Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006R1741

    Komisjoni määrus (EÜ) nr 1741/2006, 24. november 2006 , millega kehtestatakse täiskasvanud isasveiste sellise konditustatud liha ekspordi eritoetuse andmise tingimused, mis on enne eksportimist suunatud tolliladustamisproteduurile

    ELT L 329, 25.11.2006, p. 7–12 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
    ELT L 326M, 10.12.2010, p. 125–130 (MT)

    Dokument on avaldatud eriväljaandes (BG, RO, HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 27/12/2023; kehtetuks tunnistatud 32023R2835

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2006/1741/oj

    25.11.2006   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    L 329/7


    KOMISJONI MÄÄRUS (EÜ) nr 1741/2006,

    24. november 2006,

    millega kehtestatakse täiskasvanud isasveiste sellise konditustatud liha ekspordi eritoetuse andmise tingimused, mis on enne eksportimist suunatud tolliladustamisproteduurile

    EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

    võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

    võttes arvesse nõukogu 17. mai 1999. aasta määrust (EÜ) nr 1254/1999 veise- ja vasikalihaturu ühise korralduse kohta, (1) eriti selle artikli 33 lõiget 12,

    ning arvestades järgmist:

    (1)

    Komisjoni 20. juuli 1982. aasta määruses (EMÜ) nr 1964/82 (milles sätestatakse teatavate kondita veiseliha jaotustükkide ekspordi eritoetuste andmise tingimused) (2) on täpsustatud tingimused, mille alusel võidakse anda toetust täiskasvanud isasveiste selliste konditustatud jaotustükkide puhul, mis eksporditakse kolmandatesse riikidesse.

    (2)

    Määrusega (EMÜ) nr 1964/82 kehtestatud korra tõrgeteta toimimiseks nägi seadusandja ette võimaluse ettevõtjatele kasutada täiskasvanud isasveiste konditustatud liha puhul tolliladustamis- või vabatsooniprotseduuri, mis on ette nähtud nõukogu 4. märtsi 1980. aasta määrusega (EMÜ) nr 565/80 (põllumajandustoodetele antavate eksporditoetuste ettemaksete kohta). (3)

    (3)

    Tolliladustamis- või vabatsooniprotseduurile suunatud toodete puhul on toetuse ettemaksmise kord ja üldtingimused täpsustatud komisjoni 15. aprilli 1999. aasta määruse (EÜ) nr 800/1999 (milles sätestatakse põllumajandustoodete eksporditoetuste süsteemi kohaldamise üksikasjalikud ühiseeskirjad) (4) II jaotise 3. peatükis.

    (4)

    Toetuse ettemaksmise eritingimused täiskasvanud isasveiste sellise konditustatud liha puhul, mis on suunatud tolliladustamis- või vabatsooniprotseduurile, on kehtestatud komisjoni 12. märtsi 2003. aasta määrusega (EÜ) nr 456/2003 (millega kehtestatakse teatavate tolliladustamis- või vabatsooniprotseduuriga hõlmatud veise- ja vasikalihatoodete osas eksporditoetuste eelfinantseerimise erieeskirjad). (5) Eritingimused võeti vastu määruste (EMÜ) nr 565/80 ja (EÜ) nr 800/1999 täiendamiseks ja täpsustamiseks, eelkõige täiskasvanud isasveiste konditustatud liha kontrolli osas.

    (5)

    Määrusega (EMÜ) nr 565/80 kehtestatud meetmed ning määruse (EÜ) nr 800/1999 II jaotise 3. peatükiga kehtestatud kohaldamismeetmed on tunnistatud kehtetuks komisjoni määrusega (EÜ) nr 1713/2006. Nende meetmete kehtetuks tunnistamise tõttu on määrusega (EÜ) nr 456/2003 kehtestatud erimeetmed aegunud ning need tunnistati kehtetuks sama määrusega.

    (6)

    Toetuse ettemaksmist on kasutatud ja kasutatakse täiskasvanud isasveiste sellise konditustatud liha puhul, mis on suunatud tolliladustamisprotseduurile. Ettevõtjatele pakub see kava huvi eelkõige paindlikkuse tõttu, mida see võimaldab tellimuste ettevalmistamisel, eriti võimalus ladustada liha kuni nelja kuu jooksul enne eksportimist ja külmutada see kõnealusel ladustamisperioodil.

