. Komisija taip pat nustatė, kad Kinijos Vyriausybė sukūrė visą reguliavimo ekosistemą, grindžiamą skolos konvertavimo į nuosavybės vertybinius popierius koncepcija, kuri apima vis daugiau ir įvairesnių kreditorių, tikslinių bendrovių, įgyvendinimo agentūrų, investuotojų, paslaugų platformų ir priežiūros institucijų. Be to, nors Kinijos Vyriausybė dokumentuose nuolat pabrėžia šios sistemos orientavimą į rinką, ji taip pat primena dalyviams, kad tikimasi, jog jie padės siekti geresnių ir tolesnių nacionalinės ekonominės politikos tikslų.

(114)

Remiantis prašyme nurodytu dokumentu „Finansų įstaigų turto valdymo veiklos reguliavimo gairės“, finansų įstaigos skatinamos rinkti lėšas išleidžiant turto valdymo produktus, kad būtų galima investuoti į sritis, kurios atitinka nacionalinių strategijų, pramonės politikos ir nacionalinės pasiūlos struktūrinių reformų politikos reikalavimus, remiantis prielaida, kad laikomasi įstatymų ir kitų teisės aktų ir verslo tvarumo. Be to, finansų įstaigos taip pat raginamos rinkti lėšas išleidžiant turto valdymo produktus, kad būtų skatinamas ekonominės struktūros pertvarkymas, remiamas į rinką orientuotas įteisintas skolos konvertavimas į nuosavybės vertybinius popierius ir mažinamas įmonių finansinis svertas.

(115)

Prašyme taip pat nurodytos „Nuomonės dėl plieno pramonės perteklinių pajėgumų mažinimo ir pramonės gaivinimo“, kuriose pabrėžiama, kad reikia didinti finansinę paramą plieno įmonėms ir kad reikia pritraukti investicinį kapitalą iš kitų šaltinių nei valstybės biudžetas ir finansų įstaigos, pavyzdžiui, turto valdymo produktų, pensijų fondų ir kt. Be to, šiame dokumente raginama plėtoti rinka grindžiamus įmonių skolos tvarkymo metodus ir remti bankus, kad jie realizuotų problemines skolas, perduodant probleminių paskolų pozicijas turto valdymo korporacijoms.

(116)

2016 m. „People’s Bank of China“ ir bankų, draudimo ir vertybinių popierių sektorius prižiūrinčių reguliavimo komisijų paskelbtose „Nuomonėse dėl plieno ir anglių pramonės perteklinių pajėgumų mažinimo ir pramonės gaivinimo“ pateikiami nurodymai, kaip padėti plieno ir anglių pramonei spręsti perteklinio pajėgumo ir nemokumo problemas. Tai pasiekiama pasitelkus finansinių paslaugų įmones, kurios padėtų anglių ir plieno pramonei pagerinti savo finansinį, technologinį ir aplinkosauginį veiksmingumą. Be to, kredito laikotarpiai gali būti koreguojami įmonėms, kurios laikosi nacionalinės pramonės politikos ir gali atitikti keletą neaiškiai apibrėžtų sąlygų, susijusių su restruktūrizavimu, mokumu ir aplinkos apsauga.

(117)

Prašyme atlikti priemonių galiojimo termino peržiūrą pateikta informacijos apie bendros konferencijų sistemos sukūrimą vadovaujant Valstybės tarybai, kuri peržiūrėjo ir patvirtino reguliavimo ir paramos politiką, įskaitant naujo skolos konvertavimo į nuosavybės vertybinius popierius sandorių etapo įgyvendinimą. Tuo pat metu ji parengė bendrus bausmių mechanizmus, skirtus sankcijoms už taisyklių pažeidimus taikyti. Be to, bendroje konferencijoje paraginta, kad skolos konvertavimo į nuosavybės vertybinius popierius sandoriais pasinaudotų įmonės ir pramonės šakos, kurios yra labai svarbios ekonomikos pertvarkai ir nacionaliniam saugumui.

(118)

2017 m. Kinijos komunistų partijos Centrinio komiteto finansinio darbo konferencijoje Generalinis sekretorius Xi Jinpingas patvirtino ilgalaikes pozicijas, kad finansų įstaigos turi suprasti savo vaidmenį, visų pirma kaip tarnauti realiajai ekonomikai, ir turi dėti visas pastangas, kad sustiprintų savo silpnąsias vietas. Savo pareiškime jis paaiškino finansų sektoriaus pareigą tarnauti realiajai ekonomikai, apsaugant ją nuo finansinės rizikos. Taip finansų sektorius turėtų pagerinti paslaugų efektyvumą bei kokybę ir daugiau išteklių skirti pagrindinėms ir silpnoms ekonominio ir socialinio vystymosi sritims. Be to, Vyriausybė imasi ekonomikos finansinio įsiskolinimo mažinimo tvirtai vykdydama apdairią pinigų politiką ir teikdama pirmenybę valstybės valdomų įmonių finansinio sverto mažinimui.

(119)

2017 m. Kinijos valstybės tarybos nuolatinio komiteto posėdyje valstybės įmonių finansinio įsiskolinimo mažinimas buvo pagrindinis bendrosios įmonių finansinio įsiskolinimo mažinimo užduoties aspektas. Nuolatinis komitetas pasiūlė parengti atitinkamas fiskalinės paramos priemones, skirtas plieno ir anglies pramonės sektoriui priklausančiam valstybės turtui, kurio finansinis svertas yra per didelis. Jis taip pat aptarė papildomo valstybės kapitalo mechanizmo sukūrimą ir kapitalo, reikalingo pertvarkai ir modernizavimui, suteikimą.

(120)

Atsižvelgdama į tai, kas išdėstyta, Komisija padarė išvadą, kad skolos konvertavimas į nuosavybės vertybinius popierius yra finansinis įnašas lėšų akciniam kapitalui padidinti kapitalo injekcijų ir (arba) paskolų forma, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto i papunktyje, arba atsisakytų pajamų dėl to, kad panaikinta arba neišmokėta skola, forma, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto ii papunktyje. Vyriausybė šį finansinį įnašą skyrė per valstybines institucijas, kurios dalyvauja šiuose sandoriuose, tai yra keturias įgyvendinimo agentūras ir įvairius valstybės komercinius bankus. Kadangi Kinijos Vyriausybė per priemonių galiojimo termino peržiūros tyrimą nebendradarbiavo, Komisija padarė išvadą, kad turimų įrodymų pakanka norint įrodyti, kad įgyvendinimo agentūros yra valstybinės institucijos, nes jas specialiai įsteigė Kinijos Vyriausybė didžiulėms neveiksnioms paskoloms pagrindiniuose pramonės sektoriuose, įskaitant plieno sektorių, panaikinti ir valstybės įmonių skoloms restruktūrizuoti. Todėl manyta, kad jų elgsena atitiko Vyriausybės įgaliojimų vykdymą.

(121)

Be to, prašyme pateikta įrodymų, kad daug skolų buvo panaikintos neįprastomis komercinėmis aplinkybėmis, nes Kinijos Vyriausybė neatliko vertinimo, ar paprastas privatus investuotojas būtų konvertavęs šias skolas į nuosavybės vertybinius popierius tikėdamasis, kad ilgainiui susidarys pagrįsta grąžos norma. Prašyme pateikta informacija, kad vietoje to Kinijos Vyriausybė, siekdama sumažinti plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojų įsipareigojimų ir turto santykį jų konkurencingumui padidinti, dideles skolos sumas iškeitė į nuosavybės vertybinius popierius nesilaikydama komercinių sąlygų, kurių laikytųsi privatus investuotojas. Atidžiai išnagrinėjusi prašyme pateiktą informaciją ir byloje neturėdama kitos informacijos Komisija priėjo prie išvados, kad tokiomis priemonėmis buvo teikiama nauda, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 6 straipsnio a punkte.

3.5.1.2.   Nauda

(122)

Skolos konvertavimas į nuosavybės vertybinius popierius yra finansinis įnašas lėšų akciniam kapitalui padidinti kapitalo injekcijų ir (arba) paskolų forma, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto i papunktyje, arba atsisakytų pajamų dėl to, kad panaikinta arba neišmokėta skola, forma, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 3 straipsnio 1 dalies a punkto ii papunktyje.

(123)

Kadangi Kinijos Vyriausybė ir Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai atliekant šią peržiūrą nedalyvavo, atidžiai išnagrinėjusi prašyme pateiktą informaciją ir byloje neturėdama kitos informacijos Komisija priėjo prie išvados, kad tokiomis priemonėmis buvo teikiama nauda, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 6 straipsnio a punkte.

3.5.1.3.   Konkretumas

(124)

Subsidija buvo konkreti, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies b punkte, nes nebuvo objektyvių subsidijos skyrimo kriterijų ir nebuvo aišku, kokiomis sąlygomis plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai gali arba negali dalyvauti šioje programoje. Konvertavimas taip pat buvo konkretus, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 2 dalies c punkte, nes valdžios institucijos iš esmės savo nuožiūra skyrė subsidiją ir ja pasinaudojo tik kai kurie sektoriai, pvz., kenčiantys dėl perteklinio pajėgumo.

3.5.1.4.   Išvada

(125)

Taigi, Komisija padarė išvadą, kad yra pakankamai įrodymų, jog KLR plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai naudojosi skolos konvertavimu į nuosavybės vertybinius popierius per peržiūros tiriamąjį laikotarpį kaip kompensuotina subsidija finansinės paramos daug įsiskolinusių bendrovių skolai sumažinti forma.

3.6.   Bendra išvada dėl subsidijavimo tęsimosi

(126)

Atsižvelgdama į tai, kas išdėstyta, Komisija padarė išvadą, kad Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų gamintojai peržiūros tiriamuoju laikotarpiu toliau naudojosi kompensuotinomis subsidijomis.

4.   IMPORTO RAIDA, JEIGU PRIEMONĖS BŪTŲ PANAIKINTOS

(127)

Padariusi išvadą, kad peržiūros tiriamuoju laikotarpiu buvo vykdomas subsidijavimas, Komisija nagrinėjo tikimybę, ar subsidijuojamas importas iš nagrinėjamosios šalies tęstųsi, jei priemonės būtų panaikintos. Buvo analizuojami šie papildomi elementai: KLR gamybos pajėgumai, nepanaudoti pajėgumai ir Sąjungos rinkos patrauklumas.

4.1.   KLR gamybos pajėgumai ir nepanaudoti pajėgumai

(128)

Kadangi KLR gamintojai nebendradarbiavo, Komisija išvadas dėl kitų gamintojų pajėgumų grindė turimais faktais ir prašyme atlikti priemonių galiojimo termino peržiūrą pateikta informacija bei kitais turimais šaltiniais.

