Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32014R0727

    2014 m. birželio 30 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) Nr. 727/2014, kuriuo inicijuojama Tarybos įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 1389/2011, kuriuo nustatomas galutinis antidempingo muitas importuojamai Kinijos Liaudies Respublikos kilmės trichlorizocianuro rūgščiai, naujojo eksportuotojo peržiūra, panaikinamas muitas vieno šios šalies eksportuotojo importuojamiems produktams ir nustatoma, kad šie produktai būtų registruojami

    OL L 192, 2014 7 1, p. 42–46 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2014/727/oj

    1.7.2014   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 192/42


    KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTAS (ES) Nr. 727/2014

    2014 m. birželio 30 d.

    kuriuo inicijuojama Tarybos įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 1389/2011, kuriuo nustatomas galutinis antidempingo muitas importuojamai Kinijos Liaudies Respublikos kilmės trichlorizocianuro rūgščiai, naujojo eksportuotojo peržiūra, panaikinamas muitas vieno šios šalies eksportuotojo importuojamiems produktams ir nustatoma, kad šie produktai būtų registruojami

    EUROPOS KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

    atsižvelgdama į 2009 m. lapkričio 30 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1225/2009 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių (1) (toliau – pagrindinis reglamentas), ypač į jo 11 straipsnio 4 dalį,

    informavusi valstybes nares,

    kadangi:

    1.   PRAŠYMAS

    (1)

    Europos Komisija (toliau – Komisija) gavo prašymą atlikti naujojo eksportuotojo peržiūrą pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 4 dalį.

    (2)

    Prašymą 2014 m. sausio 4 d. pateikė eksportuojantis Kinijos Liaudies Respublikos (toliau – KLR) trichlorizocianuro rūgšties gamintojas „Juancheng Kangtai Chemical Co. Ltd.“ (toliau – pareiškėjas).

    2.   PRODUKTAS

    (3)

    Peržiūrimasis produktas – Kinijos Liaudies Respublikos kilmės trichlorizocianuro rūgštis ir jos preparatai (toliau – TCCA), Tarptautiniame nepatentuotų pavadinimų (INN) sąraše taip pat vadinama simklozenu, kurios KN kodai šiuo metu yra ex 2933 69 80 ir ex 3808 94 20 (TARIC kodai 2933698070 ir 3808942020) (toliau – peržiūrimasis produktas).

    3.   GALIOJANČIOS PRIEMONĖS

    (4)

    Šiuo metu galiojančios priemonės – galutinis antidempingo muitas, nustatytas Tarybos įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr. 1389/2011 (2), pagal kurį į Sąjungą importuojamam KLR kilmės peržiūrimajam produktui, įskaitant pareiškėjo gaminamą produktą, taikomas 42,6 % galutinis antidempingo muitas, išskyrus to reglamento 1 straipsnio 2 dalyje konkrečiai nurodytas kelias bendroves, kurioms taikomos individualios muito normos.

    4.   PAGRINDAS

    (5)

    Pareiškėjas tvirtina, kad neeksportavo į Sąjungą peržiūrimojo produkto tiriamuoju laikotarpiu, kuriuo nustatytos antidempingo priemonės, t. y. nuo 2003 m. balandžio 1 d. iki 2004 m. kovo 31 d. (toliau – pradinis tiriamasis laikotarpis).

    (6)

    Be to, pareiškėjas teigia, kad jis nėra susijęs su peržiūrimąjį produktą eksportuojančiais gamintojais, kuriems taikomos minėtosios antidempingo priemonės.

    (7)

    Pareiškėjas taip pat tvirtina, kad peržiūrimąjį produktą pradėjo eksportuoti į Sąjungą pasibaigus pradiniam tiriamajam laikotarpiui.

    5.   PROCEDŪRA

    (8)

    Žinomiems susijusiems Sąjungos gamintojams buvo pranešta apie prašymą atlikti peržiūrą ir suteikta galimybė pateikti pastabų.

    (9)

    Išnagrinėjusi turimus įrodymus, Komisija priėjo prie išvados, kad yra pakankamai įrodymų, pateisinančių naujojo eksportuotojo peržiūros inicijavimą pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 4 dalį, siekiant nustatyti individualų pareiškėjo dempingo skirtumą ir, nustačius dempingą, muito, kuriuo turi būti apmokestintas į Sąjungą importuojamas peržiūrimasis produktas, dydį.

