Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006D0540

2006/540/ES: Rozhodnutie Komisie z 11. apríla 2006 o prideľovaní množstiev kontrolovaných látok, ktoré sú v Spoločenstve v roku 2006 povolené na základné použitie podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 2037/2000 [oznámené pod číslom K(2006) 1483] (Text s významom pre EHP)

Ú. v. EÚ L 214, 4.8.2006, p. 35–49 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
Ú. v. EÚ L 118M, 8.5.2007, p. 1030–1044 (MT)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2006

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2006/540/oj

4.8.2006   

SK

Úradný vestník Európskej únie

L 214/35


ROZHODNUTIE KOMISIE

z 11. apríla 2006

o prideľovaní množstiev kontrolovaných látok, ktoré sú v Spoločenstve v roku 2006 povolené na základné použitie podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 2037/2000

[oznámené pod číslom K(2006) 1483]

(Len anglický, dánsky, estónsky, fínsky, francúzsky, holandský, nemecký, slovinský, španielsky, švédsky a taliansky text je autentický)

(Text s významom pre EHP)

(2006/540/ES)

KOMISIA EURÓPSKYCH SPOLOČENSTIEV,

so zreteľom na Zmluvu o založení Európskeho spoločenstva,

so zreteľom na nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 2037/2000 z 29. júna 2000 o látkach, ktoré poškodzujú ozónovú vrstvu (1), a najmä na jeho článok 3 ods. 1,

keďže:

(1)

Spoločenstvo už postupne zrušilo výrobu a spotrebu chlórofluórouhľovodíkov, iných plne halogénovaných chlórofluórouhľovodíkov, halónov, tetrachlórmetánu, 1,1,1-trichlóretánu, hydrobrómofluórouhľovodíkov a brómochlórometánu.

(2)

Každý rok sa od Komisie vyžaduje, aby pre tieto kontrolované látky určila ich základné použitie, množstvá, ktoré sa môžu používať a spoločnosti, ktoré ich môžu používať.

(3)

Rozhodnutie zmluvných strán Montrealského protokolu o látkach, ktoré porušujú ozónovú vrstvu, ďalej len „Montrealský protokol“, IV/25 stanovuje kritériá, ktoré Komisia používa pri určovaní každého základného použitia a povoľuje pre každú zmluvnú stranu výrobu a spotrebu kontrolovaných látok potrebných na základné použitie.

(4)

Rozhodnutím zmluvných strán Montrealského protokolu XV/8 sa povoľuje výroba a spotreba kontrolovaných látok uvedených v prílohách A, B a C (látky skupiny II a III) k Montrealskému protokolu, ktoré sú potrebné na základné použitie na laboratórne a analytické účely podľa prílohy IV k správe zo siedmeho zasadnutia zmluvných strán, s výhradou podmienok stanovených v prílohe II k správe zo šiesteho zasadnutia zmluvných strán ako aj rozhodnutí VII/11 XI/15 a XV/5 zmluvných strán Montrealského protokolu. Rozhodnutím zmluvných strán Montrealského protokolu XVII/10 sa povoľuje výroba a spotreba kontrolovanej látky uvedenej v prílohe E k Montrealskému protokolu, ktorá je potrebná na použitie metyl-bromidu na laboratórne a analytické účely.

(5)

Podľa odseku 3 rozhodnutia zmluvných strán Montrealského protokolu XII/2 o opatreniach na zjednodušenie prechodu na aerosólové dávkovače bez obsahu freónov všetky členské štáty vydali oznámenie (2) v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že chlórofluórouhľovodíky (freóny – CFC) nie sú viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov s obsahom chlórofluórouhľovodíkov so salbutamolom s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Belgicko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Grécko, Holandsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Portugalsko, Rakúsko, Slovensko a Slovinsko vydali oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinné zložky patriace do terapeutickej kategórie „bronchodilátorov s krátkym účinkom slúžiacich na podávanie beta-agonistov“, a to najmä terbutalín (3), fenoterol, orciprenalín, reproterol, karbuterol, hexoprenalín, pirbuterol, klenbuterol, bitolterol a prokaterol, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Belgicko, Česká republika, Estónsko, Holandsko, Maďarsko, Lotyšsko, Nemecko, Slovenská republika, Slovinsko a Švédsko vydali oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinné zložky patriace do terapeutickej kategórie „inhalovaných steroidov“, a to najmä beklometazón, dexametazón, flunizolid, flutikazón, budezonid (4) a triamcinolón, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva

Dánsko (beklometazón, flutikazón), Fínsko (beklometazón, flutikazón), Francúzsko (beklometazón, flutikazón), Írsko (beklometazón, flutikazón), Malta (flutikazón, budezonid), Portugalsko (flutikazón, budezonid), Slovinsko (beklometazón, flutikazón, budezonid), Spojené kráľovstvo (flutikazón), Španielsko (beklometazón, flutikazón) a Taliansko (beklometazón, flutikazón, budezonid) vydali oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinné zložky patriace do terapeutickej kategórie „inhalovaných steroidov“, a to tých, ktoré sú uvedené v zátvorkách pri každom štáte, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Belgicko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Lotyšsko, Nemecko, Slovenská republika a Slovinsko vydali oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinné zložky patriace do terapeutickej kategórie „nesteroidných protizápalových látok“, a to najmä kyselinu kromoglikovú a nedrokromil, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Portugalsko vydalo oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinnú zložku kyselinu kromoglikovú, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva. Španielsko vydalo oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinnú zložku nedrokromil, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Belgicko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Holandsko, Írsko, Maďarsko, Lotyšsko, Malta, Nemecko, Slovenská republika, Spojené kráľovstvo, Španielsko a Švédsko vydali oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinné zložky patriace do terapeutickej kategórie „anticholinergické bronchodilatanciá“, a to najmä ipatropium bromid a oxitropium bromid, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Portugalsko vydalo oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinnú zložku ipatropium bromid, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Nemecko vydalo oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinnú zložku patriacu do terapeutickej kategórie „bronchodilátorov s dlhodobým účinkom slúžiacich na podávanie beta-agonistov“, a to najmä formoterol a salmeterol, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Taliansko vydalo oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú účinnú zložku formoterol, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Holandsko a Nemecko vydali oznámenie v rámci Programu OSN pre životné prostredie, že využívanie freónov – CFC nie je viac potrebné na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré obsahujú kombinácie účinných zložiek, s cieľom umiestnenia na trhu Európskeho spoločenstva.

Článkom 4 ods. 4 písm. i) bod (b) nariadenia (ES) č. 2037/2000 sa zakazuje používanie freónov a ich uvádzanie na trh, pokiaľ sa ich použitie nepovažuje za základné podľa podmienok opísaných v článku 3 ods. 1 uvedeného nariadenia. Zistením, že neexistuje žiadne základné použitie, sa znížil dopyt po freónoch, využívaných na výrobu aerosólových dávkovačov, ktoré sú umiestnené na trhu Európskeho spoločenstva. Okrem toho článkom 4 ods. 6 nariadenia (ES) č. 2037/2000 sa zakazuje dovoz výrobkov aerosólových dávkovačov s obsahom freónov a ich uvádzanie na trh, pokiaľ sa použitie freónov v týchto výrobkoch nepovažuje za základné podľa podmienok opísaných v článku 3 ods. 1.

(6)

Dňa 8. júla 2005 Komisia uverejnila oznámenie (5) tým spoločnostiam v Spoločenstve 25 členských štátov, ktoré požadujú vyjadrenie Komisie k používaniu kontrolovaných látok na základné použitie v Spoločenstve v roku 2006, a obdržala vyhlásenia o zamýšľanom nevyhnutnom použití kontrolovaných látok v roku 2006.

(7)

Na zabezpečenie toho, aby zúčastnené podniky a prevádzkovatelia mohli naďalej v riadnom čase využívať systém udeľovania licencií, je vhodné, aby sa toto rozhodnutie uplatňovalo od 1. januára 2006.

