Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32019R0363

A Bizottság (EU) 2019/363 végrehajtási rendelete (2018. december 13.) az (EU) 2015/2365 európai parlamenti és tanácsi rendeletnek megfelelően az értékpapír-finanszírozási ügyletekkel kapcsolatban a kereskedési adattárak felé teljesítendő adatszolgáltatás formátumára és gyakoriságára vonatkozó végrehajtás-technikai standardok megállapításáról, valamint az 1247/2012/EU bizottsági végrehajtási rendeletnek a származtatott ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatáshoz használandó kódok tekintetében történő módosításáról (EGT-vonatkozású szöveg.)

C/2018/7658

HL L 81., 2019.3.22, p. 85–124 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 22/03/2019

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2019/363/oj

22.3.2019   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 81/85


A BIZOTTSÁG (EU) 2019/363 VÉGREHAJTÁSI RENDELETE

(2018. december 13.)

az (EU) 2015/2365 európai parlamenti és tanácsi rendeletnek megfelelően az értékpapír-finanszírozási ügyletekkel kapcsolatban a kereskedési adattárak felé teljesítendő adatszolgáltatás formátumára és gyakoriságára vonatkozó végrehajtás-technikai standardok megállapításáról, valamint az 1247/2012/EU bizottsági végrehajtási rendeletnek a származtatott ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatáshoz használandó kódok tekintetében történő módosításáról

(EGT-vonatkozású szöveg)

AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG,

tekintettel az értékpapír-finanszírozási ügyletek és az újrafelhasználás átláthatóságáról, valamint a 648/2012/EU rendelet módosításáról szóló, 2015. november 25-i (EU) 2015/2365 európai parlamenti és tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 4. cikke (10) bekezdésére,

tekintettel a tőzsdén kívüli származtatott ügyletekről, a központi szerződő felekről és a kereskedési adattárakról szóló, 2012. július 4-i 648/2012/EU európai parlamenti és tanácsi rendeletre (2) és különösen annak 9. cikke (6) bekezdésére,

mivel:

(1)

Az értékpapír-finanszírozási ügyletek szerződő felei által a kereskedési adattáraknak vagy az Európai Értékpapírpiaci Hatóságnak (ESMA) szolgáltatandó adatokat összehangolt formátumban kell benyújtani az adatok összegyűjtésének, valamint az adattárak közötti összesítésének és összehasonlításának megkönnyítése céljából. Az adatszolgáltató szerződő felek költségeinek minimalizálása érdekében az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatás formátumának lehetőség szerint összhangban kell lennie a 648/2012/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet 9. cikkében a származtatott ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatás tekintetében előírt formátummal. E rendelet ezért előírja az egyes bejelentendő mezők formátumát és a pénzügyi ágazatban széles körben használt ISO-szabványokra való hivatkozással egységesíti a jelentést.

(2)

A globális jogalany-azonosító (LEI) rendszer már teljeskörűen működik és az értékpapír-finanszírozási ügyletek valamennyi szerződő felének kizárólag ezt a rendszert kell használnia a jogalanyok adatszolgáltatás során történő azonosítására. Ahhoz, hogy a szerződő felek hatékonyan tudják használni a LEI-rendszert, biztosítaniuk kell a jogalany-azonosító kódjukhoz kapcsolódó referenciaadatoknak az akkreditált LEI-kibocsátó (helyi operatív egység) feltételeinek megfelelő megújítását. Folyamatban van a globális LEI-rendszer kiterjesztése a jogalanyok fióktelepeinek azonosítására. Addig, amíg nem fejeződik be a rendszer kiterjesztése, és nem tekinthető megfelelőnek az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatás céljából, továbbá a rendelet megfelelő módosításáig az értékpapír-finanszírozási ügyletek szerződő fél fióktelepén keresztül történő megkötése esetén a szóban forgó fióktelep azonosításához annak az országnak az ISO-kódját kell használni, ahol a fióktelep található.

(3)

Folyik az értékpapír-finanszírozási ügyletek azonosítását szolgáló globális egyedi ügyletazonosító (UTI) rendszer kidolgozása is. Addig, amíg nem fejeződik be a globális egyedi ügyletazonosító rendszer létrehozása és nem tekinthető megfelelőnek az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatás céljából, továbbá a rendelet megfelelő módosításáig az értékpapír-finanszírozási ügyletek azonosításához a szerződő felek által elfogadott egyedi ügyletazonosítót kell használni.

(4)

Az 1247/2012/EU bizottsági végrehajtási rendelet (3) 4a. cikke tartalmazza a származtatott ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatás tekintetében az egyedi ügyletazonosító generálásáért felelős jogalany meghatározását célzó azon eljárást, amelyet akkor kell alkalmazni, ha a felek nem állapodtak meg arról, hogy melyik jogalany felelős az UTI generálásáért. A származtatott ügyletekre és az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatás közötti összhang biztosítása érdekében hasonló eljárást kell megállapítani az értékpapír-finanszírozási ügyletekről adatot szolgáltató szerződő felek számára is.

(5)

Jelenleg nincs egységes piaci gyakorlat az értékpapír-finanszírozási ügyletekben a szerződő fél minőségének meghatározására. Ezért különös szabályokat kell megállapítani annak érdekében, hogy az értékpapír-finanszírozási ügyletekben pontosan és következetesen azonosítani lehessen a biztosíték fogadóját és a biztosíték nyújtóját.

(6)

Egyetlen értékpapír-finanszírozási ügylettel összefüggésben – például a szóban forgó ügylet több egymást követő módosítása esetén – többször is sor kerülhet adatszolgáltatásra. Annak biztosításához, hogy az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó egyes adatszolgáltatások és az értékpapír-finanszírozási ügylet egészében helyesen értelmezhető legyen, az adatszolgáltatást a bejelentett események bekövetkeztének megfelelő időbeli sorrendben kell teljesíteni.

(7)

Bizonyos értékek módosítására, és mindenekelőtt a biztosítékértékre, a nyújtott vagy kapott letétre, valamint a biztosíték újrafelhasználására vonatkozó adatszolgáltatás terhének csökkentése érdekében a szóban forgó – a nap végi helyzetnek megfelelő –adatokat csak akkor kell bejelenteni, ha azok eltérnek az előzőleg megadott adatoktól.

(8)

Az értékpapírügylethez kapcsolódó fennálló hitelek nap végi helyzet szerinti adatait a bázispénznemben lévő nettó készpénzterhelés esetén kell bejelenteni, vagy akkor, ha a szerződő fél rövid piaci értéke pozitív.

(9)

A kölcsönbe adott vagy kölcsönbe vett értékpapírok piaci értékét a nap végén fennálló helyzetnek megfelelően kell bejelenteni. Hasonlóan, a szerződő félnek a nap végén fennálló helyzetnek megfelelően kell bejelentenie a biztosíték piaci értékét.

(10)

E rendelet alapját az ESMA által az európai felügyeleti hatóság (Európai Értékpapírpiaci Hatóság) létrehozásáról szóló, 2010. november 24-i 1095/2010/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet (4) 15. cikkében meghatározott eljárás szerint a Bizottsághoz benyújtott végrehajtás-technikai standardtervezetek képezik.

(11)

Az ESMA nyilvános konzultációt folytatott e végrehajtás-technikai standardtervezetekről, elemezte az esetleges kapcsolódó költségeket és hasznot, és kikérte az 1095/2010/EU rendelet 37. cikke alapján létrehozott Értékpapírpiaci Érdekképviseleti Csoport véleményét.

(12)

Ahogy az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatás esetében is, a származtatott ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatáshoz használt egyes azonosítók és kódok kidolgozása jelenleg van folyamatban. Addig, amíg ezek az azonosítók és kódok nem állnak rendelkezésre, és nem tekinthetők megfelelőnek az adatszolgáltatás céljából, továbbá az 1247/2012/EU végrehajtási rendelet megfelelő módosításáig az említett rendelet az ISO 10692 szabvány szerinti CFI-kód használatát írja elő azon származtatott ügyletek besorolására, amelyek esetében nem áll rendelkezésre az ISO 6166 szabvány szerinti ISIN kód vagy az AII kód, továbbá a származtatott ügyletre vonatkozó adatszolgáltatás azonosításához előírja a szerződő felek által elfogadott egyedi ügyletazonosító használatát. A származtatott ügyletekkel kapcsolatos adatszolgáltatásra alkalmazandó követelmények módosítására vonatkozó megfelelő eljárás jogbiztonságának, valamint a származtatott ügyletekre és az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatás szükséges mértékű összhangjának biztosítása érdekében indokolt, hogy az 1247/2012/EU végrehajtási rendelet csak a szóban forgó adatszolgáltatásra jelenleg alkalmazandó követelményekre hivatkozzon.

(13)

Az 1247/2012/EU végrehajtási rendeletet ezért ennek megfelelően módosítani kell,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

Az értékpapír-finanszírozási ügyletekkel kapcsolatos adatszolgáltatásra vonatkozó adatstandardok és formátumok

Az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó, az (EU) 2015/2365 rendelet 4. cikkének (1) bekezdése szerinti adatszolgáltatást az I. melléklet 1–5. táblázatában meghatározott előírásoknak és formátumoknak megfelelően kell teljesíteni. A szóban forgó adatszolgáltatást egységes elektronikus és gép által olvasható formában, általános XML-formátumú, az ISO 20022 szabvány szerint kidolgozott sablonfájlban kell rendelkezésre bocsátani.

2. cikk

Szerződő felek és egyéb szervezetek azonosítása

(1)   Az 1. cikkben említett adatszolgáltatáshoz az ISO 17442 szabvány szerinti jogalany-azonosító kódot (LEI) kell használni a következők azonosításához:

a)

jogalany kedvezményezett;

b)

bróker jogalany;

c)

a 648/2012/EU rendelet szerint engedélyezett központi szerződő fél;

d)

klíringtag;

e)

kölcsönnyújtó ügynök;

f)

központi értéktár résztvevője;

g)

jogalany szerződő fél;

h)

háromszereplős szolgáltatást nyújtó ügynök;

i)

a jelentést benyújtó szervezet;

j)

értékpapír-finanszírozási ügylet keretében kölcsönbe adott, kölcsönbe vett vagy biztosítékként nyújtott értékpapír kibocsátója.

(2)   Az értékpapír-finanszírozási ügylet szerződő fele biztosítja az ISO 17442 szabvány szerinti jogalany-azonosító kódjához kapcsolódó referenciaadatoknak a globális LEI-rendszer akkreditált helyi operatív egységeinek feltételeivel összhangban történő megújítását.

(3)   Amennyiben az értékpapír-finanszírozási ügylet megkötésére szerződő fél fióktelepén keresztül kerül sor, az 1. cikkben említett adatszolgáltatás során az I. melléklet 1. táblázatának 7. mezőjében és 8. mezőjében meghatározott kódot kell használnia a szerződő fél fióktelepének azonosításához.

3. cikk

Egyedi ügyletazonosító

(1)   Az adatszolgáltatást a szerződő felek által elfogadott, az I. melléklet 2. táblázatának 1. mezőjében meghatározott formátumnak megfelelő egyedi ügyletazonosítóval (UTI) kell azonosítani.