    (10)

    Jei bus nustatyta, kad pareiškėjas atitinka reikalavimus, pagal kuriuos jam gali būti nustatytas individualus muitas, gali prireikti koreguoti Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 1389/2011 1 straipsnio 2 dalyje konkrečiai nenurodytų bendrovių importuojamam peržiūrimajam produktui šiuo metu taikomą muito normą.

    a)   Klausimynai

    (11)

    Siekdama gauti informacijos, kurią mano esant reikalingą tyrimui, Komisija pareiškėjui nusiųs klausimyną.

    b)   Informacijos rinkimas ir suinteresuotųjų šalių išklausymas

    (12)

    Visos suinteresuotosios šalys raginamos raštu pareikšti savo nuomonę ir pateikti patvirtinamuosius dokumentus.

    (13)

    Be to, Komisija gali išklausyti suinteresuotąsias šalis, jei jos raštu pateikia prašymą, kuriame nurodo svarbias priežastis, dėl kurių reikėtų jas išklausyti.

    c)   Rinkos ekonomikos šalies parinkimas

    (14)

    Kadangi pareiškėjas aiškiai atsisakė pasinaudoti teise įrodyti, kad jis veikia rinkos ekonomikos sąlygomis, normalioji vertė nustatoma remiantis pagrindinio reglamento 2 straipsnio 7 dalies a punktu. Todėl KLR normaliajai vertei nustatyti bus pasirinkta tinkama rinkos ekonomikos šalis. Šiuo tikslu Komisija numato vėl remtis Japonija, kaip ir atliekant tyrimą, po kurio buvo nustatytos priemonės iš KLR importuojamam peržiūrimajam produktui. Suinteresuotosios šalys raginamos pateikti pastabų, ar šis parinkimas yra tinkamas, per šio reglamento 4 straipsnio 3 dalyje nustatytą terminą. Remiantis Komisijos turima informacija kiti Sąjungos rinkos ekonomikos tiekėjai gali būti įsikūrę, inter alia, Šveicarijoje, Malaizijoje ir Indonezijoje. Komisija nagrinės, ar tiriamasis produktas yra gaminamas ir parduodamas tose rinkos ekonomikos trečiosiose šalyse, kuriose yra požymių, kad jis yra gaminamas.

    6.   GALIOJANČIO MUITO PANAIKINIMAS IR IMPORTO REGISTRACIJA

    (15)

    Remiantis pagrindinio reglamento 11 straipsnio 4 dalimi turėtų būti panaikintas galiojantis antidempingo muitas, taikomas importuojamam peržiūrimajam produktui, kurį pareiškėjas gamina ir parduoda eksportui į Sąjungą. Be to, tokie importuojami produktai turėtų būti registruojami pagal pagrindinio reglamento 14 straipsnio 5 dalį, siekiant užtikrinti, kad antidempingo muitai galėtų būti taikomi atgaline data nuo peržiūros inicijavimo dienos, jeigu ją atlikus būtų padaryta išvada, kad pareiškėjas vykdo dempingą. Šiuo tyrimo etapu galimų būsimų pareiškėjo įsipareigojimų sumos apskaičiuoti neįmanoma.

    7.   TERMINAI

    (16)

    Tinkamo administravimo tikslais reikėtų nustatyti terminą, iki kurio:

    suinteresuotosios šalys gali pranešti apie save Komisijai, pareikšti raštu savo nuomonę ir pateikti kitą informaciją, į kurią reikėtų atsižvelgti atliekant tyrimą,

    suinteresuotosios šalys gali raštu pateikti prašymą, kad Komisija jas išklausytų,

    suinteresuotosios šalys gali teikti pastabas dėl Japonijos pasirinkimo rinkos ekonomikos šalimi normaliajai vertei nustatyti tinkamumo.

    Atkreipiamas dėmesys į tai, kad daugumos pagrindiniame reglamente išdėstytų procesinių teisių įgyvendinimas priklauso nuo to, ar šalis pranešė apie save per šio reglamento 4 straipsnyje nurodytus terminus.

