Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32003R2328

    Nõukogu määrus (EÜ) nr 2328/2003, 22. detsember 2003, millega kehtestatakse Assooride, Madeira, Kanaari saarte ning Prantsuse departemangude Guajaana ja Réunioni teatavate kalandussaaduste turustamisel nende piirkondade kaugusest tulenevate lisakulude hüvituskava

    ELT L 345, 31.12.2003, p. 34–42 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Dokument on avaldatud eriväljaandes (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2013; kehtetuks tunnistatud 32014R0508

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2003/2328/oj

    32003R2328



    Official Journal L 345 , 31/12/2003 P. 0034 - 0042


    NÕUKOGU MÄÄRUS (EÜ) nr 2328/2003,

    22. detsember 2003,

    millega kehtestatakse Assooride, Madeira, Kanaari saarte ning Prantsuse departemangude Guajaana ja Réunioni teatavate kalandussaaduste turustamisel nende piirkondade kaugusest tulenevate lisakulude hüvituskava

    EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

    võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut, eriti selle artiklit 37 ja artikli 299 lõiget 2,

    võttes arvesse komisjoni ettepanekut,

    võttes arvesse Euroopa Parlamendi arvamust,1

    võttes arvesse majandus- ja sotsiaalkomitee arvamust2

    ning arvestades järgmist:

    (1) Kalandussektori ees seisavad ühenduse äärepoolseimates piirkondades raskused, mida süvendab eelkõige kalandussaaduste turgudele vedamise kulu, mis tuleneb nende piirkondade kaugusest ja eraldatusest.

    (2) Nõukogu on osana ühenduse äärepoolseimate piirkondade abistamise põhimõttest kehtestanud otsustega 89/687/EMÜ,3 91/314/EMÜ4 ja 91/315/EMÜ5 vastavalt Prantsuse ülemeredepartemangude (Poseidom), Kanaari saarte (Poseican), ning Madeira ja Assooride (Poseima) kõrvalisele asukohale ja saarelisele asendile vastavad valikmeetmete programmid, milles kirjeldatakse lühidalt meetmeid, mida kohaldatakse kõnealuste piirkondade erijooni ja piiranguid arvesse võttes.

    (3) Asutamislepingu artikli 299 lõikes 2 tõdetakse, et äärepoolseimate piirkondade majanduslikku ja sotsiaalset olukorda mõjutavad erilised ebasoodsad tingimused, mida süvendavad nende kaugus ja eraldatus. Sama kehtib ka kalamajanduse puhul.

    (4) Asjaomaste piirkondade arengut takistavad konkreetsed probleemid, eelkõige nende piirkondade kaugusest tulenevad lisakulud teatavate toodete turustamisel.

    (5) Pidades silmas teatavate kalandussaaduste konkurentsivõime säilitamist, võrreldes ühenduse muude piirkondade sarnaste toodetega, kehtestas ühendus 1992. ja 1993. aastal kalandussektoris meetmed vastavate lisakulude hüvitamiseks. Pärast kõnealuseid meetmeid võeti 1994. aastal ja ajavahemikul 1995-1997 vastu määrused (EÜ) nr 1503/946 ja (EÜ) nr 2337/957 ning ajavahemikul 1998-2002 määrused (EÜ) nr 1587/988 ja (EÜ) nr 579/2002.9 Alates 2003. aastast on töötlemise ja turustamise kohta vaja sätestada teatavate kalandussaaduste lisakulude hüvitamiskava jätkumine, mistõttu tuleks võtta meetmed kõnealuste meetmete jätkamiseks.

    (6) Mittetööstuslik ja rannalähedane kalapüük on Euroopa Liidu äärepoolseimatele piirkondadele sotsiaalselt ja majanduslikult oluline.

    (7) Kalavarude mõistlikuks majandamiseks tuleb püügikoormusi ratsionaliseerida, pidades eelkõige silmas kõrgel tehnilisel tasemel teadusuuringuid, mida teadusasutused teevad äärepoolseimates piirkondades.

    (8) Kõnealustes piirkondades tuleb järgida ühenduse kalavarude kaitse ja majandamise eeskirju ning Prantsuse Guajaana departemangu puhul eriti eeskirja, millega keelatakse krevetipüük sügavusel alla 30 meetri.

    (9) Asjaomaste äärepoolseimate piirkondade majandusliku arengu toetamiseks peaks liikmesriikidel olema võimalik kohandada koguseid ning komisjon kohandama summasid ja koguseid, mis on kehtestatud eri liikidele ühe äärepoolseima piirkonna puhul või sama liikmesriigi äärepoolseimate piirkondade vahel, et võtta arvesse turustamistingimuste muutumist ja liikide omadusi.

