This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 32024D0254
Council Decision (CFSP) 2024/254 of 12 January 2024 concerning restrictive measures in view of the situation in Guatemala
2024 m. sausio 12 d. Tarybos sprendimas (BUSP) 2024/254 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į padėtį Gvatemaloje
2024 m. sausio 12 d. Tarybos sprendimas (BUSP) 2024/254 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į padėtį Gvatemaloje
ST/16864/2023/INIT
OL L, 2024/254, 2024 1 15, ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2024/254/oj (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
In force: This act has been changed. Current consolidated version:
13/01/2026
|
oficialusis leidinys |
LT Seriju L |
|
2024/254 |
2024 1 15 |
TARYBOS SPRENDIMAS (BUSP) 2024/254
2024 m. sausio 12 d.
dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į padėtį Gvatemaloje
Europos Sąjungos Taryba,
atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 29 straipsnį,
atsižvelgdama į Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pasiūlymą,
kadangi:
|
(1) |
2023 m. rugpjūčio 28 d. Gvatemalos Aukščiausiasis rinkimų teismas (toliau – TSE) paskelbė 2023 m. rugpjūčio 20 d. šalyje surengtų prezidento rinkimų antrojo turo oficialius rezultatus; |
|
(2) |
2023 m. spalio 5 d. Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams (toliau – Vyriausiasis įgaliotinis) ir saugumo politikai Sąjungos vardu paskelbė pareiškimą dėl įvykių po prezidento rinkimų. Jis išreiškė didelį susirūpinimą dėl nuolatinių bandymų pakenkti rinkimų rezultatams selektyviais ir savavališkais teisiniais bei procedūriniais veiksmais, kurie neatitinka nei Gvatemalos konstitucijos, nei tarptautinių bei regioninių standartų, prie kurių Gvatemala yra prisijungusi, ir paragino visas Gvatemalos institucijas bei pareigūnus visapusiškai gerbti rinkimų rezultatų, kuriuos sertifikavo TSE, integralumą ir sustabdyti bet kokius veiksmus, kurie galėtų kelti pavojų taikiam pereinamojo laikotarpio procesui. Jis pabrėžė, kad tolesni veiksmai siekiant panaikinti rinkimų rezultatus ir nuolatinis teisminių bei prokuratūros institucijų instrumentalizavimas siekiant pakenkti demokratijai ir teisės viršenybei, darys poveikį Gvatemalos santykiams su Sąjunga; |
|
(3) |
2023 m. lapkričio 13 d. ES rinkimų stebėjimo misija Gvatemaloje 2023 paskelbė savo galutinę ataskaitą ir rekomendacijas dėl 2023 m. visuotinių rinkimų Gvatemaloje. Ataskaitoje pabrėžiami aiškūs rinkimų rezultatai, kuriuos 2023 m. rugpjūčio 28 d. sertifikavo TSE, išskirtinis Gvatemalos piliečių atsparumas ir pasišventimas ginti demokratiją, taip pat gilios demokratinės krizės suvokimas po generalinės prokuratūros ir kitų šalies teisminės sistemos narių bandymų panaikinti rinkėjų pasirinkimą ir rinkimų rezultatų įgyvendinimą. Analizuodama rinkimų kontekstą, ES rinkimų stebėjimo misija akcentavo pluoštą susirūpinimą keliančių klausimų dėl žmogaus teisių, visų pirma, kiek tai susiję su griežtais saviraiškos ir spaudos laisvių apribojimais; |
|
(4) |
2023 m. gruodžio 8 d. Vyriausiasis įgaliotinis paskelbė pareiškimą dėl naujausių įvykių Gvatemaloje, kuriame pasmerkė bandymus panaikinti šalies visuotinių ir prezidento rinkimų rezultatus, paragino Gvatemalos valdžios institucijas ginti rinkimų procesą bei šalies konstitucinę tvarką ir pabrėžė, kad naujausiais Gvatemalos prokuratūros veiksmais pažeidžiama Gvatemalos konstitucija, teisės viršenybė, rinkimų procesas ir elementariausi demokratijos principai. Pareiškime akcentuota, kad Sąjunga iš esmės susitarė ir yra pasirengusi priimti sistemą, pagal kurią būtų galima taikyti tikslines ribojamąsias priemones už tokius veiksmus atsakingiems asmenims; |
