EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52022XC0622(02)

Teate avaldamine veinisektoris kasutatava nimetuse tootespetsifikaadi standardmuudatuse heakskiitmise kohta vastavalt komisjoni delegeeritud määruse (EL) 2019/33 artikli 17 lõigetele 2 ja 3 2022/C 240/08

PUB/2022/350

ELT C 240, 22.6.2022, p. 22–31 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

22.6.2022   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 240/22


Teate avaldamine veinisektoris kasutatava nimetuse tootespetsifikaadi standardmuudatuse heakskiitmise kohta vastavalt komisjoni delegeeritud määruse (EL) 2019/33 artikli 17 lõigetele 2 ja 3

(2022/C 240/08)

Käesolev teade avaldatakse vastavalt komisjoni delegeeritud määruse (EL) 2019/33 (1) artikli 17 lõikele 5.

TEADE KOONDDOKUMENDI STANDARDMUUDATUSE KOHTA

„Etna“

PDO-IT-A0780-AM02

Teate esitamise kuupäev: 25.3.2022

HEAKSKIIDETUD MUUDATUSE KIRJELDUS JA PÕHJUSED

1.   Märge vahuveini tüüpide ja kategooriate kohta

Kirjeldus: täpsustatakse juba kehtivad vahuveinitüübid, eristades Spumante bianco ja Spumante Rosato vastavalt vahuveini ja kvaliteetvahuveini kategoorias.

Põhjendus: Etna piirkonna vahuveini toodetakse punasest viinamarjasordist ’Nerello Mascalese’ valgeks ja roosaks vahuveiniks üksnes traditsioonilisel meetodil. Võttes arvesse head kvaliteeti ja turunõudluse suurenemist, otsustati selgemalt määrata kindlaks vahuveini kaks varianti, märkides kaitstud päritolunimetuse „Etna“ puhul eri vahuveiniversioonid.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 1 ja koonddokumendi punkti 4 „Veinide kirjeldus“.

2.   Teiseste viinamarjasortide kombinatsioon

Kirjeldus: veinitüüpide „Etna“ Bianco ja „Etna“ Bianco Superiore puhul on viide sortidele ’Minnel bianca’ ja ’Trebbiano’ välja jäetud, kuid jäetud on viide Sitsiilia maakonna jaoks sobivate sortide kasutamisele.

Põhjendus: selguse huvides jäeti välja viide kahele viinamarjasordile, mis on juba kantud riiklikku registrisse ja liigitatud Sitsiilia maakonna jaoks sobivaks.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 2, kuid ei mõjuta koonddokumenti.

3.   Viinamarjasortide kombinatsiooni muutmine – vahuvein „Etna“

Kirjeldus: vahuveini „Etna“ (roosa või valgeks veiniks töödeldud) puhul suurendatakse viinamarjasordi ’Nerello Mascalese’ miinimumkogust 60 %-lt 80 %-le.

Põhjendus: selle muudatuse eesmärk on määratleda algupärase sorditüübiga ’Nerello Mascalese’ toodang.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 2, kuid ei mõjuta koonddokumenti.

4.   Haldusmuudatused viinamarjade tootmispiirkonnas

Kirjeldus: viide Paternò omavalitsusüksusele asendatakse viitega Ragalna omavalitsusüksusele.

Põhjendus: haldusmuudatuste tagajärjel loodi Ragalna kommuun autonoomse omavalitsusüksusena Paternò kommuuni asemel. Tegemist on Ragalna omavalitsusüksuse asutamisega, mille territoorium hõlmab kontrollitud päritolunimetusega „Etna“ hõlmatud piirkonda, mis varem kuulus Paternò kommuuni territooriumile.

See vormiline haldusmuudatus ei too kaasa muudatusi kontrollitud päritolunimetusega veini „Etna“ jaoks kasutatavate viinamarjade tootmispiirkonna piirides.

Tegemist on vormilise muudatusega, mis puudutab tootespetsifikaadi artikli 3 ja koonddokumendi punkti 6 „Määratletud geograafiline piirkond“ ajakohastamist.

