Agħżel il-karatteristiċi sperimentali li tixtieq tipprova

Dan id-dokument hu mislut mis-sit web tal-EUR-Lex

Dokument 62010CN0568

    Lieta C-568/10: Prasība, kas celta 2010. gada 6. decembrī — Eiropas Komisija/Austrijas Republika

    OV C 55, 19.2.2011, p. 19–19 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    19.2.2011   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 55/19


    Prasība, kas celta 2010. gada 6. decembrī — Eiropas Komisija/Austrijas Republika

    (Lieta C-568/10)

    2011/C 55/33

    Tiesvedības valoda — vācu

    Lietas dalībnieki

    Prasītāja: Eiropas Komisija (pārstāvji — Maria Condou-Durande un W. Bogensberger)

    Atbildētāja: Austrijas Republika

    Prasītājas prasījumi:

    atzīt, ka, ieviešot tiesisko regulējumu, atbilstoši kuram studentiem, kas ir trešo valstu pilsoņi, darba atļauju var izsniegt tikai tad, ja pirms tam ir tikusi pārbaudīta Austrijas darba tirgus situācija, lai pārliecinātos, ka amatu nevar ieņemt persona, kas reģistrējusies kā bezdarbnieks, Austrijas Republika nav izpildījusi Padomes 2004. gada 13. decembra Direktīvas 2004/114/EK par nosacījumiem attiecībā uz trešo valstu pilsoņu uzņemšanu studiju, skolēnu apmaiņas, prakses vai stažēšanās, nesaņemot atalgojumu, vai brīvprātīga darba nolūkā (1), 17. panta 1. punktā paredzētos pienākumus;

    piespriest Austrijas Republikai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

    Pamati un galvenie argumenti

    Komisija uzskata, ka ar Austrijas tiesisko regulējumu studentiem, kas ir trešo valstu pilsoņi, sistemātiski tiek liegta piekļuve darba tirgum, jo darba atļauja darbam vakantā amatā tiek izsniegta tikai tad, ja iepriekš ir ticis pārbaudīts, ka šo amatu nevar ieņemt persona, kas reģistrēta kā bezdarbnieks. Tādējādi šai personu grupai izdoto darba atļauju skaits esot ļoti zems. Tādējādi tikai 10 % trešo valstu studentiem, salīdzinājumā ar 70 % Austrijas studentiem, ir iespēja studiju izmaksas daļēji finansēt no ienākumiem par darbu.

    Austrijas Republika uzskata, ka šāds ierobežojums ir pamatots. Tā kā Austrijā augstskolas esot brīvi pieejamas un studiju maksa zema, tā esot iecienīta trešo valstu studentu vidū. Vājo vācu valodas zināšanu un profesionālās kvalifikācijas neesamības dēļ tie parasti varot atrast darbu zemu kvalificētās jomās un tādējādi pastiprināt šajā sektorā valdošo jau tā augsto bezdarba līmeni.


    (1)  OV L 375, 12. lpp.


    Fuq