(2)   Amennyiben a szerződő felek nem tudnak megállapodni arról, hogy melyik szervezet felelős az adatszolgáltatáshoz hozzárendelendő egyedi ügyletazonosító generálásáért, a szerződő feleknek a következők szerint kell meghatározniuk az egyedi ügyletazonosító generálásáért felelős szervezetet:

a)

központilag végrehajtott és elszámolt értékpapír-finanszírozási ügylet esetében az egyedi ügyletazonosítót a központi szerződő fél generálja a klíringtag számára az elszámoláskor. A klíringtagnak egy másik egyedi ügyletazonosítót kell generálnia szerződő fele számára;

b)

központilag végrehajtott, de nem központilag elszámolt értékpapír-finanszírozási ügylet esetében az egyedi ügyletazonosítót a végrehajtás szerinti kereskedési helyszín generálja tagja számára;

c)

központilag visszaigazolt és elszámolt értékpapír-finanszírozási ügylet esetében az egyedi ügyletazonosítót a központi szerződő fél generálja a klíringtag számára az elszámoláskor. A klíringtagnak egy másik egyedi ügyletazonosítót kell generálnia szerződő fele számára;

d)

az elektronikus úton központilag visszaigazolt, de nem központilag elszámolt értékpapír-finanszírozási ügylet esetében az egyedi ügyletazonosítót az ügyletet visszaigazoló platformnak kell generálnia a visszaigazoláskor;

e)

az a)–d) pontban említettektől eltérő valamennyi értékpapír-finanszírozási ügylet esetén a következő alkalmazandó:

i)

pénzügyi szerződő fél és nem pénzügyi szerződő fél között kötött értékpapír-finanszírozási ügylet esetében a pénzügyi szerződő fél generálja az egyedi ügyletazonosítót;

ii)

az i. pontban említettektől eltérő valamennyi értékpapír-kölcsönzési vagy értékpapír-kölcsönvételi ügylet esetében az egyedi ügyletazonosítót a 4. cikkben említett biztosítéknyújtó generálja;

iii)

az i. és a ii. alpontban említettektől eltérő valamennyi értékpapír-finanszírozási ügylet esetében az egyedi ügyletazonosítót a 4. cikkben említett biztosítékfogadó generálja.

(3)   Az egyedi ügyletazonosítót generáló szerződő fél megfelelő időben közli ezt az egyedi ügyletazonosítót a másik szerződő féllel, hogy az utóbbi teljesíteni tudja adatszolgáltatási kötelezettségét.

4. cikk

A szerződő fél minősége

(1)   Az értékpapír-finanszírozási ügylettel összefüggésben a szerződő fél I. melléklet 1. táblázatának 9. mezőjében említett minőségét a (2)–(4) bekezdésnek megfelelően kell meghatározni.

(2)   Repoügyletek, vétel-eladás ügyletek (buy-sell back) vagy eladás-visszavásárlás (sell-buy back) ügyletek esetében azt a szerződő felet, amely az ügylet nyitó vagy spot szakaszában értékpapírt, árut, illetve értékpapír vagy áru tulajdonjogához kapcsolódó garantált jogokat vásárol és kötelezettséget vállal arra, hogy azokat az ügylet záró vagy határidős szakaszában egy jövőbeli időpontban, meghatározott áron eladja, az I. melléklet 1. táblázatának 9. mezőjében a biztosíték fogadójaként kell azonosítani. A szóban forgó értékpapírt, árut, illetve garantált jogokat eladó szerződő felet az I. melléklet 1. táblázatának 9. mezőjében a biztosíték nyújtójaként kell azonosítani.

(3)   Értékpapír vagy áru kölcsönbe vétele, illetőleg kölcsönbe adása esetén azt a szerződő felet, amely kölcsönadja az értékpapírt vagy árut, azzal a feltétellel, hogy a kölcsönvevő jövőbeli időpontban, vagy az átadó kérésére egyenértékű értékpapírokat vagy árut szolgáltat vissza, az I. melléklet 1. táblázatának 9. mezőjében a biztosíték fogadójaként kell azonosítani. Azt a szerződő felet, amely kölcsönveszi a szóban forgó értékpapírt vagy árut, az I. melléklet 1. táblázatának 9. mezőjében a biztosíték nyújtójaként kell azonosítani.

(4)   Értékpapírügylethez kapcsolódó hitelek esetében a hitelfelvevőt, vagyis azt a szerződő felet, amely a biztosítékért cserébe hitelt kap, az I. melléklet 1. táblázatának 9. mezőjében a biztosíték nyújtójaként kell azonosítani. A hitelezőt, vagyis azt a szerződő felet, amely a biztosítékért cserébe hitelt nyújt, az I. melléklet 1. táblázatának 9. mezőjében a biztosíték fogadójaként kell azonosítani.

5. cikk

Az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó adatszolgáltatás gyakorisága

(1)   Az (EU) 2019/356 felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet (5) 1. cikke (2) bekezdésében meghatározott, az értékpapír-finanszírozási ügyletek részleteire vonatkozó valamennyi adatszolgáltatást a bejelentett események bekövetkeztének időrendi sorrendjében kell teljesíteni.

(2)   Az értékpapírügylethez kapcsolódó hitel szerződő fele az értékpapírügylethez kapcsolódó fennálló hitel adatait a nap végi helyzetnek megfelelően bejelenti, amennyiben bázispénznemben lévő nettó készpénzterhelésről van szó, illetőleg a szerződő fél rövid piaci értéke pozitív.

(3)   A fennálló értékpapír-finanszírozási ügyletek szerződő fele az I. melléklet 2. táblázatának 75–94. mezőjében szereplő biztosítéki adatokhoz kapcsolódó részletek változásait „Biztosíték aktualizálása” intézkedéstípusként jelenti be. A szerződő fél a szóban forgó módosított adatokat minden egyes nap végén bejelenti a fennálló helyzetnek megfelelően, az értékpapír-finanszírozási ügylet lezárásának bejelentéséig, vagy az értékpapír-finanszírozási ügylet „Hiba” intézkedéstípussal való bejelentéséig, illetőleg az értékpapír-finanszírozási ügylet lejárati időpontjának eléréséig, attól függően, hogy melyik a korábbi időpont.

(4)   Egy fennálló értékpapír-finanszírozási ügylet szerződő fele a kölcsönbe adott vagy vett értékpapírok I. melléklet 2. táblázatának 57. mezőjében szereplő nap végi piaci értékének változását „Értékelés aktualizálása” intézkedéstípusként jelenti be. A szerződő fél a megváltozott piaci értéket minden egyes nap végén bejelenti a fennálló helyzetnek megfelelően az értékpapír-finanszírozási ügylet lezárásának bejelentéséig, vagy az értékpapír-finanszírozási ügylet „Hiba” intézkedéstípussal történő bejelentéséig, illetőleg az értékpapír-finanszírozási ügylet lejárati időpontjának eléréséig.

(5)   A szerződő fél az I. melléklet 3. táblázatának 8–19. mezőjében szereplő, az elszámolt értékpapír-finanszírozási ügyletekhez kapcsolódóan nyújtott vagy kapott letét nap végi teljes összegének változását „Letét aktualizálása” intézkedéstípusként jelenti be, miután először bejelentette a nyújtott vagy kapott letét teljes összegét „Új” intézkedéstípusként.

(6)   A szerződő fél az I. melléklet 4. táblázatának 8–14. mezőjében feltüntetett újrafelhasznált biztosíték, az újrabefektetett pénzeszköz és a finanszírozási források értékének változását a nap végén fennálló helyzetnek megfelelően „Újrafelhasználás frissítése” intézkedéstípusként jelenti be, miután „Új” intézkedéstípusként bejelentette a megfelelő értékeket.

6. cikk

Az 1247/2012/EU végrehajtási rendelet módosítása

Az 1247/2012/EU végrehajtási rendelet a következőképpen módosul:

1.

A 4. cikk a következőképpen módosul:

a)

a (7) bekezdés helyébe a következő szöveg lép:

„A származtatott terméket a melléklet 2. táblázatának 4. mezőjében a pénzügyi instrumentumok besorolásához használt, az ISO 10692 szabvány szerinti kóddal (CFI) kell besorolni.”;

b)

a (8) és a (9) bekezdést el kell hagyni.

2.

A 4a. cikk (1) bekezdésének helyébe a következő szöveg lép:

„(1)   Az adatszolgáltatást a szerződő felek által elfogadott egyedi ügyletazonosítóval kell azonosítani.”;

3.

A rendelet mellékletét az e rendelet II. mellékletében levő szöveg váltja fel.

7. cikk

Hatálybalépés

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, 2018. december 13-án.

a Bizottság részéről

az elnök

Jean-Claude JUNCKER


(1)  HL L 337., 2015.12.23., 1. o.

(2)  HL L 201., 2012.7.27., 1. o.

(3)  A Bizottság 1247/2012/EU végrehajtási rendelete (2012. december 19.) a tőzsdén kívüli származtatott ügyletekről, a központi szerződő felekről és a kereskedési adattárakról szóló 648/2012/EU európai parlamenti és tanácsi rendeletnek megfelelően a kereskedési adattáraknak benyújtandó kereskedési jelentések formátumára és gyakoriságára vonatkozó végrehajtási technikai standardok meghatározásáról (HL L 352., 2012.12.21., 20. o.)

(4)  HL L 331., 2010.12.15., 84. o.

(5)  A Bizottság (EU) 2019/356 felhatalmazáson alapuló rendelete (2018. december 13.) az (EU) 2015/2365 európai parlamenti és tanácsi rendeletnek az értékpapír-finanszírozási ügyletekkel kapcsolatos, kereskedési adattárak számára szolgáltatandó adatok meghatározására vonatkozó szabályozástechnikai standardok tekintetében történő kiegészítéséről (lásd e Hivatalos Lap 1. oldalát).


I. MELLÉKLET

Az értékpapír-finanszírozási ügyletekre vonatkozó, az (EU) 2015/2365 rendelet 4. cikkének (1) és (5) bekezdésében meghatározott adatszolgáltatáshoz használandó formátumok

1. táblázat

A szerződő fél adatai

Szám

Mező

Formátum

1

Az adatszolgáltatás időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum és az egyeztetett világidő (UTC) szerinti időformátum, vagyis ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ

2

Az adatszolgáltatást végző szervezet

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

3

Adatszolgáltató szerződő fél

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

4

Az adatszolgáltató szerződő fél jellege

„F” = pénzügyi szerződő fél

„N” = nem pénzügyi szerződő fél

5

Az adatszolgáltató szerződő fél ágazata

Taxonómia pénzügyi szerződő felek esetén:

„CDTI” – a 2013/36/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (1) vagy az 1024/2013/EU tanácsi rendelettel (2) összhangban engedélyezett hitelintézet, vagy olyan harmadik országbeli szervezet, amelyet az említett jogalkotási aktussal összhangban kellene engedélyezni vagy nyilvántartásba venni

„INVF” – a 2014/65/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (3) összhangban engedélyezett befektetési vállalkozás, vagy olyan harmadik országbeli szervezet, amelyet az említett jogalkotási aktussal összhangban kellene engedélyezni vagy nyilvántartásba venni

„INUN” – a 2009/138/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (4) (Szolvencia II.) összhangban engedélyezett biztosító, vagy olyan harmadik országbeli szervezet, amelyet az említett jogalkotási aktussal összhangban kellene engedélyezni vagy nyilvántartásba venni

„AIFD” – a 2011/61/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (5) összhangban engedélyezett vagy nyilvántartásba vett alternatívbefektetésialap-kezelők (ABAK) által kezelt alternatív befektetési alap (ABA), vagy olyan harmadik országbeli szervezet, amelyet az említett jogalkotási aktussal összhangban kellene engedélyezni vagy nyilvántartásba venni