5.   Taimede miinimumarv hektari kohta

Kirjeldus: uusistutuste ja taasistutuste puhul peab istutuskaugus võimaldama kasvatada vähemalt 4 600 viinapuud hektari kohta.

Põhjendus: uusistutuste puhul peetakse arvulist kontrolli oluliseks vastavalt põhimõttele, milles on ühendatud kohalikud viinamarjakasvatuse traditsioonid ja viinamarjaistanduste kvaliteediaspektid.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 4, kuid ei puuduta koonddokumenti.

6.   Veinitüüpide Rosato, Spumante Rosato ja Bianco jaoks kasutatavate viinamarjade minimaalne naturaalne alkoholisisaldus mahuprotsentides

Kirjeldus: veinitüüpide Rosato ja Spumante puhul vähendatakse viinamarjade minimaalset alkoholisisaldust saagikoristuse ajal poole protsendi võrra: Rosato puhul 12-lt 11,5-le ja Spumante puhul 10-lt 9,5-le.

Põhjendus: mõlema veinitüübi puhul on väga peente ja õrnade toodete saamiseks vaja töödelda suurt happesisaldust, mistõttu viinamarjad korjatakse ära enne täieliku küpsuse saavutamist.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 4, kuid ei puuduta koonddokumenti.

7.   Villimine määratletud geograafilises piirkonnas – õigusaktidele viitamise ajakohastamine

Kirjeldus: viidatakse seaduse nr 238/2016 artikli 35 lõikele 3, milles käsitletakse individuaalseid lubasid kontrollitud päritolunimetusega veinide „Etna“ villimiseks väljaspool määratletud tootmispiirkonda.

Põhjendus: tegemist on kehtivale õigusaktile viitamise ametliku ajakohastamisega.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 5 ja koonddokumendi punkti 9 „Täiendavad tingimused – villimine määratletud geograafilises piirkonnas“.

8.   „Etna“ Rosato värvuse näitajate muutmine, minimaalne üldalkoholisisaldus mahuprotsentides, minimaalne suhkruvaba ekstrakt

Kirjeldus: roosa toon on mitmekesine, sellel võib olla oranž varjund, ning välja on jäetud viide rubiinpunasele; minimaalset üldalkoholisisaldust on vähendatud 12,5-lt 12-le mahuprotsendile; kuivekstrakti väärtust on vähendatud 20 g/l-lt 18 g/l-le.

Põhjendus: värvus võib laagerdamise ajal muutuda ning viide rubiinpunasele ei kehti enam uute veinivalmistamise meetodite puhul, mis võimaldavad saada kergemaid roosasid veine. Lisaks sellele, nagu viinamarjade alkoholisisalduse puhul saagikoristuse ajal, suurendatakse ka tehnilistel ja kaubanduslikel põhjustel minimaalset naturaalset alkoholisisaldust 12 mahuprotsendini ja kuivekstrakti väärtust 18 g/l-ni.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 6 ja koonddokumendi punkti 4 „Veinide kirjeldus“.

9.   „Etna“ Bianco Superiore – märge minimaalse üldhappesuse kohta

Kirjeldus: veinitüübi „Etna“ Bianco Superiore puhul esitatakse üldhappesuse keemiline ja füüsikaline näitaja ainult miinimumväärtuses 5,5 g/l.

Põhjendus: välja on jäetud väärtuste vahemik 5,5–7 g/l, mis oli eelmistes versioonides kirjaviga. Praeguse vormilise muudatuse puhul viidatakse üksnes minimaalsele väärtusele 5,5 g/l.

Tegemist on vormilise muudatusega, mis puudutab tootespetsifikaadi artiklit 6 ja koonddokumendi punkti 4 „Veinide kirjeldus“.

10.   Veinitüüpide Spumante Bianco ja Spumante Rosato tarbimisomaduste integreerimine

Kirjeldus: veinitüüpide Spumante Bianco ja Spumante Rosato tarbimisomadused, mis olid varem esitatud ühes vahuveini versioonis, esitatakse nüüd eraldi.