|
(5) |
visapusiškai prisijungdama prie Sąjungos nuoseklios pozicijos dėl visuotinių rinkimų Gvatemaloje, tarptautinė bendruomenė, įskaitant Amerikos valstybių organizaciją (OAS), 2023 m. lapkričio 15 d. priėmusią rezoliuciją, ir Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus atstovo spaudai biurą, 2023 m. spalio 2 d. padariusį pareiškimą, ne kartą išreiškė rimtą susirūpinimą dėl bandymų panaikinti rinkimų rezultatus ir paragino taikiai ir tvarkingai perduoti valdžią Gvatemaloje; |
|
(6) |
atsižvelgiant į padėties, kuri kelia grėsmę stabilumui Gvatemaloje ir regione, sunkumą tikslinga nustatyti specialią ribojamųjų priemonių sistemą fiziniams ar juridiniams asmenims, subjektams ar organizacijoms, atsakingiems už veiksmus, kuriais kenkiama demokratijai, teisės viršenybei ar taikiam valdžios perdavimui Gvatemaloje, arba kenkiama demokratijai ar teisės viršenybei Gvatemaloje vykdant sunkius finansinius nusižengimus, susijusius su viešosiomis lėšomis, ar neteisėtą kapitalo išvežimą, taip pat su jais susijusiems fiziniams ar juridiniams asmenims, subjektams ar organizacijoms; |
|
(7) |
tam tikroms priemonėms įgyvendinti reikalingi tolesni Sąjungos veiksmai, |
PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:
1 straipsnis
1. Valstybės narės imasi būtinų priemonių, kad užkirstų kelią į jų teritoriją atvykti arba per ją vykti tranzitu Priede išvardintiems fiziniams asmenims.
2. Priedas apima fizinius asmenis, kurie:
|
a) |
atsakingi už dalyvavimą vykdant veiksmus, kuriais kenkiama demokratijai, teisės viršenybei ar taikiam valdžios perdavimui Gvatemaloje, teikiant tokiems veiksmams paramą arba gaunant iš tokių veiksmų naudos, įskaitant:
|
|
b) |
kenkia demokratijai ar teisės viršenybei Gvatemaloje, nes vykdo sunkius finansinius nusižengimus, susijusius su viešosiomis lėšomis, ar neteisėtą kapitalo išvežimą; |
|
c) |
susiję su fiziniais asmenimis, įtrauktais į sąrašą pagal pirmiau nurodytus a ir b punktus, |
3. 1 dalis neįpareigoja valstybių narių neleisti jų pačių piliečiams atvykti į jų teritorijas.
4. 1 dalis nedaro poveikio tiems atvejams, kai valstybė narė privalo laikytis įsipareigojimo pagal tarptautinę teisę, būtent:
|
a) |
kaip tarptautinės tarpvyriausybinės organizacijos priimančioji šalis; |
|
b) |
kaip Jungtinių Tautų (toliau – JT) rengiamos ar globojamos tarptautinės konferencijos priimančioji šalis; |
|
c) |
pagal daugiašalį susitarimą dėl privilegijų ir imunitetų, arba |
|
d) |
pagal 1929 m. Šventojo Sosto (Vatikano Miesto Valstybės) ir Italijos sudarytą Taikinimo sutartį (Laterano paktą). |
5. 4 dalis taikoma ir tais atvejais, kai valstybė narė yra Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) priimančioji šalis.
6. Visais atvejais, kai valstybė narė leidžia taikyti išimtį pagal 4 ar 5 dalis, turi būti tinkamai informuojama Taryba.
7. Valstybės narės gali leisti taikyti pagal 1 dalį nustatytų priemonių išimtis, kai kelionė yra pagrindžiama skubiu humanitariniu poreikiu arba dalyvavimu tarpvyriausybiniuose susitikimuose ar susitikimuose, kuriuos remia ar rengia Sąjunga, arba kurių priimančioji šalis yra ESBO pirmininkaujanti valstybė narė, jeigu jų metu vedamas politinis dialogas, kuriuo tiesiogiai propaguojami ribojamųjų priemonių politiniai tikslai, įskaitant stabilumo ir konstitucinės tvarkos atkūrimo Gvatemaloje rėmimą.
