EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007R0868

2007 m. liepos 23 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 868/2007 dėl pavadinimo įregistravimo Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registre ( Miel de Galicia arba Mel de Galicia (SGN))

OJ L 192, 24.7.2007, p. 11–18 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Croatian: Chapter 03 Volume 013 P. 247 - 254

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2007/868/oj

24.7.2007   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 192/11


KOMISIJOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 868/2007

2007 m. liepos 23 d.

dėl pavadinimo įregistravimo Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registre (Miel de Galicia arba Mel de Galicia (SGN))

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 2006 m. kovo 20 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos (1), ypač į jo 7 straipsnio 5 dalies trečią ir ketvirtą pastraipas,

kadangi:

(1)

Pagal Reglamento (EB) Nr. 510/2006 6 straipsnio 2 dalį ir taikant šio reglamento 17 straipsnio 2 dalį Ispanijos paraiška dėl Miel de Galicia arba Mel de Galicia pavadinimo įregistravimo buvo paskelbta Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje  (2).

(2)

Vokietija ir Italija pareiškė prieštaraujančios šiam įregistravimui pagal Reglamento (EB) Nr. 510/2006 7 straipsnio 1 dalį. Savo prieštaravimo pareiškimuose Vokietija ir Italija nurodė, kad Reglamento (EB) Nr. 510/2006 2 straipsnyje nurodytos sąlygos buvo įvykdytos tik iš dalies, kad ypač nebuvo pakankamai įrodytas produkto ir geografinės vietovės ryšys, todėl geografinės nuorodos apibrėžtis negali būti taikoma. Be to, Vokietija teigia, kad produkto specifikacijoje nurodyti tam tikri elementai yra tokio pobūdžio, kad gali pažeisti 2001 m. gruodžio 20 d. Tarybos direktyvą 2001/110/EB dėl medaus (3), ypač kiek tai susiję su galimybe pridėti į medų džiovintų vaisių; tai, Vokietijos manymu, prieštarauja šioje direktyvoje pateiktai medaus apibrėžčiai.

(3)

Komisija 2005 m. lapkričio 16 d. laišku pakvietė atitinkamas valstybes nares tartis tarpusavyje laikantis savo vidaus tvarkos.

(4)

Kadangi per nustatytą laiką Ispanija, Vokietija ir Italija susitarimo nepasiekė, Komisija, laikydamasi Reglamento (EB) Nr. 510/2006 15 straipsnio 2 dalyje nustatytos tvarkos, turi priimti sprendimą.

(5)

Ispanijai, Vokietijai ir Italijai pasitarus tarpusavyje, aptariamo pavadinimo specifikacijoje buvo padaryta pakeitimų. Kalbant apie produkto aprašymą iš specifikacijos buvo išbrauktas medus, į kurio sudėtį įeina džiovinti vaisiai. Be to, buvo paaiškintas produkto ir nustatytos geografinės vietovės ryšys, pabrėžiant, kad aptariamas produktas yra gerai žinomas, taip pat išsamiau atskleisti natūralūs geografinės vietovės požymiai, suteikiantys aptariamam produktui išskirtinių savybių, dėl kurių jis skiriasi nuo kitose geografinėse vietovėse gaminamo medaus.

(6)

Komisija yra tos nuomonės, kad nauja produkto specifikacijos redakcija visiškai atitinka Reglamente (EB) Nr. 510/2006 nustatytus reikalavimus.

(7)

Taigi, atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, šis pavadinimas turėtų būti įrašytas į Saugomų kilmės vietos nuorodų ir saugomų geografinių nuorodų registrą.

(8)

Šiame reglamente nustatytos priemonės atitinka Saugomų geografinių nuorodų ir saugomų kilmės vietos nuorodų nuolatinio komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Šio reglamento I priede nurodytas pavadinimas yra įregistruojamas.

2 straipsnis

Pagrindinių specifikacijos duomenų santrauka pateikiama šio reglamento II priede.

3 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2007 m. liepos 23 d.

Komisijos vardu

Mariann FISCHER BOEL

Komisijos narė


(1)  OL L 93, 2006 3 31, p. 12. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1791/2006 (OL L 363, 2006 12 20, p. 1).

(2)  OL C 30, 2005 2 5, p. 16 ir OL C 139, 2006 6 14, p. 21.

(3)  OL L 10, 2002 1 12, p. 47.