„ORPI” – a 2003/41/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (6) összhangban engedélyezett vagy nyilvántartásba vett, foglalkoztatói nyugellátást szolgáltató intézmény, vagy olyan harmadik országbeli szervezet, amelyet az említett jogalkotási aktussal összhangban kellene engedélyezni vagy nyilvántartásba venni

„CCPS” – a 648/2012/EU európai parlamenti és tanácsi rendelettel (7) összhangban engedélyezett központi szerződő fél, vagy olyan harmadik országbeli szervezet, amelyet az említett jogalkotási aktussal összhangban kellene engedélyezni vagy nyilvántartásba venni

„REIN” – a Szolvencia II. irányelvvel összhangban engedélyezett viszontbiztosító, vagy olyan harmadik országbeli szervezet, amelyet az említett jogalkotási aktussal összhangban kellene engedélyezni vagy nyilvántartásba venni

„CSDS” – a 909/2014/EU európai parlamenti és tanácsi rendelettel (8) összhangban engedélyezett központi értéktár, vagy olyan harmadik országbeli szervezet, amelyet az említett jogalkotási aktussal összhangban kellene engedélyezni vagy nyilvántartásba venni

„UCIT” – a 2009/65/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (9) összhangban engedélyezett átruházható értékpapírokkal foglalkozó kollektív befektetési vállalkozás (ÁÉKBV) és alapkezelő társasága, vagy olyan harmadik országbeli szervezet, amelyet az említett jogalkotási aktussal összhangban kellene engedélyezni vagy nyilvántartásba venni

Taxonómia nem pénzügyi szerződő felek esetén. A következő kategóriák megfelelnek az 1893/2006/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletben (10) meghatározott statisztikai osztályozási rendszer (NACE) fő szakaszainak

„A” – Mezőgazdaság, erdőgazdálkodás, halászat

„B” – Bányászat, kőfejtés

„C” – Feldolgozóipar

„D” – Villamosenergia-, gáz-, gőz-, légkondicionálás-ellátás

„E” – Vízellátás, szennyvízgyűjtés és -kezelés, hulladékgazdálkodás és kármentesítés

„F” – Építőipar

„G” – Nagy- és kiskereskedelem; gépjárművek és motorkerékpárok javítása

„H” – Fuvarozás és raktározás

„I” – Szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás

„J” – Információ, kommunikáció

„K” – Pénzügyi és biztosítói tevékenységek

„L” – Ingatlanügyletek

„M” – Szakmai, tudományos és műszaki tevékenység

„N” – Adminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenység

„O” – Közigazgatás, védelem; kötelező társadalombiztosítás

„P” – Oktatás

„Q” – Humán egészségügyi és szociális ellátási tevékenységek

„R” – Művészet, szórakoztatás, szabadidő

„S” – Egyéb szolgáltatási tevékenységek

„T” – Háztartás munkaadói tevékenysége; termék előállítása, szolgáltatás végzése saját fogyasztásra

„U” –Területen kívüli szervezetek, testületek

6

További ágazati besorolás

„ETFT” – ETF (tőzsdén kereskedett alap)

„MMFT” – PPA (pénzpiaci alap)

„REIT” – REIT (szabályozott ingatlanbefektetési társaság)

„OTHR” – Egyéb

7

Az adatszolgáltató szerződő fél fióktelepe

Az ISO 3166-1 alpha-2 szabvány szerinti kétbetűs országkód

8

A másik szerződő fél fióktelepe

Az ISO 3166-1 alpha-2 szabvány szerinti kétbetűs országkód.

9

A szerződő fél minősége

„TAKE” – a biztosíték fogadója

„GIVE” – a biztosíték nyújtója

10

Az adatszolgáltatásért felelős szervezet

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

11

Másik szerződő fél

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

Ügyfélkód (legfeljebb 50 alfanumerikus karakter).

12

A másik szerződő fél országa

Az ISO 3166-1 alpha-2 szabvány szerinti kétbetűs országkód.

13

Kedvezményezett

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

Ügyfélkód (legfeljebb 50 alfanumerikus karakter).

14

Háromszereplős szolgáltatást nyújtó ügynök

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

15

Bróker

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

16

Klíringtag

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

17

Központi értéktár résztvevője vagy közvetett résztvevője

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

18

Kölcsönnyújtó ügynök

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).


2. táblázat

Hitel- és biztosítéki adatok

Szám

Mező

Formátum

1

Egyedi ügyletazonosító (UTI)

Legfeljebb 52 alfanumerikus karakterből álló kód, beleértve négy speciális karaktert:

Az azonosító csak nagybetűs alfabetikus karaktereket tartalmazhat A–Z-ig bezárólag, és számjegyeket 0–9-ig bezárólag.

2

Az adatszolgáltatás azonosító száma

Legfeljebb 52 alfanumerikus karakterből álló kód, beleértve négy speciális karaktert:

Az azonosító csak nagybetűs alfabetikus karaktereket tartalmazhat A–Z-ig bezárólag, és számjegyeket 0–9-ig bezárólag.

3

Esemény dátuma

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

4

Az értékpapír-finanszírozási ügylet típusa

„SLEB” – értékpapír vagy áru kölcsönbe adása és értékpapír vagy áru kölcsönbe vétele

„SBSC” – vétel-eladás ügylet (buy-sell back) és eladás-visszavásárlás ügylet (sell-buy back)

„REPO” – repoügylet

„MGLD” – értékpapírügylethez kapcsolódó hitel

5

Elszámolva

„igaz”

„hamis”

6

Az elszámolás időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum és UTC időformátum, vagyis ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ

7

Központi szerződő fél

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

8

Kereskedési helyszín

Az ISO 10383 szabvány szerinti, 4 alfanumerikus karakterből álló piacazonosító kód (MIC).

Amennyiben egy kereskedési helyszín esetében a MIC szegmentált, ezt a szegmentált kódot kell használni.

9

Keretmegállapodás típusa

„MRAA” – MRA

„GMRA” – GMRA

„MSLA” – MSLA

„GMSL” – GMSLA

„ISDA” – ISDA

„DERP” – Deutscher Rahmenvertrag für Wertpapierpensionsgeschäfte

„CNBR” – China Bond Repurchase Master Agreement,

„KRRA” – Korea Financial Investment Association (KOFIA) Standard Repurchase Agreement

„CARA” – Investment Industry Regulatory Organization of Canada (IIROC) Repurchase/Reverse Repurchase Transaction Agreement

„FRFB” – Convention-Cadre Relative aux Operations de Pensions Livrees,

„CHRA” –Swiss Master Repurchase Agreement

„DEMA” – German Master Agreement

„JPBR” – Japanese Master Agreement on the Transaction with Repurchase Agreement of the Bonds

„ESRA” – Contrato Marco de compraventa y Reporto de valores

„OSLA” – Overseas Securities Lending Agreement (OSLA)

„MEFI” – Master Equity and Fixed Interest Stock Lending Agreement (MEFISLA)

„GESL” – Gilt Edged Stock Lending Agreement (GESLA)

„KRSL” – Korean Securities Lending Agreement (KOSLA)

„DERD” – Deutscher Rahmenvertrag für Wertpapierdarlehen

„AUSL” – Australian Masters Securities Lending Agreement (AMSLA)

„JPBL” – Japanese Master Agreement on Lending Transaction of Bonds

„JPSL” – Japanese Master Agreement on the Borrowing and Lending Transactions of Share Certificates

„BIAG” – kétoldalú megállapodás

„CSDA” – kétoldalú megállapodás központi értéktárak között

Vagy „OTHR”, ha a fenti lista nem tartalmazza a keretmegállapodás típusát.

10

Egyéb keretmegállapodás-típus

Legfeljebb 50 alfanumerikus karakter.

11

Keretmegállapodás verziója

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátum ÉÉÉÉ formátumban

12

A végrehajtás időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum és UTC időformátum, vagyis ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ

13

Értéknap (kezdőnap)

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

14

Lejárat napja (zárónap)

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

15

A lezárás napja

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

16

Minimális felmondási idő

Legfeljebb 3 számot tartalmazó mező

17

Visszavonhatóság legkorábbi időpontja

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

18

Általános biztosítékra utaló mutató

„SPEC” – egyedi biztosíték

„GENE” – általános biztosíték

19

Értékalapú teljesítés (Delivery By Value) mutatója

„igaz”

„hamis”

20

Biztosíték nyújtásának módja

„TTCA” – tulajdonjog-átruházásos biztosítéki megállapodás

„SICA” – értékpapírokból álló pénzügyi biztosítékról szóló megállapodás

„SIUR” – értékpapírokból álló pénzügyi biztosítékról szóló megállapodás rendelkezési joggal

21

Nyílt végű

„igaz”

„hamis”

22

A lezárás választhatósága

„EGRN” – megújuló (evergreen)

„ETSB” – meghosszabbítható

„NOAP” – nem alkalmazandó

Értékpapírügylethez kapcsolódó hitel esetében a hitel minden egyes pénzneme tekintetében újra meg kell adni a 23–34. mezőben felsorolt attribútumokat.

23

Rögzített kamatláb

Legfeljebb 11 numerikus karakter, legfeljebb 10 tizedesjeggyel együtt, százalékban kifejezve, ahol 100 a 100 %.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

24

Kamatnapszámítási szabály

A kamatnapszámítási szabályra vonatkozó kód:

„A001” – IC30360ISDAor30360AmericanBasicRule

„A002” – IC30365

„A003” – IC30Actual

„A004” – Actual360

„A005” – Actual365Fixed

„A006” – ActualActualICMA

„A007” – IC30E360orEuroBondBasismodel1

„A008” - ActualActualISDA

„A009” – Actual365LorActuActubasisRule

„A010” – ActualActualAFB

„A011” – IC30360ICMAor30360basicrule

„A012” – IC30E2360orEurobondbasismodel2

„A013” – IC30E3360orEurobondbasismodel3

„A014” – Actual365NL

Vagy legfeljebb 35 alfanumerikus karakter – ha a fenti lista nem tartalmazza a kamatnapszámítási szabályt.

25

Változó kamatláb

A változó kamatláb indexére vonatkozó kód

„EONA” – EONIA

„EONS” – EONIA SWAP

„EURI” – EURIBOR

„EUUS” – EURODOLLAR

„EUCH” – EuroSwiss

„GCFR” – GCF REPO

„ISDA” – ISDAFIX

„LIBI” – LIBID

„LIBO” – LIBOR

„MAAA” – Muni AAA

„PFAN” – Pfandbriefe

„TIBO” – TIBOR

„STBO” – STIBOR

„BBSW” – BBSW

„JIBA” – JIBAR

„BUBO” – BUBOR

„CDOR” – CDOR

„CIBO” – CIBOR

„MOSP” – MOSPRIM

„NIBO” – NIBOR

„PRBO” – PRIBOR

„TLBO” – TELBOR

„WIBO” – WIBOR

„TREA” – Treasury

„SWAP” – SWAP

„FUSW” – Future SWAP

Vagy legfeljebb 25 alfanumerikus karakter – ha a fenti lista nem tartalmazza a referencia-kamatlábat.

26

A változó kamatláb referencia-időszaka – időszak

A referencia-időszakot jelző időszak, a következő rövidítések alkalmazásával:

„YEAR” – év

„MNTH” – hónap

„WEEK” – hét

„DAYS” – nap

27

A változó kamatláb referencia-időszaka – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi a változó kamat referencia-időszakát.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

28

A változókamat-fizetés gyakorisága – időszak

Az az időszak, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket, a következő rövidítésekkel:

„YEAR” – év

„MNTH” – hónap

„WEEK” – hét

„DAYS” – nap

29

A változókamat-fizetés gyakorisága szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

30

A változó kamatláb ismételt megállapításának gyakorisága – időszak

Az az időszak, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran állapítják meg ismételten a változó repokamatlábat, a következő rövidítésekkel:

„YEAR” – év

„MNTH” – hónap

„WEEK” – hét

„DAYS” – nap

31

A változó kamatláb ismételt megállapításának gyakorisága – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran állapítják meg ismételten a változó repokamatlábat.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

32

Felár

Legfeljebb 5 numerikus karakter.