Põhjendus: Nimetust „Etna“ kandvatel vahuveinidel on tugev iseloom nii valge kui ka roosa versiooni puhul; seetõttu on vahuveini kahe versiooni (Bianco ja Rosato) füüsikalised, keemilised ja organoleptilised omadused täpselt määratletud.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 6 ja koonddokumendi punkti 4 „Veinide kirjeldus“.

11.   Märgistamine ja esitlemine – laiemat geograafilist üksust tähistava nime Sicilia kasutamine

Kirjeldus: kaitstud päritolunimetusega veinide „Etna“ märgistamisel ja esitlemisel on võimalik viidata laiemale geograafilisele üksusele Sicilia.

Põhjendus: laiema geograafilise üksuse nime Sicilia kasutamine võimaldab anda tarbijatele rohkem teavet kaitstud päritolunimetuse „Etna“ geograafilise asukoha kohta suures piirkondlikus viinamarjakasvatussüsteemis kooskõlas kehtivate ELi ja riiklike õigusaktidega.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 7 ja koonddokumendi punkti 9 „Täiendavad märgistamisnõuded“.

12.   Pakendamine ja sulgemine – ümbersõnastamine ja selgitamine

Kirjeldus: klaasmahutite maksimaalset nimimahtu vähendatakse viielt liitrilt kolmele liitrile ning ainult Bordeaux’, Burgundia ja reiniveini tüüpi pudelite puhul võib see maht olla kuni 18 liitrit.

Põhjendus: viieliitrise piirmäära kaotamisega välistatakse dama-tüüpi pudelite kasutamine ja kuni 18-liitriste mahutite lubamine soodustab suurte mahutite kasutamist.

Kirjeldus: vahuveinide puhul on lubatud kõik kehtivate õigusaktidega ettenähtud sulgemissüsteemid, välja arvatud plastmaterjal.

Põhjendus: selle muudatusega väljendatakse sõnaselgelt tootjate soovi välistada selle materjali kasutamine vahuveinide puhul.

Kirjeldus: jäetakse välja nõue kasutada korkmaterjalist korki kõikide veinitüüpide puhul, välja arvatud „Etna“ Rosso Riserva ja „Etna“ Bianco Superiore.

Põhjendus: muudatusega lubatakse kontrollitud päritolunimetusega veinide „Etna“ puhul, välja arvatud „Etna“ Rosso Riserva ja „Etna“ Bianco Superiore, kehtivate õigusaktidega lubatud sulgemissüsteemid; sel viisil võimaldatakse päritolunimetuse puhul kasutada tänapäevaseid sulgureid, mida kasutatakse laialdaselt rahvusvahelisel tasandil.

Muudatus puudutab tootespetsifikaadi artiklit 8 ja koonddokumendi punkti 9.

KOONDDOKUMENT

1.   Toote nimetus(ed)

Etna

2.   Geograafilise tähise tüüp

KPN – kaitstud päritolunimetus

3.   Viinamarjasaaduste kategooriad

1.

Vein

4.

Vahuvein

5.

Kvaliteetvahuvein

4.   Veinide kirjeldus

1.   „Etna“ bianco

LÜHIKIRJELDUS

Värvus: õlgkollane, mõnikord heleda kuldse varjundiga;

lõhn: õrn, iseloomulik;

maitse: kuiv, värske, harmooniline;

minimaalne üldalkoholisisaldus mahuprotsentides: 11,50 mahuprotsenti;

suhkruvaba ekstrakti miinimumsisaldus: 18,0 g/l.

Üldised analüütilised omadused

Maksimaalne üldalkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne tegelik alkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne üldhappesus

5,5 grammi liitri kohta, väljendatud viinhappena

Maksimaalne lenduvate hapete sisaldus (milliekvivalentides liitri kohta)

 

Maksimaalne vääveldioksiidi üldsisaldus (milligrammides liitri kohta)

 

2.   „Etna“ bianco superiore

LÜHIKIRJELDUS

Värvus: kahvatu õlgkollane, roheka varjundiga;

lõhn: õrn, iseloomulik;

maitse: kuiv, värske, harmooniline, pehme;

minimaalne üldalkoholisisaldus mahuprotsentides: 12,00 mahuprotsenti;

suhkruvaba ekstrakti miinimumsisaldus: 18,0 g/l

Üldised analüütilised omadused

Maksimaalne üldalkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne tegelik alkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne üldhappesus