    (7)

    Uute sätete puudumisel kaotaksid ettevõtjad eelneva kavaga tagatud paindlikkuse ja neil tekiksid lisaraskused seoses täiskasvanud isasveiste konditustatud liha eksportimisega välisturule. Tuleks piirata nii palju kui võimalik kõnealuste meetmete kehtetuks tunnistamise tagajärgi. Seetõttu tuleks ettevõtjate jaoks näha ette võimalus jätkuvalt suunata täiskasvanud isasveiste konditustatud liha enne eksportimist tolliladustamisprotseduurile ning täpsustada sellise liha ekspordi eritoetuse andmise tingimused pärast ladustamist.

    (8)

    Seetõttu on oluline täpsustada tingimused liha sellisele ladustamisele ning täiskasvanud isasveiste liha jälgitavuse tagamiseks ladustamise ajal tuleks ette näha, et ettevõtjad loovad sellise elektroonilise andmebaasi, mille tolliasutused on eelnevalt heaks kiitnud ja ajakohastavad seda vastavalt.

    (9)

    Toimingute läbipaistvuse parandamiseks ning kontrolli kiiremaks ja tõhusamaks muutmiseks tuleks piirata lattupaigutamise deklaratsioonide arvu, mida võib esitada iga konditustamise kohta ning konkreetsele kontrollitavale ladustamisele suunatud konditustatud liha tõendite arvu.

    (10)

    Korra tõrgeteta toimimiseks tuleks ette näha erand komisjoni 9. juuni 2000. aasta määrusest (EÜ) nr 1291/2000 (millega sätestatakse põllumajandussaaduste ja -toodete impordi- ja ekspordilitsentside ning eelkinnitussertifikaatide süsteemi kohaldamise ühised üksikasjalikud eeskirjad), (6) eelkõige sertifikaatide esitamise ja arvestamise ning vastava tagatise haldamise osas.

    (11)

    Kehtestada tuleks ka maksimaalne ladustamisaeg ja täpsustada toimingud, mida võib selle aja jooksul teha.

    (12)

    Kindlaks tuleks määrata ka ladustamisaja kontrollikriteeriumid, kontrolli sagedus ja meetmed, mis tuleb võtta registreeritud andmete ja tegelike varude erinevuse korral.

    (13)

    Käesoleva määrusega ette nähtud meetmed on kooskõlas veise- ja vasikalihaturu korralduskomitee arvamusega,

    ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

    Artikkel 1

    Kohaldamisala

    Ilma, et see piiraks määruse (EÜ) nr 800/1999 ja määruse (EMÜ) nr 1964/82 sätteid, makstakse ekspordi eritoetust täiskasvanud isasveiste sellise konditustatud liha puhul, mis on suunatud tolliladustamisprotseduurile, vastavalt käesolevas määruses sätestatud tingimustele.

    Artikkel 2

    Mõisted

    Käesolevas määruses kasutatakse järgmisi mõisteid:

    a)   “täiskasvanud isasveiste konditustatud liha”– komisjoni määrusega (EMÜ) nr 3846/87 kehtestatud põllumajandustoodete eksporditoetuste nomenklatuuri koodide 0201 30 00 9100 ja 0201 30 00 9120 alla kuuluvad tooted; (7)

    b)   “tolliladustamisprotseduur”– vastavalt nõukogu määruse (EMÜ) nr 2913/92 artikli 98 lõikele 2 kindlaks määratud kava; (8)

    c)   “ettevõtja”– määruse (EÜ) nr 800/1999 artikli 2 lõike 1 punktis i kindlaks määratud eksportija;

    d)   “konditustamine”– ühe päeva või päeva osa jooksul konditustatud liha;

    e)   “konditustatud liha tõend”– määruse (EMÜ) nr 1964/82 artikli 4 lõikes 1 osutatud tõend.

    Artikkel 3

    Tolliladustamisprotseduurile lubamine

    1.   Täiskasvanud isasveiste konditustatud liha lubatakse tolliladustamisprotseduurile kava haldamise ja kontrolli eest vastutava tolliasutuse kirjaliku loa alusel.

    2.   Lõikes 1 osutatud luba antakse ainult nendele ettevõtjatele, kes võtavad kirjalikult kohustuse pidada tolliladustamisprotseduurile suunatavate toodete elektroonilist andmebaasi (edaspidi “andmebaas”) ja tagavad, et varud realiseeritakse ainult selles liikmesriigis, kus luba on välja antud, ning kohtades, mida kõnealune luba hõlmab. Kui varud realiseeritakse mitmes erinevas kohas, võib anda loa ühe andmebaasi jaoks iga lao kohta.