8. Valstybės narės taip pat gali leisti taikyti pagal 1 dalį nustatytų priemonių išimtis, kai atvykimas ar vykimas tranzitu yra būtinas teisminio proceso vykdymui.
9. Valstybė narė, ketinanti leisti taikyti 7 ar 8 dalyje nurodytas išimtis, apie tai raštu praneša Tarybai. Laikoma, kad išimtį leista taikyti, išskyrus atvejus, kai viena ar daugiau valstybių narių per 2 darbo dienas nuo pranešimo apie siūlomą išimtį gavimo raštu pareiškia prieštaravimą. Jei viena ar daugiau valstybių narių pareiškia prieštaravimą, Taryba kvalifikuota balsų dauguma gali nuspręsti leisti taikyti siūlomą išimtį.
10. Kai pagal 4, 5, 7, 8 ir 9 dalis valstybė narė leidžia priede išvardytiems asmenims atvykti į savo teritoriją ar vykti per ją tranzitu, tas leidimas galioja tik tuo tikslu, kuriuo jis atitinkamam asmeniui suteiktas.
2 straipsnis
1. Įšaldomos visos lėšos ir ekonominiai ištekliai, kurie priklauso, kuriuos nuosavybės teise turi, valdo arba kontroliuoja fiziniai ar juridiniai asmenys, subjektai ar organizacijos, išvardyti priede.
2. Priede išvardytiems fiziniams ar juridiniams asmenims, subjektams ir organizacijoms arba jų naudai draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai leisti naudotis lėšomis ir ekonominiais ištekliais.
3. Priedas apima fizinius ar juridinius asmenis, subjektus ar organizacijas, kurie:
|
a) |
atsakingi už dalyvavimą vykdant veiksmus, kuriais kenkiama demokratijai, teisės viršenybei ar taikiam valdžios perdavimui Gvatemaloje, teikiant tokiems veiksmams paramą arba gaunant iš tokių veiksmų naudos, įskaitant:
|
|
b) |
kenkiantys demokratijai ar teisės viršenybei Gvatemaloje, nes vykdo sunkius finansinius nusižengimus, susijusius su viešosiomis lėšomis, ar neteisėtą kapitalo išvežimą; |
|
c) |
susiję su pagal a ir b punktus į sąrašą įtrauktais fiziniais asmenimis, |
4. Nukrypstant nuo 1 ir 2 dalių, valstybių narių kompetentingos institucijos tokiomis sąlygomis, kurias jos laiko tinkamomis, gali leisti nutraukti tam tikrų įšaldytų lėšų ar ekonominių išteklių įšaldymą arba suteikti galimybę naudotis tam tikromis lėšomis ar ekonominiais ištekliais, nustačiusios, kad atitinkamos lėšos arba ekonominiai ištekliai yra:
|
a) |
būtini priede išvardytų asmenų ir jų išlaikomų šeimos narių pagrindiniams poreikiams tenkinti, įskaitant mokėjimus už maistą, nuomą ar hipotekos paskolas, vaistus ir medicininį gydymą, mokesčius, draudimo įmokas ir mokesčius už komunalines paslaugas; |
|
b) |
skirti tik pagrįstiems mokesčiams už profesines paslaugas sumokėti ar patirtoms išlaidoms, susijusioms su teisinių paslaugų teikimu, kompensuoti; |
|
c) |
skirti tik mokesčiams arba aptarnavimo išlaidoms už kasdienį įšaldytų lėšų arba ekonominių išteklių laikymą ar tvarkymą sumokėti; |
|
d) |
būtini nepaprastosioms išlaidoms apmokėti, jei kompetentinga institucija apie priežastis, dėl kurių, jos nuomone, turėtų būti suteiktas specialus leidimas, kitų valstybių narių kompetentingoms institucijoms ir Komisijai pranešė bent prieš 2 savaites iki leidimo suteikimo, arba |
|
e) |
mokėtini į diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos arba tarptautinės organizacijos, kuri pagal tarptautinę teisę naudojasi imunitetais, sąskaitą arba iš jos, jei tie mokėjimai skirti naudoti oficialiais diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos arba tarptautinės organizacijos tikslais. |
Atitinkama valstybė narė apie leidimus, suteiktus pagal šią dalį, kitas valstybes nares ir Komisiją informuoja per 2 savaites nuo leidimo suteikimo.