    (10) Kui liikidevaheline või ühele liikmesriigile kuuluvate piirkondade sisene kohandamine ei ole viinud olemasolevate hüvitissummade täieliku kasutamiseni, peaks komisjonil olema võimalik eri liikidele kehtestatud summasid ja koguseid kohandada erinevate liikmesriikide äärepoolseimate piirkondade vahel. Kõnealusel juhul ei tohiks kohandamine järgmistel aastatel piirata käesoleva määruse alusel hüvitatavate summade jaotuskava kohaldamist.

    (11) Käesoleva määruse rakendamiseks vajalikud meetmed tuleks vastu võtta vastavalt nõukogu 28. juuni 1999. aasta otsusele 1999/468/EÜ, millega kehtestatakse komisjoni rakendusvolituste kasutamise menetlus,10

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Eesmärk

    Käesoleva määrusega kehtestatakse Assooride, Madeira, Kanaari saarte ning Prantsuse departemangude Guajaana ja Réunioni teatavate I-V lisas loetletud kalandussaaduste turustamisel nende piirkondade kaugusest tulenevate lisakulude hüvituskava (edaspidi "hüvitis").

    Artikkel 2

    Abisaajad

    Hüvitist saavad tootjad, artiklis 1 viidatud piirkondade sadamates registreeritud laevade omanikud või kasutajad, kes tegutsevad nendes piirkondades, või selliste ettevõtjate ühendused ning töötlemis- ja turustamissektori ettevõtjad või selliste ettevõtjate ühendused, kellel tekivad asjaomaste saaduste turustamisel kõnealuste piirkondade kauguse tõttu lisakulud.

    Artikkel 3

    Assoorid

    Assooride puhul makstakse hüvitist I lisas loetletud kalandussaaduste eest. Kõnealuse piirkonna hüvitissummad ja hüvitatavad kogused on järgmised:

    a) 177 eurot kohalikule konservitööstusele tarnitud tuunikala tonni eesti kuni 10 000 tonni piires aastas;

    b) 455 eurot värskelt turustatud liikide tonni eest kuni 2 000 tonni piires aastas;

    c) 148 eurot kohalikule tööstusele või kohalike tootjate ühendustele või organisatsioonidele külmutamiseks või töötlemiseks tarnitud väikeste pelaagiliste liikide või süvamereliikide tonni eest kuni 1 554 tonni piires aastas.

    Artikkel 4

    Madeira

    Madeira puhul makstakse hüvitist II lisas loetletud kalandussaaduste eest. Kõnealuse piirkonna hüvitissummad ja hüvitatavad kogused on järgmised:

    a) 230 eurot kohalikule konservitööstusele tarnitud tuunikala tonni eesti kuni 4 000 tonni piires aastas;

    b) 250 eurot süsisaba tonni eest kuni 1 600 tonni piires aastas;

    c) 1 080 eurot akvakultuuritoodete tonni eest kuni 50 tonni piires aastas.

    Artikkel 5

    Kanaari saared

    Kanaari saarte puhul makstakse hüvitist III lisas loetletud kalandussaaduste eest. Kõnealuse piirkonna hüvitissummad ja hüvitatavad kogused on järgmised:

    a) 950 eurot õhuteed pidi turustatud tuunikala tonni eest kuni 1 619 tonni piires aastas;

    b) 500 eurot toorel kujul mereteed pidi turustatud tuunikala tonni eest kuni 453 tonni piires aastas;

    c) 250 eurot mereteed pidi turustatud vööttuuni tonni eest kuni 453 tonni piires aastas;

    d) 220 eurot toorel kujul mereteed pidi turustatud vööttuuni tonni eest kuni 712 tonni piires aastas;

    e) 240 eurot külmutamiseks mõeldud sardiinide ja makrellide tonni eest kuni 347 tonni piires aastas;

    f) 268 eurot peajalgsete ja põhjalähedaste liikide tonni eest kuni 8 292 tonni piires aastas;

    g) 1 300 eurot akvakultuurisaaduste tonni eest kuni 1 157 tonni piires aastas.

    Artikkel 6

    Guajaana

    Guajaana puhul makstakse hüvitist IV lisas loetletud kalandussaaduste eest. Kõnealuse piirkonna hüvitissummad ja hüvitatavad kogused on järgmised:

    a) 1 100 eurot tööstuslikult püütud kreveti tonni eest kuni 3 300 tonni piires aastas;

    b) 1 100 eurot mittetööstuslikult püütud ja värskelt turustatud valge lihaga kala tonni eest kuni 100 tonni piires aastas;

    c) 527 eurot mittetööstuslikult püütud ja külmutatult turustatud valge lihaga kala tonni eest kuni 500 tonni piires aastas.

