Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52007AE0429

    Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Atzinums par tematu Priekšlikums Eiropas Parlamenta un Padomes regulai, ar ko konkurences noteikumus attiecina uz pārvadājumiem pa dzelzceļu, autoceļiem un iekšējiem ūdensceļiem COM(2006) 722 galīgā redakcija — 2006/0241 (COD)

    OV C 161, 13.7.2007, p. 100–100 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
    OV C 161, 13.7.2007, p. 32–32 (MT)

    13.7.2007   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 161/100


    Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Atzinums par tematu “Priekšlikums Eiropas Parlamenta un Padomes regulai, ar ko konkurences noteikumus attiecina uz pārvadājumiem pa dzelzceļu, autoceļiem un iekšējiem ūdensceļiem”

    COM(2006) 722 galīgā redakcija — 2006/0241 (COD)

    (2007/C 161/25)

    Padome saskaņā ar Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 171. panta 2. punktu 2006. gada 12. decembrī nolēma konsultēties ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteju par tematu

    Par komitejas dokumenta sagatavošanu atbildīgā Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētā nodaļa savu atzinumu pieņēma 2007. gada 21. februārī (ziņotājs — SIMONS kgs).

    Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja 434. plenārajā sesijā, kas notika 2007. gada 14. un 15. martā (15. martā sēdē), ar 81 balsi par un 1 atturoties, pieņēma šo atzinumu.

    1.   Ievads.

    1.1

    Veicinot Eiropas tuvināšanos iedzīvotājiem, Komisija lielu nozīmi piešķir Kopienas tiesību aktu vienkāršošanai un precizēšanai, lai tos padarītu pieejamākus vienkāršajiem iedzīvotājiem, tādējādi viņiem sniedzot jaunas iespējas un izdevību izmantot viņiem piešķirtās konkrētās tiesības. Šo mērķi nevar sasniegt, kamēr daudzie noteikumi, kas vairākas reizes un bieži vien būtiski tikuši grozīti, daļēji atrodami sākotnējā dokumentā, bet daļēji — vēlākajos lēmumos par tā grozījumiem. Lai iepazītos ar spēkā esošajiem noteikumiem, ir nepieciešams izskatīt daudzus dokumentus un salīdzināt dažādus lēmumus. Vairākkārt grozīto noteikumu kodifikācija ir nepieciešama arī tādēļ, lai Kopienas tiesības padarītu skaidras un pārskatāmas.

    1.2

    Skatāmā priekšlikuma mērķis ir veikt Padomes 1968. gada 19. jūlija Regulas (EEK) Nr. 1017/68, ar ko konkurences noteikumus attiecina uz pārvadājumiem pa dzelzceļu, autoceļiem un iekšzemes ūdensceļiem, kodifikāciju. Jaunā regula aizstās dažādos tajā ietvertos tiesību aktus; priekšlikums ļauj pilnībā saglabāt kodificēto tiesību aktu saturu, tos tikai apkopojot un ieviešot tādus formālus grozījumus, kas nepieciešami kodifikācijas veikšanai.

    2.   Piezīmes.

    2.1

    Lai gan priekšlikums pilnībā atbilst otrajā punktā paredzētajiem nosacījumiem, EESK uzskata par nepieciešamu steidzami izvērtēt, vai 5. panta 2. punkts pašreizējā redakcijā nav novecojis. Tajā paredzētais periods, kas ir “sešu mēnešu laikā no pievienošanās dienas”, norādītajām valstīm (Austrijai, Somijai, Zviedrijai, un desmit dalībvalstu grupai, kas pievienojās vēlāk) jau sen ir beidzies. Piektā panta 2. punktam būtu jēga tikai gadījumā, ja attiecīgie nolīgumi, lēmumi un savstarpēji pieņemtā prakse vēl tiktu izvērtētas vai apspriestas kādā ES iestādē, bet vispirms to vajadzētu noskaidrot.

    2.2

    Turklāt tādā gadījumā būtu jāizmanto burtisks Līguma 81. panta 1. punkta formulējums, jo 81. panta 1. punkts attiecināms tikai uz nolīgumiem “uzņēmumu starpā”, nevis visiem nolīgumiem, un tikai “uzņēmumu apvienību” lēmumiem, nevis visiem lēmumiem.

    2.3

    EESK izmanto šo izdevību, lai vēlreiz atgādinātu ES iestādēm, ka jūras transporta un iekšzemes ūdensceļu transporta apvienošana, nosaucot tos par “ūdensceļu transportu”, — kā tas ir darīts, veicot Baltās grāmatas par transportu vidusposma pārskatīšanu, Eiropas Komisijas tiesību aktu izstrādes un darba plānā 2007. gadam, Padomes prezidentvalsts Vācijas programmā, kā arī prezidentvalstu Vācijas, Portugāles un Slovēnijas daudzgadu programmā vai arī Eiropas Parlamentā notiekošajās diskusijās par Komisijas priekšlikumu par atbildību nelaimes gadījumos pasažieru pārvadājumos pa ūdensceļiem — var būt nopietnu politisku pārpratumu avots. Iekšzemes ūdensceļu un ūdens transporta līdzekļu tiesiskais regulējums pilnīgi atšķiras no tā, kas attiecas uz tuvsatiksmes un tālsatiksmes jūras transportu. Skatāmajā priekšlikumā norādīts atbilstošs tiesiskais pamats, kas līdz šim ir bijis viegli izmantojams politikā, piemēram, iekšzemes transporta politikā, ietverot dzelzceļa transportu, autoceļu transportu, iekšzemes kuģošanu, kā arī vairākveidu pārvadājumus.

    Briselē, 2007. gada 15. martā

    Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas

    priekšsēdētājs

    Dimitris DIMITRIADIS


    Top