Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32014D0369

    2014/369/EU: Sklep Sveta z dne 13. maja 2014 o sklenitvi Protokola med Evropsko unijo in Unijo Komori o določitvi ribolovnih možnosti in finančnega prispevka iz Sporazuma o partnerstvu v ribiškem sektorju, ki velja med pogodbenicama, v imenu Evropske unije

    UL L 179, 19.6.2014, p. 1–3 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2014/369/oj

    Related international agreement

    19.6.2014   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    L 179/1


    SKLEP SVETA

    z dne 13. maja 2014

    o sklenitvi Protokola med Evropsko unijo in Unijo Komori o določitvi ribolovnih možnosti in finančnega prispevka iz Sporazuma o partnerstvu v ribiškem sektorju, ki velja med pogodbenicama, v imenu Evropske unije

    (2014/369/EU)

    SVET EVROPSKE UNIJE JE –

    ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije ter zlasti člena 43 v povezavi s točko (a) člena 218(6) in členom 218(7) Pogodbe,

    ob upoštevanju predloga Evropske komisije,

    ob upoštevanju odobritve Evropskega parlamenta,

    ob upoštevanju naslednjega:

    (1)

    Svet je 5. oktobra 2006 z Uredbo (ES) št. 1563/2006 (1) odobril Sporazum med Evropsko skupnostjo in Unijo Komori o partnerstvu v ribiškem sektorju (v nadaljnjem besedilu: Sporazum o partnerstvu).

    2.

    Evropska unija se je z Unijo Komori pogajala o novem protokolu k Sporazumu o partnerstvu, ki plovilom Evropske unije dodeljuje ribolovne možnosti v vodah Unije Komori.

    (3)

    Novi protokol je bil podpisan na podlagi Sklepa Sveta 2013/786/EU (2) in se začasno uporablja od 1. januarja 2014.

    (4)

    V interesu Evropske unije je, da se Sporazum o partnerstvu izvaja s protokolom, ki določa ribolovne možnosti in ustrezni finančni prispevek ter opredeljuje pogoje za spodbujanje odgovornega in trajnostnega ribolova v vodah Unije Komori.

    (5)

    Sporazum o partnerstvu ustanavlja Skupni odbor, ki je odgovoren za nadzor izvajanja tega sporazuma. V skladu s Protokolom, lahko Skupni odbor odobri določene spremembe Protokola. Zaradi lažje odobritve takih sprememb je primerno, da se Komisijo pooblasti, da te spremembe po poenostavljenem postopku odobri, s pridržkom posebnih pogojev.

    (6)

    Novi protokol bi bilo treba odobriti –

    SPREJEL NASLEDNJI SKLEP:

    Člen 1

    Protokol med Evropsko unijo in Unijo Komori o določitvi ribolovnih možnosti in finančnega prispevka iz Sporazuma o partnerstvu v ribiškem sektorju med Evropsko skupnostjo in Unijo Komori (3) (v nadaljnjem besedilu: Protokol) se odobri v imenu Evropske unije.

    Člen 2

    Predsednik Sveta v imenu Evropske unije posreduje uradno obvestilo iz člena 14 Protokola.

    Člen 3

    Komisija je v skladu z določbami in pod pogoji iz Priloge pooblaščena, da v imenu Evropske unije odobri spremembe Protokola, ki jih sprejme Skupni odbor.

    Člen 4

    Ta sklep začne veljati na dan sprejetja.

    V Bruslju, 13. maja 2014

    Za Svet

    Predsednik

    E. VENIZELOS


    (1)  Uredba Sveta (ES) št. 1563/2006 z dne 5. oktobra 2006 o sklenitvi Sporazuma med Evropsko skupnostjo in Zvezo Komori o partnerstvu v ribiškem sektorju (UL L 290, 20.10.2006, str. 6).

    (2)  Sklep Sveta 2013/786/EU z dne 16. decembra 2013 o podpisu, v imenu Evropske unije, in začasni uporabi Protokola med Evropsko unijo in Unijo Komori o določitvi ribolovnih možnosti in finančnega prispevka iz Sporazuma o partnerstvu v ribiškem sektorju, ki velja med pogodbenicama (UL L 349, 21.12.2013, str. 4).

    (3)  Protokol je bil objavljen v UL L 349, 21.12.2013, str. 5, skupaj s sklepom o podpisu.


    PRILOGA

    Področje uporabe pooblastila in postopek za oblikovanje stališča Evropske unije v Skupnem odboru

    1.

    Komisija je pooblaščena za pogajanja z Unijo Komori in za odobritev sprememb Protokola, če je to potrebno in ob izpolnjevanju odstavka 3 te priloge, glede naslednjih vprašanj:

    (a)

    pregled ribolovnih možnosti v skladu s členom 5(1) Protokola;

    (b)

    odločitve o ureditvah glede sektorske podpore iz člena 3 Protokola;

    (c)

    izvajanje Protokola in njegovih prilog v skladu s členom 5(3) Protokola.

    2.

    V Skupnem odboru, ustanovljenem na podlagi Sporazuma o partnerstvu, Evropska unija:

    (a)

    deluje v skladu s cilji Evropske unije v okviru skupne ribiške politike;

    (b)

    zagotavlja skladnost s sklepi Sveta z dne 19. marca 2012 o sporočilu Komisije o zunanji razsežnosti skupne ribiške politike;

    (c)

    zagovarja stališča, skladna z ustreznimi pravili, ki jih sprejmejo regionalne organizacije za upravljanje ribištva.

    3.

    Če je predvideno, da se na seji Skupnega odbora sprejme sklep o spremembi Protokola iz odstavka 1, se sprejmejo ustrezni ukrepi, da bi se v stališču, izraženem v imenu Evropske unije, upoštevala najnovejša statistična, biološka in druga ustrezna dognanja, posredovana Komisiji.

    Službe Komisije v ta namen, na podlagi teh dognanj in dovolj zgodaj pred ustrezno sejo Skupnega odbora posredujejo Svetu ali njegovim pripravljalnim telesom v razpravo in odobritev dokument, v katerem navedejo podrobnosti predlaganega stališča Evropske unije.

    Glede vprašanj iz odstavka 1(a) se za odobritev predvidenega stališča Evropske unije s strani Sveta zahteva kvalificirana večina glasov. V drugih primerih šteje kot dogovorjeno stališče Evropske unije, predvideno v pripravljalnem dokumentu, razen če mu na sestanku pripravljalnega telesa Sveta ali, če je to prej, v 20 dneh po prejetju pripravljalnega dokumenta nasprotuje tolikšno število držav članic, kot ustreza manjšini, ki lahko prepreči sprejetje odločitve. V primeru takšnega nasprotovanja se zadeva predloži Svetu.

    Če med nadaljnjimi sestanki, tudi med samim srečanjem, ni mogoče doseči dogovora, s katerim bi zagotovili, da bodo v stališču Evropske unije upoštevani novi dejavniki, se zadeva predloži Svetu ali njegovim pripravljalnim telesom.

    Komisija lahko v ustreznem roku sprejme kakršne koli ukrepe, ki so potrebni v okviru nadaljnjega ukrepanja na podlagi sklepa Skupnega odbora, po potrebi tudi objavo zadevnega sklepa v Uradnem listu Evropske unije in predložitev kakršnih koli predlogov, potrebnih za izvajanje navedenega sklepa.


    Top