    Artikkel 7

    Réunion

    Réunioni puhul makstakse hüvitist V lisas loetletud kalandussaaduste eest. Kõnealuse piirkonna hüvitissumma on 1 400 eurot tuunikala, mõõkkala, marliini, purikala, kuldmakrelli ja hai tonni eest ja hüvitatav kogus kuni 618 tonni aastas.

    Artikkel 8

    Summade ja koguste kohandamine

    1. Liikmesriigid võivad kohandada artiklite 3-7 raames erinevatele liikidele kehtestatud koguseid ilma, et see suurendaks ühelegi liikmesriigile ettenähtud kogurahastamist aastas või liikidele ettenähtud hüvitissummade suurust tonni kohta, tingimusel et komisjon ei esita vastuväidet nelja nädala jooksul alates sellest, kui liikmesriik on teatanud nõuetekohaselt põhjendatud kohandamistaotlusest.

    2. Komisjon võib pärast asjaomastelt liikmesriikidelt saadud teavet kohandada eri liikidele kehtestatud hüvitissummasid ja koguseid artiklites 3-7 ettenähtud üldiste rahastamissätete piires, pidades silmas nende liikide omadusi ning tootmis- ja turustamistingimusi.

    Selliseid kohandusi võib teha ühes piirkonnas, ühe liikmesriigi piirkondade vahel või eri liikmesriikide vahel.

    3. Kui kohandamine toimub eri liikmesriikide vahel, ei piirata sellega olemasolevate hüvitissummade jaotuskava kohaldamist ning see tehakse hüvituskava aastase kogurahastamise raames, nagu selle on sätestanud eelarvepädevad institutsioonid.

    4. Lõigetes 1, 2 ja 3 viidatud kohandamisel võetakse arvesse kõiki asjakohaseid tegureid, eelkõige liigi bioloogilisi omadusi, lisakulude muutumist ning tootmise ja turustamise kvalitatiivseid ja kvantitatiivseid külgi.

    Artikkel 9

    Üksikasjalikud rakenduseeskirjad

    Käesoleva määruse kohaldamise üksikasjalikud eeskirjad võetakse vastu artikli 10 lõikes 2 sätestatud korras.

    Artikkel 10

    Komitee

    1. Komisjoni abistab kalandustooteturu korralduskomitee (edaspidi "komitee").

    2. Kui viidatakse käesolevale lõikele, kohaldatakse otsuse 1999/468/EÜ artikleid 4 ja 7.

    Otsuse 1999/468/EÜ artikli 4 lõikes 3 sätestatud tähtajaks kehtestatakse üks kuu.

    3. Komitee võtab vastu oma töökorra.

    Artikkel 11

    Rahastamine

    Käesolevas määruses sätestatud meetmeid käsitatakse sekkumisena põllumajandusturgude tasakaalustamiseks määruse (EÜ) nr 1258/199911 artiklis 2 määratletud tähenduses. Neid meetmeid rahastab Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfondi (EAGGF) tagatisrahastu.

    Artikkel 12

    Aruandlus

    Komisjon annab hiljemalt 1. juuniks 2006 Euroopa Parlamendile, nõukogule ja majandus- ja sotsiaalkomiteele aru käesolevas määruses ettenähtud meetmete rakendamise kohta, lisades vajaduse korral ettepanekud asjakohaste kohanduste tegemiseks, mida on vaja käesolevas määruses sätestatud eesmärkide saavutamiseks.

    Artikkel 13

    Üleminekumeetmed

    Vastavalt määruse (EÜ) nr 1587/98 artikli 2 lõikele 6 komisjonile esitatud kohandamistaotluste puhul, mille kohta ei ole enne käesoleva määruse jõustumise päeva vastu võetud otsust, kohaldatakse artiklis 8 ettenähtud menetlust.

    Artikkel 14

    Jõustumine

    Käesolev määrus jõustub Euroopa Liidu Teatajas avaldamise päeval.

    Seda kohaldatakse alates 1. jaanuarist 2003 kuni 31. detsembrini 2006.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Brüssel, 22. detsember 2003