33

Összeg az értékpapírügylethez kapcsolódó hitel pénznemében

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

34

Értékpapírügylethez kapcsolódó hitel pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

A 35–36. mezőt a változó kamatláb minden egyes kiigazítása tekintetében külön ki kell tölteni.

35

Kiigazított kamatláb

Legfeljebb 11 numerikus karakter, legfeljebb 10 tizedesjeggyel, százalékban kifejezve, ahol 100 a 100 %.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

36

Kamatláb-időpont

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

37

Tőkeösszeg az értéknapon

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

38

Tőkeösszeg a lejárat napján

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

39

Tőkeösszeg pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

40

Eszköz típusa

„SECU” – értékpapír

„COMM” – áru

41

Értékpapír-azonosító

Az ISO 6166 szerinti 12 jegyű alfanumerikus ISIN azonosító szám.

42

Értékpapír besorolása

Az ISO 10692 szerinti 6 jegyű alfabetikus CFI-kód.

Amennyiben áru kölcsönadására vagy kölcsönvételére került sor, a 43., 44. és 45. mezőben meg kell adni az adott áru besorolását.

43

Alaptermék

Csak az árualapú származtatott termékek besorolási táblázatának „Alaptermék” oszlopában levő értékek megengedettek.

44

Termék-alcsoport

Csak az árualapú származtatott termékek besorolási táblázatának „Termék-alcsoport” oszlopában levő értékek megengedettek.

45

További termék-alcsoport

Csak az árualapú származtatott termékek besorolási táblázatának „További termék-alcsoport” oszlopában levő értékek megengedettek.

46

Mennyiség vagy névleges összeg

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

47

Mértékegység

„KILO” – Kilogram (kilogramm), „PIEC” – Piece (darab), „TONS” – Ton (tonna), „METR” – Metre (méter), „INCH” – inch, „YARD” – yard, „GBGA” – GBGallon (brit gallon), „GRAM” – Gram (gramm), „CMET” – Centimetre (centiméter), „SMET” – SquareMetre (négyzetméter), „FOOT” – Foot (láb), „MILE” – Mile (mérföld), „SQIN” – SquareInch (négyzetinch), „SQFO” – SquareFoot (négyzetláb), „SQMI” – SquareMile (négyzetmérföld), „GBOU” – GBOunce (brit uncia), „USOU”– USOunce (US uncia), „GBPI” – GBPint (brit pint), „USPI” – USPint (US pint), „GBQA” – GBQuart (brit kvart), „USQA” – USQuart (US kvart), „USGA” – USGallon (US gallon), „MMET” – Millimetre (milliméter), „KMET” – Kilometre (kilométer), „SQYA” – SquareYard (négyzetyard), „ACRE” – Acre (hold), „ARES” – Are (ár), „SMIL” – SquareMillimetre (négyzetmilliméter), „SCMT” – SquareCentimetre (négyzetcentiméter), „HECT” – Hectare (hektár), „SQKI” – SquareKilometre (négyzetkilométer), „MILI” – MilliLitre (milliliter), „CELI” – Centilitre (centiliter), „LITR” – Litre (liter), „PUND” – Pound (font), „ALOW” – Allowances (kibocsátási egység), „ACCY” – AmountOfCurrency (devizaösszeg), „BARL” – Barrels (hordó), „BCUF” – BillionCubicFeet (milliárd köbláb), „BDFT” – BoardFeet (BD), „BUSL” – Bushels (véka), „CEER” – CertifiedEmissionsReduction (igazolt kibocsátáscsökkentési egység), „CLRT” – ClimateReserveTonnes (karbonkredit), „CBME” – CubicMeters (köbméter), „DAYS” – Days (nap), „DMET” – DryMetricTons (száraz metrikus tonna), „ENVC” – EnvironmentalCredit (környezeti hitel), „ENVO” – EnvironmentalOffset (környezeti kompenzáció), „HUWG” – Hundredweight (mázsa), „KWDC” – KilowattDayCapacity (kilowattnap kapacitás), „KWHO” – KilowattHours (kilowattóra), „KWHC” – KilowattHoursCapacity (kilowattóra kapacitás), „KMOC” – KilowattMinuteCapacity (kilowattperc kapacitás), „KWMC” – KilowattMonthCapacity (kilowatthónap kapacitás), „KWYC” – KilowattYearCapacity (kilowattév kapacitás), „MWDC” – MegawattDayCapacity (megawattnap kapacitás), „MWHO” – MegawattHours (megawattóra), „MWHC” – MegawattHoursCapacity (megawattóra kapacitás), „MWMC” – MegawattMinuteCapacity (megawattperc kapacitás), „MMOC” – MegawattMonthCapacity (megawatthónap kapacitás), „MWYC” – MegawattYearCapacity (megawattév kapacitás), „TONE” – MetricTons (metrikus tonna), „MIBA” – MillionBarrels (millió hordó), „MBTU” – OneMillionBTU (egy millió BTU – brit termikus energiaegység), „OZTR” – TroyOunces (troy uncia), „UCWT” – USHundredweight (US mázsa), „IPNT” – IndexPoint (indexpont), „PWRD” – PrincipalWithRelationToDebtInstrument (hitelviszonyt megtestesítő instrumentumhoz kapcsolódó tőkeösszeg), „DGEU” – DieselGallonEquivalent (gallon dízel-egyenérték), „GGEU” – GasolineGallonEquivalent (gallon benzin-egyenérték), „TOCD” – TonsOfCarbonDioxide (tonna szén-dioxid).

48

Névleges összeg pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

49

Értékpapír vagy áru ára

Legfeljebb 18 numerikus karakter, legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt, amennyiben az ár egységben van kifejezve.

Legfeljebb 11 numerikus karakter, legfeljebb 10 tizedesjeggyel együtt, amennyiben az ár százalékként vagy hozamként van kifejezve.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

50

Az ár pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

51

Értékpapír-minőség

„INVG” – befektetési kategória

„NIVG” – befektetésre nem ajánlott kategória

„NOTR” – nem minősített

„NOAP” – nem alkalmazandó

52

Az értékpapír lejárata

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

53

A kibocsátó joghatósága

Az ISO 3166-1 alpha-2 szerinti kétbetűs országkód.

54

A kibocsátó jogalany-azonosítója

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

55

Értékpapírtípus

„GOVS” – állampapírok

„SUNS” – szupranacionális és ügynökség által kibocsátott értékpapírok

„FIDE” – bankok vagy más pénzügyi intézmények által kibocsátott hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok (beleértve a fedezett kötvényeket)

„NFID” – nem pénzügyi intézmények által kibocsátott, hitelviszonyt megtestesítő vállalati értékpapírok (beleértve a fedezett kötvényeket)

„SEPR” – értékpapírosított termékek (beleértve a fedezett adósságkötelezvényeket, az üzleti ingatlannal fedezett értékpapírokat, az eszközfedezetű kereskedelmi értékpapírokat)

„MEQU” – főbb tőzsdeindexben szereplő részvények (beleértve az átváltható kötvényeket)

„OEQU” – egyéb részvények (beleértve az átváltható kötvényeket)

„OTHR”– egyéb eszközök (a befektetési alapok befektetési jegyeit)

56

Hitelérték

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

57

Piaci érték

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

58

Rögzített kedvezményes kamatláb

Legfeljebb 11 numerikus karakter, legfeljebb 10 tizedesjeggyel együtt, százalékban kifejezve, ahol 100 a 100 %.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

59

Változó kedvezményes kamatláb

A változó kamatláb indexére vonatkozó kód

„EONA” – EONIA

„EONS” – EONIA SWAP

„EURI” – EURIBOR

„EUUS” – EURODOLLAR

„EUCH” – EuroSwiss

„GCFR” – GCF REPO

„ISDA” – ISDAFIX

„LIBI” – LIBID

„LIBO” – LIBOR

„MAAA” – Muni AAA

„PFAN” – Pfandbriefe

„TIBO” – TIBOR

„STBO” – STIBOR

„BBSW” – BBSW

„JIBA” – JIBAR

„BUBO” – BUBOR

„CDOR” – CDOR

„CIBO” – CIBOR

„MOSP” – MOSPRIM

„NIBO” – NIBOR

„PRBO” – PRIBOR

„TLBO” – TELBOR

„WIBO” – WIBOR

„TREA” – Treasury

„SWAP” – SWAP

„FUSW” – Future SWAP

Vagy legfeljebb 25 alfanumerikus karakter – ha a fenti lista nem tartalmazza a referencia-kamatlábat

60

A változó kedvezményes kamatláb referencia-időszaka – időszak

A referencia-időszakot jelző időszak, a következő rövidítések alkalmazásával:

„YEAR” – év

„MNTH” – hónap

„WEEK” – hét

„DAYS” – nap

61

A változó kedvezményes kamatláb referencia-időszaka – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi a változó kedvezményes kamatláb referencia-időszakát.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

62

Változó kedvezményes kamat fizetési gyakorisága – időszak

Az az időszak, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket, a következő rövidítésekkel:

„YEAR” – év

„MNTH” – hónap

„WEEK” – hét

„DAYS” – nap

63

Változó kedvezményes kamat fizetési gyakorisága – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

64

Változó kedvezményes kamat ismételt megállapításának gyakorisága – időszak

Az az időszak, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran állapítják meg ismételten a kedvezményes változó kamatlábat, a következő rövidítésekkel:

„YEAR” – év

„MNTH” – hónap

„WEEK” – hét

„DAYS” – nap

65

Változó kedvezményes kamat ismételt megállapításának gyakorisága – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran állapítják meg ismételten a kedvezményes változó kamatlábat.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

66

Kedvezményes kamat felára

Legfeljebb 5 numerikus karakter.

67

Hiteldíj

Legfeljebb 11 numerikus karakter, legfeljebb 10 tizedesjeggyel együtt, százalékban kifejezve, ahol 100 a 100 %.

68

Kizárólagosságot biztosító megállapodások

„igaz”

„hamis”

69

Értékpapírügylethez kapcsolódó fennálló hitel

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

70

Értékpapírügylethez kapcsolódó fennálló hitel bázispénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

71

Rövid pozíciók piaci értéke

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Biztosítéki adatok

72

Biztosítékeszközzel nem fedezett értékpapír-kölcsönzés jelzése

„igaz”

„hamis”

73

Nettó kitettség biztosítékeszközökkel való fedezettsége

„igaz”

„hamis”

74

A biztosíték értéknapja

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

Egyedi biztosíték használata esetén adott esetben a biztosíték minden egyes összetevője tekintetében külön ki kell tölteni a 75–94. mezőt.

75

Biztosíték-összetevő típusa

„SECU” – értékpapír

„COMM” – áru (csak repoügyletek, értékpapírok vagy áruk kölcsönbe adása vagy kölcsönbe vétele és vételi-visszavásárlási ügyletek esetében)

„CASH” – pénzeszköz

Amennyiben pénzeszköz került felhasználásra biztosítékként, ezt a 76. és a 77. mezőben kell megadni.