5,5 grammi liitri kohta, väljendatud viinhappena

Maksimaalne lenduvate hapete sisaldus (milliekvivalentides liitri kohta)

 

Maksimaalne vääveldioksiidi üldsisaldus (milligrammides liitri kohta)

 

3.   „Etna“ rosso

LÜHIKIRJELDUS

Värvus: rubiinpunane, laagerdumisel kaldub granaatpunase poole;

lõhn: intensiivne, iseloomulik;

maitse: kuiv, täidlaselt soe, ümar, harmooniline;

minimaalne üldalkoholisisaldus mahuprotsentides: 12,50 mahuprotsenti;

suhkruvaba ekstrakti miinimumsisaldus: 20,0 g/l.

Üldised analüütilised omadused

Maksimaalne üldalkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne tegelik alkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne üldhappesus

5,0 grammi liitri kohta, väljendatud viinhappena

Maksimaalne lenduvate hapete sisaldus (milliekvivalentides liitri kohta)

 

Maksimaalne vääveldioksiidi üldsisaldus (milligrammides liitri kohta)

 

4.   „Etna“ rosso riserva

LÜHIKIRJELDUS

Värvus: rubiinpunane, laagerdumisel kaldub granaatpunase poole;

lõhn: intensiivne, iseloomulik;

maitse: kuiv, täidlaselt soe, ümar, harmooniline;

minimaalne üldalkoholisisaldus mahuprotsentides: 13,00 mahuprotsenti;

suhkruvaba ekstrakti miinimumsisaldus: 20,0 g/l.

Üldised analüütilised omadused

Maksimaalne üldalkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne tegelik alkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne üldhappesus

4,5 grammi liitri kohta, väljendatud viinhappena

Maksimaalne lenduvate hapete sisaldus (milliekvivalentides liitri kohta)

 

Maksimaalne vääveldioksiidi üldsisaldus (milligrammides liitri kohta)

 

5.   „Etna“ rosato

LÜHIKIRJELDUS

Värvus: eri intensiivsusega roosa, sh oranži varjundiga

lõhn: intensiivne, iseloomulik;

maitse: kuiv, harmooniline;

minimaalne üldalkoholisisaldus mahuprotsentides: 12,00 mahuprotsenti;

suhkruvaba ekstrakti miinimumsisaldus: 18,0 g/l.

Üldised analüütilised omadused

Maksimaalne üldalkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne tegelik alkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne üldhappesus

5,0 grammi liitri kohta, väljendatud viinhappena

Maksimaalne lenduvate hapete sisaldus (milliekvivalentides liitri kohta)

 

Maksimaalne vääveldioksiidi üldsisaldus (milligrammides liitri kohta)

 

6.   „Etna“ spumante bianco

LÜHIKIRJELDUS

Vaht: õrn ja püsiv;

värvus: eri intensiivsusega õlgkollane;

lõhn: intensiivne ja iseloomulik, mõnikord tsitruse nüansiga, millel on õrn pärmilõhn;

maitse: täidlane, harmooniline, hea järelmaitse; kuivast väga kuivani;

minimaalne üldalkoholisisaldus mahuprotsentides: 11,00 mahuprotsenti;

suhkruvaba ekstrakti miinimumsisaldus: 15,0 g/l.

Üldised analüütilised omadused

Maksimaalne üldalkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne tegelik alkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne üldhappesus

5,0 grammi liitri kohta, väljendatud viinhappena

Maksimaalne lenduvate hapete sisaldus (milliekvivalentides liitri kohta)

 

Maksimaalne vääveldioksiidi üldsisaldus (milligrammides liitri kohta)

 

7.   „Etna“ spumante rosato või rosé

LÜHIKIRJELDUS

Vaht: õrn ja püsiv;

värvus: eri intensiivsusega roosa, sh oranži varjundiga;

lõhn: intensiivne ja iseloomulik, mõnikord lille- ja vürtsinüanssidega, millel on õrn pärmi lõhn;

maitse: täidlane, harmooniline, hea järelmaitse; kuivast väga kuivani;

minimaalne üldalkoholisisaldus mahuprotsentides: 11,00 mahuprotsenti;

suhkruvaba ekstrakti miinimumsisaldus: 15,0 g/l.