    Nõukogu nimel

    eesistuja

    A. MATTEOLI

    1 Arvamus on esitatud 4. detsembril 2003. aastal (Euroopa Liidu Teatajas seni avaldamata).

    2 Arvamus on esitatud 29. oktoobril 2003. aastal (Euroopa Liidu Teatajas seni avaldamata).

    3 EÜT L 399, 30.12.1989, lk 39.

    4 EÜT L 171, 29.6.1991, lk 1.

    5 EÜT L 171, 29.6.1991, lk 10.

    6 EÜT L 162, 30.6.1994, lk 8.

    7 EÜT L 236, 5.10.1995, lk 2.

    8 EÜT L 208, 24.7.1998, lk 1.

    9 EÜT L 89, 5.4.2002, lk 1.

    10 EÜT L 184, 17.7.1999, lk 23.

    11 EÜT L 160, 26.6.1999, lk 103.

    I LISA

    ASSOORID

    a) Tuunikalad

    Katsuwonus pelamis

    Thunnus alalunga

    Thunnus albacares

    Thunnus obesus

    Thunnus thynnus

    b) Värskelt turustatavad liigid

    Phycis phycis

    Beryx splendens

    Pomatomus saltator

    Sphyraena viridensis

    Pagellus acame

    Helicolenus dactylopterus dactylopterus

    Cetrolabrus trutta

    Labrus bergylta

    Galeorhinus galeus

    Pontinus kuhlii

    Polyprion americanus

    Coryphaena hippurus

    Pseudocaranx dentex

    Epigonus telescopus

    Xiphias gladius

    Serranus cabrilla

    Serranus atricauda

    Pagellus bogaraveo

    Beryx decadactylus

    Phycis blennoides

    Seriola spp.

    Loligo forbesi

    Mora moro

    Epinephelus guaza

    Pagrus pagrus

    Promethichthys prometeus

    Lepidopus caudatus

    Aphanopus carbo

    Zeus faber, Zenopsis conchifer

    Balistes carolinensis

    Molva macrophthalma

    Raja clavata

    Scorpaena scrofa

    Conger conger

    Mullus surmelutus

    Diplodus sargus

    Sarda sarda

    Sparisoma cretense

    c) Väikesed pelaagilised liigid ja süvamereliigid

    Scomber japonicus

    Trachurus picturatus

    Sardina pilchardus

    Chaecon affinis

    Aphanopus carbo

    II LISA

    MADEIRA

    a) Tuunikalad

    Thunnus alalunga

    Thunnus albacares

    Thunnus Thynnus

    Thunnus obesus

    Katsuwonus pelamis

    b) Süsisabad

    Aphanopus carbo

    c) Akvakultuuritooted

    Sparus aurata

    Pagrus Pagrus

    Pagellus Bogaraveo

    III LISA

    KANAARI SAARED

    a) Tuunikalad

    Thunnus alalunga

    Thunnus albacares

    Thunnus thynnus thynnus

    Thunnus obesus

    b) Vööttuunid

    Katsuwonus pelamis

    c) Sardiinid

    Sardina pilchardus

    d) Markellid

    Scomber spp.

    e) Peajalgsed ja põhjalähedased liigid

    Dentex dentex

    Dentex gibbosus

    Dentex macrophatalmus

    Diplodus sargus

    Diplodus cervinus

    Lithognathus mormyrus

    Pagellus acarne

    Pagellus bogaraveo

    Pagellus erythrinus

    Sparus aurata

    Sparus caeruleostictus

    Sparus auriga

    Sparus pagrus

    Spondyliosoma cantharus

    Merluccius merluccius

    Merluccius senegalensis

    Merluccius polli

    Phycis phycis

    Lepidorhombus boscii

    Lophius piscatorius

    Dicologlossa cuneata

    Solea vulgaris

    Solea senegalensis

    Seppia Officinalis

    Sepia bertheloti

    Sepia orbignyana

    Loligo vulgaris

    Loligo forbesi

    Octopus vulgaris

    Todarodes sagittatus

    Cynoglossus, spp.

    Allotheutis, spp.

    f) Akvakultuuritooded

    Sparus aurata

    Sparus pagrus

    Dicentrarchus labrax

    Seriola spp.

    Solea senegalensis

    IV LISA

    GUAJAANA

    a) Krevetid

    Penaeus subtilis

    Penaeus brasiliensis

    Plesiopenaeus edwardsianus

    Solenocra acuminata

    b) Mittetööstuslikult püütud ja värskelt või külmutatult turustatavad valge lihaga kalad

    Cynoscion acoupa

    Cynoscion virescens

    Cynoscion steindachneri

    Macrodon ancylodon

    Plagioscion arenatus

    Tarpon atlanticus

    Megalopos atlanticus

    Arius parkeri

    Arius proops

    Sphyrnidae

    Carcharhinidae

    Trachynotus cayennensis

    Oligoplites saliens

    Scomberomorus maculatus

    V LISA

    RÉUNION

    a) Mõõkkalad

    Xiphias gladius

    b) Tuunikalad

    Thunnus albacares

    Thunnus alalunga

    Thunnus obesus

    Thunnus maccoyii

    Euthynus spp.

    Katsuwonus spp.

    c) Marliinid

    Makaira mazara

    Makaira indica

    Tetrapterus audax

    d) Haid

    Carcharinus longimanus

    Isurus oxyrinchus

    e) Purikalad

    Isiophorus

    f) Kuldmakrellid

    Coryphaena hippurus

    Top