    Kui kõiki kaupu või osa nendest ladustab ettevõtja nimel mõni kolmas isik, võib nimetatud andmebaasi pidada kolmas isik selle ettevõtja vastutusel, kes vastutab andmebaasi täpsuse eest.

    Tolliasutused teostavad eelkontrolle tagamaks, et andmebaas, millele neil peab ilma eelneva etteteatamiseta olema otsene juurdepääs, on loodud ning et see andmebaas toimib. Lõikes 1 osutatud loas täpsustatakse andmebaasile juurdepääsu kord.

    Artikkel 4

    Lattupaigutamine

    1.   Ettevõtja, kellel on artikli 3 lõikes 1 osutatud luba, esitab tolliasutusele lattupaigutamise deklaratsiooni, milles kinnitatakse soovi suunata täiskasvanud isasveiste värske või külmutatud konditustatud liha kuni selle eksportimiseni tolliladustamisprotseduurile. Seda deklaratsiooni võib esitada ainult selles liikmesriigis, kus liha konditustati.

    Deklaratsioon sisaldab toodete kirjeldust vastavalt sellise kavaga hõlmatud liha eksporditoetuse nomenklatuuri koodidele, toodete netokaalu ning kõiki vajalikke andmeid liha täpseks identifitseerimiseks ja kohti, kus liha kuni eksportimiseni ladustatakse.

    Deklaratsiooniga on kaasas konditustatud liha tõend või tõendid ning kehtiva ekspordilitsentsi koopia nr 1, mis erandina määruse (EÜ) nr 1291/2000 artikli 24 lõigetest 1 ja 2 esitatakse tolliasutusele üheaegselt lattupaigutamise deklaratsiooniga.

    2.   Iga konditustamise eest võib esitada kuni kaks tolli järelevalve all lattupaigutamise deklaratsiooni. Ühe lattupaigutamise deklaratsiooniga võib osutada kuni kahele konditustatud liha tõendile.

    3.   Lattupaigutamise deklaratsioonile märgitakse selle heakskiitmise kuupäev, täiskasvanud isasveiste konditustatud liha tolliladustamisprotseduurile suunamisel esitatava tõendi või tõendite number, kastide arv jaotustüki liigi kohta, identifitseerimise üksikasjad ja kõnealuse liha kaal.

    Esimeses lõigus osutatud andmed esitatakse nii, et erinevate lihaliikide lattupaigutamise ja vastavate lubade vaheline seos oleks selgelt näha.

    Konditustatud liha tõendi lahtritesse 10 ja 11 märgitakse viivitamatult lattupaigutamise deklaratsiooni heakskiitmise kuupäev, liha kaal ja lattupaigutamise deklaratsiooni number.

    4.   Lattupaigutamise deklaratsioonid edastatakse halduslike kanalite kaudu eksporditoetuste maksmise eest vastutavale asutusele. Sama kehtib ka konditustatud liha selliste tõendite puhul, mille puhul kõik saadaolevad kogused on ära kasutatud.

    5.   Tolliasutuse märgistatud ja kinnitanud koopia nr 1 tagastatakse asjaomasele poolele.

    6.   Erandina määruse (EÜ) nr 1291/2000 artikli 31 punktist b loetakse täiskasvanud isasveiste sellise konditustatud liha puhul, mis suunatakse enne eksportimist tolliladustamisprotseduurile, kohustus eksportida täidetuks ja õigus eksportida litsentsi või sertifikaadi alusel kasutatuks lattupaigutamise deklaratsiooni vastuvõtmise päeval. Esmanõuet käsitatakse täidetuna, kui esitatakse tõend lattupaigutamise deklaratsiooni aktsepteerimise kohta. Tõendi esitamise osas kohaldatakse vajaduse korral määruse (EÜ) nr 1291/2000 artiklite 33 ja 35 sätteid mutatis mutandis.

    7.   Lattupaigutamise deklaratsiooni kuupäevaga määratakse kindlaks nende toodete liik, kogused ja omadused, mille puhul makstakse toetust vastavalt artiklile 10.