(129)

2020 m. Kinijai teko 56,5 % pasaulio neapdoroto plieno produkcijos, palyginti su 53,3 % 2019 m. (47) 2020 m. rugsėjo mėn. EBPO plieno komiteto 88-osios sesijos pareiškime pažymėta, kad „nepaisant neigiamo pasaulinio paklausos sukrėtimo, gamyba ir atsargos gerokai padidėjo, palyginti su ankstesniais metais Kinijoje buvusiu lygiu“. Be to, Plieno komitetas „su susirūpinimu atkreipė dėmesį į nukrypimą nuo pasaulinės tendencijos Kinijoje, kurioje plieno gamybos apimtis 2020 m. pirmąjį pusmetį pasiekė rekordinį lygį ir kurioje atsargos pasiekė istoriškai aukštą lygį. Dėl šių pokyčių kyla rizika, kad dėl COVID-19 paklausos sukrėtimų Kinijoje padidės pasaulinis disbalansas“. Nuolat didėjančių plieno gamybos pajėgumų Kinijoje tendenciją dar labiau palaikė „didelis kredito sąlygų sušvelninimas“ kartu su didėjančiomis didelių plieno gamintojų investicijomis, o mažesniems dalyviams vis dar netaikoma pajėgumų kontrolės sistema. Be to, 2021 m. vasario mėn. EBPO ataskaitoje pažymima, kad visame pasaulyje didėja plieno gamybos pertekliniai pajėgumai, visų pirma dėl Azijos šalių, įskaitant Kiniją (48).

(130)

Kinijos Vyriausybė yra parengusi plataus užmojo plieno pramonės planus (49), nes ji siekia pašalinti pasenusias gamyklas ir nekonkurencingas bendroves, patiriančias pernelyg didelių išlaidų, kartu sutelkdama dėmesį į plieno gamintojų, atitinkančių Vyriausybės politiką ir prioritetus, stiprinimą ir rėmimą. Siekiama išvalyti pramonę, stiprinant rinkos lyderius ir pašalinant nekonkurencingas bendroves ir tas, kurios nesilaiko arba neatitinka Vyriausybės prioritetų. Tikslas – puoselėti „naujos kartos pramonės lyderius“. Tai pasiekiama vykdant tokią politiką kaip pajėgumų apkeitimo sistema, skolos konvertavimas į nuosavybės vertybinius popierius, kurie suteikia valstybei labai didelę veiksmų laisvę atskirų įmonių veiklos atžvilgiu. Pagrindinis tikslas – padidinti „atrinktų“ dalyvių, kurie yra aukšto lygio gamintojai, atitinkantys dabartinius Vyriausybės plieno pramonės tikslus, pajėgumus.

(131)

Pirma, remiantis prašyme atlikti priemonių galiojimo termino peržiūrą pateikta informacija, apskaičiuota, kad bendri tam tikrų Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno gamybos pajėgumai siekė daugiau kaip 345 mln. tonų, o tiek Kinijos gamyba, tiek suvartojimas 2020 m. siekė 314 mln. tonų. Tuo remiantis apskaičiuota, kad 2020 m. nepanaudoti pajėgumai Kinijoje siekė 31 mln. tonų, o tai rodo, kad peržiūros tiriamuoju laikotarpiu būta nepanaudotų pajėgumų, beveik atitinkančių bendrą Sąjungos suvartojimą atvirojoje rinkoje (apie 35 mln. tonų) peržiūros tiriamuoju laikotarpiu.

(132)

Kinijos plieno paklausos sumažėjimas 2021 m. pradžioje yra ir bus pagrindinis eksporto didėjimo veiksnys. Tikėtina, kad dėl to atsirandantis pajėgumų ir paklausos disbalansas padidins spaudimą gamintojams eksportuoti. Kinijos pajėgumai yra per dideli, palyginti su faktiniais Kinijos ekonomikos poreikiais.

(133)

Tuo remiantis tikėtina, kad, jei priemonės nebebus taikomos, Kinijos gamintojai nukreips savo nepanaudotus pajėgumus į Sąjungos rinką ir pradės parduoti produktus dideliais kiekiais ir subsidijuotomis kainomis.

4.2.   Sąjungos rinkos patrauklumas

(134)

Sąjungos rinka yra viena didžiausių tam tikrų plokščių karštojo valcavimo plieno produktų rinkų pasaulyje. Kinijos rinka negali absorbuoti perteklinių plieno pajėgumų, o pagrindinių trečiųjų šalių rinkos yra uždaros Kinijos eksportui, nes Kinijos Liaudies Respublikai taikomos antidempingo, apsaugos ar kitos apsaugos priemonės (50). Be to, kainų lygis Sąjungoje (vidutinė Sąjungos pramonės kaina peržiūros tiriamuoju laikotarpiu buvo 734 EUR už toną) yra didesnis už vidutinę Kinijos eksportuojančių gamintojų kitoms pasaulio šalims taikomą kainą (714 EUR už toną CIF lygmeniu). Kadangi, kaip paaiškinta 206 konstatuojamojoje dalyje, plokščių karštojo valcavimo produktų kainos yra labai jautrios kainų pokyčiams, jei priemonės nebebūtų taikomos, Kinijos eksportuotojai būtų labai suinteresuoti nukreipti savo eksportą į Sąjungą.

(135)

Prašyme pareiškėjas teigė, kad vien Sąjungos plieno produktų apsaugos priemonių, kurios taikomos peržiūrimajam produktui, nepakaktų siekiant apsaugoti Sąjungos rinką nuo didelio masto importo subsidijuotomis kainomis. Kadangi Kinijai netaikoma jokia peržiūrimojo produkto kvota konkrečios šalies atžvilgiu, Kinijos gamintojai gali pasinaudoti didele likutine kvota, kurią, jei kompensacinės priemonės nebebūtų taikomos, galėtų nukreipti į Sąjungos rinką. Todėl, jei kompensacinės priemonės būtų panaikintos, tikėtina, kad Kinijos eksporto apimtis gerokai padidėtų neviršydama likutinės kvotos ir užtvindytų Sąjungos rinką prieš pradedant taikyti nekvotinį muitą pagal apsaugos priemonę.

4.3.   Išvada dėl subsidijavimo tęsimosi tikimybės

(136)

Remdamasi turimais faktais Komisija padarė išvadą, kad yra pakankamai įrodymų, jog KLR plokščių karštojo valcavimo plieno produktų pramonės subsidijavimas tęsėsi per peržiūros tiriamąjį laikotarpį ir veikiausiai tęsis ateityje. Nėra įrodymų, kad aptariamos subsidijos ir subsidijų programos artimiausioje ateityje bus nutrauktos.

(137)

Plokščių karštojo valcavimo plieno produktų pramonės subsidijavimas leidžia Kinijos gamintojams išlaikyti tokį gamybos pajėgumų lygį, kuris gerokai viršija paklausą vidaus rinkoje ir galbūt galėtų patenkinti visą Sąjungos suvartojimą.

(138)

Taigi Komisija nustatė, kad panaikinus kompensacines priemones į Sąjungos rinką veikiausiai būtų nukreiptas didelis importuojamo subsidijuoto peržiūrimojo produkto kiekis. Kinijos Vyriausybė toliau vykdo įvairias subsidijų programas, skirtas plokščių karštojo valcavimo plieno produktų pramonei, ir Komisija nustatė, kad plokščių karštojo valcavimo plieno produktų pramonė peržiūros tiriamuoju laikotarpiu naudojosi daugeliu tų programų.

5.   ŽALA

5.1.   Sąjungos pramonės apibrėžtis ir Sąjungos gamyba

(139)

Panašų produktą nagrinėjamuoju laikotarpiu Sąjungoje gamino 21 gamintojas. Šie gamintojai sudaro Sąjungos pramonę, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 9 straipsnio 1 dalyje.

(140)

Nustatyta, kad peržiūros tiriamuoju laikotarpiu bendra Sąjungos peržiūrimojo produkto gamybos apimtis buvo maždaug 70 mln. tonų. Komisija šį skaičių nustatė remdamasi visa turima informacija apie Sąjungos pramonę, kaip antai prašymu atlikti peržiūrą, patikrintais klausimyno atsakymais ir EUROFER pateiktais makroekonominių duomenų klausimyno atsakymais. Kaip nurodyta 13 konstatuojamojoje dalyje, atrinkti Sąjungos gamintojai peržiūros tiriamuoju laikotarpiu pagamino 29 % viso panašaus produkto Sąjungoje.

5.2.   Sąjungos suvartojimas

(141)

Peržiūrimasis produktas laikomas pirmine medžiaga įvairiems galutinės grandies pridėtinės vertės produktams, pradedant šaltojo valcavimo produktais, gaminti. Atsižvelgiant į tai, kad Sąjungos pramonė yra daugiausia vertikaliai integruota ir gamina tiek peržiūrimąjį, tiek galutinės grandies produktus, atitinkamais atvejais tiek uždaroji, tiek atviroji rinka buvo analizuojamos atskirai.

(142)

Atliekant žalos analizę skirstymas į uždarąją ir atvirąją rinkas yra svarbus, nes uždarajam naudojimui skirti produktai tiesiogiai nekonkuruoja su importuotais, o sandorių kainos, jei yra, nustatomos grupėse pagal įvairią kainų politiką. Priešingai, atvirojoje rinkoje parduoti skirta produkcija tiesiogiai konkuruoja su importuojamu nagrinėjamuoju produktu, o kainos nustatomos atsižvelgiant į rinkos sąlygas.

(143)

Siekdama susidaryti kuo išsamesnį Sąjungos pramonės vaizdą Komisija surinko duomenis apie visą su panašiu produktu susijusią veiklą ir nustatė, ar produkcija skirta uždarajai ar atvirajai rinkai. Komisija nustatė, kad peržiūros tiriamuoju laikotarpiu apie 60 % viso Sąjungoje pagaminamo panašaus produkto buvo skirta uždarajai rinkai.

(144)

Sąjungos suvartojimą atvirojoje rinkoje Komisija nustatė remdamasi a) visų žinomų Sąjungos gamintojų pardavimu Sąjungos rinkoje, kaip nurodyta EUROFER makroekonominių duomenų klausimyno atsakymuose, ir b) Eurostato nurodytu importu į Sąjungą iš visų trečiųjų šalių. Sąjungos suvartojimas uždarojoje rinkoje nustatytas remiantis visų žinomų Sąjungos gamintojų uždaruoju naudojimu ir uždaruoju pardavimu Sąjungos rinkoje, kaip nurodyta EUROFER makroekonominių duomenų klausimyno atsakymuose.

(145)

Sąjungos suvartojimo raida:

1 lentelė

Sąjungos suvartojimas (tūkst. tonų)

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Suvartojimas atvirojoje rinkoje

34 533

32 411

27 899

34 869

Indeksas

100

94

81

101

Uždarasis suvartojimas

45 289

42 011

36 989

40 424

Indeksas

100

93

82

89

Visas Sąjungos suvartojimas

79 822

74 422

64 888

75 293

Indeksas

100

93

81

94

Šaltinis: Eurostatas, EUROFER makroekonominių duomenų klausimyno atsakymai.

(146)

2019 m. bendras Sąjungos suvartojimas sumažėjo 7 %, o 2020 m. dėl sumažėjusios paklausos dėl COVID-19 pandemijos sumažėjo dar 12 %. Tačiau po šio sumažėjimo suvartojimas labai atsigavo; tai lėmė plieno paklausos atsigavimas peržiūros tiriamuoju laikotarpiu, tačiau pats suvartojimas vis dar buvo 6 % mažesnis už 2018 m. lygį.