76

Pénzeszközben nyújtott biztosíték összege

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

77

Pénzeszközben nyújtott biztosíték pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

78

Biztosítékként használt értékpapír azonosítója

Az ISO 6166 szabvány szerinti 12 jegyű alfanumerikus ISIN azonosító szám.

79

Biztosítékként használt értékpapír besorolása

Az ISO 10692 szabvány szerinti 6 jegyű alfabetikus CFI-kód.

Amennyiben áru került felhasználásra biztosítékként, a 80., 81., és 82. mezőben meg kell adni az adott áru besorolását.

80

Alaptermék

Csak az árualapú származtatott termékek besorolási táblázatának „Alaptermék” oszlopában levő értékek megengedettek.

81

Termék-alcsoport

Csak az árualapú származtatott termékek besorolási táblázatának „Termék-alcsoport” oszlopában levő értékek megengedettek.

82

További termék-alcsoport

Csak az árualapú származtatott termékek besorolási táblázatának „További termék-alcsoport” oszlopában levő értékek megengedettek.

83

Biztosíték mennyisége vagy névleges összege

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

84

Biztosíték mértékegysége

„KILO” – Kilogram (kilogramm), „PIEC” – Piece (darab), „TONS” – Ton (tonna), „METR” – Metre (méter), „INCH” – inch, „YARD” – yard, „GBGA” – GBGallon (brit gallon), „GRAM” – Gram (gramm), „CMET” – Centimetre (centiméter), „SMET” – SquareMetre (négyzetméter), „FOOT” – Foot (láb), „MILE” – Mile (mérföld), „SQIN” – SquareInch (négyzetinch), „SQFO” – SquareFoot (négyzetláb), „SQMI” – SquareMile (négyzetmérföld), „GBOU” – GBOunce (brit uncia), „USOU”– USOunce (US uncia), „GBPI” – GBPint (brit pint), „USPI” – USPint (US pint), „GBQA” – GBQuart (brit kvart), „USQA” – USQuart (US kvart), „USGA” – USGallon (US gallon), „MMET” – Millimetre (milliméter), „KMET” – Kilometre (kilométer), „SQYA” – SquareYard (négyzetyard), „ACRE” – Acre (hold), „ARES” – Are (ár), „SMIL” – SquareMillimetre (négyzetmilliméter), „SCMT” – SquareCentimetre (négyzetcentiméter), „HECT” – Hectare (hektár), „SQKI” – SquareKilometre (négyzetkilométer), „MILI” – MilliLitre (milliliter), „CELI” – Centilitre (centiliter), „LITR” – Litre (liter), „PUND” – Pound (font), „ALOW” – Allowances (kibocsátási egység), „ACCY” – AmountOfCurrency (devizaösszeg), „BARL” – Barrels (hordó), „BCUF” – BillionCubicFeet (milliárd köbláb), „BDFT” – BoardFeet (BD), „BUSL” – Bushels (véka), „CEER” – CertifiedEmissionsReduction (igazolt kibocsátáscsökkentési egység), „CLRT” – ClimateReserveTonnes (karbonkredit), „CBME” – CubicMeters (köbméter), „DAYS” – Days (nap), „DMET” – DryMetricTons (száraz metrikus tonna), „ENVC” – EnvironmentalCredit (környezeti hitel), „ENVO” – EnvironmentalOffset (környezeti kompenzáció), „HUWG” – Hundredweight (mázsa), „KWDC” – KilowattDayCapacity (kilowattnap kapacitás), „KWHO” – KilowattHours (kilowattóra), „KWHC” – KilowattHoursCapacity (kilowattóra kapacitás), „KMOC” – KilowattMinuteCapacity (kilowattperc kapacitás), „KWMC” – KilowattMonthCapacity (kilowatthónap kapacitás), „KWYC” – KilowattYearCapacity (kilowattév kapacitás), „MWDC” – MegawattDayCapacity (megawattnap kapacitás), „MWHO” – MegawattHours (megawattóra), „MWHC” – MegawattHoursCapacity (megawattóra kapacitás), „MWMC” – MegawattMinuteCapacity (megawattperc kapacitás), „MMOC” – MegawattMonthCapacity (megawatthónap kapacitás), „MWYC” – MegawattYearCapacity (megawattév kapacitás), „TONE” – MetricTons (metrikus tonna),„MIBA” – MillionBarrels (millió hordó), „MBTU” – OneMillionBTU (egy millió BTU – brit termikus energiaegység), „OZTR” – TroyOunces (troy uncia), „UCWT” – USHundredweight (US mázsa), „IPNT” – IndexPoint (indexpont), „PWRD” – PrincipalWithRelationToDebtInstrument (hitelviszonyt megtestesítő instrumentumhoz kapcsolódó tőkeösszeg), „DGEU” – DieselGallonEquivalent (gallon dízel-egyenérték), „GGEU” – GasolineGallonEquivalent (gallon benzin-egyenérték), „TOCD” – TonsOfCarbonDioxide (tonna szén-dioxid).

85

Biztosíték névleges összegének pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

86

Az ár pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

87

Egységár

Legfeljebb 18 numerikus karakter, legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt, amennyiben az ár egységben van kifejezve.

Legfeljebb 11 numerikus karakter, legfeljebb 10 tizedesjeggyel együtt, amennyiben az ár százalékként vagy hozamként van kifejezve.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

88

Biztosíték piaci értéke

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

89

Haircut vagy letét

Legfeljebb 11 numerikus karakter, legfeljebb 10 tizedesjeggyel együtt, százalékban kifejezve, ahol 100 a 100 %.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

90

A biztosíték minősége

„INVG” – befektetési kategória

„NIVG” – befektetésre nem ajánlott kategória

„NOTR” – nem minősített

„NOAP” – nem alkalmazandó

91

Az értékpapír lejáratának napja

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

92

A kibocsátó joghatósága

Az ISO 3166-1 alpha-2 szerinti kétbetűs országkód.

93

A kibocsátó jogalany-azonosítója

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

94

Biztosítéktípus

„GOVS” – állampapírok

„SUNS” – szupranacionális és ügynökség által kibocsátott értékpapírok

„FIDE” – bankok vagy más pénzügyi intézmények által kibocsátott hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok (beleértve a fedezett kötvényeket)

„NFID” – nem pénzügyi intézmények által kibocsátott, hitelviszonyt megtestesítő vállalati értékpapírok (beleértve a fedezett kötvényeket)

„SEPR” – értékpapírosított termékek (beleértve a fedezett adósságkötelezvényeket, az üzleti ingatlannal fedezett értékpapírokat, az eszközfedezetű kereskedelmi értékpapírokat)

„MEQU” – főbb tőzsdeindexben szereplő részvények (beleértve az átváltható kötvényeket)

„OEQU” – egyéb részvények (beleértve az átváltható kötvényeket)

„OTHR”– egyéb eszközök (a befektetési alapok befektetési jegyeit)

95

A biztosíték újrafelhasználásának lehetősége

„igaz”

„hamis”

Biztosítékkosár felhasználása esetén a 96. mezőt kell kitölteni. Amennyiben rendelkezésre áll, a biztosítékhalmaz fedezete mellett végrehajtott értékpapír-finanszírozási ügyletek biztosítékának részletes felosztását a 75–94. mezőben kell megadni.

96

Biztosítékkosár azonosítója

Az ISO 6166 szabvány szerinti 12 jegyű alfanumerikus ISIN azonosító szám, vagy

„NTAV”.

97

Portfólió kódja

52 alfanumerikus karakterből álló kód, beleértve négy speciális karaktert:

.- _.

A kód elején és végén nem állhat speciális karakter. Szóköz nem megengedett.

98

Az intézkedés típusa

„NEWT” – Új

„MODI” – Módosítás

„VALU” – Értékelés

„COLU” – Biztosíték aktualizálása

„EROR” – Hiba

„CORR” – Helyesbítés

„ETRM” – Lezárás/Idő előtti lezárás

„POSC” – Pozíció-összetevő

99

Szint

„TCTN” – Ügylet

„PSTN” – Pozíció


3. táblázat

Letéti adatok

Szám

Mező

Formátum

1

Az adatszolgáltatás időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum és az egyeztetett világidő (UTC) szerinti időformátum, vagyis ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ

2

Esemény dátuma

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

3

Az adatszolgáltatást végző szervezet

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

4

Adatszolgáltató szerződő fél

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

5

Az adatszolgáltatásért felelős szervezet

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

6

Másik szerződő fél

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

7

Portfólió kódja

52 alfanumerikus karakterből álló kód, beleértve négy speciális karaktert:

.- _.

A kód elején és végén nem állhat speciális karakter. Szóköz nem megengedett.

8

Nyújtott alapletét

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

9

A nyújtott alapletét pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

10

Nyújtott változó letét

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

11

A nyújtott változó letét pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

12

Kapott alapletét

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

13

A kapott alapletét pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

14

Kapott változó letét

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

15

A kapott változó letét pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

16

Nyújtott többletbiztosíték

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

17

A nyújtott többletbiztosíték pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

18

Kapott többletbiztosíték

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

19

A kapott többletbiztosíték pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

20

Az intézkedés típusa

„NEWT” – Új

„MARU” – Letét aktualizálása

„EROR” – Hiba

„CORR” – Helyesbítés


4. táblázat

Újrafelhasználásra, pénzeszköz-újrabefektetésre és finanszírozási forrásokra vonatkozó adatok

Szám

Mező

Formátum

1

Az adatszolgáltatás időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum és UTC időformátum, vagyis ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ

2

Esemény dátuma

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

3

Az adatszolgáltatást végző szervezet

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

4

Adatszolgáltató szerződő fél

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

5

Az adatszolgáltatásért felelős szervezet

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

A 6. mezőt minden egyes biztosíték-összetevő tekintetében külön ki kell tölteni.

6

Biztosíték-összetevő típusa

„SECU” – értékpapír

„CASH” – pénzeszköz

A 7., 8., 9. és 10. mezőt minden egyes értékpapír tekintetében külön ki kell tölteni.

7

Biztosíték-összetevő

ISO 6166 szerinti 12 jegyű alfanumerikus ISIN azonosító szám

8

Az újrafelhasznált biztosíték értéke

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

9

A biztosíték becsült újrafelhasználása

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

10

Újrafelhasznált biztosíték pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

11

Újrabefektetési kamatláb

Legfeljebb 11 numerikus karakter, legfeljebb 10 tizedesjeggyel együtt, százalékban kifejezve, ahol 100 a 100 %.

Pénzeszközben nyújtott biztosíték újrabefektetése esetén a 12., 13. és 14. mezőt minden egyes befektetés és minden egyes pénznem tekintetében külön ki kell tölteni.

12

Az újrabefektetett pénzeszköz-befektetés típusa

„MMFT” – nyilvántartásba vett pénzpiaci alap

„OCMP” – egyéb vegyített pool

„REPM” – repopiac

„SDPU” – értékpapírok közvetlen vásárlása

„OTHR” – egyéb

13

Az újrabefektetett pénzeszköz összege

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

14

Az újrabefektetett pénzeszköz pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

Értékpapírügylethez kapcsolódó hitel esetében a 15., 16. és 17. mezőt minden egyes finanszírozási forrás tekintetében külön ki kell tölteni, szervezeti szintű adatok megadásával.

15

Finanszírozási források

„REPO” – repomegállapodás vagy BSB

„SECL” – pénzbeli fedezet értékpapír-kölcsönzésből

„FREE” – díjmentes hitel

„CSHS” – ügyfelek shortügyleteiből származó bevételek

„BSHS” – brókerek shortügyleteiből származó bevételek

„UBOR” – fedezetlen kölcsön

„OTHR” – egyéb

16

A finanszírozási források piaci értéke

Legfeljebb 5 tizedesjeggyel együtt legfeljebb 18 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek.