    8.   Täiskasvanud isasveiste konditustatud liha, mille lattupaigutamise deklaratsiooni aktsepteeritakse, kontrollitakse füüsiliselt vähemalt 5 % aktsepteeritud lattupaigutamise deklaratsioonide representatiivse valimi ulatuses.

    Nõukogu määruse (EMÜ) nr 386/90 (9) artiklit 3 ning komisjoni määruse (EÜ) nr 2090/2002 (10) artikli 2 lõiget 2, artikleid 3, 4, 5 ja 6, artikli 8 lõikeid 1 ja 2, artikli 11 esimest lõiku ning I lisa kohaldatakse mutatis mutandis.

    Erandina esimesest lõigust võib füüsiline kontroll hõlmata lattupaigutamise aktsepteeritud deklaratsioonidest väiksemat protsenti, kuid see ei tohi siiski olla alla 2 %, kui tolliasutus kohaldab riskianalüüsi, võttes arvesse komisjoni määrusega (EÜ) nr 3122/94 (11) ette nähtud kriteeriume.

    Artikkel 5

    Liha jälgitavus

    Andmebaas peab:

    a)

    võimaldama tolliladustamisprotseduuriga hõlmatud liha jälgida kogu ladustamisaja vältel;

    b)

    võimaldama anda ladustatud lihakogustest reaalajas ajakohastatud ülevaate, mis peab hõlmama kõiki kolmandas lõigus sätestatud kriteeriume.

    Esimese lõigu punktis a osutatud jälgitavus põhineb kordumatul viitenumbril, mis antakse ühe konditustamise käigus saadud lihale enne asjaomaste toodete suunamist tolliladustamisprotseduurile.

    Teises lõigus osutatud kordumatu viitenumber koosneb:

    a)

    kordumatust numbrist;

    b)

    valmistamise kuupäevast;

    c)

    konditustatud liha tõendi numbrist;

    d)

    kastide arvust saadud jaotustükkide liigi kohta ning märkest netokaalu kohta tolliladustamisprotseduurile suunamisel.

    Artikkel 6

    Andmebaasi ajakohastamine

    1.   Andmebaasi ajakohastatakse, märkides toodete lattu saabumise ja väljaviimise kuupäevaks hiljemalt päeva, mil esitatakse:

    a)

    artikli 4 lõikes 1 osutatud lattupaigutamise deklaratsioon;

    b)

    määruse (EÜ) nr 800/1999 artiklis 5 osutatud ekspordideklaratsioon.

    2.   Tolliasutused aktsepteerivad lõikes 1 osutatud deklaratsioone pärast seda, kui nad on kontrollinud, kas toiming, mille kohta deklaratsioon on väljastatud, on kantud andmebaasi märkega “saabunud” või “välja viidud”.

    Tolliasutused võivad siiski lõikes 1 osutatud deklaratsioone aktsepteerida enne esimeses lõigus osutatud kontrollimist. Sellisel juhul peab ettevõtja kinnitama tolliasutusele, et vastav sissekanne on andmebaasi tehtud. Tolliasutused võivad neid kontrolle seega edasi lükata ja kontrollida mitut deklaratsiooni korraga, kuid kontrolle tuleb siiski teostada vähemalt kord iga kahe kalendrikuu jooksul.

    Artikkel 7

    Ladustamise kestus

    1.   Täiskasvanud isasveiste konditustatud liha võib tolliladustamisprotseduurile jääda kuni neljaks kuuks alates artikli 4 lõikes 1 osutatud lattupaigutamise deklaratsioonide aktsepteerimisest.

    2.   Kui ettevõtja ei pea lõikes 1 osutatud tähtajast kinni või eemaldab kontrolli alt teatava osa tolliladustamisprotseduurile suunatud toodetest, ei ole kõnealuse koguse suhtes ekspordikohustust järgitud.

    Artikli 4 lõikes 1 osutatud lattupaigutamise deklaratsiooni aktsepteeriv tolliasutus või artikli 9 lõikes 3 osutatud eksporditoetuse maksmise eest vastutav asutus teavitavad sellest viivitamatult ekspordilitsentsi väljastanud asutust. Eelkõige teatab ta kõige asjakohasemal viisil kõnesolevate toodete koguse ja liigi, litsentsi numbri ja kõnesoleva koguse eraldamise kuupäeva.

    3.   Kui ekspordikohustust ei täideta, kohaldab litsentsi välja andnud asutus määruse (EÜ) nr 1291/2000 artikli 44 sätteid mutatis mutandis.