Üldised analüütilised omadused

Maksimaalne üldalkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne tegelik alkoholisisaldus (mahuprotsentides)

 

Minimaalne üldhappesus

5,0 grammi liitri kohta, väljendatud viinhappena

Maksimaalne lenduvate hapete sisaldus (milliekvivalentides liitri kohta)

 

Maksimaalne vääveldioksiidi üldsisaldus (milligrammides liitri kohta)

 

5.   Veinivalmistustavad

5.1.   Konkreetsed veinivalmistustavad

1.   Vahuveinitüübid – järelkääritamine pudelis

Veinivalmistuse eritava

Vahuveinide valmistamisel tuleb kasutada naturaalset järelkääritamist pudelis pärmi abil vähemalt 18 kuud.

2.   Vahuveinitüübid – veini valmistamine

Veinivalmistuse eritava

Vahuveinitüübid saadakse järgmiselt:

roosat vahuveini valmistatakse punastest viinamarjadest või kasutatakse punaste ja valgete viinamarjade segamist ka eraldi purustamise korral;

valget vahuveini valmistatakse punastest viinamarjadest.

3.   Veinitüüp rosso riserva

Veinivalmistuse eritava

Punase vahuveini puhul võib kasutada märget Riserva ainult juhul, kui see on tootmispiirkonnas laagerdunud vähemalt neli aastat, sealhulgas vähemalt 12 kuud puitvaatides. Laagerdumine algab viinamarjade tootmisaasta 1. novembril.

5.2.   Maksimaalne saagikus:

1.

„Etna“ bianco, bianco superiore, bianco spumante, rosso, rosato, rosato spumante.

9 000 kg viinamarju hektari kohta

2.

„Etna“ rosso riserva

8 000 kg viinamarju hektari kohta

6.   Määratletud geograafiline piirkond

Kontrollitud päritolunimetusega „Etna“ hõlmatud veinide tootmiseks sobivate viinamarjade tootmispiirkond asub Catania provintsis ning hõlmab osaliselt kommuunide Biancavilla, S. Maria di Licodia, Ragalna, Belpasso, Nicolosi, Pedara, Trecastagni, Viagrande, Aci S. Antonio, Acireale, S. Venerina, Giarre, Mascali, Zafferana, Milo, S. Alfio, Piedimonte, Linguaglossa, Castiglione ja Rarandazzo territooriume.

7.   Viinamarjasort

’Carricante’ (valge)

’Catarratto bianco comune’ (valge) – ’Catarratto’

’Catarratto bianco lucido’ (valge) – ’Catarratto’

’Nerello cappuccio’ (punane)

’Nerello cappuccio’ (punane) – ’Nerello mantellato’

’Nerello mascalese’ (punane)

8.   Seos(t)e kirjeldus

Etna

Kontrollitud päritolunimetus „Etna“ Catania provintsis: 20 omavalitsust Etna nõlvadel, muutlik kliima ja mullastik tagavad suurepärase tootmiskvaliteedi. Tegemist on esimese kontrollitud päritolunimetusega Sitsiilias. Pinnas on vulkaaniline, kliima mõõdukalt soe. Sorte ’Nerello Mascalese’ ja ’Carricante’ kasvatatakse kontrollitud päritolunimetuse „Etna“ tootmispiirkonnas ka kõrgematel aladel. Järsematel nõlvadel kasvatatakse viinamarju terrassidel, mida toetavad laavakivist müürid. Kõigil veinidel on meeldiv, harmooniline ja elegantne aroom. Vulkaanilise mulla koostis ja mineraalsus parandavad veinide säilivust. See on viinamarjade kõige hilisema valmimisega piirkond Sitsiilias; saaki koristatakse septembrist oktoobri lõpuni.

