Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32001D0503

    2001 m. birželio 22 d. Komisijos sprendimas dėl su Pasirengimo narystei struktūrinės politikos instrumento (ISPA) parama susijusių informacijos ir viešumo priemonių, kurias turi vykdyti valstybės gavėjos

    OL L 182, 2001 7 5, p. 58–61 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2001/503/oj

    32001D0503



    Oficialusis leidinys L 182 , 05/07/2001 p. 0058 - 0061


    Komisijos sprendimas

    2001 m. birželio 22 d.

    dėl su Pasirengimo narystei struktūrinės politikos instrumento (ISPA) parama susijusių informacijos ir viešumo priemonių, kurias turi vykdyti valstybės gavėjos

    (2001/503/EB)

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 1999 m. birželio 21 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1267/1999, nustatantį struktūrinės pasirengimo stojimui politikos instrumentą [1], ypač į jo 13 straipsnio 2 dalį,

    kadangi:

    (1) Reglamento (EB) Nr. 1267/1999 13 straipsnio 1 dalyje reikalaujama, kad finansinės paramos, teikiamos pagal Pasirengimo narystei struktūrinės politikos instrumentą, valstybės gavėjos užtikrintų, kad priemonei būtų suteiktas atitinkamas viešumas, siekiant:

    a) supažindinti plačiąją visuomenę su tuo, kaip Bendrija prisidėjo prie priemonių įgyvendinimo;

    b) supažindinti galimus gavėjus ir profesines organizacijas su priemonių teikiamomis galimybėmis.

    (2) Reglamento (EB) Nr. 1267/1999 13 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad valstybės gavėjos visų pirma užtikrina, kad būtų įrengti aiškiai matomi reklaminiai skydai, kuriuose būtų Bendrijos logotipas bei nurodyta, kad Bendrija bendrai finansuoja šias priemones, o Bendrijos institucijų atstovai deramai dalyvauja itin svarbiuose viešuosiuose veiksmuose, susijusiuose su Bendrijos pagal ISPA teikiama parama.

    (3) Reglamento (EB) Nr. 1267/1999 13 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad valstybės gavėjos kasmet Komisijai praneša apie informacijos ir viešumo priemonių iniciatyvas, kurių buvo imtasi.

    (4) Reglamento (EB) Nr. 1267/1999 13 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad Komisija priima išsamias informacijos ir viešumo priemonėms taikomas taisykles.

    (5) Dėl išsamių informacijos ir viešumo priemonėms taikomų taisyklių buvo tartasi su Reglamento (EB) Nr. 1267/1999 13 straipsnio 2 dalyje nurodytu Komitetu – ISPA vadybos komitetu. Šiame sprendime numatytos priemonės atitinka šio Komiteto nuomonę,

    NUSPRENDĖ:

    1 straipsnis

    Su pagal Pasirengimo narystei struktūrinės politikos instrumentą, numatytą Reglamentu (EB) Nr. 1267/1999, teikiama parama susijusiai informacijai ir viešumui taikomos išsamios taisyklės yra apibrėžtos priede.

    2 straipsnis

    Šis sprendimas įsigalioja trečią dieną nuo jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

    Priimta Briuselyje, 2001 m. birželio 22 d.

    Komisijos vardu

    Michel Barnier

    Komisijos narys

    [1] OL L 161, 1999 6 26, p. 73.

    --------------------------------------------------

    PRIEDAS

    INFORMACIJOS IR VIEŠUMO REIKALAVIMAI

    Išsamios su pagal Pasirengimo narystei struktūrinės politikos instrumentą teikiama parama susijusių informacijos ir viešumo priemonių taisyklės

    1. UŽDAVINIAI IR TAIKYMO SRITIS

    Informacijos apie ISPA paramą ir jos viešumo priemonėmis siekiama:

    - didinti visuomenės informuotumą ir Europos bendrijos veiksmų skaidrumą,

    - informuoti galimus gavėjus ir profesines organizacijas apie ISPA galimybes.

    Informacijos ir viešumo reikalavimas taikomas visoms priemonėms, kurioms pagal ISPA teikiama finansinė parama.

    Informacijos ir viešumo priemonių tikslas – apie ISPA siūlomas galimybes informuoti plačiąją visuomenę bei galimus ir galutinius gavėjus, įskaitant:

    - regionines, vietos ir kitas viešąsias institucijas,

    - ekonominius ir socialinius partnerius,

    - nevyriausybines organizacijas,

    - projektų vykdytojus ir rėmėjus,

    - kitas suinteresuotas šalis.

    2. BENDRIEJI PRINCIPAI

    Už ISPA projekto įgyvendinimą atsakinga institucija (toliau – "atsakinga institucija") yra atskaitinga už visas vietoje vykdomas viešumo priemones. Viešumo priemonės įgyvendinamos bendradarbiaujant su Komisijos departamentais, kurie informuojami apie priemones, kurių buvo imtasi šiuo tikslu.

