EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62015CN0649

Kohtuasi C-649/15 P: TV2/Danmark A/S-i 3. detsembril 2015 esitatud apellatsioonkaebus Üldkohtu (kaheksas koda) 24. septembri 2015. aasta otsuse peale kohtuasjas T-674/11: TV2/Danmark A/S versus Euroopa Komisjon

ELT C 48, 8.2.2016, p. 23–25 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

8.2.2016   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 48/23


TV2/Danmark A/S-i 3. detsembril 2015 esitatud apellatsioonkaebus Üldkohtu (kaheksas koda) 24. septembri 2015. aasta otsuse peale kohtuasjas T-674/11: TV2/Danmark A/S versus Euroopa Komisjon

(Kohtuasi C-649/15 P)

(2016/C 048/29)

Kohtumenetluse keel: taani

Pooled

Apellant: TV2/Danmark A/S (esindaja: advokaat O. Koktvedgaard)

Teised menetlusosalised: Euroopa Komisjon, Taani Kuningriik, Viasat Broadcasting UK Ltd

Apellandi nõuded

1.

Tühistada vaidlustatud kohtuotsus osas, milles see toetab seoses TV2 põhinõudega komisjoni, teha asjas uus otsus ning tühistada vaidlustatud otsus osas, mille kohaselt kujutavad uuritavad meetmed endast ELTL artikli 107 lõike 1 kohast riigiabi. Teise võimalusena saata asi uuesti läbivaatamiseks tagasi Üldkohtule.

2.

Tühistada vaidlustatud kohtuotsus osas, milles see toetab seoses TV2 teise võimalusena esitatud nõude teise osaga komisjoni, teha asjas uus otsus ning tühistada vaidlustatud otsus osas, mille kohaselt litsentsitasudest saadud tulu, mis kanti aastatel 1997–2002 üle TV2-le ja seejärel piirkondadele, kujutab endast TV2-le antud riigiabi. Teise võimalusena, saata kohtuasja see osa uuesti läbivaatamiseks tagasi Üldkohtule.

3.

Tühistada vaidlustatud kohtuotsus osas, mille kohaselt jäeti TV2 kohtukulud tema enda kanda ja mõisteti temalt välja kolm neljandikku Euroopa Komisjoni kohtukuludest, mõista komisjonilt välja TV2 kohtukulud nii Üldkohtus kui Euroopa Kohtus. Kui asi peaks saadetama tagasi Üldkohtule, tuleks Üldkohtul otsustada ka tagasi saadetud asjas kohtukulud vastavalt viimati viidatud jaotusele.

Väited ja peamised argumendid

1.

TV2 väidab, et see osa vaidlustatud kohtuotsusest, millega jäeti rahuldamata TV2 esimene nõue ja seega TV2 põhinõue, on vastuolus riigiabi mõistega nagu see on sätestatud ELTL artikli 107 lõikes 1, mistõttu on nimetatud kohtuotsuse tegemisel rikutud õigusnormi. TV2 esitab eelneva põhjendamiseks järgmised väited:

Vaidlustatud kohtuotsuses mittenõustumine sellega, et Rigsrevisioneni (Taani riigikontroll) kontrollid olid piisavad selleks, et neljas Altmarki tingimus oleks täidetud, põhineb selle tingimuse kohase kulude võrdlemise nõude kitsal ja sõnasõnalisel kohaldamisel. See on õiguslikult väär.

Vastupidiselt sellele, mida märgib Üldkohus vaidlustatud kohtuotsuses, viib TV2 avaliku teenuse osutamise kohustused ja Altmarki tingimuste tagasiulatuv kohaldamine olukorrani, kus seda tingimust oleks pidanud kohaldama eesmärgipäraselt: vt seda põhimõtet Üldkohtu 12. veebruari 2008. aasta otsuses BUPA, T-289/03, ECLI:EU:T:2008:29, jne.