9.   Olulised lisatingimused (pakendamine, märgistamine, muud nõuded)

Veinivalmistamine määratletud geograafilises piirkonnas

Õigusraamistik:

ELi õigusaktid

Lisatingimuse liik:

Erand määratletud geograafilises piirkonnas valmistamise nõudest

Tingimuse kirjeldus:

Veini valmistamine, vahuveiniks töötlemine, kohustuslik laagerdumine ja laagerdumine pudelites, samuti määratletud tootmispiirkonnas, võib toimuda kommuunide tervikterritooriumil, isegi kui need kuuluvad ainult osaliselt määratletud piirkonda, samuti määratletud tootmispiirkonnaga piirnevate kommuunide territooriumil.

Pakendamine määratletud geograafilises piirkonnas

Õigusraamistik:

ELi õigusaktid

Lisatingimuse liik:

Pakendamine määratletud geograafilises piirkonnas

Tingimuse kirjeldus:

Vastavalt määruse (EL) nr 33/2019 artiklile 4 peab kontrollitud päritolunimetusega „Etna“ hõlmatud veinide pakendamine kvaliteedi säilitamiseks, maine, algupära või kontrolli tagamiseks toimuma määratletud geograafilises piirkonnas; selleks et kaitsta nende isikute õigusi, kes on traditsiooniliselt pakendanud väljaspool määratletud tootmispiirkonda, on ette nähtud individuaalsed load seaduse 238/2016 artikli 35 lõikes 3 sätestatud tingimustel.

Märgistamine ja esitusviis

Õigusraamistik:

Riiklikud õigusaktid

Lisatingimuse liik:

Märgistamisega seotud lisasätted

Tingimuse kirjeldus:

Veinide „Etna“ puhul võivad kontrollitud päritolunimetusele järgneda täiendavad geograafilised üksused, mis osutavad haldusüksustele või piirkondadele, kust viinamarjad pärinevad ja nagu on määratletud tootespetsifikaadi I lisa loetelus.

Märge viinamarjade tootmisaasta kohta

Õigusraamistik:

Riiklikud õigusaktid

Lisatingimuse liik:

Märgistamisega seotud lisasätted

Tingimuse kirjeldus:

Kõigi kontrollitud päritolunimetusega veinide „Etna“ puhul tuleb märkida viinamarjade tootmisaasta, v.a vahuveinid, mille puhul tootmisaastat (millesimo) ei märgita.

Märgistamine ja esitusviis

Õigusraamistik:

Riiklikud õigusaktid

Lisatingimuse liik:

Märgistamisega seotud lisasätted

Tingimuse kirjeldus:

Veinide „Etna“ märgistamisel ja esitlemisel võib vastavalt seaduse nr 238/2016 artiklile 30 ja kontrollitud päritolunimetuse „Sicilia“ spetsifikaadi artikli 7 lõikele 4 kasutada geograafilise üksuse nime Sicilia laiemas mõistes.

Pakendamine ja sulgemissüsteemid

Õigusraamistik:

ELi õigusaktid

Lisatingimuse liik:

Märgistamisega seotud lisasätted

Tingimuse kirjeldus:

Kontrollitud päritolunimetusega „Etna“ hõlmatud veine tohib tarbimisse lubada ainult klaasmahutites nominaalmahuga kuni kolm liitrit. See piirang ei hõlma traditsioonilise kujuga Bordeaux’, Burgundia ja reiniveini tüüpi klaaspudeleid mahuga kuni 18 liitrit.

Vahuveinide puhul on lubatud kõik kehtivate õigusaktidega ettenähtud sulgemissüsteemid, välja arvatud plastmaterjal.

Kõik kehtivate õigusaktidega lubatud korgid on lubatud, välja arvatud veinitüübid Rosso Riserva ja Bianco Superiore, mille puhul on kohustuslik kasutada korkmaterjalist korki.

Link tootespetsifikaadile

https://www.politicheagricole.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/17936


(1)  ELT L 9, 11.1.2019, lk 2.


Top