I PRIEDAS

Sutarties I priede išvardyti žmonėms vartoti skirti žemės ūkio produktai:

1.4. grupė:

Kiti gyvulinės kilmės produktai (medus)

ISPANIJA

Miel de Galicia arba Mel de Galicia (SGN)


II PRIEDAS

SANTRAUKA

Tarybos reglamentas (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos

MIEL DE GALICIA arba MEL DE GALICIA

EB Nr.: ES/PGI/005/0278/19.2.2003

SKVN ( ) SGN ( X )

Šioje santraukoje informacijos tikslais pateikiami pagrindiniai produkto specifikacijos elementai.

1.

   Kompetentinga valstybės narės įstaiga

Pavadinimas

:

Subdirección General de Denominaciones de Calidad, Dirección General de Alimentación, Secretaría General de Alimentación del Ministerio de Agricultura, Pesca y Alimentación, España

Adresas

:

Paseo Infanta Isabel, 1, E-28071-Madrid

Telefonas

:

(34) 913 47 53 94

Faksas

:

(34) 913 47 54 10

El. paštas

:

sgcaproagro@mapya.es

2.

   Pareiškėjų grupės

Pavadinimas

:

Mieles Anta, SL

Adresas

:

C/Ermita, 34 Polígono de A Grela-Bens. A Coruña

Telefonas

:

Faksas

:

El. paštas

:

Pavadinimas

:

Sociedad Cooperativa „A Quiroga“

Adresas

:

Avenida Doctor Sixto Mauriz, no 43, Fene. A Coruña

Telefonas

:

Faksas

:

El. paštas

:

Sudėtis

:

Gamintojai / perdirbėjai ( X ) kiti ( )

3.

   Produkto rūšis

1.4. grupė

:

Kiti gyvulinės kilmės produktai (medus)

4.

   Produkto specifikacija (Reglamento (EB) Nr. 510/2006 4 straipsnio 2 dalyje nurodytų reikalavimų santrauka)

4.1   Produkto pavadinimas Miel de Galicia arba Mel de Galicia

4.2   Apibūdinimas Produktas, žymimas saugoma geografine nuoroda (SGN) Miel de Galicia arba Mel de Galicia apibūdinamas kaip medus, pasižymintis šiose nuostatose nurodytais požymiais ir pagamintas, perdirbtas ir supakuotas pagal visus reikalavimus, nurodytus šiose nuostatose, kokybės kontrolės vadove ir galiojančiuose įstatymuose. Šis medus gaminamas aviliuose su išimamais rėmais, filtravimo arba išsukimo būdu. Šis medus gali būti pateikiamas skystas, susikristalizavęs arba klampus. Taip pat jis gali būti pateikiamas užakuotas koriuose ar su korių dalimis.

Pagal savo botaninę kilmę medus skirstomas taip:

poliflorinis medus,

monoflorinis eukaliptų medus,

monoflorinis kaštonų medus,

monoflorinis aviečių medus,

monoflorinis viržių medus.

Saugoma geografine nuoroda žymimas medus ne tik turi atitikti vidaus rinkai skirtose medaus kokybės normose nurodytus reikalavimus, bet ir pasižymėti tokiomis savybėmis:

Fizinės ir cheminės savybės:

drėgmės kiekis: ne daugiau kaip 18,5 %;

diastazės aktyvumas: ne mažiau kaip 9 vienetai pagal Schade skalę. Medui, kuriame yra mažas kiekis natūralių fermentų, ne mažiau kaip 4 vienetai pagal minėtą skalę, o hidroksimetilfurfurolo (HMF) kiekis – ne daugiau kaip 10 mg/kg;

hidroksimetilfurfurolas (HMF): ne daugiau kaip 28 mg/kg.

Žiedadulkių sudėtis meduje:

bendra žiedadulkių sudėtis turi atitikti Galisijos medui būdingą žiedadulkių sudėtį.

Be to, pagal minėtų skirtingų medaus rūšių botaninę kilmę, žiedadulkių sudėtis meduje turi atitikti šiuos reikalavimus:

Tačiau žiedadulkių derinys Helianthus annuus-Olea europaea-Cistus ladanifer turi sudaryti ne daugiau kaip 5 % bendros žiedadulkių sudėties.