(147)

Suvartojimas atvirojoje rinkoje kito panašiai kaip bendras Sąjungos suvartojimas. Iki 2020 m. jis smarkiai sumažėjo 19 % ir peržiūros tiriamuoju laikotarpiu labai atsigavo ir net 1 % viršijo 2018 m. lygį.

(148)

Suvartojimo uždarojoje rinkoje tendencija buvo beveik identiška bendram Sąjungos suvartojimui – iki 2020 m. jis smarkiai sumažėjo 18 %, o vėliau atsigavęs jis siekė tik 89 % 2018 m. lygio.

(149)

Apskritai bendras Sąjungos suvartojimas nagrinėjamuoju laikotarpiu sumažėjo 6 %.

5.3.   Importas iš nagrinėjamosios šalies

5.3.1.    Importo iš nagrinėjamosios šalies apimtis ir rinkos dalis

(150)

Komisija importo apimtį nustatė remdamasi Eurostato duomenimis. Importo rinkos dalis buvo nustatyta lyginant importo apimtį ir Sąjungos atvirosios rinkos suvartojimą, nurodytą 2 lentelėje.

(151)

Importo į Sąjungą iš nagrinėjamosios šalies raida:

2 lentelė

Importo apimtis (tūkst. tonų), rinkos dalis ir kainos (EUR už toną)

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Importo iš KLR apimtis

1,7

0,5

0,3

28,7

Rinkos dalis

0,0  %

0,0  %

0,0  %

0,1  %

Importo iš KLR kainos

1 674

3 177

2 482

664

Indeksas

100

190

148

40

Šaltinis: Eurostatas, EUROFER makroekonominių duomenų klausimyno atsakymai.

(152)

2017 m. nustačius priemones importas iš Kinijos sumažėjo iki nereikšmingo lygio ir 2018 m. užėmė nedidelę rinkos dalį (0,002 %). 2018–2020 m. importas dar labiau sumažėjo. Tačiau peržiūros tiriamuoju laikotarpiu importas iš KLR 2021 m. balandžio mėn. padidėjo, palyginti su žemu lygiu per ankstesnius trejus metus. Tačiau rinkos dalis išliko labai maža ir sudarė 0,1 %.

(153)

Eurostato duomenimis, importo iš Kinijos kainos 2018, 2019 ir 2020 m. buvo išskirtinai didelės, nors peržiūros tiriamuoju laikotarpiu jos sumažėjo. Išskirtinai didelės importo kainos 2018–2020 m. greičiausiai yra susijusios su tuo, kad Kinija į Sąjungą eksportavo nedidelį kiekį, kurio negalima laikyti patikimu.

(154)

Komisija laikėsi nuomonės, kad Eurostato nurodytos importo iš Kinijos kainos nagrinėjamuoju laikotarpiu nėra tipiškos vidutinės plokščių karštojo valcavimo produktų kainos, nes tuo laikotarpiu importo iš KLR apimtis buvo labai maža, ir kad jomis nebuvo galima remtis darant prasmingas ar svarbias išvadas.

(155)

Peržiūrimojo produkto importo iš kitų trečiųjų šalių raida:

3 lentelė

Importas iš trečiųjų šalių

Šalis

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Iš viso iš visų trečiųjų šalių, išskyrus KLR

Apimtis (tūkst. tonų)

7 997

7 225

5 879

9 635

 

Indeksas

100

90

74

120

 

Rinkos dalis

23  %

22  %

21  %

28  %

 

Vidutinė kaina (EUR/t)

532

482

428

765

 

Indeksas

100

90

80

144

Šaltinis: Eurostatas.

(156)

Bendras peržiūrimojo produkto importas iš trečiųjų šalių, išskyrus nagrinėjamąją šalį, 2018–2020 m. sumažėjo 26 %, o 2021 m. smarkiai padidėjo ir pasiekė 28 % rinkos dalį, t. y. 20 % didesnį nei 2018 m. lygį. Apskritai Sąjunga plokščių karštojo valcavimo produktus importuoja iš daugiau kaip 40 šalių visame pasaulyje. Peržiūros tiriamuoju laikotarpiu penkios didžiausios plokščių karštojo valcavimo produktų eksportuotojos į ES buvo Rusija, Indija, Turkija, Egiptas ir Taivanas, kurioms teko 18 % Sąjungos atvirosios rinkos ir 65 % viso plokščių karštojo valcavimo produktų importo. Atskirai Rusija buvo didžiausia eksportuotoja, kuriai teko 5,8 % rinkos dalis, o kitoms keturioms šalims teko atitinkamai 2 % ir 4 % rinkos dalis. Jokia kita šalis neturi didesnės nei 2 % rinkos dalies. Tarp didžiausių eksportuotojų antidempingo priemonės šiuo metu taikomos importuojamam produktui iš Rusijos (51) ir Turkijos (52).

5.4.   Sąjungos pramonės ekonominė padėtis

5.4.1.    Bendrosios pastabos

(157)

Pagal pagrindinio reglamento 8 straipsnio 4 dalį nagrinėjant subsidijuojamo importo poveikį Sąjungos pramonei buvo įvertinti visi ekonominiai veiksniai, nagrinėjamuoju laikotarpiu turėję įtakos Sąjungos pramonės būklei.

(158)

Siekdama nustatyti žalą Komisija atskirai nagrinėjo makroekonominius ir mikroekonominius žalos rodiklius. Mikroekonominius rodiklius Komisija vertino remdamasi pareiškėjo pateiktais duomenimis, kurie buvo susiję su visais Sąjungos gamintojais. Mikroekonominius rodiklius Komisija vertino remdamasi atrinktų Sąjungos gamintojų klausimyno atsakymuose pateiktais duomenimis. Nustatyta, kad abu duomenų rinkiniai atspindi Sąjungos pramonės ekonominę padėtį.

(159)

Makroekonominiai rodikliai: gamyba, gamybos pajėgumai, pajėgumų naudojimas, pardavimo apimtis, rinkos dalis, užimtumas, našumas, kompensuotinų subsidijų sumos dydis ir atsigavimas po buvusio subsidijavimo.

(160)

Mikroekonominiai rodikliai: vidutinės vieneto kainos, vieneto sąnaudos, darbo sąnaudos, atsargos, pelningumas, pinigų srautas, investicijos, investicijų grąža ir pajėgumas padidinti kapitalą.

(161)

Kaip paaiškinta 143 ir 144 konstatuojamosiose dalyse, siekdama susidaryti kuo išsamesnį Sąjungos pramonės vaizdą Komisija surinko duomenis apie visą su nagrinėjamuoju produktu susijusią gamybą ir nustatė, ar produkcija skirta uždarajai ar atvirajai rinkai. Kai aktualu ir įmanoma, Komisija atskirai analizavo žalos rodiklius, susijusius su atvirąja ir uždarąja rinkomis.

5.4.2.    Makroekonominiai rodikliai

5.4.2.1.   Gamyba, gamybos pajėgumai ir pajėgumų naudojimas

(162)

Visos Sąjungos gamybos, gamybos pajėgumų ir pajėgumų naudojimo raida nagrinėjamuoju laikotarpiu:

4 lentelė

Gamyba, gamybos pajėgumai ir pajėgumų naudojimas

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Gamybos apimtis (tūkst. tonų)

75 626

70 920

61 096

69 531

Indeksas

100

94

81

92

Gamybos pajėgumai (tūkst. tonų)

90 923

92 584

91 965

93 249

Indeksas

100

102

101

103

Pajėgumų naudojimas

83  %

77  %

66  %

75  %

Indeksas

100

92

80

90

Šaltinis: EUROFER makroekonominių duomenų klausimyno atsakymai.

(163)

Sąjungos pramonės gamybos apimtis kito panašiai kaip bendras Sąjungos suvartojimas ir nagrinėjamuoju laikotarpiu iš viso sumažėjo maždaug 8 %, 2020 m. labai sumažėjo, o po to atsigavo dėl 146 konstatuojamojoje dalyje paaiškintų priežasčių.

(164)

Nors Sąjungos pramonės gamybos pajėgumai nagrinėjamuoju laikotarpiu šiek tiek padidėjo – 3 %, pajėgumų naudojimas kito taip pat neigiamai kaip gamybos apimtis ir suvartojimas ir nuo 2018 m. iki PTL sumažėjo 10 %.

5.4.2.2.   Pardavimo apimtis ir rinkos dalis

(165)

Sąjungos pramonės pardavimo apimties ir rinkos dalies raida nagrinėjamuoju laikotarpiu:

5 lentelė

Pardavimo apimtis ir rinkos dalis atvirojoje rinkoje (tūkst. tonų)

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Pardavimas atvirojoje rinkoje

26 534

25 185

22 020

25 205

Indeksas

100

95

83

95

Rinkos dalis

77  %

78  %

79  %

72  %

Indeksas

100

101

104

99

Šaltinis: EUROFER makroekonominių duomenų klausimyno atsakymai.

(166)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonės pardavimo Sąjungos rinkoje apimties raida atitiko suvartojimo tendencijas. Dėl 146 konstatuojamojoje dalyje nurodytų priežasčių nuo 2018 iki 2020 m. pardavimas sumažėjo, o peržiūros tiriamuoju laikotarpiu pradėjo didėti. Tačiau peržiūros tiriamuoju laikotarpiu atsigavimas vis dar nesiekė 2018 m. lygio.

(167)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonės rinkos dalis pagal Sąjungos suvartojimą 2018–2020 m. šiek tiek padidėjo nuo 77 % iki 79 %, o nuo 2020 m. iki peržiūros tiriamojo laikotarpio sumažėjo septyniais procentiniais punktais iki 72 %. Kaip parodyta 4 lentelėje, šį sumažėjimą galima paaiškinti tuo, kad nuo 2020 m. iki peržiūros tiriamojo laikotarpio importo iš trečiųjų šalių rinkos dalis padidėjo 7 %, o tai paaiškina Sąjungos pramonės atvirosios rinkos dalies praradimą.

6 lentelė

Apimtis Sąjungos uždarojoje rinkoje ir rinkos dalis (tūkst. tonų)

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Apimtis Sąjungos uždarojoje rinkoje

45 289

42 011

36 989

40 424

Indeksas

100

93

82

89

Visa Sąjungos pramonės gamyba

75 626

70 920

61 096

69 531

Uždarosios rinkos apimties procentinė dalis, palyginti su visa gamyba

59,9  %

59,2  %

60,5  %

58,1  %

Šaltinis: EUROFER makroekonominių duomenų klausimyno atsakymai.

(168)

Sąjungos pramonės uždarosios rinkos apimtis (sudėjus uždarąjį naudojimą ir uždarąjį pardavimą Sąjungos rinkoje) 2018–2020 m. sumažėjo 18 %, o 2021 m. padidėjo 7 procentiniais punktais, todėl nagrinėjamuoju laikotarpiu iš viso sumažėjo 11 % – nuo maždaug 45 mln. tonų iki 40 mln. tonų nuo peržiūros tiriamojo laikotarpio pradžios iki pabaigos. Apskritai uždarosios ir atvirosios rinkos tendencijos buvo tokios pačios. Todėl Komisija padarė išvadą, kad uždarosios rinkos raida neturėjo didelio poveikio Sąjungos pramonės veiklos rezultatams atvirojoje rinkoje.