(8)

Opatrenia ustanovené v tomto rozhodnutí sú v súlade so stanoviskom Riadiaceho výboru zriadeného článkom 18 ods. 1 nariadenia (ES) č. 2037/2000,

PRIJALA TOTO ROZHODNUTIE:

Článok 1

1.   Množstvo kontrolovaných látok skupiny I(chlórofluórouhľovodíky 11, 12, 113, 114 a 115) s výhradou nariadenia (ES) č. 2037/2000, ktoré sa v roku 2006 môže v Spoločenstve používať na základné lekárske účely, predstavuje 539 000,00 kilogramov ODP (6).

2.   Množstvo kontrolovaných látok skupiny I (chlórofluórouhľovodíky 11, 12, 113, 114 a 115) a skupiny II (iné plne halogénované chlórofluórouhľovodíky) s výhradou nariadenia (ES) č. 2037/2000, ktoré sa môže v roku 2006 používať v Spoločenstve na základné laboratórne účely, predstavuje 256 761,86 kilogramov ODP.

3.   Množstvo kontrolovaných látok skupiny III (halóny) s výhradou nariadenia (ES) č. 2037/2000, ktoré sa môže v roku 2006 používať v Spoločenstve na základné lekárske účely, predstavuje 482,70 kilogramov ODP.

4.   Množstvo kontrolovaných látok skupiny IV (tetrachlórmetán) s výhradou nariadenia (ES) č. 2037/2000, ktoré sa môže v roku 2006 používať v Spoločenstve na základné laboratórne účely, predstavuje 149 641,536 kilogramov ODP.

5.   Množstvo kontrolovaných látok skupiny V (1,1,1-trichlóretán) s výhradou nariadenia (ES) č. 2037/2000, ktoré sa môže v roku 2006 používať v Európskej únii na základné laboratórne účely, predstavuje 754,00 kilogramov ODP.

6.   Množstvo kontrolovaných látok skupiny VI (metyl-bromid) s výhradou nariadenia (ES) č. 2037/2000, ktoré sa môže v roku 2006 používať v Spoločenstve na laboratórne a analytické účely, predstavuje 300,00 kilogramov ODP.

7.   Množstvo kontrolovaných látok skupiny VII (hydrobrómofluórokarbóny) s výhradou nariadenia (ES) č. 2037/2000, ktoré sa môže v roku 2006 používať v Spoločenstve na základné laboratórne účely, predstavuje 4,49 kilogramov ODP.

8.   Množstvo kontrolovaných látok skupiny IX (brómochlórometán) s výhradou nariadenia (ES) č. 2037/2000, ktoré sa môže v roku 2006 používať v Spoločenstve na základné laboratórne účely, predstavuje 13,308 kilogramov ODP.

Článok 2

Aerosólové dávkovače s obsahom chlórofluórouhľovodíkov uvedené v prílohe I sa neuvádzajú na trhy, pre ktoré príslušný orgán určil, že aerosólové dávkovače s obsahom chlórofluórouhľovodíkov na týchto trhoch nie sú základné.

Článok 3

Počas obdobia od 1. januára do 31. decembra 2006 sa uplatňujú tieto pravidlá:

1.

Kvóty pre chlórofluórouhľovodíky 11, 12, 113, 114 a 115 na základné lekárske účely sa prideľujú spoločnostiam uvedeným v prílohe II.

2.

Kvóty pre chlórofluórouhľovodíky 11, 12, 113, 114 a 115 a iné plne halogénované chlórofluórouhľovodíky na základné laboratórne účely sa prideľujú spoločnostiam uvedeným v prílohe III.

3.

Kvóty pre halóny na základné laboratórne účely sa prideľujú spoločnostiam uvedeným v prílohe IV.

4.

Kvóty pre tetrachlórmetán na základné laboratórne účely sa prideľujú spoločnostiam uvedeným v prílohe V.