Poliflorinis medus: žiedadulkės daugiausia turi būti šių augalų: Castanea sativa, Eucalyptus sp., Ericaceae, Rubus sp., Rosaceae, Cytisus sp-Ulex sp., Trifolium sp., Lotus sp., Campanula, Centaurea, Quercus sp., Echium sp., Taraxacum sp. ir Brassica sp.

Monoflorinis medus:

„Eukaliptų medus“: eukalipto (Eucaliptus sp.) žiedadulkių kiekis procentais – ne mažiau kaip 70 %;

„Kaštonų medus“: kaštono (Castanea sp.) žiedadulkių kiekis procentais – ne mažiau kaip 70 %;

„Aviečių medus“: aviečių (Rubus sp.) žiedadulkių kiekis procentais – ne mažiau kaip 45 %;

„Viržių medus“: viržių (Erica sp.) žiedadulkių kiekis procentais – ne mažiau kaip 45 %.

Organoleptinės savybės:

kiekviena medaus rūšis turi pasižymėti atitinkamos botaninės kilmės medui būdingomis organoleptinėmis savybėmis, tokiomis kaip spalva, kvapas ir skonis. Pagal nurodytą medaus botaninę kilmę ryškiausios organoleptinės medaus savybės turi būti šios:

poliflorinis medus: spalva įvairuoja nuo gintarinės iki tamsaus gintaro spalvos. Pasižymi įvairaus stiprumo ir įvairiai išliekančiu žiedų ar augalų kvapu. Šis medus gali būti rūgštokas ir turėti sutraukiamųjų savybių;

monoflorinis eukaliptų medus: gintaro spalvos, žiedų kvapo, su truputį jaučiamu vaško kvapu. Kvapas vidutiniškai stiprus, išlieka neilgai. Saldus, rūgštokas;

monoflorinis kaštonų medus: tamsaus gintaro spalvos, kartais raudono atspalvio. Kvapas daugiausia vidutinio stiprumo, neilgai išliekantis. Šis medus yra rūgštokas ir kartokas, kartais aštrokas. Paprastai turi šiek tiek sutraukiamųjų savybių;

monoflorinis aviečių medus: nuo gintaro iki tamsaus gintaro spalvos. Tai kvapnus medus, pasižymintis stipriu žiedų kvapu. Stipraus vaisių skonio, labai saldus; kvapas nuo vidutiniškai stipraus iki stipraus, išliekantis vidutiniškai ilgai arba ilgai;

monoflorinis viržių medus: tamsaus gintaro spalvos arba tamsus raudono atspalvio, kartokas, stipraus žiedų kvapo. Kvapas nuo vidutiniškai stipraus iki silpno, išliekantis neilgai.

4.3   Vietovė Geografinis regionas, kuriame gaminamas, perdirbamas ir pakuojamas saugoma geografine nuoroda Miel de Galicia žymimas medus, apima visą Galisijos autonominės srities teritoriją.

4.4   Kilmės įrodymas SGN Miel de Galicia gali būti žymimas tik medus, pagamintas į priežiūros tarnybos registrą įtrauktose įmonėse, laikantis visų nuostatose ir kokybės vadove nurodytų reikalavimų, ir atitinkantis jam taikomus savybių reikalavimus.

Priežiūros tarnyba naudoja šiuos registrus:

bitynų registrą, kuriame registruojami Galisijos autonominėje srityje esantys bitynai, norintys pagrindinį dėmesį skirti saugoma geografine nuoroda Miel de Galicia žymimo medaus gamybai;

medaus paruošimo, laikymo ir (arba) pakavimo įmonių registrą, kuriame registruojamos tos Galisijos autonominėje srityje esančios įmonės, kurios užsiima kuria nors medaus, kurį galima žymėti geografine nuoroda, perdirbimo veiklos rūšimi.

Visi fiziniai arba juridiniai asmenys, kuriems priklauso registruose įrašytas turtas, taip pat bitynai, įmonės ir produktai yra priežiūros tarnybos prižiūrimi, siekiant užtikrinti, kad saugoma geografine nuoroda Miel de Galicia žymimi produktai atitiktų šių nuostatų ir kitų taikytinų specifinių nuostatų reikalavimus.

Kiekvienais prekybos metais priežiūros tarnyba patikrina geografine nuoroda žymimo medaus kiekį, kurį rinkai pateikia kiekviena medaus paruošimo, laikymo ir (arba) pakavimo įmonių registre įrašyta įmonė, kad užtikrintų, jog jis atitinka medaus gamintojų registre nurodytų bitynuose pagaminto arba iš jų ar iš kitų tame registre įregistruotų įmonių įsigyto medaus kiekį.