Ha nem lehetséges, akkor arányosított összeg.

17

A finanszírozási források pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter.

18

Az intézkedés típusa

„NEWT” – Új

„REUU” – Újrafelhasználás aktualizálása

„EROR” – Hiba

„CORR” – Helyesbítés


5. táblázat

Termékek besorolása

Alaptermék

Termék-alcsoport

További termék-alcsoport

„AGRI” – mezőgazdaság

„GROS” – gabonafélék és olajos magvak

„FWHT” – takarmánybúza

„SOYB” – szójabab

„CORN” – kukorica

„RPSD” – repcemag

„RICE” – rizs

„OTHR” – egyéb

„SOFT” – mezőgazdasági termékek (softs)

„CCOA” – kakaó

„ROBU” – robusta kávé

„WHSG” – fehér cukor

„BRWN” – nyerscukor

„OTHR” – egyéb

„POTA” – burgonya

 

„OOLI” – olívaolaj

„LAMP” – lampante

„OTHR” – egyéb

„DIRY” – tejtermék

 

„FRST” – erdészeti termékek

 

„SEAF” – tengeri eredetű élelmiszerek

 

„LSTK” – állatállomány

 

„GRIN” – gabonafélék

„MWHT” – kenyérbúza

„OTHR” – egyéb

„OTHR” – egyéb

 

„NRGY” – energia

„ELEC” – villamos energia

„BSLD” – alapterhelés

„FITR” – pénzügyi kapacitásjogok

„PKLD” – csúcsterhelés

„OFFP” – völgyidőszak

„OTHR” – egyéb

„NGAS” – földgáz

„GASP” – GASPOOL

„LNGG” – LNG

„NBPG” – NBP

„NCGG” – NCG

„TTFG” – TTF

„OTHR” – egyéb

„OILP” – olaj

„BAKK” – Bakken

„BDSL” – biodízel

„BRNT” – Brent

„BRNX” – Brent NX

„CNDA” – kanadai

„COND” – kondenzátum

„DSEL” – dízel

„DUBA” – Dubai

„ESPO” – ESPO

„ETHA” – etanol

„FUEL” – tüzelőanyag

„FOIL” –tüzelőolaj

„GOIL” – gázolaj

„GSLN” – benzin

„HEAT” – fűtőolaj

„JTFL” – sugárhajtómű-tüzelőanyag

„KERO” – kerozin

„LLSO” – Light Louisiana Sweet (LLS)

„MARS” – Mars

„NAPH” – nafta

„NGLO” – NGL

„TAPI” – Tapis

„URAL” – Ural

„WTIO” – WTI

„OTHR” – egyéb

„COAL”– szén

„INRG” – energiaközi termékek

„RNNG” – megújuló energia

„LGHT” – könnyű előpárlatok

„DIST” – desztillátumok

„OTHR” – egyéb

 

„ENVR” – környezeti

„EMIS” – kibocsátás

„CERE” – CER

„ERUE” – ERU

„EUAE” – EUA

„EUAA” – EUAA

„OTHR” – egyéb

„WTHR” – időjárás

„CRBR” – szénnel kapcsolatos

„OTHR” – egyéb

 

„FRGT” – teherszállítás

„WETF” – nedves (wet)

„TNKR” – tartályhajó

„OTHR” – egyéb

„DRYF” – száraz

„DBCR” – száraz ömlesztett árut szállító hajó

„OTHR” – egyéb

„CSHP” – konténerszállító hajó

 

„OTHR” – egyéb

 

„FRTL” – műtrágya

„AMMO” – ammónia

„DAPH” – DAP (diammónium-foszfát)

„PTSH” – kálium-karbonát

„SLPH” – kén

„UREA” – karbamid

„UAAN” – UAN (Karbamid és ammónium-nitrát)

„OTHR” – egyéb

 

„INDP” – ipari termékek

„CSTR” – építőipar

„MFTG” – feldolgozóipar

 

„METL” – fémek

„NPRM” – nem nemesfémek

„ALUM” – alumínium

„ALUA” – alumíniumötvözet

„CBLT” – kobalt

„COPR” – réz

„IRON” – vasérc

„LEAD” – ólom

„MOLY” – molibdén

„NASC” – NASAAC

„NICK” – nikkel

„STEL” – acél

„TINN” – ón

„ZINC” – cink

„OTHR” – egyéb

„PRME” – nemesfémek

„GOLD” – arany

„SLVR” – ezüst

„PTNM” – platina

„PLDM” – palládium

„OTHR” – egyéb

„MCEX” – Multi Commodity Exotic (multi-árualapú egzotikus)

 

 

„PAPR” – papír

„CBRD” – hullámlemez-alappapír

„NSPT” – újságnyomópapír

„PULP” – papírrost

„RCVP” – visszanyert papír

„OTHR” – egyéb

 

„POLY” – polipropilén

„PLST” – műanyag

„OTHR” – egyéb

 

„INFL” – infláció

 

 

„OEST” – hivatalos gazdasági statisztika

 

 

„OTHC” – egyéb C10, az (EU) 2017/583 felhatalmazáson alapuló bizottsági rendelet (11) III. melléklete 10. szakasza 10.1. táblázatának meghatározása szerint.

 

 

„OTHR” – egyéb

 

 


(1)  Az Európai Parlament és a Tanács 2013/36/EU irányelve (2013. június 26) a hitelintézetek tevékenységéhez való hozzáférésről és a hitelintézetek és befektetési vállalkozások prudenciális felügyeletéről (HL L 176., 2013.6.27., 338. o.).

(2)  A Tanács 1024/2013/EU rendelete (2013. október 15.) az Európai Központi Banknak a hitelintézetek prudenciális felügyeletére vonatkozó politikákkal kapcsolatos külön feladatokkal történő megbízásáról (HL L 287., 2013.10.29., 63. o.).

(3)  Az Európai Parlament és a Tanács 2014/65/EU irányelve (2014. május 15.) a pénzügyi eszközök piacairól (HL L 173., 2014.6.12., 349. o.).

(4)  Az Európai Parlament és a Tanács 2009/138/EK irányelve (2009. november 25.) a biztosítási és viszontbiztosítási üzleti tevékenység megkezdéséről és gyakorlásáról (Szolvencia II) (HL L 335., 2009.12.17., 1. o.).

(5)  Az Európai Parlament és a Tanács 2011/61/EU irányelve (2011. június 8.) az alternatívbefektetésialap-kezelőkről (HL L 174., 2011.7.1., 1. o.).

(6)  Az Európai Parlament és a Tanács 2003/41/EK irányelve (2003. június 3.) a foglalkoztatói nyugellátást szolgáltató intézmények tevékenységéről és felügyeletéről (HL L 235., 2003.9.23., 10. o.).

(7)  Az Európai Parlament és a Tanács 648/2012/EU rendelete (2012. július 4.) a tőzsdén kívüli származtatott ügyletekről, a központi szerződő felekről és a kereskedési adattárakról (HL L 201., 2012.7.27., 1. o.).

(8)  Az Európai Parlament és a Tanács 909/2014/EU rendelete (2014. július 23.) az Európai Unión belüli értékpapír-kiegyenlítés javításáról és a központi értéktárakról (HL L 257., 2014.8.28., 1. o.)

(9)  Az Európai Parlament és a Tanács 2009/65/EK irányelve (2009. július 13.) az átruházható értékpapírokkal foglalkozó kollektív befektetési vállalkozásokra (ÁÉKBV) vonatkozó törvényi, rendeleti és közigazgatási rendelkezések összehangolásáról (HL L 302., 2009.11.17., 32. o.).

(10)  Az Európai Parlament és a Tanács 1893/2006/EK rendelete (2006. december 20.) a gazdasági tevékenységek statisztikai osztályozása NACE Rev. 2. rendszerének létrehozásáról (HL L 393., 2006.12.30., 1. o.).

(11)  A Bizottság (EU) 2017/583 felhatalmazáson alapuló rendelete (2016. július 14.) a pénzügyi eszközök piacairól szóló 600/2014/EU európai parlamenti és tanácsi rendeletnek a kötvényekkel, strukturált pénzügyi termékekkel, kibocsátási egységekkel és származtatott termékekkel kapcsolatos, kereskedési helyszínekre és befektetési vállalkozásokra vonatkozó átláthatósági követelményeket meghatározó szabályozástechnikai standardok tekintetében történő kiegészítéséről (HL L 87., 2017.3.31., 229. o.).


II. MELLÉKLET

Az 1247/2012/EU végrehajtási rendelet mellékletének helyébe a következő szöveg lép:

„MELLÉKLET

1. táblázat

A szerződő fél adatai

 

Mező

Formátum

 

Az ügylet szerződő felei

1

Az adatszolgáltatás időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum és UTC időformátum (ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ)

2

Az adatszolgáltató szerződő fél azonosítója

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

3

A másik szerződő fél azonosítójának típusa

„LEI” – az ISO 17442 szabvány szerinti jogalany-azonosító (LEI) esetén

„CLC” – ügyfélkód esetén

4

A másik szerződő fél azonosítója

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

Ügyfélkód (legfeljebb 50 alfanumerikus karakter).

5

A másik szerződő fél országa

Az ISO 3166-2 szabvány szerinti, két karakterből álló országkód

6

Az adatszolgáltató szerződő fél vállalati szektora

Taxonómia pénzügyi szerződő felek esetén:

A = a 2009/138/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (1) összhangban engedélyezett életbiztosító

C = a 2013/36/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (2) összhangban engedélyezett hitelintézet;

F = a 2004/39/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (3) összhangban engedélyezett befektetési vállalkozás;

I = a 2009/138/EK irányelvvel összhangban engedélyezett biztosító;

L = a 2011/61/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (4) összhangban engedélyezett vagy nyilvántartásba vett alternatívbefektetésialap-kezelők (ABAK) által kezelt alternatív befektetési alap

O = a 2003/41/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv (5) 6. cikke a) pontjának megfelelő foglalkoztatói nyugellátást szolgáltató intézmények

R = a 2009/138/EK irányelvvel összhangban engedélyezett viszontbiztosító

U = a 2009/65/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvvel (6) összhangban engedélyezett átruházható értékpapírokkal foglalkozó kollektív befektetési vállalkozás (ÁÉKBV) és alapkezelő társasága

Taxonómia nem pénzügyi szerződő felek esetén. A következő kategóriák megfelelnek az uniós gazdasági tevékenységek 1893/2006/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletben (7) meghatározott statisztikai osztályozási rendszere (NACE) fő szakaszainak

1 = Mezőgazdaság, erdőgazdálkodás, halászat

2 = Bányászat, kőfejtés

3 = Feldolgozóipar

4 = Villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás

5 = Vízellátás, szennyvíz gyűjtése, kezelése, hulladékgazdálkodás, szennyeződésmentesítés

6 = Építőipar

7 = Kereskedelem, gépjárműjavítás

8 = Szállítás, raktározás

9 = Szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás

10 = Információ, kommunikáció

11 = Pénzügyi, biztosítási tevékenység

12 = Ingatlanügyletek

13 = Szakmai, tudományos, műszaki tevékenység

14 = Adminisztratív és szolgáltatást támogató tevékenység

15 = Közigazgatás, védelem; kötelező társadalombiztosítás

16 = Oktatás

17 = Humán-egészségügyi, szociális ellátás

18 = Művészet, szórakoztatás, szabadidő

19 = Egyéb szolgáltatás

20 = Háztartás munkaadói tevékenysége; termék előállítása, szolgáltatás végzése saját fogyasztásra

21 = Területen kívüli szervezet

Egynél több tevékenység feltüntetése esetén a kódokat a megfelelő tevékenységek relatív fontossága szerinti sorrendben kell felsorolni, kötőjellel elválasztva („-”).