5.

Kvóty pre 1,1,1-trichlóretán na základné laboratórne účely sa prideľujú spoločnostiam uvedeným v prílohe VI.

6.

Kvóty pre metyl-bromid na laboratórne a analytické kritické použitie sa prideľujú spoločnostiam uvedeným v prílohe VII.

7.

Kvóty pre hydrobrómofluórouhľovodíky na základné laboratórne účely sa prideľujú spoločnostiam uvedeným v prílohe VIII.

8.

Kvóty pre brómochlórmetán na základné laboratórne účely sa prideľujú spoločnostiam uvedeným v prílohe IX.

9.

Kvóty na základné použitie pre chlórofluórouhľovodíky 11, 12, 113, 114 a 115, iné plne halogénované chlórofluórouhľovodíky, tetrachlórmetán, 1,1,1,-trichlóretán, hydrobrómofluórouhľovodíky a brómochlórmetán je stanovené v prílohe X.

Článok 4

Toto rozhodnutie sa uplatňuje od 1. januára 2006 a stráca účinnosť 31. decembra 2006.

Článok 5

Toto rozhodnutie je určené týmto spoločnostiam:

 

3M Health Care Ltd

3M House Morley Street

Loughborough

Leicestershire LE11 1EP

United Kingdom

 

Bespak PLC

North Lynn Industrial Estate

King's Lynn

PE30 2JJ — Norfolk

United Kingdom

 

Boehringer Ingelheim GmbH

Binger Straße 173

D-55216 Ingelheim am Rhein

v mene Boehringer Ingelheim (Francúzsko)

 

Chiesi Farmaceutici SpA

Via Palermo, 26/A

I-43100 Parma

 

IVAX Ltd

Unit 301 Industrial Park

Waterford

Ireland

 

Laboratorio Aldo Union SA

Baronesa de Maldá, 73

Espluges de Llobregat

E-08950 Barcelona

 

SICOR SpA

Via Terrazzano, 77

I-20017 Rho (MI)

 

Valeas SpA Pharmaceuticals

Via Vallisneri, 10

I-20133 Milano

 

Valvole Aerosol Research Italiana (VARI)

Spa — LINDAL Group Italia

Via del Pino, 10

I-23854 Olginate (LC)

 

Acros Organics bvba

Janssen Pharmaceuticalaan 3o

B-2440 Geel

 

Airbus France

route de Bayonne 316

F-31300 Toulouse

 

Biosolove B.V.

Waalreseweg 17

5554 HA Valkenswaard

Nederland

 

Bie & Berntsen

Sandbækvej 7

DK-2610 Roedovre

 

Carlo Erba Reactifs-SDS

Z.I. de Valdonne, BP 4

F-13124 Peypin

 

CNRS — Groupe de Physique des Solides

Université Paris, 7 Denis Diderot & Paris

6 Pierre et Marie Curie

F-75251 Paris Cedex 5

 

Health Protection Inspectorate-Laboratories

Paldiski mnt 81

EE-10617 Tallinn

 

Honeywell Fluorine Products Europe

Kempenweg 90

P.O. Box 264

6000 AG Weert

Nederland

 

Honeywell Specialty Chemicals

Wunstorfer Straße 40

Postfach 100262

D-30918 Seelze

 

Ineos Fluor Ltd

PO Box 13, The Heath

Runcorn Cheshire WA7 4QF

United Kingdom

 

Institut Scientifique de Service Public (ISSeP)

Rue du Chéra, 200

B-4000 Liège

 

Katholieke Universiteit Leuven

Krakenstraat 3

B-3000 Leuven

 

LGC Promochem GmbH

Mercatorstraße 51

D-46485 Wesel

 

Mallinckrodt Baker BV

Teugseweg 20

7418 AM Deventer

Nederland

 

Merck KgaA

Frankfurter Straße 250

D-64271 Darmstadt

 

Mikro+Polo d.o.o.