Rigsrevisioneni käimasolevad kontrollid, mille eesmärk on veenduda, et TV2 on hästi korraldatud juhtimisega äriühing, tagasid selle, et neljanda Altmarki tingimuse põhieesmärk oli täidetud ning need olid seega TV2 puudutava kohtuasja konkreetsetel asjaoludel ja selle tingimuse eesmärgipärast kohaldamist silmas pidades piisavad tuvastamaks, et neljas Altmarki tingimus oli täidetud.

2.

TV2 väidab järgmisena, et vaidlustatud kohtuotsuse selles osas, mis käsitleb nõudeid ja millega jäetakse rahuldamata TV2 teise võimalusena esitatud nõude teine osa, on rikutud õigusnormi, kuna see on vastuolus peamiste menetluspõhimõtetega. TV2 esitab eelneva põhjendamiseks järgmised väited:

Komisjon märkis kostja vastuses, et ta nõustus TV2-ga selles osas, et litsentsitasudest saadud tulu, mille TV2 kandis ajavahemikus 1997–2002 edasi piirkondadele, ei kujutanud endast TV2-le antud riigiabi. Üldkohus tegi seega otsuse ultra petita, kuna uuris TV2 teise võimalusena esitatud nõude teist osa ja jättis selle rahuldamata. Vaidlustatud kohtuotsuses on seega rikutud õigusnormi.

Lisaks tegi Üldkohus nõuete osas otsuse oma argumentide põhjal. Üldkohtu kaalutluste üle, mis on välja toodud vaidlustatud kohtuotsuse punktides 165–174, ei ole kordagi vaielnud ei TV2 ega komisjon, samuti ei sisalda neid vaidlustatud otsus. Seega on Üldkohus ületanud kohtuliku läbivaatamise piire.

Samal ajal on Üldkohus rikkunud õigust õiglasele kohtulikule arutamisele (vt Euroopa Liidu põhiõiguste harta artikkel 47), kuna põhines otsuse tegemisel nõuetel ja väidetel, mille kohta kohtuasja pooled ei ole vastavaid menetlusdokumente esitanud.

3.

Lõpuks, TV2 väidab, et vaidlustatud kohtuotsuse selles osas, mis käsitleb nõudeid ja millega jäetakse rahuldamata TV2 teise võimalusena esitatud nõude teine osa (punktid 165–174), on rikutud õigusnormi, kuna see põhineb selgelt Taani õiguse vääral tõlgendamisel ning on vastuolus riigiabi mõistega nagu see on sätestatud ELTL artikli 107 lõikes 1. TV2 esitab eelneva põhjendamiseks järgmised väited:

Üldkohus leiab ja omistab määravat tähtsust asjaolule, et TV2 sai osana piirkondlike programmide edastamise kohustuse täitmisest piirkondadelt neid programme, mille eest litsentsitasudest saadud tulu ülekandmine oli nende programmide edastamise tasu. Seda ei saa tuletada Üldkohtu menetluses oleva juhtumi asjaoludest ning see on ilmselgelt Taani õigusega vastuolus. Õiguslik kriteerium, mille võib tuletada vaidlustatud kohtuotsuse punktidest 166, 167 ja 171, on seega sisuliselt täidetud.

Vaidlustatud kohtuotsuse punktides 166, 167 ning punkti 173 esimeses lauses viitas Üldkohus osana riigiabi hindamisest hüpoteetilisele stsenaariumile. See stsenaarium on praktikas mõeldamatu ning riigiabi hindamisel asjassepuutumatu. Määravaks TV2 juhtumi puhul on tegelikult see, et TV2 ei saanud üle kantud litsentsitasudest saadud tulust mingit majanduslikku eelist. TV2 oli avaliku õiguse kohaselt kohustatud litsentsitasudest saadud tulu piirkondadele üle kandma ning üksnes täitis seda kohustust. Üldkohtu otsus on seega vastuolus riigiabi mõistega nagu see on sätestatud ELTL artikli 107 lõikes 1.


Top