(169)

Sąjungos pramonės uždarosios rinkos dalis (išreikšta visos gamybos procentine dalimi) nagrinėjamuoju laikotarpiu išliko palyginti stabili ir sudarė 58,1–60,5 %.

5.4.2.3.   Augimas

(170)

Mažėjant suvartojimui ir gamybai Sąjungos pramonė prarado pardavimo apimtį ir rinkos dalį atvirojoje rinkoje. Apskritai nagrinėjamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonė neaugo.

5.4.2.4.   Užimtumas ir našumas

(171)

Užimtumo ir našumo raida nagrinėjamuoju laikotarpiu:

7 lentelė

Užimtumas ir našumas

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Darbuotojų skaičius

41 161

38 980

36 207

38 470

Indeksas

100

95

88

93

Našumas (vienetais vienam darbuotojui)

1 824

1 819

1 687

1 807

Indeksas

100

100

93

99

Šaltinis: EUROFER makroekonominių duomenų klausimyno atsakymai.

(172)

Nuo 2018 m. iki peržiūros tiriamojo laikotarpio peržiūrimąjį produktą gaminančių darbuotojų skaičius atitiko Sąjungos gamybos apimties tendenciją, 2018–2020 m. užimtumas smarkiai sumažėjo ir per PTL šiek tiek atsigavo. Nagrinėjamuoju laikotarpiu užimtumas bendrai sumažėjo 7 %.

(173)

Sąjungos pramonės darbo jėgos našumas, matuojamas vieno darbuotojo pagamintu produkto kiekiu (tonomis), nagrinėjamuoju laikotarpiu apskritai išliko stabilus.

5.4.2.5.   Kompensuotinų subsidijų sumos dydis ir atsigavimas nuo buvusio subsidijavimo

(174)

Komisija padarė išvadą, kad yra pakankamai įrodymų, jog gamintojai toliau gavo kompensuotinas subsidijas ir peržiūros tiriamuoju laikotarpiu. Subsidijų skirsnyje nurodyta Kinijos kompensuotinų subsidijų suma yra reikšminga.

(175)

Dėl atlikus pradinį tyrimą nustatytų antisubsidinių priemonių Sąjungos pramonei buvo sudarytos sąlygos atsigauti nuo buvusio subsidijavimo, kaip matyti iš 2018 m. duomenų. Tai taip pat patvirtinta Komisijos antidempingo tyrimo išvadose dėl iš Turkijos importuojamų plokščių karštojo valcavimo produktų (53).

5.4.3.    Mikroekonominiai rodikliai

5.4.3.1.   Kainos ir kainoms poveikį darantys veiksniai

(176)

Atrinktų Sąjungos gamintojų pardavimo pirkėjams Sąjungoje vidutinių vieneto kainų raida nagrinėjamuoju laikotarpiu:

8 lentelė

Pardavimo kainos ir gamybos sąnaudos Sąjungoje (EUR/t)

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Vidutinė vieneto pardavimo kaina atvirojoje rinkoje

549

509

450

734

Indeksas

100

93

82

134

Vieneto gamybos sąnaudos

518

557

534

669

Indeksas

100

108

103

129

Šaltinis: atrinktų Sąjungos gamintojų klausimyno atsakymai.

(177)

Sąjungos pramonės vidutinės pardavimo kainos 2018–2020 m. sumažėjo 17 %, o 2021 m. smarkiai padidėjo 34 %. Vieneto pardavimo kainų tendencijai nagrinėjamuoju laikotarpiu įtakos turėjo dideli COVID-19 pandemijos sukelti sutrikimai ir paklausos atsigavimas po pandemijos. 2021 m. staigiai ir reikšmingai padidėjusiai vieneto pardavimo kainai įtakos turėjo didelė plieno paklausa, ribota pasiūla ir padidėjusios gamybos sąnaudos.

(178)

Vieneto gamybos sąnaudos nagrinėjamuoju laikotarpiu padidėjo 29 %. Tačiau 2019 m. gamybos sąnaudos padidėjo, o vieneto pardavimo kainos sumažėjo. Sąjungos pramonė nesugebėjo į pardavimo kainą įtraukti padidėjusių gamybos sąnaudų dėl didelio importo dempingo kaina iš Turkijos kiekio, dėl kurio kainos buvo priverstinai mažinamos. 2020 m. tiek gamybos sąnaudos, tiek pardavimo kainos sumažėjo, tačiau pirmosios mažėjo mažiau. Taip atsitiko dėl rinkos nuosmukio per COVID-19 pandemiją, dėl kurio labai sumažėjo kainos, o gamybos sąnaudos buvo mažiau paveiktos. 2021 m. dėl staiga pakilusių energijos ir žaliavų kainų padidėjo vieneto gamybos sąnaudos. Tačiau dėl atsigavimo po COVID paklausa taip pat padidėjo, todėl kainos taip pat labai padidėjo (daugiau nei 50 % nuo 2020 m. iki peržiūros tiriamojo laikotarpio), net daugiau nei gamybos sąnaudos per tą patį laikotarpį.

5.4.3.2.   Darbo sąnaudos

(179)

Atrinktų Sąjungos gamintojų vidutinių darbo sąnaudų raida nagrinėjamuoju laikotarpiu:

9 lentelė

Vieno darbuotojo vidutinės darbo sąnaudos

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Vieno darbuotojo vidutinės darbo sąnaudos (EUR etato ekvivalentui)

64 164

69 352

69 748

78 444

Indeksas

100

108

109

122

Šaltinis: atrinktų Sąjungos gamintojų klausimyno atsakymai.

(180)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu vidutinės darbo sąnaudos padidėjo 22 %. Nors peržiūros tiriamuoju laikotarpiu darbuotojų skaičius, palyginti su 2018 m., sumažėjo, vidutinės vieno darbuotojo darbo sąnaudos padidėjo.

5.4.3.3.   Atsargos

(181)

Atrinktų Sąjungos gamintojų atsargų raida nagrinėjamuoju laikotarpiu:

10 lentelė

Atsargos

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Laikotarpio pabaigos atsargos (tonomis)

631 608

533 200

390 880

522 405

Indeksas

100

84

62

83

Laikotarpio pabaigos atsargos gamybos procentine dalimi

5,0  %

4,5  %

3,8  %

4,6  %

Indeksas

100

90

76

92

Šaltinis: atrinktų Sąjungos gamintojų klausimyno atsakymai.

(182)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonės plokščių karštojo valcavimo produktų atsargos nuolat mažėjo, 2020 m. smarkiai sumažėjo dėl COVID-19 pandemijos, o 2021 m. atsigavo. Sąjungos plokščių karštojo valcavimo produktų pramonei būdingos gamintojų ir pirkėjų preliminariosios sutartys (mėnesio, ketvirčio ar metinės), kuriose nustatomi kiekiai ir kainos. Šios preliminariosios sutartys vykdomos teikiant pirkimo užsakymus pagal pirkėjų poreikius. Taigi Sąjungos pramonė gali planuoti savo gamybą ir atsargas. Atitinkamai, kaip taip pat nustatyta per pradinį tyrimą, atsargos nelaikomos svarbiu žalos šiai pramonei rodikliu, nes daugumos rūšių panašius produktus Sąjungos pramonė gamina pagal konkrečius naudotojų užsakymus.

5.4.3.4.   Pelningumas, pinigų srautas, investicijos, investicijų grąža ir pajėgumas padidinti kapitalą

(183)

Atrinktų Sąjungos gamintojų pelningumo, pinigų srauto, investicijų ir investicijų grąžos raida nagrinėjamuoju laikotarpiu:

11 lentelė

Pelningumas, pinigų srautas, investicijos ir investicijų grąža

 

2018

2019

2020

Peržiūros tiriamasis laikotarpis

Pardavimo Sąjungos atvirojoje rinkoje pelningumas (pardavimo apyvartos procentine dalimi)

8,4

–7,2

–18,0

14,1

Indeksas

100

–86

– 214

168

Pinigų srautas (EUR)

496 319 788

–6 211 922

– 130 468 840

645 183 908

Indeksas

100

–1,3

–26

130

Investicijos (EUR)

216 927 207

433 154 031

181 406 902

394 535 083

Indeksas

100

200

84

182

Investicijų grąža

9,1  %

–6,0  %

–13,3  %

17,4  %

Indeksas

100

–66

– 146

191

Šaltinis: atrinktų Sąjungos gamintojų klausimyno atsakymai.

(184)

Komisija atrinktų Sąjungos gamintojų pelningumą nustatė ikimokestinį grynąjį pelną, gautą pardavus panašų produktą Sąjungos atvirojoje rinkoje, išreiškusi tokio pardavimo apyvartos procentine dalimi.

(185)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu pelningumas svyravo; bendras pelningumas nagrinėjamuoju laikotarpiu padidėjo 5,7 procentinio punkto. 2017 m. nustačius priemones pramonė atsigavo ir 2018 m. gavo pelno. Tačiau nuostoliai buvo patirti 2019 m. (pelningumas pasiekė žemiausią lygį, t. y. – 18 %), 2020 m. per pačią pandemiją, o 2021 m. pelnas labai padidėjo iki 14,1 %. Tuo pačiu metu nustačius priemones KLR, importas iš Turkijos dempingo kainomis mažomis kainomis sparčiai padidėjo, o tai paaiškina pelningumo sumažėjimą 2019 m. Šį pelningumo sumažėjimą dar labiau sustiprino 2020 m. pasaulinės pandemijos sukelti sukrėtimai, pavyzdžiui, tiekimo grandinės sutrikimai ir plieno vartojimo sumažėjimas. Dėl plieno paklausos šuolio ir padidėjusių pardavimo kainų 2021 m., kurie Sąjungos pramonei buvo išskirtiniai metai, pelnas buvo išskirtinai didelis.

(186)

Grynasis pinigų srautas yra Sąjungos gamintojų pajėgumas patiems finansuoti savo veiklą. Grynojo pinigų srauto raida buvo panaši į pelningumo raidą: 2019 ir 2020 m. jis smarkiai sumažėjo, o peržiūros tiriamuoju laikotarpiu labai atsigavo.

(187)

Nuo 2018 m. iki peržiūros tiriamojo laikotarpio investicijos padidėjo 82 %. Apskritai nagrinėjamuoju laikotarpiu investicijų srautų raida atitiko dvimodį skirstinį: 2019 m. investicijos gerokai padidėjo, 2020 m. sumažėjo, o 2021 m. pasiekė antrą aukščiausią tašką. Apskritai investicijomis buvo siekiama gerinti gamybos kokybę ir didinti jos ekologiškumą.

(188)

Investicijų grąža išreiškiama investicijų grynosios buhalterinės vertės pelno procentiniu dydžiu. Palyginti su 2018 m., investicijų grąža peržiūros tiriamuoju laikotarpiu gerokai padidėjo. Iš tiesų per nagrinėjamąjį laikotarpį investicijų grąža padidėjo 8,3 procentinio punkto. Ji vystėsi panašiai kaip pelningumas: 2019 m. ir 2020 m. ji smarkiai sumažėjo, o peržiūros tiriamuoju laikotarpiu labai atsigavo.