Lackova 78

SLO-2000 Maribor

 

Ministry of Defense

Directorate Material RNL Navy

PO Box 2070

2500 ES The Hague

Nederland

 

Panreac Química SA

Riera de Sant Cugat 1

E-08110 Montcada I Reixac (Barcelona)

 

Sanolabor d.d.

Leskovškova 4

SLO-1000 Ljubljana

 

Sigma Aldrich Logistik GmbH

Riedstraße 2

D-89555 Steinheim

 

Sigma Aldrich Chimie SARL

80, rue de Luzais

L'isle-d'abeau Chesnes

F-38297 Saint-Quentin-Fallavier

 

Sigma Aldrich Company Ltd

The Old Brickyard

New Road Gillingham SP8 4XT

United Kingdom

 

Sigma Aldrich Laborchemikalien

Wunstorfer Straße 40

Postfach 100262

D-30918 Seelze

 

Sigma Aldrich Chemie GmbH

Riedstraße 2

D-89555 Steinheim

 

Tazzetti Fluids S.r.l.

Corso Europa, 600/a

I-10088 Volpiano (TO)

 

University of Technology Vienna

Institut of Industrial Electronics&Material Science

Gusshausstraße 27-29

A-1040 Wien

 

VWR I.S.A.S.

201, rue Carnot

F-94126 Fontenay-sous-Bois

 

YA-Kemia Oy — Sigma Aldrich Finland

Teerisuonkuja 4

FI-00700 Helsinki

V Bruseli 11. apríla 2006

Za Komisiu

Stavros DIMAS

člen Komisie


(1)  Ú. v. ES L 244, 29.9.2000, s. 1. Nariadenie naposledy zmenené a doplnené nariadením Komisie (ES) č. 29/2006 (Ú. v. EÚ L 6, 11.1.2006, s. 27).

(2)  www.unep.org/ozone/Information_for_the_Parties/3Bi_dec12-2-3.asp

(3)  Okrem Dánska.

(4)  Okrem Švédska.

(5)  Ú. v. EÚ C 168, 8.7.2005, s. 20.

(6)  Potenciál poškodenia ozónu.


PRÍLOHA I

Podľa odseku 3 rozhodnutia zmluvných strán Montrealského protokolu XII/2 z dvanásteho zasadnutia o opatreniach na zjednodušenie prechodu na aerosólové dávkovače bez obsahu freónov sa tieto krajiny rozhodli, že z dôvodu existencie vhodných aerosólových dávkovačov bez obsahu freónov nie je použitie freónov podľa protokolu viac „základné“ v súvislosti s týmito účinnými zložkami:

Tabuľka 1

Krajina

Bronchodilátory s krátkym účinkom na podávanie beta-agonistov

Salbutamol

Terbutalín

Fenoterol

Orciprenalín

Reproterol

Carbuterol

Hexoprenalín

Pirbuterol

Clenbuterol

Bitolterol

Procaterol

Rakúsko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Belgicko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Cyprus

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Česká republika

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Dánsko

X

 

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Estónsko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Fínsko

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Francúzsko

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nemecko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Grécko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Maďarsko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Írsko

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taliansko

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lotyšsko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Litva

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Luxembursko

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malta

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holandsko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Poľsko

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portugalsko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Nórsko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Slovenská republika

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Slovinsko

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Španielsko

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Švédsko

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spojené kráľovstvo

X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.unep.org/ozone/Information_for_the_Parties/3Bi_dec12-2-3.asp


Tabuľka 2

Krajina

Inhalované steroidy

Beklometaón

Dexametazón

Flunizolid

Flutikazón

Budezonid

Triamcinolón

Rakúsko

 

 

 

 

 

 

Belgicko

X

X

X

X

X

X

Cyprus

 

 

 

 

 

 

Česká republika

X

X

X

X

X

X

Dánsko

X

 

 

X

 

 

Estónsko

X

X

X

X

X

X

Fínsko

X

 

 

X

 

 

Francúzsko

X

 

 

X

 

