Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32011D0831

    2011/831/ES: Padomes Lēmums ( 2011. gada 1. decembris ) par praktisko un procesuālo mehānismu, saskaņā ar ko Padome ieceļ četrus Eiropas žūrijas locekļus Eiropas Savienības rīcībai attiecībā uz Eiropas mantojuma zīmi

    OV L 330, 14.12.2011, p. 23–24 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (HR)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2011/831/oj

    14.12.2011   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 330/23


    PADOMES LĒMUMS

    (2011. gada 1. decembris)

    par praktisko un procesuālo mehānismu, saskaņā ar ko Padome ieceļ četrus Eiropas žūrijas locekļus Eiropas Savienības rīcībai attiecībā uz Eiropas mantojuma zīmi

    (2011/831/ES)

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Lēmumu Nr. 1194/2011/ES (2011. gada 16. novembris), ar ko izveido Eiropas Savienības rīcību attiecībā uz Eiropas mantojuma zīmi (1), un jo īpaši tā 8. pantu,

    tā kā:

    (1)

    Lēmuma Nr. 1194/2011/ES 8. pantā noteikts, ka tiek izveidota Eiropas neatkarīgo ekspertu žūrija (“Eiropas žūrija”) un ka šajā žūrijā ir trīspadsmit locekļi, kurus ieceļ Eiropas iestādes un struktūras, un no šiem locekļiem četri jāieceļ Padomei uz trīs gadu termiņu.

    (2)

    Katrai iestādei un struktūrai būtu jātiecas nodrošināt, lai to iecelto Eiropas žūrijas locekļu zināšanas būtu pēc iespējas papildinošākas.

    (3)

    Brīdī, kad tiek izsludināts kandidātu konkurss, dalībvalstis, kurām minētajā žūrijā jau ir viens vai vairāki eksperti, kurus iecēlusi cita iestāde vai struktūra, nevis Padome, tiek mudinātas, lemjot par savu dalību procesā, ņemt vērā mērķi Eiropas žūrijā palielināt ģeogrāfisko un dzimumu līdzsvaru.

    (4)

    Padomei ir lietderīgi pieņemt lēmumu par praktisko un procesuālo mehānismu, saskaņā ar ko tā ieceļ savus četrus Eiropas žūrijas locekļus.

    (5)

    Šim mehānismam vajadzētu būt taisnīgam, viegli īstenojamam, nediskriminējošam, pārredzamam, un tam būtu jācenšas nodrošināt, ka Eiropas žūrijā ieceltie locekļi pienācīgi pilda savus pienākumus.

    (6)

    Šos pasākumus nepieciešamības gadījumā vajadzētu pielāgot, ņemot vērā rezultātus, kas gūti, izvērtējot rīcību attiecībā uz Eiropas mantojuma zīmi, kā paredzēts Lēmuma Nr. 1194/2011/ES 18. pantā,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Padome pieņem lēmumu par četru Eiropas žūrijas locekļu iecelšanu saskaņā ar 2. pantā paredzēto praktisko un procesuālo mehānismu.

    2. pants

    1.   Dalībvalstis tiek aicinātas izvirzīt Eiropas žūrijas locekļu kandidātus. Dalībvalstu līdzdalība procesā ir brīvprātīga. Katrai dalībvalstij ir tiesības izvirzīt tikai vienu kandidātu. Lai nodrošinātu līdzsvarotu ģeogrāfisko pārstāvību, tās dalībvalstis, kuru ekspertus Padome ir iecēlusi uz iepriekšējo pilnvaru termiņu, nepiedalās konkursā.

    2.   Kandidātus izvirza, iesniedzot rakstisku pieteikumu, skaidri parādot, ka attiecīgais kandidāts ir neatkarīgs eksperts ar ievērojamu pieredzi un zināšanām jomās, uz kurām attiecas rīcības mērķi, un ir gatavs strādāt Eiropas žūrijā atbilstīgi pielikuma 1. daļā paredzētajām prasībām. Minētajos pieteikumos iekļauj arī pienācīgi parakstītu deklarāciju, kas izklāstīta pielikuma 2. daļā.

    3.   Pieteikumos katram kandidātam norādīta viena galvenā zināšanu kategorija no turpmāk minētajām:

    Eiropas vēsture un kultūras,

    izglītība un jaunatne,

    kultūras pārvaldība, tostarp mantojuma dimensija,

    komunikācijas un tūrisms.

    4.   Pieteikumi, kurus Padomes attiecīgā sagatavošanas struktūra atzinusi par derīgiem, piedalās izlozē, lai atlasītu vienu kandidātu katrā no 3. punktā minētajām četrām kategorijām. Pirmais katrā kategorijā izlozētais vārds tiek uzskatīts par atlasītu. Šo atlasi pēc tam apstiprina Padome.

    5.   Ja vienā vai vairākās kategorijās nav kandidātu, vienu vai vairākus papildu kandidātus izlozē no kategorijām, kurās ir visvairāk kandidātu. Ja attiecīgajā kategorijā ir tikai viens kandidāts, minēto kandidātu uzskata par atlasītu bez izlozes.

    6.   Ja Eiropas žūrijas loceklis nespēj pildīt savas pilnvaras, dalībvalsts, kura iecēlusi attiecīgo locekli, pēc iespējas ātrāk ieceļ aizstājēju. Šādu iecelšanu īsteno saskaņā ar pielikuma 1. un 2. daļā paredzētajām prasībām, un to piemēro minētā locekļa atlikušajam pilnvaru termiņam.

    3. pants

    Šis lēmums stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Briselē, 2011. gada 1. decembrī

    Padomes vārdā –

    priekšsēdētājs

    W. KOSINIAK-KAMYSZ


    (1)  OV L 303, 22.11.2011., 1. lpp.


    PIELIKUMS

    SARAKSTS AR PRASĪBĀM, KAS JĀPILDA KANDIDĀTIEM

    1.   DAĻA

    Katrā rakstiskā pieteikumā iekļauj:

    aprakstu par kandidāta izglītību, darba pieredzi un izciliem sasniegumiem, kas attiecas uz rīcības mērķiem un kritērijiem, kam jāatbilst objektiem,

    konkrētās zināšanu kategorijas izvēli, kam pievieno skaidrojumu, kāpēc izdarīta tāda izvēle.

    2.   DAĻA

    Katrā pieteikumā iekļauj šādu rakstisku deklarāciju:

    “Es apzinos:

    pienākumus, ko ietver šis amats, un spēju darbam Eiropas žūrijā veltīt pienācīgu skaitu darbdienu gadā,

    to, ka dalība Eiropas žūrijā nav goda amats un ka es saņemšu no Komisijas atalgojumu par šo darbu, kā arī ceļojuma un uzturēšanās izmaksu atlīdzinājumu,

    to, ka šie pienākumi prasa neatkarību un ka man katru gadu būs jāparaksta deklarācija, apliecinot, ka man nav pastāvošu vai iespējamu interešu konfliktu saskaņā ar 8. panta 5. punktu Lēmumā Nr. 1194/2011/ES.”


    Top