    Artikkel 8

    Toimingud ladustamise ajal

    1.   Artiklis 7 osutatud ladustamise ajal võib tolliasutuse poolt kindlaks määratud tingimustel muuta täiskasvanud isasveiste konditustatud lihal märgistust, seda võib külmutada ja vajaduse korral ümber pakkida, tingimusel et:

    a)

    ühegi lihatüki üksikpakendit ei rikuta ega muudeta;

    b)

    seos esialgse märgistusega säilib ja artiklis 5 osutud liha jälgitavuse põhimõtet ei kahjustata.

    Esimeses lõigus osutatud toimingud kantakse andmebaasi ja luuakse selge seos lattupaigutamise deklaratsiooniga ja vastava konditustatud liha tõendi või tõenditega.

    2.   Toetus, mida kohaldatakse toodete suhtes, mille suhtes on kohaldatud lõikes 1 osutatud toiminguid, määratakse lattupaigutamise deklaratsiooni aktsepteerimise päeval liha koguse, liigi ja omaduste põhjal vastavalt artikli 4 lõikele 3.

    Toetuse määramisel ei arvestata tolliladustamise ajal toimunud massi kadu, kui see tuleneb üksnes toodete kaalu loomulikust vähenemisest. Toodete kahjustusi ei käsitata massi vähenemisena loomulikel põhjustel.

    Artikkel 9

    Ekspordiformaalsused

    1.   Täiskasvanud isasveiste sellise konditustatud liha puhul, mis on suunatud tolliladustamisprotseduurile vastavalt käesolevale määrusele, kantakse ekspordiformaalsuste täitmise ajal vastutava tolliasutuse kontrolli all määruse (EÜ) nr 800/1999 artiklis 5 osutatud ekspordideklaratsiooni(de)le lattupaigutamise deklaratsiooni(de) number, samuti igale lattupaigutamise deklaratsioonile vastavad eksporditud kogused.

    2.   Ekspordideklaratsioon tuleb esitada hiljemalt artikli 7 lõikes 1 osutatud tähtaja viimasel päeval.

    3.   Pärast ekspordiformaalsuste täitmist edastatakse iga ekspordideklaratsiooni koopia halduslike kanalite kaudu eksporditoetuste maksmise eest vastutavale asutusele.

    Artikkel 10

    Toetuse eraldamine

    1.   Toetust maksab liikmesriik, kes aktsepteeris lattupaigutamise deklaratsiooni vastavalt artikli 4 lõikele 1.

    2.   Kui lattupaigutamisele vastavad kogused on eksporditud, on ettevõtjal õigus saada nendele kogustele vastavat toetust, tingimusel et on järgitud ühenduse eksporditoetust käsitlevaid, eelkõige määruse (EMÜ) nr 1964/82 artikliga 6 ja määruse (EÜ) nr 800/1999 artikliga 21 ja IV jaotisega kehtestatud eeskirju.

    Kui ettevõtja on järginud määruse (EÜ) nr 800/1999 artikliga 24 ette nähtud sätteid, teeb toetuse maksmise eest vastutav asutus enne vastava tagatise vabastamist kindlaks, et on järgitud määruse (EMÜ) nr 1964/82 artikli 6 sätteid.

    3.   Kui ettevõtja ei pea kinni käesoleva määruse artikli 7 lõikega 1, määruse (EÜ) nr 800/1999 artikli 7 lõikega 1 ja artikli 15 lõikega 1 ette nähtud tähtajast või tähtaegadest, korrigeeritakse asjaomast eksporditoetust, välja arvatud vääramatu jõu korral, järgmiselt:

    a)

    kõigepealt vähendatakse toetust 15 %;

    b)

    saadud toetussummat vähendatakse:

    i)

    2 % päevas käesoleva määruse artikli 7 lõikes 1 ja määruse (EÜ) nr 800/1999 artikli 15 lõikes 1 osutatud tähtaja ületamisel;

    ii)

    5 % päevas määruse (EÜ) nr 800/1999 artikli 7 lõikes 1 osutatud tähtaja ületamisel.

    Kui määruse (EÜ) nr 800/1999 artikli 49 lõikes 2 osutatud dokumendid esitatakse kuue kuu jooksul pärast ettenähtud tähtaega, vähendatakse vajaduse korral vastavalt esimesele taandele korrigeeritud toetust summa võrra, mis võrdub 15 %ga toetusest, mida oleks makstud, kui kõigist tähtaegadest oleks kinni peetud.