 

Nemecko

X

X

X

X

X

X

Grécko

 

 

 

 

 

 

Maďarsko

X

X

X

X

X

X

Írsko

X

 

 

X

 

 

Taliansko

X

 

 

X

X

 

Lotyšsko

X

X

X

X

X

X

Litva

 

 

 

 

 

 

Luxembursko

 

 

 

 

 

 

Malta

 

 

 

X

X

 

Poľsko

 

 

 

 

 

 

Portugalsko

 

 

 

X

X

 

Holandsko

X

X

X

X

X

X

Nórsko

 

 

 

 

 

 

Slovenská republika

X

X

X

X

X

X

Slovinsko

X

X

X

X

X

X

Španielsko

X

 

 

X

 

 

Švédsko

X

X

X

X

 

X

Spojené kráľovstvo

 

 

 

X

 

 

Zdroj: www.unep.org/ozone/Information_for_the_Parties/3Bi_dec12-2-3.asp


Tabuľka 3

Krajina

Nesteroidné protizápalové látky

kyselina kromogliková

Nedrocromil

 

 

 

 

Rakúsko

 

 

 

 

 

 

Belgicko

X

X

 

 

 

 

Cyprus

 

 

 

 

 

 

Česká republika

X

X

 

 

 

 

Dánsko

X

X

 

 

 

 

Estónsko

X

X

 

 

 

 

Fínsko

X

X

 

 

 

 

Francúzsko

X

X

 

 

 

 

Nemecko

X

X

 

 

 

 

Grécko

X

X

 

 

 

 

Maďarsko

 

 

 

 

 

 

Írsko

 

 

 

 

 

 

Taliansko

 

 

 

 

 

 

Lotyšsko

X

X

 

 

 

 

Litva

 

 

 

 

 

 

Luxembursko

 

 

 

 

 

 

Malta

 

 

 

 

 

 

Poľsko

 

 

 

 

 

 

Portugalsko

X

 

 

 

 

 

Holandsko

X

X

 

 

 

 

Nórsko

 

 

 

 

 

 

Slovenská republika

X

X

 

 

 

 

Slovinsko

X

X

 

 

 

 

Španielsko

 

X

 

 

 

 

Švédsko

 

 

 

 

 

 

Spojené kráľovstvo

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.unep.org/ozone/Information_for_the_Parties/3Bi_dec12-2-3.asp


Tabuľka 4

Krajina

Anticholinergické bronchodilatanciá

Ipratropium bromid

Oxitropium bromid

 

 

 

 

Rakúsko

 

 

 

 

 

 

Belgicko

X

X

 

 

 

 

Cyprus

X

X

 

 

 

 

Česká republika

X

X

 

 

 

 

Dánsko

X

X

 

 

 

 

Estónsko

X

X

 

 

 

 

Fínsko

X

X

 

 

 

 

Francúzsko

 

 

 

 

 

 

Nemecko

X

X

 

 

 

 

Grécko

X

X

 

 

 

 

Maďarsko

X

X

 

 

 

 

Írsko

X

X

 

 

 

 

Taliansko

 

 

 

 

 

 

Lotyšsko

 

 

 

 

 

 

Litva

 

 

 

 

 

 

Luxembursko

 

 

 

 

 

 

Malta

X

X

 

 

 

 

Holandsko

X

X

 

 

 

 

Poľsko

 

 

 

 

 

 

Portugalsko

X

 

 

 

 

 

Nórsko

 

 

 

 

 

 

Slovenská republika

X

X

 

 

 

 

Slovinsko

 

 

 

 

 

 

Španielsko

X

X

 

 

 

 

Švédsko

X

X

 

 

 

 

Spojené kráľovstvo

X

X

 

 

 

 

Zdroj: www.unep.org/ozone/Information_for_the_Parties/3Bi_dec12-2-3.asp


Tabuľka 5

Krajina

Bronchodilátory s dlhodobým účinkom na podávanie beta-agonistov

Formoterol

Salmeterol

 