Atliekant minėtą tikrinimą vykdoma įmonių ir bitynų apžiūra, tikrinami dokumentai, atliekama žaliavų ir pagamintų produktų analizė.

Kaip jau buvo nurodyta, medus turi būti gaminamas, o vėliau išgaunamas, laikomas ir pakuojamas nustatytoje geografinėje srityje.

Reikalavimas pakuoti medų šioje geografinėje srityje, kurio visuomet būdavo laikomasi, keliamas siekiant išsaugoti vien Galisijos medui būdingas savybes ir kokybę, nes taip kompetentingos tarnybos vykdoma medaus gabenimo, laikymo ir pakavimo sąlygų priežiūra leidžia išsaugoti produkto kokybę.

Be to, medus gali būti pakuojamas tik naudojant tarą, pasižyminčią šiose nuostatose nurodytomis savybėmis, ir tik tose įmonėse, kuriose pakuojamas vien saugomos geografinės nuorodos registruose įrašytuose bitynuose pagamintas medus. Šiose įmonėse, priežiūros tarnybai prižiūrint, taip pat klijuojamos etiketės, kad būtų išsaugota medaus kokybė ir užtikrintas produkto atsekamumas.

Kiekvieno kopinėjimo arba kiekvienos rūšies medus sertifikuojamas atskirai, priežiūros tarnybai atliekant medaus sudėties ir organoleptinių savybių patikrinimą. Remdamasi techninėmis ataskaitomis priežiūros tarnyba sprendžia, ar suteikti sertifikatą tokiam medui, ar jo nesuteikti, ar sulaikyti šio kopinėjimo arba šios rūšies medaus partiją.

Nustačius bet kokį medaus gamybos, perdirbimo ar pakavimo nukrypimą, kenkiantį medaus kokybei arba neatitinkantį geografinės nuorodos reglamento bei atitinkamų kitų galiojančių įstatymų reikalavimų, priežiūros tarnyba sertifikato tokiam medui nesuteikia, o tai reiškia, kad prarandama teisė naudoti saugomą geografinę nuorodą.

4.5   Gamybos būdas Bitynai turi būti tvarkomi taip, kad juose gaunamo geografine nuoroda žymimo medaus kokybė būtų geriausia. Medunešio ir medaus kopinėjimo metu aviliai negali būti veikiami jokiomis cheminėmis priemonėmis, o bitės negali būti papildomai maitinamos.

Bitės nuo korių nuimamos tradiciniais būdais, geriausiai bičių surinktuvu ar oro srove, negalima per dažnai naudoti dūminės ir griežtai draudžiama naudoti chemines medžiagas bitėms nubaidyti.

Medus iš korių išimamas išsukimo arba filtravimo būdu, tačiau ne išspaudžiamas.

Medus iš korių turi būti išimamas griežtai laikantis higienos reikalavimų, sandarioje itin švarioje specialiai tam pritaikytoje patalpoje, kuri savaitę prieš medaus išėmimą turi būti išdžiovinta, pasiekiant mažesnį negu 60 % santykinį drėgnumą, vėdinimo arba džiovinimo prietaisais.

Korių atakiavimo būdai jokiais atvejais neturi pakenkti kokybinėms medaus savybėms. Atakiavimo peiliai turi būti švarūs, sausi ir ne šiltesni negu 40 °C.

Išimtas ir du kartus perkoštas medus turi būti filtruojamas, vėliau nuo jo nuimamos putos ir tik tuomet medų galima palikti saugoti ir pakuoti.

Krauti ir gabenti medų reikia laikantis higienos reikalavimų. Būtina naudoti maistui skirtą tarą, patvirtintą kokybės vadove arba galiojančiuose įstatymuose, kad būtų užtikrinta produkto kokybė.

Medus turi būti pakuojamas įmonėse, įtrauktose į atitinkamą priežiūros tarnybos registrą. Nustatyta, kad tiesioginiam vartojimui skirto medaus tara paprastai yra 500 g ir 1 000 g talpos.

Taros dangteliai turi būti sandarūs, kad medus neprarastų savo kvapo, neįgautų pašalinių kvapų, nesudrėktų ar kitaip nebūtų pakenkta jo kokybei.