Központi szerződő felek és a 648/2012/EU rendelet 1. cikkének (5) bekezdése szerinti egyéb típusú szerződő felek esetén üresen kell hagyni.

7

Az adatszolgáltató szerződő fél jellege

F = pénzügyi szerződő fél

N = nem pénzügyi szerződő fél

C = központi szerződő fél

O = egyéb

8

Bróker azonosítója

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI).

9

Az adatszolgáltató szervezet azonosítója

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI)

10

Klíringtag azonosítója

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI)

11

Kedvezményezett azonosítójának típusa

„LEI” – az ISO 17442 szabvány szerinti jogalany-azonosító (LEI) esetén

„CLC” – ügyfélkód esetén

12

A kedvezményezett azonosítója

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI) vagy legfeljebb 50 alfanumerikus karakterből álló ügyfélkód, amennyiben az ügyfél nem jogosult jogalany-azonosítóra

13

Kereskedési szerep

P = saját számlára

A = ügyfélszámlára

14

A szerződő fél minősége

B = vevő

S = eladó

A 3a. cikkben meghatározottak szerint kitöltve

15

Kereskedelmi tevékenységhez vagy likviditásfinanszírozáshoz közvetlenül kapcsolódik

Y = igen

N = nem

16

Elszámolási értékhatár

Y = értékhatár felett

N = értékhatár alatt

17

Az ügylet értéke

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

18

Az érték pénzneme

ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

19

Az értékelés időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátum ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ UTC-formátumban

20

Értékelés típusa

M = piaci értéken

O = modell alapján

C = központi szerződő fél értékelése alapján.

21

Biztosítékeszközökkel való fedezettség

U = biztosítékeszközzel nem fedezett

PC = biztosítékeszközzel részben fedezett

OC = egyoldalúan fedezett

FC = teljes mértékben fedezett

A 3b. cikkben meghatározottak szerint kitöltve

22

Biztosítékeszköz portfóliószinten

Y = igen

N = nem

23

Biztosítékeszközzel fedezett portfólió kódja

Legfeljebb 52 alfanumerikus karakter, beleértve négy speciális karaktert:„. - _.”

A kód elején és végén nem állhat speciális karakter. Szóköz nem megengedett.

24

Nyújtott alapletét

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

25

A nyújtott alapletét pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

26

Nyújtott változó letét

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

27

A nyújtott változó letét pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

28

Kapott alapletét

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

29

A kapott alapletét pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

30

Kapott változó letét

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

31

A kapott változó letét pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

32

Nyújtott többletbiztosíték

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

33

A nyújtott többletbiztosíték pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

34

Kapott többletbiztosíték

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

35

A kapott többletbiztosíték pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter


2. táblázat

Általános adatok

 

Mező

Formátum

Érintett származtatottügylet-típusok

 

2a. szakasz – Ügylettípus

 

Minden ügylet

1

Ügylet típusa

CD = különbözetre vonatkozó pénzügyi szerződések

FR = határidős kamatláb-megállapodások

FU = határidős ügyletek

FW = forward ügyletek

OP = opciók

SB = különbözetre fogadás

SW = Swapügylet

ST = csereügyletre szóló opció

OT = egyéb

 

2

Eszközosztály

CO = áru és kibocsátási egység

CR = hitel

CU = deviza

EQ = részvény

IR = kamatláb

 

 

2b. szakasz – Az ügyletre vonatkozó információk

 

Minden ügylet

3

A termék besorolásának típusa

C = CFI

 

4

A termék besorolása

Az ISO 10692 szabvány szerinti 6 jegyű alfabetikus CFI-kód

 

5

Termékazonosító típusa

Adja meg az alkalmazandó azonosítót:

I = ISIN

A = AII

 

6

Termékazonosító

Az I típusú termékazonosítónál: Az ISO 6166 szabvány szerinti 12 jegyű alfanumerikus ISIN azonosító

Az A típusú termékazonosítónál: teljes AII kód

 

7

Az alapul szolgáló eszköz azonosítójának típusa

I = ISIN

A = AII

B = kosár

X = Index

 

8

Az alapul szolgáló eszköz azonosítója

Alapul szolgáló eszköz, I típus: Az ISO 6166 szabvány szerinti 12 jegyű alfanumerikus ISIN azonosító szám

Alapul szolgáló eszköz, A típus: teljes AII kód

Alapul szolgáló eszköz, B típus: valamennyi egyedi összetevő ISO 6166 szabvány szerinti ISIN azonosítója vagy a teljes AII kód. Az egyedi összetevők azonosítóit kötőjellel („-”) kell elválasztani.

Alapul szolgáló eszköz, X típus: Az ISO 6166 szabvány szerinti ISIN, amennyiben rendelkezésre áll, egyéb esetben az indexhez az index nyújtója által hozzárendelt teljes név

 

9

Névleges pénznem 1

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

 

10

Névleges pénznem 2

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

 

11

Teljesítés pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

 

 

2c. szakasz – Az ügylet részletei

 

Minden ügylet

12

Ügyletazonosító

Legfeljebb 52 alfanumerikus karakter, beleértve négy speciális karaktert:„. - _.”

A kód elején és végén nem állhat speciális karakter. Szóköz nem megengedett.

 

13

Az adatszolgáltatás azonosító száma

Legfeljebb 52 karaktert tartalmazó alfanumerikus mező

 

14

Összetett ügylet összetevőinek azonosítója

Legfeljebb 35 karaktert tartalmazó alfanumerikus mező

 

15

Végrehajtás helyszíne

Az ISO 10383 szabvány szerinti, 4 alfanumerikus karakterből álló piacazonosító kód (MIC) a 4. cikk b) pontjának megfelelően.

 

16

Tömörítés

Y = az ügylet tömörítés eredménye

N = az ügylet nem tömörítés eredménye

 

17

Ár/ráta

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

Amennyiben az ár megadása százalékos értékkel történik, azt százalékban kell kifejezni, ahol 100 a 100 %-nak felel meg.

 

18

Árjelzés

U = egységek

P = százalék

Y = hozam

 

19

Az ár pénzneme

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

 

20

Névleges összeg

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

 

21

Árszorzó

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

 

22

Mennyiség

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

 

23

Előleg

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A negatív előjel a kifizetés teljesítését, nem a kézhezvételét jelzi.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

 

24

Teljesítés típusa

C = pénzeszköz

P = fizikai

O = opcionális a szerződő fél számára vagy harmadik fél határozza meg

 

25

A végrehajtás időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátum ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ UTC-formátumban

 

26

Érvényesség kezdete

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

 

27

Lejárat napja

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

 

28

A lezárás napja

Az ISO 8601 szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

 

29

Kiegyenlítés időpontja

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

 

30

Keretmegállapodás típusa

Szabad szöveg, legfeljebb 50 karaktert tartalmazó mező, a használt keretmegállapodás nevének azonosítására, ha van ilyen.

 

31

A keretmegállapodás verziója

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátum ÉÉÉÉ formátumban

 

 

2d. szakasz – Kockázatmérséklés/bejelentés

 

Minden ügylet

32

A visszaigazolás időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátum UTC időformátumban (ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ)

 

33

Visszaigazolás módja

Y = nem elektronikusan visszaigazolt

N = nem visszaigazolt

E = elektronikusan visszaigazolt

 

 

2e. szakasz – Elszámolás

 

Minden ügylet

34

Elszámolási kötelezettség

Y = igen

N = nem

 

35

Elszámolva

Y = igen

N = nem

 

36

Az elszámolás időbélyegzője

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátum UTC időformátumban (ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ)

 

37

Központi szerződő fél

Az ISO 17442 szabvány szerinti jogalany-azonosító (LEI)

20 alfanumerikus karakterből álló kód

 

38

Csoporton belüli

Y = igen

N = nem

 

 

2f. szakasz – Kamatlábak

 

Származtatott kamatügyletek

39

Az 1. oldal rögzített kamatlába

Legfeljebb 10 numerikus karakter, beleértve a tizedesjegyeket, százalékban kifejezve, ahol 100 a 100 %.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

 

40

A 2. oldal rögzített kamatlába

Legfeljebb 10 numerikus karakter, beleértve a tizedesjegyeket, százalékban kifejezve, ahol 100 a 100 %.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

 

41

A rögzítettkamat-számítási időszak napjainak száma – 1. oldal

Számláló/nevező, ahol mindkettő numerikus karakter vagy a „tényleges” kifejezés, például 30/360 vagy tényleges/365

 

42

A rögzítettkamat-számítási időszak napjainak száma – 2. oldal

Számláló/nevező, ahol mindkettő numerikus karakter vagy a „tényleges” kifejezés, például 30/360 vagy tényleges/365

 

43

A rögzítettkamat-fizetés gyakorisága – 1. oldal – időszak

Az az időszak, amely kifejezi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket, a következő rövidítésekkel:

Y = év

M = hónap

W = hét

D = nap

 

44

A rögzítettkamat-fizetés gyakorisága – 1. oldal – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

 

45

A rögzítettkamat-fizetés gyakorisága – 2. oldal – időszak

Az az időszak, amely kifejezi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket, a következő rövidítésekkel:

Y = év

M = hónap

W = hét

D = nap

 

46

A rögzítettkamat-fizetés gyakorisága – 2. oldal – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

 

47

A változókamat-fizetés gyakorisága – 1. oldal – időszak

Az az időszak, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket, a következő rövidítésekkel:

Y = év

M = hónap

W = hét

D = nap

 

48

A változókamat-fizetés gyakorisága – 1. oldal – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

 

49

A változókamat-fizetés gyakorisága – 2. oldal – időszak

Az az időszak, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket, a következő rövidítésekkel:

Y = év

M = hónap

W = hét

D = nap

 

50

A változókamat-fizetés gyakorisága – 2. oldal – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran teljesítenek egymásnak kifizetéseket.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

 

51

A változó kamatláb ismételt megállapításának gyakorisága – 1. oldal – időszak

Az az időszak, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran állapítják meg ismételten a változó kamatlábat, a következő rövidítésekkel:

Y = év

M = hónap

W = hét

D = nap

 

52

A változó kamatláb ismételt megállapításának gyakorisága – 1. oldal – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran állapítják meg ismételten a változó kamatlábat.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

 

53

A változó kamatláb ismételt megállapításának gyakorisága – 2. oldal – időszak

Az az időszak, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran állapítják meg ismételten a változó kamatlábat, a következő rövidítésekkel:

Y = év

M = hónap

W = hét

D = nap

 

54

A változó kamatláb ismételt megállapításának gyakorisága – 2. oldal – szorzó

Azon időszak egész szorzója, amely jelzi, hogy a szerződő felek milyen gyakran állapítják meg ismételten a változó kamatlábat.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

 