 

 

 

Rakúsko

 

 

 

 

 

 

Belgicko

 

 

 

 

 

 

Cyprus

 

 

 

 

 

 

Česká republika

 

 

 

 

 

 

Dánsko

 

 

 

 

 

 

Estónsko

 

 

 

 

 

 

Fínsko

 

 

 

 

 

 

Francúzsko

 

 

 

 

 

 

Nemecko

X

X

 

 

 

 

Grécko

 

 

 

 

 

 

Maďarsko

 

 

 

 

 

 

Írsko

 

 

 

 

 

 

Taliansko

X

 

 

 

 

 

Lotyšsko

 

 

 

 

 

 

Litva

 

 

 

 

 

 

Luxembursko

 

 

 

 

 

 

Malta

 

 

 

 

 

 

Holandsko

 

 

 

 

 

 

Poľsko

 

 

 

 

 

 

Portugalsko

 

 

 

 

 

 

Nórsko

 

 

 

 

 

 

Slovenská republika

 

 

 

 

 

 

Slovinsko

 

 

 

 

 

 

Španielsko

 

 

 

 

 

 

Švédsko

 

 

 

 

 

 

Spojené kráľovstvo

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.unep.org/ozone/Information_for_the_Parties/3Bi_dec12-2-3.asp


Tabuľka 6

Krajina

Kombinácie účinných zložiek v jednom aerosólovom dávkovači

Rakúsko

 

 

 

 

 

 

Belgicko

 

 

 

 

 

 

Cyprus

 

 

 

 

 

 

Česká republika

 

 

 

 

 

 

Dánsko

 

 

 

 

 

 

Estónsko

 

 

 

 

 

 

Fínsko

 

 

 

 

 

 

Francúzsko

 

 

 

 

 

 

Nemecko

X

 

 

 

 

 

Grécko

 

 

 

 

 

 

Maďarsko

 

 

 

 

 

 

Írsko

 

 

 

 

 

 

Taliansko

 

 

 

 

 

 

Lotyšsko

 

 

 

 

 

 

Litva

 

 

 

 

 

 

Luxembursko

 

 

 

 

 

 

Malta

 

 

 

 

 

 

Holandsko

 

 

 

 

 

 

Poľsko

 

 

 

 

 

 

Portugalsko

 

 

 

 

 

 

Nórsko

 

 

 

 

 

 

Slovenská republika

 

 

 

 

 

 

Slovinsko

 

 

 

 

 

 

Španielsko

 

 

 

 

 

 

Švédsko

 

 

 

 

 

 

Spojené kráľovstvo

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.unep.org/ozone/Information_for_the_Parties/3Bi_dec12-2-3.asp


PRÍLOHA II

ZÁKLADNÉ LEKÁRSKE ÚČELY

Kvóty kontrolovaných látok skupiny I, ktoré sa môžu používať pri výrobe aerosólových dávkovačov na liečbu astmy a iných chronických obštrukčných pľúcnych chorôb sa prideľujú:

 

3M Health Care (UK)

 

Bespak (UK)

 

Boehringer Ingelheim (DE) v mene Boehringer Ingelheim Francúzsko

 

Chiesi (IT)

 

IVAX (IE)

 

Lab Aldo-Union (ES)

 

Sicor (IT)

 

Valeas (IT)

 

V.A.R.I. (IT)


PRÍLOHA III

ZÁKLADNÉ LABORATÓRNE ÚČELY

Kvóty kontrolovaných látok skupín I a II, ktoré sa môžu používať na laboratórne a analytické účely, sa prideľujú:

 

Acros organics bvba (BE)

 

Bie & Berntsen (DK)

 

Biosolve (NL)

 

Carlo Erba Reactifs-SDS (FR)

 

CNRS — Groupe de Physique des Solides (FR)

 

Honeywell Fluorine Products Europe (NL)

 

Honeywell Specialty Chemicals (DE)

 

Ineos Fluor (UK)

 