    8.   SUSIRAŠINĖJIMAS SU SUINTERESUOTOMIS ŠALIMIS

    (17)

    Suinteresuotosios šalys raginamos visą informaciją ir prašymus, įskaitant nuskenuotus įgaliojimus ir sertifikatus, pateikti e. paštu, o ilgus atsakymus įteikti asmeniškai arba registruotu paštu vienkartinio rašymo kompaktiniame diske (CD-ROM) arba universaliajame diske (DVD). Naudodamos e. paštą suinteresuotosios šalys sutinka bendrauti e. paštu, taip pat pritaria susirašinėjimo su suinteresuotosiomis šalimis taisyklėms, kurios paskelbtos Prekybos generalinio direktorato svetainėje http://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2011/june/tradoc_148003.pdf. Suinteresuotosios šalys turi nurodyti savo pavadinimą, adresą, telefono numerį ir e. pašto adresą, be to, jos turėtų užtikrinti, jog nurodytas e. paštas yra veikiantis, oficialus kiekvieną dieną tikrinamas darbo e. paštas. Kai bus pateikti kontaktiniai duomenys, Komisija susisieks su suinteresuotosiomis šalimis tik e. paštu, nebent jos aiškiai nurodys pageidaujančios visus dokumentus iš Komisijos gauti kitomis ryšio priemonėmis arba nebent siųstinus dokumentus dėl jų pobūdžio tenka siųsti registruotu paštu. Išsamesnių taisyklių ir informacijos dėl Komisijos susirašinėjimo, įskaitant informacijos pateikimo e. paštu principus, suinteresuotosios šalys turėtų ieškoti pirmiau minėtuose susirašinėjimo su suinteresuotosiomis šalimis nurodymuose.

    (18)

    Visa rašytinė informacija, įskaitant informaciją, kurios prašoma šiame reglamente, klausimyno atsakymus ir konfidencialų suinteresuotųjų šalių susirašinėjimą, ženklinama „riboto naudojimo“ grifu, ir pagal Reglamento (EB) Nr. 1225/2009 19 straipsnio 2 dalies nuostatas kartu pateikiama nekonfidenciali versija, paženklinta „suinteresuotosioms šalims susipažinti“.

    Komisijos adresas susirašinėti:

    European Commission

    Directorate-General for Trade

    Directorate H

    Office: N105 8/21

    1049 Bruxelles/Brussel

    BELGIQUE/BELGIË

    E. paštas trade-tcca-review-bis@ec.europa.eu

    9.   NEBENDRADARBIAVIMAS

    (19)

    Tais atvejais, kai suinteresuotoji šalis atsisako leisti susipažinti su būtina informacija, jos nepateikia per nustatytą terminą arba akivaizdžiai trukdo tyrimui, pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnį išvados (teigiamos arba neigiamos) gali būti daromos remiantis turimais faktais.

    (20)

    Nustačius, kad suinteresuotoji šalis pateikė melagingą ar klaidinančią informaciją, į ją neatsižvelgiama, o remiamasi turimais faktais.

    (21)

    Jei suinteresuotoji šalis nebendradarbiauja arba bendradarbiauja tik iš dalies ir todėl išvados grindžiamos turimais faktais pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnį, rezultatas gali būti mažiau palankus suinteresuotajai šaliai nei tuo atveju, jei ji būtų bendradarbiavusi.

    (22)

    Atsakymo nepateikimas kompiuterine forma nelaikomas nebendradarbiavimu, jeigu suinteresuotoji šalis įrodo, kad atsakymo pateikimas reikalaujamu būdu sudarytų pernelyg didelių sunkumų ar nepagrįstų papildomų išlaidų. Suinteresuotoji šalis turėtų nedelsdama susisiekti su Komisija.

    10.   TYRIMO TVARKARAŠTIS

    (23)

    Pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 5 dalį tyrimas bus baigtas per devynis mėnesius po šios peržiūros inicijavimo dienos.

    11.   ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS

    (24)

    Pažymima, kad visi per šį tyrimą surinkti asmens duomenys bus naudojami laikantis 2000 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 45/2001 dėl asmenų apsaugos Bendrijos institucijoms ir įstaigoms tvarkant asmens duomenis ir laisvo tokių duomenų judėjimo (3).

    12.   BYLAS NAGRINĖJANTIS PAREIGŪNAS

    (25)

    Suinteresuotosios šalys gali prašyti, kad dalyvautų Prekybos generalinio direktorato bylas nagrinėjantis pareigūnas. Bylas nagrinėjantis pareigūnas yra suinteresuotųjų šalių ir Komisijos tyrimo tarnybų tarpininkas. Bylas nagrinėjantis pareigūnas peržiūri prašymus susipažinti su byla, ginčus dėl dokumentų konfidencialumo, prašymus pratęsti terminus ir trečiųjų šalių prašymus išklausyti. Bylas nagrinėjantis pareigūnas gali surengti atskiros suinteresuotosios šalies klausymą ir veikti kaip tarpininkas, siekiant užtikrinti, kad būtų visiškai įgyvendintos suinteresuotųjų šalių teisės į gynybą. Bylas nagrinėjantis pareigūnas taip pat suteikia galimybę klausyme dalyvauti šalims, kurios galėtų pareikšti kitokį požiūrį ir pateikti paneigiančių argumentų.