55

Az 1. oldal változó kamatlába

A változó kamatláb indexének neve

„EONA” – EONIA

„EONS” – EONIA SWAP

„EURI” – EURIBOR

„EUUS” – EURODOLLAR

„EUCH” – EuroSwiss

„GCFR” – GCF REPO

„ISDA” – ISDAFIX

„LIBI” – LIBID

„LIBO” – LIBOR

„MAAA” – Muni AAA

„PFAN” – Pfandbriefe

„TIBO” – TIBOR

„STBO” – STIBOR

„BBSW” – BBSW

„JIBA” – JIBAR

„BUBO” – BUBOR

„CDOR” – CDOR

„CIBO” – CIBOR

„MOSP” – MOSPRIM

„NIBO” – NIBOR

„PRBO” – PRIBOR

„TLBO” – TELBOR

„WIBO” – WIBOR

„TREA” – Treasury

„SWAP” – SWAP

„FUSW” – Future SWAP

Vagy legfeljebb 25 alfanumerikus karakter – ha a fenti lista nem tartalmazza a referencia-kamatlábat

 

56

A változó kamatláb referencia-időszaka – 1. oldal – időszak

A referencia-időszakot jelző időszak, a következő rövidítések alkalmazásával:

Y = év

M = hónap

W = hét

D = nap

 

57

A változó kamatláb referencia-időszaka – 1. oldal – szorzó

A referencia-időszakot jelző időszak egész szorzója.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

 

58

A 2. oldal változó kamatlába

A változó kamatláb indexének neve

„EONA” – EONIA

„EONS” – EONIA SWAP

„EURI” – EURIBOR

„EUUS” – EURODOLLAR

„EUCH” – EuroSwiss

„GCFR” – GCF REPO

„ISDA” – ISDAFIX

„LIBI” – LIBID

„LIBO” – LIBOR

„MAAA” – Muni AAA

„PFAN” – Pfandbriefe

„TIBO” – TIBOR

„STBO” – STIBOR

„BBSW” – BBSW

„JIBA” – JIBAR

„BUBO” – BUBOR

„CDOR” – CDOR

„CIBO” – CIBOR

„MOSP” – MOSPRIM

„NIBO” – NIBOR

„PRBO” – PRIBOR

„TLBO” – TELBOR

„WIBO” – WIBOR

„TREA” – Treasury

„SWAP” – SWAP

„FUSW” – Future SWAP

Vagy legfeljebb 25 alfanumerikus karakter – ha a fenti lista nem tartalmazza a referencia-kamatlábat

 

59

A változó kamatláb referencia-időszaka – 2. oldal – időszak

A referencia-időszakot jelző időszak, a következő rövidítések alkalmazásával:

Y = év

M = hónap

W = hét

D = nap

 

60

A változó kamatláb referencia-időszaka – 2. oldal – szorzó

A referencia-időszakot jelző időszak egész szorzója.

Legfeljebb 3 numerikus karakter.

 

 

2 g. szakasz – Deviza

 

Származtatott devizaügyletek

61

Teljesítési pénznem 2

Az ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód, 3 alfabetikus karakter

 

62

Átváltási árfolyam 1

Legfeljebb 10 numerikus karakter, beleértve a tizedesjegyeket.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

 

63

Forward árfolyam

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 10 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

 

64

Árfolyam alapja

Két, ISO 4217 szabvány szerinti pénznemkód „/” jellel elválasztva. Az első pénznemkód jelzi a bázispénznemet, a második pedig a jegyzési pénznemet.

 

 

2h. szakasz – Áruk és kibocsátási egységek

 

Árualapú származtatott termékek és kibocsátáskereskedelmi derivatívák

 

Általános adatok

65

Árualap

AG = mezőgazdasági

EN = energia

FR = áruszállítás

ME = fémek

IN = Index

EV = környezeti

EX = egzotikus

OT = egyéb

 

66

Az áru részletei

Mezőgazdasági

GO = gabonafélék és olajos magvak

DA = tejtermékek

LI = állatállomány

FO = erdészeti termékek

SO = mezőgazdasági termékek (softs)

SF = tengeri eredetű élelmiszerek

OT = egyéb

Energia

OI = olaj

NG = földgáz

CO = szén

EL = villamos energia

IE = energiaközi termékek

OT = egyéb

Áruszállítás

DR = száraz

WT = nedves

OT = egyéb

Fémek

PR = nemesfémek

NP = nem nemesfémek

Környezeti

WE = időjárás

EM = kibocsátás

OT = egyéb

 

 

Energia

67

Teljesítési pont vagy zóna

EIC-kód, 16 karakterből álló alfanumerikus kód

Ismételhető mező.

 

68

Összekapcsolási pont

EIC-kód, 16 karakterből álló alfanumerikus kód

 

69

Terhelés típusa

BL = alapterhelés

PL = csúcsterhelés

OP = völgyidőszak

BH = óra/időblokk

SH = görbealakítás

GD = gáznap

OT = egyéb

 

 

A 70–77. mező ismételhető szakasza

 

 

70

A terhelés teljesítési intervallumai

hh:mmZ

 

71

Teljesítés kezdőnapja és időpontja

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátum UTC időformátumban (ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ)

 

72

Teljesítés zárónapja és időpontja

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátum ÉÉÉÉ-HH-NNTóó:pp:mmZ UTC-formátumban

 

73

Időtartam

N = percek

H = óra

D = nap

W = hét

M = hónap

Q = negyedév

S = évszak

Y = éves

O = egyéb

 

74

A hét napjai

WD = hétköznapok

WN = hétvége

MO = hétfő

TU = kedd

WE = szerda

TH = csütörtök

FR = péntek

SA = szombat

SU = vasárnap

Több érték megadása megengedett, ezeket „/” jellel kell elválasztani.

 

75

Teljesítési kapacitás

Legfeljebb 20 numerikus karakter, beleértve a tizedesjegyeket.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

 

76

Mennyiségi egység

KW

KWh/h

KWh/d

MW

MWh/h

MWh/d

GW

GWh/h

GWh/d

Therm/d

KTherm/d

MTherm/d

cm/d

mcm/d

 

77

Ár/időintervallum mennyiségek

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

 

 

2i. szakasz – Opciók

 

Opciót tartalmazó ügyletek

78

Opció típusa

P = eladási

C = vételi

O = ha nem lehet meghatározni, hogy vételi vagy eladási opcióról van-e szó

 

79

Az opció gyakorlásának típusa

A = amerikai típusú opció

B = Bermuda-opció

E = európai típusú opció

S = ázsiai típusú opció

Egynél több érték megengedett.

 

80

Kötési árfolyam (plafon/padló)

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 20 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

Az esetleges mínuszjel nem számít numerikus karakternek.

Ha a kötési ár megadása százalékos értékkel történik, azt százalékban kell kifejezni, ahol 100 a 100 %.

 

81

Kötési árfolyam jelzése

U = egységek

P = százalék

Y = hozam

 

82

Az alapul szolgáló eszköz lejáratának napja

Az ISO 8601 szabvány szerinti dátumformátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

 

 

2j. szakasz – Származtatott hitelügyletek

 

 

83

Szenioritás

SNDB = Előresorolt, mint például az előresorolt fedezetlen adósság (vállalati/pénzügyi), devizában denominált államadósság (kormány),

SBOD = alárendelt, mint például az alárendelt vagy alsóbb szintű Tier 2 adósság (bankok), junior alárendelt vagy felsőbb szintű Tier 2 adósság (bankok),

OTHR = egyéb, például elsőbbségi részvény vagy Tier 1 tőke (bankok) vagy egyéb hitelderivatívák

 

84

Referencia-jogalany

Az ISO 3166-2 szabvány szerinti, két karakterből álló országkód

vagy

Az ISO 3166-2 szabvány szerinti, két karakterből álló országkód, kötőjel („-”) és az ország alegységének legfeljebb három alfanumerikus karakterből álló kódja

vagy

Az ISO 17442 szabvány szerinti, 20 alfanumerikus karakterből álló jogalany-azonosító kód (LEI)

 

85

Fizetés gyakorisága

MNTH = havi

QURT = negyedéves

MIAN = féléves

YEAR = éves

 

86

A számítás alapja

Számláló/nevező, ahol mindkettő numerikus karakter vagy a „tényleges” kifejezés, például 30/360 vagy tényleges/365

 

87

Sorozat

Legfeljebb öt karakterből álló egész számokat tartalmazó mező

 

88

Verzió

Legfeljebb öt karakterből álló egész számokat tartalmazó mező

 

89

Indextényező

A tizedesjegyekkel együtt legfeljebb 10 numerikus karakter.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

 

90

Ügyletrészsorozat

T = ügyletrészsorozatba sorolt

U = ügyletrészsorozatba nem sorolt

 

91

Alsó értékhatár

Legfeljebb 10 numerikus karakter, beleértve a tizedesjegyeket, 0 és 1 közötti tizedes törttel kifejezve.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

 

92

Felső értékhatár

Legfeljebb 10 numerikus karakter, beleértve a tizedesjegyeket, 0 és 1 közötti tizedes törttel kifejezve.

A tizedesjel nem számít numerikus karakternek. A használandó tizedesjel a pont.

 

 

2k. szakasz – Az ügylet módosítása

 

 

93

Az intézkedés típusa

N = Új

M = Módosítás

E = Hiba

C = Idő előtti lezárás

R = Helyesbítés

Z = Tömörítés

V = Értékelés aktualizálása

P = Pozíció-összetevő

 

94

Szint

T = Ügylet

P = Pozíció

 


(1)  Az Európai Parlament és a Tanács 2009/138/EK irányelve (2009. november 25.) a biztosítási és viszontbiztosítási üzleti tevékenység megkezdéséről és gyakorlásáról (Szolvencia II) (HL L 335., 2009.12.17., 1. o.).

(2)  Az Európai Parlament és a Tanács 2013/36/EU irányelve (2013. június 26.) a hitelintézetek tevékenységéhez való hozzáférésről és a hitelintézetek és befektetési vállalkozások prudenciális felügyeletéről, a 2002/87/EK irányelv módosításáról, a 2006/48/EK és a 2006/49/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről (HL L 176., 2013.6.27., 338. o.)

(3)  Az Európai Parlament és a Tanács 2004/39/EK irányelve (2004. április 21.) a pénzügyi eszközök piacairól, a 85/611/EGK és a 93/6/EGK tanácsi irányelv, és a 2000/12/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv módosításáról, valamint a 93/22/EGK tanácsi irányelv hatályon kívül helyezéséről (HL L 145., 2004.4.30., 1. o.).

(4)  Az Európai Parlament és a Tanács 2011/61/EU irányelve (2011. június 8.) az alternatívbefektetésialap-kezelőkről, valamint a 2003/41/EK és a 2009/65/EK irányelv, továbbá az 1060/2009/EK és az 1095/2010/EU rendelet módosításáról (HL L 174., 2011.7.1., 1. o.).

(5)  Az Európai Parlament és a Tanács 2003/41/EK irányelve (2003. június 3.) a foglalkoztatói nyugellátást szolgáltató intézmények tevékenységéről és felügyeletéről (HL L 235., 2003.9.23., 10. o.).

(6)  Az Európai Parlament és a Tanács 2009/65/EK irányelve (2009. július 13.) az átruházható értékpapírokkal foglalkozó kollektív befektetési vállalkozásokra (ÁÉKBV) vonatkozó törvényi, rendeleti és közigazgatási rendelkezések összehangolásáról (HL L 302., 2009.11.17., 32. o.).

(7)  Az Európai Parlament és a Tanács 1893/2006/EK rendelete (2006. december 20.) a gazdasági tevékenységek statisztikai osztályozása NACE Rev. 2. rendszerének létrehozásáról és a 3037/90/EGK tanácsi rendelet, valamint egyes meghatározott statisztikai területekre vonatkozó EK-rendeletek módosításáról (HL L 393., 2006.12.30., 1. o.).


Top