Katholieke Universiteit Leuven (BE)

 

LGC Promochem (DE)

 

Mallinckrodt Baker (NL)

 

Merck KGaA (DE)

 

Mikro + Polo (SI)

 

Panreac Química (ES)

 

Sanolabor (SI)

 

Sigma Aldrich Chimie (FR)

 

Sigma Aldrich Company (UK)

 

Sigma Aldrich Logistik (DE)

 

Tazzetti Fluids (IT)

 

University of Technology Vienna (AT)


PRÍLOHA IV

ZÁKLADNÉ LABORATÓRNE ÚČELY

Kvóty kontrolovaných látok skupiny III, ktoré sa môžu používať na laboratórne a analytické účely, sa prideľujú:

 

Airbus France (FR)

 

Ineos Fluor (UK)

 

Ministry of Defense (NL)

 

Sigma Aldrich Chimie (FR)


PRÍLOHA V

ZÁKLADNÉ LABORATÓRNE ÚČELY

Kvóty kontrolovaných látok skupiny IV, ktoré sa môžu používať na laboratórne a analytické účely, sa prideľujú:

 

Acros Organics (BE)

 

Bie & Berntsen (DK)

 

Biosolve (NL)

 

Carlo Erba Reactifs-SDS (FR)

 

Health Protection Inspectorate-Laboratories (EE)

 

Institut Scientifique de Service Public (ISSeP) (BE)

 

Katholieke Universiteit Leuven (BE)

 

Mallinckrodt Baker (NL)

 

Merck KGaA (DE)

 

Mikro + Polo (SI)

 

Panreac Química (ES)

 

Sanolabor d.d. (SI)

 

Sigma Aldrich Chimie (FR)

 

Sigma Aldrich Company (UK)

 

Sigma Aldrich Laborchemikalien (DE)

 

Sigma Aldrich Logistik (DE)

 

VWR I.S.A.S. (FR)

 

YA-Kemia Oy (FI)


PRÍLOHA VI

ZÁKLADNÉ LABORATÓRNE ÚČELY

Kvóty kontrolovaných látok skupiny V, ktoré sa môžu používať na laboratórne a analytické účely, sa prideľujú:

 

Acros Organics (BE)

 

Bie & Berntsen (DK)

 

Katholieke Universiteit Leuven (BE)

 

Mallinckrodt Baker (NL)

 

Merck KGaA (DE)

 

Mikro + Polo (SI)

 

Panreac Química (ES)

 

Sanolabor d.d. (SI)

 

Sigma Aldrich Chimie (FR)

 

Sigma Aldrich Company (UK)

 

Sigma Aldrich Logistik (DE)

 

YA-Kemia Oy (FI)


PRÍLOHA VII

LABORATÓRNE A ANALYTICKÉ KRITICKÉ ÚČELY

Kvóty kontrolovaných látok skupiny VII, ktoré sa môžu používať na laboratórne a analytické kritické účely, sa prideľujú:

Sigma-Aldrich Chemie GmbH (DE)


PRÍLOHA VIII

ZÁKLADNÉ LABORATÓRNE ÚČELY

Kvóty kontrolovaných látok skupiny VII, ktoré sa môžu používať na laboratórne a analytické účely, sa prideľujú:

 

Ineos Fluor (UK)

 

Katholieke Universiteit Leuven (BE)

 

Sigma Aldrich Logistik (FR)

 

Sigma Aldrich Company (UK)


PRÍLOHA IX

ZÁKLADNÉ LABORATÓRNE ÚČELY

Kvóty kontrolovaných látok skupiny IX, ktoré sa môžu používať na laboratórne a analytické účely, sa prideľujú:

 

Ineos Fluor (UK)

 

Katholieke Universiteit Leuven (BE)

 

Sigma Aldrich Logistik (FR)

 

YA-Kemia Oy (FI)


PRÍLOHA X

[Táto príloha sa neuverejňuje, pretože obsahuje obchodné informácie dôverného charakteru.]


Top