5. Nukrypstant nuo 1 dalies, valstybių narių kompetentingos institucijos gali leisti nutraukti tam tikrų lėšų arba ekonominių išteklių įšaldymą, jei tenkinamos šios sąlygos:
|
a) |
dėl lėšų ar ekonominių išteklių yra anksčiau nei ta diena, kurią 1 dalyje nurodytas fizinis ar juridinis asmuo, subjektas arba organizacija buvo įtraukti į priedą, priimtas arbitražo sprendimas arba anksčiau nei ta diena arba po jos dėl tų lėšų ar ekonominių išteklių Sąjungoje priimtas teismo arba administracinis sprendimas, arba priimtas teismo sprendimas, vykdytinas atitinkamoje valstybėje narėje; |
|
b) |
lėšos ar ekonominiai ištekliai bus naudojami tik reikalavimams, kurių vykdymas užtikrintas tokiu sprendimu arba kurie pripažinti teisėtais tokiu sprendimu, tenkinti, laikantis taikomais įstatymais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais tokius reikalavimus keliančių asmenų teises, nustatytų ribų; |
|
c) |
sprendimas nėra priede pateiktame sąraše nurodyto fizinio ar juridinio asmens, subjekto arba organizacijos naudai ir |
|
d) |
sprendimo pripažinimas neprieštarauja atitinkamos valstybės narės viešajai tvarkai. |
Atitinkama valstybė narė apie leidimus, suteiktus pagal šią dalį, kitas valstybes nares ir Komisiją informuoja per dvi savaites nuo leidimo suteikimo.
6. 1 dalis neužkerta kelio tam, kad į priede pateiktą sąrašą įtrauktas fizinis ar juridinis asmuo, subjektas ar organizacija sumokėtų sumą, mokėtiną pagal sutartį ar susitarimą, sudarytą – arba įpareigojimą, susidariusį – anksčiau nei toks fizinis ar juridinis asmuo, subjektas ar organizacija buvo įtraukti į tą sąrašą diena, jeigu atitinkama valstybė narė nustatė, kad mokėjimo 1 dalyje nurodytas fizinis ar juridinis asmuo, subjektas ar organizacija tiesiogiai ar netiesiogiai negauna.
7. 2 dalis netaikoma įšaldytų sąskaitų papildymui:
|
a) |
palūkanomis arba kitomis tų sąskaitų generuojamomis pajamomis; |
|
b) |
mokėjimais pagal sutartis, susitarimus ar įsipareigojimus, kurie buvo sudaryti arba atsirado anksčiau nei tą dieną, kurią toms sąskaitoms pradėtos taikyti 1 ir 2 dalyse numatytos priemonės, arba |
|
c) |
mokėjimais pagal Sąjungoje priimtus ar atitinkamoje valstybėje narėje vykdytinus teismo, administracinius ar arbitražo sprendimus, su sąlyga, kad tokioms palūkanoms, kitoms pajamoms ir mokėjimams toliau taikomos 1 dalyje numatytos priemonės. |
8. 1 ir 2 dalys netaikomos teikiant, tvarkant ar išmokant lėšas, kitą finansinį turtą ar ekonominius išteklius arba tiekiant prekes ir teikiant paslaugas, kurie yra būtini siekiant užtikrinti, kad būtų laiku teikiama humanitarinė pagalba, arba remti kitą veiklą, kuria tenkinami pagrindiniai žmogaus poreikiai, jei tokią pagalbą teikia ir kitą veiklą vykdo:
|
a) |
JT, įskaitant jų programas, fondus ir kitus subjektus bei įstaigas, taip pat jų specializuotos agentūros ir susijusios organizacijos; |
|
b) |
tarptautinės organizacijos; |
|
c) |
humanitarinės organizacijos, turinčios stebėtojo statusą JT Generalinėje Asamblėjoje, ir tų humanitarinių organizacijų nariai; |
|
d) |
