Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32005D0383

2005/383/EB: 2005 m. gegužės 11 d. Komisijos sprendimas, dėl Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės įgaliojimų pratęsimo

OL L 127, 2005 5 20, p. 17–19 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document Date of entry into force unknown (pending notification) or not yet in force.

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2005/383/oj

20.5.2005   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 127/17


KOMISIJOS SPRENDIMAS

2005 m. gegužės 11 d.

dėl Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės įgaliojimų pratęsimo

(autentiškas tik tekstas prancūzų kalba)

(2005/383/EB)

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

kadangi:

(1)

1991 m. lapkričio mėn. Europos Komisija nusprendė Bendrijos mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros politikos sprendimų priėmimo proceso metu vadovautis etika, įkurdama Europos patarėjų grupę dėl etinių biotechnologijų padarinių.

(2)

1997 m. gruodžio 16 d. Komisija nusprendė Europos patarėjų grupę dėl etinių biotechnologijų padarinių pakeisti Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupe, išplečiant jos įgaliojimus visose mokslo ir technologijų taikymo srityse.

(3)

2001 m. kovo 26 d. Komisijos sprendimu Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės įgaliojimai buvo pratęsti bei šiek tiek pakeisti, siekiant geresnių Grupės darbo metodų.

(4)

Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupei reikalingi nauji darbo metodai, kad galėtų laiku reaguoti į spartesnę mokslo ir technologijų raidą, ir naujos žinios – kad aprėptų platesnį mokslo ir technologijų taikomųjų programų spektrą.

(5)

Komisijos komunikate dėl Komisijos naudojimosi ekspertų patarimais: principai ir gairės (KOM(2002) 713) numatoma, kad „atviri kvietimai yra ypač tinkami tada, kai sprendžiami opūs klausimai ir kai yra tikėtina, kad grupės dirbs nustatytą laiko tarpą“.

(6)

Dabartiniai Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės įgaliojimai baigiasi 2005 m. kovo 25 d., todėl toliau pateiktas sprendimas pakeičia įgaliojimus, išdėstytus 2001 m. kovo 26 d. Komunikato Komisijai priede (K(2001) 691),

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Komisija priėmė sprendimą pratęsti Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės įgaliojimus ketverių metų laikotarpiui.

2 straipsnis

Misija

Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės užduotis yra patarti Komisijai mokslo etikos ir naujų technologijų klausimais Komisijos prašymu arba pačios Grupės iniciatyva. Parlamentas ir Taryba gali atkreipti Komisijos dėmesį į jų manymu etikos atžvilgiu svarbius klausimus. Jeigu Grupė savo nuomonę turi pateikti Komisijai, ši nustato jos pateikimo terminą.

3 straipsnis

Sudėtis – Kandidatūrų iškėlimas – Paskyrimas

1.   Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės narius skiria Komisijos pirmininkas.

2.   Laikomasi šių taisyklių:

Nariai yra skiriami ad personam. Nariai dirba kaip individualūs asmenys ir pataria Komisijai nepriklausomai nuo išorės įtakos. Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupė yra nepriklausoma, pliuralistinė ir daugiadisciplininė.

Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupę sudaro iki 15 narių.

Kiekvienas Grupės narys yra skiriamas ketverių metų kadencijai. Kadencija gali būti pratęsiama daugiausia du kartus.

Prie grupės darbo efektyviai nebegalintys prisidėti arba atsistatydinę nariai yra keičiami pavaduojančiu nariu iš atsarginio sąrašo iki jų įgaliojimų pabaigos, kaip yra numatyta 3.1 straipsnyje.

Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės narių kandidatūros yra iškeliamos ir atranka yra vykdoma remiantis atviru kvietimu pareikšti suinteresuotumą. Kitais kanalais gauti prašymai atrankos metu taip pat apsvarstomi.

Narių sąrašą Komisija skelbia Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

4 straipsnis

Veikla

1.   Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės nariai kadencijos laikotarpiui išrenka pirmininką ir vicepirmininką.

2.   Grupės darbo programą (taip pat etikos peržiūrą, kurią pasiūlo Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupė pasinaudodama iniciatyvos teise – žr. 2 straipsnį) tvirtina Komisijos pirmininkas. Komisijos Europos politinių patarėjų biuras, glaudžiai bendradarbiaudamas su Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės pirmininku, organizuoja Grupės ir jos sekretoriato darbą.

3.   Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės posėdžiai yra uždari. Ne posėdžių metu Grupė gali aptarinėti savo darbą su atitinkamais Komisijos departamentais arba kviesti NVO atstovus ar organizacijas apsikeisti nuomonėmis. Atitinkamos Komisijos tarnybos yra supažindinamos su Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės darbotvarke.

4.   Grupės susitikimai vyksta Komisijos būstinėje laikantis Komisijos nustatytos tvarkos ir grafiko. Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės susitikimai vyksta mažiausiai šešis kartus per 12 mėnesių laikotarpį ir sudaro apie 12 darbo dienų per metus. Nariai turėtų dalyvauti bent keturiuose susitikimuose per metus.

5.   Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupė, rengdama nuomones ir neviršydama šiems veiksmams skirtų išteklių ribų:

gali kviesti kompetetingus ekspertus konsultacijoms, jei tai yra naudinga ir (arba) būtina grupės veiklai vykdyti,

gali inicijuoti tyrimus būtinai mokslinei ir techninei informacijai rinkti,

gali sudaryti darbo grupes konkretiems klausimams svarstyti,

organizuoja viešas diskusijas, siekiant skatinti dialogą su visuomene ir didinti kiekvienos parengtos nuomonės skaidrumą,

artimai bendradarbiauja su Komisijos departamentais, susijusiais su grupės nagrinėjamu klausimu,

gali užmegzti artimus ryšius su įvairių Europos Sąjungos etikos organizacijų ar šalių kandidačių atstovais.

6.   Kiekviena nuomonė skelbiama nedelsiant po jos priėmimo. Jeigu nuomonei nėra pritariama vienbalsiai, kartu yra pateikiama ir skirtinga nuomonė. Jei vykdant veiklą reikalingas greitesnis atsakymas konkrečiu klausimu, Grupė parengia trumpą pareiškimą ir, jei reikia, atlieka išsamų tyrimą, taip pat užtikrindama, kad būtų laikomasi skaidrumo principo, kaip ir rengiant bet kokią nuomonę. Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės nuomonėse visada nurodomos pačios šiuolaikiškiausios technologijos, egzistuojančios nuomonės rengimo metu. Jei būtina, Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupė nuomones gali atnaujinti.

7.   Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupė nustato savo darbo tvarkos taisykles.

8.   Prieš baigiantis narių kadencijai, Grupės pirmininkas parengia ataskaitą apie Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės veiklą. Ataskaita yra skelbiama.

5 straipsnis

Susitikimų išlaidos

Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės susitikimų kelionių ir pragyvenimo išlaidas Komisija dengia laikydamasi nustatytų taisyklių.

6 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis sprendimas bus paskelbtas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir įsigalios naujųjų Europos mokslo etikos ir naujų technologijų grupės narių kandidatūrų paskelbimo dieną.

Priimta Briuselyje, 2005 m. gegužės 11 d.

Komisijos vardu

José Manuel BARROSO

Pirmininkas


Top