(189)

Peržiūros tiriamuoju laikotarpiu atrinktų Sąjungos gamintojų gebėjimui padidinti kapitalą nebuvo daromas poveikis, o tai lėmė spartų jų atsigavimą po pandemijos.

5.5.   Išvada dėl žalos

(190)

2017 m. nustačius kompensacines priemones iš Kinijos importuojamiems plokštiems karštojo valcavimo produktams, importas iš Kinijos sumažėjo ir išliko mažesnis už de minimis lygį nagrinėjamuoju laikotarpiu, todėl Sąjungos pramonei buvo sudarytos sąlygos atsigauti nuo žalingo subsidijuojamo importo iš Kinijos poveikio, ir, kaip patvirtinta Komisijos įgyvendinimo reglamente (ES) 2021/1100 (54) dėl importuojamų Turkijos kilmės plokščių karštojo valcavimo produktų, iki 2018 m. pabaigos ji atsigavo. Tačiau Sąjungos pramonės ekonominės padėties atsigavimas staiga sustojo ir pasikeitė 2019 m., kai Sąjungos pramonė buvo priversta konkuruoti su dideliais iš Turkijos importuojamais kiekiais mažomis dempingo kainomis, todėl ji buvo priversta nustatyti mažesnes nei sąnaudos kainas, kad išlaikytų savo rinkos dalį, ir tai padarė Sąjungos pramonei materialinę žalą (55). 2021 m. liepos mėn. Komisija nustatė galutines priemones Turkijai ir dėl įvairių esamų veiksnių, kaip paaiškinta 185 konstatuojamojoje dalyje, Sąjungos pramonės padėtis iki 2021 m. pabaigos pagerėjo ir atsigavo iki panašaus į 2018 m. lygio. Todėl peržiūros tiriamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonei nebebuvo daroma žala.

(191)

Tiksliau beveik visi žalos rodikliai, visų pirma gamyba, pajėgumų naudojimas, pardavimo apimtis ir pardavimo kainos, užimtumas ir našumas, pelnas, pinigų srautas ir investicijų grąža nagrinėjamuoju laikotarpiu kito panašiai. Šiai tendencijai būdingas sumažėjimas 2019 m., staigesnis sumažėjimas 2020 m. ir atsigavimas peržiūros tiriamuoju laikotarpiu iki panašaus lygio kaip nagrinėjamojo laikotarpio pradžioje 2018 m. Šią nereguliarią tendenciją daugiausia lėmė tai, kad sutapo didelis plokščių karštojo valcavimo produktų importo mažomis dempingo kainomis iš Turkijos srautas ir unikali dinamika, kurią sukėlė COVID-19 pandemija. Dėl izoliavimo priemonių ir pramonės veiklos pertrūkių 2020 m. buvo labai žemas suvartojimo lygis ir maža plieno paklausa, o 2021 m. atsigaunant ekonomikai po COVID pandemijos plieno paklausa ir kainos padidėjo, be kita ko, dėl to, kad peržiūros tiriamuoju laikotarpiu plieno pramonė gavo išskirtinai didelį pelną.

(192)

Remdamasi tuo, kas išdėstyta, Komisija padarė išvadą, kad peržiūros tiriamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonei nebuvo daryta materialinė žala, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 8 straipsnyje.

(193)

Tačiau rodiklių negalima analizuoti neatsižvelgiant į išskirtinai palankias 2021 m. plieno rinkos sąlygas. Tačiau 2020 m. dėl pandemijos sulėtėjusi pramonės veikla ir atitinkamai sumažėjusi plieno paklausa lėmė didelį plieno pramonės ir apskritai pasaulio ekonomikos veiklos rezultatų nuosmukį. 2021 m. dėl sumažėjusios paklausos plieno suvartojimas, kaip ir plieno kainos, labai sumažėjo.

6.   ŽALOS PASIKARTOJIMO TIKIMYBĖ

(194)

Kaip paaiškinta 192 konstatuojamojoje dalyje, Komisija padarė išvadą, kad peržiūros tiriamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonei materialinė žala nedaryta. Kita vertus, kaip paaiškinta 138 konstatuojamojoje dalyje, Komisija padarė išvadą, kad panaikinus kompensacines priemones į Sąjungos rinką veikiausiai būtų nukreiptas didelis importuojamo subsidijuoto peržiūrimojo produkto kiekis. Todėl pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnio 2 dalį Komisija vertino, ar yra žalos, kurią iš pradžių darė subsidijuojamas importas iš KLR, pasikartojimo tikimybė, jei būtų leista nebetaikyti priemonių.

(195)

Šiuo atžvilgiu Komisija išnagrinėjo Kinijos gamybos pajėgumus ir nepanaudotus pajėgumus, Sąjungos rinkos patrauklumą, tikėtinas Kinijos importo kainas ir jų poveikį Sąjungos pramonei.

6.1.   KLR gamybos pajėgumai ir nepanaudoti pajėgumai

(196)

Kaip aprašyta 131 konstatuojamojoje dalyje, Kinijos gamintojai turi daug nepanaudotų pajėgumų. Iš tiesų apskaičiuota, kad Kinijos nepanaudoti pajėgumai sudaro 89 % suvartojimo ES atvirojoje rinkoje dydžio. Jei būtų leista nebetaikyti priemonių, šie nepanaudoti pajėgumai galėtų būti panaudoti eksportui į Sąjungą skirtam peržiūrimajam produktui gaminti. Be to, kaip nurodyta 132 konstatuojamojoje dalyje, mažėjanti Kinijos plieno paklausa yra ir bus pagrindinis eksporto didėjimo veiksnys. Tikėtina, kad dėl to atsirandantis pajėgumų ir paklausos disbalansas Kinijoje padidins spaudimą Kinijos gamintojams eksportuoti.

(197)

Be to, viena iš pagrindinių rinkų, JAV, yra apsaugota peržiūrimajam produktui taikomomis antidempingo priemonėmis, dėl kurių sumažėja Kinijos gamintojų galimybės patekti į rinką.

6.2.   Sąjungos rinkos patrauklumas

(198)

Kaip aprašyta 134 konstatuojamojoje dalyje, Sąjungos rinka yra viena didžiausių tam tikrų plokščių karštojo valcavimo plieno produktų rinkų pasaulyje. Be to, Kinijos rinka negali absorbuoti perteklinių plieno pajėgumų, o pagrindinių trečiųjų šalių rinkos yra uždaros Kinijos eksportui, nes Kinijos Liaudies Respublikai taikomos antidempingo, apsaugos ar kitos apsaugos priemonės. Be to, kainų lygis Sąjungoje yra didesnis už vidutinę kainą, kurią Kinijos eksportuotojai taiko kitoms pasaulio šalims. Todėl, jei antisubsidinės priemonės būtų panaikintos, į Sąjungos rinką dėl jos patrauklumo būtų nukreipti esami KLR nepanaudoti pajėgumai.

(199)

Po faktų atskleidimo CISA nesutiko su išvadomis dėl Sąjungos rinkos patrauklumo tvirtindama, kad Kinijos plieno pramonė priklauso nuo jos vidaus rinkos ir kad Kinijos vidaus suvartojimas yra dešimt kartų didesnis nei ES atvirosios rinkos segmentas. Ji taip pat pabrėžė, kad nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. už tam tikrus plieno produktus, įskaitant plokščius karštojo valcavimo plieno produktus, nebegali būti grąžinamas PVM, todėl tai turi atgrasomąjį poveikį eksportui ir Kinijos plieno gamybą nukreipia į Kinijos vidaus pramonę.

(200)

Komisija pripažino, kad Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų suvartojimas vidaus rinkoje yra gerokai didesnis ES atvirojoje rinkoje, tačiau, kaip paaiškinta 196 konstatuojamojoje dalyje, Kinijos gamintojai turi daug nepanaudotų pajėgumų, kurių jie negali panaudoti savo vidaus rinkoje. Taigi, jei būtų leista nebetaikyti priemonių, niekas neužkirstų kelio Kinijos gamintojams panaudoti šiuos nepanaudotus pajėgumus peržiūrimajam produktui, skirtam eksportui į Sąjungą, gaminti. Be to, kaip nurodyta 132 konstatuojamojoje dalyje, mažėjanti Kinijos plieno paklausa yra ir bus pagrindinis eksporto didėjimo veiksnys. Tikėtina, kad dėl to atsirandantis pajėgumų ir paklausos disbalansas Kinijoje padidins spaudimą Kinijos gamintojams eksportuoti. Dėl tariamo PVM sistemos pasikeitimo Komisija pažymėjo, kad CISA nepateikė jokių įrodymų, pagrindžiančių argumentą, kad pakeitus PVM lengvatas Kinijos gamintojų eksporto elgsena iš esmės būtų pasikeitusi arba pasikeis. Todėl Komisija šį tvirtinimą atmetė kaip nepagrįstą.

6.3.   Galimos importo iš Kinijos kainos ir poveikis Sąjungos pramonei

(201)

Atsižvelgdama į mažą importo iš KLR apimtį 2018–2021 m., Komisija laikėsi nuomonės, kad Eurostato nurodytomis importo kainomis negalima remtis siekiant nustatyti tikėtinas plokščių karštojo valcavimo produktų importo iš Kinijos kainas, jei antidempingo priemonės nebūtų taikomos. Vietoj to Komisija laikėsi nuomonės, kad pakaitinės kintamosios eksporto iš KLR į visas trečiąsias šalis, išskyrus Sąjungą (toliau – kitos pasaulio šalys), kainos yra tipiškos.

(202)

Komisija nustatė, kad peržiūros tiriamuoju laikotarpiu Kinijos eksporto į kitas pasaulio šalis kainos buvo vidutiniškai 660 EUR už toną. Remdamasi ta kaina ir siekdama nustatyti tikėtiną Kinijos eksporto prie Sąjungos sienos kainą, Komisija pridėjo draudimo ir frachto išlaidas. Kadangi Kinijos eksportuojantys gamintojai nebendradarbiavo, Komisija naudojo pradiniame tyrime naudotas sąnaudas, t. y. 52 EUR už toną, arba 7,9 % kainos už toną, kaip geriausius turimus faktus. Todėl Komisija padarė išvadą, kad tikėtina Kinijos plokščių karštojo valcavimo produktų eksporto į Sąjungą CIF kaina, jei priemonės nebūtų taikomos, būtų ne didesnė kaip 712 EUR už toną.

(203)

Atsižvelgiant į tai, kad, Kinijos eksportuojantiems gamintojams nebendradarbiaujant, buvo naudojami statistiniai duomenys, buvo galima nustatyti tik vidutinę įvairių rūšių produktų kainą už toną. Taigi, neturėdama informacijos apie produkto rūšį, Komisija negalėjo tiksliai apskaičiuoti priverstinio kainų mažinimo, bet turėjo apsiriboti vidutinių kainų už toną palyginimu.

(204)

Taip nustatyta Kinijos eksporto kaina buvo palyginta su per peržiūros tyrimą atrinktų Sąjungos gamintojų pirkėjams Sąjungos rinkoje nustatytomis vidutinėmis svertinėmis pardavimo kainomis, pakoreguotomis atsižvelgiant į gamintojo kainas EXW sąlygomis.