dvišaliu ar daugiašaliu pagrindu finansuojamos nevyriausybinės organizacijos, dalyvaujančios vykdant JT humanitarinės pagalbos teikimo planus, JT pagalbos teikimo pabėgėliams planus, ir reaguojant į JT kreipimusis ar humanitarinės pagalbos grupėse, koordinuojamose JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro; |
|
e) |
organizacijos ir agentūros, kurioms Sąjunga yra išdavusi humanitarinės partnerystės sertifikatą arba kurias valstybė narė yra sertifikavusi ar pripažinusi pagal nacionalines procedūras; |
|
f) |
valstybių narių specializuotosios agentūros arba |
|
g) |
a–f punktuose nurodytų subjektų darbuotojai, dotacijų gavėjai, patronuojamosios įmonės ar įgyvendinantieji partneriai, kol jie eina tas pareigas ir tokia apimtimi, kokia jas eina. |
9. Nedarant poveikio 8 daliai ir nukrypstant nuo 1 ir 2 dalių, valstybės narės kompetentingos institucijos tokiomis sąlygomis, kurias jos laiko tinkamomis, gali leisti nutraukti tam tikrų lėšų arba ekonominių išteklių įšaldymą arba suteikti galimybę naudotis tam tikromis lėšomis arba ekonominiais ištekliais, nustačiusios, kad teikti tas lėšas arba ekonominius išteklius būtina siekiant užtikrinti, kad humanitarinė pagalba būtų teikiama laiku, arba remti kitą veiklą, kuria tenkinami pagrindiniai žmogaus poreikiai.
10. Jeigu per penkias darbo dienas nuo prašymo suteikti leidimą pagal 9 dalį gavimo dienos atitinkama kompetentinga institucija nepriima neigiamo sprendimo, nepaprašo pateikti informacijos ar nepraneša apie papildomą laiką, laikoma, kad tas leidimas yra suteiktas.
11. Apie pagal 9 ir 10 dalis suteiktus leidimus atitinkama valstybė narė kitas valstybes nares ir Komisiją informuoja per 4 savaites nuo tokio leidimo suteikimo.
3 straipsnis
1. Remdamasi valstybės narės arba Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai (toliau – vyriausiasis įgaliotinis) pasiūlymu, Taryba vienbalsiai sudaro priede pateikiamą sąrašą ir jį iš dalies keičia.
2. Taryba tiesiogiai, jeigu adresas žinomas, arba viešai paskelbdama pranešimą, atitinkamam fiziniam ar juridiniam asmeniui, subjektui arba organizacijai praneša apie 1 dalyje nurodytą sprendimą, įskaitant įtraukimo į sąrašą priežastis, taip suteikdama tam fiziniam ar juridiniam asmeniui, subjektui arba organizacijai galimybę pateikti pastabas.
3. Jei pateikiama pastabų arba naujų esminių įrodymų, Taryba peržiūri 1 dalyje nurodytus sprendimus ir atitinkamai informuoja atitinkamą fizinį ar juridinį asmenį, subjektą arba organizaciją.
4 straipsnis
1. Priede pateikiamos 1 ir 2 straipsniuose nurodytų fizinių ir juridinių asmenų, subjektų ir organizacijų įtraukimo į sąrašą priežastys.
2. Priede pateikiama informacija, jei jos turima, būtina atitinkamiems fiziniams ar juridiniams asmenims, subjektams ar organizacijoms identifikuoti. Tokia apie fizinius asmenis pateikiama informacija gali būti, be kita ko: vardai, pavardės ir kiti vardai (alias); gimimo data ir vieta; pilietybė; paso ir tapatybės kortelės numeriai; lytis; adresas, jei žinomas, ir pareigos arba profesija. Tokia apie juridinius asmenis, subjektus ar organizacijas pateikiama informacija gali būti, be kita ko: pavadinimai; registracijos vieta ir data; registracijos numeris ir veiklos vykdymo vieta.