4.6   Ryšys su vietove

Produkto istorija

Labiausiai išsivysčiusi bitininkystė Galisijoje buvo prieš pradedant gaminti cukrų, nes tuomet medus buvo itin vertinamas dėl savo saldumo ir gydomųjų savybių. Pagal 1752–1753 metų Catastro de Ensenada duomenis Galisijoje buvo priskaičiuojama iš viso 366 339 tradicinių avilių, dar žinomų kaip trobos arba cortizos, daug kur išlikusių iki dabar. Šie duomenys aiškiai rodo, kad bitininkystė Galisijoje buvo svarbi nuo senų laikų. Tai rodo ir Galisijos vietovardžiai.

Žodžiai cortín, albar, abellariza, albiza arba albariza reiškia kaimiškus statinius be stogo, dažniausiai ovalo arba apskritimo formos, rečiau keturkampius, kuriuos sudarė aukštos sienos, saugančios avilius ir neleidžiančios prieiti gyvūnams (daugiausia lokiams). Šiuos senus laikus primenančius statinius galima pastebėti ir dabar, o kalnų vietovėse jie netgi tebenaudojami pagal savo paskirtį, ypač rytiniuose Ancares ir Caurel kalnų miškuose, Suido kalnuose ir kitur.

Pirmasis Galisijoje išleistas veikalas apie bitininkystę tikriausiai buvo D. Ramón Pimentel Méndez (1893) Bitininkystės vadovas, skirtas Galisijos bitininkams.

Argozón (Chantada, Lugo) parapijos kunigas Don Benigno Ledo pastatė pirmąjį kilnojamąjį avilį, o po kelerių metų sukūrė pirmąjį avilį, skirtą bičių veisimui dalijant bičių kamuolį, motinėlių auginimui ir panašioms reikmėms, kurį pavadino aviliu-lopšeliu. Įvertinant, kaip svarbu tai buvo ne tik Galisijos, bet ir visos Ispanijos bitininkystei, pakanka pažymėti, jog Roma Fábrega knygoje apie bitininkystę rašoma, kad pirmasis ispanų bitininkas, naudojęs kilnojamuosius avilius, buvo Galisijos „bičių kunigas“ Don Benigno Ledo.

Galisijos medus įrašytas į Ispanijos tradicinių produktų sąrašą, kurį 1996 m. paskelbė Ispanijos žemės ūkio, žuvininkystės ir maisto produktų ministerija (p. 174–175). Šis produktas yra viena svarbiausių prekių rudens švenčių metu.

1988 m. Ispanijos žemės ūkio, žuvininkystės ir maisto produktų ministerija atliko prekybos medumi Ispanijoje tyrimą. Šis tyrimas atskleidė, kad, palyginti su kitomis Ispanijos sritimis, šiaurės vakarinėje šalies dalyje (Galisijoje) medaus suvartojama daugiau ir kad medaus kaina čia didesnė. Nuo senovės Galisijos gyventojai vertino medų, pagamintą šioje autonominėje srityje; tai suteikė šiam produktui didesnės prekinės vertės. Kaimyninėse srityse tokio reiškinio nepastebėta.

Gamtinis aspektas

Šiaurės vakariniame Iberijos pusiasalio pakraštyje esanti Galisija yra vienas seniausių Ispanijos teritorinių vienetų, kuris nuo romėnų viešpatavimo laikų išlaikė beveik nepakitusį pavadinimą (romėnai šį regioną vadino Gallaecia) ir kurio ribos jau daugiau kaip aštuonis amžius praktiškai išlieka tokios pačios. Administracinės šio regiono ribos sutampa su geografinėmis, kurios ir šiaurėje, ir pietuose, ir rytuose, ir vakaruose visą laiką skyrė jį nuo kaimyninių regionų. Tai paaiškina, kodėl šis regionas išlaikė ir savo kalbą.

Ši ypatinga geografinė padėtis turi įtakos ir Galisijos klimatui. Čia gausu praplatėjusių upių žiočių ir upingų slėnių, perduodančių į regiono gilumą vandenyno, supančio regioną iš pietvakarių ir šiaurės rytų (tai Ispanijos pakrantėse daugiau niekur nesutinkamas reiškinys), įtaką, taip pat kalnų, ribojančių įvairių frontų judėjimą, suteikia šiam regionui ypatingų požymių temperatūros ir kritulių atžvilgiu.