(205)

Kainos palygintos tuo pačiu prekybos lygmeniu ir, analogiškai pagal tikslią priverstinio kainų mažinimo apskaičiavimo metodiką, palyginimo rezultatas išreikštas atrinktų Sąjungos gamintojų apyvartos peržiūros tiriamuoju laikotarpiu procentine dalimi. Nustatyta, kad dėl Kinijos eksporto į Sąjungą vidutinės Sąjungos pramonės kainos būtų priverstinai sumažintos vidutiniškai maždaug 8 %.

(206)

Plokščių karštojo valcavimo produktai yra labai jautri kainoms biržos prekė ir, kaip pastebėta pradiniame tyrime dėl plokščių karštojo valcavimo produktų importo iš Kinijos ir atliekant to paties iš Turkijos importuojamo produkto tyrimą, gana nedidelis priverstinis kainų mažinimas kartu su dideliais kiekiais gali turėti didelį ir tiesioginį poveikį Sąjungos pramonės veiklos rezultatams (56). Abiejuose tyrimuose dėl mažesnių nei 5 % priverstinio kainų mažinimo skirtumų Sąjungos pramonė buvo priversta sumažinti pardavimo kainas (arba prarasti rinkos dalį) tiek, kad trumpuoju laikotarpiu ji patyrė materialinę žalą.

(207)

Atsižvelgiant į tai, kad peržiūros tiriamuoju laikotarpiu Sąjungos pramonė tik atsigavo po neramaus ir ekonomiškai sunkaus laikotarpio, įskaitant COVID-19 pandemiją, ir dėl susikaupusių nuostolių, jos padėtis vis dar nestabili. Be to, Komisija nustatė, kad Kinijos Vyriausybė toliau vykdo įvairias subsidijų programas, skirtas plokščių karštojo valcavimo plieno produktų pramonei, ir kad plokščių karštojo valcavimo plieno produktų pramonė peržiūros tiriamuoju laikotarpiu naudojosi daugeliu tų programų. Todėl labai tikėtina, kad didelės apimties subsidijuojamo importo mažomis kainomis iš Kinijos pasikartojimas, dėl kurio būtų priverstinai mažinamos Sąjungos kainos, turėtų didelį neigiamą poveikį Sąjungos pramonės veiklos rezultatams, visų pirma gamybos, pardavimo apimties ir kainų, pelningumo ir investicijų poreikių atžvilgiu, ir dėl to pasikartotų materialinė žala.

(208)

Po faktų atskleidimo CISA nesutiko su žalos analizei pasirinktu nagrinėjamuoju laikotarpiu. Ji teigė, kad plokščių karštojo valcavimo produktų importas dempingo kaina iš Turkijos 2019 m., COVID sukeltas ekonomikos sulėtėjimas ir atsigavimo po pandemijos bumas iškraipė įrodymus, kuriais remiantis buvo atlikta dempingo ir žalos analizė. Ji teigė, kad Komisija turėjo išnagrinėti kitą laikotarpį ir pasiūlė išnagrinėti pratęstą laikotarpį, nagrinėjant vienus ar dvejus metus iki nagrinėjamojo laikotarpio (2016–2018 m.) ir po PTL (2022 m.).

(209)

Komisija šį tvirtinimą atmetė. Ji priminė, kad įvairūs elementai, kuriuos CISA nurodė kaip galinčius iškreipti įrodymus nagrinėjamuoju laikotarpiu, buvo pripažinti ir atidžiai išnagrinėti Komisijos žalos analizėje. Komisija taip pat pažymėjo, kad net jei būtų atsižvelgta į pratęstą laikotarpį iki peržiūros tiriamojo laikotarpio, kaip siūlė CISA, tie patys elementai vis tiek būtų buvę. Dėl peržiūros tiriamojo laikotarpio Komisija priminė, kad pagal pagrindinio reglamento 6 straipsnio 1 dalį „parenkamas tiriamasis laikotarpis – paprastai tiriant dempingą imamas ne trumpesnis kaip 6 mėnesių laikotarpis iki tyrimo pradžios. Į informaciją, susijusią su laikotarpiu, einančiu po tiriamojo laikotarpio, paprastai neatsižvelgiama.“ Pagal nusistovėjusią teismo praktiką negalima reikalauti, kad Komisija į savo skaičiavimus įtrauktų veiksnius, susijusius su laikotarpiu po tiriamojo laikotarpio, nebent tokie veiksniai atskleidžia naujus pokyčius, dėl kurių siūlomas antidempingo muitas tampa akivaizdžiai netinkamas (57). Tas pats argumentas analogiškai turėtų būti taikomas peržiūros tyrimams, inicijuotiems pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį. CISA nepateikė jokių įrodymų, iš kurių būtų matyti, kad dėl pokyčių, įvykusių po peržiūros tiriamojo laikotarpio, muito nustatymas iš naujo buvo akivaizdžiai netinkamas.

6.4.   Išvada

(210)

Remiantis tuo, kas išdėstyta, daroma išvada, jog labai tikėtina, kad netaikant priemonių labai padidėtų subsidijuojamas importas iš KLR žalingomis kainomis, todėl tikėtina, kad materialinė žala pasikartotų.

7.   SĄJUNGOS INTERESAI

(211)

Pagal pagrindinio reglamento 31 straipsnį Komisija nagrinėjo, ar toliau taikant galiojančias antisubsidines priemones nebūtų prieštaraujama visos Sąjungos interesams. Nustatant Sąjungos interesus įvertinti visi susiję interesai.

7.1.   Sąjungos pramonės interesai

(212)

Sąjungos pramonė veikia 15 valstybių narių (Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Vengrijoje ir Vokietijoje). Joje dirba daugiau kaip 38 000 darbuotojų, kurių darbas susijęs su peržiūrimuoju produktu.

(213)

Jei priemonės nebus taikomos, Sąjungos pramonė nebebus apsaugota nuo tikėtino subsidijuojamo importo iš Kinijos padidėjimo, kuris darys materialinę žalą. Antisubsidinių priemonių poveikis Sąjungos gamintojams bus teigiamas, nes priemonės padės Sąjungos pramonei toliau atsigauti nuo subsidijuoto importo ir COVID-19 pandemijos poveikio. Todėl Sąjungos pramonė akivaizdžiai suinteresuota toliau taikyti priemones.

7.2.   Naudotojų ir nesusijusių importuotojų interesai

(214)

Komisija susisiekė su visais žinomais naudotojais ir nesusijusiais importuotojais. Nė vienas naudotojas ir nė vienas nesusijęs importuotojas nepranešė apie save ir nebendradarbiavo atliekant šį tyrimą (nepateikė klausimyno atsakymų). Atsižvelgiant į tai, kad naudotojai ir nesusiję importuotojai nebendradarbiavo, ir į tai, kad nėra jokių priešingų požymių, tolesnis priemonių taikymas nelaikomas prieštaraujančiu naudotojų ir importuotojų interesams.

(215)

Be to, Komisija analizavo, ar Kinijai taikomos priemonės turėtų neigiamą poveikį tiekimo saugumui, nes plokščių karštojo valcavimo produktų atžvilgiu taip pat taikomos priemonės Turkijai, Brazilijai, Iranui ir Rusijai. Remiantis EUROFER makroekonominių duomenų klausimyno duomenimis, Sąjungos pramonės pajėgumų naudojimo lygis peržiūros tiriamuoju laikotarpiu buvo 75 %, o bendri gamybos pajėgumai 18 mln. tonų viršijo bendrą Sąjungos suvartojimą. Be to, nepaisant priemonių, taikomų kai kuriems pagrindiniams plokščių karštojo valcavimo produktų eksportuotojams, per PTL peržiūrimąjį produktą į Sąjungą eksportavo beveik 40 šalių, o tai rodo, kad nustačius priemones nebūtų pakenkta tiekimo įvairinimui. Dėl šių priežasčių ir kadangi naudotojai ir importuotojai nebendradarbiavo, Komisija padarė išvadą, kad tiekimo tolesniems naudotojams lygmeniu galimos rizikos nėra.

(216)

Po faktų atskleidimo CISA nurodė ES apsaugos priemonę, taikomą, inter alia, iš Kinijos importuojamiems plokštiems karštojo valcavimo produktams, dėl kurios labai apribojama Kinijos gamintojų galimybė eksportuoti plokščius karštojo valcavimo produktus į ES rinką ir ribojami laisvosios prekybos srautai tolesnių gamintojų ir galutinių naudotojų nenaudai.

(217)

Komisija priminė, kad nagrinėjama apsaugos priemonė (58) negali būti laikoma ilgalaikio pobūdžio ir kad šiuo metu taikoma priemonė neturi poveikio importo padidėjimo tikimybės nesant kompensacinių muitų vertinimui. Todėl, atsižvelgdama į laikiną plieno apsaugos priemonės pobūdį, Komisija nustatė, kad ji negali turėti įtakos jos išvadoms šiame tyrime. Kalbant apie tiekimo saugumą, kaip nurodyta 215 konstatuojamojoje dalyje, bendri Sąjungos pramonės gamybos pajėgumai viršijo bendrą Sąjungos suvartojimą, o peržiūros tiriamuoju laikotarpiu plokščių karštojo valcavimo produktus į Sąjungą eksportavo kelios kitos trečiosios šalys. Be to, apsaugos priemonė reguliariai peržiūrima ir prireikus koreguojama siekiant užtikrinti pakankamą plieno tiekimą Sąjungos rinkoje. Todėl apsaugos priemonės nekelia pavojaus tiekimo saugumui tolesniems naudotojams.

(218)

Be to, CISA taip pat teigė, kad įvedus pasienio anglies dioksido korekcinį mechanizmą (PADKM) sumažėtų patekimas į ES rinką, nes su PADKM susiję ataskaitų teikimo įpareigojimai ir papildomi mokesčiai būtų sudėtingi.

(219)

Komisija priminė, kad PADKM įsigalios tik 2023 m. spalio mėn. ir kad pereinamuoju laikotarpiu iki 2026 m. importuotojai turės pranešti tik apie jų prekėms būdingą išmetamą ŠESD kiekį nepatirdami jokių finansinių išlaidų. Nurodyta šio tarpvalstybinio laikotarpio priežastis – suteikti šalims laiko prisitaikyti prieš įdiegiant galutinę sistemą ir sumažinti prekybos sutrikdymo riziką. Todėl Komisija laikėsi nuomonės, kad dar per anksti vertinti galimą PADKM poveikį būsimiems plokščių karštojo valcavimo produktų prekybos srautams, ir tvirtinimą atmetė.

7.3.   Išvada dėl Sąjungos interesų

(220)

Remdamasi tuo, kas išdėstyta, Komisija padarė išvadą, kad nėra jokių įtikinamų su Sąjungos interesais susijusių priežasčių, dėl kurių tam tikriems importuojamiems KLR kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno, nereikėtų toliau taikyti galiojančių priemonių.