    Määruse (EÜ) nr 800/1999 artikli 50 lõikeid 3, 4 ja 6 kohaldatakse mutatis mutandis.

    Artikkel 11

    Ladustamise kontroll

    1.   Tolliasutused kontrollivad andmebaasi toimimist ja selle sisu etteteatamata vähemalt kaks korda kalendriaastas.

    Kontrollid hõlmavad kokku vähemalt 5 % toodete üldkogusest, mis vastavalt andmebaasile on kontrolli alustamise päeval laos. Need kontrollid tagavad, et ladustamiskohas olev liha on andmebaasi kantud ja et andmebaasi kantud liha on ladustamiskohas võimalik identifitseerida.

    Iga kontrolli kohta koostatakse aruanne.

    2.   Tolliasutused teavitavad eksporditoetuse maksmise eest vastutavat asutust:

    a)

    igast antud, peatatud või tühistatud loast;

    b)

    kõikidest kontrollidest.

    Eeskirjade eiramise eeldatava ohu korral võivad toetuse maksmise eest vastutavad asutused nõuda tolliasutustelt kontrolli teostamist.

    Artikkel 12

    Karistused

    Kui tolliasutused tuvastavad lahknevusi tegelikult laos olevate ja andmebaasi kantud varude vahel, võib artikli 3 lõikes 1 osutatud loa peatada liikmesriigi kindlaks määratavaks ajavahemikuks, mis ei või olla lühem kui kolm kuud alates probleemi tuvastamisest. Peatamisajal ei või ettevõtja suunata täiskasvanud isasveiste konditustatud liha tolliladustamisele käesoleva määruse kohaselt.

    Luba ei peatata, kui laos olevate ja registreeritud varude vahelised lahknevused on tingitud vääramatust jõust.

    Luba ei peatata ka juhul, kui puuduv või andmebaasi kandmata kogus ei ületa 1 % kontrollimiseks valitud toodete kogumassist, ja kui erinevused tulenevad väljajäänud andmetest või lihtsatest haldusvigadest, tingimusel et samalaadsete eksimuste vältimiseks tulevikus võetakse parandusmeetmed.

    Eksimuste kordumisel võib tolliasutus loa lõplikult tühistada.

    Artikkel 13

    Komisjonile teatamine

    Liikmesriigid teatavad komisjonile täiskasvanud isasveiste sellise konditustatud liha kogused, mis on vastavalt käesolevale määrusele suunatud tolliladustamisprotseduurile, jaotades kogused määrusega (EMÜ) nr 3846/87 kehtestatud põllumajandustoodete eksporditoetuste nomenklatuuri 12numbriliste koodide kaupa.

    Liikmesriigid võtavad meetmed tagamaks, et sellisest teabest antakse teada hiljemalt teisel kuul pärast lattupaigutamise deklaratsiooni aktsepteerimist.

    Artikkel 14

    Jõustumine

    Käesolev määrus jõustub kahekümnendal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

    Seda kohaldatakse alates 1. jaanuarist 2007.

    Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

    Brüssel, 24. november 2006

    Komisjoni nimel

    komisjoni liige

    Mariann FISCHER BOEL


    (1)  EÜT L 160, 26.6.1999, lk 21. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1913/2005 (ELT L 307, 25.11.2005, lk 2).

    (2)  EÜT L 212, 21.7.1982, lk 48. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1713/2006 (ELT L 321, 21.11.2006, lk 11).

    (3)  EÜT L 62, 7.3.1980, lk 5. Määrus on tunnistatud kehtetuks määrusega (EÜ) nr 1713/2006.

    (4)  EÜT L 102, 17.4.1999, lk 11. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1713/2006.

    (5)  ELT L 69, 13.3.2003, lk 18. Määrus on tunnistatud kehtetuks määrusega (EÜ) nr 1713/2006.

    (6)  EÜT L 152, 24.6.2000, lk 1. Määrust on viimati muudetud määrusega (EÜ) nr 1713/2006.

    (7)  EÜT L 366, 24.12.1987, lk 1.

    (8)  EÜT L 302, 19.10.1992, lk 1.

    (9)  EÜT L 42, 16.2.1990, lk 6.

    (10)  EÜT L 322, 27.11.2002, lk 4.

    (11)  EÜT L 330, 21.12.1994, lk 31.


    Top