Didžioji Galisijos teritorijos dalis geomorfologiniu, litologiniu ir dirvožemio struktūros aspektu skiriasi ir nuo Viduržemio jūros regionų, kuriuose gaminami tradiciniai bitininkystės produktai. Čia dominuoja rūgšti dirva, lemianti tam tikrų vietos augalų augimą, nektaro susidarymą ir medaus savybes.

Taigi Galisijos regionas gamtiniu požiūriu labai skiriasi nuo kitos Iberijos pusiasalio dalies. Šį skirtumą lemia geomorfologiniai, klimato, biologiniai ir dirvožemio struktūros aspektai, lemiantys prie gamtinių sąlygų, kurias sukuria visi šie veiksniai, prisitaikiusios floros egzistavimą.

Kalbant apie medingus augalus, iš kurių gaunamas nektaras medaus gamybai, Galisijos teritorija yra gana homogeniška. Svarbiausius Galisijoje gaminamo medaus rūšių skirtumus lemia pagrindinių rūšių medingų augalų gausa. Didžiosios dalies medaus gamyba Galisijoje susijusi su penkiais pagrindiniais augalais: Castanea sativa, Rubus, t. Cytisus, Erica ir Eucalyptus. Pakrantės zonoje daugiausia auga Eucalyptus. Vidinėje Galisijos teritorijos dalyje gaminamo medaus savybes lemia trijų rūšių augalų – Castanea sativa, Erica ir Rubus – gausa.

Taigi dėl Galisijos geografinės padėties ir jos ypatybių čia gaminamas medus pasižymi ypatingomis savybėmis, skiriančiomis jį nuo kitose teritorijose gaminamo medaus.

Vienas iš naudingiausių analitinių metodų, naudojamų siekiant nustatyti medaus, siejamo su tam tikra geografine padėtimi, išskirtinumą – žiedadulkių sudėties analizė. Remiantis šia analize specifines Galisijos medaus savybes, palyginti su kitos kilmės medumi, lemia:

jam būdingi tipiški ir išimtiniai žiedadulkių deriniai, kurie skiria šį medų nuo kitur, įskaitant kaimyninius regionus, pagaminto medaus. Šie deriniai nurodyti 1 priede;

ne tik lūpažiedžių, bet ir Lavandula, Rosmarinus, Thymus, Mentha ir t. t. žiedadulkių nebuvimas ar labai maža jų dalis (mažiau kaip 1 %);

Helianthus annuus, Citrus arba Olea europaea žiedadulkių nebuvimas ar labai maža jų dalis (mažiau kaip 0,1 %);

Cistus ladanifer žiedadulkių nebuvimas arba labai maža jų dalis (mažiau kaip 1 %);

Hedysarum coronarium, Hypecoum procumbens ir Diplotaxis erucoides žiedadulkių nebuvimas jo sudėtyje.

Taigi Galisijos medus pasižymi keliomis ypatingomis savybėmis, kurių buvimas gali būti siejamas su natūralia aplinka. Norint daugiau sužinoti apie šias savybes reikia paskaityti atitinkamas produkto specifikacijos dalis ir prie jos pridėtus priedus.

4.7.   Kontrolės institucija

Pavadinimas

:

Consejo regulador de la Indicación Geográfica Protegida „Miel de Galicia“

Adresas

:

Pazo de Quián s/n, Sergude. 15881-Boqueixón. A Coruña.

Telefonas

:

981 51 19 13

Faksas

:

981 51 19 13

El. paštas

:

info@mieldegalicia.org

Priežiūros tarnyba laikosi Europos standarto EN 45011, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 510/2006 11 straipsnyje.

4.8   Ženklinimas etiketėmis Prekybai skirtas saugoma geografine nuoroda Miel de Galicia žymimas medus, gavęs sertifikatą, turi būti pažymėtas atitinkamos pakavimo įmonės etikete, kuri naudojama tik saugomam medui, taip pat raidinio skaitmeninio kodo etikete su oficialiu geografinės nuorodos logotipu, kurioje nurodomas priežiūros tarnybos patvirtintas ir išduotas eilės numeris. Etiketėse ir numeruotose etiketėse privaloma naudoti saugomą geografinę nuorodą Miel de Galicia arba Mel de Galicia.


Top