8.   TVIRTINIMAI, KAD PRIEMONIŲ TAIKYMAS TURĖTŲ BŪTI SUSTABDYTAS

(221)

Po faktų atskleidimo CISA tvirtino, kad dabartinių antisubsidinių priemonių taikymas turėtų būti sustabdytas pagal pagrindinio reglamento 24 straipsnio 4 dalį, teigdama, kad abi pirmiau minėtoje pagrindinio reglamento 24 straipsnio 4 dalyje nustatytos sąlygos yra įvykdytos. Ji teigė, kad rinkos sąlygos laikinai pasikeitė tiek, kad mažai tikėtina, jog žala tęsis arba atsiras, jeigu priemonių galiojimas bus sustabdytas. Šiuo požiūriu CISA nurodė numatomą importo iš Rusijos ir Ukrainos apimties sumažėjimą, pasiūlos trūkumą po incidentų plokščių karštojo valcavimo produktų gamyklose Europos Sąjungoje ir nagrinėjamojo produkto kainų padidėjimą.

(222)

Komisija atmetė CISA tvirtinimą, nes jis bendro pobūdžio buvo nepagrįstas. Kita vertus, atlikus peržiūros tyrimą nustatyta, kad tikėtina, jog netaikant priemonių žala pasikartotų ir, mutatis mutandis, taip pat sustabdymo atveju.

9.   ANTISUBSIDINĖS PRIEMONĖS

(223)

Remiantis Komisijos padarytomis išvadomis dėl subsidijavimo tęsimosi, žalos pasikartojimo ir Sąjungos interesų, antisubsidines priemones tam tikriems importuojamiems KLR kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno reikėtų taikyti toliau.

(224)

Siekiant sumažinti priemonių vengimo riziką, kylančią dėl didelių muitų normų skirtumų, reikia specialių priemonių, kad būtų užtikrintas individualių kompensacinių muitų taikymas. Bendrovės, kurioms nustatyti individualūs kompensaciniai muitai, valstybių narių muitinėms privalo pateikti galiojančią komercinę sąskaitą faktūrą. Ši sąskaita faktūra turi atitikti šio reglamento 1 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Be tokios sąskaitos faktūros importuojamiems produktams turėtų būti taikomas visoms kitoms bendrovėms galiojantis kompensacinis muitas.

(225)

Nors tokią sąskaitą faktūrą būtina pateikti valstybių narių muitinėms, kad jos importuojamiems produktams pritaikytų individualias kompensacinio muito normas, ji nėra vienintelis elementas, į kurį muitinės turėtų atsižvelgti. Iš tikrųjų, net jeigu valstybių narių muitinės gauna šią sąskaitą faktūrą, atitinkančią visus šio reglamento 1 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus, jos vis tiek privalo atlikti įprastas patikras ir, kaip visais kitais atvejais, gali reikalauti papildomų dokumentų (vežimo dokumentų ir kt.), kad patikrintų deklaracijos duomenų tikslumą ir užtikrintų, kad tolesnis mažesnės muito normos taikymas būtų pagrįstas ir atitiktų muitų teisės reikalavimus.

(226)

Jeigu nustačius susijusias priemones labai padidėja bendrovių, kurioms taikomos mažesnės individualios muito normos, eksportuojamas kiekis, tokį padidėjimą būtų galima laikyti prekybos pobūdžio pasikeitimu dėl nustatytų priemonių, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 23 straipsnio 1 dalyje. Tokiomis aplinkybėmis, jeigu tenkinamos sąlygos, gali būti inicijuojamas vengimo tyrimas. Atliekant šį tyrimą galima, inter alia, išnagrinėti, ar būtina panaikinti individualią (-ias) muito normą (-as) ir tada nustatyti visai valstybei taikomą muitą.

(227)

Šiame reglamente nurodytos individualios konkrečioms bendrovėms taikytinos kompensacinio muito normos taikomos tik nurodytų juridinių asmenų pagamintam importuojamam KLR kilmės peržiūrimajam produktui. Importuojamam peržiūrimajam produktui, pagamintam bet kurios kitos bendrovės, kuri konkrečiai nepaminėta šio reglamento rezoliucinėje dalyje, įskaitant subjektus, susijusius su konkrečiai paminėtomis bendrovėmis, turėtų būti taikoma visoms kitoms bendrovėms nustatyta muito norma. Tokioms bendrovėms neturėtų būti taikomos jokios individualios kompensacinio muito normos.

(228)

Pasikeitus pavadinimui bendrovė gali prašyti taikyti šias individualias kompensacinio muito normas. Prašymas turi būti teikiamas Komisijai (59). Prašyme turi būti pateikta visa susijusi informacija, leidžianti įrodyti, kad pasikeitimas nedaro poveikio bendrovės teisei naudotis jai jau taikoma muito norma. Jei bendrovės pavadinimo pasikeitimas nedaro poveikio jos teisei naudotis jai taikoma muito norma, pranešimas dėl pavadinimo pakeitimo bus paskelbtas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

(229)

Visoms suinteresuotosioms šalims buvo pranešta apie esminius faktus ir aplinkybes, kuriais remiantis ketinama rekomenduoti galiojančias priemones taikyti toliau. Buvo nustatytas laikas pastaboms dėl atskleistų faktų pareikšti.

(230)

Atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES, Euratomas) 2018/1046 (60) 109 straipsnį, jei suma turi būti kompensuojama remiantis Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimu, mokėtinų delspinigių norma yra Europos Centrinio Banko savo pagrindinėms refinansavimo operacijoms taikoma norma, paskelbta Europos Sąjungos oficialiojo leidinio C serijoje ir galiojusi kiekvieno mėnesio pirmą kalendorinę dieną,

(231)

šiame reglamente nustatytos priemonės atitinka pagal Reglamento (ES) 2016/1036 15 straipsnio 1 dalį įsteigto komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

1.   Tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės plokštiems valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno, suvyniotiems arba nesuvyniotiems į ritinius (įskaitant atraižas ir siauras juostas), po karštojo valcavimo toliau neapdorotiems, neplakiruotiems, nepadengtiems arba neapvilktiems, kurių KN kodai šiuo metu yra 7208 10 00, 7208 25 00, 7208 26 00, 7208 27 00, 7208 36 00, 7208 37 00, 7208 38 00, 7208 39 00, 7208 40 00, 7208 52 10, 7208 52 99, 7208 53 10, 7208 53 90, 7208 54 00, 7211 13 00, 7211 14 00, 7211 19 00, ex 7225 19 10 (TARIC kodas 7225191090), 7225 30 90, ex 7225 40 60 (TARIC kodas 7225406090), 7225 40 90, ex 7226 19 10 (TARIC kodai 7226191091 ir 7226191095), 7226 91 91 ir 7226 91 99, nustatomas galutinis kompensacinis muitas.

Šioje peržiūroje nenagrinėjami šie produktai:

i)

produktai iš nerūdijančiojo plieno ir orientuoto grūdėtumo silicinio elektrotechninio plieno;

ii)

produktai iš įrankinio plieno ir greitapjovio plieno;

iii)

produktai, nesuvynioti į ritinius, be reljefinių raštų, kurių storis didesnis kaip 10 mm ir kurių plotis ne mažesnis kaip 600 mm, ir

iv)

produktai, nesuvynioti į ritinius, be reljefinių raštų, kurių storis ne mažesnis kaip 4,75 mm, bet ne didesnis kaip 10 mm, ir kurių plotis ne mažesnis kaip 2 050 mm.

2.   Galutinio kompensacinio muito normos, taikomos 1 dalyje aprašyto produkto, kurį pagamino toliau nurodytos bendrovės, neto kainai Sąjungos pasienyje prieš sumokant muitą, yra tokios:

Šalis

Bendrovė

Kompensacinis muitas

Papildomas TARIC kodas

Kinijos Liaudies Respublika

Bengang Steel Plates Co., Ltd.

28,1  %

C157

 

Handan Iron & Steel Group Han-Bao Co., Ltd.

7,8  %

C158

 

Hesteel Co., Ltd. Tangshan Branch (61)

7,8  %

C159

 

Hesteel Co., Ltd. Chengde Branch (62)

7,8  %

C160

 

Zhangjiagang Hongchang Plate Co., Ltd.

4,6  %

C161

 

Zhangjiagang GTA Plate Co., Ltd.

4,6  %

C162

 

Shougang Jingtang United Iron and Steel Co. Ltd.

31,5  %

C164

 

Beijing Shougang Co. Ltd., Qian’an Iron & Steel branch

31,5  %

C208

 

Kitos priede išvardytos bendradarbiaujančios bendrovės

17,1  %

Žr. priedą

 

Visos kitos bendrovės

35,9  %

C999

3.   2 dalyje nurodytoms bendrovėms nustatytos individualios muito normos taikomos, jeigu valstybių narių muitinėms pateikiama galiojanti komercinė sąskaita faktūra, kurioje pateikiama deklaracija su nurodyta data ir pasirašyta tą sąskaitą faktūrą išdavusio subjekto atstovo, kurio nurodomas vardas, pavardė ir pareigos: „Aš, toliau pasirašęs (-iusi), patvirtinu, kad šioje sąskaitoje faktūroje nurodytą (peržiūrimojo produkto), parduodamo eksportui į Europos Sąjungą, (kiekį) pagamino (bendrovės pavadinimas ir adresas) (papildomas TARIC kodas) [nagrinėjamojoje šalyje]. Patvirtinu, kad šioje sąskaitoje faktūroje pateikta informacija yra išsami ir teisinga.“ Jeigu tokia sąskaita faktūra nepateikiama, taikomas visoms kitoms bendrovėms nustatytas muitas.

4.   Jei 1 straipsnio 2 dalyje nustatyti galutiniai kompensaciniai muitai būtų pakeisti arba panaikinti, šio straipsnio 2 dalyje nurodyti muitai nuo šio reglamento įsigaliojimo bus padidinami tokia pačia dalimi, kuri atitiktų bendrovei nustatytą atitinkamą faktinį dempingo skirtumą arba žalos skirtumą.

Tais atvejais, kai iš tam tikriems eksportuojantiems gamintojams nustatyto antidempingo muito atimamas kompensacinis muitas, pagal Reglamento (ES) 2016/1037 21 straipsnį pateikus muito grąžinimo prašymą taip pat pradedamas tam eksportuojančiam gamintojui nustatyto dempingo skirtumo, vyravusio muito grąžinimo tiriamuoju laikotarpiu, vertinimas. Pareiškėjui grąžintinos išmokos suma negali viršyti per tyrimą dėl grąžinimo nustatyto surinkto muito ir bendro kompensacinio ir antidempingo muito skirtumo.

5.   Jeigu nenurodyta kitaip, taikomos galiojančios muitus reglamentuojančios nuostatos.

2 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje 2023 m. birželio 7 d.

Komisijos vardu

Pirmininkė

Ursula VON DER LEYEN


(1)  OL L 176, 2016 6 30, p. 55.

(2)  2017 m. birželio 8 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2017/969, kuriuo tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomi galutiniai kompensaciniai muitai (OL L 146, 2017 6 9, p. 17).

(3)  2017 m. balandžio 5 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2017/649, kuriuo tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomas galutinis antidempingo muitas (OL L 92, 2017 4 6, p. 68).

(4)  OL C 372, 2021 9 16, p. 10.