    (26)

    Visi prašymai išklausyti dalyvaujant bylas nagrinėjančiam pareigūnui turėtų būti pateikiami raštu, nurodant prašymo priežastis. Prašymus išklausyti dėl klausimų, susijusių su pradiniu tyrimo etapu, privaloma pateikti per 15 dienų nuo šio reglamento įsigaliojimo dienos. Po to prašymai išklausyti privalo būti teikiami laikantis konkrečių terminų, kuriuos Komisija nustato savo raštuose šalims.

    (27)

    Daugiau informacijos ir kontaktinius duomenis suinteresuotosios šalys gali rasti bylas nagrinėjančio pareigūno tinklalapiuose Prekybos generalinio direktorato svetainėje http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/degucht/contact/hearing-officer,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Remiantis Reglamento (EB) Nr. 1225/2009 11 straipsnio 4 dalimi inicijuojama Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 1389/2011 peržiūra, kuria siekiama nustatyti, ar ir kokiu mastu importuojamai Kinijos Liaudies Respublikos kilmės trichlorizocianuro rūgščiai ir jos preparatams (toliau – TCCA), Tarptautiniame nepatentuotų pavadinimų (INN) sąraše taip pat vadinamai simklozenu, kurios KN kodai šiuo metu yra ex 2933 69 80 ir ex 3808 94 20 (TARIC kodai 2933698070 ir 3808942020) ir kurią gamina ir parduoda eksportui į Sąjungą „Juancheng Kangtai Chemical Co. Ltd.“ (papildomas TARIC kodas A101), reikėtų taikyti Įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr. 1389/2011 nustatytą antidempingo muitą.

    2 straipsnis

    Šio reglamento 1 straipsnyje nurodytam importuojamam produktui Įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr. 1389/2011 nustatytas antidempingo muitas panaikinamas.

    3 straipsnis

    Remiantis Reglamento (EB) Nr. 1225/2009 11 straipsnio 4 dalimi ir 14 straipsnio 5 dalimi muitinėms nurodoma imtis reikiamų veiksmų, kad būtų registruojami šio reglamento 1 straipsnyje nurodyti į Sąjungą importuojami produktai.

    Registracija baigiama po devynių mėnesių po šio reglamento įsigaliojimo dienos.

    4 straipsnis

    1.   Norėdamos, kad atliekant tyrimą būtų atsižvelgta į jų pastabas, suinteresuotosios šalys privalo pranešti apie save Komisijai, raštu pareikšti savo nuomonę ir pateikti šio reglamento 11 konstatuojamojoje dalyje nurodyto klausimyno atsakymus arba kitą informaciją, į kurią reikėtų atsižvelgti, per 37 dienas po šio reglamento įsigaliojimo dienos, jeigu nenurodyta kitaip.

    2.   Suinteresuotosios šalys gali prašyti būti išklausytos Komisijos tyrimo tarnybų. Visi prašymai išklausyti turi būti pateikti raštu, nurodant prašymo priežastis. Prašymai išklausyti dėl klausimų, susijusių su pradiniu tyrimo etapu, privalo būti pateikti per 15 dienų nuo šio reglamento įsigaliojimo dienos. Po to prašymai išklausyti privalo būti teikiami laikantis konkrečių terminų, kuriuos Komisija nustato savo raštuose šalims.

    3.   Tyrime dalyvaujančios šalys, norinčios teikti savo pastabas dėl Japonijos, kurią numatoma pasirinkti rinkos ekonomikos šalimi siekiant nustatyti normaliąją vertę Kinijos Liaudies Respublikai, tinkamumo, savo pastabas privalo pateikti per 10 dienų po šio reglamento įsigaliojimo dienos.

    5 straipsnis

    Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje 2014 m. birželio 30 d.

    Komisijos vardu

    Pirmininkas

    José Manuel BARROSO


    (1)  OL L 343, 2009 12 22, p. 51.

    (2)  OL L 346, 2011 12 30, p. 6.

    (3)  OL L 8, 2001 1 12, p. 1.


    Top