    Atsakinga institucija imasi visų tinkamų administravimo veiksmų, siekdama užtikrinti, kad šios priemonės būtų veiksmingai taikomos, ir bendradarbiauti su Komisijos departamentais.

    Informacijos ir viešumo priemonių imamasi tinkamu metu, po to, kai priimamas sprendimas dėl ISPA paramos. Komisija pasilieka teisę inicijuoti ISPA paramos sumažinimo, sustabdymo ar atšaukimo procedūrą, jei valstybė gavėja nevykdo šiame sprendime nustatytų pareigų. Minėtais atvejais taikoma ISPA finansavimo memorandumo, sudaryto su kiekviena valstybė gavėja, III.I priedo VIII skirsnyje numatyta procedūra.

    3. INFORMACIJOS IR VIEŠUMO VEIKSMŲ GAIRĖS

    Neatsižvelgiant į išsamias 4 punkte nustatytas taisykles, visoms informacijos ir viešumo priemonėms taikomi šie principai.

    3.1. Žiniasklaida

    Atsakinga institucija tinkamiausiu būdu praneša žiniasklaidai apie ISPA bendrai finansuojamus veiksmus. Šioje informacijoje pakankamai atspindimas Europos bendrijos indėlis.

    Šiuo tikslu, oficialiai pradedant projektus bei vykdant svarbius jų įgyvendinimo etapus, taikomos informacijos priemonės, visų pirma per regioninę žiniasklaidą (spaudą, radiją ir televiziją). Atitinkamose valstybėse gavėjose turi būti užtikrintas tinkamas bendradarbiavimas su Komisijos delegacijomis.

    3.2. Informavimo renginiai

    Informavimo renginių, tokių kaip konferencijos, seminarai, mugės ir parodos, susijusios su ISPA iš dalies finansuotų projektų įgyvendinimu, organizatoriai aiškiai nurodo Europos bendrijos dalyvavimą. Turėtų būti pasinaudota galimybe posėdžių salėse iškabinti Europos bendrijos vėliavą, o dokumentus pažymėti Europos bendrijos emblema. Jei būtina, Komisijos delegacijos padeda valstybėse gavėjose rengti ir įgyvendinti minėtus renginius.

    3.3. Informacinė medžiaga

    Leidinių (tokių kaip brošiūros ir informaciniai lankstinukai) apie projektus ar panašių priemonių viršelyje, jei ant jo yra nacionalinė, regioninė arba vietos emblema, turėtų būti aiškiai matoma Europos bendrijos emblema.

    Jei leidinys turi pratarmę, ji turėtų būti pasirašyta atsakingo valstybės gavėjos asmens ir Komisijos vardu atsakingo Komisijos nario ar paskirto atstovo, siekiant užtikrinti, kad Europos bendrijos dalyvavimas būtų aiškiai nurodytas. Minėtuose leidiniuose nurodoma už suinteresuotų šalių informavimą atsakinga institucija.

    Pirma nurodyti principai taip pat taikomi vaizdo bei garso ir Interneto svetainės medžiagai.

    4. VALSTYBĖS GAVĖJOS PAREIGOS

    Informacijai ir viešumui taikomas aiškus atsakingos institucijos bendradarbiaujant su Komisija projekto trukmei nustatytas priemonių kompleksas. Valstybės gavėjos užtikrina, kad Komisijos atstovai, įskaitant jos delegacijas, būtų deramai įtraukti į daugumą svarbių su ISPA susijusių viešųjų veiksmų.

    Įgyvendinusi projektą, siekdama nurodyti ISPA dalyvavimą minėtame projekte, atsakinga institucija imasi šių priemonių.

    a) Su projektu susijusi informacija

    Siekiant informuoti plačiąją visuomenę apie Europos bendrijos paramą, suteiktą pagal ISPA, imamasi informacijos ir viešumo vietoje priemonių. Atsakinga institucija turėtų paskelbti projektų turinį tinkamiausia forma bei užtikrinti, kad minėti dokumentai būtų išplatinti vietos, regioninei žiniasklaidai, ir sudaryti galimybę juos gauti suinteresuotoms šalims. Priemones vietoje turėtų sudaryti:

    - projektų vykdymo vietose įrengti reklaminiai skydai,

    - nuolatinės plačiajai visuomenei prieinamų infrastruktūros objektų atminimo lentos,

    įrengiami vadovaujantis specialiomis išsamiai toliau aprašytomis informacijos projektų vykdymo vietoje priemonėmis.

    b) Bendroji su ISPA susijusi informacija

    Be a punkto nuostatų, nacionalinis ISPA koordinatorius reguliariai rengia bendrąją informaciją apie šaliai skirtą ISPA paramą, atkreipdamas dėmesį į projektų įgyvendinimą ir pasiektus rezultatus. Ši bendroji informacija turėtų būti rengiama ne mažiau kaip kartą per metus ir pateikiama Komisijai metinėje ataskaitoje. Ši informacija pateikiama bendro pobūdžio brošiūrų, profesionalios garso ir vaizdo medžiagos (pvz., vaizdo klipų) ir tinkamo lygio naujienų konferencijų forma. Rengiant šią informaciją, projektai sugrupuojami pagal pobūdį, o (arba) pagrindinis dėmesys skiriamas tam tikriems projektams. Ši informacija turėtų būti pateikiama nacionalinėms, regioninėms televizijos ir radijo stotims, Komisijai, o esant poreikiui, ir kitoms suinteresuotoms šalims, nurodytoms 1 punkte.

