Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32011D0831

2011/831/EU: A Tanács határozata ( 2011. december 1. ) az Európai Örökség címre irányuló európai uniós fellépés európai testülete négy tagjának a Tanács általi kinevezésére vonatkozó gyakorlati és eljárási szabályokról

HL L 330., 2011.12.14, p. 23–24 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

A dokumentum különkiadás(ok)ban jelent meg. (HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2011/831/oj

14.12.2011   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 330/23


A TANÁCS HATÁROZATA

(2011. december 1.)

az Európai Örökség címre irányuló európai uniós fellépés európai testülete négy tagjának a Tanács általi kinevezésére vonatkozó gyakorlati és eljárási szabályokról

(2011/831/EU)

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre,

tekintettel az Európai Örökség címre irányuló európai uniós fellépés létrehozásáról szóló, 2011. november 16-i 1194/2011/EU európai parlamenti és tanácsi határozatra (1) és különösen annak 8. cikkére,

mivel:

(1)

Az 1194/2011/EU határozat 8. cikke úgy rendelkezik, hogy létre kell hozni egy független szakértőkből álló európai testületet (a továbbiakban: európai testület), amely az európai intézmények és szervek által kinevezett tizenhárom tagból áll, akik közül négy főt a Tanács nevez ki hároméves időtartamra.

(2)

Az egyes intézmények és szervek törekednek arra, hogy az európai testület általuk kinevezett tagjainak szaktudása a lehető legnagyobb mértékben kiegészítse egymást.

(3)

Az európai testület leendő tagjára vonatkozó jelöltek pályáztatásakor tanácsos, hogy azok a tagállamok, amelyeknek már van egy vagy több szakértője ebben a testületben, akiket a Tanácstól eltérő intézmény vagy szerv nevezett ki, az eljárásban való részvételükről szóló döntés meghozatalakor vegyék figyelembe a földrajzi és a nemi egyensúly javításának a szükségességét az európai testületen belül.

(4)

A Tanács számára helyénvaló határozni az európai testületnek a Tanács által kinevezendő négy tagjának kinevezésére vonatkozó gyakorlati és eljárási szabályokról.

(5)

E szabályoknak méltányosaknak, könnyen végrehajthatóknak, megkülönböztetéstől menteseknek és átláthatóknak kell lenniük, továbbá e szabályok révén annak biztosítására kell törekedni, hogy az európai testületbe kinevezett tagok megfelelő módon ellássák a feladataikat.

(6)

E szabályokat az 1194/2011/EU határozat 18. cikkében az Európai Örökség címmel kapcsolatos fellépések tekintetében előírt értékelések eredményei alapján szükség esetén módosítani kell,

ELFOGADTA A KÖVETKEZŐ HATÁROZATOT:

1. cikk

A Tanács a 2. cikkben meghatározott gyakorlati és eljárási szabályokkal összhangban határoz az európai testület négy tagjának a kinevezéséről.

2. cikk

(1)   A tagállamokat felhívják az európai testület leendő tagjára vonatkozó jelöltek pályáztatására. A tagállamok önkéntes alapon vesznek részt a pályáztatásban. Minden tagállam csak egy jelölt állítására jogosult. A kiegyensúlyozott földrajzi képviselet kritériumának érvényesítése érdekében azok a tagállamok, amelyekből a testület előző hivatali idejére a Tanács szakértőt nevezett ki, nem állíthatnak jelöltet.

(2)   A jelöléssel kapcsolatos beadványokat írásban kell benyújtani. Ezekben a beadványokban egyértelműen alá kell támasztani, hogy az adott jelölt független szakértő, és megfelelő tapasztalattal és szakértelemmel rendelkezik a fellépés célkitűzéseihez kapcsolódó területeken, és kötelezi magát, hogy a melléklet 1. részében meghatározott követelményeknek megfelelően vesz részt az európai testület munkájában. A beadványokban szerepelnie kell a melléklet 2. részében foglaltak szerinti, megfelelően aláírt nyilatkozatnak is.

(3)   A beadványokban meg kell jelölni, hogy az adott jelölt az alábbi fő kategóriák közül melyikben rendelkezik szakmai jártassággal:

európai történelem és kultúra,

oktatás és ifjúságügy,

kulturális menedzselés, beleértve az örökséggel kapcsolatos kérdéseket is,

kommunikáció és turizmus.

(4)   A Tanács megfelelő előkészítő szerve által elfogadott beadványok sorsoláson vesznek részt, amelynek célja, hogy a (3) bekezdésben említett négy kategória mindegyikébe egy-egy jelöltet válasszanak. Kiválasztott jelöltnek azt a személyt kell tekinteni, akinek a nevét az adott kategóriában elsőként húzzák ki. A Tanács ezt követően jóváhagyja ezt a kiválasztást.

(5)   Amennyiben egy vagy több kategóriában nincsenek jelöltek, a legtöbb jelölttel rendelkező kategóriából egy vagy több további jelöltet kell kisorsolni. Amennyiben egy adott kategóriában csak egy jelöltet állítottak, akkor azt a jelöltet sorsolás nélkül kiválasztottnak kell tekinteni.

(6)   Amennyiben az európai testület valamely tagja nem képes teljesíteni a megbízatását, az érintett tagot kinevező tagállam a lehető legrövidebb időn belül új tagot nevez ki. Az új tag kinevezése a hivatali idő hátralévő részére történik, a melléklet 1. és 2. részében megállapított követelmények teljesítésével.

3. cikk

Ez a határozat az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetésének napján lép hatályba.

Kelt Brüsszelben, 2011. december 1-jén.

a Tanács részéről

az elnök

W. KOSINIAK-KAMYSZ


(1)  HL L 303., 2011.11.22., 1. o.


MELLÉKLET

A JELÖLTEK ÁLTAL TELJESÍTENDŐ KÖVETELMÉNYEK JEGYZÉKE

1.   RÉSZ

Minden írásos pályázatnak az alábbiakat kell tartalmaznia:

a jelölt végzettségének, szakmai tapasztalatainak és a fellépés célkitűzései tekintetében releváns kiemelkedő eredményeinek, továbbá a helyszínek által teljesítendő kritériumoknak a leírása,

egy konkrét szakmai kategória megválasztása, és annak kifejtése, hogy a jelölt miért az adott szakmai kategóriát választotta.

2.   RÉSZ

Minden pályázatban szerepelnie kell az alábbi írásos nyilatkozatnak:

„Tudatában vagyok annak,

hogy az általam betöltendő pozícióból adódó feladatok mit követelnek, és módomban áll, hogy évente megfelelő számú munkanapot fordítsak az európai testületben való munkámra,

hogy az európai testületi tagságom nem tiszteletbeli megbízatás: ezért a munkáért a Bizottság illetményt fog fizetni számomra, és fedezni fogja az utazási és a szállásköltségeimet,

hogy a feladataim végzése függetlenséget igényel, és évente nyilatkozatot kell majd tennem, amelyben megerősítem, hogy az 1194/2011/EU határozat 8. cikkének (5) bekezdésével összhangban az esetemben nem áll fenn tényleges vagy lehetséges összeférhetetlenség.”


Top