(5)  Pranešimas apie antisubsidinių priemonių, taikomų tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno, galiojimo termino peržiūros inicijavimą (OL C 223, 2022 6 8, p. 37).

(6)  Šiame reglamente terminas „Kinijos Vyriausybė“ vartojamas plačiąja prasme ir apima Valstybės tarybą, taip pat visas centro, regionų ar vietos lygmens ministerijas, departamentus, agentūras ir administracijas.

(7)  Pranešimas apie antidempingo priemonių, taikomų tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno, galiojimo termino peržiūros inicijavimą (OL C 150, 2022 4 5, p. 3).

(8)  2016 m. birželio 8 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/1036 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos Sąjungos narėmis nesančių valstybių (OL L 176, 2016 6 30, p. 21).

(9)  2017 m. birželio 8 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2017/969, kuriuo tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomi galutiniai kompensaciniai muitai (OL L 146, 2017 6 9, p. 17).

(10)  2018 m. lapkričio 9 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2018/1690, kuriuo tam tikroms importuojamoms Kinijos Liaudies Respublikos kilmės naujoms ar restauruotoms guminėms pneumatinėms padangoms, naudojamoms autobusams arba sunkvežimiams, kurių apkrovos indeksas didesnis kaip 121, nustatomi galutiniai kompensaciniai muitai (OL L 283, 2018 11 12, p. 1).

(11)  2019 m. sausio 17 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2019/72, kuriuo importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės elektriniams dviračiams nustatomas galutinis kompensacinis muitas (OL L 16, 2019 1 18, p. 5).

(12)  2019 m. gegužės 2 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2019/688, kuriuo, pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1037 18 straipsnį atlikus priemonių galiojimo termino peržiūrą, tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės organinėmis medžiagomis dengtiems plieno produktams nustatomas galutinis kompensacinis muitas (OL L 116, 2019 5 3, p. 39);

(13)  2022 m. sausio 18 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2022/72, kuriuo importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės šviesolaidžių kabeliams nustatomi galutiniai kompensaciniai muitai ir iš dalies keičiamas Įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/2011, kuriuo importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės šviesolaidžių kabeliams nustatomas galutinis antidempingo muitas (OL L 12, 2022 1 19, p. 34).

(14)  2021 m. gruodžio 17 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/2287, kuriuo importuojamai Kinijos Liaudies Respublikos kilmės apdirbamajai aliuminio folijai nustatomi galutiniai kompensaciniai muitai ir iš dalies keičiamas Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/2170, kuriuo importuojamai Kinijos Liaudies Respublikos kilmės apdirbamajai aliuminio folijai nustatomas galutinis antidempingo muitas (OL L 458, 2021 12 22, p. 344).

(15)  Pateikta adresu http://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2017/december/tradoc_156474.pdf.

(16)  Žr. 14-ojo penkmečio plano 2 skirsnio LXIV straipsnį.

(17)  Sprendimo Nr. 40 III skyrius, 12 straipsnis.

(18)  Žr. pradinio reglamento 182 konstatuojamąją dalį.

(19)  Žr. pradinio reglamento 83–244 konstatuojamąsias dalis.

(20)  Žr. 70–82 konstatuojamąsias dalis ir prašymo S-1, S-2 ir S-3 priedus.

(21)  Žr. Ataskaitos 6.3 skyrių.

(22)  Žr. 2018 m. lapkričio 9 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2018/1690, kuriuo tam tikroms importuojamoms Kinijos Liaudies Respublikos kilmės naujoms ar restauruotoms guminėms pneumatinėms padangoms, naudojamoms autobusams arba sunkvežimiams, kurių apkrovos indeksas didesnis kaip 121, nustatomi galutiniai kompensaciniai muitai ir iš dalies keičiamas Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2018/1579, kuriuo tam tikroms importuojamoms Kinijos Liaudies Respublikos kilmės naujoms ar restauruotoms guminėms pneumatinėms padangoms, naudojamoms autobusams arba sunkvežimiams, kurių apkrovos indeksas didesnis kaip 121, nustatomas galutinis antidempingo muitas bei laikinojo muito galutinis surinkimas ir kuriuo panaikinamas Įgyvendinimo reglamentas (ES) 2018/163 (OL L 283, 2018 11 12, p. 1), 167–236 konstatuojamąsias dalis.

(23)  Žr. 2019 m. sausio 17 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2019/72, kuriuo importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės elektriniams dviračiams nustatomas galutinis kompensacinis muitas (OL L 16, 2019 1 18, p. 5), 175–237 konstatuojamąsias dalis.

(24)  Žr. 2019 m. gegužės 2 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2019/688, kuriuo, pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1037 18 straipsnį atlikus priemonių galiojimo termino peržiūrą, tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės organinėmis medžiagomis dengtiems plieno produktams nustatomas galutinis kompensacinis muitas (OL L 116, 2019 5 3, p. 39), 101–118 konstatuojamąsias dalis.

(25)  Žr. 2020 m. birželio 12 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2020/776, kuriuo tam tikroms importuojamoms Kinijos Liaudies Respublikos ir Egipto kilmės austoms ir (arba) siūtoms stiklo pluošto medžiagoms nustatomi galutiniai kompensaciniai muitai ir iš dalies keičiamas Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2020/492, kuriuo tam tikroms importuojamoms Kinijos Liaudies Respublikos ir Egipto kilmės austoms ir (arba) siūtoms stiklo pluošto medžiagoms nustatomi galutiniai antidempingo muitai (OL L 189, 2020 6 15, p. 1), 222–285 konstatuojamąsias dalis.

(26)  Žr. 2021 m. gruodžio 17 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2021/2287, kuriuo importuojamai Kinijos Liaudies Respublikos kilmės apdirbamajai aliuminio folijai nustatomi galutiniai kompensaciniai muitai ir iš dalies keičiamas Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/2170, kuriuo importuojamai Kinijos Liaudies Respublikos kilmės apdirbamajai aliuminio folijai nustatomas galutinis antidempingo muitas (OL L 458, 2021 12 22, p. 344), 146–223 konstatuojamąsias dalis.

(27)  Žr. pradinio reglamento 215, 281–311 konstatuojamąsias dalis.

(28)  Žr. 209–215 konstatuojamąsias dalis.

(29)  Žr. Ataskaitos 9 skyrių.

(30)  Žr. 474–493 konstatuojamąsias dalis.

(31)  Žr. 503–512 konstatuojamąsias dalis.

(32)  Žr. 2022 m. sausio 18 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2022/72, kuriuo importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės šviesolaidžių kabeliams nustatomi galutiniai kompensaciniai muitai ir iš dalies keičiamas Įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/2011, kuriuo importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės šviesolaidžių kabeliams nustatomas galutinis antidempingo muitas (OL L 12, 2022 1 19, p. 34), 533–557 konstatuojamąsias dalis.

(33)  Pradinio reglamento 312–344 konstatuojamosios dalys.

(34)  Žr. 198–204 konstatuojamąsias dalis ir S-4 priedą.

(35)  Žr. 463–488 konstatuojamąsias dalis.

(36)  Žr. 474–505 konstatuojamąsias dalis.

(37)  Žr. 345–364 konstatuojamąsias dalis.

(38)  Žr. 549–552 konstatuojamąsias dalis.

(39)  Žr. 189–202 konstatuojamąsias dalis.

(40)  Žr. 516–531 konstatuojamąsias dalis.

(41)  Žr. pradinio reglamento 365–393 konstatuojamąsias dalis.

(42)  Žr. 183–197 konstatuojamąsias dalis ir prašymo S-4 priedą.

(43)  Žr. 141–156 konstatuojamąsias dalis.

(44)  Žr. 447–451 konstatuojamąsias dalis.

(45)  Žr. 90–182 konstatuojamąsias dalis.

(46)  Žr. 119–134 konstatuojamąsias dalis ir 2019 m. gegužės 2 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2019/688, kuriuo, pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1037 18 straipsnį atlikus priemonių galiojimo termino peržiūrą, tam tikriems importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės organinėmis medžiagomis dengtiems plieno produktams nustatomas galutinis kompensacinis muitas (OL L 116, 2019 5 3, p. 39), 3.5.2 skirsnį.

(47)  Worldsteel, 2021 1 26, „ThinkDesk China Research & Consulting“, „China’s State-Business Nexus Revisited – Government Interventions and Market Distortions in the China Steel Industry“, 2021 m. spalio 17 d., p. 92.

(48)  EBPO, „Naujausi plieno gamybos pajėgumų pokyčiai“, 2021 m. vasario mėn., p. 11.

(49)  „ThinkDesk China Research & Consulting“, „China’s State-Business Nexus Revisited – Government Interventions and Market Distortions in the China Steel Industry“, 2021 m. spalio 17 d.

(50)  Šiuo metu antidempingo priemonės taikomos šiose šalyse: Kanadoje, JAV, Turkijoje, Meksikoje ir Jungtinėje Karalystėje. Persijos įlankos bendradarbiavimo taryba (Persijos įlankos šalys) taiko apsaugos priemones, o JAV taip pat taiko 232 skirsnio priemones.

(51)  OL L 258, 2017 10 5, p. 24.

(52)  OL L 238, 2021 7 6, p. 32.

(53)  2021 m. sausio 6 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2021/9, kuriuo tam tikriems importuojamiems Turkijos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomas laikinasis antidempingo muitas (OL L 3, 2021 1 7, p. 4), 139 konstatuojamoji dalis.

(54)  2021 m. liepos 5 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2021/1100, kuriuo tam tikriems importuojamiems Turkijos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomas galutinis antidempingo muitas (OL L 238, 2021 7 6, p. 32), 210 konstatuojamoji dalis.

(55)  Ten pat.

(56)  98 konstatuojamoji dalis, OL L 3, 2021 1 7, p. 4.

(57)  2008 m. gruodžio 17 d. Sprendimo HEG ir Graphite Indija / Taryba, T-462/04, ECLI:EU:T:2008:586, 67 punktas.

(58)  Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) 2019/159 Komisija trejų metų laikotarpiui tam tikriems plieno produktams nustatė apsaugos priemonę. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) 2021/1029 tos apsaugos priemonės galiojimas buvo pratęstas iki 2024 m. birželio 30 d.

(59)  European Commission, Directorate-General for Trade, Directorate G, Rue de la Loi 170, 1040 Brussels, Belgija.

(60)  2018 m. liepos 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES, Euratomas) 2018/1046 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1296/2013, (ES) Nr. 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 ir Sprendimas Nr. 541/2014/ES, bei panaikinamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 966/2012 (OL L 193, 2018 7 30, p. 1).

(61)  Buvusi „Hebei Iron & Steel Co., Ltd. Tangshan Branch“.

(62)  Buvusi „Hebei Iron & Steel Co., Ltd. Chengde Branch“.


PRIEDAS

Šalis

Pavadinimas

Papildomas TARIC kodas

KLR

Angang Steel Company Limited

C150

KLR

Maanshan Iron & Steel Co., Ltd

C165

KLR

Rizhao Steel Wire Co., Ltd.

C166

KLR

Rizhao Baohua New Material Co., Ltd.

C167

KLR

Wuhan Iron & Steel Co., Ltd.

C156


Top