    5. MONITORINGO KOMITETŲ DARBAS

    - Komisija atstovai monitoringo komitetuose, bendradarbiaudami su nacionaliniu ISPA koordinatoriumi, užtikrina, kad būtų laikomasi priimtų nuostatų dėl viešumo, visų pirma nuostatų dėl reklaminių skydų ir atminimo lentų (žr. toliau aprašytas specialias priemones),

    - Atsakinga institucija monitoringo komitetų pirmininkui pateikia informaciją apie viešumo priemones ir tinkamus įrodymus, tokius kaip fotografijos. Minėtos medžiagos kopijos nusiunčiamos Komisijai,

    - Komitetų pirmininkas Komisijai pateikia visą informaciją, į kurią reikia atsižvelgti jos metinėje ataskaitoje,

    - Minitoringo komitetai užtikrina, kad būtų pateikiama reikiama informacija apie jų darbą. Šiuo tikslu, kiekvienas monitoringo komitetas reikiamu laikomu dažnumu praneša žiniasklaidai apie projekto (-ų), už kurį (-iuos) jis yra atsakingas, pažangą. Pirmininkas yra atsakingas už ryšius su žiniasklaida, o Komisijos atstovas jam padeda,

    - Bendradarbiaujant su Komisija ir jos delegacijomis valstybėse gavėjose, imamasi tinkamų priemonių, rengiant svarbius renginius, tokius kaip aukšto lygio susitikimai ar inauguracijos.

    6. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

    Komisija gali inicijuoti konkrečias papildomas priemones, kurias laiko tinkamomis po aptarimo su nacionaliniu ISPA koordinatoriumi ir atsakinga institucija.

    Atsakinga institucija bet kuriuo atveju gali vykdyti papildomas priemones. Ji tariasi su Komisija ir informuoja ją apie iniciatyvas, kurių imasi, kad Komisija galėtų tinkamai dalyvauti jas įgyvendinant.

    Siekiant palengvinti šių nuostatų įgyvendinimą, Komisija gali suteikti tinkamą paramą ir pateikti gaires.

    Specialios priemonės, susijusios su reklaminiais skydais ir atminimo lentomis

    Siekiant užtikrinti ISPA projektų matomumą, valstybės gavėjos užtikrina, kad būtų laikomasi toliau pateiktų informacijos ir viešumo priemonių.

    1. REKLAMINIAI SKYDAI

    Reklaminiai skydai įrengiami ISPA remiamų projektų vykdymo vietose. Minėtuose reklaminiuose skyduose numatoma vieta, skirta nurodyti apie Europos bendrijos dalyvavimą.

    Reklaminiai skydai turi būti projekto mastą atitinkančio dydžio.

    Europos bendrijai skirta reklaminio skydo dalis turi atitikti šiuos kriterijus:

    - ji turi sudaryti ne mažiau kaip 50 % bendro reklaminio skydo ploto,

    - joje turi būti standartizuota Europos bendrijos emblema ir toliau nurodytame pavyzdyje pateiktas tekstas.

    Jei atsakinga institucija neįrengia reklaminio skydo, kuriame skelbiama apie jos pačios dalyvavimą finansuojant projektą, apie Europos bendrijos paramą turi būti skelbiama specialiame reklaminiame skyde. Tokiais atvejais pirma nurodytos nuostatos dėl Europos bendrijos dalies taikomos lygiai taip pat.

    Reklaminiai skydai nuimami nė vėliau kaip po šešių mėnesių po darbų pabaigos, o vietoj jų vadovaujantis 2 punkto nuostatomis įrengiama atminimo lenta.

    2. ATMINIMO LENTOS

    Nuolatinės atminimo lentos įrengiamos plačiajai visuomenei prieinamose vietose. Be Europos bendrijos emblemos, minėtose lentose turi būti paminėtas Europos bendrijos indėlis į projektą.

    Toliau pateiktu tekstu turėtų būti remiamasi kaip reikalaujamo turinio pavyzdžiu:

    "Šį projektą bendrai finansavo Europos bendrija, kurios indėlis sudarė … %. Baigus projektą… (nurodyti metus), bendra projekto kaina sudarė… (nacionaline valiuta), o bendras Europos bendrijos indėlis sudarė… (nacionaline valiuta)."

    +++++ TIFF +++++

    --------------------------------------------------

    Top