5 straipsnis
1. Vykdydami savo užduotis pagal šį sprendimą, Taryba ir vyriausiasis įgaliotinis tvarko asmens duomenis, visų pirma:
|
a) |
Taryba – priedo pakeitimų rengimo ir priėmimo tikslais; |
|
b) |
vyriausiasis įgaliotinis – priedo pakeitimų rengimo tikslais. |
2. Kai taikytina, Taryba ir vyriausiasis įgaliotinis atitinkamus duomenis, susijusius su į sąrašą įtrauktų fizinių asmenų įvykdytomis nusikalstamomis veikomis, apkaltinamaisiais nuosprendžiais ar jiems taikomomis saugumo priemonėmis, gali tvarkyti tik tokiu mastu, kiek toks duomenų tvarkymas yra būtinas priedui parengti.
3. Šio sprendimo tikslais Taryba ir vyriausiasis įgaliotinis paskiriami duomenų valdytojais, kaip tai suprantama Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2018/1725 (1) 3 straipsnio 8 punkte, siekiant užtikrinti, kad atitinkami fiziniai asmenys galėtų naudotis savo teisėmis pagal tą reglamentą.
6 straipsnis
Negali būti tenkinami jokie su sutartimi arba sandoriu, kurių vykdymui tiesioginį arba netiesioginį, visišką arba dalinį poveikį darė šiuo sprendimu nustatytos priemonės, susiję reikalavimai, įskaitant reikalavimus dėl žalos atlyginimo arba kitus šios rūšies reikalavimus, pavyzdžiui, reikalavimus dėl kompensacijos ar dėl garantijos suteikimo, ypač reikalavimus pratęsti arba apmokėti obligaciją, garantiją ar žalos atlyginimo įsipareigojimą, ypač finansinę garantiją ar finansinį žalos atlyginimo įsipareigojimą, kad ir kokia būtų jų forma, kuriuos pateikė:
|
a) |
į priede pateiktą sąrašą įtraukti fiziniai ar juridiniai asmenys, subjektai ar organizacijos; |
|
b) |
fiziniai ar juridiniai asmenys, subjektai ar organizacijos, veikiantys per vieną iš a punkte nurodytų fizinių ar juridinių asmenų, subjektų ar organizacijų arba jų vardu. |
7 straipsnis
Draudžiama sąmoningai arba apgalvotai dalyvauti veikloje, kuria siekiama išvengti arba dėl kurios išvengiama šiame sprendime nustatytų draudimų.
8 straipsnis
Siekiant, kad šiame sprendime nustatytų priemonių poveikis būtų kuo didesnis, Sąjunga skatina trečiąsias valstybes patvirtinti ribojamąsias priemones, panašias į numatytas šiame sprendime.
9 straipsnis
Šis sprendimas taikomas iki 2025 m. sausio 13 d.
Šis sprendimas nuolat peržiūrimas. Jei Taryba mano, kad sprendimo tikslai nepasiekti, atitinkamai jo galiojimas pratęsiamas arba sprendimas iš dalies keičiamas.
Peržiūrėdama pagal 1 straipsnio 2 dalies b punktą ir 2 straipsnio 3 dalies b punktą priimtas ribojamąsias priemones, Taryba atitinkamai atsižvelgia į tai, ar atitinkamų asmenų atžvilgiu dėl jų elgesio, dėl kurio jie buvo įtraukti į sąrašą, yra pradėtas teisminis procesas.
2 straipsnio 8, 9 ir 10 dalyse nurodytos išimtys, susijusios su 2 straipsnio 1 ir 2 dalimis, peržiūrimos reguliariais laikotarpiais ir ne rečiau kaip kas 12 mėnesių arba, iš esmės pasikeitus aplinkybėms, bet kurios valstybės narės, vyriausiojo įgaliotinio ar Komisijos skubiu prašymu.
10 straipsnis
Šis sprendimas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.
Priimta Briuselyje 2024 m. sausio 12 d.
Tarybos vardu
Pirmininkė
H. LAHBIB
(1) 2018 m. spalio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2018/1725 dėl fizinių asmenų apsaugos Sąjungos institucijoms, organams, tarnyboms ir agentūroms tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo, kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 45/2001 ir Sprendimas Nr. 1247/2002/EB (OL L 295, 2018 11 21, p. 39).
PRIEDAS
1 IR 2 STRAIPSNIUOSE NURODYTŲ FIZINIŲ IR JURIDINIŲ ASMENŲ, SUBJEKTŲ IR ORGANIZACIJŲ SĄRAŠAS
(…)
ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2024/254/oj
ISSN 1977-0723 (electronic edition)